žmonija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žmonija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žmonija“.
Ekspertai su baime žvelgia į dirbtinį intelektą: nerimauja, kad jis gali sunaikinti žmoniją
Dirbtinio intelekto (DI) srityje dirbančių mokslininkų apklausa parodė, kad visa pramonė mano, jog DI pažangos tempas spartėja ir gali būti naudingas žmonijai įvairiais būdais. Visgi, daug kas nerimauja ir dėl galimų neigiamų dirbtinio intelekto aspektų, skelbia portalas „IFL Science“.
Apklausoje, kuri dar nebuvo recenzuota, 2 778 dirbtinio intelekto tyrėjams buvo užduoti įvairūs klausimai dirbtinio intelekto temomis.
Navys apie vienu metu vykstančius kelis karus: „Žmonija turi dar didesnį norą vieni kitus naikinti“
Pasaulį pasiekė vaizdai po to, kai Izraelis pradėjo plataus masto sausumos ir iki šiol neregėtą oro antskrydžių operaciją. Miestams Gazos Ruože virstant griuvėsiais, tūkstančiai palestiniečių šturmavo ir išplėšė Jungtinių Tautų sandėlius, kuriuose laikomas maistas ir kita humanitarinė pagalba.
Vašingtone atidengtas pasaulio pabaigos laikrodis: rodyklė taip arti vidurnakčio dar nėra buvusi
Ar žinojote, kad iškiliausi pasaulio mokslininkai kartą metuose pasukdami specialų laikrodį, priartina mums iki pasaulio pabaigos arba atitolina nuo jos? Dabar jie sako, kad dėl Putino karo Ukrainoje – žmonijos susinaikinimas kaip niekada arti.
Iškilūs mokslininkai Vašingtone atidengia vadinamąjį pasaulio pabaigos laikrodį ir paaiškėja, kad dabar jis rodo vos 90 sekundžių iki vidurnakčio – rodyklė taip arti vidurnakčio, simbolizuojančio pasaulio pabaigą, dar nėra buvusi.
JT vadovas: „Žmonija tapo masinio išnykimo ginklu“
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas antradienį pažėrė kaltinimų tarptautinėms korporacijoms dėl to, kad jos pasaulio ekosistemas paverčia „pelno žaisliukais“, ir perspėjo, kad nesugebėjimas pakeisti krypties gali sukelti katastrofiškų padarinių.
„Dėl mūsų begalinio apetito nekontroliuojamam ir nevienodam ekonomikos augimui žmonija tapo masinio išnykimo ginklu“, – sakė jis prieš Monrealyje vykstančias derybas dėl biologinės įvairovės.
JT: pandemija ir kitos krizės žmonijos pažangą nubloškė atgal 5 metais
Jungtinės Tautos ketvirtadienį paskelbtoje savo ataskaitoje teigia, kad beprecedentė krizių virtinė, įskaitant COVID-19 pandemiją, žmonijos pažangą nubloškė atgal penkeriais metais ir pakurstė visą pasaulį apėmusią nežinią.
Tyrimas prarodė, kas lemia žmonių evoliuciją: esame unikali rūšis
Naujas tyrimas parodė, kad žmoniją supanti kultūra dabar vystymąsi skatina labiau nei genetiniai pokyčiai. Meino universiteto tyrėjai nustatė, kad kultūra – tai, ką jie apibrėžia kaip išmoktas žinias, įgūdžius ir tradicijas – tampa varomąja evoliucijos jėga, kuri padeda žmonėms prisitaikyti prie aplinkos ir įveikti sunkumus greičiau nei genetika.
Koronaviruso grėsmėje – dar viena šalis: uždarytos net mokyklos
Dėl koronaviruso plitimo grėsmės Mongolijoje yra padidintas pavojaus lygis, todėl visos šalies švietimo ir ugdymo įstaigos yra uždarytos.
