žaltys
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žaltys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žaltys“.
Neįtikėtina: tikra gyvatė „Iki“ parduotuvėje rangėsi prieš pirkėjus
Paprastai Lietuvoje gyvatės slepiasi miškuose ar laukuose, tačiau, pasirodo, jas laisvėje galima pamatyti net įprastoje prekybos tinklo parduotuvėje.
Ir ne tik pamatyti, bet ir įrašyti gyvai telefono vaizdo kamera. Viena prekybos tinklo „Iki“ pirkėja kaip tik tą ir padarė.
Savaitgalį nuvykusi apsipirkti vienoje tinklo parduotuvėje iš karto pasitikusiame vaisių ir daržovių skyriuje ji pamatė lyg niekur nieko ant sukrautų arbūzų besirangantį žaltį.
„To dar neteko matyti.
Pamatę, kas atklydo į Biržų parką, nustėro: nepatikėjo, ką mato
Regioniniuose parkuose įprastai sutinkami lankytojai yra smalsuoliai, kuriuos domina gamta ir gyvūnijos pasaulis. Tačiau šįkart Biržų regioninį parką aplankė ir visus nustebino neįprastas svečias – žaltys.
Tokio atvykusio lankytojo Biržų regioninio parko darbuotojai tikrai nesitikėjo.
Užfiksavo nuotraukose
Biržų regioninis parkas savo socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje su sekėjais pasidalijo šio naujo „lankytojo“ nuotrauka.
Paskelbė siaubą keliantį vaizdo įrašą iš Utenos: štai ką vyras išvydo prie parduotuvės
Utenos mieste gyventojas užfiksavo žadą atimantį vaizdą prie parduotuvės. Griebė kamerą ir nufilmavo.
„Štai Lietuviškasis smauglys! Utenos miestas. Šalia prekybos centro!!“, – rašo Vitalijus.
„Brrrrr....šalia kurio čia prekybos centro?!!!“, – rašo Daiva.
„Reikėjo įpilti vandens į kokį indą, perkaitęs“, – teigia Dalia.
„Ar pernešėte į saugią vietelę?“, – klausė Rita.
„Kokiu būdu reikėjo pernešti? Rankomis?“, – klausė Regina. – Taip. Jie nenuodingi. Tik, kad šnypščia ir tiek.
Atėjusi į mišką Evelina užfiksavo stulbinantį vaizdą: „Protas negalėjo suprasti, ką mato akys“
Balandžio 30-ą dieną, turistaujant Estijoje, vilnietė Evelina pamatė neįprastą vaizdą – susipynusią žalčių kompaniją.
Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Lietuvos herpetologų draugija“ Evelina su kitais grupės nariais pasidalino žalčių nuotrauka ir klausė: „Pamatyta kompanija turistaujant Estijoje.
Miškuose lietuviai masiškai randa knibždančius radinius: įspėja, ko nedaryti pamačius
Bundant gamtai, pabudo ir jos gyventojai – socialiniuose tinkluose į gamtą iškeliavę tautiečiai dalinasi užfiksuotų gyvačių nuotraukomis. Vieni jomis grožisi, kiti vos pamatę išsigąsta, tačiau ekspertas ramina – gamtoje reikia bijoti tik uodų ir erkių, o gyvatės visai nėra agresyvios.
Miške Aušra išvydo veiksmo filmo vertą spektaklį: kiti nesuprastų, kas vyksta
Marijampolės rajone, Buktos miško keliuku vaikščiojusi Aušra išvydo nekasdienį gyvūną – ant kelio besišildantį žaltį. Tam, kad apsaugotų žaltį nuo mirties, kuri jį galėjo ištikti ir toliau gulint vidury kelio, moteris nusprendė jį patraukti ant žolės. Tačiau tokio spektaklio, kurį surengė žaltys, Aušra nesitikėjo.
„Apie tai, kad tuo keliu gana daug pavojingų padarų keturiais ratais važinėja, žaltys sau galvos nesuka. Prisistačiau, kaip kokia kelių policininkė ir siūliau pasitraukti į žolę.
