viešojo saugumo tarnyba
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „viešojo saugumo tarnyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „viešojo saugumo tarnyba“.
VST pradeda saugoti Lietuvos elektros sistemos valdymo ir duomenų centrą
Viešojo saugumo tarnyba (VST) pradeda saugoti „Litgrid“ Lietuvos elektros energetikos sistemos valdymo ir duomenų centrą bei Elektrėnų kompleksą.
Kaip pranešė VST, praėjusių metų gruodžio 30 d. tarnybos vadas generolas Viktoras Grabauskas ir „Litgrid“ vadovas Rokas Masiulis pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią nuo 2025 metų pradžios VST perima saugoti strategiškai svarbius Lietuvos energetikos objektus.
Teisme – dar viena Kandroto-Celofano byla: teisėjams teks kreiptis į Vokietiją ir Lenkiją
Už finansinius nusikaltimus kalintį Antaną Kandrotą, pravarde Celofanas, pasivijo dar viena finansinė byla – Apeliacinis teismas pradeda nagrinėti jo ir kartu su juo nuteistų vyrų bylą dėl galimų mokestinių nusikaltimų neteisėtai prekiaujant kuru ir vengiant mokesčių – sukčiavimo, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisingo duomenų pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo.
Lietuvoje ruošiamos specialios pajėgos – reaguos į hibridines atakas
Europoje ir Baltijos šalyse daugėjant provokacijų iš Rusijos, Vidaus reikalų ministerija kuria bendras Jungtines specialiąsias pajėgas, kurios bus pasirengusios atremti įvairias hibridines atakas.
Pajėgas sudarys antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, Viešojo saugumo tarnyba, Operatyvaus reagavimo kontraatakos komanda ir pasieniečiai. Visos šios pajėgos bus pasiruošusios reaguoti į teroristinius išpuolius, sprogmenis ar galės šturmuoti pastatą, kuriame paimti įkaitai.
Teismas „Autovici“ prašymu sustabdė Viešojo saugumo tarnybos mikroautobusų pirkimą
Viešojo saugumo tarnyba dėl ginčo su „Vičiūnų grupės“ vadovo Šarūno Matijošaičio valdoma automobilių pardavimų bei serviso bendrove „Autovici“ turi laikinai stabdyti 10 mikroautobusų pirkimą, nusprendė teismas.
Vilniaus apygardos teismas gegužės 27 dieną patenkino „Autovici“ prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones.
Palangos oro uoste neblaivi moteris spyrė pareigūnui
Palangoje trečiadienį neblaivi moteris spyrė tarnybą vykdžiusiam Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnui, pranešė policija.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, apie 22 val. 5 min. Liepojos plente, oro uoste, moteris (gim. 1987 m.), kuriai nustatytas 2,86 prom. neblaivumas, kelis kartus spyrė tarnybą vykdžiusiam VST pareigūnui (gim. 1981 m.).
Moteris sulaikyta ir uždaryta į areštinę.
Teismas išnagrinėjo buvusio VST vadovo Pociaus ir VRM ginčą dėl skirto papeikimo, sprendimas – kovo pabaigoje
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) išnagrinėjo ginčą tarp buvusio Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovo Ričardo Pociaus ir Vidaus reikalų ministerijos (VRM) dėl anksčiau tarnybos vadovui skirto papeikimo. Sprendimą teismas byloje planuoja paskelbti kovo pabaigoje.
LVAT atstovė spaudai Neringa Lukoševičienė Eltai patvirtino, kad teismas bylą dėl R. Pociui skirto papeikimo išnagrinėjo trečiadienį.
Agnė Bilotaitė Seime apkaltinta įžeidusi pareigūnus: prakalbo apie intelekto trūkumą
Aiškindama priežastis, kodėl Viešojo saugumo tarnybą būtina inkorporuoti į policijos sistemą, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pabrėžė, jog Viešojo saugumo tarnybos stiprybė yra kovinis pasirengimas, tačiau šiandien šiai tarnybai trūksta technologijų įvaldymo, intelekto ir analitinių gebėjimų.
