vytautas stasiūnas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vytautas stasiūnas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vytautas stasiūnas“.
Pokyčiai šilumos ūkyje jau nuo kitų metų: keisis kainos
Kainų komisija trečiadienį vienbalsiai pritarė naujai šilumos supirkimo tvarkai, bet kiek pavėlino jos įsigaliojimo datą. Nauja tvarka, kuria siekiama užtikrinti didesnę konkurenciją šilumos gamybos sektoriuje, įsigalios nuo kitų metų sausio mėnesio. Tik nesutariama, kainos mažės nuo to vartotojams, ar didės. „Šilumos supirkimas pagal naują tvarką jau vyks nuo sausio 1 dienos, aukcionai turės būti organizuojami 2018 metų gruodžio mėnesį“, – teigė komisijos pirmininkė Inga Žilienė.
Gyventojus pasiekė gruodžio sąskaitos už šilumą: kam 23, o kam – 140 eurų
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, gyventojus pasiekusios gruodžio mėnesio sąskaitos už centralizuotai tiekiamą šilumą buvo panašios kaip 2016-ųjų gruodį. 2017-ųjų gruodį vidutinė lauko oro temperatūra šildymo laikotarpiu siekė apie +0,5 0C šilumos, 2016-ųjų gruodį buvo apie –0,6 0C šilumos. Tipiniuose senos statybos neapšiltintuose daugiabučiuose, kuriuose gyvena dauguma gyventojų, 60 kv. metrų ploto buto šildymas 2017-ųjų gruodį vidutiniškai kainavo 62,7 euro.
Užvirė nuožmi kova dėl šildymo kainų: keisis ir mūsų sąskaitos?
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) pagaliau sureagavo į raginimą įteisinti sąžiningą konkurenciją šilumos ūkyje. Nauji reglamentai užkirstų galimybę šilumos tiekėjams pelnytis gyventojų sąskaita. Tačiau atsirado besibaiminančių, kad įtvirtinta konkurencija šildymo kainas tik išpūstų. VKEKK narys Donatas Jasas trečiadienį Seimo Energetikos komisijai pristatė projektą, kuriame numatoma patobulinti šilumos supirkimo iš nepriklausomų šilumos gamintojų tvarką.
Kompensacijos prašytojų už šildymą šiemet bus daugiau: galės pasinaudoti ir turtingieji
Orų prognozėms pranašaujant netolimą šildymo sezoną - šimtams tūkstančių lietuvių siūloma jau dabar pasidomėti, kiek tai palengvins kišenes. Nors šilumos kainą sumažins biokuras, nebūtinai atpigimą pajus paprasti gyventojai, mat Seimas iki šiol neapsisprendė, koks bus pridėtinės vertės mokestis. Kad žmonės eilėse nesigrūstų šildymo kompensacijų, valdžia siūlo internetinę skaičiuoklę, tačiau paramos dalintojai abejoja, ar ji sumažins eiles.
Radiatoriams metas pailsėti: kiek žmonėms kainuos rekordinis šildymo sezonas?
Specialistai skelbia, jog šiais metais šildymo sezonas – kitoks, nei esame įpratę. Jis – rekordiškai ilgas. Pavyzdžiui, Vilniuje taip ilgai radiatoriai nekaito jau dešimtmetį. Dalis žmonių, ypač pensininkai, skundžiasi, kad išjungti centralizuotą šildymą reikėjo jau prieš porą savaičių – kiekviena diena, kai radiatoriai kaista, tuština piniginę.
Šildymo sezono metu kainoms daugiausia įtakos turėjo biokuras
Lietuvos didmiesčiams baigiant šildymo sezoną, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) vadovas sako, kad išaugus šildymui naudojamai biokuro daliai, gyventojai šiemet mokėjo mažiau. „Šitas šildymo sezonas, palyginti su praėjusiu, buvo labai panašus pagal lauko oro temperatūrą - labai šaltas sausis įtakojo, kad vidutinė 6 mėnesių lauko temperatūra buvo 0,4 proc. mažesnė nei 2014-2015 metų šildymo sezono.
Ar pagaliau už šildymą mokėsime mažiau?
