ženklinimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ženklinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ženklinimas“.
Kelyje pamatytas ženklas užminė mįslę kaunietei: paaiškino, kas tai
Antradienį naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja pasidalijo užfiksuotais vaizdais kelyje iš Kauno. Moteris tvirtino, kad ant karinės technikos pastebėjo Lietuvoje uždraustą Rusijos karo simbolį.
„Važiuojant iš Kauno. „V“ simbolis ant karinės technikos“, – dalijosi kaunietė.
„Kas vyksta Kaune“ primena, kad viešai demonstruoti Georgijaus juostą ir kitus Rusijos karo prieš Ukrainą simbolius, tokius kaip „Z“ ir „V“ raides, Lietuvoje uždrausta balandžio 19-ąją.
Vairuotojai nustebo išvydę šį kelio ženklą: ar žinote jūs?
Šiandien kelio ženklai yra būtinybė, be jų keliauti pasidarytų neįmanoma, susidarytų didžiulės eismo spūstys, avarijos. Pirmieji kelio ženklai atsirado dar senovės Romoje. Tai buvo akmeninės gairės, ant kurių buvo nurodytas atstumas iki didžiausių miestų. Vis tik atsiranda ir naujų kelio ženklų arba tokių, kurių nesame matę prieš tai.
Dulkio ministerija neskuba sekti airių pavyzdžiu, o gyventojai rėžia: „Nepadės, nesąmonė“
Buvęs ministras Veryga nori Lietuvoje ant alkoholio butelių klijuoti baisius perspėjimus apie žalą sveikatai, panašius į esančius ant rūkalų. Jis ragina sekti airių pavyzdžiu, kurie butelių etiketes keisti žada jau po 3 metų. Tačiau Arūno Dulkio vadovaujama ministerija sekti airių pavyzdžiu neskuba ir laukia Europos Komisijos patarimų. Na, o statistikai nustatė, kad pasibaigus pandemijai ir dešimtadaliu pabrangus alkoholiui, lietuviai ėmė mažiau gerti.
Veryga pasisako už naują draudimą: reikia nuotraukomis žymėti alkoholio butelius, informuoti apie žalą
Seimo narys valstietis Aurelijus Veryga siūlo vartotojus informuoti nuotraukomis ir paveiksliukais žymėti ne tik cigarečių pakelius, bet ir alkoholio butelius. Anot jo, vartotojai lygiai taip turi būti informuojami apie produkto daromą žalą sveikatai.
Ant maisto produktų pakuotės pastebėjote rakto skylutės ženklą? Paaiškino, ką jis reiškia
Lietuvoje ženklinimas simboliu „Rakto skylutė“ įteisintas dar 2014 m. Toks ženklinimas yra taikomas savanoriškai ir yra skirtas padėti vartotojams lengviau rasti sveikatai palankesnius maisto produktus tarp kitų panašių produktų.
Šio pozityvaus ženklinimo tikslas atkreipti didesnį dėmesį bei skatinti rinktis sveikesnę mitybą vartotojams, o maisto gamintojus – gaminti sveikatai palankesnę produkciją, edukuoti vartotojus racionaliau rinktis maistą.
Baigėsi laikas ženklinti augintinius: kas laukia to nepadariusių?
Pasibaigus terminui ženklinti augintinius Žemės ūkio ministerija skaičiuoja, kad paženklinta turėtų būti daugiau nei pusė keturkojų. Ir šis skaičius, anot ministro, nuolat kinta. Tačiau kai kurie piktinasi tokia prievole.
Esą absurdiška versti ženklinti nusenusius ir pasiligojusius keturkojus, kurie skaičiuoja paskutines savo dienas. Specialistai aiškina, kad jokių išimčių įstatyme nėra.
Socialiai remtiniems asmenims – Vyriausybės dėmesys: kompensuos augintinių ženklinimą
Vyriausybė trečiadienį posėdyje nusprendė kompensuoti privalomą gyvūnų ženklinimą socialiai remtiniems asmenims.
Pagal Žemės ūkio ministerijos siūlymą, asmenų, gaunančių socialinę pašalpą, laikomų kačių, šunų ir šeškų privalomo ženklinimo ir registravimo išlaidos bus kompensuojamos valstybės biudžeto lėšomis.