„Mes šiandien matome Viešojo saugumo tarnybos didžiulį potencialą, tai yra kovinis pasirengimas, tai yra jų stiprybė.
Seimas po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms dėl VST prijungimo prie Policijos departamento
Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė Vidaus reikalų ministerijos teikiamoms Policijos įstatymo pakeitimų paketui, kuriais siūloma Viešojo saugumo tarnybą (VST) integruoti į Policijos departamentą.
Pateikimo stadijoje įstatymų paketą parėmė 54 parlamentarai, 47 balsavo prieš, 6 Seimo nariai susilaikė.
Pasak įstatymą pristačiusios vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, pastaroji pertvarka leis tinkamiau užtikrinti efektyvią teisėsaugos tarnybų veiklą.
„Daromės panašūs į šaškes“: apie 50 pareigūnų prie Seimo protestavo prieš VST reformą
Maždaug pusšimtis pareigūnų prie Seimo ketvirtadienį surengė protesto akciją prieš Vidaus reikalų ministerijos (VRM) planus Viešojo saugumo tarnybą (VST) prijungti prie Policijos departamento.
Jie laikė plakatus: „VST naikinimui STOP“, „Ar tikrai VRM ambicijos svarbiau už Lietuvos saugumą?“, „Naikindami VST, policijos neišgelbėsit!“, ant žemės buvo išdėliotos šaškių figūrėlės.
Profsąjunga kritikuoja siekį VST prijungti prie policijos, piktinasi reforma „už nugaros“
Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga kritikuoja Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siekį Viešojo saugumo tarnybą (VST) prijungti prie Policijos departamento ir piktinasi, jog pokyčiai įgyvendinami „už nugaros“.
„Vidaus reikalų ministerija mus laiko mus socialiniais partneriais, bet yra tik raštiniai, žodiniai pasisakymai, visos reformos yra daromos už nugaros.
REKLAMA
REKLAMA
Socialdemokratai: pareigūnų nuotaikos tebėra slogios, sistemoje „kvepia streiku“
Vidaus reikalų ministrei rengiantis pristatyti pertvarkas vidaus reikalų sistemoje, socialdemokratai įspėja, kad pareigūnų nuotaikos tebėra slogios ir sistemoje „kvepia streiku“, vyksta pareigūnų protesto akcijos, o tai – simptomas, kad dialogas tarp pareigūnams atstovaujančių profesinių sąjungų ir ministerijos vadovybės „vis dar nesiklosto“, pažymima socialdemokratų pranešime žiniasklaidai.
Bilotaitė Seimui teiks VST reformą, pareigūnai rengia piketą
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ketvirtadienį Seimui planuoja pateikti įstatymų projektus, kuriais Viešojo saugumo tarnyba (VST) būtų prijungiama prie policijos.
Šią pertvarką kritikuoja dalis opozicijos ir valdančiųjų atstovų, piketą prie parlamento rengia VST pareigūnai.
Vyriausybė siūlo Seimui panaikinti VST kaip atskirą tarnybą, įtraukiant ją į policijos sistemą.
VST pareigūnai rengia protesto akciją prie Seimo: priešinasi ministerijos rengiamai reformai
Ketvirtadienį Vidaus reikalų ministerijai (VRM) ketinant Seimui pateikti įstatymų projektus dėl Viešojo saugumo tarnybos (VST) reformos, pareigūnai rengia protesto akciją „Nežaiskime su likimais“.
Kaip praneša Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, Nepriklausomybės aikštėje VST pareigūnai rinksis prie simbolinės šaškių lentos, taip išreikšdami nepritarimą bandymui panaikinti tarnybą, prijungiant ją prie Policijos departamento.
Paulauskas: nemaža dalis VST vadovų priešinasi tarnybos prijungimui prie policijos
Laikinasis Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovas Arūnas Paulauskas pripažįsta, kad dalis tarnybos vadovybėje dirbančių pareigūnų priešinasi Vidaus reikalų ministerijos (VRM) rengiamai reformai. Visgi, A. Paulauskas prognozuoja, kad dėl planuojamų pokyčių VST paliks ne daugiau kaip 10-13 proc. pareigūnų.
