vaistininkė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaistininkė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaistininkė“.

Vaistininkė perspėjo: tokie gėrimai – daugiau reklaminis triukas, nei reali nauda

Vis dažniau internete galima pamatyti rekomendacijas vartoti elektrolitus ne tik po virškinamojo trakto sutrikimų, bet ir prevenciškai – sportuojant ar netgi prieš skrydį lėktuvu.
2024-08-27

Vargina pūslelinė? Pasakė, ką daryti, kad neatsinaujintų

Daugybei žmonių ne kartą teko patirti nemalonų dilgčiojimą prie lūpų ir vėliau išvysti atsiradusias pūsleles. Nors skausminga paprastoji pūslelinė gali erzinti ir varginti gana ilgą laiką, vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė atskleidžia, jog teisingai pasirinkus gydymą ir stiprinant bendrą organizmo sveikatą, šio viruso sukeliamą žalą galima gerokai sumažinti.
2024-07-19

Liaudiškos priemonės nuo peršalimo: vaistininkė patarė, kas padės, o kas tik pakenks

Peršalus dažnai žmonės griebiasi ne tik vaistų simptomams malšinti, bet ir, norėdami pasijusti geriau, išbando įvairias liaudiškas priemones. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad tikrai yra naudingų liaudiškų sveikatos patarimų peršalimui gydyti, tačiau kita pusė gali pridaryti daugiau žalos negu naudos.
2024-01-05

Lietuviai vaistinėse šluoja 1 prekę: įspėja, kad ji padės ne visada

Kalėdos ir Naujieji metai daugeliui mūsų reiškia ne tik džiaugsmą, bet ir nemažai įtampos. Dovanų ieškojimas, šventinių patiekalų ruošimas, svečių laukimas, miego trūkumas, dažnai geriama kava, kaloringas maistas, alkoholiniai gėrimai – visa tai gali lemti ir savijautos pokyčius. Šventiniu laikotarpiu nemažai žmonių skundžiasi padažnėjusiu pulsu, pakilusiu kraujospūdžiu, spaudimu širdies plote.
2023-12-28

Susirgus temperatūra gali ne tik kilti, bet ir kristi: pasakė, ką tai reiškia

Jei susergame ir ima kilti temperatūra, suprantame, kad taip ir turi būti, organizmas kovoja su virusu ar bakterija. Tačiau jei savijauta siaubinga, o temperatūra nė kiek nekyla, arba, dar keisčiau – ima kristi? Iš tiesų kūno temperatūros sumažėjimas susirgus gali būti ženklas, kad organizmas sunkiai kovoja su infekcija arba kad sutriko jo šilumos reguliavimo procesas. „Kūno temperatūra – individualus dalykas.
2023-12-14

Kaip atpažinti perdegimo sindromą? Patarė, ko imtis kuo skubiau

Perdegimo sindromas – lėtinio streso rezultatas, kai neigiami pojūčiai apkartina ne tik kasdienę darbo aplinką, bet trukdo mėgautis ir laisvalaikiu. Apatija, išsekimas, jėgų trūkumas, vis dažniau aplankantis jausmas, kad nepavyksta kontroliuoti situacijos ir nenoras eiti į darbą – tai tik keli simptomai, įspėjantys, kad pervargote. Tiesa, kai kurie žmonės vis dar mano, kad šiuos nemalonius pojūčius galima išgydyti atostogomis.
2023-12-01

Lūpų pūsleline galima užsikrėsti ne tik bučiuojantis: patarė, kaip greičiau atsikratyti

Lūpų pūslelinės padariniai itin nemalonūs – deginimas, patinimas, atsiranda mažos ir vandeningos pūslelės. Verta žinoti, kad šia liga užsikrėsti galima ne tik bučiuojantis, kadangi virusas plinta net ir geriant iš to paties puodelio, o kartą užsikrėtęs žmogus tampa viruso nešiotoju visam likusiam gyvenimui, sako vaistininkė.
2023-11-22

Vaistininkė: šis grožio vitaminas padės ir kenčiančioms mėnesinių skausmus

Vitaminas E kartais dar vadinamas grožio vitaminu, nes dėl savo antioksidacinio poveikio padeda gerinti odos, plaukų bei nagų būklę. Vis dėlto tai ne vienintelė priežastis, kuo šis vitaminas gali būti naudingas – sveikatos specialistai sako, kad jis gali sustiprinti organizmo atsparumą kovojant su infekcijomis ir sumažinti menstruacijų sukeliamus skausmus. Tačiau patiems pradėti vartoti vitaminų, maisto papildų, nepasitarus su specialistais, neatlikus reikalingų tyrimų, tikrai nereikėtų.
2023-11-09

10 dažniausių klausimų apie skiepus: kaip elgtis pasiskiepijus ir ką daryti, jei bijoma adatų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenys rodo, kad nuo 40-os metų savaitės, laikomos oficialiu gripo, koronaviruso ir kitų ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sezono startu, iki dabar sergamumo lygis ženkliai ūgtelėjo. O daugiau nei 500 Lietuvos gyventojų netgi hospitalizuoti. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė paaiškina, kad vienintelis išties veiksmingas būdas išvengti galimų sunkių šių ligų komplikacijų yra vakcinacija.