Vienam gyventojui, gaunančiam socialinę pašalpą, galės būti kompensuojama ne daugiau kaip už trijų augintinių ženklinimą.
Nuo rugsėjo visi veisiami gyvūnai privalo būti suženklinti ir užregistruoti
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad jau nuo rugsėjo 1-osios visi veisimui naudojami gyvūnai augintiniai, nepriklausomai nuo to, ar jie parduodami, ar ne, privalo būti suženklinti mikroschemomis bei registruoti Gyvūnų augintinių registre (GAR). Ir toliau galioja įpareigojimas, jog parduodami ar perduodami gyvūnai turi būti paženklinti mikroschemomis iki jų pardavimo ar perdavimo momento.
Norima kompensuoti gyvūnų ženklinimą socialiai remtiniems asmenims
Vyriausybė artimiausiu metu ketina apsispręsti, kaip kompensuoti gyvūnų ženklinimo išlaidas socialiai remtiniems asmenims, praneša LRT radijas.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia, kad tokią paramą gausiantys žmonės galės nemokamai registruoti iki trijų kačių, šunų ar šeškų.
„Už vieno augintinio paženklinimą yra numatyta 15 eurų kompensacija, kuri bus išmokėta veterinarijos gydytojui arba teisę ženklinti turinčiam asmeniui, kaip numatyta įstatyme.
Aikštelėje vyras liko apšauktas pažeidėjo: „Prabangių automobilių vairuotojai lieka nebaudžiami“
Lietuvoje vis dar nemažai avarijų įvyksta automobilių stovėjimo aikštelėse. Po incidento vairuotojai bando įrodyti savo teisumą, o neradę bendro sutarimo į pagalbą kviečia policijos pareigūnus. Tai atskleidžia, kad dalies vairuotojų žinios, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje – pasenusios arba visai neteisingos, o būtent dėl šių priežasčių ir kyla konfliktai.
Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytojas, kuris pasidalijo įrašu.
REKLAMA
REKLAMA
Šeimininkai netrukus privalės ženklinti savo kates, šunis ir šeškus
Seimas pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nuo kitų metų gegužės 1 dienos įteisinti privalomą kačių, šunų ir šeškų ženklinimą mikroschemomis ir registravimą Gyvūnų augintinių registre. Kadangi už gyvūno čipavimą yra atsakingas jo šeimininkas, tai ir už paslaugą turės susimokėti pats.
Tačiau kokia bus kompensacijų tvarka neišgalintiems susimokėti už savo gyvūno ženklinimą, pataisų rengėjai kol kas atsakyti negali.
Šiaulietis Virginijus augina keturis šunis.
Gyvūnų ženklinimas gali tapti privalomas: siūlo tai įvesti nuo 2022-ųjų
Reaguojant į gyvūnų gerovės pažeidimus, privalomą naminių gyvūnų ženklinimą Žemės ūkio ministerija siūlo įvesti nuo 2022-ųjų vidurio, tačiau tai kol kas netenkina Vyriausybės.
Žemės ūkio viceministras Egidijus Viskontas teigia, kad šiuo metu Lietuvoje yra bent milijonas neženklintų gyvūnų.
„Siūlome 2021-uosius metus daryti tokį pereinamąjį laikotarpį.
Bendrovei „Biseris“ sustabdžius konkursą, laiku nebus paženklinta dalis šalies kelių
Kelių ženklinimo bendrovė „Biseris“, šiemet nelaimėjusi 5,892 mln. eurų (su PVM) vertės Automobilių kelių direkcijos skelbto konkurso 33-jose savivaldybėse trejus metus ženklinti valstybinius kelius, pasiekė, kad jis būtų laikinai sustabdytas. Kelių direkcijos vadovas sako, jog iki rudens nebus paženklinta dalis šalies kelių, dėl to nukentės eismo saugumas.
„Buvo numatyta šiemet pasirašyti visas sutartis ir pradėti visoje Lietuvoje ženklinti kelius.
