vinsas janušonis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vinsas janušonis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vinsas janušonis“.
Arti rekordo: virš 40 metų tai pačiai ligoninei vadovavęs Janušonis užleido direktoriaus vietą
Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ direktorius prof. habil. dr. Vinsas Janušonis baigia savo kadenciją ir ilgametį darbą ligoninėje. Nuo liepos šias pareigas perima prof. dr. Saulius Raugelė.
V. Janušonis buvusioje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – dabar filiale „Klaipėdos ligoninė“, pradėjo dirbti 1981 metais vyriausiojo gydytojo pavaduotojo pareigose. Po metų tapęs šios įstaigos vadovu, jis pradėjo dar visai naujai įkurtos įstaigos brandos ir raidos periodą.
Pacientai apie taupymą ligoninėse: „Gi čia nesveiki žmonės guli“
Daugiau nei šimtas milijonų eurų. Tokią sumą siekiančias sąskaitas už šildymą, elektrą ir kitas komunalines paslaugas gavo Lietuvos gydymo įstaigos. Ir kaip kuri išmano puolė taupyti. Ligoninių koridoriuose gęsta šviesos, prisukamas šildymas. Tuo metu pacientai baiminasi, kad taupymo pasekmes pajus savo sveikatos sąskaita.
Klaipėdos universitetinės ligoninės koridoriuose pacientus pasitinka tamsa. Gydymo įstaiga yra priversta taupyti, mat sulaukė milžiniškų sąskaitų už šildymą ir elektrą.
Prabilo Klaipėdos ligoninėse pagalbos nesulaukusio ir mirusio vyro žmona: „Jam pasakė – oi, bet ne mes šiandien priimam“
Skandalas Klaipėdoje – bandęs pas medikus patekti klaipėdietis mirė taip ir nesulaukęs pagalbos. Onkologine liga sergantis vyras, pasijutęs blogai, tą patį rytą aplankė tris Klaipėdos gydymo įstaigas, bet daktarų buvo išsiųstas namo, ir po pietų mirė. Medikai pradėjo vidinius patikrinimus.
Tyrimą dėl pareigų neatlikimo vykdo ir prokuratūra. Klaipėdiečiui šį mėnesį turėjo sueiti šešiasdešimt treji.
Šį pirmadienį vyrą palaidojusi Galina negali sulaikyti ašarų.
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – ypač sudėtinga trachėjos operacija: Lietuvoje atlikta pirmą kartą
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pirmą kartą Lietuvoje atlikę ypač sudėtingą operaciją, medikai išgelbėjo moters gyvybę. Pradėjusi dusti 60-metė Druskininkų gyventoja kreipėsi į gydytojus ir šie nustatė, kad pacientės trachėja susiaurėjo iki pusės centimetro skersmens, kai įprastas sveiko žmogaus trachėjos skersmuo pustrečio centimetro.
Kad moteris neuždustų, medikai pasiryžo unikaliai – dar niekad Lietuvoje neišbandytai operacijai.
Vienintelis Baltijos šalyse: Klaipėdoje sudėtingas žarnyno ar net ginekologines operacijas atlieka robotas
Klaipėdoje pacientus operuoja robotas – atlieka sudėtingas žarnyno ar net ginekologines operacijas. Toks robotas vienintelis ne tik Lietuvoje, o ir Baltijos šalyse. Kelias valandas be perstojo operuojančiam robotui nepaskausta nugara ir net nesudreba rankos. Tiesa, jį vis dar valdo chirurgas. Tačiau medikai jau kalba ir apie ateitį – kai žmones robotai operuos savarankiškai.
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pacientą operuoja ne chirurgas, o robotas.
Nauji COVID-19 rekordai ir ribojimai: ligoninės ruošia draudimus lankytojams
Daugiau nei du tūkstančiai naujų kovido atvejų – tiek nustatyta praėjusią parą. Tai – naujas šios vasaros rekordas. Medikai teigia, kad ligoninėse kovidu sergančių pacientų daugėja ir ruošiasi sunkesnėms dienoms.
Pastaruoju metu gyventojams dažniau tikrinantis, ar nesusirgo koronavirusu, šoktelėjo per parą fiksuojamų naujų ligos atvejų skaičius.