Lietuvos pašto pirmadienį išplatintame pranešime skelbiama, kad dėl susidariusios padėties gali būti trikdžių ir pašto logistikos procesuose.
„Informuojame, kad dėl koronaviruso plitimo grėsmės Mongolijoje padidintas pavojaus lygis, todėl visos šalies švietimo ir ugdymo įstaigos nuo sausio 27 d. iki kovo 2 d. yra uždarytos.
Linkevičius apie Holokaustą: tai yra randas ant žmonijos veido
Žydų tautos genocidas yra randas ant Lietuvos ir visos žmonijos veido, antradienį minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Užsienio reikalų ministerijoje atminimo renginyje politikas teigė, kad mes turime „padaryti viską, kad tai nepasikartotų“.
„Ta išnaikinta dalis mūsų žmonių, dalis mūsų kultūros niekada negrįš.
Kas mus saugo nuo Trečiojo pasaulinio? Grynas atsitiktinumas, sako mokslininkas
Naujas paskutinių 200 metų istorijos tyrimas parodė, kad, nepaisant visuotinio įsitikinimo, karų pasaulyje nemažėja. Vakaruose gyvenantys žmonės klaidingai mano, kad mažėjantis konfliktų skaičius reiškia ir mažą globalaus karo tikimybę. Nuo Šaltojo karo laikų mažai kas pasikeitė, o mūsų taikos periodą labiau lemia ne kažkokios padarytos išvados, o atsitiktinumai ir sėkmė.
Eksperimentai su beždžionėmis suteikė užuominų apie kalbos kilmę
Žaliosios markatos ir vervetės gyvena skirtingose Afrikos pusėse, o jų evoliucinės šakos išsiskyrė prieš 3,5 mln. metų, bet abiejų rūšių beždžionės iškilus pavojui tebenaudoja tuos pačius perspėjamuosius šūksnius, pademonstravo vienas išmoningas eksperimentas. Pirmadienį paskelbta nauja studija ne vien nušviečia, kaip primatai, įskaitant žmones, reaguoja į pavojų, bet ir kaip galėjo pradėti formuotis mūsų kalba.
REKLAMA
REKLAMA
15000 mokslininkų kreipėsi į visuomenę: netrukus bus per vėlu
Daugiau nei 15 tūkst. mokslininkų pasirašė atsišaukimą, kuriame yra nurodytos pagrindinės grėsmės gyvybei Žemėje, rašoma „The Independent“. Leidinys remiasi laišku, kuris buvo paviešintas internetiniame mokslo leidinyje „BioScience“. Jame yra nurodoma, kad žmonijai gresia visa eilė nelaimių, įskaitant ir katastrofišką klimato kaitą, miškų nykimą, masinį gyvūnijos rūšių nykimą, vandenynų „mirties zonas“ ir vis sudėtingėjančią gėlo vandens prieigą.
Žmonija neatsispiria kosmoso platybių vilionėms
Žmonija neatsispiria kosmoso platybių vilionėms. Tuo metu, kai vieni moka milijonus už mėnulio dulkes, kiti ruošiasi tarpplanetinėms kelionėms. Štai taip prieš 48 metus JAV astronautas Neilas Armstrongas rinko Mėnulio dulkes ir akmenukus penkiose Mėnulio paviršiaus vietose. Inter... Mėginių maišelis, kuriame atsidūrė šio istorinio žmonijos pasiekimo įrodymai, dabar vėl prikaustė pasaulio dėmesį. Daiktas iš „Apollo 11“ misijos, kaip ir priklauso, turi ir neįtikėtiną istoriją.
Stephenas Hawkingas įspėja – vienas sprendimas gali reikšti katastrofą
Garsus mokslininkas Stephenas Hawkingas yra žinomas dėl savo pasiekimų moksle, savo knygų ir idėjų. Tačiau ši asmenybė nevengia įsiterpti ir į ginčus apie politiką. Neseniai Hawkingas įvertino JAV prezidento Donaldo Trumpo inicijuotą valstybės pasitraukimą iš Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos. Mokslininko nuomonė pribloškia – vienas politiko sprendimas gali vesti katastrofos link. Stephenas Hawkingas neslepia, kad domisi politika ir dažnai pasisako politiniais klausimais.