Vilniuje naujai ženklinama daugybė gatvių
Vilniuje naujai ženklinama daugiau nei pusė gatvių, darbus planuojama baigti iki rudens. Vilniaus savivaldybė skelbia, kad iš viso bus naujai paženklinta 750 kilometrų sankryžų, dviračių takų, pėsčiųjų perėjų, eismo juostų ir stovėjimo vietų. Skaičiuojama, kad tam prireiks apie 400 tonų dažų – Šiemet savivaldybė tam skyrė 950 tūkst. eurų. Šią savaitę planuojama atnaujinti Geležinio Vilko, Ukmergės gatvių, Savanorių prospekto, Minsko plento ir kitų gatvių ženklinimą.
Valstietis siūlo pokyčius, paliesiančius visus augintinių savininkus
Nuo 2019 metų visos katės ir šunys privalės būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Tokią Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisą Seime registravo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas „valstietis“ Kęstutis Mažeika. Pagal projektą, gyvūnų registravimą ir ženklinimą organizuotų savivaldybės.
Kas ženklins Vilniaus gatves?
Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) dėl pažeidimų nurodžius nutraukti 3,3 mln. eurų vertės gatvių ženklinimo konkursą, Vilniaus savivaldybė ketina skelbti naują konkursą. Iki šių metų lapkričio miesto gatves ženklins nutraukto konkurso laimėtoja įmonė „Biseris“ - ji pasirinkta, paskelbus mažos vertės pirkimą.
Nuo pieno produktų nudengiamas šydas: vartotojai galės sužinoti pieno kilmę
Šalies vartotojai jau nuo 2017 m. sausio 1 d. galės sužinoti, iš kokioje šalyje primelžto pieno Lietuvoje pagamintus pieno produktus jie valgo. Pieno perdibėjai sprendimu - nesužavėti. Europos Komisija leido šalims narėms papildyti pieno gaminių ženklinimo nuostatas. Prancūzija, Italija ir Lietuva pasirinko dvejus metus papildomai informuoti vartotojus apie pieno produktų žaliavos kilmę.
Sostinėje – aiškesnis žiedinių sankryžų ženklinimas
Dar viena naujovė sostinės gatvėse – nuo rugpjūčio 6-osios važiuojantiems Vilniaus žiedinėmis sankryžomis įvedamas aiškesnis ženklinimas, kad automobilių srautai judėtų greičiau, žiedai taptų saugesni pėstiesiems, mažėtų spūsčių ir avarinių situacijų bei trukdžių viešajam transportui. Skaičiuojama, kad aiškus ir gerai organizuotas eismas žiedais padidins automobilių srautų laidumą apie 20 procentų, pagerės eismo sąlygos.
Atšauktas privalomas gyvūnų ženklinimas
Seimas ketvirtadienį priėmė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo atsisakyta nuo metų pradžios Lietuvoje įvesto privalomo gyvūnų ženklinimo.
Būkite atidūs: prekybos tinkluose netinkamai ženklinami mėsos gaminiai
Dalis prekybos tinkluose ruošiamų mėsos gaminių yra neteisingai ženklinami, teigia Žemės ūkio ministerija. Ministerija pranešė, kad patikrinus prekybos tinklus „Iki“, „Maxima“ ir „Rimi“, juose ne visi mėsos gaminiai buvo tinkamai pažymėti. Anot ministerijos, prekybos centre „Iki“ 16 proc. tikrintų gaminių buvo nenurodyta mėsos gaminių rūšis, „Maxima“ - 29 proc., o „Rimi“ - 77 proc. Pagal apdorojimo būdą mėsos rūšis daugiausia nenurodyta vytintų mėsos gaminių (50 proc.), šaltai rūkytų (39 proc.
Visuotinis kačių, šunų ir šeškų ženklinimas jau kelia sumaištį
Daugiau gyvūnų turintys gyventojai suka galvas, iš kur gauti pinigų paženklinti gyvūnus arba kaip jais greičiau atsikratyti. Kaunietė Regina kaimynystėje gyvenančiam Pifui neša paskutinį dubenėlį ėdalo. Prieš gerą mėnesį už vagystes į kalėjimą buvo uždarytas Pifo šeimininkas, tad šuo su kate ir liko vieni be žmonių priežiūros šeimininkauti namuose ir kęstis stingdančius šalčius. „Ir aš, ir kaimynai čia neša, ir makaronų prinešta. Kas tik ko turi, tas tą neša, bet šalta.
