vvkt
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vvkt“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vvkt“.
Pacientai vaistų turės sulaukti greičiau: nebeliko viską stabdžiusios eilės
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, pastaruosius porą metų itin kritikuota, dėl didelės kompensuojamųjų vaistų vertinimo laukiančių paraiškų eilės ir pernelyg lėto paraiškų vertinimo proceso, skelbia, kad šiuo metu situacija yra reikšmingai pasikeitusi. Viliamasi, kad reikiami vaistai pacientus pasieks greičiau.
VVKT vadovo pareigas pradeda eiti Dovilė Marcinkė
Nuo pirmadienio Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) vadovauti pradeda Dovilė Marcinkė. VVKT vadovės pareigas penkerių metų kadencijai ji paskirta laimėjus Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) konkursą.
„Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai pradedanti vadovauti Dovilė Marcinkė jau turi darbo patirties šioje įstaigoje, tad puikiai išmano jos specifiką, o taip pat yra sukaupusi solidžią darbo patirtį farmacijos bendrovėse.
Įspėjo dėl socialiniuose tinkluose plintančių įrašų – tai pavojinga sveikatai
Socialiniuose tinkluose padaugėjus įrašų apie pristatomus įvairius vaistinius preparatus Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba atkreipia dėmesį – vienai ar kitai ligai gydyti skirtus vaistus turėtų rekomenduoti vartoti gydytojai, o ne socialinių tinklų žvaigždės ar nuomonės formuotojai.
Tarnyba pažymi, pastaruoju metu socialiniuose tinkluose vis atsiranda įrašų, kuriuose pristatomi įvairūs nereceptiniai ir receptiniai vaistiniai preparatai.
Įspėja gyventojus nepirkti tokių prekių: į melagienas įtraukė ir žinomą vaistinių tinklą
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) įspėja gyventojus nepasiduoti sukčių apgaulei ir neskubėti internete įsigyti reklamuojamų preparatų. Šįkart į tarnybos akiratį pateko neaiškios kilmės produktus siūlanti svetainė, kuri į savo melagystes įtraukė ir legaliai veikiančią vaistinę.
VVKT įspėja, kad padėti įtartinas svetaines leidžia jose matomos loginės ir rašybos klaidos.
„Būkite budrūs. Nauji metai – nauji sukčių triukai bei išmonė.
Apsinuodijimas smalkėmis gali baigtis ir mirtimi: štai kas išduoda ir kaip suteikti pirmą pagalbą
Neseniai viename iš sostinės daugiabučių įvyko itin skaudi ir didelė nelaimė – kilęs gaisras pareikalavo aukų, ne vienam žmogui prireikė medikų pagalbos. Anot specialistų, nukentėti esant gaisrui galima ne tik nuo atviros ugnies, ne ką mažiau pavojingi gyvybei yra ir dūmai, anglies monoksidas.
Įspėjo dėl vaistų peršalimui ir slogai gydyti – gali paveikti smegenis, padidėti infarkto ir insulto rizika
Europos ir Lietuvos vaistų kontrolieriai įspėja, kad itin populiariuose nereceptiniuose preparatuose nuo peršalimo esantis pseudoefedrinas gali paveikti smegenis, padidėti infarkto ir insulto rizika, šeštadienį pranešė LNK „Žinios“.
Valstybinė vaistų kontrolės tarnybos Sveikatos technologijų vertinimo skyriaus vedėjos Rugilės Pilvinienės teigimu, Prancūzijoje gyventojai yra perspėjami dėl vaisto „Actifed“ – rekomenduota vaistininkams vaistų nesiūlyti ir nereklamuoti.
Miršta nesulaukę vaistų: kodėl mus inovatyvus gydymas pasiekia per 1,5 metus, o vokiečius – 1,5 mėnesio?
Vaistų nuo sunkios ir mirtinos ligos yra, tačiau jie neprieinami – su tokia skaudžia realybe tenka susidurti onkologiniams pacientams Lietuvoje. Medikai ir pacientų atstovai konstatuoja, kad situacija, nors šiek tiek ir stumiasi į priekį, iš esmės nesikeičia metai iš metų. To kaina – žmonių gyvybės ir sutrumpėję kokybiško gyvenimo metai.