Pamačiusi, kas įslinko į namus, kaunietė negalėjo patikėti: parodė visiems
Musės, uodai ar kiti svečiai namuose – nieko neįprasto, tačiau Karmėlavoje gyvenanti Jadvyga to, ką pamatė savo namuose, išvysti tikrai nesitikėjo. Į jos namus įšliaužė nemažas žaltys.
Susisiekus su moterimi, ji pasakojo žinanti, kaip toks svečias įslinko į namus ir visai neišsigandusi, galiausiai atsargiai paleidusi jį kieme.
Netikėtas svečias nustebino
Tik jį išvydusi ne iškart suprato, kad viduryje kambario – tikrai nemažas žaltys.
Kaip elgtis viename kamuolyje pamačius žalčius? Pataria specialistai
Šaltas pavasaris vėlina žalčių vestuves. Kol patelės ruošėsi tuoktuvėms, dalis jaunikių miegojo žiemos miegu, tad pasirinkimas – prastas. Bent jau taip juokauja gamtininkai, pastebintys, kad dabar dažnai matomos žalčių tuoktuvės gerokai vėluoja palyginti su ankstesniais metais.
Ir įspėja gamtos žinovai – pastebėjote viename kamuolyje besirangančius penkis ar daugiau žalčių, geriau nejudėkit, nes galite sudrumsti gyvių poravimasį.
Pamačius, kas slepiasi kambaryje, biržietei per kūną nuėjo šiurpai: perspėja kitus
Pavasario saulė budina gamtą ir iš žiemos miego žadina gyvūnus. Miškai ir laukai pamažu užsipildo gyvybe. Biržietė Virginija iš žiemos miego pabudusį žaltį sutiko iš tiesų netikėtoje vietoje – savo namuose ant kilimo.
Biržietė Virginija sulaukto svečio nuotrauka pasidalijo „Facebook“ grupėje „Ką pamatyti Lietuvoje“, o vėliau naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad netikėtas svečias ne tik rado įėjimą į jos namus pats, bet ir išėjimą.
„Kovo 24-osios rytą eidama į kambarį vos ant jo neužlipau.
Vilnietis negalėjo patikėti savo akimis – to pačiame sostinės centre dar nebuvo matęs
Jei miške gyvatę yra matęs kone kiekvienas lietuvis, tai pačiame sostinės centre tokio gyvūno pasirodymas gali nustebinti ne vieną.
Naujienų portalo tv3.lt redakcijai vilniečio atsiųstame vaizdo įraše matyti, kaip gyvatė bando patekti į pastato vidų ir kurį laiką rangosi prie durų vis iškeldama galvą aukštyn.
Kad tai geltonskruostis žaltys, nesunkiai galima atskirti iš roplio galvos, kurio šonuose matosi dvi gelsvos dėmės.
REKLAMA
REKLAMA
Šie gyviai Lietuvos miškuose kitiems kelia baimę: įspėja, kaip su jais elgtis
Daugelis iš mūsų žino jau nuo seno, kad angis – nuodinga ir pavojinga gyvatė. Tačiau „Facebook“ puslapio „Džiunglių žmogus“ įkūrėjas, biologas, egzotinių gyvūnų specialistas Gerardas Paškevičius skuba šį mitą paneigti sakydamas, kad mūsų angys – fantastiški gyvūnai ir turėtume joms dėkoti bei bučiuoti uodegėles.
Vyras patikina, kad Lietuvoje neturim tokių gyvačių, kurių reikėtų bijoti: „Mums labiau reikėtų saugotis erkių, uodų, žabalių.
Gamtininkas įspėja žalčių ir ežių mylėtojus: tik neduokite jiems pieno
Nuo senovės lietuviai žalčius laikė gerovės, turtų, vaisingumo simboliais, todėl užsukus į namus jų nevydavo, o kaip tik apdovanodavo. Viena dažniausių aukų tapdavo pieno sklidinas dubenėlis. Visgi profesionalus egzotinių gyvūnų priežiūros specialistas, dar geriau žinomas Džiunglių Žmogumi, Gerardas Paškevičius paaiškino, kodėl žalčių vaišinti pienu nereikėtų.
Specialistas nurodo, kad pieno žalčiams duoti nereikėtų, nes šiuos roplius traukdavo ne pienas, o jo šiluma.