Gyvūnų ženklinimas – jau ateinančiais metais
Visi gyvūnų augintinių savininkai, apsisprendę ženklinti ir registruoti savo šunis, kates ir šeškus galės teikti prašymus jau nuo sausio 4 d. Seimas dar 2012 metais nusprendė, kad nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre.
Seimas nepritarė siūlymui naikinti privalomą augintinių ženklinimą
Seimas antradienį nepritarė siūlymui naikinti privalomą augintinių ženklinimą, kuris įstatymiškai įsigalioja nuo sausio. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė siūlė atsisakyti privalomo žymėjimo mikroschemomis, o tokius reikalavimus taikyti tik iš Lietuvos išvežamiems šunims, šeškams ir katėms bei pavojingiems šunims. Jos siūlymui nepritarta už buvus 41 Seimo nariui, 26 - prieš, 26 Seimo nariams susilaikius. Projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti.
Žemės ūkio ministerija nekeičia nuomonės, kad augintiniai turi būti ženklinami
Gyvūnų globos organizacijoms raginant Vyriausybę kuo skubiau patvirtinti Gyvūnų augintinių registro įsteigimą, Žemės ūkio ministerija sako, kad jos ir visuomenininkų pozicija dėl augintinių žymėjimo mikroschemomis sutampa. Ministerijos projektą dėl tokio registro steigimo Vyriausybė svarstė rugpjūtį, bet sprendimą atidėjo, kilus diskusijų dėl išlaidų, kurias žymėdami mikroschemonis visas kates, šunis ir šeškus patirtų jų šeimininkai.
Lietuva ruošiasi ženklinti rūkalus šlykščiais paveikslėliais
Tikimasi, kad toks sprendimas paprotins rūkančius. Išvydę, kaip atrodys cigarečių pakeliai, dalis žmonių pripažįsta, kad prieš rūkydami labiau susimąstys, tačiau kiti tik numoja ranka. Ir net jaunuoliai, kuriems skirti šie paveikslėliai, pripažįsta, kad ir toliau rūkys, mat tai yra bendravimo priemonė.
Keisis prekių ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklės
Verslininkų ir vartotojų laukia pokyčiai – nuo šių metų liepos 1 d. įsigalios naujos prekių ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklės, kurios nustatys iš dalies pakeistus Lietuvos vartotojui siūlomų parduoti arba parduodamų prekių privalomuosius ženklinimo ir kainų nurodymo reikalavimus.
Lietuvoje keičiasi mėsos ženklinimas
Salomėja Pranaitienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Lietuvoje nuo balandžio įsigaliojus Europos Komisijos reglamentui, keičiasi mėsos ženklinimas. Turės būti tiksliau nurodoma, kur gyvulys užaugintas ir kur paskerstas. O kad vartotojas žinotų, kokią mėsą perka, Žemės ūkio ministerijos reikalavimu kilmės šalis turi būti nurodyta ir nefasuotos mėsos etiketėse. Prekybininkų prašymu šios mėsos ženklinimą leista susitvarkyti iki gegužės pirmosios.
Kodėl augintinius svarbu paženklinti mikroschema?
Gyvūnų globos organizacijos kiekvieną dieną gauna po 3–5 prašymus pasidalinti informacija apie rastus ar pabėgusius augintinius. Tačiau labai dažnai suradus juos, neįmanoma grąžinti šeimininkams, nes net 95 proc. dingusių ar rastų gyvūnų yra neženklinti. Artėjant Pasaulinei gyvūnų globos dienai (spalio 4 d.), Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kodėl augintinius svarbu paženklinti mikroschema.
Maisto produktų etiketėse – daugiau aiškumo
Parduotuvėse galima pamatyti vis daugiau žmonių, skaitančių produktų etiketes. O kaipgi kitaip? Juk jeigu anksčiau pardavėjos paprašydavai, pavyzdžiui, duonos, tai ir paduodavo tos vienintelės rūšies, kurią turėdavo. Tai dabar šiam produktui skirtas visas skyrius. Deja, kartais net ir skaitant etiketes, sunku suprasti, kuo vienas produktas skiriasi nuo kito.
