valgymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valgymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valgymas“.
Vitalijus 6-erius metus valgo musmires: medikai įspėja, kuo tai gali baigtis
47-erių Vitalijus Balkus – užkietėjęs grybautojas ir knygos apie maisto pramonę „Kas mus žudo“ autorius – puikiai pažįsta miško pasaulį nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Pirmą kartą raudonosios musmirės (Amanita Muscaria) paragavo prieš maždaug šešerius metus ir nuo tada jas ne tik valgo, bet ir rekomenduoja kitiems. Visgi toksikologai įspėja, kad tokie eksperimentai su sveikata gali baigtis ne tik stipriomis haliucinacijomis, ligoninės palata, bet ir mirtimi.
Gydytoja kirto Lietuvos garsenybėms: toks elgesys kelia didžiulę grėsmę
Psichiatrijos gydytoja-rezidentė Juta Zinkevičiūtė sako, kad Lietuvoje paaugliai vis dar siekia tobulo kūno pačiais įvairiausiais būdais.
Vieni sveikai maitinasi ir sportuoja, o kiti griebiasi kraštutinumų. Deja, bet anoreksija bei bulimija vis dar pasiveja jaunas merginas.
Šis sutrikimas pražudo jaunas lietuves: baigiasi net mirtimi
Psichiatrijos gydytoja-rezidentė Juta Zinkevičiūtė sako, kad Lietuvoje paaugliai vis dar siekia tobulo kūno pačiais įvairiausiais būdais.
Vieni sveikai maitinasi ir sportuoja, o kiti griebiasi kraštutinumų. Deja, bet anoreksija bei bulimija vis dar pasiveja jaunas merginas.
Pajutę šiuos virškinimo sutrikimus skubėkite pas gydytoją: gali išduoti klastingą ligą
Virškinimo sistema – viena iš 11 pagrindinių žmogaus organizmo sistemų, kuri, veikdama su kitomis organų grupėmis, paverčia maistą energija ir reikalingomis medžiagomis. Tačiau netinkamas gyvenimo būdas gali paskatinti pavojingų virškinimo sistemos ligų išsivystymą, tarp jų – ir onkologinius susirgimus.
Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro gydytoja gastroenterolgė dr.
Šie 3 ženklai gali išduoti vėžį: nenumokite ranka
Vėžys dažnai pasireiškia subtiliais požymiais, todėl gyvybiškai svarbu žinoti būdingus simptomus. Pasak gydytojo, tai, kaip valgote, gali atskleisti ne tik jūsų maisto pomėgius. Įspėjamieji mirtinos būklės ženklai taip pat gali atsirasti prieš valgymą. Nesvarbu, ar valgote keliaudami, ar valgote prie kompiuterio, ne visada lieka laiko tinkamai pavalgyti atsisėdus.
Jūsų valgymą ir apetitą gali įtakoti įvairūs veiksniai – nuo streso iki aplinkos, rašo express.co.uk.
Pasakė, per kiek laiko reikia suvalgyti virtus kiaušinius: kitaip laukia liūdnos pasekmės
Apie kiaušinius atrodo, kad žinome jau viską, tačiau už šio, vieno maistingiausio maisto produkto slepiasi ir grėsminga bakterija – salmonella. Kiaušinis – neatsiejamas ateinančių Šv. Velykų simbolis, todėl siekiant apsaugoti save ir šventės dalyvių sveikatą, raginame prisiminti, kaip saugiai apdoroti kiaušinius, jog būtu išvengta salmoneliozės užsikrėtimo.
Prieš pirtį suvalgykite šių produktų: jausitės daug geriau
Rytoj – Šeimos pirties diena. Ši šventė kasmet minima pirmąjį rudens Lygiadienio šeštadienį. O diena pasirinkta ne veltui – nuo pat senovės pirtis dažniausiai buvo kuriama šeštadienio vakarais, į ją kviečiami visi šeimos nariai, draugai ir kaimynai.