PSO atstovas įspėja: „Jeigu visuomenė ir toliau nekreips dėmesio, ji pati save nubaus“
Koronaviruso vasaros rekordas – per praėjusią parą nustatyti 1 307 nauji COVID-19 atvejai. Medikai pastebi: pacientų ima daugėti. O ekspertai ragina žmones jau dabar, ypač viešose vietose, dėvėti kaukes. Ar karantinas bus, jie nedrįsta prognozuoti, tačiau, pasak specialistų, visuomenę įspėti būtina. Augant koronaviruso skaičiams, jau nuo rugpjūčio pasiskiepyti antrąja sustiprinančia COVID-19 vakcinos doze galės 60 metų amžiaus ir vyresni asmenys.
Ligoninėse – santūraus optimizmo nuotaikos, tačiau jau perspėja apie artėjantį, tikėtina, naują atvejų šuolį
Kai kurios šalies ligoninės dalijasi labai santūriu optimizmu – Šiauliuose, Klaipėdoje ir Panevėžyje po truputį mažinama COVID-19 pacientams skirtų lovų. Situacija nesikeičia tik Kauno regione – lovų skaičius išliks tas pats. Vis dėlto ligoninių atstovai pabrėžia, kad situacija ir toliau yra stebima, laukiama, kaip sergamumo kreivę pakeis į klases grėžę moksleiviai. Situacijai pablogėjus pasirengta lovų skaičių vėl didinti.
Ligoninių vadovai įvertino, kiek realu įvesti karantiną: svarbus ne tik Vyriausybės nustatytas rodiklis
Karantino režimas Lietuvoje, Vyriausybės sprendimu, galėtų būti įvedamas pasiekus kritinį – 240 – COVID-19 gydymui skirtų lovų reanimacijoje užpildymą. Vis dėlto šalies ligoninių vadovai, nors nesiryžta prognozuoti, ar šio sezono COVID-19 pikas jau praeityje, sako, kad situacija stabili ir karantino gali pavykti išvengti.
Vyriausybė yra nustačiusi du etapus dėl COVID-19 pandemijos valdymo priemonių.
Medikų imunitetas nusilpo, todėl pradėti vakcinuoti trečia doze: kai kurie vėl buvo pradėję sirgti
Nuo antradienio trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze pradėti vakcinuoti medikai ir kai kurios kitos gyventojų grupės. Medikai trečios vakcinos dozės prašė jau kurį laiką, mat buvo pastebėta, kad antikūnų jų organizme sumažėjo. Jie vakciną gavo vieni pirmųjų šalyje. Vis dėlto kai kurie medikai sako, kad sprendimas dėl trečiosios vakcinos dozės galėjo būti priimtas šiek tiek per vėlai – jau atsirado COVID-19 užsikrėtusių medikų.
REKLAMA
REKLAMA
Grubliauskas apie įtempčiausią laikotarpį: ačiū, užteks
Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas tvirtina – uostamiestis visą laiką buvo priešakinė koronaviruso fronto linija. Pasak jo, klaidų išvengti nepavyko niekam, o sprendimai dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovybės bus priimti pasibaigus teisėsaugos tyrimams.
Grubliauskas „Klaipėdos hospiso“ vadovei: nežinote atsakymo, neužduokite klausimo
Klaipėdos miesto savivaldybei galvos skausmu tapo klausimas, kaip po koronaviruso protrūkio „Klaipėdos hospise“ pasirūpinti ligonių slauga bei kur izoliuoti neužsikrėtusius ligonius. Uostamiesčio ir aplinkinių rajonų ligoninių vadovai teigia, kad jų personalas bijo kontakto su ligoniais, be to, nepavyksta rasti vietos neinfekuotiems hospiso ligoniams. Taip pat „Klaipėdos hospisas“ akcentuoja personalo ir medikų pamainos trūkumą bei kelia klausimus dėl darbuotojų saugumo.
Apsisprendė dėl darbo grupės Klaipėdos universitetinėje ligoninėje: Janušonis nušalinamas nebus
Klaipėdos savivaldybės tarybos atstovai antradienį sutarė dėl darbo grupės Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) problemoms spręsti, ligoninės vadovas Vinsas Janušonis nušalinamas nebus.
„Pasiūlymų būta visokių, tačiau šiandien apsispręsta kol kas jokių nušalinimų netaikyti. Juolab kad to nedaro ir prokuratūra.
