zaha hadid
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „zaha hadid“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „zaha hadid“.
5 muziejai, kuriuos būtina aplankyti Romoje
Ne paslaptis, kad viena populiariausių atostogų krypčių yra Italija, o ypač meno ir istorijos mylėtojams amžinasis miestas Roma yra tikras rojus Žemėje. Tam, kad pajusti tikrąją miesto dvasią, keliaujantiems rekomenduojama skirti laiko susipažinti bent su dalimi pasaulinio lygio muziejų, o kad būtų lengviau išsirinkti iš jų gausybės – pateikiame TOP5 muziejus, į kuriuos lankantis Romoje tikrai verta užsukti.
JAV muzikinės padangės žvaigždės „Son Lux“: nekantraujame susipažinti su lietuviais
Liepos 5 d., Lietuvoje pirmą kartą pasirodys viena geidžiamiausių šiuolaikinių amerikiečių grupių – „Son Lux“. Grupės vardas ilgus metus buvo siejamas tik su vienu vardu – amerikiečių prodiuseriu ir kompozitoriumi Ryan'u Lott'u. 2007 metais pradėjęs karjerą „Son Lux“ slapyvardžiu, pernai jis ryžosi pokyčiams ir į grupės sudėtį įtraukė dar du narius – gitaros virtuozą Rafiq'ą Bhatią ir būgnininką Ian'ą Chang'ą. Grupės tapsmą trio kolektyvas pernai pažymėjo birželio mėnesį pasirodžiusiu nauj...
Mirė viena garsiausių pasaulio architekčių Zaha Hadid
Eidama 66 metus ketvirtadienį nuo širdies smūgio mirė Irake gimusi britų architektė Zaha Hadid, tarp kurios žymiausių darbų yra Londono vandens sporto centras, pastatytas 2012 metų Londono olimpinėms žaidynėms. „Zaha Hadid architektai“ su dideliu liūdesiu patvirtina, kad dama Zaha Hadid netikėtai mirė šį rytą Majamyje“, – sakoma jos architektūros firmos pranešime.
Operos žvaigždė Violeta Urmana tapo UNESCO menininke taikai
Kovo 7 dieną UNESCO generalinė direktorė Irina Bokova Lietuvos operos solistei Violetai Urmanai suteikė UNESCO menininkės taikai vardą. Iškilmingos ceremonijos metu UNESCO vadovė pabrėžė, jog šis titulas Lietuvos atstovei suteiktas už jos aktyvias pastangas skatinant kultūros, kuria remiasi taikus dialogas ir tarpusavio supratimas tarp bendruomenių bei pačiose bendruomenėse, vaidmenį. Konkrečiau buvo pabrėžtas V. Urmanos domėjimasis organizacijos veikla Afrikoje.
Ateities viešbučiai
Pradėsime nedidelį pasakojimų ciklą apie viešbučius, kurių statybos numatomos netolimoje ateityje. Apžvelgsime įspūdingiausias, netgi revoliucingas konstrukcijas, kur pačios moderniausios technologijos išradingai tampa architektūros ir dizaino dalimi – viskas tobulai apmąstyta net ir išrankiausiam klientui.
Jesolo Magica, Jesolo miestas, Italija
Jesolo Mágica, tai garsios architektės Zaha Hadid, architektūros studijos projektas.
Architektė ir dizainerė Zaha Hadid – žurnalo „Time“ šimtuke
Jungtinių Amerikos Valstijų žurnalas „Time“ gegužės 10 d. paskelbė šimto įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą. Į jo kategoriją „Mąstytojai“ įtraukta ir Zaha Hadid, pirmoji moteris, kuriai paskirtas Pritzkerio prizas, vadinamas architektūros Nobelio premija.
Lietuvos žmonėms ji žinoma kaip architektė, laimėjusi tarptautinį uždarą architektų konkursą, projektuojant galimą Vilniaus Ermitažo-Guggenheimo muziejų Vilniuje, teritorijoje šalia Baltojo tilto.
Kol lietuviai diskutuoja – ispanai plečia Guggenheimo muziejų
Solomono Guggenheimo fondo taryba Niujorke praėjusių metų gruodį pritarė ir sutiko su Bilbao valdžios prašymu plėsti Ispanijos mieste Bilbao 1997-aisiais atidarytą 24 tūkst. kv. metrų Guggenheimo muziejų.
Ekspertų grupė praėjusiųjų metų gruodžio mėnesį pristatė fondui svarstyti naujojo Guggenheimo filialo įkūrimo šalia Bilbao esančiame Urdaibajo parke galimybių studiją.
Batelių architektūra arba iš didelio rašto išėjo...
Batai – labai svarbi stiliaus detalė kiekvienai moteriai. Kiekvienas naujas mados sezonas siūlo vis drastiškesnius avalynės variantus.