Pirtininkė Ramunė Žukauskienė pabrėžia, kad ruošiantis į pirtį svarbu nepamiršti tam tikrų apeigų bei pasirinkti tinkamus užkandžius ir gėrimus: mėgautis vaisiais, daržovėmis, žolelių arbatomis.
JAV dešrainių valgymo čempionas apgynė savo titulą Liepos 4-osios varžybose
Joey Chestnutas pirmadienį per 10 minučių suvalgė 63 dešrainius ir vėl laimėjo kasmet per JAV Nepriklausomybės dieną rengiamas valgymo varžybas Niujorke esančioje Konio saloje.
Nors J. Chestnutas šįkart laimėjo jau 15-tą kartą, jo pirmadienio pasirodymas neprilygo 2020 metais pasiektam rekordiniam šou, kai per 10 minučių jis sukirto 76 bandeles su dešrele.
Todėl čempionas atsiprašė minios ir pažadėjo kitąmet pasitaisyti.
Prieš naktį suvalgykite 1 produktą: miegosite daug geriau
Miegas vaidina labai svarbų vaidmenį organizmo procesuose. Tai poilsio ir atsigavimo metas, galimybė kūnui pasiruošti ateinančios dienos darbams. Daug veiksnių gali turėti įtakos geram žmogaus miegui bei psichinei sveikatai.
Dieta taip pat gali atlikti tam tikrą vaidmenį, nes kai kurie maisto produktai yra veiksmingesni už kitus ruošiant kūną nakties poilsiui.
Bananų nauda
Miego ekspertė Jasmin Lee iš Eachnight.com sako, kad gerai išsimiegoti gali padėti bananai, rašo express.co.uk.
Kai maistas tampa streso ir nerimo malšinimu: dietologas patarė, kaip stabdyti emocinį valgymą
Pastebima, kad šiuo metu Lietuvoje žmonių emocinė sveikata yra pablogėjusi ne tik dėl užsitęsusios pandemijos, bet ypač – dėl karo Ukrainoje. Patiriama daug nerimo, nežinomybės dėl ateities ir streso.
Laidoje „Sveikas rytojus“ Centro poliklinikos gydytojas dietologas Edvardas Grišinas pasakojo, kad tokiais atvejais didžioji dalis žmonių ima sau dar labiau kenkti – norėdami nusiraminti, jie ima nesąmoningai valgyti daugiau saldumynų bei riebių produktų, rašoma pranešime spaudai.
REKLAMA
REKLAMA
Pasakė, kiek kiaušinių galima suvalgyti per dieną: žinokite Velykoms
Kiaušiniai yra vienas maistingiausių maisto produktų planetoje. Viename kiaušinyje yra visos būtinos mūsų organizmui reikalingos maistinės medžiagos.
Tai pilnavertis baltymų šaltinis, kuriame gausu vitamino B12, vitamino D ir keleto kitų antioksidantų, kurie kartu padeda palaikyti mūsų sveikatą ir užkirsti kelią lėtinėms ligoms.
Tačiau kasdien valgant per daug kiaušinių, galima pakenkti sveikatai dėl didelio cholesterolio kiekio trynyje. Be to, gali grėsti skrandžio ligos, rašo timesofindia.
Moters klausimas internete užkūrė tikrą dramą: „Pyragą jūs valgote su šakute ar šaukštu?“
Moteris sukėlė diskusiją internete po to, kai atskleidė, kokius stalo įrankius naudoja pyragui valgyti. Daugelis iš mūsų greičiausiai nė negalvodami imtų skanauti šį gardųjį saldumyną, bet tik ne ši mama.
Jokiu būdu nekartokite 1 česnako vartojimo klaidos: gali baigtis liūdnai
Valgyti česnaką ar kišti jį į nosį, lašinti svogūno sultis ant smilkinių, gerti daug žolelių arbatų su citrina ir imbieru, įtrinti nosį eteriniais aliejais ir skalauti druskos tirpalu – tai liaudies medicinos metodai, kuriuos žmonės kartais renkasi peršalimo gydymui.
„Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė sako, kad daugelis šių būdų ne tik nepadeda, bet gali ir pakenkti. Kai kurie – gali būti veiksmingi kovojant su peršalimu, tačiau tuo piktnaudžiaujant, kyla šalutinių poveikių rizika.
Vyras kasdien išgerdavo vandens su šiomis sėklomis: rezultatas nustebino kaip reikiant
„TikTok“ vartotojai ir mitybos specialistai palankiai įvertino vandenį su chia sėklomis kaip svorio metimo metodą, todėl nusprendžiau jį išbandyti ir pats, „Insider“ pasakojo šį būdą išbandęs Jackson Thompson.
Vandens su chia sėklomis tendencija, pagal kurią geriamas vanduo su šaukšteliu chia sėklų, išpopuliarėjo dėl to, kad sumažina alkį ir skatina natūralų svorio metimą, net jei tai nedaro įtakos medžiagų apykaitai ir nepadidina sudeginamų kalorijų kiekio.
Ant duonos atsirado pelėsis. Pasakė, ar galima ją valgyti
Ne vienas virtuvėje yra radęs pelėsio ant sūrio, duonos ar vaisių. Kyla abejonė – valgyti ar išmesti?
Mokslininkai tvirtina, kad saugiausia maistą išmesti. Tos žalsvos dėmelės ant maisto tėra ledkalnio viršūnė. Tai sporos, suteikiančios pelėsiui spalvą. Tik dėmę ir matote, pelėsis jau įsiskverbęs į visą duonos kepaliuką, rašo mirror.co.uk.
Cikadų invaziją amerikiečiai išnaudoja maistui: skonis stebina
Jungtinėse Valstijose pirmą kartą po beveik dviejų dešimtmečių prasideda cikadų invazija. Taigi ateinančias tris savaites amerikiečiams teks susitaikyti su ausį rėžiančiu cikadų svirpimu. Tiesa, kai kas tuo džiaugiasi, nes vabzdžiai valgomi.
Net 17 metų po žeme tūnojusios cikados ropščiasi į žemės paviršių 15-oje Amerikos valstijų.
„Tai – neįtikėtinas reginys. Niekur kitur mūsų planetoje to neišvysite.
Picos mėgėjas parodė valgymo gudrybę – ja sužavėjo tūkstančius internautų
Picos mėgėjams įspūdį padarė vieno vyro sugalvotas inovatyvus metodas, kaip panaudoti picos dėžės viduryje esantį plastiko trikampį.
„TikTok“ publikuotame vaizdo klipe „@sebweb67“ pasivadinęs naudotojas demonstruoja sumanų triuką su sūrio, keptų bulvyčių ir mocarelos pica. Rankoje plastiko gabalėliu laikydamas griežinėlį picos, jis be jokio vargo pakelia ir šalia esantį trikampį. Tokiu būdu naudodamas šį plastiko gabalėlį jis riebalais neišsitepa rankų, rašoma dailystar.co.uk.
Neišmeskite arbūzo sėklų – jose slypi neįtikėtina nauda
Arbūzai yra vienas gaiviausių ir skaniausių užkandžių, kuriuo galima mėgautis karštą vasaros dieną. Be abejo, dauguma mūsų arbūzo sėklas išspjauna ir išmeta.
Tačiau specialistai teigia, kad taip elgdamiesi prarandame daugybę jose esančių organizmui naudingų medžiagų. Arbūzų sėklos yra puikus dviejų ypač naudingų mineralų – magnio ir geležies – šaltinis.
JAV sveikatos departamentas rekomenduoja suaugusioms moterims kasdien suvartoti 320 gramų magnio.
Nauja madinga „bado“ dieta: kai kuriems žmonėms ji draudžiama
Ieškantieji būdų numesti kelis nereikalingus kilogramus vis dažniau atsigręžia į protarpinį badavimą. Teiraujamės specialistų, ar tai tėra naujas mados klyksmas, ar moksliškai pagrįstas būdas svoriui numesti?
Paklausta, kaip reikėtų tiksliai įvardyti, kas yra protarpinis badavimas, biomedicinos mokslų daktarė, Lietuvos sporto universiteto docentė biomed. m. dr. Sandrija Čapkauskienė aiškino, kad tai yra toks badavimas, kurio tam tikrą periodą žmogus gali pats pasirinkti.