NASA į kosmosą paleis zondą, kuris turės atlikti neįtikėtiną misiją
Parkerio Saulės zondo misija NASA vadinama pirmuoju žmonijos vizitu Saulėje. Kitąmet vasarą į kosmosą pakilsiantis zondas net septynerius metus sukdamas ratus aplink Venerą artės prie mūsų šilumos šaltinio, mūsų žvaigždės Saulės. Skelbiama, kad zondas atliks seriją beprecedenčių priartėjimų prie Saulės atmosferos. Žinoma, artimais praskriejimais pro Saulę tai galima vadinti matuojant kosminiais matais. Mat atstumas iki Saulės sieks apie 7 mln. km.
Šių nuotraukų niekada nepamiršite – perteikta visa žmonijos esmė
Nuotrauka verta tūkstančio žodžių. Šios nuotraukos, į kurias jums siūloma pažvelgti, yra be galo galingos. Jos įtraukiančios, nepamirštamos, gali sugraudinti – iš grožio ar liūdesio. Šios nuotraukos kalba apie kai kuriuos geriausius ir blogiausius momentus šiuolaikinio žmogaus egzistencijoje. Įspėjame, kad kai kurios iš šių nuotraukų jus nuliūdins, o kai kurios pripildys džiaugsmo.
Gąsdinanti teorija – nurodė besikartojančius pasaulio pabaigos ženklus
Konspiracinių teorijų kūrėjai tvirtina, kad pasaulis gali pražūti vos per kelis ateinančius mėnesius. Krikščionys fundamentalistai, diskutuojantys konspiraciniame puslapyje „Signs of End Times“ (Pasaulio pabaigos ženklai), tvirtina, jog „Biblijoje yra įrodymų, jog pasaulio pabaiga bus 2017-aisiais metais, rašo dailymail.co.uk. Puslapyje tvirtinama, kad tokių gamtos nelaimių kaip žemės drebėjimai daugėjimas, yra pagrindinis ženklas, jog ateina apokalipsė.
Žmonija kraupiai greitai naikina laukinius gyvūnus
Nepasotinamas žmonijos apetitas ir intensyvi ūkinė veikla nuo 1970 metų išnaikino beveik tris penktadalius visų stuburinių gyvūnų – žuvų, paukščių, varliagyvių, roplių ir žinduolių, sakoma ketvirtadienį paskelbtose niūriose tyrimo išvadose. Jeigu išliks dabartinės tendencijos, laukinių gyvūnų išteklių pasaulyje, palyginus su padėtimi 1970-aisiais, iki 2020 metų gali sumažėti dviem trečdaliais, kiekvienais metais – po 2 proc.
Stephenas Hawkingas: žmonija rizikuoja „įsimušti sau įvartį“
Žmonija rizikuoja dėl savo pačių susikurtų problemų, teigia profesorius Stephenas Hawkingas, rašoma „BBC“. Branduolinis karas, globalus atšilimas ar dirbtiniai genetiniai virusai yra tarp galimų profesoriaus paminėtų scenarijų. Jis taip pat pažymėjo, kad mokslo ir technologijų progresas sukurs „naujus būdus, kaip kažkas gali pasukti bloga linkme“. Mokslininkas taip pat mano, kad jei žmonijai pavyks įkurti savo bazes kitose planetose, ji sugebėtų išlikti.