Klaipėdoje koronavirusu užsikrėtus medikei izoliuoti dešimtys gydytojų
Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) medikei užsikrėtus koronavirusu, izoliuoti dešimt su ja dirbusių gydytojų.
Apie tai, kad KUL medikės koronaviruso testas yra teigiamas, šeštadienį vakare pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
KUL vadovas Vinsas Janušonis šeštadienį BNS sakė, kad kol kas izoliuoti gydytojai nėra tikrinami dėl koronaviruso.
„Ne, tai tikrint dar anksti, dešimt medikų yra izoliuoti (...) gydytojai jaučiasi gerai“, – tvirtino KUL vadovas.
Koronavirusas plinta Lietuvoje: daugiausiai nerimo kelia vyro būklė Klaipėdoje
Lietuvoje šeštadienį padaugėjo koronaviruso atvejų. Vienas iš užsikrėtusiųjų prieš keturias dienas grįžo iš Danijos. Aiškėja, kad 21-erių studentas prieš atsidurdamas ligoninėje autobusu vyko į Vilnių, spėjo apsilankyti kavinėse ir net galbūt koncerte, vėliau su drauge autobusu vyko į Kretingą. Antrasis atvejis – COVID-19 nustatytas prieš dvi savaites iš Italijos grįžusiam vilniečiui.
Klaipėdoje koronavirusu užsikrėtė pusamžė moteris: iš Tenerifės parskrido į Palangos oro uostą
Į Klaipėdos universitetinę ligoninę koronavirusu užsikrėtusi pusamžė moteris buvo atvežta ketvirtadienio vakarą greitosios pagalbos automobiliu. Apie 50 metų moteris gyveno Tenerifėje ir pirmadienį parskrido į Palangos oro uostą. Penktadienį pranešta, kad jai nustatytas koronavirusas.
Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausias gydytojas Vinsas Janušonis spaudos konferencijoje teigė, jog moteris iš Tenerifės grįžo kovo 9 dieną kartu su vyru.
Ligoninės vadovas pyksta dėl anonimo: lai į akis pasako, ką parašė skunde
Jau kelis mėnesius besitęsiančios anoniminio skundo dėl situacijos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) istorijos pabaigos kol kas nematyti. Ketvirtadienį savo poziciją ligoninės steigėjai – Klaipėdos miesto tarybai – išsakė ligoninės vadovas Vinsas Janušonis.
Jis politikams teigė, kad jau ne vieną mėnesį ligoninės reputacijai kenkia anoniminis skundas, kuriame rašoma apie prastą psichologinę atmosferą ligoninėje.
Klaipėdietė išgelbėjo pamestinuką: vaiką šildė savo kūnu laukdama greitosios
Vis dar nežinia, kas savaitgalį Klaipėdoje pagimdė ir prie darželio tvoros paliko berniuką. Policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – gal kas matė įvykį ar atpažins rankšluostį, kuriuo buvo pridengtas nuogas naujagimis. O berniukas ligoninėje taisosi: atvežtas jis buvo toks sušalęs, kad buvo neįmanoma išmatuoti jo kūno temperatūros, negana to, šlapime rasta narkotikų pėdsakų.
Prašo padėti rasti pamestinuko motiną – gal atpažįstate rankšluostį
Nuotraukoje – rankšluostukas į kurį rastas suvyniotas kūdikis Klaipėdoje. Klaipėdos policija prašo visuomenės pagalbos – jei atpažįstate daiktą ir žinote, kam jis priklauso, kreipkitės bendrosios pagalbos numeriu 112. Kaip jau skelbta, pamestinukas buvo rastas šeštadienio rytą . Policija gavo pranešimą, kad Klaipėdos mieste, Žardininkų gatvėje, prie vaikų darželio tvoros ant žemės padėtas į antklodę suvyniotas kūdikis, berniukas, kaip pranešama, iš pažiūros, ką tik gimęs.
Po šoko ištiktos klaipėdietės mirties – medikų šauksmas: nedarykite to!