Valgymo sutrikimų siaubą išgyvenusi aktorė: užteko iš mylimojo išgirsti, kad esu klouno veido
Renatos Šakalytės-Jakovlevos laidoje „Lūžis“ vieši aktorė ir režisierė Andra Kavaliauskaitė. Moteris atvirai pasakoja, kokį košmarą išgyveno susidūrusi su valgymo sutrikimais.
"Buvau gal dvidešimties metų, kai mano pirmas rimtas vaikinas pasakė, kad myli ne dėl to, jog esu graži.. Ir kad mano veidas yra kaip klouno. Pakako šios vienintelės frazės, kad žiūrėdama į veidrodį matyčiau tik klouną", - prisimena aktorė.
Atsisakykite šių produktų: jie gali sukelti net vėžį
Vėžiu visame pasaulyje serga milijonai žmonių – tai viena dažniausių mūsų amžiaus ligų. Nors jokių stebuklingų vaistų nuo vėžio nėra, mitybos ir gyvenimo būdo pokyčiai gali ženkliai sumažinti susirgimo riziką bei turėti papildomą sveikatai naudingą poveikį organizmui ir smegenims.
Vėžiu visame pasaulyje serga milijonai žmonių – tai viena dažniausių mūsų amžiaus ligų.
Pamirškite norą valgyti vakarais: dėl šios gudrybės jūsų pilvukas taps plokščias
Vėlyvi užkandžiai – tai dažnai tuščios, organizmui nereikalingos kalorijos, kurias (jeigu naktį ruošiatės miegoti, o ne į naktinę pamainą ar vakarėlį) labai sunku sudeginti. Ilgainiui, užkandžiaujant kiekvieną vakarą, ne tik padidėja talijos apimtis, bet ir sutrinka miegas, atsikeliama nepailsėjus, prarandamas darbingumas. Šie patarimai padės sureguliuoti mitybos įpročius taip, kad vakarinio alkio problema daugiau nebeužklups. GERAI IŠSIMIEGOKITE.
Tokio čempionato dar nebūsite matę: pažiūrėkite, kaip greitai valgo milžiniškus arbūzus
Neįprastame čempionate dešimtys kinų varžėsi, kuris galės vadintis arbūzų valgymo čempionu. Pastariesiems reikėjo kuo greičiau sukirsti 4,5 kilogramo arbūzo. Amerikiečiai varžosi valgydami mėsainius ar dešrainius, italai – picas, lietuviai – cepelinus, o štai kinai – arbūzus. Į pietvakariuose esantį Chengjiang kaimą suplūdo tūkstančiai pasisotinti ir pasismaginti užsimaniusių kinų. Tam, kad patektų į finalą, jiems reikėjo suvalgyti tris kilogramus arbūzo.
Gali supykinti: amerikietis susigrūdo 71 dešrainį ir parodė, kaip tam treniruojasi
Turbūt daugelis yra matę juoktis verčiančius vaizdo įrašus iš JAV kiekvienais metais vykstančių dešrainių valgymo varžybų. Šį kartą jas ir vėl laimėjo etatinis čempionas Joey Chestnutas, kartu atskleidęs savo treniruočių režimą. Pažvelgus į jį panašu, kad dešrainių valgymą galima laikyti tikrų tikriausiu sportu. Dešrainių valgymo čempionatas JAV vyksta liepos 4 d. J.Chestnutas prabėgusiame renginyje į save per 10 minučių susigrūdo net 71 dešrainį.
Jaučiate įtampą? Rizikuojate priaugti svorio
Kartais gyvenimas atrodo lyg užburtas sukimasis žiurkėno ratelyje - darbas, maistas miegas ir vėl tas pats. Tokia rutina gali kelti daugybę streso, tačiau ar žinote, kad pernelyg įtemptas gyvenimo būdas gali lemti svorio perteklių, skaitytojų klausia portalas thesun.co.uk.