Jauna, darbingo amžiaus moteris prieš porą mėnesių išgirdo skausmingą diagnozę – 4 stadijos skrandžio vėžys.
Gyventojus ragina pranešti apie patirtas nepageidaujamas reakcijas į vaistus
Tokia žinute šią savaitę visame pasaulyje vaistų agentūros kreipiasi į visuomenę bei sveikatos priežiūros specialistus: gydytojus, slaugytojus bei vaistininkus ir primena, kodėl svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vaistus.
Lietuva kartu su kitomis pasaulio valstybėmis kasmet dalyvauja socialinės žiniasklaidos kampanijoje „Vaistų saugumo savaitė“. Tokia kampanija rengiama jau aštuntus metus iš eilės, joje šiemet dalyvauja daugiau nei 80 šalių. Kampanija vyksta 53 kalbomis.
Pasiuntė įspėjimą dėl tablečių nuo peršalimo: Prancūzija rekomendavo nevartoti vaistų, kurie parduodami ir Lietuvoje
Prancūzijos vaistų agentūra prieš savaitę išplatino atnaujintą įspėjimą dėl populiarių peršalimo gydymui naudojamų vaistų. Įtariama, kad šie vaistai gali didinti miokardo infarkto ar insulto riziką. Tokių preparatų galima įsigyti ir Lietuvos vaistinėse.
Įspėjimas išplatintas dėl peršalimui ir nosies užgulimui gydyti skirtų vaistų „Actifed“, kurių sudėtyje yra pseudoefedrino molekulės.
Šių peršalimui gydyti skirtų vaistų vaistinėse galima įsigyti be recepto.
Tai pastebėjus toksikologai ragina nedelsti: šie simptomai įspėja apie apsinuodijimą kvaišalais
Viešumoje pranešant apie paauglių apsinuodijimo kvaišalais atvejus, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus gydytojai toksikologai primena pagrindinius apsinuodijimo alkoholiu ir psichotropinėmis medžiagomis simptomus.
REKLAMA
REKLAMA
Perspėja gyventojus dėl sukčių: „Būkite budrūs ir nepirkite nežinia ko“
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) perspėja, kad sukčiai peržengia visas įmanomas ribas –naudojasi žinomais žmonėmis savo melagystėms skleisti. Tarnyba ragina nepasimauti ant kabliuko ir esą garsių žmonių reklamuojamais maisto papildais.
VVKT nurodo, kad sukčiai ir vėl pasirinktas žurnalistės, redaktorės, laidų vedėjos Ritos Miliūtės veidas.
„Interneto svetainėje pranešimai.
Toksikologai įspėja vasarą neatsipalaiduoti: štai koks augalas nuodingiausias
Šiltuoju metų sezonu netrūksta situacijų, kai netyčia apsinuodijama ir skubiai prireikia gydytojo toksikologo konsultacijos. Remiantis Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus duomenimis, vasarą padaugėja atvejų, kai žmonės apsinuodija nežinomais augalais, grybais ar uogomis, alkoholiu, pagalbos taip pat prireikia ir asmenims, nukentėjusiems nuo vabzdžių ar gyvatės įgėlimo.
Ruošiasi dar liūdnesniems laikams: kyla grėsmė dėl antibiotikų, priešvėžinių ir kitų vaistų
Apie antibiotikų, ypač tų, kurie reikalingi vaikams, stygių kalbama jau ne vieną mėnesį. Nerimu ir antibiotikų paieškomis žmonės intensyviai dalijasi socialiniuose tinkluose, o gydytojai priversti nuolat skambinėtis į vaistines. Negana to, prabylama ir apie kitų, pavyzdžiui, priešvėžinių vaistų trūkumą.
Atsakingos institucijos tuo metu ruošia planą, kaip reikės išgyventi rudenį.
Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas habil. prof. dr.
Skubiai perspėja lietuvius: plinta melagienos dėl stebuklus darančių maisto papildų
Paskutiniu metu labai padaugėjo gyventojų skundų dėl į pašto dėžutes platinamų laikraščių, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie preparatus, neva leidžiančius greitai ir efektyviai atsikratyti vienokių ar kitokių ligų bei sveikatos sutrikimų. Be jokios abejonės, minimą produkciją siūloma įsigyti. Dažniausiai su „didžiule“ akcija.
