vieningosios rusijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vieningosios rusijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vieningosios rusijos“.
Tarp „pradingėlio“ Šoigu ir Putino tvyro įtampa: išdavė viena detalė
Įtampa tarp Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu auga dėl to, kad Kremliaus vadovui nebuvo pranešta apie tikruosius Rusijos ginkluotųjų pajėgų nuostolius Ukrainoje.
„New York Times“ apie tai pranešė Amerikos žvalgyba.
Pats leidinys abejoja, ar tiesa, kad V. Putinas nėra iki galo informuotas apie karo veiksmų eigą.
Baltieji rūmai pabrėžė, kad V. Putino patarėjai dezinformuoja jį, tyli apie puolimo nesėkmę ir tikras Vakarų sankcijų pasekmes.
Ukrainietiškų šaknų turinčio Šoigu „dingimą“ galima buvo numatyti: išdavė kūno kalba
Rusijos žiniasklaidoje pasirodė kadrai iš Putino susitikimo su gynybos ministru Sergėjumi Šoigu, kuriame buvo aptartos Rusijai priskirtos sankcijos ir branduolinio ginklo panaudojimo tikimybė. Visgi, labiausiai akį traukė ne Rusijos prezidentas, o S. Šoigu kūno kalba.
Rusijai jau kurį laiką sunkiai sekasi suvaldyti sklindančią informaciją apie karą Ukrainoje.
Rusijos opozicija apkaltino valdančiąją partiją masišku rinkimų klastojimu
Rusijos opozicija apkaltino valdžią masišku parlamento rinkimų rezultatų klastojimu, pirmadienį paskelbtiems rezultatams parodžius, kad valdančioji partija „Vieningoji Rusija“ užsitikrino absoliučią daugumą Valstybės Dūmoje.
Sekmadienį pasibaigęs trijų dienų trukmės balsavimas buvo surengtas po beprecedenčio susidorojimo su prezidento Vladimiro Putino kritikais. Be to, iki rinkimų atliktos viešosios nuomonės apklausos rodė, kad „Vieningosios Rusijos“ populiarumas yra istoriškai žemas.
Kova už vertybes Rusijoje atsisuko kitu galu
2018-ųjų pabaigoje Rusija parodė prie ko priveda neapgalvotų ir politiniais sumetimais paremtų įstatymų priėmimas. Tariama vaikų apsauga paremtos abstrakčios formuluotės baigėsi daline interneto cenzūra, baudžiamosiomis bylomis niekuo dėtiems žmonėms ir muzikantų persekiojimu. Panašus „vaikus nuo neigiamos informacijos saugantis“ įstatymas, kaip ir Rusijoje, buvo priimtas ir Lietuvoje.
Trąšos „Agrokoncernui“ – iš Putino bendražygio gamyklos
Valdančiųjų valstiečių lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ perka trąšas iš Rusijos gamyklos, kuriai vadovauja valdančiosios „Vieningosios Rusijos“ narys Viktoras Gerasimenko, ketvirtadienį pranešė nacionalinis transliuotojas LRT.
Prisigyveno: Rusijos valdžia uždraudė ją keikti internete
Rusijos Dūma ėmėsi svarstyti projektus, kurie galutinai suvaržys žiniasklaidos ir socialinių tinklų vartotojų laisvę. Valdančiosios „Vieningosios Rusijos“ atstovai nusprendė siūlyti bausti už „nepatikimų duomenų skelbimą internete“ ir už „valdžios įžeidimą internete“. Pirmasis įstatymų projektas papildyti vieną iš Rusijos administracinio kodekso straipsnių („Piktnaudžiavimas masinės informacijos laisve“) fraze dėl „sąmoningai netikslios socialiai reikšmingos informacijos, kuri kelia grėsmę pili...
Žirinovskis Kremliui pagrasino maidanu: šalyje viskas blogai
Kremliaus kritika Rusijoje yra leidžiama tik keliems žmonėms. Vienas jų yra „opozicinės“ liberdemokratų partijos lyderis Vladimiras Žirinovskis, kuris retsykiais išsišoka savo kaltinimais valdžiai dėl korupcijos, tačiau noriai iš tos pačios valdžios rankų ima apdovanojimus, o kai reikia – palaiko bendrą užsienio politikos kryptį.
