vėžinės ląstelės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vėžinės ląstelės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vėžinės ląstelės“.

Daktaras Alvydas Unikauskas apie gazuoto vandens naudą: padeda išnaikinti net vėžines ląsteles

Dėl gazuoto vandens naudos sklando daug mitų. Dalis žmonių įsitikinę, kad gazuotas vanduo kenkia žmogaus organizmui, tačiau gydytojas Alvydas Unikauskas laidoje „Kviečiame daktarą“ nustebino kitokiais faktais – anot jo, gazuotas vanduo yra naudingas.  Daktaras A. Unikauskas tikino, kad geriant gazuotą vandenį daroma didelė paslauga organizmui. „Anglies dvideginis, arba CO2, kuriuo prisotinamas paprastas arba mineralinis vanduo, padaro vandenį rūgštinį.
2023-06-11

Skydliaukės vėžys – liga, kuri nebelaikoma vėžine?

Dvidešimt keturių gydytojų grupė iš septynių šalių perklasifikavo tam tikrus skydliaukės navikų tipus kaip nebe vėžinius. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti ne itin svarbi žinia, tačiau ši naujiena žmonija labai reikšminga. Žmonėms išgirdus skydliaukės vėžio diagnozę psichologine prasme tai ypatingai bauginanti ir siaubinga žinia.
2016-04-28

Tyrimas: žmogaus organizmas pats naikina būsimas vėžio ląsteles

JAV mokslininkai nustatė, kad žmogaus organizme veikia su pakitusiomis ląstelėmis, galinčiomis tapti vėžinėmis, kovojantis biologinis mechanizmas. Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Nature Medicine“. Pasak tyrėjų, jiems pavyko išsiaiškinti, kad žmogaus organizmas pats kovoja su potencialiai vėžinėmis imuninėmis B ląstelėmis iki jos tampa B limfomomis, vėžinio auglio ląstelėmis. Mokslininkai nustatė, kad šiuo atveju „reguliuotojo“ vaidmenį atlieka T limfocitai.
2014-02-03

Mokslininkas: svajonė įveikti vėžį gali išsipildyti

Lietuvos mokslininko atradimas ateityje gali padėti įveikti vėžį. Anot biochemiko Skirmanto Kriaučionio, nustačius, kokie konkretūs pakitimai ląstelėse sukelia vėžinius susirgimus, būtų galima efektyviau juos gydyti. Jis buvo vienas iš trijų mokslininkų, praėjusią savaitę už tarptautinio lygio mokslo pasiekimus atsiėmęs Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimą. Biochemikas įvertintas už pasaulinės reikšmės atradimus DNR tyrimų srityje ir bendradarbiavimą su Lietuvos biotechnologais.
2012-11-17

Tyrimas: vėžio gydymas radiacija kenkia labiau, negu padeda

Neseniai medicinos mokslo žurnale „Stem Cells“ išspausdintose tyrimo išvadose teigiama, kad gydant krūties vėžį radiacija, susiformuoja naujos vėžinės ląstelės, kurios 30 kartų pavojingesnės, negu paprastos krūties vėžio ląstelės Kalifornijos universiteto (University of California, Los Angeles – UCLA) Jonssono Onkologijos departamento vėžio centro (Jonsson Comprehensive Cancer Center Department of Oncology) mokslininkai atliko tyrimą, kuriame nagrinėjo radiacijos poveikį krūties vėžio ląstelėm...
2012-04-01

Venesuelos prezidentas H. Chavezas toliau bus gydomas Kuboje

Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas sekmadienį grįžta į Kubą, kur jam bus taikoma spindulinė terapija. Vasario pabaigoje 57 metų H. Chavezui Kuboje buvo atlikta jau trečioji operacija – iš pilvo ertmės pašalintas atsinaujinęs piktybinis darinys. Be to, Kuboje H. Chavezui buvo taikoma chemijos terapija. 2011 m. spalį H. Chavezas paskelbė, kad jo organizme nebėra vėžinių ląstelių ir kad jis sveiksta. Tačiau netrukus jis ir vėl tęsė gydymą.
2012-03-25

Paneigti gandai, kad Argentinos prezidentė sirgo vėžiu

Argentinos prezidentės atstovas pranešė, kad šalies vadovė Cristina Fernandez de Kirchner nesirgo skydliaukės vėžiu, skelbia BBC. Sausio 4 dieną C. F. de Kirchner buvo atlikta operacija, siekiant pašalinti skydliaukės vėžį. Prie ligoninės buvo susirinkusi didžiulė minia prezidentės rėmėjų. Po operacijos atlikus tyrimus paaiškėjo, kad pašalintame navike nebuvo vėžinių ląstelių.
2012-01-07

Vėžines ląsteles perprogramuoja savižudybei

Išrasta technologija, kai specialus biokompiuteris išanalizuoja ląstelės būklę ir nustačius, kad ši – vėžinė, ją nedelsiant likviduoja. Šveicarijos federalinio technologijų instituto (ETH Zürich) ir Masačiusetso technologijų instituto (MIT) specialistai sukūrė genetinį kodą, kurį, kaip dėstoma teorijoje, galima urmu implantuoti į paciento organizmo ląsteles. Implantuotoji genomo seka pirmiausiai patikrina pasirinktos ląstelės būklę.
2011-09-07

Dirvožemio bakterijos padės kovoti su vėžiu

Dirvožemyje aptinkamos bakterijos Clostridium sporogenes sporos gali tapti nauja vėžio gydymo priemone, praneša BBC. Šių bakterijų sporos gali augti pačiuose vėžiniuose augliuose, nes ten nėra deguonies. Britų ir olandų mokslininkams pavyko genų inžinerijos būdu sukurti fermentą, kuris šioje bakterijoje aktyvuoja antivėžinius vaistus. Šis mokslininkų išradimas buvo pristatytas Jorke vykusioje D. Britanijos mikrobiologų draugijos rudens konferencijoje.
2011-09-05
Į viršų