žemynai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žemynai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žemynai“.
Vaikus užauginę panevėžiečiai pardavė turtą ir keliauja aplink pasaulį
Parduoti namus, mesti darbą, ilgam palikti artimuosius ir išsiruošti į kelionę ilgiems metams aplink pasaulį ryžtis galėtų ne kiekvienas. Bet panevėžiečiai sutuoktiniai Sutkai, užauginę dukras ir išleidę į mokslus, ėmė ir taip padarė. Pradinis keliautojų planas per 4-erius metus aplankyti visus pasaulio žemynus nuo Antarktidos iki Australijos. Na, o po metų į Lietuvą trumpam su tėvais, draugais ir vaikais pasimatyti grįžusios poros klausiame, ar nesigaili namus iškeitę į ratus.
Štai kaip pasaulis gali atrodyti po milijardo metų
Šis RealLifeLore sukurtas vaizdo įrašas tėra įrodymais paremtos spekuliacijos, bet… nuostabios įrodymais paremtos spekuliacijos. Pavyzdžiui, sulaukus 10 000-ųjų, teks dorotis su Y10K problema. Tai kaip Y2K, bet bus dar vienas papildomas skaitmuo. 20 000-aisiais galima tikėtis, kad bus naudojama vos 1% dabartinių kalbų.
Žemėlapyje pamatykite, kaip pasaulis atrodė prieš 300 milijonų metų
Daugeliui nėra paslaptis, kad Žemynų skirstymas gana ginčytinas – skirtingais būdais suskaičiuojama nuo keturių (sujungiant į vieną žemyną Afriką ir Euraziją) iki septynių žemynų (Afrika, Amerika, Šiaurės Amerika, Pietų Amerika, Antarktida, Australija, Eurazija, Azija, Europa). Menininkas Massimo Pietrobonas sukūrė žemėlapį, kuris atspindi šiuolaikinių valstybių sienas sename žemyne, rašoma „The Independent“. Šiame žemėlapyje matome, kad Didžioji Britanija jau nebėra pavaizduota kaip sala, be...
Kaip atrodytų pasaulis, jei jame gyventų 100 žmonių
Mūsų pasaulis toks didelis, kad daugumai sunku suvokti, kaip iš tiesų jis atrodo. Visoje planetoje gyvena apie 7 milijardai žmonių, tad peržvelgę bet kokią statistiką, tiesiog pasimetame skaičiuose. Įsivaizduokime, kad pasaulyje gyvena tik 100 žmonių. Kaip tuomet atrodytų mūsų planeta vertinant ją iš įvairiausių pozicijų? Kiekviename žemyne gyventų: 11 žmonių Europoje, 5 – Šiaurės Amerikoje, 9 – Pietų Amerikoje, 15 – Afrikoje, 60 – Azijoje.
Oskaras – šuo keliauninkas
Šuo vardu Oskaras yra bene pats didžiausias keturkojis keliautojas. Sakydami didžiausias turime omeny ne jo ūgį, o tai, kiek jis jau pamatė pasaulio. Oskaras jau apsilankė penkiuose kontinentuose 29-iose šalyse. Prieš kelerius metus jį iš šunų prieglaudos išgelbėjo Joanne Lefson ir skatindama atkreipti dėmesį į benamius šunis ir perkrautas prieglaudas. Kelionė truko 6 mėnesius ir atsiėjo daugiau nei 250 000 svarų sterlingų.
Ateityje Amerikos ir Azijos žemynai gali susijungti
Pasak Jeilio universiteto mokslininkų, po 50–200 milijonų metų Amerikos ir Eurazijos žemynai susijungs Šiaurės ašigalyje, skelbia BBC.
Žemės sausumos masyvai nuolat juda, nes Žemės tektoninės plokštės slenka planetos paviršiumi. Geologai mano, kad dėl to periodiškai susidaro superkontinentai. Manoma, kad pastarąjį kartą žemynai buvo susijungę prieš 300 milijonų metų ir sudarė superkontinentą Pangėją. Naujas superkontinentas, kurį prognozuoja Jeilio mokslininkai, pavadintas Amazija.
Indijoje kuriama nauja tarpžemyninė raketa
Azijoje kuriama nauja tarpžemyninė raketa. Indijos kariuomenė kuria raketą, galinčia pasiekti kitus kontinentus, skelbia lenta.ru.
Teigiama, kad raketa bus moderniausia Indijos kariuomenėje. Šiuo metu tokios raketos šalis neturi.
Ši raketa, kaip ir kitos panašios Indijos kariuomenės turimos raketos, gali gabenti tiek tradicinius sprogmenis, tiek masinio naikinimo ginklus.
NBA žvaigždės dalyvaus pasauliniame krepšinio ture
Nors Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lokautas dar nesibaigė, beveik viso pasaulio krepšinio gerbėjai turės progą išvysti pajėgiausios lygos žaidėjus kovojančius aikštėje. NBA žvaigždės organizuoja pasaulinį krepšinio turą. Skelbiama, jog jis spalio 30 - lapkričio 9 d. vyks keturiuose žemynuose: Pietų Amerikoje (Puerto Rikas), Europoje (Londonas), Azijoje (Makao sala) ir Australijoje.