virškinimo sistema
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „virškinimo sistema“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „virškinimo sistema“.
Šeimos gydytoja patarė, kokių taisyklių laikytis, siekiant pasirūpinti virškinimo sistema
Su virškinimo sistemos veikla susiję negalavimai – vieni iš dažniausiai tarp pacientų pasitaikančių sveikatos sutrikimų. Dažnai jie užklumpa netikėtai, sukelia didelį diskomfortą ir apsunkina kasdienines veiklas. Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Karolina Girdvainytė pasakoja, kokių gyvensenos įpročių svarbu laikytis, siekiant sumažinti virškinimo problemų grėsmę, ir kokių požymių itin svarbu neignoruoti.
Prieš naktį nevalgykite šių produktų: miegosite žymiai geriau
Tie, kurie rūpinasi savo sveikata, niekada per daug nevalgo prieš naktį.
Taip yra būtina daryti todėl, kad virškinimo sistema naktį turi pailsėti. Tačiau jei negalite miegoti tuščiu skrandžiu, turite žinoti, kokių maisto produktų negalima valgyti prieš naktį.
Vengtini produktai
Nereikėtų vartoti alkoholinių gėrimų, nes jie sužadina nervų sistemą ir turi labai daug cukraus. Jei norite užmigti, alkoholinius gėrimus pakeiskite ramunėlių arba mėtų arbata.
Žarnyno sutrikusią veiklą išduoda šie ženklai: neignoruokite jų
Žarnyno sutrikimai gali turėti įvairių pasekmių kasdieniam gyvenimui. Šie sutrikimai gali sukelti diskomfortą ir trukdyti įprastam funkcionavimui.
Dietistė Laura Pušinskienė sako, kad vienas akivaizdžiausių sutrikusios žarnyno veiklos požymių – nuolatinės virškinimo problemos.
„Tai apima tokius simptomus, kaip pilvo pūtimas, dujos, pilvo spazmai, vidurių užkietėjimas ir (arba) viduriavimas, pykinimas ir vėmimas, nesuvirškintas maistas išmatose.
Pajutę šiuos virškinimo sutrikimus skubėkite pas gydytoją: gali išduoti klastingą ligą
Virškinimo sistema – viena iš 11 pagrindinių žmogaus organizmo sistemų, kuri, veikdama su kitomis organų grupėmis, paverčia maistą energija ir reikalingomis medžiagomis. Tačiau netinkamas gyvenimo būdas gali paskatinti pavojingų virškinimo sistemos ligų išsivystymą, tarp jų – ir onkologinius susirgimus.
Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro gydytoja gastroenterolgė dr.
Daugėja sergančių ir mirštančių dėl virškinimo sistemos ligų: štai kas labiausiai didina riziką
Virškinimo sistemos ligos itin dažnos: jomis serga apie 300 mln. žmonių Europoje. Nuo 2000 m. iki 2019 m. virškinimo sistemos ligų padaugėjo 17 proc., o su jomis susijusių mirčių skaičius išaugo 20 proc. Kasmet gegužės 29 d. minima Pasaulinė sveikos virškinimo sistemos diena.
„Kiekvienais metais šios dienos minėjimo proga yra akcentuojami skirtingi virškinimo sistemos sveikatos aspektai.
Įvardijo, kokios žolelės padeda sumažinti pilvo pūtimą
Nors normaliomis sąlygomis virškinimo trakte visuomet pasigamina šiek tiek dujų, tačiau didesni jų kiekiai gali sukelti nemalonų pilvo pūtimą. Ieškote, kaip su pilvo pūtimu galėtume kovoti natūraliais būdais? Vienas iš pasiūlymų – vaistažolių arbatos.
Dažniausiai pasitaikančios žarnyno ligos: neignoruokite šių simptomų
Turbūt sutiksite, kad žarnyno veiklos sutrikimai – nesvetima problema daugumai žmonių. Vis dėlto, neretai pacientai vengia apie tai kalbėti ir net esant ilgalaikiams nemaloniems pojūčiams neskuba apsilankyti pas specialistus. Delsimas ir simptomų ignoravimas – ne pats geriausias problemos sprendimo būdas. Juk laiku nustačius tikslią diagnozę, galima išvengti net pragaištingiausių padarinių.
Kovai su pilvo pūtimu – gerosios bakterijos
Pilvo pūtimas, dar kitaip vadinamas meteorizmu, yra dažnas reiškinys, pasitaikantis praktiškai kasdien daugeliui žmonių. Jaučiamas diskomfortas pilve, taip pat besikaupiančios dujos gali kilti dėl streso, suvalgius organizmo netoleruojamo maisto, pavyzdžiui, pieno produktų arba suvartojus per daug angliavandenių, druskos, gazuotų gėrimų, per greitai valgant ir persivalgius, užkietėjus viduriams ar menstruacijų metu.
