vokelyje
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vokelyje“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vokelyje“.
Krizė ar stagnacija? Ką būtina žinoti planuojantiems skolintis
Skolintis ar ne – visuomet turi būti apgalvotai priimtas sprendimas. Paskolų palyginimo platformos Altero.lt vadovas ir įkūrėjas Arturs Kostins sako, kad kiekvienas gyventojas turi vadovautis keliais patarimais planuodamas savo finansus. Kartu jis dalinasi savo nuomone, kiek pagrįstos yra dabartinės kalbos apie galimą ekonomikos augimo lėtėjimą ar net krizę ir kaip pasirūpinti, kad ekonominiai sukrėtimai kuo mažiau paveiktų šeimos biudžetą.
Jaunimas šiandien uždirba daugiau nei jų tėvai jaunystėje
Nuo 2002 iki 2010 metų statistinio Lietuvos jaunuolio atlyginimas, atsižvelgus į infliaciją, padidėjo 590 litų. Jaunimas prieš 4 metus taip pat uždirbdavo daugiau už savo tėvus prieš 12 metų. 2002 metais į ketvirtą dešimtį įkopęs darbuotojas vidutiniškai gaudavo 1279 litus, o 2010 metais jo vaikas galėjo uždirbti maždaug 600 litų daugiau.
Šešėlinę ekonomiką pateisina beveik trečdalis lietuvių
Daugiau kaip 30 proc. lietuvių teigia visiškai ar iš dalies pateisinantys šešėlinę ekonomiką, rodo bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa, kurios rezultatus antradienį skelbia portalas delfi.lt. Į klausimą, kiek yra linkę pateisinti šešėlinę ekonomiką, 5,2 proc. respondentų atsakė, kad visiškai ją pateisina, 26,4 proc. teigė greičiau pateisinantys. Kad visiškai ar iš dalies nepateisina šešėlinės ekonomikos pasisakė 45,4 proc. respondentų, dar 22,7 proc.
Rinkėja: balsavau ir balsuosiu tik už tuos, kas žada didinti atlyginimus
Edgaras Savickas, LRT.lt Minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA) Lietuvoje gauna maždaug penktadalis darbuotojų, todėl nenuostabu, kad dalis politikų prieš kiekvienus rinkimus žada jį didinti. Rinkėjai už pažadus atsidėkoja balsais, netgi tada, kai netiki, kad jie bus įgyvendinti. Klaipėdos rajone gyvenanti 37 metų Alma Kasparienė per praėjusius Seimo rinkimus balsavo už Darbo partiją. Nors šiandien uždirba šiek tiek daugiau nei MMA, tačiau tada gaudavo būtent tiek.
Vidutinis darbo užmokestis auga kur kas sparčiau nei pernai
MMA padidinimas neišprovokavo masinių atleidimų, tačiau neturėjo didelės įtakos ir vartojimui, rašoma naujausiame „Lietuvos makroekonomikos apžvalgos“ numeryje. Padidinus MMA, pradėta skaidyti etatus – ne visą darbo dieną dirbančiųjų dalis ūgtelėjo nuo 9,4 proc. ketvirtąjį 2012 m. ketvirtį iki 10,0 proc. pirmąjį 2013 m. ketvirtį. Šešėlinius atlyginimus mokančiose įmonėse buvo padidintas legalus darbo užmokestis, tačiau sumažintas algos „vokelyje“ dydis.