Rusijoje vaikus pasiūlyta atimti už dalyvavimą opozicijos mitinguose
Rusijos valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ atstovas Sergejus Vostrecovas pasiūlė nepilnamečių, dalyvaujančių nesankcionuotose akcijose, tėvus bausti ne tik piniginėmis baudomis, tačiau, jeigu tai pasikartotų, imtis griežtesnių priemonių, net atimant vaikus į valstybės globą. Anot S. Vostrecovo, pirmai pradžiai užteks ir baudos iki 3-5 tūkst.
Ekspertai: Putinui reikia „pergalingo karo“
Politologas: „Rusai suprato, kad juos visą laiką apgaudinėjo“
Kremliaus partija pralaimėjo gubernatorių rinkimus tvyrant pykčiui dėl pensijų reformos
Rusijos valdančioji partija per savaitgalį vykusius regioninius rinkimus patyrė dvi retas nesėkmes, jos kandidatams pralaimėjus populistams, šalyje tvyrant nepasitenkinimui dėl prezidento Vladimiro Putino palaikomos itin nepopuliarios pensijų reformos. Antrasis gubernatoriaus rinkimų turas sekmadienį vyko dviejuose svarbiuose regionuose, prokremliškai partijai „Vieningoji Rusija“ per rugsėjo 9-ąją vykusį pirmąjį turą netekus daugiau palaikymo nei kada nors anksčiau per pastarąjį dešimtmetį.
REKLAMA
REKLAMA
Kremliaus parankinių įžūlumas pribloškė ir komunistus: pažiūrėkite, kas darosi
Skaičiuojant balsus įsiveržė gaisrininkai ir pareikalavo palikti patalpas
Mašiną suplojo į blyną: perspektyvus Putino gerbėjas pražudė 4 asmenų šeimą
Rusiją sukrėtė kraupi avarija, nusinešusi visos šeimos narių gyvybes: žuvo vyras su žmona ir dvi jų dukrytės. Galingu automobiliu į priešpriešinio eismo juostą išvažiavęs ir žmones pražudęs „Vieningosios Rusijos“ deputato sūnus sulaukė ir didžiulio visuomenės pasmerkimo.
V. Putino interviu: Rusijos prezidentas priremtas į kampą dėl melo
Vladimiras Putinas davė vieną iš savo retų interviu užsienio žiniasklaidai – Austrijos televizijai ORF. Sudėtingų klausimų sulaukęs Rusijos prezidentas demonstravo nervingumą ir pažėrė dažnai kartojamas propagandines klišes. Atsiribojo nuo „Vieningosios Rusijos“ V. Putinas pokalbio metu nepanoro prisiimti atsakomybės už valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ veiksmus, įskaitant jos ryšius su Europos nacionalistinėmis kraštutinių dešiniųjų partijomis.
„Šauti sau į koją“: Kremlius tai sugeba geriausiai
Rusijos Dūmos sankcijų siūlymas JAV atžvilgiu, kuris numato importo prekių iš užsienio draudimą, tapo galvos skausmu Rusijos ministerijoms. Apie tai, remiantis šaltiniais vyriausybėje, antradienį, balandžio 17-ąją, rašo „Vedomosti“. Kol kas dar tik kalbų lygyje sklandančias „sankcijas“ nenoriai vertina ir patys parlamentarai, turėję priimti svarstymui įstatymą dar balandžio 16-ąją, tačiau kol nukėlę tai kitam mėnesiui.
Rusijos deputatas: naujasis „Disney“ filmas „Gražuolė ir pabaisa“ propaguoja homoseksualumą
Vienas ultrakonservatyvių pažiūrų Rusijos deputatas šeštadienį paragino Kultūros ministeriją patikrinti netrukus pasirodysiantį kino studijos „Disney“ filmą „Gražuolė ir pabaisa“, galimai pažeidžiantį šalies įstatymą, draudžiantį „homoseksualų propagandą“. Savo laiške kultūros ministrui Vladimirui Medinskiui, deputatas Vitalijus Milonovas pavadino tą filmą „akivaizdžia ir begėdiška nuodėmės bei iškrypusių seksualinių santykių propaganda“, nurodė naujienų agentūra „RIA Novosti“. Juostos režisieri...
