vienkartiniai maišeliai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vienkartiniai maišeliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vienkartiniai maišeliai“.
Žmonės keičia apsipirkimo įpročius – viskas įvyko apmokestinus maišelius
Baigiantis pirmam mėnesiui, kai reikia mokėti už vienkartinius plastikinius maišelius, prekybininkai skelbia – tokių maišelių sunaudojimas sumažėjo kartais. Vienuose prekybos tinkluose jų sunaudojama perpus, o kituose – 3 ar 4 kartus mažiau nei iki apmokestinimo.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Nors tenka už vienkartinį plastikinį maišelį mokėti centą, kai kurie žmonės juos ir toliau ima ne po vieną.
Maišelius apmokestino, bet šitai – nė motais: pirkėjai piktinasi, o prekybos tinklai teisinasi dėl švaros
Nuo liepos mėnesio įsigaliojo draudimas nemokamai dalyti vienkartinius plastikinius maišelius. Parduotuvės šį sprendimą palaikė, teigė prisidedančios prie tvarumo ir jo skatinimo. Vis tik kai kurie pastebi nelogiškų spragų, neva prekybininkai sako vieną, o daro kitą.
Pirkėjai klausia, kodėl taip ekologija besirūpinančios parduotuvės maišelius apmokestino tik tada, kai buvo priverstos, ir kodėl uždėjo mažiausią įmanomą kainą.
Nesumokėjote už maišelį? Užmaršius pirkėjus gali apkaltinti vagyste, nors parduotuvių dar nebaudžia
Lietuvoje jau kurį laiką draudžiama nemokamai dalyti vienkartinius plastikinius maišelius. Parduotuvėse jie kainuoja 1 ct, tačiau sumoka ne visi. Vieni paprasčiausiai pamiršta, kiti neranda, kaip tą padaryti. Vis tik už netinkamą priminimą prekybos tinklai kol kas nebaudžiami, o pirkėjams gali grėsti administracinė atsakomybė.
Gyventojai nurodė, kad būdas sumokėti už maišelius prekybos tinkluose skiriasi ir dėl to kyla sunkumų.
Parduotuvėse – naujiena pirkėjams: nenustebkite dėl keistų klausimų apie maišelius
Nuo liepos pradžios pirkėjai parduotuvėse gali sulaukti netikėtų kasininkų klausimų. Šeštadienį Lietuvoje įsigalioja draudimas nemokamai dalyti vienkartinius plastikinius maišelius. Tad už juos reikės sumokėti arba paaiškinti pardavėjams, kad maišelį atsinešėte patys.
Didieji prekybos tinklai įprastinius plastikinius maišelius žada pardavinėti po 1 centą.
„Rimi“ skelbia, kiek apmokestins maišelius savo parduotuvėse
Nuo šių metų liepos 1 d. įsigaliojus Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms, prekybos tinkluose neliks nemokamų lengvų vienkartinių plastiko maišelių. Šios naujovės tikslas sumažinti plastiko taršos dydį Lietuvoje.
„Rimi Lietuva“ skelbia, kad jos parduotuvėse maišeliai kainuos tiek, kiek kituose tinkluose – po 1 ct.
„Jau daug metų savo klientams siūlome vietoj vienkartinių plonų plastikinių maišelių naudoti daugkartinius, kuriuos šiuo metu galima įsigyti netgi už pusę kainos.
Atsineškite savo arba mokėkite: tik 1 prekybos tinklas neatskleidžia, kokia bus maišelių kaina
Nuo liepos 1 d. parduotuvėse bus draudžiama pirkėjams dalyti nemokamus vienkartinius plastikinius maišelius. Iš didžiųjų prekybos tinklų kol kas tik vienas – „Rimi“ – slepia, kiek jo parduotuvėse kainuos maišeliai.
Kiti žada taikyti minimalią 1 ct kainą. Dėl to gyventojai prekybininkams papildomai sumokės milijonus eurų.
Nemokamų vienkartinių maišelių parduotuvėse netrukus neliks: renkantis kitokį prašo ir 23 eurų
Nuo liepos 1 d. prekybos tinklai nemokamai nebedalins plastikinių maišelių. Už kiekvieną iš jų teks mokėti veikiausiai iki 5 euro centų. Siūloma alternatyva – daugkartiniai maišeliai. Tačiau jie brangesni, vienas maišelis gaili kainuoti ir 22,9 euro. Gyventojai jau dairosi daugkartinių maišelių, tai pastebi ir jų pardavėjai.
Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Evelina pasakojo, kad jau prieš 4 ar 3 metus nusipirko daugkartinių maišelių vaisiams ir daržovėms.