Šis sirupas nuo kosulio gali sukelti pavojų gyvybei: preparatą uždraudė pardavinėti ir Lietuvoje
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), remdamasi Europos Komisijos (EK) sprendimu, naikina dviejų vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos folkodino, registracijos pažymėjimų galiojimą, rašoma pranešime spaudai.
Pernai apsinuodijo beveik 2 tūkst. lietuvių: įvardijo pavojingiausias medžiagas
Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos šios medžiagos gali tapti apsinuodijimų arba net ir mirties priežastimi.
Visais atvejais, kai yra įtariamas apsinuodijimas, rekomenduojama nedelsiant skambinti į Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyrių (tel.
Pernai sulaukta virš 2 tūkst. pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į vaistus, daugiausiai – į vakcinas
2003 pranešimai apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vaistus – tiek Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) jų gavo praėjusiais, 2022 metais.
VVKT vykdo nuolatinę vaistų saugumo stebėseną. Pagrindinis būdas, leidžiantis stebėti vaistų saugumą bei užtikrinti pacientų gydymą veiksmingais ir saugiais vaistais – tai pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į juos rinkimas ir vertinimas.
Gyventojai neviltyje – vaistų jau meldžia parduoti ir instagrame, gydytojai gi siunčia rimtą perspėjimą
Tiek pacientai, tiek gydytojai, atrodo, jau baigia prarasti viltį – dėl jau kelis mėnesius besitęsiančio vaistų trūkumo stoja įprastas gydymas. Realybė tokia, kad paskutinio vaistinėje esančio vaikui reikalingo antibiotikų buteliuko tėvams prireikia važiuoti net į kitą miestą, o gydytojai atsiprašinėja negalėdami išrašyti pirmo pasirinkimo vaistų.
Masiškai trūksta šių vaistų: ragina pasitikrinti iš anksto, rinktis alternatyvą
Kaip jau buvo ne kartą minėta viešai, jau kurį laiką su antibakterinių vaistų stygiumi susiduria dauguma Europos Sąjungos šalių, ypač trūksta vaistų, kurių veiklioji medžiaga amoksicilinas, pranešta Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT). Gydytojai skatinami prieš išrašant šiuos vaistus pacientams, pasitikrinti informaciją tarnybos svetainėje.
Sukčiai nejaučia jokių ribų: siūlo įsigyti „kardiologo“ Dulkio reklamuojamų vaistų
Sukčiai ir toliau nejaučia jokių ribų. Šįkart savo melagystėms skleisti jie vėl pasirinko sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio veidą, praneša Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.
Šį kartą ministras pristatomas kaip kardiologas.
Tarnyba praneša, kad interneto svetainėje „Medizin Zeitschrift“ yra publikuotas straipsnis, kur neaiškios kilmės produktas „Welltone“ pristatomas kaip stebuklingas vaistas kraujagyslėms gydyti. Tai – tiesos neatitinkanti informacija.
Nepavyksta rasti tinkamų vaistų? Paaiškino, kodėl sutrinka jų tiekimas
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) primena pagrindines vaistų tiekimo sutrikimų priežastis ir kaip yra sprendžiamos vaistų tiekimo sutrikimo problemos.
Vaistų tiekimo sutrikimai dažniausiai būna susiję su gamybos problemomis, tad vaistų registruotojai yra įpareigoti informuoti VVKT apie jiems žinomus ir planuojamus tiekimo sutrikimus. Vaistų tiekimas gali sutrikti ir dėl logistikos problemų, padidėjusio vaistų poreikio, taip pat dėl komercinių priežasčių, rašoma pranešime spaudai.
Siunčia perspėjimą dėl populiaraus vaisto: lengvai galima apsinuodyti
Pastarąsias savaites fiksuojamas ypač didelis sergančiųjų peršalimo ir viršutinių kvėpavimo takų ligomis skaičius. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus specialistai atkreipia dėmesį, kad padaugėjo situacijų, kai netyčia apsinuodijama nereceptiniais vaistais, ypač paracetamoliu, kuris įeina į daugumos vaistų nuo peršalimo sudėtį.