Uostamiesčio medikams nepavyko išgelbėti klaipėdiškės gyvybės. Moteris blogai pasijuto suvalgiusi grybų, tačiau dar beveik parą gydėsi pati, deja, patekus į medikų rankas, gyvybinės funkcijos jau buvo labai pažeistos. 64-erių moters gyvybė užgeso reanimacijos skyriuje. Ji čia atvežta iš Klaipėdos rajono. Šoko ištikta dar spėjo pasakyti paskutinius žodžius Šoko būsenos moteris medikams dar spėjo pasakyti, kad valgė grybų, bet jos sąmonė jau buvo sutrikusi.
Pilvo skausmų kamuojamas lietuvis tris valandas kentė skausmą, bet chirurgo nesulaukė
Po trijų valandų bevaisio laukimo ligoninėje klaipėdietis neiškentė ir nesulaukęs pagalbos nuvyko į kitą gydymo įstaigą. Ligoninė ginasi, kad priimamajame dirba vienas chirurgas, bet laukti ilgiau nei pusantros valandos netenka niekam. Klaipėdietis Viktoras G. su portalu tv3.lt pasidalino istorija, kurios nelinki patirti nė vienam. Vyras į Klaipėdos universitetinę ligoninę pirmadienį 18.30 val. atvežė pilvo skausmais besiskundusį draugą.
Gydytojas alkoholikas – pogrindinė problema ar išguita yda?
Ar dera prie balto gydytojo chalato stikliukas spiritinio gėrimo? Gal ir nedera, bet kai kuriais atvejais susiderina. O apie tai, kas būna toliau, kalbama skirtingai. Problema slepiama – teigia vieni. Išgėrinėjantis medikas tučtuojau lekia iš darbo – tvirtina kiti.
Vienoje konferencijoje gydytojas psichiatras dr. Aurelijus Veryga su lengva humoro doze pasakojo apie savo draugystę su vienu nuo alkoholio priklausomu chirurgu.
Už „Gerumo dienos“ pinigus – naujausia aparatūra kovai su vėžiu
Per devintąją LNK Gerumo dieną žiūrovai suaukojo įspūdingą sumą - 1 959 142 litai. Tai – galutinė suma, kuri paaiškėjo žiūrovams apmokėjus sąskaitas telekomunikacijų bendrovėms.
Ši beveik 2 milijonus siekianti suma padalyta didžiausioms vėžį gydančioms ligoninėms visoje Lietuvoje.
Didžiausia vėžį Lietuvoje gydanti ligoninė - Vilniaus universiteto Onkologijos institutas - 620 tūkstančių iš Gerumo dieną suaukotų pinigų skirs endobronchinio - endostemplinio ultragarso aparato įsigijimui.
Klaipėda neturi kur blaivinti girtuoklių
Šąlant orams Klaipėdoje vėl prabilta apie blaivyklos būtinybę. Uostamiesčio vadovai sako, kad steigti tokią įstaigą nėra teisinio pagrindo. Tačiau dar šiemet numatoma skirti lėšų išblaivinimo paslaugoms pirkti, praneša LTV naujienų tarnyba.
Sovietmečiu buvusios blaivyklos uostamiestyje atsisakyta prieš 14 metų. Policija skundėsi lėšų stygiumi jai išlaikyti, be to teigta, kad taip pažeidžiamos žmogaus teisės.
Kuo didesnis puodas – tuo pigesnis maistas
Vienas prekybos centras kaip didžiausią pasiekimą įvardija, kad visa šeima dieną gali prasimaitinti išleidusi vos 65 litus - kosminiu greičiu kylant maisto produktų kainoms tai atrodo nemenkas pasiekimas, rašo „Vakarų ekspresas“.
Tačiau nežinia, kokiu aukso medaliu reikėtų apdovanoti ligoninių bei ikimokyklinio ugdymo įstaigų virėjas, kurios sugeba visą dieną žmogų išmaitinti vos už 6-10 litų, juolab kad maisto produktų kainas tiekėjai šioms įstaigoms taiko vos 10-15 proc.
Reformų botagu - per rajonų ligonines
Skaudžiausiai sveikatos apsaugos reformos Damoklo kardas užsimojo Gargždų ir Kretingos ligonėms. "Nužemintos" iki rajono lygmens ligoninių, jos neteks galimybės teikti kai kurių paslaugų.
Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) savo interneto svetainėje paskelbė atrankos kriterijus ligoninėms, pagal kurios jos bus suskirstytos į respublikines, regiono ir rajonų.