Vien ko verti mados chuligano Alexandr'o McQueen'o 2010 m. pavasariui/vasarai siūlomi bateliai. Siūlome jums pažvelgti į kitų dizainerių sukurtą originaliąją avalynę. Tai tikri šiuolaikinio meno šedevrai!
1. Martin Margiela – vienas paslaptingiausių šiuolaikinių dizainerių. Tik įsivaizduokite: niekas tiksliai net nežino, kaip jis iš tikrųjų atrodo.
„Gugenhaimo šou” - (ne)naujas žaidėjas
Konsultacijos dėl galimybės Vilniuje statyti Ermitažo-Gugenhaimo muziejų gali būti patikėtos kompanijai “Global Cultural Asset Management”. Šią savaitę vyko Vilniaus savivaldybės darbo grupės, besirūpinančios Ermitažo-Gugenhaimo muziejaus atsiradimu Vilniuje, posėdis.
Sevilijoje nestatys Zaha Hadid "kosminės bibliotekos"
Andalūzijos teismas nusprendė atmesti architektės Zaha Hadid parengtą naujos Sevilijos universiteto bibliotekos pastato projektą.
Skundą dėl panuojamos futuristinės "kosminės" bibliotekos pateikė miesto gyventojai, pamatę, kad vietos valdžia pakeitė taisykles ir leido statyti biblioteką saugomoje miesto teritorijoje, ketvirtadienį rašo "The Times".
Sevilijos savivaldybė dar nepasiduoda ir ginčys teismo sprendimą, nes, anot merijos, biblioteka skirta miesto interesams.
REKLAMA
REKLAMA
Trumpalaikį šedevrą sukurs japonų architektai
Japonų architektūros biuras SANAA gavo vieną prestižiškiausių užsakymų architektūros pasaulyje – suprojektuoti Londono „Serpentine" galerijos vasaros paviljoną. Apie tai, kad paviljoną kurs SANAA steigėjai Kazuyo Sejima ir Ryue Nishizawa, rašoma galerijos tinklalapyje.
Ankstesniais metais tik vasarą veikiančius paviljonus kūrė garsiausi pasaulio architektai, tokie kaip Oscaras Niemeyeris, Zaha Hadid, Frankas Gehry, Danielis Liebeskindas.
Artūro sapnu praminto Guggenheimo košmarai
Milžiniškus pinigus kainuosiančio Guggenheimo-Ermitažo muziejaus statybos kliba dar nepradėtos. Aišku, kad milijonai, neaišku - iš kur. Vilniaus meras Juozas Imbrasas skundžiasi, kad apie šį projektą nėra pakankamai informuotas – esą tą labiausiai išmano projekto iniciatorius Artūras Zuokas. Šis teigia, kad „kas kiek kainuoja“ komentuoti galėtų Vyriausybė. Vyriausybės vadovas Gediminas Kirkilas sako, kad tą geriausia žino... projekto iniciatorius Artūras Zuokas.
Šveicarija: daugiau nei laikrodžiai ir šokoladas
Šveicarija dažniausiai asocijuojasi su šokoladu, laikrodžiais, anoniminėmis banko sąskaitomis ir Alpių kalnais. Tačiau nors ji ir nėra pačios moderniausios muzikos ar avangardo menininkų namai, per paskutinį dešimtmetį nemažai pasiekė architektūroje.
Šiandien dalis geriausių pasaulio architektūros kūrinių stovi Šveicarijoje, o dalis geriausių architektų šią šalį laiko savo namais.
N&G Urbonai ėmėsi Guggenheimo muziejaus
Pirmadienį Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras „Kultūrpolis“ išplatino pranešimą spaudai, kuriame publika kviečiama iki rugpjūčio 5 d. susipažinti Nomedos Gedimino Urbonų nauju projektu „Ermitažo-Gugenheimo matomumo studija“.
Kokią poziciją šio vis dar hipotetinio darinio atžvilgiu užėmė žymūs kovotojai už (prieš) Vilniaus viešąsias erdves, iš pranešimo suprasti sunku.
Ispanijoje atidaroma paroda „EXPO 2008“
Saragosos mieste penktadienį atidaroma paroda „EXPO 2008“, kurios tema - „Vanduo ir darnus vystymasis“. Tikimasi, kad paroda pritrauks 6,5 mln. lankytojų ir atkreips pasaulio dėmesį į vieną didžiųjų 21 amžiaus iššūkių.
21 val. (22 val. Lietuvos laiku) parodą atidarys Ispanijos karalius Juanas Carlosas, karalienė Sofia ir ministras pirmininkas Jose Luisas Rodriguezas Zapatero.
Parodoje, įsikūrusioje ant Ebro upės kranto ir veiksiančioje tris mėnesius, bus galima lankytis nuo šeštadienio.