Šie ženklai išduoda, kad esate alergiškas pelėsiui namuose: nenumokite ranka

Atšalus orams ir padidėjus drėgmės kiekiui – gali atsirasti palankios sąlygos pelėsio atsiradimui. Šis mikroorganizmas gali sukelti alergiją, kuri taip pat gali būti pavojinga ir sveikatai. Apie tai, kaip atpažinti alergiją pelėsiui ir numalšinti jos simptomus, tv3.lt naujienų portalui pasakoja „Benu“ vaistinės atstovė – vaistininkė Urtė Jankauskaitė.
2023-10-19
REKLAMA
REKLAMA

Nekaltas taškelis išduoda klastingą ligą: laiku sužinokite, kas tai

Atėjus šaltajam sezonui, žmonės dažniau susiduria su pūslelinė, kitaip dar vadinama „Herpes simplex“ virusu. Ši infekcija gali paveikti įvairaus amžiaus žmones – nuo mažų vaikų iki vyresnio amžiaus asmenų. Pūslelinė gali kelti diskomfortą, tačiau daugelis žmonių, sergančių šia liga, gali ją valdyti. „Camelia“ vaistinės vaistininkė Giedrė Stankevičienė tv3.lt portalui papasakojo, kaip su šiuo virusu kovoti ir kaip pastebėti pirmuosius jo požymius.
2023-10-17

Užkirskite kelią trombams kraujagyslėse: štai kokie simptomai jau pavojingi

Patinimas, skausmas ar pasikeitusi odos spalva – tai tik keli iš simptomų, įspėjančių apie užsikimšusią kraujagyslę. Nesiimant prevencinių veiksmų ir laiku neatpažinus simptomų, pasekmės gali būti labai skaudžios – 1 iš 4 žmonių pasaulyje miršta dėl trombozės ar su ja susijusių komplikacijų.
2023-10-17

Vitamino D trūkumą išduoda šie simptomai: neignoruokite jų

Vitaminas D yra labai svarbi maistinė medžiaga, atsakinga už daugelį organizmo funkcijų, reikalingų augimui ir vystymuisi. „BENU“ vaistininkė Laura Mockutė sako, kad šis vitaminas laikomas sklandžios organizmo veiklos pagrindu, pasižyminčiu daugybe sveikatai naudingų savybių.  L. Mockutė sako, kad šis vitaminas lemia įvairių sistemų darbą: įskaitant endokrininę, nervų, širdies ir kraujagyslių, dalyvauja autoimuniniuose ir priešuždegiminiuose procesuose.
2023-10-10

Organizmo grūdinimas: vaistininkė patarė, kaip neperlenkti lazdos

Artėjantis šaltasis sezonas daugeliui asocijuojasi su peršalimo ligomis, tad norint nuo jų apsisaugoti puolama ieškoti įvairių imunitetą stiprinančių būdų ir priemonių. Grūdinimasis – vienas iš efektyvių būdų sustiprinti imunitetą ir tapti atsparesniems peršalimo ir virusinėms ligoms. Nuo ko pradėti grūdinti organizmą ir kaip tai daryti teisingai, atsako vaistininkė. „Grūdinimasis yra organizmo imuninės sistemos stiprinimas.
2023-10-06

Auksiniai patarimai, kaip lavinti atmintį: pravers tiek senam, tiek jaunam

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą.
2023-09-25

Kankina pagirios? Štai ką turite padaryti

Galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, svaigulys ir padažnėjęs širdies plakimas – visa tai padauginimo alkoholiu pasekmės. Vaistininkė Toma Gečienė pasakoja, kad apsinuodiję žmonės vis dar daro nemažai klaidų, malšindami pagirių simptomus, bei įvardija, kas gali išties padėti pasijusti geriau. Dažna klaida – iškart slopinami simptomai „Apsinuodijus alkoholiu organizmas pradeda kovoti su toksinų pertekliumi, stengdamasis juos pašalinti.
2023-09-04