„Nuotaikos yra labai įvairios.
Bilotaitė: prie policijos prijungta VST liks ginkluotųjų pajėgų dalimi
Prie policijos prijungta Viešojo saugumo tarnyba (VST) karo atveju liks ginkluotųjų pajėgų dalimi, ši tarnybos funkcija bus stiprinama, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
„Kai vyksta karas prieš Ukrainą, ypač svarbu, kad Viešojo saugumo tarnyba, vykdydama ginkluotųjų pajėgų funkciją, ją vykdytų maksimaliai gerai, ir šis sprendimas (VST prijungimas prie policijos – BNS) mums leis tą užtikrinti – spręsti tuos trūkumus, kurie yra, ir sustiprinti šią funkciją“, – sakė ji.
Seimo komitetams bus pristatytas planas Viešojo saugumo tarnybą jungti prie policijos
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetams trečiadienį bus pristatytas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymas Viešojo saugumo tarnybą (VST) jungti prie policijos.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas pažymi, kad VST yra ginkluotųjų pajėgų dalis, ir bus aiškinamasi, kokią įtaką reforma turės tokiai sąrangai.
Trys pareigūnų profsąjungos nepritaria policijos ir Viešojo saugumo tarnybos jungimui
Trys pareigūnų profesinės sąjungos pareiškė nepritariančios planuojamam Viešojo saugumo tarnybos (VST) prijungimui prie policijos.
Lietuvos policijos, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų vadovai teigia, kad šis žingsnis bus žalingas abiem tarnyboms.
VRM parengė projektus dėl Viešojo saugumo tarnybos reformos – ji įtraukiama į policiją
Vidaus reikalų ministerija (VRM) šią savaitę parengė projektus dėl Viešojo saugumo tarnybos (VST) reformos – ji naikinama kaip atskira tarnyba ir įtraukiama į policijos sistemą.
Pagal VRM siūlymą, Viešojo saugumo tarnybos įstatymas pripažįstamas netekusiu galios, o šios tarnybos atliekamos funkcijos įrašomos į Policijos įstatymą. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai išliktų ginkluotųjų pajėgų dalimi.
Numatyta, kad VST policijos dalimi taptų nuo 2024 metų sausio 1 dienos.
Lietuvoje – esminė pertvarka: policiją žadama sujungti su riaušių malšinimui skirta sukarinta tarnyba
Su pareigūnų trūkumu susiduriančiai policijai Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė meta gelbėjimosi ratą – prie policijos prijungs riaušių malšinimui skirtą sukarintą Viešojo saugumo tarnybą.
Masinių neramumų malšinimui apmokyti, o kartu ir strateginius šalies objektus saugantys pareigūnai dabar turės atlikti ir kasdienes policijos funkcijas – gaudyti girtus vairuotojus ir panašiai. Bilotaitė aiškina, kad tai bus į naudą visiems, o, be to, leis sutaupyti pinigų, tačiau kiek, pasakyti negali.
Buvęs Viešojo saugumo tarnybos Vilniaus dalinio vadas Survila grąžinamas į darbą
Po beveik penkerius metus trukusio bylinėjimosi iš pareigų atleistas Viešojo saugumo tarnybos (VST) Vilniaus dalinio vadas Sandrius Survila vėl grąžinamas į darbą tarnyboje.
„Klientas pageidavo, kad pareigos, į kurias jis grįžta, nebūtų atskleistos, todėl tokios informacijos pateikti negaliu. Tačiau tai yra naujos pareigos, kurių Sandrius Survila anksčiau nebuvo ėjęs“, – BNS sakė advokato padėjėja Eglė Kaminskienė.
Į tarnybą jis grąžinamas šalims pasirašius taikos sutartį.
VST vadas: pareigūnams didžiausią nerimą kelią tarnybos likimas
Laikinasis Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Arūnas Paulauskas sako, kad tarnybos pareigūnams didžiausią nerimą kelia jos likimas.