Tokių mėsainių šiukštu nevalgykite: gresia pavojus gyvybei
Visi žino, kad steiką galima valgyti ir beveik žalią, todėl daugelis pagalvoja, kad tas pats galioja ir mėsainiams – bet tai netiesa, rašoma mirror.co.uk. „Aha, turbūt jau iškepę. Vis tiek jautieną galima valgyti ir žalią, tai bus gerai.“ Daugelis esame tokias šnekas girdėję ar patys sakę, ypač vasarą, kai visi išsitraukia kepsnines. Mėsainiai ir dešrelės – bet kurio pasisėdėjimo atvirame ore pažibos, ir net jei turite prabangesnės mėsos, esminių dalykų praleisti visgi nevalia.
Pasakė, kiek suvalgyti kiaušinių per Velykas: patiks ne visiems
Kiaušiniai – mitais ir legendomis apipintas maisto produktas: antai vieni mano, kad norint maitintis sveikai jų reiktų privengti, kiti tuo tarpu tikina, kad žmogaus organizmui kiaušiniai naudingi taip, kad juos valgyti reikia reguliariai. Prekybininkų duomenys rodo, kad lietuviai nesibodi išbandyti naujovių ir ragauja ne tik vištų, putpelių, žąsų ar ančių, bet net ir egzotiškųjų stručių kiaušinius.
Šią savaitę lietuviai galėjo parsinešti ypatingos duonos: ją ne tik valgo
Šią savaitę buvo minima šventosios Agotos arba duonos diena. Visgi tautiečiams duona toli gražu ne tik simbolis – per metus kiekvienas duonos suvartojame net po 15 kilogramų. Populiariausia išlieka tradicinė juoda ruginė. Tiesa, vis dažniau ją lietuviai iškeičia į kitokio skonio duoną. Už auksą brangesnė. Taip lietuviai nuo senų senovės vertino duoną. Su kepaliuku rankose ir jaunavedžius pasitikdavo, ir sūnus į karą išlydėdavo.
Mokslininkai nustatė, kas padeda išlaikyti geresnę sveikatą
Tai, kad subalansuotas badavimas padeda pagerinti sveikatos būklę, žinoma jau nuo seno. Mokslininkai iš JAV nustatė, kad ilgesni tarpai tarp valgymų teigiamai atsiliepia sveikatos būklei ir prailgina gyvenimo trukmę. Specialistai išsiaiškino, kad teigiamas efektas nuo periodinio badavimo pasireiškia nepriklausomai nuo mitybos produktų, kurie yra vartojami ir taikomų dietų. Mokslininkai ištyrė 292 laboratorines peles, kurios buvo paskirstytos į dvi grupes.
Valgymo varžybose sublizgėjusi mergina: tokio greičio nesate matę
Kinijoje vykusiose cukraus vatos valgymo varžybose sublizgėjo smulkutė mergina. Ji privertė visus išsižioti, kai per kone sekundę ji sušlamštė didžiulį vatos gabalą. Subtili merginos išvaizda ir liekna figūra tikrai nesukėlė įtarimo, kad ji turi tokių įgūdžių. Jauna moteris lengvai įveikė savo priešininką, kuriam dar liko didelis gabalas cukraus vatos ir iškilmingai pareiškė: „Aš esu nugalėtoja“. Šis vaizdo įrašas Kinijoje tapo virusiniu, žmonės negalėjo patikėti tokiais gabumais.
Savo kraujo ir odos bent kartą ragavę žmonės turi štai ką sužinoti
Kanibalizmas tarp žmonių yra šiurpą keliantis reiškinys, kuris istorijoje pasikartojo daugybę kartų. Pasaulyje gyveno gentys, kurios žmones valgė dėl ritualinių priežasčių, kartais žmogaus mėsa buvo vartojama siekiant išgyventi, o per vietinius karus Afrikoje žmonių organai valgyti siekiant įgauti drąsos ir stiprybės. Galima sakyti, kad visa tai - praeityje. Tačiau kanibalai gyvena ir šiandien. Gali būti, kad ir jūs toks esate, nors pats to nežinote.