Tarptautinė kosminė stotis žmonijai tarnauja jau 15 metų
Žmonija pirmadienį mini svarbią pasiekimų kosmose datą – 15 metų gyvenimo Tarptautinėje kosminėje stotyje. JAV kosminė agentūra NASA ir jos tarptautiniai partneriai turi progą švęsti, kaip ir dabar stotyje gyvenanti šešių astronautų komanda. Amerikiečių, rusų ir japonų įgula jai yra suplanavusi šventinę vakarienę. Įgulos vadas Scottas Kelly, kuris atvyko į stotį vienerių metų misijai, sako, kad didžiausia kosminės laboratorijos nauda yra ta, kad joje galima atlikti ilgalaikius tyrimus.
Mars One direktorius: kolonija Marse taps milžinišku žingsniu į priekį visai žmonijai
Vienas iš programos Mars One įkūrėjų bei dabartinis vykdomasis direktorius Basas Lansdorpas yra tikrai ambicingas žmogus: jis ne tik ketina nusiųsti žmones į Marsą jau 2025 m., tačiau padaryti taip, kad ten atsiradusi gyvenvietė galėtų veikti savarankiškai. Aišku, tam reikalingos didžiulės investicijos, dalį kurių planuojama gauti, rengiant TV transliacijas iš visų programos paruošiamųjų etapų: pradedant treniruotėmis ir baigiant pilnaverčiu gyvenimu Raudonojoje planetoje.
10 ateivių požymių pagal mokslininkus (I)
Jei tikite tuo, ką jums pateikia Hollywoodas, tai tikriausiai ateivius įsivaizduojate kaip gigantiškus ir labai nežmogiškus padarus. Kadangi mokslininkai dažniausiai nekuria filmų, o režisieriai mažai būna susiję su mokslu, tokio ateivių portreto tiksliu tikrai negalima laikyti. Nesupraskite klaidingai, tuo nenorima pasakyti, kad ateiviai būtų draugiški. Paprasčiausiai aiškinama, kad tos gyvybės formos, kurios pakeistų mums pažįstamą pasaulį, gali labai skirtis nuo mūsų įsivaizduojamų.
Ar cezario pjūvis gali pakeisti žmoniją?
Giedrė Čiužaitė, LRT radijo laida „Mes, moterys“, LRT.lt Cezario pjūvis yra labai pavojingas, sako Naujosios Europos chirurgijos akademijos prezidentas Michaelas Starkas. Anot jo, ši operacija gal ir nesunaikins žmonijos, bet tikrai gali ją pakeisti. Pasak M. Starko, dabartinę žmogaus gimimo eigą lėmė milijonai metų vystymosi. „Kūdikiai, kurių galvos buvo didesnės, negalėjo gimti – jie mirdavo įsčiose. Todėl šiandien vaiko galvos ir moters klubų santykis toks svarbus.
Indigo vaikai: ar iš tiesų žmonija bunda?
Apie ypatingų sugebėjimų vaikus išgirstame vis dažniau. Jie prisimena save iki gimimo, stulbina matematiniais ar muzikiniais gabumais, turi ypatingą intuiciją, priešinasi mokyklose paleistiems masinio „pakavimo“ konvejeriams. Ir, žinoma, savo tėvams, nė neįtariantiems, kad savo šeimoje augina naująją žmonijos rasę.
Nuotraukos, grąžinančios tikėjimą žmonėmis
Niekas neneigia, kad pasaulis yra žiaurus, o jame gyvena žmonės, kuriems nėra nieko švento. Tai matome per žinias kiekvieną dieną. Tačiau nors ir mažai afišuojama, šalia blogio tebeklesti ir gėris bei nuoširdumas. Žmonės elgiasi taip, kad sugrąžintų tikėjimą žmonėmis, rašo trythseekerdaily.com. Pavyzdžiui, kai... 1. Keletas vaikų paliko šią žinutę norėdami surasti pamirštos riedlentės savininką. O juk galėjo ją pavogti. (Žinutė: Jei palikai šia naują riedlentę, tai mes ją radome tel nr.
Žmogaus klonavimas: mūsų išsigelbėjimas ar žmonijos pražūtis?