„Lankiausi Klaipėdos dalinyje (...) pasikalbėjome apie problematiką, buvo smagu išgirsti pareigūnų tam tikrus pamąstymus (...). Didžiausias nerimas tai yra neapibrėžtumas, nes šiandien jis kabo ore“, – lrt radijui penktadienį sakė jis.
Viešojo saugumo tarnybai laikinai vadovaus Arūnas Paulauskas
Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įsakymu laikinai eiti Viešojo saugumo tarnybos (VST) vado pareigas paskirtas policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas. Taip pat ministrės pavedimu bus atliktas VST veiklos auditas, prašoma pranešime žiniasklaidai.
Beveik 30 metų vidaus tarnyboje dirbantis A. Paulauskas yra vienas stipriausių statutinių įstaigų vadovų.
Dėl Bilotaitės teiginių kreipėsi į VSD: „Svaidytis tokiais kaltinimais negalima“
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai reaguodami į vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teiginius, kad buvęs Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Ričardas Pocius kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, penktadienį kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD).
Parlamentarai prašo VSD pradėti tyrimą, ar tokia ministrės A. Bilotaitės antradienį Seime pasakyta kalba yra tiesa.
Bilotaitė surėmė ietis su Skverneliu: Seime šaukė vienas ant kito
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dėl savo konflikto su šalių susitarimu atleistu buvusiu Viešojo saugumo tarnybos vadu Ričardu Pociumi ir dėl prieš metus vykusių riaušių valdymo klaidų greičiausiai susilauks parlamentinio tyrimo. Bent jau taip žada opozicija, pajutusi „kraujo“ kvapą arba, kitaip tariant, pajutusi, kad ministrės pozicijos nėra stiprios.
Ketvirtadienį A. Bilotaitė turėjo aiškintis Seime, kur apsilankė opozicinių frakcijų posėdyje.
Pocius po Bilotaitės spaudos konferencijos neištvėrė: „Jei ministrė taip šoka, aš irgi galiu netylėti“
Vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei surengus spaudos konferenciją, kurioje šalių susitarimu pasitraukusio buvusio Viešojo saugumo tarnybos vado Ričardo Pociaus išsakyti teiginiai dėl vadovavimo metodų buvo pavadinti melu ir kliedesiais, generolas irgi nutarė netylėti.
Agnė Bilotaitė nusprendė kirsti iš esmės: „Neverčiau vado nei lūpų dažytis, nei dėvėti aukštakulnių“
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė iš pareigų šalių susitarimu atleistą Viešojo saugumo tarnybos vadą, generolą Ričardą Pocių kaltina skelbiant daug melo ir kliedesių. Politikė sako nepasitikėjusi šiuo vadu, nes jis ne tik kad praleidinėjo daugybę statutinių pareigūnų susitikimų, bet ir melavo dėl savo nedalyvavimo.
Tikrosios priežastys, dėl ko Bilotaitės kantrybė trūko: nevieši dokumentai rodo, kad Pocius – ne visiems „dovanėlė“
Iš Viešojo saugumo tarnybos vado pareigų šalių susitarimu atleistas generolas Ričardas Pocius vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę kaltina perdėtais tikrinimais bei siekiu pridengti savo bei Policijos departamento nekompetenciją dėl nesuvaldytų riaušių prie Seimo, bet pakapsčius giliau matyti, jog pats generolas irgi ne visiems atrodė lyg dovanėlė.
Kas iš tiesų vyksta Vidaus reikalų ministerijoje ir Viešojo saugumo tarnyboje?
Iš darbo atleistas Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Ričardas Pocius vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę apkaltino prastu vadovavimu ir kerštavimu. Vidaus reikalų ministerijos vadovybė sako, kad keldamas skandalą buvęs tarnybos vadovas slepia tikrąsias atleidimo priežastis. Kas iš tiesų vyksta Vidaus reikalų ministerijoje ir Viešojo saugumo tarnyboje?
Tiesioginėje TV3 laidoje „Dėmesio centre“ – kaltinimus ministrei metęs buvęs VST vadas Ričardas Pocius.