Įspėjimas tėvams: šie ženklai išduoda, kad jūsų vaikas apsinuodijo psichotropinėmis medžiagomis
Paskutiniuoju metu viešoje erdvėje vis dažniau tenka girdėti apie nepilnamečių asmenų apsinuodijimą įvairiomis psichotropinėmis medžiagomis. Atsižvelgiant į tai, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus gydytojai toksikologai primena, kaip atpažinti pagrindinius apsinuodijimo simptomus ir pataria, kaip reikėtų elgtis tėvams bei pedagogams.
Papasakojo, kaip į Lietuvą atkeliauja vaistai: nauji – nebūtinai inovatyvūs
Paskutiniuoju metu viešoje erdvėje galima neretai išgirsti, jog Lietuvos pacientai, skirtingai nei gyvenantys kitose Europos šalyse, turi prastesnes galimybes gydytis, mat jiems trūksta naujų, inovatyvių vaistų arba šie yra nekompensuojami.
Apsinuodijimų mažėja, tačiau dėl to į ligoninę patekusiųjų mirčių padaugėjo 2 kartus
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) duomenimis, stebint apsinuodijimų statistiką 2017–2021 m. laikotarpiu Lietuvoje, matomas apsinuodijimų skaičiaus mažėjimas. Deja, mirties atvejų procentas nuo hospitalizuotų apsinuodijusių pacientų skaičiaus tuo pačiu laikotarpiu padidėjo nuo 2,3 proc. iki 4,5 proc.
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai plačią panaudojimo sritį.
Internete žaibiškai plinta melas: dalijasi istorija apie mergaitės mirtį po skiepo
Socialiniuose tinkluose plinta informacija apie mirusią nepilnametę mergaitę, kuri tariamai mirė pasiskiepijusi, kad galėtų lankyti baseiną. Nors pranešime nenurodoma, nuo ko skiepas, tačiau komentatoriai įsitikinę – nuo COVID-19. Tačiau Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVTK) praneša, kad nė karto registruojant šalutinius poveikius po skiepų nenustatė, kad mirtų nepilnametis asmuo.
Dėl COVID-19 vakcinų šalutinio poveikio gauta per 6 tūkst. pranešimų
Dėl COVID-19 vakcinų šalutinio poveikio gauta per 6 tūkst. pranešimų, teigia Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) atstovai.
„Bendrąja prasme, mes nuo vakcinacijos pradžios esame gavę per 6 tūkstančius pranešimų“, – lrt radijui pirmadienio rytą sakė VVKT Farmakologinio budrumo skyriaus patarėja Rugilė Pilvinienė
Pasak jos, stiprinančiąja doze pasiskiepijus apie 180 tūkstančių žmonių, absoliuti dauguma – „Pfizer-BioNTech“ gaminama „Comirnaty“ vakcina – dėl jos šalutinio poveikio nu...
Lietuviai suvartoja vis daugiau vaistų: pernai parduota virš 80 mln. pakuočių
Lietuviai kasmet suvartoja vis daugiau vaistų. Valstybinės vaistų kontrolės tarnyba (VVTK) informuoja – 2020 metais parduota daugiau negu 80 milijonų vaistų pakuočių. Kas tai – vis augantis sergamumas, gerėjantis ligų gydymas ar įprotis kaupti?
Kaip informuoja Valstybinė ligonių kasa, vaistinės pernai iš gyventojų surinko 28,5 tonos pasenusių ir nereikalingų vaistų. Tai – net 2 kartus daugiau nei 2017 metais.
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos darbuotojui buvo duotas kyšis
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) specialistui buvo duotas kyšis. Dėl šio fakto VVKT Iš karto kreipėsi į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kur buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamos veiklos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 4 dalyje (papirkimas).
Kaip teigia VVKT vadovas Gytis Andrulionis, Tarnyba savo veikloje vadovaujasi maksimalaus skaidrumo principu, tad toks Tarnybos klientų elgesys yra netoleruotinas.
Perspėja dėl raminamųjų bei migdomųjų vaistų: netinkamai vartojant gresia rimti padariniai sveikatai
Dėl nemigos, varginančių nerimo sutrikimo ar panikos atakų gydytojai skiria raminantį ir migdantį poveikį sukeliančių benzodiazepinų grupės vaistų, vadinamųjų raminamųjų ar migdomųjų. Tačiau specialistai įspėja, kad šie vaistai nėra priemonė, pagerinanti savijautą nerimą keliančių gyvenimo situacijų metu ar padedanti greičiau užmigti bei geriau miegoti.