Didžioji dalis gyvų organizmų dauginasi lytiniu būdu – t. y. nauja gyvybė užsimezga susijungus mamos ir tėčio (priešingų lyčių individų) lytinėms ląstelėms. Kadangi nauja gyvybė paveldi abiejų tėvų genetinę informaciją, toks individas yra visiškai unikalus. Vis dėlto mokslas sparčiai žengia į priekį ir naujos gyvybės atsiradimas praranda pirminę reikšmę.
Stebinančios priemonės gausėjančios žmonijos alkiui numalšinti
Kaip išmaitinti gausėjančią populiaciją esant sparčiai klimato kaitai – toks klausimas vis dažniau svarstomas įvairių sričių specialistų. Jau yra pasiūlyta daug galimų būdų būsimai problemai spręsti. Kai kurie iš jų – stebinantys. Manoma, kad iki 2050-ųjų, siekiant išmaitinti sparčiai gausėjančią žmoniją, reikės bent 60 proc. daugiau maisto. Po keturiasdešimties metų žmonių skaičius pasaulyje gali pasiekti devynis milijardus, ir jau dabar yra šalių, kur žmonės badauja.
Badą užbaigs spausdintas maistas
Atrodo, kad kompanijos „Anjan Cotractor“ trimatis maisto spausdintuvas primena mokslinės fantastikos filmą apie kosmosą, tačiau NASA jau skyrė kompanijai 125 tūkst. JAV dolerių dotaciją, kad būtų sukurtas šio spausdintuvo prototipas. „Anjan Contractor“, užsiimanti medicinine inžinerija, siekia, kad ateityje kiekviena virtuvė turės trimatį spausdintuvą, kuris galės vienoje porcijoje „pagaminti“ visas reikalingas ir mėgstamas maisto medžiagas.
Visa žmonija – jūsų kompiuterio ekrane
Pasak statistikų, 2011 metais mūsų planetoje gyvenančių žmonių skaičius pasiekė 7 milijardus. Žinoma, per 2 praėjusius metus šis skaičius yra padidėjęs (JAV Gyventojų surašymo biuro duomenis, praėjusių metų liepą pasaulyje gyveno 7,079 mlrd. žmonių), tačiau iš esmės globalinė demografijos liniuotė tebėra ties 7 milijardų padala.
S. Hawkingas pataria žmonijai neužsibūti Žemėje
Britų astrofizikas Stephenas Hawkingas pareiškė, kad norėdama, jog žmonija išliktų, mūsų civilizacija privalo aktyviau vykdyti kosmoso tyrimus. Skaitydamas paskaitą viename iš JAV medicinos centrų mokslininkas sakė, kad žmonija neišgyvens nė tūkstančio metų, jei neras sau naujos gyvenamosios vietos už „pažeidžiamos mūsų planetos“ ribų, skelbia CBS.
JAV mokslininkas: žmonių intelektas mažėja
Vidutinis žmogaus intelektas pamažu mažėja – bent jau taip tvirtina vienas amerikiečių mokslininkas. Jo argumentas: prieš tūkstančius metų, kai žmonės dar gyveno mažomis grupelėmis, intelektualiniai sugebėjimai buvo esminis dalykas išgyventi.
Ar gyvųjų šiandien yra daugiau nei mirusiųjų?
Mokslinės fantastikos rašytojo Johno Brunnerio perliuke „Stand on Zanzibar“ iškeliama idėja, jog jei 1950 m. pasaulyje gyvenusius 2,5 mlrd. žmonių sustačius petys į petį, visi jie tilptų Vaito saloje (Isle of Wight). O 2010 m., kai pasaulyje bus 7 mlrd. žmonių, visiems jiems sutalpinti Vaito sala bus per maža – reikės bent jau Zanzibaro. Rašytojas su 7 mlrd. apsiriko vos vieneriais metais: 7 mlrd.