Jie jau niekur nebesislepia: austrų dešinieji pasirašė bendradarbiavimo paktą su Kremliaus šeimininkais
Austrijos antiimigracinė kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (FPÖ) pirmadienį paskelbė sudariusi „bendradarbiavimo paktą“ su Rusijos prezidento Vladimiro Putino partija.
To nebuvo per visą istoriją: Kremliaus partija „prakišo“ vieną gubernatoriaus vietą komunistams
Rusijos prezidento Vladimiro Putino valdančioji partija sekmadienį patyrė vieną iš retų nesėkmių rinkimuose, kai jos kandidatas kovoje dėl Irkutsko srities gubernatoriaus posto pralaimėjo komunistų iškeltam kandidatui. Duomenys, gauti suskaičiavus 90 proc. balsų, rodo, kad Sergejus Levčenka surinko 56,9 proc. balsų, o jo varžovas, laikinasis srities gubernatorius Sergejus Jeroščenka iš „Vieningosios Rusijos“ gavo 40,9 proc. balsų.
Rinkimai Rusijoje: kaip vyko balsavimas be konkurencijos
Vieningąją balsavimo dieną, rugsėjo 13-ąją Rusijoje rinko daugiau nei 20 regionų vadovus. Jau kelintą sykį šis svarbiausias savivaldos politinis įvykis tapo formalumu: gubernatoriais tapo tie, kurie palaikė Kremlių, rašoma „meduza.io“. Rusijos Federacijos komunistų partija (RFKP) ir kitos dūmos partijos atliko statistų rolę; parlamente vietų neturinti opozicija daugelyje regionų rinkimuose išvis nedalyvavo, o Aleksejaus Navalno „Demokratinė koalicija“ patyrė absoliučią nesėkmę Kostromoje.
Politikų suoluose – karštos moterys: 5 dailiausios politikės
Politiniame suole taip nuobodu, kad nebelieka nieko kito, tik krapštyti nosį? Tuomet, kodėl čia veržiasi pramogų pasaulio atstovai, modeliai, kino žvaigždės? Pasaulyje apstu ir kitais talentais pasigirti galinčių politikų. Kai kurie iš jų dar pasižymi ir ypatingai žavia išvaizda. Išrinkome penkias, mūsų manymu, dailiausias pasaulio politikes.
Rusijos valdžia: nieko negirdėjome apie užklausą dėl Baltijos šalių prokuratūrai
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, taip pat ir Valstybės Dūmoje esančių frakcijų atstovai, teigia nieko negirdėję apie užklausą šalies generalinei prokuratūrai dėl Baltijos šalių nepriklausomybės pripažinimo teisėtumo ištyrimo. „Nieko negirdėjau apie šią užklausą.
Kas rytoj dėsis Maskvoje ir kodėl komunistai organizuoja „Raudonąjį pavasarį“?
Rytoj, kovo 1-ąją, Maskvoje vyks eitynės, skirtos Boriso Nemcovo atminimui. Prieš tai planuotas taikos maršas pakeistas dėl tragiškos politiko žūties.
Kunigaikštis Vladimiras Didysis
Ukrainos televizinio humoro grandai – laida „Studija kvartal 95“ kuria puikų animacinių filmukų ciklą „Pasakų Rusia“, kurio vienas pagrindinių personažų yra Rusijos (Moskovijos) kunigaikštis Vladimiras, o tiksliau – Rusijos prezidentas V. Putinas. Ši analogija atėjo į galvą dėl to, kad pastaruoju metu Rusijoje ima formuotis jos vadovo kultas.
Rusijos valdančioji partija įsitvirtina Kryme
Rusijos valdančioji partija pirmadienį artėjo prie įtikinamos pergalės Krymo vietos valdžios rinkimuose – preliminarūs duomenys rodo, kad ji surinko daugiau nei 70 proc. balsų sekmadienį vykusiuose pirmuosiuose vietos rinkimuose nuo tada, kai kovą Rusija aneksavo šį Ukrainai priklausantį pusiasalį. „Šiuo metu „Vieningosios Rusijos“ Krymo regioninis skyrius pirmauja, turėdamas 71,04 proc.
