valstybinė vaistų kontrolės tarnyba
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valstybinė vaistų kontrolės tarnyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valstybinė vaistų kontrolės tarnyba“.
Internete siaučia sukčiai: naudojasi garsių lietuvių vardais
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos įspėja neapsigauti ir neužkibti ant sukčių kabliuko – šie internete siaučia naudodamiesi gerai lietuviams žinomų žmonių vardais ir veidais.
Tarnyba socialiniuose tinkluose pasidalino informacija, kaip internete veikia sukčiai, kokiais vardais prisidengia ir ką būtina žinoti, kad neapsigautumėte.
Sukčiai naudojasi garsių lietuvių vardais ir veidais
„Internetinių sukčių akiplėšiškumui nėra jokių tabu.
Internete siaučia sukčiai: skubiai įspėja neapsigauti
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) įspėja apie internete siaučiančius sukčius, pardavinėjančius receptinius vaistus be recepto – dažnai tai yra falsifikuoti vaistai arba neaiškios kilmės produktai.
VVKT socialiniuose tinkluose pasidalino įspėjimu ir paragino neužkibti ant sukčių kabliuko.
Sukčiai naudojasi garsaus Lietuvos profesoriaus veidu: įspėja neapsigauti
Įspėja neapsigauti sukčių sugalvota afera – internete reklamuojami neaiškios kilmės preparatai, naudojant žinomo Lietuvos profesoriaus atvaizdą.
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerija socialiniuose tinkluose pasidalino įspėjimu nepasimauti ant sukčių kabliuko.
Internete reklamuojami preparatai, kuriuos neva rekomenduoja žinomas gydytojas profesorius Rimantas Kėvalas, tik reklamoje jis pristatomas kaip kitos srities specialistas ir panaudotas kitas vardas.
Kraupus įvykis Šiauliuose: vaikas išgėrė kanalizacijos valiklį, ekspertai įspėja visus
Rugsėjo 11 dieną, apie 10.51 val. Į Šiaulių ligoninę iš Kelmės rajone esančių namų pristatytas vaikas, kuris galimai išgėrė kanalizacijos valymui skirto skysčio „Kurmis“. Specialistai įspėja, ką svarbu žinoti kiekvienam, kaip atpažinti apsinuodijimą, kaip elgtis jam įvykus ir kokių veiksmų imtis, kad apsinuodijimo tikimybė būtų kuo mažesnė.
Dėl apsinuodijimo 2022 m. gimęs mažametis buvo paguldytas į ligoninę. Kaip anksčiau teigė policijos atstovai, aplinkybės dar tikslinamos.
Šis sirupas nuo kosulio gali sukelti pavojų gyvybei: preparatą uždraudė pardavinėti ir Lietuvoje
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), remdamasi Europos Komisijos (EK) sprendimu, naikina dviejų vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos folkodino, registracijos pažymėjimų galiojimą, rašoma pranešime spaudai.
Tarnyba stabdo vaistų nuo kosulio registraciją dėl veikliosios medžiagos sukeltų reakcijų
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) ketvirtadienį pranešė naikinanti dvejų vaistų nuo kosulio registraciją dėl juose esančios veikliosios medžiagos folkodino sukeliamų alerginių reakcijų, ketvirtadienį pranešė Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT).
Kaip nurodoma pranešime, vaistai vaikams ir suaugusiems „Hexapneumine“ su minėta medžiaga skirti gydyti neproduktyvų (sausą) kosulį, taip pat peršalimo ir gripo simptomams lengvinti.
Gera žinia Lietuvos pacientams – žada didesnį vaistų pasirinkimą
Finansų ministerijai Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) skyrus finansavimą „Brexit“ pasekmėms vaistų registracijos srityje švelninti, šalyje bus sudarytos sąlygos didesniam vaistų prieinamumui. Kartu bus didinama konkurencija tarp vaistų registruotojų, kas turės tiesioginės įtakos vaistų kainoms mažėti, trečiadienį pranešė tarnyba.
Vaistų kontrolieriai: „AstraZeneca“ vakcina galima skiepyti ir vyresnius žmones
Britų ir švedų bendrovės „AstraZeneca“ vakcina galima skiepyti ir vyresnius žmones, antradienį pranešė Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT).
Ji tokią rekomendaciją priėmė, remdamasi Europos vaistų agentūros (EVA) atliktu vertinimu bei jos ekspertų išvada.
