valgomi grybai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valgomi grybai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valgomi grybai“.
Neišmeskite grybų liekanų: nustebsite, kur pravers
Lietuviai vos pasirodžius pirmiesiems grybams ima plūsti į miškus, o šie šiemet vilioja ypatingai geru derliumi. Į pintines nugula patys įvairiausi grybai, tačiau patys populiariausi išlieka baravykai, raudonikiai ir voveraitės.
Ką žinoti einant į mišką grybauti, kaip ruošti laimikius, kad jie būtų ne tik skanūs, bet ir naudingi ir ar galima užsiauginti grybų savo kieme, naujienų portalui tv3.lt pasakojo grybų entuziastė Giedrė Svaldenytė-Pinot.
Aurelija Plūkė: „Jeigu nesi 110 proc. tikras, kad tai yra valgomas grybas, tada geriau neimti“
Nors Aurelijos Plūkės diplome parašyta, jog baigė socialinį darbą ir daug metų dirbo nevyriausybinėse organizacijose, yra vadovavusi nakvynės namams, dirbusi su socialiniais verslais, turizmo srityje, pastaruoju metu vis daugiau laiko skiria gilinti žinias apie grybus.
Aurelija socialiniuose tinkluose dalinasi atradimais apie grybus, kerpes ir kitus laukinius augalus, jų nuotraukomis ir detaliais prašymais.
„Esu tokia gamtos entuziastė“, – tokiais žodžiais save vadina Aurelija.
Grybautojai – rakštis ir medikams, ir policininkams
Tautiečių aistra grybavimui kiekvieną rudenį tampa galvos skausmu įvairioms tarnyboms, turinčioms gelbėti paklydusiuosius ar apsinuodijusiuosius.
Šiemet šalyje jau ne vienas grybautojas pateko į ligoninę – kas užvalgęs netinkamų (ir ne tik dėl neišmanymo, bet ir tyčia – eksperimentuojant), kas tiesiog persivalgęs ilgai lauktų rudens gėrybių. Be to, ne vieno užkietėjusio grybautojo pareigūnams teko miške ieškoti su šunimis ir sraigtasparniais.
Specialistai pataria: pirmoji pagalba apsinuodijus grybais
Prieš einant į mišką, reikia gerai įsidėmėti, kokie grybai yra nuodingi bei pasidomėti, kaip jie atrodo. Beje, mūsų miškuose randami ir nuodingi grybai, kurių kenksmingos medžiagos neišnyksta juos verdant...
Maloniai šiltas ir lietingas ruduo – grybautojų džiaugsmas, tačiau kuo daugiau grybų, tuo didesnis pavojus jais apsinuodyti. Nors Lietuvoje grybavimo tradicijos gana senos, literatūros apie valgomus, nevalgomus ir nuodingus grybus tikrai daug – kasmet pasitaiko apsinuodijimų.
Kad grybapjūtė neapkarstų
Kasmet Lietuvoje grybais apsinuodija nuo 60 iki 200 žmonių ir vis dar pasitaiko mirtinų atvejų. Kad ši nelaimė neatsėlintų į jūsų namus, rinkti reikia tik gerai pažįstamus valgomus grybus.
Rizikuoja sveikata ir gyvybe
Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro vedėja Ramunė Rutkauskaitė įsitikinusi, kad žmonės, visiškai pamiršę savisaugą, renka viską, kas tik nors kiek panašu į grybą.
„Atrodo, jei jau atvažiavo į mišką, tuščiu krepšiu jokiu būdu negrįš.