velykų papročiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „velykų papročiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „velykų papročiai“.
Šį Velykų paprotį daugelis pamiršta: ragina atlikti šiemet
Velykos – nuostabus bendrystės metas, kai visa šeima susiburia, dažo margučius ir džiaugiasi buvimu kartu. Etnologė Eglė Valentė pažymi, kad Velykos – atbudimo šventė, prabudinanti ir žmogų, ir gamtą.
Jau daugybę metų Velykas minime kaip religinę šventę, žyminčią Kristaus prisikėlimą, tačiau šios šventės šaknys daug gilesnės.
Dar prieš į šalį atkeliaujant krikščionybei, Velykos buvo svarbios žemdirbiams, kuriems tai – naujo ciklo pradžia, savotiški Naujieji metai.
Jokiu būdu neišmeskite margučių lukštų: juose slypi Velykų magija
Velykos – pati gražiausia pavasario šventė, kai vėl susirenka visa šeima, margina kiaušinius ir džiaugiasi pavasariu. Etnologė Eglė Valentė sako, kad tai viso ko prisikėlimo šventė, pabudinanti ir gamtą, ir žmogų.
Kodėl Velykų simbolis – kiaušinis, kokios tradicijos gyvavo ir išliko iki šių dienų bei ką padaryti per šią šventę, kad laikas būtų sėkmingas, etnologė pasakojo naujienų portalui tv3.lt.
Ragina išbandyti pamirštą Velykų paprotį: ekspertė garantuoja sutarimą šeimoje
Gražiausia pavasario šventė jau čia pat. Daugeliui šv. Velykos asocijuojasi su gamtos atgimimu, ir ne veltui – etnologė Gražina Kadžytė papasakojo naujienų portalui tv3.lt iš kur kilo Velykos ir kokie svarbiausi jų papročiai buvo anksčiau.
Etnologė pasakoja, kad Velykų šventės šaknys slypi gilioje senovėje: „Velykos yra seniausia ir didžiausia metų šventė. Velykos yra Didi diena.
Etnologas papasakojo apie Velykas: pasakė, kas atneš sėkmę visiems metams
Velykos – sena ir gilius papročius turinti šventė. Gaila, bet, pasak etnologo Liberto Klimkos, daugumos iš jų jau nebeliko. Anksčiau Velykų šventės trukdavo 9 dienas, o jų metu burdavo, kad ateinantys metai būtų derlingi.
Velykų šventės prasidėdavo Verbinėmis arba dabar vadinamu Verbų sekmadieniu. Didysis ketvirtadienis vadintas švariuoju arba žaliuoju. Ši diena buvo skirta susitvarkyti visus namų kampelius.
Dėl koronaviruso žymi trenerė gimdyti privalės be vyro: naujagimį tėtis išvys namuose
Asmeninė trenerė ir mitybos specialistė Ilka Adams su vadinamu Lietuvos tarzanu Andriumi Pauliukevičiumi jau skaičiuoja paskutines dienas, kuomet galės pamatyti savo vaikelį. Šiemet šeimai Velykos bus kitokios ne tik dėl pirmagimio laukimo, tačiau ir dėl to, jog teks atsisakyti ilgai Namibijoje puoselėtų Velykų papročių.
Ilkos ir Andriaus vaikelis pasaulį išvysti turėtų jau netrukus.