„Toks vakcinos „AstraZeneca“ naudojimas yra įtvirtintas preparato charakteristikų santraukoje (PCS)“, – rašoma pranešime.
Vaistų kontrolės tarnybos teigimu, šios vakcinos atliktų klinikinių tyrimų metu buvo analizuojami 23 tūkst.
Ekspertai ragina nepasiduoti pigių vaistų vilionėms: galima net apkursti
Maisto papildai nervų sistemai, imunitetui, potencijai, vaistai nuo nagų grybelio, antibiotikai ir kiti dažniausiai vaistinėse parduodami preparatai nugula ir ant turgaus prekystalių. O dabar atsirado ir socialiniuose tinkluose. Gydytojo teigimu nuo tokių, neaiškios kilmės vaistų, galime net apkursti.
Kauno miesto poliklinikos šeimos gydytojas Deividas Jurevičius pasakoja, kad net ir dabar tenka sulaukti pacientų nelegaliai gavusių ir pradėjusių vartoti antibiotikus.
Specialistai įspėja dėl stebuklingų vaistų, parduodamų internete
Dažnai žmonės vis dar užkimba už kabliuko ir įsigyja stebuklingą išgijimą žadančių vaistų ar kitaip sveikatą pagerinsiančių preparatų. Savo ruožtu Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba primena, kad stebuklingus vaistus įvairiose interneto svetainėse reikia vertinti labai atsakingai.
Socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalintame pranešime primenama, kad reikia atkreipti dėmesį į neva ypatingus vaistus.
REKLAMA
REKLAMA
Lietuvoje uždrausta dalis vaistų: ką turi žinoti kiekvienas žmogus
Antradienį Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) paskelbė uždraudusi tiekti rinkai vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ranitidino hidrochlorido, mat joje esančios priemaišos – vėžį galintys sukelti junginiai. Tokie junginiai rasti vaistuose, naudojamuose skrandžio sutrikimams gydyti.
Skubiai surengtoje spaudos konferencijoje VVKT viršininkas Gytis Andrulionis pabrėžė, kad šis draudimas yra laikinas, kol nebus identifikuota rizika sveikatai.
Pigesniais vaistais internete susigundžiusiems pirkėjams – vaistininkų įspėjimas
Kiek mažesnė siūloma kaina arba išskirtiniai pardavėjo pažadai apie „stebuklingas“ preparato savybes ne vieną pirkėją suvilioja neaiškių vaistų įsigyti internetu. Tačiau farmacininkai įspėja, kad ryždamiesi tokioms avantiūroms rizikuojate savo sveikata ir pataria, kaip atskirti, ar internetu perkamas vaistas kokybiškas bei legalus. Internetinėse skelbimų svetainėse bei socialiniuose tinkluose nesunku aptikti ne vieną skelbimą, siūlantį įsigyti vaistų internetu.
Kreipėsi į pacientus: nepirkite vaistų šioje vietoje
Nepirkite ir neimkite dovanojamų vaistų, siūlomų socialiniuose tinkluose ar pokalbių svetainėse. Taip elgdamiesi rizikuojate savo bei artimųjų sveikata, nes iš tiesų nežinote, ar įsigyjate būtent tą vaistą, kurio jums reikia. Be to, neaišku, kokiomis sąlygomis vaistas buvo laikytas, ar nėra pasibaigęs jo galiojimo terminas, rašoma Valstybinė vaistų kontrolės tarnybos išplatintame pranešime spaudai.
Su S. Jasaičiu poruojamos Arūnės grožio salone – nesaugi ir nelegali procedūra
Vietoje saulės vonių – įdegio injekcijos. Specialistai įspėja, jog sparčiai populiarėjantis preparatas nėra legalus ir gali kelti grėsmę sveikatai. Tačiau injekcijomis prekiaujantys asmenys tikina, kad tai sertifikuotas ir saugus produktas. Maža to, jau siūlomos ne tik įdegio injekcijos, bet ir uostomi preparatai, skatinantys odos tamsėjimą.