Nors dauguma energetikos ekspertų tikino, kad 2015 metais už centrinį šildymą mokėsime mažiau, Lietuvos gyventojus pirmosios sąskaitos nustebino. Prognozuotų mažesnių sąskaitų nesulaukė, o išvydo dar didesnes nei praėjusį sezoną. Biokuras užėmė lyderio vaidmenį Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas teigia, kad lapkritį šilumos kainos buvo 40 proc. mažesnės nei 2014 metais tuo mačiu laikotarpiu.
Dėl kieno kaltės už šildymą mokėsime brangiau nei pernai?
Spalį pasitvirtino specialistų perspėjimai, jog šildymo sezonui nepasiruošus iš anksto, gali tekti mokėti brangiau. Tie šilumos gamintojai, kurie nusprendė biokurą įsigyti trumpalaikiais sandoriais, spalį biokurą pirko ženkliai didesne kaina. Energijos išteklių biržos „Baltpool“ verslo linijos vadovas Vaidotas Jonutis tikina, kad tuose miestuose, kuriuose biokuras yra perkamas šiuo metu ir už kurį yra mokama ženkliai daugiau, šildymo kainos taip pat bus didesnės.
Kiek šiais metais mokėsite už šildymą: 35, 55, 80 ar 140 eurų?
Atšalus orams miestų savivaldybės skelbia šildymo sezono pradžią. Jau nuo rytdienos sostinėje šildymas bus įjungtas vaikų lopšeliuose, darželiuose, poliklinikose ir ligoninėse, o nuo spalio 9 d. – visose Vilniaus mokyklose. Daugiabučiuose šildymas bus įjungtas nuo pirmadienio – spalio 12 dienos. Šiluma daugiabučiuose bus įjungta pagal nustatytą grafiką – per penkias darbo dienas šiluma palaipsniui turi pasiekti visus daugiabučius ir komercinius objektus.
Šilumininkai sklaido mitus: dujos yra žymiai brangesnės už biokurą
Šilumos tiekėjai sklaido viešojoje erdvėje vis garsiau girdimą mitą, esą gamtinių dujų kaina krenta, o biokuro auga. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, šilumos tiekimo įmonės už importines dujas sumoka net keturis kartus didesnę kainą nei už biokurą. „Esame sugluminti viešojoje erdvėje sklandančios dezinformacijos, esą biokuro kaina pasiekė neregėtas aukštumas, o dujas pirkti apsimoka.
REKLAMA
REKLAMA
Pigesnio šildymo ir karšto vandens vilniečiai nesulauks?
Vilniečiai neturėtų tikėtis pigesnio šildymo bei karšto vandens, sako Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos vadovas Vytautas Stasiūnas. Kainų kritimo tikėtasi po pranešimų, kad Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdoma bendrovė „Vilniaus energija“ pasirašė dujų tiekimo sutartį su įmone „Lietuvos dujų tiekimas“. Pasak V. Stasiūno, pigesnės dujos sudarys tik kiek daugiau nei trečdalį visų perkamų dujų.
Yra miestų, kurie džiaugiasi mažesnėmis sąskaitomis už šildymą
Žinių radijas Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija skelbia, kad nors praėjusiais metais gruodis buvo šaltesnis nei užpernai, kai kuriuose miestuose sąskaitos už šildymą nedidėjo. Asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas Žinių radijui sakė, kad mažesnėmis sąskaitomis galėjo džiaugtis tie miestai, kurie šildosi biokuru. „Kainos dydis priklauso nuo daugelio faktorių. Visų pirma priklauso, didžiąja dalimi, nuo kuro rūšies.
Baiminasi, kad buitiniai vartotojai neatgaus visos už šilumą permokėtos sumos
Aurelija Malakauskaitė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Kainų komisijos sprendimas nepatvirtinti „Gazprom“ permokų grąžinimo stambiesiems vartotojams tvarkos, anot energetikos ministro, neturėtų sukliudyti kitąmet mažinti dujų kainų. Tuo tarpu Šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas skaičiuoja, kad buitiniai šilumos vartotojai gali atgauti tik 15 proc. permokėtos sumos.
Dalius Misiūnas: šiluma turėtų pigti apie 6 procentus
Gamtinės dujos nebuitiniams vartotojams - tai yra šilumos ir elektros gamintojams - nuo kitų metų pigs dar 20 proc. Tokia nuolaida jiems būtų suteikta, „Lietuvos energijos“ valdomai bendrovei „Lietuvos dujų tiekimas“ nuo sausio ketinant grąžinti 280 mln. litų dujų kainos permoką už 2013 metus ir 4 šių metų mėnesius. „Lietuvos energijos“ vadovas sako, kad bendrovės skaičiavimais, dėl to vidutinė šilumos kaina šį šildymo sezoną, palygint su praėjusiu, turėtų sumažėti apie 6 proc.