„Lidl“ skelbia, kiek pirkėjams kainuos vienkartiniai maišeliai ir kaip už juos reikės atsiskaityti
Nuo liepos 1 dienos įsigaliojus Seimo sprendimui riboti galimybę visose prekybos vietose nemokamai dalinti labai lengvus vienkartinius plastikinius maišelius, prekybos tinklas „Lidl“ skelbia, kaip padės klientams atsisakyti jų naudojimo ir kuo paprasčiau pereiti prie tvaresnių alternatyvų.
Įgyvendinant pernai priimtą Seimo įstatymą, nuo liepos mėnesio labai lengvi vienkartiniai plastikiniai maišeliai visose mažmeninės prekybos vietose turės būti apmokestinti.
Jau po mėnesio parduotuvėse nebeliks nemokamų vienkartinių plastikinių maišelių: kainuos iki 5 centų?
Nuo liepos 1 d., įsigalioja įstatymas, draudžiantis prekybininkams nemokamai dalyti plastikinius vienkartinius maišelius. Pirkėjai už juos privalės mokėti – parduotuvės atskleidė numanomas kainas.
Kai kurie prekybos tinklai nusprendė ant vienkartinių plastikinių maišelių dėti barkodus, tad jie būtų skanuojami kaip ir kitos prekės. Kiti nurodė, kad brūkšninio kodo ant maišelių nebus – pirkėjams arba kasininkams reikės ranka įvesti maišelių kiekį, pagal kurį reikės susimokėti.
Pirkėjų laukia permainos: netrukus parduotuvėse apsipirksime kitaip
Kiek daugiau nei po mėnesio prekybos tinklų parduotuvių kai kuriuose skyriuose pirkėjai neberas įprastinių permatomų maišelių. Nemokami permatomi maišeliai dažniausiai naudojami vieną kartą, dėl jų susidaro nemažai neperdirbamų plastiko atliekų.
Taigi, nuo liepos 1 d. jie bus privalomai apmokestinti. Prekybos tinklų atstovai papasakojo, kaip ruošiasi naujovei ir kiek pirkėjams atsieis įprastiniai maišeliai.
REKLAMA
REKLAMA
Parduotuvėse pirkėjų laukia pokyčiai: nemokamų maišelių neliks, bet kiek jie kainuos – 1 ar 11 centų?
Jau po trijų mėnesių pirkėjai įprastose vietose parduotuvėse neberas vienkartinių plastikinių maišelių, į kuriuos dabar deda daugelį prekių. Įstatymas numato, kad su kai kuriomis išimtimis nemokamų vienkartinių iš viso neliks.
Lietuviški prekybos tinklai kol kas neatskleidžia, kiek įkainos paprastus maišelius ar ką darys, kad savitarnos kasose už juos būtų sumokėta. Tačiau neslepia, kad jie gali turėtų kodus, kurie būtų skanuojami kaip ir kitų prekių.
Vienkartinių nemokamų maišelių neliks? Seimas linksta tam pritarti
Trečiadienį Seimo Aplinkos komitetas pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis parduotuvės bus draudžiami nemokami vienkartiniai plastiko maišeliai. Galutinai priėmus pataisas, pirkėjai už maišelius turės mokėti prekybininkų nustatytą kainą.
„Šio įstatymo tikslas yra pakeisti pirkėjų elgseną ir mažinti tą perteklinį naudojimą tais atvejais, kai nėra reikalo jų naudoti. Ir būdas pasirinktas yra tiesiog panaikinti nemokamus maišelius.
Vienkartiniai maišeliai parduotuvėse: visiškai uždrausti ar apmokestinti? Prekybos tinklai jau ruošiasi pokyčiams
Atėję į parduotuvę panaudojate ne vieną plastiko maišelį? Šio įpročio galimai teks atsisakyti. Netrukus bus sprendžiama, ar už vienkartinį lengvą plastiko maišelį teks mokėti, ar jų parduotuvėse išvis nebeliks. Prekybininkai pripažįsta, kad pokyčiams ruošiasi – parduotuvėse žmonėms jau siūlomos alternatyvas įprastiems maišeliams. Bet įmonės įspėja, kad vienkartinių maišelių atsisakymas neužglaistys visų aplinkos taršos bėdų, jiems kyla klausimų dėl plastiko pakuočių.
Kuo pakeisti plastikinius maišelius?
Jovita Sukackaitė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Prekybininkai jau gali skaičiuoti įvairių ekologinių kampanijų rezultatus – gyventojai pastebimai mažiau naudoja vienkartinių maišelių. Tiesa dabar tenka sukti galvas, kokią alternatyvą pasiūlyti, nes net ir popierinis maišelis nėra pats tinkamiausias pasirinkimas. Europos Sąjunga reikalauja, kad šalys narės kuo labiau mažintų plastikinių maišelių naudojimą.