verslo planas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „verslo planas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „verslo planas“.
„Charlie Hebdo“ – geras verslo planas, bet ne Lietuvai
Atrodo jau daug prikalbėta ir prirėkauta apie nykštukinio prancūzų laikraštėlio keverzotojų meną ir už jį nuo pasipiktinusių musulmonų į pakaušius susirinktą šviną. Dar neįvertintas nebent rinkodaros efektas. Dabar menkučio (Prancūzijos mastais) popiergalio leidėjų verslas turi puikų šansą augti. Po pasaulį laksto susipriešinę demonstrantai, leidinys verčiamas į kitas kalbas – gyvenk ir žvenk. Galvojant šiek tiek ciniškai – galima įžvelgti net ir verslo planą.
Biologė įminė didžiausią verslo paslaptį
Aušrinė Šėmienė Mintis gali galvoje tūnoti dešimtis metų. Ten ji auga, keroja, o kai išauga pakankamai didelė, ateina laikas jai gimti. Bet tam, kad ji gimtų, kažkas turi labai stipriai įspirti. O kai idėja gimsta, laukia dar didesnis iššūkis – ją puoselėti ir išlaikyti. Požiūrį pakeitė Italija Vaida Skorupskienė nevengia pasišaipyti iš savęs ir pokalbį pradeda sakydama, kad turi daug metų, bet neturi pakankamai patirties.
Mažais žingsneliais ekologiškumo link
Aušrinė Šėmienė Prieš metus trys bičiulės, sėdėdamos kavinėje, sukūrė verslo planą, kurio pagrindinė mintis – leisti žmonėms apsipirkti neišleidžiant pinigų. Praėjus vos trims mėnesiams po šios beprotiškos idėjos pristatymo visuomenei bičiulės teigia matančios šviesią ateitį. Gimė kavinėje Trys studijų bičiulės, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto magistrantūroje studijavusios Erika Paulauskė, Saulė Dienienė-Archipova bei Aurelija Pocienė, ir po studijų susitikdavo išgerti kavos.
Kaip užsidirbti neinant į darbą
Vis populiaresnis tampa verslo planas, kai žmonės gali patys valdyti savo laiką ir dirbti iš namų. Deborah L. Jacobs valdo savo papildomą verslą iš namų, tačiau perspėja visus, kurie nori tapti vadovais patiems sau, kad tokia veikla gali būti emocinis pasivažinėjimas amerikietiškaisiais kalneliais. Visgi ji duoda keletą patarimų, nusprenduisiems atsiveikinti su biuro gyvenimu, rašo ,,Forbes”. Pasilikite finansinių atsargų.
Žlugusio startuolio pamokos
Prieš šešerius metus įmonės „Better place“ įkūrėjas Shai Agassis svajojo apie būdą, kuriuo būtų galima sumažinti elektromobilių kainą ir padaryti šiuos lengviau prieinamus vartotojams. Pastarasis kūrė planus, kaip sukurti keičiamų baterijų elektromobiliams tinklą, kurio sklaida miestuose prilygtų įprastų degalinių tankiui. Ir nors įmonė pritraukė net 836 mln. JAV dolerių (2,1 mlrd. litų) rizikos kapitalo, šių metų gegužę įmonė paskelbė apie bankrotą, rašo entrepreneur.
Kaip išsirinkti verslo idėją?
Per paskutinius 8 metus panagrinėjau per 150 savo verslo idėjų. Iš jų kažkur 10 buvo atėjusios iki prototipo stadijos ir tik trys iki realių pajamų. Taigi, esu daug verslo idėjų nutraukęs įvairiuose etapuose, o tuo pačiu sudeginęs daug pinigų ir tikrai daugiau, nei tuo metu turėjau :)
Su kiekvienu “fail” atėjo tam tikra patirtis ir žinojimas. Susikūriau savotišką, nors kiek ir konservatyvią verslo idėjų vertinimo metodiką.
A. Strumskis: kai išmoksime parduoti, pasaulis atsiguls mums po kojomis
Užsienyje esame vertinami dėl gebėjimų atlikti techninius darbus. Jei dar išmoktume pristatyti, parduoti ir komunikuoti savo sukurtas idėjas, mums paklus ir visas pasaulis, mano „Verslo angelų fondas 1“ partneris Arvydas Strumskis. „Litexpo“ parodų rūmuose vykstančioje konferencijoje „Versli Lietuva“ investuotojas skaitė pranešimą apie tai, kaip sėkmingos idėjos tampa verslu ir susirinkusius ragino nebijoti nusižengti verslo taisyklėms.