Kiek sveria žmonija? Sunkiausios ir lengviausios pasaulio tautos
Kiek sveria žmonija? Mokslininkai apskaičiavo kitą, kiek aktualesnį žmonijos kūno svorio parametrą – antsvorį. Pasirodo, žmonijos antsvoris siekia 17 mln. tonų – toks svoris prilygsta 170 karinių lėktuvnešių svoriui, rašo „Livescience.com“.
Arba, perėjus prie žmogaus svorio mastelio, tai prilygtų papildomų 242 mln. vidutinio svorio žmonių skaičiui. O štai visi planetos suaugėliai sudėti krūvon svertų 316 mln. tonų.
Mokslininkai įspėja: Žemė – ant bedugnės krašto
Tarptautinės mokslininkų grupės tvirtinimu, jei žmonija vieningai nesiims ryžtingų priemonių, Žemei gresia katastrofa.
Žurnale „Nature“ išspausdintame straipsnyje tyrėjai perspėja, kad pasaulis žengia pražūtinga kryptimi, kurią žymi neregėto masto netikėti pokyčiai, rašo livescience.com.
„Labai tikėtina, kad jau šio amžiaus pabaigoje Žemė atrodys visiškai kitaip“, – teigė mokslininkas Anthony Barnosky.
O į ką evoliucionuosi Tu?
Išanalizavus šešių tūkstančių suomių, gimusių 1760–1849 metais, duomenis aiškėja faktas: žmogus ir toliau evoliucionuoja. Pasak daktaro Virpi Lummaa iš Sheffieldo universiteto, dauguma įsivaizduoja, kad žmonių rūšies vystymasis jau nebevyksta, o evoliucija – kažkas tolimo ir pamiršto, bet tikrovė yra kiek kitokia.
Pakelkite akis į dangų: štai ir patekėjo supermėnulis
Sekmadienį vakare prasidėjo vadinamoji Mėnulio superpilnatis, kuomet Mėnulis per pilnaties fazę labiausiai priartėja prie Žemės.
Jos metu Mėnulis atrodys 14 proc. didesnis nei paprastai.
Kiekvieną vakarą mėnulis atrodo vis didesnis. Šis dangaus kūnas aplink žemę juda elipse. Todėl superpilnatis kartojasi po tam tikro laiko tarpo.
Pilnatis Lietuvos laiku stos sekmadienį, gegužės 6 dieną, 22.19 val., o Mėnulis patekės 21.57 val. Ši pilnatis bus pati didžiausia 2012 metais, praneša „Space.
Civilizacijos voratinkliai
Šiame vaizdo siužete pasakojama apie antropoceną, neformaliai vadinamą dabartinį geologinį laikotarpį, prasidėjusį maždaug prieš 250 metų. Žūrėdami pamatysite, kaip žmonija per laikotarpį nuo pramonės revoliucijos iki mūsų dienų pakeitė mūsų planetos veidą, pastačiusi miestus, nutiesusi sausumos, jūrų ir oro kelius, pavertusius kažkada be galo didelį pasaulį kone globaliu kaimu.
'Welcome to the Anthropocene' Earth Animation from Globaïa on Vimeo.
Pasaulio laukia šimtmetis nelaimių
Pasaulio gyventojai turi greitai stabilizuotis, o didelis turtingų šalių vartojimas sumažėti tam, kad išvengtume „ekonomikos ir gamtos ligų spirales“, įspėjama „Royal Society“ (JK mokslų akademijos) ataskaitoje, skelbia „The Guardian“.
Kontracepcija turi būti suteikiama visoms moterims, kurios to nori, o vartojimas apribotas, kad būtų sumažinta nelygybė, teigiama ketvirtadienį publikuotoje studijoje, kuriai vadovavo Nobelio premijos laureatas biologas seras Johnas Sulstonas.
Gali būti, kad gyvename virtualioje Visatoje, teigia mokslininkas
Egzistuoja 20 proc. tikimybė, kad gyvename virtualioje Visatoje, taip tikroviškai sumodeliuotoje kažkokiu superkompiuteriu, kad fizinės realybės neįmanoma atskirti nuo menamosios, mano britų mokslininkas.
