žaliosios atliekos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žaliosios atliekos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žaliosios atliekos“.
Jokiu būdu nemeskite 1 daikto į konteinerius Lietuvoje: gresia bauda iki 350 eurų
Rudenį, kai lauko darbai dar tęsiasi, ne visi žino, kaip tinkamai tvarkyti žaliąsias atliekas.
Aplinkos apsaugos departamentas socialiniuose tinkluose dalijasi informacija apie vietas, kuriose galima jas priduoti, ir pataria, kaip geriausiai jas tvarkyti.
Atskleidė geriausią tvarkymo būdą
Pasak jų, rudenį lauko darbai vis dar tęsiasi. Pjaunama žolė, genimos nudžiūvusios šakos, raunamos piktžolės, renkamos nukritusios vaismedžių gėrybės.
Už 1 veiksmą savo sode Lietuvoje – bauda iki 300 eur: nesakykite, kad nežinojote
Nors vasara jau pasibaigė, tačiau lauko darbai dar nėra pasibaigę. Pjaunama žolė, genimos nudžiūvusios šakos, raunamos piktžolės. Taip susidaro biologiškai skaidžios atliekos dar vadinamos žaliosiomis atliekomis.
Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, ką apie bioskaidžių atliekų tvarkymą reikia žinoti ir kokia atsakomybė laukia tų, kurie nesilaiko reikalavimų.
Įspėja lietuvius: už šiuos veiksmus kieme gresia baudos
Vasara – pats darbymetis sode ir darže, neišvengiama to dalis – susidarančios žaliosios atliekos. Aplinkos apsaugos specialistai primena, kaip jas tinkamai tvarkyti.
Netinkamas žaliųjų atliekų tvarkymas gali baigtis nemaloniais kvapais, be to, jei yra metamos į mišrių atliekų konteinerius, gali skatinti net parazitų dauginimąsi.
Vos už 1 veiksmą savo kieme – bauda iki 300 eurų: įspėja visus
Pavasariniai aplinkos tvarkymo darbai pačiame įkarštyje: grėbiami pernykščiai lapai, šalinami sudžiūvę augalų likučiai, karpomos šakos. Šių gamtinės kilmės atliekų gyventojai, nepaisydami aplinkosaugininkų įspėjimų, vis dar dažnai atsikrato užkurdami laužą, o ugnis gali greitai persimesti į sausą žolę. Aplinkos ministerija primena, kad žolės deginimas kelia didelių pavojų.
Nuo liepsnojančios žolės ugnis neretai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus.
Įspėja lietuvius: už šiuos veiksmus sode gresia baudos
Po žiemos tvarkant aplinką – pernykščius lapus, nugenėtas nudžiūvusias medžių ar krūmų šakas galima tvarkyti ir jas kompostuojant, o nusprendus šias atliekas sudeginti svarbu laikytis aplinkosaugos reikalavimų, primena Aplinkos apsaugos departamentas.
Svarbiausią informaciją apie žaliųjų atliekų tvarkymą rasite Aplinkos apsaugos departamento specialistų parengtoje atmintinėje.
Už šiuos veiksmus sode gresia 350 eurų bauda: nesakykite, kad neįspėjo
Nors vasara jau pasibaigė, tačiau lauko darbai dar nėra pasibaigę. Pjaunama žolė, genėjamos nudžiūvusios šakos, raunamos piktžolės. Taip susidaro biologiškai skaidžios atliekos dar vadinamos žaliosiomis atliekomis.
Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, ką apie bioskaidžių atliekų tvarkymą reikia žinoti ir kokia atsakomybė laukia tų, kurie nesilaiko reikalavimų.
Išmetę žaliąsias atliekas sulauksite baudos: aplinkosaugininkai primena, kaip jas tvarkyti
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kaip tvarkyti žaliąsias atliekas.
Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę pranešimą apie Klaipėdos rajone Ežaičių kaime privačiame žemės sklype rastas išmestas žaliąsias atliekas, greitai rado pažeidėją.