Mėgstate greitai pavalgyti? Turime jums blogų žinių
Kuo žmogus greičiau valgo, tuo didesnė rizika jam priaugti papildomo svorio, teigia naujausi mokslininkų tyrimai. Japonijoje buvo stebimi 59717 žmonių, kuriems diagnozuotas 2 tipo diabetas. Per 6 metus trukusius reguliarius apsilankymus, buvo renkami duomenys apie svorį, liemens apimtis, miegojimo ir valgymo įpročius, alkoholio ir vaistų vartojimą bei rūkymą. Pagal valgymo įpročius, mokslininkai tyrimo dalyvius suskirstė į 3 grupes – lėtai, vidutiniškai ir greitai valgančius.
10 metų nieko nevalgantis argentinietis – Lietuvoje: jo patirtis atima žadą
Argentinietis Viktoras Truvianas aplinkinių vadinamas išskirtiniu ir ypatingu. Taip yra todėl, kad jis viešai teigia jau dešimt metų nieko nevalgantis, negeriantis. Pasak jo, energijos ir gyvybės jam suteikia drėgmė, kuria jis pasisotina. Į Lietuvą jis atvyko vos prieš kelias dienas - čia jo laukia nemažai meditacijų. Dvi dienas jis praleido su garsia astrologe Vaiva Budraityte ir jos vyru Gaudentu Naujoku.
Neįtikėtinas fetišas: jai tereikia tai daryti prieš kamera ir pinigai krenta į glėbį
Tikriausiai dar nebus tekę girdėję tokio keisto fetišo. Pastaruoju metu internete plinta vaizdeliai, kuriuose merginos daro vieną gan įprastą dalyką prieš web kameras ir už tai gauna didelius pinigus! Jeigu pagalvojote, jog joms reikia apsinuoginti ar daryti kitus nepadorius dalykus – labai klystate. Merginoms tereikia valgyti! Taip, perskaitėte teisingai. Merginos užsidirba 9 tūkst. dolerių, kad jas galėtų stebėti valgant didžiulį kiekį maisto.
Sužinokite, kada jums geriausias laikas mylėtis ir valgyti
Jau seniai žinoma, kad kiekvieno žmogaus gyvenimą, jo ritmą kontroliuoja kasdieniai biologiniai ciklai, dar žinomi kaip cirkadinis ritmas. Jis nusprendžia, kada geriausias laikas valgyti, gerti, miegoti, mylėtis ir netgi skiepytis. Yra įrodymų, jog vis labiau įsivyraujantis elektros energijos naudojimas, griaunantis natūralų dienos šviesos ir nakties tamsos ciklą, padidina riziką susirgti įvairiomis širdies ligomis, taip pat nutukti.
Niekada daugiau taip nedarykite – 7 klaidos, kurias darote valgydami sušius
Sušis – daugelio žmonių mėgstamas patiekalas, tačiau ar tikrai mokame jį gaminti ir valgyti. Specialistai ir patyrę meistrai tikina – daugelis daro labai šiurkščias ir neatleistas klaidas.
Šiurpiausia vieta žemėje: čia žmonės vis dar valgo žmones
Kanibalizmas anksčiau pasaulyje buvo gana paplitęs reiškinys. Kartais jį paskatindavo šiurpios tradicijos, o kartais - būtinybė. Dabar žmonės nori manyti, kad kanibalizmas yra išnykęs, tačiau pasaulyje vis dar yra vietų, kur žmonių valgymas yra praktikuojamas. Štai septynios iš jų. 1. Liberija Po pilietinio karo šalyje apsilankę tarptautiniai ekspertai rado įrodymų, kad žmonės užsiima kanibalizmu.