Gerosios bakterijos žarnyne – kodėl jos tokios svarbios?
Ar žinojote, kad 99 proc. žmogaus kūno bakterijų yra žarnyne ir jos gali sverti net iki 2-3 kilogramų? Mikrobioma – mūsų organizme gyvenančių mikroorganizmų visuma, yra tokia pat unikali kaip ir piršto atspaudas, todėl kiekvienas žmogus turi taip pat ir skirtingą gerųjų bakterijų kiekį žarnyne.
Gerosios bakterijos mūsų organizme atlieka daugybę funkcijų ir daro didžiulę įtaką mūsų savijautai, imunitetui bei daugeliui kitų sveikatos aspektų.
5 patarimai, kaip užtikrinti sklandžią žarnyno veiklą
Kas iš mūsų nenorėtų gero virškinimo? Žarnyno veiklos sutrikimai yra itin nemalonūs ir darantys neigiamą įtaką visam organizmui – tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai.
Sutrikusio žarnyno siunčiami signalai, kaip dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo skausmas gerokai apkartina kasdienį gyvenimą, o kur dar galintis pasireikšti nuolatinis nuovargis, odos problemomis, prasta nuotaika ar kiti varginantys požymiai.
REKLAMA
REKLAMA
5 taisyklės, kurios užtikrins sklandžią žarnyno veiklą
Kas iš mūsų nenorėtų gero virškinimo? Žarnyno veiklos sutrikimai yra tikrai nemalonūs. Dažniausiai paplitusios žarnyno negalavimų priežastys yra laktozės netoleravimas ir funkciniai žarnyno veiklos sutrikimai, o vienas iš dažniausiai pasitaikančių – taip vadinamas „jautriosios žarnos sindromas“. Net ir jeigu viskas yra tvarkoje, vis tiek reikėtų pasirūpinti žarnynu, nes gera savijauta prasideda nuo žarnyno.
Dalinamės patarimais, kurie padės išvengti žarnyno negalavimų.
Vargina žarnyno sutrikimai? Lietuvoje taikomas gydymo metodas padės jų atsikratyti
Išgirdus žodį „transplantacija“ natūraliai kyla mintis apie sudėtingas, ilgas operacijas ir riziką dėl gyvybės. Iš tiesų ne visada viskas yra taip sudėtinga. Laidoje „Sveikata.lt“ buvo pasakojama, kad šiandien Lietuvoje yra taikomas naujas gydymo metodas tiems, kurie skundžiasi konkrečia žarnyno liga.
Kamuoja sutrikęs virškinimas? Jums gali trūkti šių medžiagų
Virškinimas – vienas sudėtingiausių, tačiau organizmo gyvybės palaikymui labai svarbių procesų. Reikėtų dėti visas pastangas, kad jis vyktų sklandžiai – kūnas mums tikrai padėkos puikia savijauta ir nesibaigiančia energija bei lengvumo pojūčiu.
Virškinimo pradžia – jau nuo pirmojo kąsnio
Ne visi žino, kad virškinimo procesas prasideda jau burnoje.
Priežastys, kodėl graužia rėmuo ir kaip to atsikratyti
Daugybei žmonių pažįstamas ir itin nemalonus rėmens graužimas kartais gali būti sunkiai įveikiamas neišsiaiškinant jo atsiradimo priežasties. Perkant įvairiausius preparatus ir siekiant kuo greičiau sumažinti gerklėje kylantį deginimą, galima išleisti daugybę pinigų, tačiau tokiu būdu tik nuslopinti simptomus, kurie ilgainiui vis pasikartoja. Gydytojas homeopatas Antanas Januškevičius pasakoja apie rėmens graužimą bei jo atsiradimo priežastis, kurias galima išgydyti pasitelkus žoleles.
6 mitai apie virškinimo sutrikimus
1 mitas. Dėl sutrikusio virškinimo visuomet kaltas skrandis.
Virškinimo sistema yra sudėtinga. Ją sudaro virškinimo traktas (burna, ryklė, stemplė, skrandis, žarnynas, išeinamoji anga) ir virškinimo liaukos (seilių liaukos, skrandžio liaukos, kepenys, kasa, plonųjų žarnų liaukutės).
Virškinimo sutrikimus gali sukelti skirtingų virškinimo sistemos organų ar liaukų veiklos negalavimai bei ligos. Todėl virškinimo sutrikimų nereikėtų tapatinti vien su skrandžio negalavimais.
2 mitas.