Vyriausybė pritarė dujų permokos grąžinimui per 2 metus
Vyriausybė pirmadienį iš esmės pritarė, kad dujų permoka nebuitiniams vartotojams būtų grąžinta per dvejus metus. Išsamią maždaug 280 mln. litų permokos grąžinimo tvarką turės parengti bendrovė „Lietuvos dujos“. „Taip, Vyriausybė patvirtino principą, kad kainos korekciją reikia išdėlioti per sekančius dvejus metus.
Kovo sąskaitos už šildymą – kaip gruodžio mėnesį
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija prognozuoja, kad kovo mėnesį šilumos suvartojimas daugiabučiuose prilygs 2012-ųjų gruodžio duomenims. Prognozuojama, kad senos statybos daugiabučiuose, kuriuose gyvena daugelis šalies gyventojų, 60 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai suvartota apie 1500 kWh per kovo mėnesį. Vidutinis šilumos suvartojimas 1 kv. metro ploto šildymui turėtų sudaryti apie 25 kWh, rašoma pranešime spaudai. „Užsibuvusi žiema tiesiogiai paveiks sąskaitas už šildymą.
Prezidentės pataisos šildymo gali ir neatpiginti
Prezidentės Dalios Grybauskaitės penktadienį pasirašytos Seimo priimtos Šilumos ūkio įstatymo pataisos, kaip teigiama, panaikino diskriminacines sąlygas nepriklausomiems šilumos tiekėjams konkuruojant su monopolininkais – buvo suvienodinti prisijungimo prie šilumos perdavimo tinklų reikalavimai, palengvintos šilumos pardavimo sutarčių sąlygos nepriklausomiems gamintojams ir taip užtikrinta konkurencija šilumos gamyboje, rašo „Kauno diena“. „Šilumą gyventojams gali atpiginti tik reali šilumos gam...
Rugsėjį gamtinės dujos pigo, tačiau jų kaina išliko didesnė nei bet kada
Importuojamos gamtinės dujos Lietuvos šilumos tiekimo įmonėms rugsėjo mėnesį kainavo 1948 Lt/tne su transportavimo mokesčiu. Tai – 2,84 proc. mažesnė kaina nei rugpjūtį, kuomet šilumininkai dujas pirko už 2005 litus.
Mažesnė dujų kaina nuo lapkričio 1 dienos lems 1,5-2 proc. pigesnę šilumą miestuose, kuriuose pagrindinis kuras šilumos gamyboje yra gamtinės dujos.
Prieš metus, 2011-ųjų rugsėjo mėnesį, šilumos tiekėjai už dujas mokėjo 1873 Lt/tne su transportavimo mokesčiu.
Kas kaltas dėl milžiniškų šilumos kainų?
Artėjantis, kaip teigiama, iki šiol pats brangiausias Lietuvoje šildymo sezonas – viena didžiausių daugelio šalies gyventojų nerimo priežasčių pastaruoju metu.
Anot buvusio Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininko Vyganto Sidzikausko, žmogui svarbiau ne šilumos kaina, o sąskaita. „Manau, kad artėjantis sezonas labai nesiskirs nuo ankstesnių, nes kuro kainos nemažės. Gamtinių dujų kaina priklauso nuo Europos rinkoje esančių kuro kainų.
V. Stasiūnas: rudenį šiluma brangs iki 37 ct/kWh
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidentas Vytautas Stasiūnas sako, kad pildosi Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) prognozės dėl šilumos kainų. Kaip ir prognozavo VKEKK, miestuose, kuriuose pagrindinis kuras šilumos gamybai yra brangusios gamtinės dujos, ateinantį šildymo sezoną šilumos kaina augs ir vidutiniškai sudarys apie 31 ct/kWh.
Rugpjūčio mėnesį gamtinės dujos su galios ir transportavimo mokesčiais kainavo 2005 lt/tne. Tai yra 15 proc.
Kas ir kodėl Lietuvoje bijo biokuro?
