virginijus šapoka
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „virginijus šapoka“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „virginijus šapoka“.
Profesorius įspėjo vartojančius vitaminą D: gali būti, kad jums reikia vaistų, o ne papildų
Vitaminas D – kiekvienam gyvybiškai būtinas, vis tik, pasirodo, net 30–40 proc. žmonių jo nestokoja. Taigi ir papildomai jo vartoti nėra būtinybės. Tuo metu dalis žmonių susintetinti vitamino D patys net nesugeba, tad turėtų gerti ne maisto papildus, o receptinius vaistus.
Po revoliucinio vitamino D svarbos pripažinimo jis užkopė į vitaminų hierarchijos viršūnes. Be jokios abejonės, pelnytai – jo nauda niekas abejoja.
Prireikė vaistų nuo skausmo? Įvardijo dažniausias klaidas, kaip nereikėtų jų vartoti
Kiekvienas mūsų esame susidūrę su skausmu, nesvarbu, ar tai būtų staigus ūminis, ar ilgalaikiai lėtinių ligų keliami skausmai. Tačiau kaip elgtis jį patiriant – ne visada aišku. Specialistai atkreipia dėmesį, kad ilgą laiką kenčiamas skausmas daro neigiamą poveikį bendrai žmogaus savijautai, pavyzdžiui, sukelia nuovargį, lemia suprastėjusią miego kokybę ar net paskatina depresijos simptomų atsiradimą.
„TikTok'e“ – su sveikata susijusios mados: medikai įspėja, kad gali baigtis itin blogai
Socialiniame tinkle „TikTok“ plinta keisčiausios su sveikata susijusios mados. Vartotojai platina vaizdo įrašus, kuriuose rodo, kaip stipriai sulieknėjo naudodami diabetu sergantiems skirtą preparatą. Ir nepaisant to, kad tokius vaizdo įrašus platina dažniausiai anglakalbė auditorija, Lietuvos vaistinėse moterys jau aktyviai teiraujasi šio receptinio preparato.
Kiti „Tiktok'o“ vartotojai pataria, kaip galima išvalyti sinusus, sukišant česnako skilteles į nosį.
Klimaksas aplanko ne tik moteris, bet ir vyrus: medikai pataria, kaip išvengti nemalonių simptomų
Pasirodo, klimaksas su visais nemaloniais simptomais aplanko ne tik į viduramžį žengiančias moteris, bet ir vyrus. Tik vyrams amžėjimo negandos – erekcijos sutrikimai, sumažėjusi raumenų masė, nemiga – pradeda reikštis kiek vėliau, nuo 60 metų. Tačiau, anot medikų, joks senėjimas nebaisus, jei žmonės gyvena sveikai – sportuoja, subalansuotai maitinasi ir laiku eina pas sveikatos specialistus.
69-erių senjoras Vidmantas su trenerio priežiūra daro pritūpimus.
Andrius savo kūne jau 6 metus turi implantuotą „čipą“ – nesakė net mamai: „Išvadino bepročiu“
Atsirakinti duris ar atsiskaityti, pavyzdžiui, už kavos puodelį, vienu rankos prisilietimu neturint nei telefono, nei kreditinės kortelės? Skamba kaip fantastinio filmo scenarijus, bet tai jau šių dienų realybė. O tam reikia turėti savo kūne implantuotą „čipą“.
Ir tokius implantus savo kūne turi keli lietuviai. Vieną jų mama išvadino bepročiu, bet vyras sako, kad turint čipą atsiveria neribotos galimybės, o informacija esanti lustuose ateityje ypač pasitarnaus medicinai.
Lėtinių ligų prevenciją: profesorius pataria, kokia priemonė gali padėti jų išvengti
Vieni žmonės gimsta ir lieka sveiki, o kiti – deja ne. Atsakymų į klausimą, kodėl taip yra, ieškosime jau šį sekmadienį, laidoje „Sveikata.lt“. Vidaus ligų gydytojas Virginijus Šapoka teigia, kad labai didelę įtaką lėtinių ir onkologinių ligų atsiradimui turi mūsų gyvenimo būdas.
Lėtinės ligos, o ypač vėžys – ko gero daugumai yra pati baisiausia diagnozė. Tačiau vienus tokia žinia aplenkia, o kitus paliečia ir rimtai paveikia gyvenimo ritmą.
Specialistai tikina: klastinga liga, visam gyvenimui pažeidžianti sąnarius, gali būti suvaldoma
Viena iš dažniausių uždegiminių lėtinių sąnarių ligų yra reumatoidinis artritas. Tai bene agresyviausia artrito formų, galinti išsivystyti bet kuriame amžiuje. Šios ligos klastingumas pasižymi tuo, jog sukeliamas sąnarių uždegimas, skausmas ir patinimas, ilgainiui, gali pažeisti ir svarbius žmogaus vidaus organus.
Reumatoidinis artritas laikomas autoimunine liga, kuomet žmogaus imuninė sistema pradeda gaminti antikūnus prieš paties organizmo audinius.
Kuo naudingi polifenoliai? Jie gali užkirsti kelią daugeliui ligų
Silpnas imunitetas, vėžys, įvairios lėtinės ligos – vienos didžiausių mūsų amžiaus sveikatos problemų. Britų mokslininkai, ieškodami minėtų ligų prevencijos būdų, atrado, kad daržovėse ir vaisiuose esantys ir stiprų antioksidacinį poveikį turintys bei imunitetą stiprinantys polifenoliai efektyviai kovoja su organizmo senėjimu, lėtinėmis ligomis ir vėžiu.
Medikai apie gripą: pasiskiepiję gali sirgti, bet nemirs
Užkrečiamųjų ligų specialistai ir medikai pateikia šokiruojančius skaičius – nuo gripo Lietuvoje viso labo skiepijasi iki 10 proc. populiacijos, o gripo ir peršalimo ligų bei jų komplikacijų gydymui tenka pakloti 25 kartus daugiau lėšų nei kainuoja įsigyti vakcinas.
Kaip rodo gydytojų pristatyti dešimties metų laikotarpio tyrimai, iš viso įvyko daugiau nei šimtas mirčių nuo gripo.