Tarp jaunųjų dizainerių kūrinių – idėjos, padedančios spręsti sveikatos ir socialines problemas
Nuo 2011 metų organizuojamame konkurse „Jaunojo dizainerio prizas“ kasmet dalyvauja apie 60–70 dizainerių. Pastebima tendencija, kad jaunieji dizaineriai mielai renkasi kurti produktus, kurie skirti medicininėms ir socialinėms problemoms spręsti. Šie produktai dažnai išrenkami geriausiais, jiems atitenka publikos simpatijos.
„Kiekvienais metais konkursui pateikiama nemažai medicininių priemonių dizaino projektų.
Vilnietis su draugu žalčiui surengė žiaurią egzekuciją: neva maišė žvejoti
„Už tai, kad maišė žvejoti buvo nubausta mirties bausme“, – tokį prierašą prie paviešintų nuotraukų „Facebook“ įsidėjo Arturas P. Nuotraukose užfiksuoti du vyrai, kurie didžiavosi pakorę žaltį, kuris pasimaišė po jų kojomis ir esą trukdė žvejoti. Vyrai fotografavosi ir rodė nepadorius gestus.
Po socialiniame tinkle išplitusio žiauraus elgesio su gyvūnu netruko pasipiktinti internautai ir linkėjo to paties likimo, kaip ir žalčiui.
Neeilinis įvykis Pakaunėje: gamtą papildė itin reti ropliai
Pakaunėje ypatingas įvykis – į laisvę paleisti itin reti Lietuvos ropliai – lygiažvyniai žalčiai. Žiūrovai turbūt dar pamena siaubingą istoriją, kaip žmonės rado dažais apipurkštas besilaukiančias žalčio pateles. Laimei, ropliams toks žiaurus išpuolis nepakenkė. Patelėms ne tik pavyko sėkmingai pakeisti odą, bet ir susilaukti labai gausaus sveikų palikuonių būrio.
Pakruojo rajone žmogus žaltį palaikė pavojinga gyvate: prireikė ugniagesių pajėgų
Sekmadienio vakarą Pakruojo rajone ugniagesiai iš gyvenamojo namo ištraukė žaltį. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Linkuvoje į gyvenamąjį namą įšliaužė gyvatė. Ugniagesiai namo viduje sugavo žaltį, nuvežė jį į mišką ir paleido.
Suvalkiečius užpuolė žiemos miegu turintys miegoti žalčiai, žmonės pasimetę
Žiemai dar nė nepasitraukus iš kiemo, į jį jau šliaužia pirmieji žalčiai. Bent jau tokių svečių, ir ne tik kieme, o net ir miegamajame sulaukė marijampoliečių šeima. Apie pirmuosius žalčius jau prakalbo ir Vilkaviškio gyventojai. Gamtininkai nustebę, mat žalčiai dar turėtų miegoti žiemos miegu, ir žmonėms pasirodyti galėtų tik kovo pabaigoje – balandžio pirmosiomis dienomis. Tad net ir pavienius gamtininkai prašo išsaugoti, nepaleisti į gamtą, nes dabar jie gali tiesiog žūti.
Vertas meilės, o ne baimės
Retas gyvūnas taip prieštaringai vertinamas kaip žaltys. Panaršius internete, galima sužinoti, kad geltonskruostis žaltys panašus į paprastąją angį. Nesunku nuspėti, kad būtent dėl šio panašumo dauguma bijo, o kai kurie ir nekenčia žalčių. Vyzdžiai kitokie nei angies Miškininkas, gamtos fotografas Vaidas Karpavičius mano, kad žaltį atskirti nuo gyvatės gana paprasta. Jo galvos šonuose yra dvi gelsvos ar oranžinės dėmės.
Ornitologas: Lietuvoje vėluojant žiemai, pasišildyti išlenda žalčiai
LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Ventės rage dar yra sliekų, skraido uodai, o savaitgalį pasišildyti saulėje išlindo žaltys, sako ornitologas Vytautas Jusys. Anot jo, tūkstančiai paukščių Nemuno deltoje randa maisto ir atviro vandens, todėl pasilieka: „Jei atšaltų, didžioji dalis išskristų, kiti bandytų peržiemoti.“ Klimatologo Arūno Bukančio teigimu, neįprastus orus lemia maždaug 30 km aukštyje siaučiantys labai stiprūs vėjai. „Mūsų link iš pietvakarių ir pietų plūsta šiltas oras.