Kodėl taip sunku keltis? Pasidalino auksiniais patarimais žvaliam rytui

Suprastėjusi nuotaika, mieguistumas, dėmesio koncentracijos stoka ir sumažėjęs darbingumas – tai yra vasarą išsiderinusio miego pasekmės, dėl ko ryte suskambęs žadintuvas gali tapti tikra kančia. Vis labiau artėjant rudeniškiems orams, rytai gali tapti dar sunkesni, todėl „Eurovaistinės“ farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė dalijasi praktiniais patarimais, kaip lengviau prabusti rytais.
2023-08-11

Kreipiasi į Lietuvos grybautojus: privalote tai žinoti

Rugpjūtį dažnas grybautojas savaitgalį leidžia miške ir nors čia vienu didžiausių pavojų gali tapti erkių įsisiurbimai, apsinuodijimų grybais rizikos taip pat nevertėtų pamiršti. Statistika rodo, kad apsinuodijimai netinkamai parinktais ar apdorotais grybais yra retesni nei alkoholiu ar vaistais, tačiau tai gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Vaistininkai ir toksikologai įspėja, kad grybauti ir vėliau apdoroti laimikį reikėtų itin atidžiai, antraip galima nemenkai sau pakenkti.
2023-08-09

Patamsėję ar paburkę paakiai pasako daug daugiau, nei galvojame: vien kremai problemų neišspręs

Ko gero, visiems yra tekę pažvelgus į veidrodį svarstyti, kaip užmaskuoti paburkusius ar patamsėjusius paakius. Anot „Camelia“ vaistininkės Virgilijos Bečelytės, oda atspindi, kaip jaučiamės, o ypač tai matosi plonoje paakių odoje – ji išduoda ne tik nemiegotas naktis, bet ir organų veiklos sutrikimus. Kaip to išvengti? Anot vaistininkės, paakių paburkimas dažnai yra trumpalaikė problema, kuriai užklupus jau žinome, ką ne taip padarėme, kurį sveikos gyvensenos aspektą apleidome.
2023-08-08

Peršalimas vasarą – įmanoma: vaistininkė įvardijo, kokių klaidų nekartoti

Vasarą susidurti su gerklės perštėjimu, kosuliu, sloga ir karščiavimu niekas nenori. Visgi, tokios tikimybės net ir esant šiltiems orams atmesti nereikėtų. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė įvardija dažniausiai daromas žmonių klaidas , kurios vasarą priveda prie peršalimo, bei dalinasi patarimais, kaip greičiau pasveikti.  Netiki, kad peršalo Kartais vasara besidžiaugiantys žmonės net nepatiki esantys peršalę, pasakoja vaistininkė Elvyra Ramaškienė.
2023-08-03

Neišmeskite pasibaigusio galiojimo vaistų: štai, ką reikia žinoti

„Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę?“, – tokį klausimą dažnai žmonėms užduoda vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, šį įprotį verta išsiugdyti, nes dažnu atveju tai gali apsaugoti ir mūsų sveikatą. Todėl vaistininkė išskiria 5 svarbiausias taisykles, kaip reiktų rūšiuoti vaistus ir maisto papildus.
2023-07-24

Dulkys: sugriežtinus reikalavimus vaistinėms iki liepos panaikintos keturios licencijos

Nauji reikalavimai vaistinėms, kai nuo liepos jose turi dirbti ne tik farmakotechnikas, bet ir vaistininkas, darbo nesutrikdė, iki liepos 1 dienos panaikintos keturios vaistinių licencijos, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Vasarą planuojate vestuves? Vaistininkė patarė, ką būtina turėti šventinę dieną

Vasara – vestuvių sezonas. Jauniesiems ši šventė – ypatinga, išlaukta ir suplanuota iki smulkmenų. Vis dėlto net ir tokią dieną gali tekti susidurti su įvairias nemaloniais simptomais ar sveikatos sutrikimais. Norint išvengti netikėtų staigmenų arba jas kuo skubiau išspręsti, vaistininkė Živilė Kontautienė pataria, ką svarbią dieną turėti jaunųjų vaistinėlėje, kad šventės programos netektų keisti dėl skubaus vizito į vaistinę.
2023-07-07

Vaistininkės apie pacientams gėdingas bėdas: tyliai prašo „kito ryto“ tablečių, „vyriškų vitaminų“, atneša išmatų stiklainį

Pacientai vis dar gėdijasi tam tikrų savo sveikatos problemų, tad vaistinėje neretai šnibžda arba bando išsisukti nuo klausimų. Tačiau kad ir koks negalavimas kamuoja, jis nėra gėdingas, sako vaistininkai.  „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Gabrielė Kripaitytė-Afanasjevienė pasakoja, kad dažnai tenka susidurti su pacientais, kurie apie savo sveikatos problemas bijo kalbėti.
2023-07-07