Oksfordo universiteto (D. Britanija) profesorius, Žmonijos ateities instituto direktorius Nickas Bostromas, 2003 metais žurnale „Philosophical Quarterly“ paskelbęs didelį susidomėjimą sukėlusį straipsnį „Ar jūs gyvenate kompiuterinėje simuliacijoje?“, apskaičiavo, kad egzistuoja 20 proc.
Jei būtume ne vienintelė protinga rūšis Žemėje
Kas nutiktų, jei neandertaliečiai, išnykę prieš 28 tūkst. metų, būtų evoliucionavę toliau ir dabar gyventų šalia mūsų?
Arba jei per visus šiuos žmonių evoliucijos tūkstantmečius kokia nors negimininga būtybė būtų įgavusi pažintinių ir technologinių gebėjimų, prilygstančių mūsiškiams?
Dar vienas scenarijus: kas nutiktų, jei žmonės būtų pasidalinę į dvi atskiras rūšis – originaliuosius ir sėkmingą evoliucinę atšaką?
Tai visai protingos istorijos apie pasaulį, koks jis galėjo būti, jei dvi pa...
Popiežius įspėja dėl šeimos politikos, kuri kelia grėsmę „žmonijos ateičiai“
Popiežius Benediktas XVI įspėjo dėl šeimos politikos, kuri kelia grėsmę „žmonijos ateičiai“.
Kai kurių šalių politika, kuri leidžia nesilaikyti tradicinės šeimos modelio – vyro ir moters sąjungos – yra „grėsmė žmogaus orumui ir netgi žmonijos ateičiai“, sakė popiežius Vatikane vykusiame susitikime su 160 diplomatų.
Kaip išpampo žmonija?
Jungtinių Tautų ekspertų duomenimis, šį rudenį, galbūt spalio ir lapkričio sandūroje, Žemės gyventojų skaičius turėjo pasiekti 7 milijardų ribą. Žinoma, tai tik hipotetiniai skaičiavimai, tikslių skaičių niekas nežino. Ši riba galėjo būti pasiekta gal prieš pusmetį, o gal bus pasiekta tik po pusmečio, tačiau esmės tai nekeičia. Į klausimą, kas atsitiko, kad žmonija taip greitai išsiplėtė iki sunkiai įsivaizduojamo dydžio, bandoma atsakyti (ir parodyti) šiame vaizdo siužete.
Ar kanibalizmas išgelbėtų nuo visuotinio bado?
Žmonių skaičius pasaulyje spalio 31 dieną turėtų pasiekti 7 mlrd., o iki šimtmečio pabaigos populiacija išaugs iki 10 mlrd., teigia Jungtinės Tautos.
Tai daug burnų, kurias reikia pamaitinti. Egzistuoja tikimybė, kad tradicinė žemdirbystė ir gyvulininkystė nebesugebės patenkinti augančio maisto poreikio.
Žmonija tik per plauką išvengė sunaikinimo
Žmonija nė neįtaria, jog mažiau nei prieš 130 metų, 1883-aisiais buvo neįtikėtinai arti apokalipsės. Panašu, jog tais metais milijardus tonų svėrusi kometa pro Žemę praskriejo vos kelių šimtų kilometrų atstumu, informuojama Masačiusetso technologijų instituto (MIT) internetiniame portale Technologyreview.com.
„Jei visi tie objektai būtų susidūrę su Žeme, mes būtume sulaukę 3275 Tunguskos meteoritų per dvi dienas.
Kiek žmonių gali sutalpinti Žemė?
„Gyventojų galia yra daug didesnė nei Žemės pajėgumas sukurti prasimaitinimo šaltinį, tad pirmalaikė mirtis neišvengiamai aplankys žmonių rasę“.