Policijos laimikis - Karaliaučiaus politiko automobilis
Lietuvos pareigūnai aiškinasi, ar nėra suklastoti partijos „Vieningoji rusija“ Karaliaučiaus skyriaus sekretoriaus Andrejaus Šumilino šeimai priklausančio automobilio dokumentai. Lietuvos pasieniečiai automobilį sulaikė prieš mėnesį.
V. Putinas gavo opozicijos antausį Sibire
Rusijos komunistų partija iškovojo netikėtą pergalę prieš prezidento Vladimiro Putino valdančiąją partiją mero rinkimuose trečiajame pagal dydį šalies mieste Novosibirske, pirmadienį pranešė rinkimų pareigūnai. Valstybės Dūmos deputatas komunistas Anatolijus Lokotas surinko 43,75 proc. balsų ir aplenkė perrinkimo siekusį Novosibirsko merą Vladimirą Znatkovą iš valdančiosios „Vieningosios Rusijos“, kuris gavo 39,57 proc. balsų, nurodė šio Sibiro miesto rinkimų komisija.
„Vieningoji Rusija” šalins iš savo gretų neblaivius vairuotojus
„Vieningosios Rusijos” vadovybė nusprendė automatiškai šalinti iš partijos tuos savo narius, kurie teismo sprendimu bus pripažinti kaltais dėl automobilio vairavimo apsvaigus nuo alkoholio ar narkotikų, praneša „RIA Novosti“. „Mes pirmą kartą remsimės partijos įstatuose įtvirtintu principu – šalinti iš jos gretų tuos, kurie ją diskredituoja“, – sakė žurnalistams „Vieningosios Rusijos“ generalinės tarybos sekretoriaus pavaduotojas Aleksejus Česnakovas.
D. Medvedevas: bausmės „Pussy Riot" narėms yra „per griežtos“
Rusijos vyriausybės vadovas Dmitrijus Medvedevas mano, kad trims „Pussy Riot“ narėms skirtos dvejų metų laisvės atėmimo bausmės yra „per griežtos“. Atlikėjų protestas bažnyčioje prieš prezidentą Vladimirą Putiną jam „sukėlė pasibjaurėjimą“, sakė D. Medvedevas trečiadienį susitikime su partiečiais. Tačiau lygtinis nuosprendis, įskaitant nuo kovo nelaisvėje praleistas dienas, esą būtų pakankama bausmė merginoms.
Rusijos gyventojai mano, kad V. Putinas prezidento rinkimus laimės jau pirmajame rate
Du trečdaliai Rusijos gyventojų yra įsitikinę, kad dabartinis premjeras Vladimiras Putinas, kuris kovą vyksiančiuose prezidento rinkimuose dalyvaus kaip „Vieningosios Rusijos“ partijos kandidatas, nugalės jau pirmajame rate.
Tai rodo sausį Rusijos visuomenės nuomonės tyrimų centro (VCIOM) atlikta apklausa, praneša agentūra „RIA Novosti“.
Remiantis jos rezultatais, 65 proc. respondentų mano, kad V. Putinas laimės rinkimus jau pirmajame rate. Taip teigia ir premjero šalininkai (78 proc.
Totalitarizmo link sukanti Vengrija nusigręžia nuo Europos
Premjero Viktoro Orbano vadovaujama nacionalistų vyriausybė per pastaruosius kelis mėnesius į šipulius sudaužė tai, ką Vengrija sukūrė per daugiau nei du nepriklausomybės dešimtmečius.
Šalis reformuoja Centrinį banką, duomenų apsaugos ir teismų sistemą, keičia konstituciją ir įteisina daugybę draudimų. ES ketina imtis teisinių veiksmų ES reikalavimų nenorinčiai laikytis vengrų valdžiai. O Lietuvos parlamentarai siūlo su Vengrija solidarizuotis.