Lietuva nepritaria Jungtinės Karalystės siūlomam maisto ženklinimui
Europos Sąjungai pirmininkaujanti Lietuva nepritaria Jungtinės Karalystės siūlomam maisto ženklinimui, nes tai gali sumažinti kai kurių produktų pardavimus, pranešė Žemės ūkio ministerija. Tokią poziciją Lietuvos atstovai išsakė susitikime su Italijos ambasadoriumi Lietuvoje Stefanu Talianiu de Marrchio. Jungtinė Karalystė, siekdama kovoti su nutukimu, siūlo maisto produktus ženklinti žalia, geltona ir raudona spalvomis pagal produktuose esantį riebalų, cukraus ir druskos kiekį.
Kiaulių augintojai siekia pakoreguoti mėsos ženklinimą
Lietuvos kiaulių augintojai siekia, kad ženklinant kiaulieną būtų nurodoma gyvulių auginimo šalis, nes dabar pirkėjai, manantys, kad perka Lietuvos ūkiuose užaugintų kiaulių mėsą, paremia kitų šalių augintojus, antradienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. „Mums svarbu, kad kuo greičiau etiketėse būtų nurodoma kiaulių auginimo šalis.
„Velomaratono“ metu paženklintas rekordinis dviračių skaičius
„Velomaratono“, vykusio 2013-08-25 Vilniuje, metu dviračių žymėjimas susilaukė didžiulio susidomėjimo – renginio metu buvo paženklinta rekordiškai daug dviračių, net 143. Policijos pareigūnai bei draudimo ekspertai džiaugiasi, kad auga gyventojų, besirūpinančių savo dviračių saugumu, skaičius, teigiama pranešime spaudai. Dviračių žymėjimo akciją, bendradarbiaudami su ERGO draudimo grupe, vykdė Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai.
Lietuvoje nebus prekiaujama natūraliu medumi
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atkreipia šalies bitininkų, medaus pakuotojų ir prekybininkų dėmesį, kad ženklinant bičių medų, jo etiketėje negali būti nurodomas terminas „natūralus“. Tokias išvadas pateikė Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, įvertinusi atitinkamą Europos Komisijos išaiškinimą. Kreipimąsi dėl medaus ženklinimo išaiškinimo inicijavo Lietuvos bitininkų sąjunga.
Tabako pramonės varžymai nesulaukė EP pritarimo
Ketvirtadienį už Tabako direktyvos klausimą atsakingi europarlamentarai išreiškė nepritarimą planuojamiems kraštutiniams tabako gaminių suvaržymams, rašo „Europolitics“. „Naujosios Tabako direktyvų nuostatos privalo padėti mažinti tabako vartojimą ir užkirsti kelią jaunuolių galimybėms pradėti rūkyti. Tačiau visos priemonės turi būti labai griežtai pasvertos, kad nesužlugdytų Europos tabako gamintojų.
Lietuvoje užaugintą ir pagamintą mėsą siūloma žymėti specialiu ženklu
Penktadienį Ministras Pirmininkas dalyvavo Vyriausybėje surengtame pasitarime dėl mėsos produktų rinkos apsaugos gerinimo. Pasitarime kalbėta apie gyvulininkystės ir mėsos perdirbimo plėtrą, mėsos produktų kilmės identifikavimą ir pažeidimus, susijusius su prekyba turguje, nesumokamą pridėtinės vertės mokestį.
Seimas cigarečių ženklinimo imsis rudenį
Artimiausiu metu cigarečių pakeliai su atbaidančiomis nuotraukomis rūkančių dar negąsdins – sveikatos apsaugos ministras pripažįsta, kad naujovė būtina, tačiau Seime ji bus svarstoma nebent rudens sesijoje, penktadienį rašo „Kauno diena“. „Nagrinėjame šituos klausimus, dabar yra visas pasiūlymų paketas, darbo grupė dirba ir mes pateiksim savo siūlymus rudens sesijoje.