A. Vinokuras: mes pristatome naują verslo planą... Švedijai
„Tai penkių punktų planas. Per pastaruosius dvidešimt metų Švedijai nesisekė – antraip nei kitoms panašioms šalims – kurti naujas darbo vietas. Bet mūsų šalis turi turėti naują kryptį. Mūsų rudens biudžetui mes pateiksime penkių dalių verslo planą“, – rašo Švedijos socialdemokratų partijos vadovybė.
Švedija išties yra unikali šalis. Švedai yra kompetentingi, kūrybingi ir atviri išoriniam pasauliui.
Agresyviai rinkodarai klientas tarsi višta
Lietuvos verslo konfederacijos iniciatyva Vilniuje buvo surengta konferencija „Rinkodara ir įstatymas: ne viskas, kas efektyvu, yra teisėta!“ Šauktukas padėtas ne šiaip sau: šios srities problemos turi rūpėti ne tik prekybininkams ir teisininkams. Rinkodaros efektyvumą kiekvienas iš mūsų pajunta per savo kišenę, o ar dėl to nukenčia mūsų žmogiškas orumas ar vartotojo teisės, nustatyti kartais keblu.
Kas ir kam Lietuvoje perka verslo planus?
Verslo paslaugų sektorius lėtai atsigauna, o populiarios jau nebe vien konsultacijos Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramai gauti. Specialistai sako pastebintys, kad Lietuvos verslas, vis dažniau kreipiasi į profesionalus, o ne pasitiki savo jėgomis.
Verslo konsultacijų bendrovės DZL direktorė Gintarė Zacharova sako, kad populiariausi išlieka verslo planai, kuriais įmonė siekia gauti finansavimą naujam projektui vystyti.
REKLAMA
REKLAMA
Verslo idėja: reklama ant tualetinio popieriaus
Plačiai paplitęs posakis, iš š... spausti vašką, pažvelgus į brolių Jordano ir Bryano Silvermanų verslo idėją įgauna naują prasmę. Šie vaikinai nutarė pardavinėti reklaminį plotą ant tualetinio popieriaus, rašo „Business Insider“.
Išradingas sprendimas verčia vartotojus tiesiogine žodžio prasme prisiliesti prie reklamos. Vis dėlto projektas „Star Toilet Paper“ nėra vien tik linksmas pokštas. Vaikinai tikisi sukurti rimtą verslą. Jau šiandien jie bendradarbiauja su 55 reklamos užsakovais.
Kaip pristatyti verslo idėją
Peteris Cohanas pradėjo domėtis „startup'ais“ dar 1996 metais. Per šį laikotarpį jis investavo į šešias verslo idėjas. Trys iš jų buvo sėkmingai išplėtotos ir parduotos. Bendra sandorių suma siekė 2 mlrd. JAV dolerių. Likusios trys investicijos nepasiteisino, rašo „Inc“.
P. Cohanui teko perskaityti šimtus verslo planų. Anot jo, gerus verslo planus vienija bendra tendencija – orientacija į būsimų klientų poreikius.
Verslo krypties pakeitimas: problema ar nauja galimybė?
Prieš keletą mėnesių mano draugas iš Jungtinių Amerikos Valstijų nustebino pranešęs, kad uždaro savo populiarų itališko maisto restoraną.
Lygiai po savaitės restoranas buvo pakeistas „burgerine“ – su visiškai nauju stiliumi, nauju vardu ir tuo pačiu darbuotoju už baro.
Susitikau su tuo draugu ir paklausiau, kodėl šis ėmėsi tokių radikalių pokyčių. Juk patikimo ir žinomo prekės ženklo kūrimas trunka labai ilgai. Anot jo, ekonomika labai stipriai pasikeitė.
Kaip parašyti sėkmingą verslo planą
Per pastaruosius dvidešimt metu įžymūs verslo mokyklų mokslininkai bei verslo atstovai parašė daugybę knygų, kaip tinkamai, žingsnis po žingsnio parašyti verslo planą. Tačiau iš savo darbo patirties galiu pasakyti, kad net pusę ateinančių klientų atsineša savo parašytus verslo planus, kurie būna įvertinti investuotojų kaip netinkami ir juos reikia koreguoti. Dar keisčiau, kad net 80 procentų verslo planų turi tas pačias nesėkmės priežastis.
Šeimos verslas: kaip jį sukurti vienas kitam „neperkandant gerklės“?