Pasitraukęs VST vadas Ričardas Pocius: nepasitenkinimas mano darbu prasidėjo po riaušių
Viešojo saugumo tarnybą (VST) palikęs Ričardas Pocius teigia ne kartą sulaukęs vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės reikalavimo trauktis iš pareigų, o įtampa ėmė formuotis po pernai vykusių riaušių malšinimo prie Seimo.
„Nuo riaušių ir prasidėjo nepasitenkinimas mūsų veiksmais.
Vyriausybė iš pareigų atleido VST vadą Ričardą Pocių
Vyriausybė trečiadienį iš pareigų atleido Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadą Ričardą Pocių.
Kaip žurnalistams sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, generolas atleidžiamas išsiskyrus požiūriams dėl pareigūnams keliamų reikalavimų.
„Gyvename sudėtingu laikotarpiu, geopolitinė situacija sudėtinga, nepaprastoji padėtis. Tai įpareigoja būti žymiai didesnėje parengtyje mūsų visoms statutinėms įstaigoms, todėl keliami žymiai aukštesni, didesni reikalavimai mūsų visiems pareigūnams.
Agnė Bilotaitė: VST vadas Ričardas Pocius atleidžiamas „išsiskyrus požiūriams“ dėl keliamų reikalavimų
Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius atleidžiamas išsiskyrus požiūriams dėl pareigūnams keliamų reikalavimų, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
„Gyvename sudėtingu laikotarpiu, geopolitinė situacija sudėtinga, nepaprastoji padėtis. Tai įpareigoja būti žymiai didesnėje parengtyje mūsų visoms statutinėms įstaigoms, todėl keliami žymiai aukštesni, didesni reikalavimai mūsų visiems pareigūnams. Pirmiausia – susiklausymo, koordinavimosi ir pasiekiamumo 24 val.
Vyriausybė spręs dėl Ričardo Pociaus atleidimo iš Viešojo saugumo tarnybos vado pareigų
Vyriausybė trečiadienį svarstys vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teikimą iš vidaus tarnybos atleisti Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadą Ričardą Pocių.
Vidaus reikalų ministerija (VRM) antradienį pranešė, kad jis nuo spalio 20-osios atleidžiamas šalių susitarimu generolui pateikus prašymą.
VST vadą vidaus reikalų ministro teikimu skiria ir atleidžia Vyriausybė.
R. Pocius antradienį BNS nekomentavo atleidimo priežasčių.
Iš pareigų atleidžiamas Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius
Iš vidaus tarnybos atleidžiamas Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Ričardas Pocius.
Vidaus reikalų ministerija (VRM) antradienį pranešė, kad jis nuo spalio 20-osios atleidžiamas šalių susitarimu generolui pateikus prašymą.
Pats R. Pocius BNS pabrėžė, kad jį atleidžia Vyriausybė, ne ministerija, ir kad situacijos nekomentuoja.
„Ar ministerija mane atleidžia? Kiek žinau, ne ministerija, o Vyriausybė.
Viešojo saugumo tarnybos pareigūnas įtariamas smurtavęs prieš dvi moteris
Viešojo saugumo tarnybos pareigūnas įtariamas sekmadienį neblaivus smurtavęs prieš dvi moteris.
Policijos departamento duomenimis, konfliktas Kibirkšties gatvėje esančiuose namuose kilo apie šeštą vakaro.
Konflikto metu 1985 metais gimęs vyras smurtavo prieš 1963 ir 1992 metais gimusias moteris, smurtavusiam vyrui taip pat nustatytas 2,11 prom. girtumas.
Smurtu prieš moteris įtariamas Viešojo saugumo tarnybos pareigūnas, jis uždarytas į areštinę.
VST perka ypatingą darbo priemonę
Viešojo saugumo tarnyba (VST) perka šarvuotą visureigį, kuriuo pareigūnai galėtų naudotis malšindami riaušes įkalinimo įstaigose ar kitus neramumus. Sutartį dėl šios transporto priemonės įsigijimo numatoma pasirašyti kitą savaitę, BNS sakė vidaus reikalų ministro patarėjas Karolis Vaitkevičius. Planuojant šį pirkinį Valstybės investicijų programoje jam buvo numatyta 521 tūkst. eurų, šią savaitę Vyriausybė programą pakoregavo – sumą sumažino iki 234 tūkst. eurų.