Vartotojai – GMO spąstuose
Žalieji ir prieš genetiškai modifikuotus organizmus nusiteikę vartotojai viliasi, kad Lietuva, pirmininkaudama ES Tarybai, inicijuos diskusiją dėl pašarais su genetiškai modifikuotais organizmais (GMO) šertų gyvulių produktų privalomo ženklinimo. Užkariavo rinkas Lietuvoje genetiškai modifikuoti augalai neauginami, tačiau dauguma gyvulių šeriami pašarais ir paukščių lesinami lesalais, kuriuose yra GMO.
Verslininkai ir darbdaviai: griežtesnis tabako gaminių ženklinimas gali paskatinti kontrabandą
Klaipėdos apskrities darbdavių asociacija kritiškai vertina Europos Komisijos (EK) priimtas naująsias Tabako gaminių direktyvas, kuriomis stengiamasi numatyti griežtesnes tabako gaminių gamybos, pateikimo ir pardavimo taisykles. Direktyvomis siūloma visiškai pakeisti cigarečių pakelių ženklinimą, t. y. nuo pakelių dings visi reklaminiai ženklai ir 75 proc. jų užims vaizdinis ir tekstinis įspėjimas apie rūkymo grėsmę sveikatai, be to, norima iš rinkos išimti ir mėtines cigaretes.
Facebook pasiryžusi šalinti fiktyvius “Like"
Facebook pradeda taikyti griežtesnes priemones, kurios skirtos kovai su el. šlamšto ir kenkėjiško turinio platinimu – kompanija ketina patobulinti žymų sistemą „Like“ („Man patinka“), šalindama fiktyvias žymas. Kompanija pareiškė, jog šalins visus „Man patinka“, kurie buvo sugeneruoti automatizuotų arba įtartinų paskyrų. Facebook tikina, jog tokios žymos sudaro mažiau nei vieną procentą iš visų „Like“ paspaudimų.
JAV teismas leido pardavinėti cigaretes be „baisiųjų nuotraukų“
JAV apeliacinis teismas nurodė, kad šalies valdžia negali reikalauti iš tabako gaminių gamintojų, kad cigaretės būtų pardavinėjamos su didelėmis nuotraukomis, vaizduojančiomis tabako daromą žalą, praneša BBC.
Teismo nuomone, šalies valstybinės institucijoms nepavyko pateikti įtikinamų įrodymų, kad tokios nuotraukos padėtų sumažinti rūkančiųjų skaičių. Kartu teismas pripažino, kad tokios priemonės turėtų atbaidyti dalį pirkėjų.
Griežčiausias cigarečių ženklinimas – Australijoje
Australijos aukščiausiasis teismas atmetė tabako bendrovių ieškinį dėl naujo, griežto cigarečių pakelių ženklinimo.
Nuo metų pabaigos cigaretės turės būti pardavinėjamos vienoduose neutralios spalvos pakeliuose su didelėmis nuotraukomis, vaizduojančiomis tabako daromą žalą - nesveikus organus, vėžiu sergančius žmones arba apsigimusius naujagimius.
Cigarečių markė galės būti nurodyta tik mažomis raidėmis.
Užsimota užčiaupti produktų etiketėse meluojančius gamintojus
Mityba yra vienas iš daugelio žmogaus gyvenimo veiksnių, galinčių lemti tam tikrų ligų pradžią. Prieš porą savaičių pasirodęs Europos Komisijos 2012 m. gegužės 16 d. reglamentas (ES) Nr. 432/2012 patvirtino 222 teiginių apie maisto produktų sveikumą sąrašą ir leido vartoti atitinkamus teiginius apie šių produktų bei jų sudedamųjų dalių poveikį žmogaus sveikatai ir susirgimo rizikos prevencijai.
Apkrovė mokesčiais, bet nepasirūpino informuoti
Rinkliavą iš vairuotojų suskubę rinkti valdininkai nepasirūpino tinkamai juos informuoti. Nors miesto valdžia išplėtė mokamų stovėjimo vietų skaičių ir pasamdė firmą, kuri atnaujino pinigus renkančius automatus, tačiau nebuvo pasirūpinta tinkamu ženklinimu, tad iš vairuotojų renkama ne tik rinkliava, bet ir baudos.