Kiekvienais metais daugelis šeimų Lietuvoje pradeda verslą. Broliai, vyras ir žmona, tėvai – visai nesvarbu, kokie yra tarpusavio ryšiai. Kuriant šeimos verslą susiduriama su unikaliomis problemomis – būtent todėl tik vienas iš trijų šeimos verslų išgyvena ir yra perduodamas vaikams.
Ypač pavojinga yra pati verslo pradžia, kai šeimos nariai pradeda verslą su didžiuliu jauduliu, tačiau neturėdami aiškios strategijos bei nepasiskirstę rolėmis.
Strategija ar vykdymas – kas svarbiau?
Kartą išgirdau vieną verslininką sakant, jog „strategija yra rezultatai“. Taip jis norėjo pasakyti, kad strateginis planas nėra svarbus tol, kol jis neduoda apčiuopiamų rezultatų. Didžioji dauguma pasaulio verslininkų galvoja panašiai.
Juk strategija susijusi su analize, vykdymas – su darbų atlikimu (angl. getting things done), o būtent vykdymas ir sukuria visą vertę. Žvelgiant iš šios prizmės, strategija yra pompastiškas, akivaizdus ir visiškai nereikšmingas teiginys, pvz.
Visagino AE verslo plane – du ateities scenarijai
1,7 mlrd. litų didesnės palūkanos ir 2 metais vėluojančios statybos. Toks pesimistinis scenarijus piešiamas Visagino atominės elektrinės verslo plane. Geriausiu atveju – pigesnė ir laiku pastatyta elektrinė.
Visagino atominės elektrinės (VAE) verslo plane netrūksta nei skambių šūkių, nei optimizmo. Dokumente, kurį ketvirtadienį pristatė VAE vadovas Rimantas Vaitkus, skelbiama, kad elektros poreikis šalyje sparčiai augs.
Nacionalinis planas nacionaliniam stadionui
Jau daug kartų sakyta ir pakartota, kad Lietuva turi net du nacionalinius stadionus. Vienas jų, tas kuris ant Šeškinės kalvų sostinėje, niekaip nepasistato, o antrasis – senasis „Žalgirio“ – vis dar negali sugriūti.
Apsilankymas Istanbule (lietuviai vis įkyriai vartoja rusišką formą Stambulas) pakišo idėją, kurią viešai siūlau mūsų nevykusiems statytojams. Bent jau lėšų rinkimui.
Nepradėk verslo vienas
Alytaus krašto verslininkų asociacijos Dzūkijos sostinėje surengtoje Verslo dienoje viešosios įstaigos „Versli Lietuva„, Lietuvos centrinės kredito unijos, Alytaus miesto ir rajono savivaldybių, Darbo biržos, Alytaus visuomenės sveikatos centro, Darbo, Mokesčių inspekcijų, „Sodros“, Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai verslininkams pristatė savo siūlomą paramą. Kvietė klausti ir bendradarbiauti.
Kodėl vieniems įkurti verslą pavyksta, o kitiems – ne?
Kodėl vieni verslą įkuria sėkmingai, o kitiems nepasiseka, klausia „Business insider“?
Tam, kad būtų atsakyta į šį klausimą, Paulas Gompersas, Ana Kovner, Joshas Lerneris and Davidas Scharfsteinas Harvardo verslo mokykloje atliko studiją, kurioje atsakė į šiuos klausimus:
• Ar verslą pradedantiems pirmą kartą yra sunkiau?
• Kokią įtaką verslo vystymui turi rizikos kapitalo kilmė?
• Ar sėkmingi verslininkai yra labiau patyrę, ar jiems tiesiog sekasi?
Po 35 puslapių studijos buvo gauti s...
„Kodak“ pranešė apie naują verslo planą
Sunkiai besiverčianti fotografijos kompanija „Eastman Kodak“ atskleidė naują planą, skirtą pertvarkyti kompaniją ir padėti ją sustiprinti, praneša BBC. 132-ejus metus gyvuojanti kompanija supaprastino savo verslo struktūrą, siekdama sumažinti išlaidas, be to, sukūrė naują padalinį, atsakingą už skaitmeninius produktus.
Po šio pranešimo kompanijos akcijų vertė išaugo 46 proc.
„Kodak“ pranešė apie naują verslo planą
Sunkiai besiverčianti fotografijos kompanija „Eastman Kodak“ atskleidė naują planą, skirtą pertvarkyti kompaniją ir padėti ją sustiprinti, praneša BBC.
132-ejus metus gyvuojanti kompanija supaprastino savo verslo struktūrą, siekdama sumažinti išlaidas, be to, sukūrė naują padalinį, atsakingą už skaitmeninius produktus.
Po šio pranešimo kompanijos akcijų vertė išaugo 46 proc.