Kovoti su „Islamo valstybe“ mokys ir lietuviai
Lietuva siųs Viešojo saugumo tarnybos pareigūną į Iraką apmokyti vietos policininkų kovoti su grupuote „Islamo valstybė“. Vidaus reikalų ministerija BNS pranešė, kad lietuvį į Bagdadą planuojama siųsti aštuonioms savaitėms. „Irako policijos mokymo misija, kuriai vadovauja Italijos karabinieriai, vykdoma tarptautinės koalicijos kovai prieš „Islamo valstybę“ rėmuose“, – rašoma ministerijos pateiktame atsakyme.
VST vadovybė perkeliama dirbti į Vilnių
Vyriausybė atnaujino Viešojo saugumo tarnybos (VST) nuostatus, pagal kuriuos tarnybos vadovybė iš Kauno perkeliama dirbti į Vilnių. Trečiadienį posėdyje Ministrų kabinetas patvirtino, kad VST buveinė perkeliama iš Žeimenos gatvės Kaune į pastatą M.K.Paco gatvėje Vilniuje. Vidaus reikalų ministras Sausius Skvernelis BNS sakė, kad toks siūlymas parengtas siekiant sudaryti sąlygas VST geriau bendradarbiauti su kitomis įstaigomis.
Laimonas Jakas. VST vadas keršija prezidentei?
Šiandien Lietuva kaip ir kitos demokratinės valstybės švenčia Tarptautinę žmogaus teisių dieną, tačiau priešingai nei kitos valstybės, Lietuva ne visada gali pasigirti aukšto rango pareigūnų kvalifikacija, požiūriu į demokratiją, žmogaus teises bei laisves. Ne išimtis šioje istorijoje yra buvęs Karo policijos vadas dabartinis Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Ričardas Pocius.
Pasipiktino VST vadovo pareiškimais: kitataučius bandoma paversti Lietuvos priešais
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovai neslepia nuostabos dėl Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovo, pulkininko Ričardo Pociaus pastabų apie didelį kitataučių skaičių VST ir kylančias abejonės dėl dalies jų lojalumo Lietuvai. Politikai įsitikinę, jog tokie pareiškimai ne tik menkiną pačią VST, bet ir kiršina kitose statutinėse tarnybose dirbančius ne lietuvių tautybės pareigūnus. „Vilniaus dalinyje – 49 proc. kitataučių. Iš viso tarnyboje tautinės mažumos sudaro apie 40 procentų.
Dalia Grybauskaitė įtūžo: už nelojalius valstybei asmenis atsakys Saulius Skvernelis?
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo Viešojo saugumo tarnybos vadą Ričardą Pocių, sakydama, kad apie netvarką ir nelojalumą valstybei prabilęs pareigūnas turėtų spręsti problemas, užuot rengęs „televizinius spektaklius“. Interviu LRT radijui ketvirtadienį šalies vadovė perspėjo nerengti „raganų medžioklės“, ir atkreipė dėmesį į vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atsakomybę. „Pirmiausia turime žinoti faktus, ar tikrai yra tokių taip vadinamų nelojalių valstybei.
Teikti valstybinį apdovanojimą Sergejui Madalovui specialiosios tarnybos nematė kliūčių
Prieš teikiant valstybinį apdovanojimą buvusiam Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadui Sergejui Madalovui buvo prašoma specialiųjų tarnybų informacijos, jos kliūčių apdovanojimui nematė, sako Prezidentūra. „Buvęs vidaus saugumo tarnybos vadovas Sergejus Madalovas buvo apdovanotas už ilgametį ir sąžiningą darbą Lietuvos valstybei. S.Madalovas tarnybą Lietuvai pradėjo 1991-aisiais. Vadovaujantis Valstybės apdovanojimų įstatymu, Prezidentė S.Madalovą apdovanojo savo sprendimu.