„Labai pavojinga koncentruotis į kurią nors vieną kuro rūšį. Dabar formuojama nauja nuomonė – kad biokuras, mediena, atliekos gali mus išgelbėti. Bet kalbant apie energetiką, visuomet reikia kalbėti apie „krepšelį“. Mes turėtume turėti kelis šaltinius ir naudotis jais, atsižvelgdami į tai, ką naudoti tuo metu naudingiausia“, – apskritojo stalo diskusijoje „Kodėl Lietuvos energetikoje biokuras yra pamestinuko vietoje“ sakė UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ direktorius Gintas Umbrasas.
Nesikeičiant dujų kainai, šilumininkai nežada mažesnių šildymo kainų
Šilumos tiekimo įmonėms ir dujas parduodančioms bendrovėms „Lietuvos dujos“ bei „Dujotekana“ sudarius beveik tokias pat kaip ir 2011-aisiais gamtinių dujų tiekimo sutartis, šilumos tiekėjai didesnių kainų pokyčių 2012 m. neprognozuoja.
„Praėjusią savaitę pasirašytos sutartys rodo, kad gamtinių dujų sektorius šiemet jokių malonių staigmenų šilumos tiekėjams, o tuo pačiu - šilumos vartotojams, nepateiks. Dujos išlieka brangiausias kuras.
Už šildymą mokėsime daugiau
Nors šių metų lapkritis beveik toks pat šiltas kaip ir pernai, už šildymą vis tiek mokėsime daugiau. Brangesnį šildymą nulėmė didesnė dujų kaina.
Vilniaus savivaldybė teigia, kad dėl to kompensacijų už šildymą bei karštą ir šaltą vandenį prašančiųjų tik daugėja. Be to, nuo sausio kompensacijas galės gauti ir tie socialiai remtini žmonės, kurie gyvena ne tik nuosavame, bet ir nuomojamame būste, praneša LTV „Šiandien“.
Manoma, kad kuo lauke šilčiau, tuo už šildymą mokame mažiau.
Gruodį šildymas atpigs, teigia šilumininkai
Spalį 57 litais už toną naftos ekvivalento (tne) sumažėjus iš Rusijos importuojamų dujų kainai, šių metų gruodį turėtų mažėti ir šilumos kaina, teigia šilumą gaminančios įmonės.
Pasak Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidento Vytauto Stasiūno, miestuose, kuriuose didžiąją šilumos gamyboje naudojamo kuro dalį sudaro gamtinės dujos, šilumos kaina gruodžio mėnesį sumažės apie 1,5 procento - apie 0,45 ct/kWh.
Didėja pašalpų prašytojų armija
Trijų didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai už šilumą moka beveik 40 proc. brangiau nei provincijos žmonės.
Trys didieji Lietuvos miestai yra ir didžiausi kompensacijų už šilumą bei karštą vandenį prašytojai. Išskirtinai dujas šilumai pagaminti naudojantys Vilnius, Kaunas ir Klaipėda šiais metais iš valstybės iždo vien būsto apšildymo kompensacijoms prašo net 35,5 mln. Lt, arba 26 proc. bendros kompensacijų sumos, numatytos visiems miestams.
Liepą – dar vienas gamtinių dujų kainos šuolis
Liepos mėnesį vėl augo iš Rusijos importuojamų gamtinių dujų kaina Lietuvai. Šilumos tiekimo įmonės už dujas liepą mokėjo net 1721 Lt/tne su transportavimo mokesčiu – 73 litais daugiau nei birželį, kuomet dujos kainavo 1648 Lt/tne.
Per tris paskutinius mėnesius dujų kaina pakilo net 239 litais – virš 40 procentų daugiau nei dujos brango per visus 2010 metus. Gegužę dujų kaina sudarė 1598 Lt/tne, balandį – 1482 Lt/tne su transportavimo mokesčiu.
Vėl brangsta rusiškos dujos Lietuvai
Vėl Lietuvai pabrangusių gamtinių dujų kaina per du mėnesius, gegužę ir birželį, pakilo 166 litais už toną naftos ekvivalento – lygiai tiek, kiek dujos brango per visus 2010 metus. Lietuvos šilumos tiekimo įmonės už dujas birželio mėnesį mokėjo 1648 Lt/tne su transportavimo mokesčiu. Gegužę dujų kaina buvo 50 Lt/tne mažesnė ir sudarė 1598 Lt/tne, balandį – 1482 Lt/tne su transportavimo mokesčiu.