Internete pardavinėjami nebaigti vartoti vaistai
Socialiniuose tinkluose dovanojami jau pradėti, bet nebaigti vartoti vaistiniai preparatai. Žmonės čia pardavinėja ir namuose turimus, tačiau pačių nenaudojamus vaistus. Dažnas susigundo pasiūlymu, mat kaina daug mažesnė negu vaistinėse. Tarp siūlomų vaistų – nemažai ir receptinių preparatų. Gydytojai įspėja, kad tokie pirkiniai gali skaudžiai atsiliepti sveikatai. Medikai primena, jog vaistų negalima vartoti bet kokių, bet kada, bet kaip ar bet kokiais kiekiais.
Siūlomi „stebuklingi“ vaistai – štai, kaip neapsigauti
Žiemą siaučia ne tik virusai, bet ir internetiniai sukčiai. Šie siūlo įsigyti įvairius preparatus, padedančius stebuklingai pasveikti. Interneto svetainėse pristatomi vaistiniai preparatai dažniausiai įvardijami kaip inovatyvi priemonė, gelbstinti nuo ligų. Produktus raginama įsigyti nieko nelaukus, siūloma ir didžiulė nuolaida. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba pataria kaip atskirti, kad skleidžiama informacija neatitinka tikrovės ir kaip neužkibti ant sukčių kabliuko.
Vaistinės čekis privertė Lietuvos valdžią pasiaiškinti, kodėl kaina skiriasi dešimtis kartų
Internete pirmadienį daugelio vartotojų dėmesį patraukė vaistinės čekis. Čekyje nurodyta, kad įsigytos trys dėžutės vaistų, kuriose yra po 28 „Xarelto“ 15 mg tabletes. Vyrui vaistai kainavo virš 200 eurų. Į tai netruko sureaguoti žmonės ir ėmė lieti ne tik nusivylusius, pasipiktinusius komentarus, bet ir dalintis patirtimi, kad Lenkijoje galima šių vaistų įsigyti kur kas pigiau.
Svarbi žinia lietuviams – keičiasi vaistų įsigijimo tvarka
Nuo lapkričio 1 dienos iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių bus galima įvežti, parsivežti, o taip pat ir parsisiųsti mažiau vaistų. Taip tikimasi mažesnių nelegalios prekybos vaistiniais preparatais Lietuvoje mastų ir dėl to skaidresnės šalies ekonomikos. Tikimasi sumažinti ir rinkoje esantį sveikatai galimai pavojingą vaistų kiekį. Kaip nurodo Sveikatos apsaugos ministerija, dabar iš trečiųjų šalių vienu kartu be recepto galima įsivežti 45 pakuotes skirtingų pavadinimų vaistų.
Pigiausi vaistai nepasiekia pirkėjų
Lietuvoje vaistinių tinklai užima didžiąją mažmeninės vaistų rinkos dalį ir konsoliduojasi su vaistų didmeninio platinimo įmonėmis. Todėl gamintojų įtaka formuojant vaistų asortimentą ir kainodarą mažėja, o valstybinis reguliavimas greičiausiai yra neefektyvus. Tokias tendencijas atskleidė atliktas tyrimas.
STT perduota medžiaga apie „kyšių administravimą palengvinančią“ programą
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) perdavė įvertinti Specialiųjų tyrimų tarnybai turimą medžiagą apie farmacinėms kompanijoms siūlomą įsigyti „PharmaVision“ programą.
Pastaruoju metu UAB „Edonum“ farmacinėms kompanijoms siūlo įsigyti „PharmaVision“ programą ir pateikia nuorodą (http://www.readability.lt/pv/PharmaVision.html) į šios programos pristatomąją versiją.
STT tyrimo akiratyje – draudžiami biomedicininiai tyrimai su žmogumi
Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminio tyrimo veiksmus baudžiamojoje byloje dėl galimo dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, draudžiamų biomedicininių tyrimų su žmogumi, atliko dokumentų poėmius Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir VšĮ Vilniaus m. psichikos sveikatos centre.
Teismas vėl atidėjo farmacininkų bylą
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ketvirtadienį vėl buvo priverstas atidėti atnaujintos administracinės bylos pagal UAB "Sicor Biotech" skundą Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) nagrinėjimą. VAAT nutartimi administracinės bylos nagrinėjimas iš esmės buvo atnaujintas gruodžio 17 d.
"Sicor Biotech" prašo panaikinti VVKT viršininko įsakymus dėl patikrinimo ir dėl vaistinių preparatų rinkodaros pažymėjimų galiojimo panaikinimo.