Žmogaus galimybių riba: atrodė, kad jam tuoj pasidarys bloga
Kiek hamburgerių galėtumėte suvalgyti per dieną? O per valandą? O jei per dešimt minučių sukirsti 20 mėsainių? Skamba neįtikėtinai? Tačiau būtent tiek hamburgerių sukirto liekna mergina laimėjusi valgymo konkursą Vašingtone. Startas duotas ir hamburgerių valgymo varžybų finalininkai jau mėgina susigrūsti į burną kuo daugiau mėsainių. Centre stovi vienintelė į finalą patekusi moteris, kuri čempionės titulą ir 1500 dolerių mėgina iškovoti jau ketvirtąjį kartą.
Paskelbė, koks paros laikas tinkamiausias valgymui – visą gyvenimą elgėtės netinkamai
Visi puikiai žinome apie naktinius reidus po vidurnakčio į šaldytuvą. Nors turime du pasirinkimo variantus: grįžti į lovą ir iki ryto kęsti alkį arba prisivalgyti. Anaiptol, valgymas vėlai naktį ne tik lemia svorio priaugimą, bet ir padidina insulto tikimybę bei cholesterolio lygį, palyginus su valgymu anksčiau tą pačią dieną, rodo naujausi mokslininkų tyrimai. Valgymas vėlai naktį taip pat neigiamai veikia harmonus, širdies veiklą.
Konservavimo gudrybės: specialistė pataria, kuris būdas geriausias
Gėrybių marinavimas, rauginimas, šaldymas – puikus būdas užtikrinti gerą savijautą bei atsparų imunitetą nuo puolančių ligų. Tiesa, medikai pataria žinoti kelis svarbius dalykus apie konservus. Yra trys pagrindiniai konservavimo būdai: fizinis, biocheminis ir cheminis. Anot medikės Donatos Šukytės, geriausias konservavimo būdas yra šaldymas. Jeigu esate įpratę skardinėse užkonservuotų produktų nesuvalgyti, medikai pataria griebtis papildomų veiksmų.
Paviešino slėptą dalyką: visą gyvenimą „Pringles“ traškučius valgėte neteisingai
Vargu, ar tikėjotės tokios žinios, ypač jeigu mėgstate valgyti „Pringles“ traškučius. Visgi, dar nėra vėlu pakeisti savo valgymo įprotį iš esmės. Pasirodo, tik viena iš bulvių traškučio pusė yra pagardinta išskirtiniais prieskoniais. Į „Pringles“ vamzdelio formos dėžutę sudėtų traškučių viršutinė pusė yra tik aromatizuota.
Angelina Jolie vėl paliko pasaulį be žado: tai ne šlykštu, o normalu
Angelina Jolie šiuo metu vieši Kambodžoje, kur reklamuoja savo naująjį filmą „First They Killed My Father“. Aktorės ir režisierės atkuriama istorija yra būtent apie Kambodžoje įvykdytą genocidą. Tačiau besirūpindama reklamine ir informacine kampanija, aktorė rado laiko ir labai neįprastoms veikloms su vaikais: ji ruošė ir valgė vietinius delikatesus, kurie dažnai tiesiog pakraupintų, rašo BBC. „Matote šitą kiečiausią vietą, kur yra tarsi dantys? Išimkite iltis.
Pasaulis vienijasi: bando uždrausti šunų valgymo festivalį
Pietų Kinijos Guangxi provincijos Yulin‘o mieste šio mėnesio pabaigoje prasidės vietinių šventė. Ir jos visai nelaukia šunys - nes jie taps pagrindiniu šunų mėsos festivalio patiekalu. Per 10 festivalio dienų nuo birželio 21-osios, vietiniai ir miesto svečiai čia suvalgo nuo 10 iki 15 tūkst. šunų. Šalies ir pasaulio aktyvistai jau senokai bando nutraukti festivalį.
Egzotika: kurių gėlių žiedai valgomi?
Kokio skanumo yra tulpės žiedas? O gvazdiko ar našlaitės žiedlapiai? Ir tai – visiškai ne retorinis klausimas. Pasirodo, yra visas būrys gėlių, kurių žiedai yra valgomi. Tačiau ką galima valgyti, o ko šiukštu neliesti? Kokias esat valgę gėles? Aš visiškai rimtai – tikrai nejuokauju. Netikit? Na, gerai, paklauskim visiems gerai žinomo virtuvės šefo Alfo, kokios gėlės yra valgomos. „Pagrindiniai keli: tai gvazdikai, rugiagėlės, nasturtos, našlaitės, pienės ir levandos.