Paskelbtų atrankos į regioninį lygmenį kriterijų neatitinka 26 Lietuvos ligoninės, tarp jų - Gargždų ir Kretingos.
Per ligonines - su buldozeriu?
"Sveikatos priežiūros sistema pati sudėtingiausia, ją sukurti labai sunku. Todėl išderinti tai, kas sukurta ir gerai funkcionuoja, - labai pavojinga", - dėl galimų neigiamų skubotos ligoninių tinklo pertvarkos pasekmių perspėja Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiasis gydytojas, Nacionalinės sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos prezidentas prof. habil. dr. Vinsas Janušonis.
Tyrimų kainų skirtumas - kokybės rodiklis?
Dažnam gydymo įstaigų duris varstančiam piliečiui tenka susidurti su keistu reiškiniu - skirtingomis, atrodytų, tokių pačių tyrimų kainomis.
Į redakciją kreipęsis pensininkas Vaitiekus Bujienauskas pasakojo, jog Klaipėdos miesto universitetinėje ligoninėje (KUL) už specialų kraujo tyrimą sumokėjęs kiek daugiau nei 55 litus sužinojo, jog Klaipėdos miesto pirminės sveikatos priežiūros centre (buvusi Klaipėdos 3-ioji poliklinika) tokia procedūra kainuoja beveik dvidešimt litų pigiau.
Ligonių pinigai - gydytojų pramogoms
Valstybė, taupydama medicinos įstaigų ir ligonių sąskaita, nesusipranta nuo biudžetinių lėšų srauto atplėšti parazituojančias vadinamąsias ne pelno organizacijas, iš kurių naudą gauna tik tų organizacijų vadovai ir nariai, ligonių kasų pinigais keliaujantys po pasaulį bei rengiantys susitikimus žaviausiose Lietuvos vietose.
Piketuojantys medikai reikalauja ministrų atsistatydinimo
Nepritardami Vyriausybės sprendimui suvienodinti medicinos darbuotojų darbo ir atostogų laiką trečiadienį prie Seimo susirinko apie 300-400 piketuotojų. Jie teigia, kad pakeitimai su jais nebuvo derinti ir reikalauja sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko bei socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Jono Dagio atsistatydinimo.
Tuo metu, kai ministras iš tribūnos patikino, kad sprendimai buvo derinti, piketuotojai jį apšaukė melagiu.
Sveikatos priežiūrai - smūgis žemiau juostos
Vieni uostamiesčio medikai uždirbs mažiau, kitiems tenka atsisveikinti su darbo vieta. Pacientams ligoninėse po pagalve teks slėpti storesnes pinigines, o norėdami išsitirti ambulatoriškai, turės įtikinti gydytojus, kad jiems tai būtina.
Tokias ir panašias pasekmes prognozuoja uostamiesčio sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigų vadovai, antradienį "Valstybės žiniose" perskaitę sveikatos apsaugos ministro įsakymą dėl lėšų paskirstymo sumažinus privalomojo sveikatos draudimo biudžetą.
Sveikatos apsaugos sistemą gydys pacientų mokesčiai
Siekdama iš sveikatos priežiūros įstaigų išgyvendinti korupciją, nelegalius mokėjimus, valdžia užsimojo apkrauti pacientą papildomais - oficialiais - mokesčiais. Galimas dalykas, netrukus mokėsime už apsilankymą poliklinikose bei gulėjimą ligoninėse.
„Laukiame iš Vyriausybės įstatymo projekto, kuris padėtų įgyvendinti jų programą“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.
Maisto papildų verslas – po medikų sparnu
Maisto papildai - ne vaistas, o maistas. Nepaisant to, kai kurie medikai pacientus siunčia nusipirkti papildų, ir ne bet kur, o į gydymo įstaigoje veikiantį konkrečios firmos maisto papildų kabinetą.
„Pakliuvau į aferą“, - tiesiai šviesiai „Vakarų ekspresui“ pareiškė klaipėdietė Virginija, vienos Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Konsultacinėje ambulatorijoje dirbančios gydytojos nusiųsta į vadinamąjį fitoterapijos kabinetą, įsikūrusį Jūrininkų ligoninėje.