Metas ruoštis brangiam šildymo sezonui?
Sako, šiluma kaulų nelaužo. Vis dėlto ji ne tik sukelia galvos skausmą, bet ir tuština piniginę.
Šilumininkams prabilus, kad lietuviams reikėtų ne apie atostogas, o apie artėjantį šilumos sezoną galvoti, premjeras liepė tautiečių negąsdinti ir padėti taupyti šilumos sąnaudas bei kuo greičiau rasti būdą pereiti prie perpus pigesnio biokuro.
Apie šildymo sezoną kalbamės su Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentu Vytautu Stasiūnu.
Šilumos tiekėjai: Lietuvos laukia brangiausias šildymo sezonas
Gamtinės dujos iki naujo šildymo sezono pradžios gali pabrangti 30 procentų. Lietuvos šilumos tiekimo įmonės už gamtines dujas gegužės mėnesį mokėjo 1598 Lt/tne su transportavimo mokesčiu. Balandį dujų kaina buvo 116 litų mažesnė ir siekė 1482 Lt/tne.
Pasak Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidento Vytauto Stasiūno, tai dar vienas rimtas signalas, kad Lietuvos laukia brangiausias ir sudėtingiausias šildymo sezonas.
Dujų kainos brangins ir šilumą
„Lietuvos dujos“ buitiniams vartotojams nuo liepos dujų kainas nori didinti maždaug penktadaliu. Kainų komisija prognozuoja, kad šiemet gamtinių dujų kainos iš viso šoktels beveik trečdaliu, todėl neišvengiamai brangs ir centralizuotai tiekiama šiluma.
Komisija ragina šilumos ūkius valdančias savivaldybes ką nors daryti, kad kainos taip nekiltų. Savivaldybės sako neturinčios tam pinigų.Šiemet rekordiškai kylančios dujų kainos pasivijo ir buitinius vartotojus.
Nupjauti radiatoriai sąskaitų nesumažins
Pirmosios sąskaitos už šildymą daugelį vėl privertė susimąstyti, kaip jas sumažinti. Nuo lapkričio pradžios veikia naujos Šilumos naudojimo ir tiekimo taisyklės, kurios supaprastina atsijungimo nuo centralizuotos šildymo sistemos (CŠT) procedūras – daugelis galvoja, kad tokia išeitis žiemą padėtų išleisti mažiau pinigų šildymui.
„Ekonomika.
Naujųjų laikų ikonas lietuvis kuria Maskvoje
Iš visų menų mums svarbiausias yra nekilnojamasis. Taip apie "skulptūrinės tapybos" arba "tapybinės skulptūros" kūrėją, jau beveik trisdešimt metų Maskvoje gyvenantį lietuvį Vytautą Stasiūną rašo rusų spauda.
Pradėjęs skulptūra, vienu metu Vakarams pardavinėjęs "sovietinio meno nostalgiją", vėliau kūręs, kaip pats sako, karinius darbus, dabar V.Stasiūnas užsiima daugiaaukščio ir daugiabučio paveldo kilninimu.
Kova dėl šilumos kainų
Vakar surengtoje spaudos konferencijoje Vilniaus meras Juozas Imbrasas paskelbė, kad savivaldybė toliau priešinsis „Vilniaus energijos“ ketinimams nuo vasario mėnesio didinti šilumos kainą sostinės gyventojams - ši bendrovė norėtų, kad dabartinė 22,56 cento už kilovatvalandę (ct/kWh) kaina kiltų 50 proc., iki 34,09 ct/kWh.
Vyriausybė žada skirti daugiau dėmesio atsinaujinančiai energetikai
„Atsinaujinanti energetika bus tikrai svarbus dėmuo artimiausiuose mūsų planuose. Svarbiausia, kad greta teorinių strategijų kuo greičiau būtų pradėti realūs darbai“, – per susitikimą su atsinaujinančių energijos šaltinių asociacijų atstovais sakė ministras pirmininkas Andrius Kubilius.
Lietuva atsilieka nuo „civilizacijos“
Nesugebant mažinti kainų, siūloma už šildymą mokėti visus metus
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) prognozuoja, kad daugiau kaip 120 tūkst. Lietuvos šeimų šiemet neišgalės iškart susimokėti už centralizuotai teikiamą šildymą. Mažinti šilumos kainas galima būtų bandant atsigręžti į savo resursus.