Trūksta informuojančių ženklų
„Yra keli įvažiavimai.
Nuo liepos įsigalioja naujas ekologiškų maisto produktų ženklinimas
Nuo liepos 1 d. visi Europos Sąjungoje (ES) pagaminti ir supakuoti ekologiški maisto produktai turės būti paženklinti ES ekologinės gamybos logotipu, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Liepos 1-ąją baigiasi Europos Komisijos suteikta galimybė parduoti supakuotas ekologiškas prekes su senu ženklinimu. LietuvoasžŽemės ūkio ministerija pereinamuoju laikotarpiu papildomų pratęsimų senajam ženklinimui nenumato suteikti.
Seimas spręs, kaip ženklinti ekologiškas prekes
Parlamentui bus pateiktos įstatymų pataisos dėl ekologiškų prekių reglamentavimo. Seimo nario Andriaus Burbos iniciatyva norima nustatyti reikalavimus nacionalinei ekologinio ženklinimo sistemai, sureguliuoti jos priežiūrą bei veikimą. Iki šiol Lietuvoje įstatymais nebuvo nustatytos aiškios ekologiškų prekių ženklinimo taisyklės.
„Teikiamos pataisos tikslas yra užtikrinti kiekvieno Lietuvos gyventojo teisę į pakankamą informaciją apie jo perkamus ekologiškus produktus.
Padangos bus ženklinamos pagal eksploatacines savybes
Nuo lapkričio 1 d. visos naujos transporto priemonių padangos Europos Sąjungoje turės būti ženklinamos pagal jų degalų sutaupymo efektyvumą, sukibimą su kelio danga ir triukšmingumą. Tikimasi, kad toks žymėjimas paskatins ekologiškesnių padangų gamybą ir naudojimą.
Nauja ženklinimo sistema bus naudinga aplinkai ir vartotojams.
Ką reikėtų žinoti apie kofeiną
Kofeinas yra nuo seno žinoma tonizuojanti medžiaga. Populiariausiu kofeino šaltiniu nenuginčijamai yra kava.
Žmogus vidutiniškai kasdien suvartoja 150-225 mg kofeino, kurio 75 proc. yra gaunama su kava.
- Puodelyje kavos yra 50-150 mg kofeino,
- Puodelyje arbatos – per 50 mg,
- Kolos gėrime (0,5 l ) – per 35 mg.
Iš Europos Sąjungos šalių, Šiaurės šalyse kofeino suvartojama daugiau: Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Švedijoje kofeino suvartojama iki 400 mg per dieną.
Kam skirtas užrašas „Sudėtyje yra sulfitų“?
Sieros dioksidas ir sulfitai (dažnai patogumo dėlei vadinami tiesiog sulfitais) – tai maisto priedai, dedami į maisto produktus kaip konservantai ir antioksidantai.
Anot Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Mitybos skyriaus vedėjos Ilonos Drulytės, sulfitai priskiriami „alergenų“ grupei, apie jų buvimą maiste turi būti aiškiai pažymėta produkto etiketėje. Kai kurių maisto produktų etiketėse (pvz.
Didmeninės prekybos įmonėje – dulkės, graužikai bei šlapimas
Net daug ko matę Šiaulių maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai suglumo, atvykę į Dzidų kaime (Šiaulių rajonas) įsikūrusią D. Mikolaitienės didmeninės prekybos įmonę „Digina“. Anot Maisto skyriaus vedėjos Audronės Mikalauskienės, tarnybos specialistai nustatė, jog dirbama antisanitarinėmis sąlygomis, bei nusprendė, jog apie tolesnę įmonės veiklą negali būti nė kalbos.
Maisto reklamoje bus privaloma nurodyti ir apie genetiškai modifikuotus organizmus
Maisto reklamoje bus privaloma nurodyti, jog maistas yra genetiškai modifikuotas, jeigu pagal teisės aktų nustatytus reikalavimus jį ženklinant turi būti pateikiama informacija apie tai. Tokį įpareigojimą įtvirtino Seimas, priėmęs Reklamos įstatymo 14 straipsnio pataisą.