Medikams - pirmas galimo sunkmečio signalas
Krizės besibaiminančius medicinos darbuotojus išgąsdino Valstybinės ligonių kasos pranešimas, kad keičiama atsiskaitymų už paslaugas tvarka: piniginės injekcijos gydymo įstaigas pasieks apie mėnesį vėliau nei iki šiol.
Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorius Alfridas Bumblys „Vakarų ekspresą“ patikino, kad šis sprendimas atsiskaityti su sveikatos priežiūros įstaigomis vėliau nei iki šiol su ekonomine krize nesusijęs. Bent kol kas visos medicinos paslaugos yra apmokamos.
Skandinavai išsiveš mūsų medikus
Nuslūgus pirmai medikų emigracijos į užsienį bangai, galime sulaukti naujos. Pavojaus signalas pasiekė vardiniuose uostamiesčio gydytojams specialistams skirtuose vokuose. Juose - itin viliojantis pasiūlymas dirbti pirmaujančiose Skandinavijos ligoninėse, rašo „Vakarų ekspresas“.
„Vakarų ekspreso“ duomenimis, laiškus, kuriuose siūlomas darbas Skandinavijoje, gavo dalis visų uostamiesčio bendrojo profilio ligoninių gydytojų specialistų.
Medikai įvertinimo ieško svetur
Nepriteklių ir nepagarbą profesijai pajutę medikai renkasi kitokį gyvenimą. Juos vilioja Vakarų šalių klinikos ir farmacijos kompanijos, siūlančios geresnį atlygį ir karjeros perspektyvas, rašo „Klaipėda“. Emigravo vos du Gydytojų emigracijos banga aplenkė uostamiestį. Iš čia dirbti svetur per pastaruosius metus išvyko tik keli geriausi savo srities specialistai. Tačiau medikų pritrūkusios Europos ligoninės vis dažniau dairosi jaunų specialistų.
Po premijų Klaipėdos valdininkams – didesnės algos
Jau nuo kitų metų pradžios didesnius atlyginimus gausiantys uostamiesčio valdininkai bus pamaloninti dar ir kalėdinėmis premijomis, rašo „Klaipėda“. Dovanos – kuklesnės Savivaldybėje šiuo metu skaičiuojama, kokiomis pinigų sumomis prieš šventes pradžiuginti administracijos darbuotojus. Nors premijų dydžiai dar nėra aiškūs, žinoma tik tai, kad jos tikrai bus skiriamos.
ŽIV virusu užkrėsta pusantrų metų mergaitė
Klaipėdos medikai ŽIV diagnozavo pusantrų metų mergaitei. Tai pirmas atvejis Lietuvoje, kai žmogaus imunodeficito virusas nustatytas mažamečiui, rašo „Klaipėda“. Medikai neabejoja, kad vaikas jau gimė užsikrėtęs virusu, nes abu tėvai - ŽIV nešiotojai. „Virusą aptikome atsitiktinai, tikrindami mamos sveikatą. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad užsikrėtęs ir jos vyras, ir pusantrų metų dukra.
Pacientai skundžiasi medikų šaltumu
Medikai pripažįsta, kad ne visi moka tinkamai elgtis su pacientais. Kai kuriems kartais pritrūksta kantrybės suprantamai išaiškinti, kokius vaistus ir kaip naudoti, bei sugebėjimo susivaldyti ir blogai nusiteikusiam pacientui neatsakyti tuo pačiu. Pacientų nusiskundimų dėl medikų nedėmesingumo susilaukia gydytojai ne tik Lietuvoje, bet ir Skandinavijoje. Švedijoje jau svarstoma, kaip patobulinti būsimųjų medikų mokymo programas, kad pacientai nebesiskųstų jų šaltumu.
Medikai kaltinami be paciento žinios amputavę pirštus
Pensininkas iš Palangos Algimantas Pupliauskas teigia, kad daktarai per operaciją be jo žinios nupjovė vieną dešinės rankos pirštą, o kitą gerokai patrumpino, rašo uostamiesčio dienraštis "Vakarų ekspresas".
Tuo tarpu medikai tvirtina, kad palangiškis pas juos buvo atvežtas su jau amputuotais pirštais ir prisiūti jų nebebuvo galimybės. Vyriškis teigia norįs už žalą sveikatai prisiteisti 75 tūkstančius litų.