Taip esė rašė XVIII amžiaus filosofas Thomas Malthusas, numatęs žmonijai baisų likimą. Dėl žmonių nenumaldomo poreikio daugintis, tvirtino Th. Malthusas, planetoje galiausiai susidarys gyventojų perteklius, jie sunaudos visus išteklius ir mirs dėl masinio bado.
Mūsų planeta bus „perkrauta" senyvo amžiaus žmonėmis?
Demografija – nėra likimas, kaip kartais yra teigiama: visa žmonijos rasė gali būti nušluota maro, asteroido smūgio ar kokios nors stichinės nelaimės. Bet nežiūrint į tai, šiandieniniai gimstamumo, mirtingumo ir migracijos rodikliai taip pat turi nemažą įtaką ateities kartoms.
Naujausias Jungtinių Tautų projektas ragina padidinti žmonių populiaciją iki 8 milijardų imtinai iki 2025 metų ir iki 10,1 milijardo iki amžiaus pabaigos.
Dar visai neseniai gyventojų skaičiaus augimą lėmė gimstamumas.
Panika dėl vokiškų agurkų – paskutinis perspėjimas?
Protingiausių Žemės būtybių – žmonių – populiaciją, atrodo, sustabdys kvailiausia ir mažiausia gyvybės forma – bakterijos bei virusai.
Kaip žvelgsime į ką tik Vokietiją bei kitas šalis išgąsdinusį ir agurkus atpratinusį valgyti E. coli bakterijos protrūkį – paprastai ar ieškodami priežastinio ryšio? Jeigu paprastai, tai E. coli 0104:H4 – eilinė žarnyno lazdelė, dar 2002-aisiais aptikta Afrikoje, o 2005 metais – Pietų Korėjoje.
M. Chazinas: krizė tik prasideda
Per artimiausius 5-8 metus Europos ekonomikos laukia nauji sukrėtimai, kurie nustums į šešėlį Didžiają 30-ųjų metų depresiją, teigia žymus Rusijos ekonomistas, publicistas, TV ir radijo laidų vedėjas Michailas Chazinas.
Istorinis kontekstas
Dabartinio masto krizės Europoje per pastaruosius 2 tūkstančius metų vyko dukart: IV—VI ir XVI—XVII amžiais. Abu kartus – globalinio ekonominio modelio vystymosi pasikeitimo metu, pabrėžia M.Chazinas.
Britanijoje išleista Biblija... netikintiems
Didžiojoje Britanijoje knygynų ir parduotuvių lentynose atsirado neįprasta knyga – Biblija netikintiems, skelbia šalies žiniasklaida.
„Geroji knyga. Nereliginė Biblija“ daug kuo panaši į Gerąją knygą (taip britai dažnai vadina Bibliją): ją sudaro tokios pat knygos kaip ir tikrąją Bibliją. Knygas sudaro tokie pat skyriai ir net tekstas padalytas į dvi skiltis, o tai primena tradicinę Bibliją.
Atskleistas „žmonijos veidas"
Pasaulyje šiuo metu gyvena daugiau nei 7 milijardai žmonių. Mokslininkai nustatė, koks yra ir kaip atrodo tipiškiausias Žemės gyventojas.
Remdamiesi naujausiais pasaulio gyventojų demografiniais duomenimis, mokslininkai nustatė, kad šiuo metu tipiškiausias Žemės gyventojas yra 28 metų amžiaus Kinijoje gyvenantis vyras.
Mokslininkai suskaičiavo pasaulyje saugomų duomenų kiekį
Martino Gilberto vadovaujama mokslininkų grupė iš Pietų Kalifornijos universiteto teigia, kad jai pavyko suskaičiuoti viso pasaulio skaitmeniniuose ir analoginiuose įrenginiuose saugomą informaciją.
Mokslininkai padarė išvadą, kad bendras žmonijos sukurtos informacijos kiekis yra 295 eksabaitai (295 milijardai gigabaitų). Jei šie duomenys būtų įrašyti į kompaktinius diskus, jų aukštis viršytų atstumą iki Mėnulio.