V. Putinas: D. Medvedevas taps premjeru
Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas ketvirtadienį patvirtino, jog jis apsikeis pareigomis su kadenciją baigiančiu Dmitrijumi Medvedevu, jeigu gyventojai balsuos už „Vieningosios Rusijos“ partiją ir palaikys V. Putino kandidatūrą prezidento rinkimuose, praneša „RIA Novosti“.
„Aš norėčiau dar kartą akcentuoti tai, jog, jeigu rinkėjai patikės mums suformuoti vyriausybę - balsuos už “Vieningąją Rusiją„ ir mane, kaip naująjį Rusijos prezidentą, D. Medvedevas neabejotinai vadovaus vyria...
V. Putino perspėjimai Vakarams
Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas, sekmadienį oficialiai pristatydamas savo prezidentinę kampaniją tūkstantinei miniai, griežtai perspėjo Vakarus nesikišti į Rusijos rinkimus, rašo naujienų agentūra „Associated Press“.
2008 metais V. Putinas paliko prezidento postą po dvejų metų kadencijos, tačiau išliko valdžioje, tapdamas šalies ministru pirmininku.
M. Gorbačiovas: Rusijos demokratija – visiškas pasityčiojimas
Buvęs Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas pareiškė, kad Rusijos demokratinė sistema „yra visiškas pasityčiojimas.
Duodamas interviu laikraščiui „Novaja Gazeta“, M. Gorbačiovas kaip niekada aštriai kritikavo dabartinę padėtį šalyje, o ypač neseniai vykusius vietos savivaldos rinkimus. Tuose rinkimuose valdančioji premjero Vladimiro Putino „Vieningosios Rusijos“ partija laimėjo daugiau nei 80 proc. balsų.
Putinas 2012: būti ar nebūti?
Diskusijų klubo „Valdaj“ susitikime Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas buvo paklaustas, ar 2012 m. prezidento rinkimuose jis konkuruos su dabartiniu šalies vadovu Dmitrijumi Medvedevu. Diskusijoje dalyvavusiam Tarptautinio saugumo instituto (JAV) ekspertui Nikolajui Zlobinui susidarė įspūdis, jog V. Putinas norėjo, kad jam užduotų šį klausimą.
ES misijos ataskaita atskleidė Gruzijos prezidento melą
Europos Sąjungos faktų ieškojimo misija, tyrusi Rusijos ir Gruzijos karo priežastis, paskelbė ilgai lauktą savo ataskaitą. Dėl karo pradžios komisija apkaltino Gruziją, tačiau pridūrė, kad dalis atsakomybės tenka ir Rusijai.
Rusija sieks „išlaisvinti“ kaimyninių valstybių istorikus
Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasirašė dekretą, kuriuo įsakoma sukurti Komitetą, kuris kovotų su kitų valstybių bandymais klastoti istoriją. „Mes turime išlaisvinti Lenkijos, Ukrainos, Latvijos ir Estijos istorikus nuo jų valstybių diktatūrų vykdomų represijų“ - teigė „Vieningosios Rusijos“ partijos narys Sergejus Markovas.
Be jo į komisiją dar įeis Rusijos politikai, istorikai, valstybės pareigūnai, slaptųjų tarnybų agentai.
Ar R. Kadyrovo dienos Čečėnijos vadovo poste jau suskaičiuotos?
„Laisvosios Europos radijo“ korespondentė teigia, kad Kremlius galutinai prarado pasitikėjimą Čečėnijos diktatoriumi Ramzanu Kadyrovu ir jo dienos respublikos prezidento poste veikiausiai yra suskaičiuotos.
Prarado Kremliaus pasitikėjimą?
Prabėgus vos dviems metams nuo inauguracijos, galimybės R. Kadyrovui likti prezidento poste bent dar metus smarkiai mažėja.
Kremlius atsikrato nepaklusnių regionų gubernatorių
Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas atleido iš posto regioninį gubernatorių, kuris kritikavo valdančiąją „Vieningosios Rusijos“ partiją. Toks prezidento žingsnis rodo, kad Kremlius jokiu būdu nesirengia toleruoti kritikos savo atžvilgiu.
Kremlius pastaruoju metu itin baiminasi, kad ekonominis nuosmukis gali sukelti šalyje nepasitenkinimų bangą ir pagraužti vienpartinį „Vieningosios Rusijos“ diktatą.