Dešimt didžiausių verslo plano klaidų
Tikriausiai apie verslo plano turinį, tematiką ir apimtį skaitėte mūsų „Žinių bagažo“ rubrikos straipsnyje. Tačiau tekste neaptarėme kokias klaidas rašant planą daro pradedantieji.
Straipsnio autorius yra „Entrepreneur“ žurnalo rašytojas Timas Beris (Tim Berry), kuris tokios pačios temos straipsnį rašė dar 2005-iais metais.
Anot jo, per septynerius metus iš dešimties pagrindinių verslo plano rašymo klaidų pasikeitė tik dvi, tad akivaizdus vienas dalykas – pasimokyti iš kitų būtina.
6 patarimai žmonėms, pradedantiems savo nuosavą verslą
Vincentas Porpiglia gerai žino, kas yra nemiga. Baigęs universitetą tuomet, kada pasaulio ekonomiką purtė recesija, o įsidarbinimo galimybių buvo ne tiek ir daug, jaunuolis praleido ne vieną bemiegę naktį. Visgi vieną naktį besivartydamas lovoje Porpiglia netikėtai sugalvojo savo verslo planą – nusprendė gaminti natūralius geriamuosius vaistus nuo nemigos. Taip atsirado „Dream Water“ vaistų koncepcija, kurią išplėtojęs jaunuolis tapo sėkmingu verslininku.
Kaip pasakoja „Entrepreneur.
Didžiausios pradedančiųjų verslininkų klaidos
Verslo pradžia kiekvienam yra didelis iššūkis. Neretas pradedantysis verslininkas susiduria su nemalonumais ir padaro nemažai klaidų. Verslo portalas „Inc“ pateikia 7 didžiausias klaidas, kurias daro pradedantieji verslininkai. Jūs darote klaidą jei:
Jūsų verslo planas yra šykštus
Verslo konsultacijų kompanijos „ActionCOACH“ atstovė Joanna Shows teigia, kad solidus verslo planas yra svarbiausias žingsnis padedant pamatus ateities sėkmei.
Kaip gauti pinigų verslo pradžiai
Kas geriau, įkurti patikrinto projekto „kloną“, ar įgyvendinti unikalią idėją? Kokius tikslus iškelti sau pradžioje tam, kad pasiektumėte finišo tiesiąją? Kas iš tiesų traukia investuotojus? – klausia „Forbes“. Penki Rusijos rizikos kapitalo valdytojai atsako į šiuos klausimus ir pataria, kaip sudominti investuotojus verslo pradžioje.
Trys pagrindinės verslo plano klaidos
Pradedant bet kokį verslą, plano sudarymas yra labai svarbus. Ne tik tam, kad būtų galima jį pateikti potencialiems investuotojams, bet ir tam, kad būtų lengviau suprasti savo tikslus ir uždavinius.
R. Bransonas: 4 verslo pradžios klaidos
Richardas Bransonas, britų verslininkas, korporacijos „Virgin Group“, kurią sudaro daugiau nei 360 kompanijų, įkūrėjas, dalijasi patirtimi, kokių klaidų daro pradedantys verslininkai, ir pataria, kokie turėtų būti pirmi žingsniai kuriant verslą.
Daryti klaidų kuriant bendrovę yra normalus dalykas, tačiau būtina greitai jas ištaisyti. Visa tai – dalis nuotykio, vadinamo verslu. Svarbiausia turėti užsispyrimo, energijos ir kryptingai siekti tikslo.
Susigrąžinti išlaidas padeda teisingai atlikti pirkimai
Europos Sąjungos parama vėtros nuniokotiems miškams gali pasinaudoti visi privačių miškų savininkai ir valstybinių miškų valdytojai, pateikę paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Miškininkystės potencialo atkūrimas ir prevencinių priemonių įdiegimas“ pirmąją veiklos sritį „Stichinių nelaimių ir gaisrų pažeistų miškų atkūrimas ir prevencinės priemonės“. Pareiškėjams svarbu žinoti, kokios išlaidos yra kompensuojamos bei kaip vykdyti prekių, paslaugų ar da...
Įsteigtas Verslumo skatinimo fondas teiks mikrokreditus
Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų bei UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašyta trišale sutartimi buvo įsteigtas Verslumo skatinimo fondas, kurio paskirtis – skatinti verslumą, savarankišką užimtumą ir naujų darbo vietų kūrimą.
Taip siekiama sudaryti sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms bei fiziniams asmenims pradėti savo verslą, o socialinėms įmonėms – plėtoti esamą.