Paskelbta apie naują „AstraZeneca“ šalutinį poveikį: jis retas, bet pasitaikius nedelsiant reikia vykti pas medikus
Nors Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) leido savarankiškai, kiek leidžia gamintojas, pasiankstinti antrąją „AstraZeneca“ („Vaxevria“) vakcinos dozę, tai išlieka mažiausiai populiari vakcina nuo COVID-19. Negana to, žmonių nuogąstavimus tik didina nustatomos šalutinės skiepo reakcijos ir ekspertų siūlomi amžiaus apribojimai skiepui. Štai ką tik paskelbta apie dar vieną naują „AstraZeneca“ šalutinį poveikį – ja negalima skiepyti kapiliarų pralaidumo sindromą turinčių žmonių.
Tamsūs debesys kaupiasi virš dar vienos vakcinos: ištiks „AstraZeneca“ likimas?
Dar nespėjus nuslūgti nerimui dėl „AstraZeneca“ gamintojo vakcinos „Vaxzevria“ galimų retų sunkių šalutinių reakcijų, tamsūs debesys kaupiasi virš dar vieno gamintojo skiepų. Dar nepradėjus skiepyti ketvirtąją Europos Sąjungoje registruota „Johnson & Johnson“ gamintojo jau laukiama Lietuvos verdikto dėl jos naudojimo.
Per kovą – ir 8 paskiepytų žmonių mirtys: vienas mirusių susirgo COVID-19, nors gavo dvi vakcinos dozes
Per kovą gautas 541 pranešimas dėl nepageidaujamo poveikio į COVID-19 vakcinas. Taip pat fiksuotos 8 paskiepytų žmonių mirtys, tačiau, kaip pranešama, tai buvo senyvo amžiaus žmonės, turėję lėtinių ligų. Vienas iš asmenų mirė susirgęs COVID-19, nors buvo gavęs abi vakcinos dozes.
Pirmųjų „Johnson & Johnson“ vakcinų anksčiausiai sulauktume balandžio pabaigoje: kuo skiriasi šie skiepai?
Europos Sąjungos farmacijos priežiūros tarnyba ketvirtadienį patvirtino bendrovės „Johnson & Johnson“ sukurtą vakciną nuo koronaviruso, tapusią ketvirtu tokio pobūdžio preparatu, kuriam buvo suteiktas sąlyginis leidimas platinti 27 šalių Bendrijoje. Pirmosios jos dozės Lietuvą pasiektų anksčiausiai balandžio pabaigoje.
Kaip priminė VVKT viršininkas Gytis Andrulionis, sutartis su šiuo gamintoju sudaryta dar spalio mėnesį.
Europos Sąjunga užsisakė 200 mln.
Sustabdytas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcinos serija: apie nepageidaujamas reakcijas pranešama ir Lietuvoje
Antradienį Lietuvoje laikinai sustabdytas vakcinavimas viena „AstraZeneca“ vakcinos serija – buvo pranešta, kad Austrijoje po skiepo mirė vienas asmuo, dar vienas susidūrė su itin sunkiu nepageidaujamu poveikiu. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos teigimu, dėl šios serijos vakcinų ir Lietuvoje buvo gauta keliolika pranešimų, tačiau apie itin sunkias nepageidaujamas reakcijas nepranešta.
Staigi mirtis praėjus trims paroms po vakcinacijos Lietuvoje ištiko dar vieną senolį: sirgo ne viena gretutine liga
Iš viso per pirmus du mėnesius fiksuota virš 1200 pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į COVID-19 vakcinas ir dvi vakcinuotų žmonių mirtys, pranešė Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT). Pranešimų dėl „AstraZeneca“ skiepo tūkstančiui vakcinacijų pasitaikė daugiau nei tris kartus dažniau nei „Pfizer“ vakcinos atveju. Tuo metu fiksuotos mirtys su skiepais nesiejamos.
Vaistų kontrolės tarnyba: „AstraZeneca“ vakcinų apimtys gali keistis
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) vadovas Gytis Andrulionis sako, kad sumažintos artimiausiais mėnesiais planuojamos pristatyti „AstraZeneca“ vakcinų apimtys dar gali keistis.