M. Gorbačiovas pažėrė kritikos V. Putino Rusijai
Paskutinysis Sovietų sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas pažėrė aštrios kritikos dabartinei Rusijos valdžiai. Jo teigimu, dabartinio premjero Vladimiro Putino valdoma „Vieningosios Rusijos“ partija elgiasi taip pat kaip sovietinė Komunistų partija.
„Aš kritikuoju „Vieningąją Rusiją“ daug. Aš darau tai tiesiogiai“ - teigė M. Gorbačiovas.
Jis taip pat teigė, kad Rusijos teisminė sistema nėra visiškai konstitucinė, o parlamento nariai esą nėra visiškai nepriklausomi.
Pirmieji „įpėdinio“ metai nuvylė
Kovo 2 dieną sukako metai, kai Rusijoje prezidento rinkimus laimėjo Dmitrijus Medvedevas. Pasaulis iš jo daug tikėjosi ir dėjo į jį nemažai vilčių. Dabar jau niekas nebetiki, kad padėtis Rusijoje keisis.
Pirmuosius D.Medvedevo vadovavimo valstybei metus žymi karas su Gruzija, po kurio Rusija pripažino Pietų Osetiją ir Abchaziją, taip pat prasidėjusi pasaulinė krizė, sukėlusi kone visišką ekonominį krachą Rusijoje.
Keturios „i“ nepasitvirtino.
V. Putino partija laimėjo regioninius rinkimus
Rusijoje dominuojanti Valdimiro Putino „Vieningosios Rusijos“ partija atlaikė savo pirmąjį išbandymą per ekonominę krizę. Tai rodo pirminiai rinkimų į regioninius parlamentus rezultatai.
Suskaičiavus didžiąją dalį balsų, pranešama, kad rinkimuose į 9 regioninius parlamentus V. Putino vadovaujama partija surinko nuo 49 iki 79 proc. balsų. Smarkiai atsilikusi antroje vietoje žengia Komunistų partija.
Protestuotojai Vladivostoke: mes pavargome nuo tavęs, Putinai!
Rusijos ministro pirmininko Vladimiro Putino kaip šalies gelbėtojo įvaizdis po truputį nyksta. Pastaruosius porą savaitgalių Vladivostoke prieš importo muito įvežamiems automobiliams padidinimą protestavę asmenys laikė plakatus, atvirai įžeidžiančius V. Putiną. Iki tol tik radikalų Nacionalbolševikų partijos nariai drįsdavo viešai užsipulti V. Putiną.
Disidentai: Rusijos valdžia veikia vadovaudamasi Stalino ir Hitlerio metodais
Žmogaus teisių aktyvistai Rusijoje teigia, kad naujame įstatymo projekte pasiūlytas išplėstas šnipinėjimo ir išdavystės apibrėžimas bloškia Rusiją atgal į tamsiausius stalinistinio režimo metus.
Įstatymo projektas, kurį remia premjeras Vladimiras Putinas ir valdančioji „Vieningosios Rusijos“ partija, Dūmai buvo pateiktas praėjusią savaitę.
Ekonominė krizė Rusijoje: ar išvysime politinių pokyčių?
1986 metų šmėklos ima persekioti Kremlių. Tai buvo metai, kai smarkiai krito naftos kainos. 1985 metais barelis naftos kainavo 30 dolerių, o 1986 metų viduryje barelis naftos kainavo vos kiek daugiau nei 10 dolerių. Toks kainų nuosmukis palaužė sovietinę ekonomiką ir padėjo paspartino Sovietų Sąjungos žlugimą.
Pastaruoju metu žaliavinė nafta vėl atpigo dviem trečdaliais – nuo 150 dolerių už barelį liepos mėnesį iki kiek daugiau nei 50 dolerių dabar.
Europa turi pasirinkti
Demokratinio pasaulio žiniasklaida sėkmingai pasigavo savo kolegų iš Rusijos keliamą ažiotažą dėl valdančios ir totaliai dominuojančios „Vieningosios Rusijos“ partijos suvažiavimo, kurio svarbiausiu akcentu turėjo tapti premjero, o tiksliau – šalies valdovo Vladimiro Putino kalba.