LŠTA prezidentas Vytautas Stasiūnas „Respublikai“ teigė, kad nesugebant mažinti šildymo kainų Lietuvai būtų laikas tapti civilizuota šalimi, kurioje už šildymą gyventojai moka visus metus.
Vargo pranašas - radiatorius
Paštininkai jau neša pirmąsias sąskaitas už šildymą. Kitoje jų pusėje gyventojai galėtų užrašyti linkėjimą nueinančiai valdžiai, kad ji beveik nieko nepadarė neregėtoms centrinio šildymo kainoms sumažinti.
Gamtinės dujos ir toliau brangsta
Nesiliaujant gamtinių dujų kainų augimui, šilumos tiekėjai ragina pereiti prie biokuro, o daugiabučių renovaciją skelbti valstybiniu prioritetu, rašo „Respublika“.
Iš Rusijos Lietuvai tiekiamos dujos ir toliau brangsta – dabar už rusiškas dujas mokame brangiausiai Europoje. Šilumos tiekimo įmonės rugpjūtį už dujas su transportavimo mokesčiais mokėjo 1434 litus už tūkstantį kubinių metrų, o rugsėjį jau mokėjo 6 proc. daugiau – 1511 litų už tūkstantį kubinių metrų.
Gyvenimas lietuviškas, kaina – švediška
Šildymo kainomis Lietuva jau pralenkė net Skandinavijos valstybes
Smarkiai išaugus iš Rusijos importuojamų gamtinių dujų kainoms artėjantį šildymo sezoną Baltijos šalių gyventojai už šilumos energiją mokės brangiau nei Skandinavijoje. Vidutinė šilumos energijos savikaina Baltijos šalyse pasiekė 23 ct/kWh, o alternatyvų gamtinėms dujoms kurą plačiai vartojančioje Švedijoje šiluma tekainuoja 18 ct/kWh.
Šilumininkai: kaina – dujininkų nuopelnas
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) viešu kreipimusi ragina Vyriausybę orientuotis į biokuro naudojimą. Mat šilumos kaina esą įtinka tik vienam rinkos dalyviui - dujų tiekėjams, rašo ketvirtadienio "Respublika".
Šilumos tiekėjai tikina, kad jeigu Lietuva neskatins alternatyvių energijos šaltinių naudojimo, energetinę nepriklausomybę bus galima pamiršti.
Kainų komisija pritarė šilumos kainų didinimui
Nuo liepos centralizuotai tiekiamas šildymas Panevėžyje ir aplinkiniuose rajonuose brangs 47,4 proc., Klaipėdoje – 29 proc., Šilalėje – 42 proc.
Trečiadienį tokiam šilumos kainų didinimui pritarė Kainų komisija.
Šilališkiams kaina nustatyta vienašališkai – pati savivaldybė jos laiku nenustatė ir dabar dar turės svarstyti, ar pritars komisijos nuomonei.
Brangs ir šiluma, ir karštas vanduo
Kainų komisija ketina leisti dusyk per metus branginti ne tik šilumą, bet ir karštą vandenį.
Prognozuojama, kad šilumininkai netrukus puls naudotis nauja šilumos kainų skaičiavimo metodika ir kelti šilumos kainas. Patvirtinus naują karšto vandens kainų nustatymo metodiką, šilumos smūgis vartotojus gali sukrėsti ir vandens pavidalu.
Šilumos tiekėjai už dujas jau dabar moka kosminę kainą.
Šildymo sezonas tęsiasi: trūksta 1 laipsnio
Lietuvoje šildymo sezonas baigiamas, kai tris paras iš eilės vidutinė paros temperatūra siekia 10 laipsnių šilumos.
Šiuo metu vidutinė temperatūra svyruoja ties 9 laipsniais, tad išjungti šildymo neskubama, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.
Kelerius pastaruosius metus šildymo sezonas apytiksliai trukdavo nuo spalio vidurio iki balandžio vidurio.
„Lietuvoje dėl atšiauresnių klimato sąlygų nutinka visko.
Daugiabučių renovacija sunkinama, teigia ekspertai
Užvakar patvirtinta nauja būsto kofinansavimo tvarka Vyriausybė tikisi išspręsti finansines projekto spragas, o kompensuojamų priemonių sąrašą apkarpė, ekspertų manymu, nelogiškai. Vyriausybės nuomone, gyventojams neverta padėti atnaujinti ne tik energijos netaupančių, bet ir greit atsiperkančių instrumentų - šilumos paskirstymo punktų bei vidinių šilumos sistemų.