„Sakyti, kad čia yra absoliutus sumažinimas, kad taip ir liks, tikrai negalima. (...) Tai yra šiai dienai esanti fotografija“, – BNS antradienį sakė G. Andrulionis.
Anot jo, pristatomų vakcinų kiekiai nuolat kinta.
„Čia nuo pat pradžių tie kiekiai svyruoja – didesni, mažesni.
77-erių vyro gyvybė užgeso praktiškai COVID-19 vakcinacijos metu: kaltina turėtas gretutines ligas
Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė asmuo, kuris buvo paskiepytas COVID-19 vakcina, penktadienį pranešė Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT). Miręs žmogus – 77-erių metų amžiaus vyras iš Pasvalio rajono, skiepytas pirmąja „AstraZeneca“ vakcinos doze. Nors jo gyvybė užgeso kelios minutės po skiepo, mirtis su vakcina nesiejama.
Kaip informavo VVKT viršininkas Gytis Andrulionis, mirtis įvyko vakar, tačiau pranešimas apie ją gautas penktadienį po pietų.
Pranešė apie 311 nepageidaujamų reakcijų į vakcinas nuo COVID-19, 13 jų – sunkios
Vertinant pirmojo mėnesio vakcinavimo rezultatus pranešta apie 311 nepageidaujamų reakcijų į skiepus. Nors 13 jų buvo sunkios, pasitaikė ir neįprastų simptomų – veido, liežuvio tirpimas, specialistai pabrėžia, kad dauguma reakcijų nesunkios, būdingos ir po kitų vakcinų.
Įspėja dėl klaidinančios vaistų nuo hipertenzijos reklamos
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) įspėja dėl klaidinančios vaistų nuo hipertenzijos reklamos. Apie tai taryba ketvirtadienį pranešė savo socialinio tinklo paskyroje.
Įspėjime pabrėžiama, kad reklamuojamas ir su akcija siūlomas įsigyti preparatas „CardiLine“ nėra vaistas, kuris, kaip teigiama, padeda „įveikti hipertenziją ir visus jos simptomus“.
VVKT primygtinai pabrėžia, kad tai yra neaiškios kilmės produktas ir įspėja neapsigauti.
Įspėja dėl klaidinančios papildų reklamos – jūs tikrai nenorite vartoti šio preparato
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos pasidalino įspėjimu dėl klaidinančios maisto papildų, kuriuos pristato neegzistuojantis gydytojas dietologas, reklamos.
„Dėmesio! Būkite budrūs! Tai sukčių skelbimas, kuriame pilna gramatinių ir logikos klaidų.
Lietuvoje uždrausta dalis vaistų: ką turi žinoti kiekvienas žmogus
Antradienį Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) paskelbė uždraudusi tiekti rinkai vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ranitidino hidrochlorido, mat joje esančios priemaišos – vėžį galintys sukelti junginiai. Tokie junginiai rasti vaistuose, naudojamuose skrandžio sutrikimams gydyti.
Skubiai surengtoje spaudos konferencijoje VVKT viršininkas Gytis Andrulionis pabrėžė, kad šis draudimas yra laikinas, kol nebus identifikuota rizika sveikatai.
Svarbu visiems lietuviams: įsižiūrėkite į šį žemėlapį – raskite savo miestą
Reikiamą vaistinę raskite specialiame žemėlapyje. Netoli namų esanti vaistinė šiuo metu nebedirba? O gal esate išvykę, lankotės kitame mieste ir Jums netikėtai prireikė vaistų? Nežinote, kur rasti artimiausią vaistinę? Jums tereikia po ranka turėti kompiuterį ar išmanųjį telefoną bei interneto ryšį.
STT perduota medžiaga apie „kyšių administravimą palengvinančią“ programą
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) perdavė įvertinti Specialiųjų tyrimų tarnybai turimą medžiagą apie farmacinėms kompanijoms siūlomą įsigyti „PharmaVision“ programą.
Pastaruoju metu UAB „Edonum“ farmacinėms kompanijoms siūlo įsigyti „PharmaVision“ programą ir pateikia nuorodą (http://www.readability.lt/pv/PharmaVision.html) į šios programos pristatomąją versiją.