Tobulos figūros kaina – griežtas „ne“ keliems dalykams
Dietologai jau ne kartą yra sakę, kad vėlyvas valgymas turi neigiamų pasekmių mūsų kūnui. Tačiau ar tikrai žinome, kokią įtaką svorio augimui turi vėlyvas pietavimas arba vakarieniavimas po aštuntos valandos vakaro? Dietologai įsitikinę, jeigu nuspręsite vakarienę valgyti po aštuntos valandos, rizikuojate priaugti per itin neilgą laiką mažiausiai du kilogramus, rašoma Daily Mail. Kad aiškiau įsivaizduotume tuos du nelemtus kilogramus, galime pasitekti vaizduotę.
Psichologas Marius Daugelavičius atskleidė netikėtą priežastį, lemiančią apetitą
Psichologo dr. Mariaus Daugelavičiaus teigimu, esant niūriam ir lietingam orui žmonės linkę valgyti daugiau saldėsių bei kaloringesnių užkandžių ir pasiduoti emociniams pirkiniams. Sugrįžus saulėtiems orams, maisto, kaip geros nuotaikos šaltinio, poreikis ženkliai sumažėja – renkamasi daugiau gaivesnių ir sveikesnių produktų, taip pat auga ir laisvalaikio prekių pardavimai. „Saulės spinduliai padeda gaminti serotoniną, kuris neutralizuoja neigiamas emocijas.
Kaip keitėsi lietuvių valgymo įpročiai per 25 metus?
Keičiantis kartoms, keičiasi ir skonis. Dar neseniai retas lietuvis atpažindavo jalapeną ar karį, o šiandien mėgaujasi triufeliais ir ančiuviais, o šalia mėsos su bulvėmis prisimena ir „kažką vegetariško“. Kulinarijos specialistų teigimu, su Nepriklausomybės atkūrimu į Lietuvą plūstelėjo naujų skonių, prieskonių ir mitybos įpročių banga. Lietuviai galėjo laisviau keliauti, susipažino su kitų kultūrų virtuve ir perėmė geriausias jų tradicijas, tapo drąsesni eksperimentuodami su maistu.
Kąsdami šokolado gabalėlį iš tiesų kremtate vitaminą?
Ne, tai ne juokai. Bent jau taip tikina kai kurie mokslininkai. Esą būtent juodasis šokoladas gražina oda, apsaugo dantis ir gerina kraujotaką. „Iš tikrųjų šokoladas yra unikalus produktas, dėl ko neapsisprendžia netgi rimti žmonės mokslininkai, ar tai yra maisto produktas, ar tai yra vaistas, nes iš tikrųjų biologiškai aktyvių medžiagų šokoladas, ypač juodasis, turi labai daug“, - tvirtina neurologas profesorius Dalius Jatužis.
Kokia duona yra naudingiausia sveikatai?
Šiandien, minint Šv. Agotos duonos dieną, daugelis nesusimąsto pirkdami duoną prekybos centruose, kad nuo senų senovės duona buvo ne tik garbinama kaip sveikatos šaltinis, bet buvo pagrindinė maitintoja. Dažniausiai ji buvo rauginta viso grūdo ruginių miltų duona. Tuo tarpu XXI a. duonos rūšių yra gausybė.
Tik stiprių nervų žmonėms: kinai švenčia šunų valgymo festivalį
Kinijos pietuose duris atvėrė šunų mėsos valgymo festivalis. Šimtai entuziastų ten rinkosi ragauti įvairių patiekalų iš šunienos. Ši tradicija Kinijoje gyvuoja jau daugiau nei 600-us metų, o kartą per metus organizuojamoje šventėje ant stalo atsiduria nuo 5000-ių iki 10-ties tūkstančių šunų. Šventės metu šuniena valgoma su ličių vaisiais ir kinai tiki, kad šiame derinyje yra gyvybinės energijos.