Putino planai nežinomi
Ilgai laukta kalba įtarimų neišsklaidė. Rusijos premjeras Vladimiras Putinas prisipažino matąs šaliai gresiančią krizę, tačiau apie savo politinius planus neužsiminė.
Vengs „kolapso“
Kalbėdamas valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ suvažiavime, V.Putinas vakar nepatvirtino ir nepaneigė sklandančių gandų, jog jis ketina jau netolimoje ateityje sugrįžti į šalies prezidento postą. Didžiausią dėmesį premjeras skyrė pasaulinei finansų krizei, skaudžiai palietusiai ir Rusijos ekonomiką.
Naujoji D. Britanijos ambasadorė spaus Rusiją išduoti A. Litvinenkos žudiką
Naujoji Didžiosios Britanijos ambasadorė Anne Pringle Rusijoje pareiškė sieksianti, jog Kremlius pagaliau išduotų Londonui įtariamą buvusio KGB šnipo Aleksandro Litvinenkos žudiką, rašo „Washington Times“.
Ambasadorė taip pat neigia Rusijos prokuratūros kalbas, kad Didžiosios Britanijos tyrėjai esą nepateikė pakankamai duomenų, įrodančių pagrindinio įtariamojo Andrejaus Lugovojaus kaltę.
„The Guardian“: ar Krymas taps antrąja Pietų Osetija?
Po to, kai Rusija praėjusį mėnesį pripažino Pietų Osetijos bei Abchazijos nepriklausomybę, Ukrainoje baiminamasi, kad kitu Kremliaus ambicijų taikiniu gali tapti Krymo regionas, kuriame, be kita ko, yra dislokuota ir Rusijos Juodosios jūros flotilė, rašo „The Guardian“.
Įtampa regione auga. Kiek anksčiau šį mėnesį Ukrainos pareigūnai apkaltino Maskvą, kad ši nelegaliai dalija pasus Kryme gyvenantiems etniniams rusams, kurie sudaro daugiau nei pusę visų Krymo gyventojų.
Baikalo šturmas: dugnas – 1680 metrų gylyje
Rusijos mokslininkai šiandien bandys pasiekti giliausio pasaulio ežero dugną, kad surastų naujų gyvybės formų ir pasiektų naują rekordą.
„Mes norime tirti ir stebėti Baikalo ežerą tam, kad jį išsaugotume, – sako ekspedicijai vadovaujantis Rusijos parlamento narys Arturas Čilingarovas.
Pirmadienį A. Čilingarovas praleido tikrindamas laivą ir į jį pakrautus povandeninius aparatus „Mir-1“ bei „Mi-2“. Jei orai bus palankūs, trys vyrai šiuose prietaisuose leisis į ežero dugną 1,6 km gylyje.
Mezozojaus epochos pamokymai
Didysis Žoržas Kiuvjė, rekonstravęs dinozaurą iš jo kaulo gabaliuko, vargu ar numatė, kad jo metodas gali būti naudojamas ne tik gyviems organizmams, bet ir žmonių bendruomenėms tyrinėti. Bent jau toms, kurių evoliucija įstrigo patriarchaliniame etape, iš esmės atitinkančiame dinozaurų erą.
Žinoma, nėra jokių abejonių, kad kada nors Rusijoje įsigalės visavertė demokratija.
Komentaras: rusiška pelenės pasaka baigėsi ispanų armados gniaužtuose
Visi tikriausiai puikiai žinote prancūzų klasiko Charles Perrault pasaką apie Pelenę. Tai štai rusai, kaip ir tos pasakos herojė, laikrodžiui išmušus dvyliktą valandą, iš neregėto grožio karalaitės vėl tapdavusi eiline tarnaite, po finalinio teisėjo Franko De Bleeckeres švilpuko buvo priversti pabusti iš savo euforijos kupino pergalių sapno. Guuso Hiddinko auklėtiniai keliauja namo, tuo tarpu Luisas Aragonesas atvedė ispanus į pirmą Senojo žemyno pirmenybių finalą nuo pat 1984 metų.