Žalčialunkis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Žalčialunkis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Žalčialunkis“.

Šiukštu neskinkite šių uogų: jos mirtinai nuodingos

Į miškus žoliauti, uogauti ir grybauti traukiančius lietuvius specialistai įspėja – prisirpo mirtinai pavojingo augalo – žalčialunkio – uogos. Šiukštu jų neskinkite ir tuo labiau neragaukite. Kaip socialiniuose tinkluose pranešė Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas, visas šis augalas yra nuodingas, o dabar savo raudonomis nuodingomis uogomis dar labiau vilioja praeinančius pro šalį. „Prisirpo. Jokiu būdu nei liesti, nei rasgauti. Augalas visas nuodingas. Žalčialunkio uogos.
2024-06-26

Šiukštu nerinkite šių augalų: apie jų nuodingumą žino ne visi

Planuojantiems žoliauti miškuose, specialistai primena apie miškuose randamus naudingus bei nuodingus augalus, o taip pat augalus, kuriais pasigrožėjus, reikėtų juos palikti miškui. Birželio pabaigoje ir liepos pradžioje Lietuvos miškuose bei pamiškėse galima rasti gausybę naudingų sveikatai žolinių augalų, rašoma pranešime spaudai.
2024-06-25

Neskubėkite griebtis vaistų: šios žolelės – sveikatos gysla organizmui

Augalai yra neatsiejama mūsų kasdienės mitybos dalis ir turi nepaprastą įtaką mūsų sveikatai. Nuo seno žmonės tikėjo, kad įvairūs augalai, žolelės gali turėti neįkainojamą naudą organizmui. Jie ne tik suteikia reikalingų maistinių medžiagų, bet ir gali turėti gydomųjų ar prevencinių savybių, padedančių išlaikyti gerą sveikatą ir sumažinti ligų riziką.
2024-04-05

Pražydo vienas nuodingiausių augalų: įspėja šiukštu jo neliesti

Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įspėja, kad jau pražydo vienas nuodingiausių augalų Lietuvoje – žalčialunkis: jo negalima skinti, liesti, net – uostyti, nes žiedadulkės gali pakenkti akims ir kvėpavimo takams. Visos šio augalo dalys šio augalo dalys – nuodingos, o ant odos patekusios augalo sultys gali sukelti pūsles ir žaizdas.
2024-03-28

Šį Lietuvos augalą vadina ypač nuodingu: šiukštu jo nelieskite

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad kovo–balandžio mėnesiais pražysta žalčialunkiai, kurie itin nuodingi, todėl įspėja, ką būtina žinoti. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie SAM socialiniuose tinkluose pasidalino įspėjimais, ką būtina žinoti apie žalčialunkius. Žalčialunkiai – itin nuodingi Specialistai primena, kad žalčialunkiai pražysta dar prieš skleidžiantis medžių lapams, tačiau pabrėžia, kad visas augalas yra nuodingas.
2024-03-12
Į viršų