Vyriausybė pritarė Guggenheimo muziejaus statyboms
Vyriausybės strateginio planavimo komitetas pritarė daugiafunkcinio kultūros centro „Jono Meko vizualiųjų menų centras ir muziejus Hermitage/Guggenheim Vilnius“ kūrimui Vilniuje, greta Baltojo tilto esančioje teritorijoje.
Ministro Pirmininko potvarkiu bus sudaryta darbo grupė iš Kultūros, Finansų, Ūkio ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybės, Vyriausybės kanceliarijos atstovų planuojamo kultūros centro statybos strateginiam planui parengti, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
Artūras Zuokas fanatiškai kovoja už Guggenheimą-Ermitažą
Guggenheimo muziejaus (ne)statybos jau senokai kursto aistras sostinės politikų tarpe. Vieni teigia, kad toks muziejus – didelis pliusas tiek Vilniui, tiek visai Lietuvai, kiti – grūmoja pirštu kaltindami, jog jis tebus naudingas „elitinio“ meno mėgėjams. Vienas iš aktyviausių idėjos iniciatorių buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas kovodamas už būsimą Guggenheimo-Ermitažo muziejų net užstatė bankui savo šeimos butą, paėmė paskolą ir muziejaus parengiamuosius darbus finansuoja iš savo lėšų.
Vilniaus Guggenheimo muziejų statys pagal Z. Hadid projektą
Tarptautinį naujo muziejaus Vilniuje architektūros projektų konkursą laimėjo irakiečių kilmės architektė Zaha Hadid. Nugalėtojo vardą šįryt Vilniaus Rotušėje paskelbė konkurso komisija.
Kaip teigiama konkursą laimėjusios Z. Hadid projekto aprašyme, muziejaus pastatas primins į deimantą panašų mistinį objektą, plevenantį virš ištįsusios dirbtinio kraštovaizdžio juostos. Pastato paviršiuje atsispindės aplinkiniai Vilniaus vaizdai.
Rytoj bus paskelbtas Guggenheimo muziejaus architektūros projektų konkurso laimėtojas
Architektai, sukūrę projektus planuojamam Guggenheimo muziejui Vilniuje, akcentuoja pastangas sujungti sostinės senamiestį su verslo centru Neries krantinėje.
Tarptautiniame architektūros projektų konkurse dalyvauja trys garsūs pasaulio architektai – Europos architektūros garsenybė Masimilianas Fuksas, irakiečių kilmės architektė Zaha Hadid ir memorialo Rugsėjo 11-osios aukoms atminti Niujorke projekto autorius Danielis Libeskindas.
Pirmadienį architektūros projektų autoriai atvyko į Vilnių.
„Architektūros Nobelio premiją“ gavo prancūzas J. Nouvelis
Prancūzui Jeanui Nouveliui Los Andžele sekmadienį paskirta 2008-ųjų Pritzkerio architektūros premija – garbingiausias kasmet teikiamas architektūros apdovanojimas.
62 metų J. Nouvelis šią „architektūros Nobelio premiją“ ir 100 tūkst.
Aistros dėl Gugenheimo muziejaus
Planai steigti Gugenheimo-Ermitažo muziejų Vilniuje virto politinės kovos objektu. Buvusio Vilniaus mero ir šio projekto entuziasto Artūro Zuoko iniciatyvų reviziją žadėjusi dabartinė miesto valdžia ne tik paskelbė, jog projektas per brangus. Vicemeras Algirdas Paleckis nepraleido progos pakalbėti apie galimas finansines machinacijas ir neskaidrumą. Aistros užvirė pastarosiomis savaitėmis.
Atviras laiškas dėl planuojamo statyti Vilniuje Guggengheimo muziejaus
Vilniuje, šalia Baltojo tilto ketinama statyti Guggengheimo muziejų. Mintis apie naują muziejų, naują kultūrinį objektą, kurį projektuoti pakviesti garsūs pasaulyje architektai – iš pirmo žvilgsnio atrodo patraukliai. Juolab, kad pastaruoju metu stipriai populiarinamas vadinamasis „Bilbao efektas“, galintis „išgelbėti“ mūsų sostinę, atgaivinti kultūrinį, turistinį gyvenimą, pritraukti užsienio investicijas.
Audrys Karalius: Aukštoji architektūra nusileido ant žemės
Tie, kurie mėgsta sakyti, kad Lietuva yra maža, todėl turi būti kuklūs ir mūsų siekiai, ir darbų lygis, - yra savaip teisūs. Tačiau iš tiesų kiekviena tauta yra tiek didelė arba tiek pastebima, kiek dalyvauja tarptautiniuose procesuose. Kiek sugeba pasakyti ar padaryti ką nors, kas tikra ir individualu. Tai ypač tinka kalbant apie architektūrą.