Miestelį šiurpina žalčių keršto istorija
Vieno nedidelio Pietryčių Lietuvos miestelio gyventojai puse lūpų aptarinėja visai neseniai nutikusią šiurpią istoriją. Vieni į mistinį įvykį numoja ranka, pavadina „bobučių pasakomis“, kiti yra įsitikinę, kad gamtoje taip jau viskas surėdyta – už gerą geru, už blogą... Visa ši keista istorija prasidėjo nedidele žinute spaudoje apie nelaimingą atsitikimą – traktorininko mirtį. Vyras mirė darbo metu, o priežastis iš karto pradėjo aiškintis pareigūnai.
Filmuojant laidą G. Valaitytę užpuolė žaltys
Itin smarkiai pradėjusi vasaros sezoną devynerius metus iš eilės žiūrimiausia televizija Lietuvoje TV3 ir toliau išlieka lydere. Ketvirtadienį, birželio 21-ąją, įvykusi karščiausio TV3 pasimatymų projekto „Ūkininkas ieško žmonos“ premjera populiarumu nurungė visus konkurentus.
Filmuojant karščiausią antrojo sezono pasimatymų šou, kurio premjerą, rodytą 21.00–21.35 val., preliminariais „TNS LT“ tyrimų duomenimis rinkosi 26,6 proc. 15–49 metų amžiaus TV žiūrovų (LTV – 9,2 proc., LNK – 5,2 proc.
„Mados infekcija“: „LT-identity“ baltai
Po latvių ant podiumo savo kolekcijos „Baltai“ „Mados infekcijoje“ demonstruoti išėjo „LT-identity“ manekenai. Po šiuo ženklu slepiasi dizainerės Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė.
Anot jų, „Baltai“, tai gamtos traukos ir asmenybės šaknų paieškos urbanistinėje XXI a. erdvėje. Kolekcijoje domunuoja žemiški, ramūs tonai - tokie skirtingi nuo ankstesnių dueto darbų. Anot dizainerių, šios „nugesintos“ spalvos pasirinktis neatsitiktinai - tai duoklė lietuviškai darganai, vėjui ir žemei.
Uogų ir grybų sezono pavojai: ar čiulpti nuodus įgėlus gyvatei?
Prasidėjus uogų ir grybų sezonui, ne vienas savaitgalį patraukia į miškus. Verta žinoti, kad be miško gėrybių ir uodų ten galima rasti ir kai ką daugiau...
Lietuvoje gyvena vienintelė nuodinga gyvatė – paprastoji angis (marguolė). Jos galva, kaip ir daugumos kitų nuodingųjų gyvačių, yra plati, trikampio formos, ant jos yra „X“ formos raštas, o jei pavyks pažvelgti į nasrus, pamatysite akivaizdžiai matomus iltinius dantis, kurių paprastos gyvatės neturi.
Grožio salone apsilankė žaltys
Praėjusią savaitę Biržuose, viename iš Rotušės gatvėje įsikūrusių salonų rangėsi nekviestas svečias - nemažas žaltys.
Salono savininkams jį išprašyti padėjęs aplinkosaugininkas Artūras Griška sako, kad apie 50 centimetrų ilgio šliužas buvo įsikūręs pro šildymo vamzdžiu.
Jau nebe jauniklį žaltį iš grožio salono išnešęs aplinkosaugininkas „įkurdino" senų lapų komposto krūvoje.
Pranešimų apie biržiečių būstuose ir kiemuose pasitaikančių žalčių sulaukiama dažnai.
Net gyvates kaitra varo iš proto
Šiemet vasarotojai itin dažnai akis į akį susiduria su gyvatėmis. Bauginantys ropliai pastebimi laukuose, daržuose, soduose, kur tokių svečių anksčiau net įsivaizduoti nebūtume galėję.
Kas tai? Užsibuvę karšti orai gyvates gena iš drėgnų miškų? O gal Lietuvoje jų sparčiai daugėja?
Pelkių gražuolėmis tituluojamos gyvatės šiemet ypač aktyvios. Sunku tikėtis išvykos į gamtą, per kurią netektų susidurti su baimę keliančiu gyviu.