Šiemet suvartota 15 procentų mažiau šilumos
Besibaigiantį šildymo sezoną prisimins ir vartotojai, ir šilumos tiekėjai. Dėl neįprastai šiltų orų žiemą šilumos gamintojai pardavė mažiau šilumos, tuo tarpu gyventojai gerokai sutaupė.Kaip sakė Šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas, besibaigiančio šildymo sezono metu dėl šiltų orų Lietuvoje buvo suvartota maždaug 15 proc. mažiau šilumos negu 2005-2006 metais, rašo "Lietuvos rytas".Mažesnis vartojimas gyventojams atsvėrė dėl pabrangusių gamtinių dujų 15 proc.
Jeigu sukčiavimas nėra pasikėsinimas į demokratijos pagrindus, kas yra demokratija?
Prasidėjo rinkimų kompanija. Yra tradicinių dalykų, kurie kartojasi prieš kiekvienus rinkimus, yra ir naujų reiškinių. Neišvengiamai pasikartojanti tradicija, kad prieš kiekvienus rinkimus yra aptariami mano uošvės visuomeninės veiklos katalikų mokytojų sąjungoje reikalai. Šiandien “Respublika” vėl bando daryti tą patį, kaip naujieną pakartodama tai, ką apie ketverių metų senumo reikalus prieš metus jau rodė R.Grinevičiūtė. Smagu, kad tik tiek mano tariamų “nusižengimų” ir tesurandama.
Energetikai kompensacijos už šiltą žiemą tikisi iš vartotojų
Šilta žiema tapo vieninteliu šilumos vartotojų gynėju, šį sezoną apsaugojusiu nuo rekordiškai išaugusių kainų už šildymą. Tačiau šilumos tiekimo įmonės ėmė grasinti ketinimais perskaičiuoti šilumos kainas ir taip gauti nesulauktas pajamas, pasakoja dienraštis „Respublika“. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas pareiškė, kad dėl šiltos žiemos sumažėjus tiekėjų pajamoms pastarieji gali kreiptis dėl šilumos tarifų perskaičiavimo.
Šilta žiema smogė verslininkams
Dėl šią žiemą neįprastai šiltų kai kurie Lietuvos verslininkai jau skaičiuoja nuostolius.Šilumą tiekiantys energetikai dešimtimis milijonų litų skaičiuoja negautas pajamas.
Verslininkai jau ruošiasi dujų tiekimo sutrikimams
Lietuvos įmonės jau pasiruošė dujų tiekimo nutraukimui sausį, nors nepraranda vilties, kad dar pavyks išvengti sutrikimų."Lietuvos dujos" savo klientams išsiuntė laiškus, įspėdamos, kad dujų tiekimas gali nutrūkti, pranešė naujienų portalas alfa.lt."Lietuvos dujų" technikos direktorius Jonas Janulionis sakė, kad nutrūkus tiekimui iš Baltarusijos, dujos būtų tiekiamos iš Latvijos saugyklos Inčukalnyje."Kiek jų gausime iš Latvijos - priklausys nuo slėgio Latvijos dujotiekiuose.
Duomenų saugotojai nepalieka ramybėje N. Steiblienės
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija nesutinka su Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkei Nijolei Steiblienei palankiu Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismo nutarimu, todėl apskundė jį Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
Kaip žinoma, rugsėjo 17 d. teismas nutraukė administracinę bylą dėl teisės pažeidimo, kurį N. Steiblienei rugpjūčio 30 d. protokolu buvo priskyrusi Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.
Po Vyriausybės nutarimo šildymas neabejotinai brangs
Rusijos kompanijai "Gazprom" mūsų šalyje atstovaujanti dujų tiekimo bendrovė "Dujotekana" šilumos įmonėms pradėjo siuntinėti reikalavimus pirkti brangesnes gamtines dujas.
Trečiadienį (07.09) Vyriausybė atšaukė (http://www.omni.lt/?rask$9359_16007$z_111632) savo praėjusių metų nutarimą, kuriuo buvo nustatomas gamtinių dujų kainų reguliavimas stambiesiems vartotojams.