Buvęs VST vadas Sergejus Madalovas: nesu šantažistas
Viešojo saugumo tarnyba (VST) ginklais, transportu aprūpinta taip, kiek jai būdavo skiriama lėšų, tačiau joje netarnauja Lietuvai nelojalių žmonių, BNS sakė buvęs ilgametis tarnybos vadas Sergejus Madalovas. Jo teigimu, nuo pat įsikūrimo pradžios tarnybai tekdavo sena technika, ginklai, jos poreikiai būdavo tenkinami 15-20 procentų. „Kiek rašiau, man sakė, kad nėra pinigų. Aš prašydavau minimaliai, iš to minimumo man skirdavo po 15-20 proc.
Ričardas Pocius: Viešojo saugumo tarnyboje klestėjo nusikalstamas pinigų švaistymas
Viešojo saugumo tarnyba (VST) du dešimtmečius buvo sustingusi stagnacijoje, čia viskas buvo grindžiama šeimynine ir giminės ranga, privačiais interesais, teigia prieš penkis mėnesius vadovavimą tarnybai perėmęs naujasis vadovas Ričardas Pocius. Pasak jo, kai kurie VST pareigūnai nėra lojalūs valstybei ir konflikto atveju gali atsukti ginklą prieš šalies piliečius. „Atėjęs čia jaučiuosi, kaip sovietinėje armijoje su "didžios" armijos sindromu vidury Lietuvos.
Pareigūnams leista naudoti vandens patrankas su ašarinių dujų mišiniu, skausmą sukeliančias granatas
Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai kilus neramumams galės naudoti vandens patrankas su ašarinėmis dujomis, skausmą sukeliančias granatas ir šaudmenis bei kitas naujas priemones. Kaip rašo lzinios.lt, tai numatantį galimų naudoti specialiųjų priemonių sąrašą šiai tarnybai praėjusią savaitę patvirtino vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, dar prieš parašydamas atsistatydinimo pareiškimą.
Viešojo saugumo tarnyba perima ginkluotę iš Lietuvos kariuomenės
Balandžio 17 d. Viešojo saugumo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos iš Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos perėmė dalį karo metui reikalingos ginkluotės.
Generolas S. Madalovas: po pareigūnų muštynių analizuojama ir situacija, ir prielaidos
Po savaitgalį įvykusio incidento, kurio kaltininkai – ką tik dvidešimtmetį minėjusios Viešojo saugumo tarnybos (VST) konvojavimo pareigūnai, laisvalaikiu šventę vienoje iš sostinės pakraštyje esančių pirčių ir sukėlę muštynes, policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
Savo ruožtu VST taip pat atlieka tarnybinį patikrinimą, kurio išvados dar nėra aiškios.
Antpečių rokiruotė – politinis farsas?
Restruktūrizacija, rotacija, išstatutinimas – visų sričių šalies statutiniai pareigūnai jaučia šiuos tris žodžius tarsi į galvą nukreiptus revolverius. Politikai švaistosi asmeniniais pareiškimais, tačiau nesiima jokių veiksmų. Pareigūnai jau kurį laiką dirba nestabilioje skandalų draskomoje sistemoje. Bet kokių antpečių reitingai nusirito žemiau jūros lygio.
Palanga ruošiasi vasaros sezonui
Į populiariausią Lietuvos pajūrio kurortą – Palangą prasidėjus vasaros sezonui atvyks keturi papildomi policijos ekipažai, kurie dirbs trimis pamainomis, jiems talkins 30 Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų.
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis informavo, jog šiemet policijos pajėgų skaičius, siunčiamas į kurortinius miestus, liks toks pat, kaip ir pernai. Pareigūnai pradėjo budėjimą pirmadienį, birželio 6 d., o jį baigs rugsėjo 10 dieną.
Lietuvos kariuomenė bendradarbiaus su Viešojo saugumo tarnyba
Lietuvos kariuomenė ir Viešojo saugumo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos bendradarbiaus keisdamosi žiniomis, patirtimi ir resursais savo veiklos srityse. Tai numato bendradarbiavimo sutartis, kurią pirmadienį pasirašė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas generolas Sergejus Madalovas.