Sutaupyti vaistinėje įmanoma: pasidalino 5 pasiteisinusiais patarimais

Remiantis atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, viena dažniausių priežasčių, skatinančių gyventojus bent kartą per mėnesį apsilankyti konkrečioje vaistinėje, yra jos siūlomos nuolaidos ir specialūs pasiūlymai (taip teigia 40 proc. apklaustųjų). Daugelis gyventojų reikalingus vaistinius preparatus mielai renkasi įsigyti pigiau, todėl „Camelia“ vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė sutiko pasidalinti papildomais patarimais, kurie vaistams ar maisto papildams padės išleisti mažiau.
Aktualijos 2023-06-29

Atskleidė, kas turi didesnę riziką susirgti pėdų grybeliu: štai kas padės išvengti

Pėdų grybelis – viena iš labiausiai paplitusių grybelinių infekcijų, kadangi dėl drėgnos ir vėsios pėdos aplinkos, ypač tarpupirščiuose, sukuriama optimali terpė grybeliams daugintis. Vaistininkė Greta Vaitoškaitė kartu su gydytoja Dominyka Stasevičiene sutinka – itin svarbu laikytis kruopščios pėdų higienos ir laiku pradėti gydyti infekcijas, taip išvengiant tolimesnių komplikacijų.
2023-06-21

Perspėja dirbančius darže ir sode: menkas įbrėžimas gali baigtis mirtina infekcija

Daržininkystės sezono metu ne visuomet pavyksta išvengti įsipjovimų ir įsibrėžimų, o tokiais atvejais labiausiai reikėtų saugotis sepsio bei stabligės. Todėl vaistininkė Elvyra Ramaškienė pataria pasikartoti pirmos pagalbos taisykles susižeidus bei įvardija svarbius ženklus, kada reikėtų skubėti pas gydytoją dėl ligų pavojaus. Net ir įbrėžimas gali sukelti mirtiną infekciją Darbuojantis darže arba sode yra gan sudėtinga išvengti nedidelių įbrėžimų ar įsipjovimų.
2023-06-15

Vargina pilvo pūtimas? Skubėkite išbandyti šias priemones

Pilvo pūtimas, dar kitaip vadinamas meteorizmu, yra nepatogus ir varginantis simptomas, kurį patiria daugelis žmonių. Virškinimo trakte besikaupiančios dujos gali sukelti ne tik fizinį diskomfortą, bet ir nepasitikėjimą savimi, ypač vasaros sezonu. Todėl vaistininkė Toma Gečienė dalijasi praktiniais patarimais, kaip atsisveikinti su pilvo pūtimu.  „Pilvo pūtimą gali sukelti pačios įvairiausios priežastys kaip neteisingi valgymo įpročiai, maisto netoleravimas ir virškinimo sutrikimai.
2023-06-08

Pastebėjote neaiškius bėrimus ant kūno? Vaistininkė pasakė, kokia liga už to gali slypėti

Įvairūs odos dariniai, tokie kaip spuogeliai, pūslelės ar dėmelės, ne visada yra teisingai atpažįstami – ar išbėrė nuo apelsinų, o gal nuo drabužio etiketės? Vaistininkė atsako, kokie bėrimai dažniausiai pasitaiko ir kaip juos galima atpažinti.  Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Guodos Grikšienės, bėrimas yra sudirginta, pastebimai pakitusi odos vieta, kai pasikeičia jos spalva ar tekstūra. Tokia oda gali būti paraudusi, patinusi, niežtinti ar netgi skausminga.
2023-06-05

Įspėjo, kas labiausiai turėtų saugotis saulės spindulių: pasitikrinkite, ar nesate vienas iš jų

Apie būtinybę saugotis kenksmingo saulės spindulių poveikio galima rasti daugybę informacijos. Nors galioja kiekvienam tinkančios universalios tiesos, vaistininkė Urtė Peleckytė-Gaigalė atkreipia dėmesį, kad dalis žmonių turėtų būti ypač dėmesingi, nes saulės spinduliai jiems gali palikti dar skaudesnių padarinių.
2023-06-01

Plintant vaikus atakuojančiai infekcijai vaistininkė siunčia įspėjimą: pamirškite šį tepalą

Dažno suaugusio paklausus apie labiausiai įsiminusią vaikystės ligą, bus įvardyti būtent vėjaraupiai. Nors šiltasis sezonas įsibėgėja, vaistininkai sako, kad vis dar neatslūgsta šios ūmios infekcinės ligos, kuria dažniausiai serga ikimokyklinio amžiaus vaikai, banga. Vaistininkė Virgilija Bečelytė įspėja tėvus, vaikams susirgus vėjaraupiais, nelaužyti izoliacijos ir ragina pagaliau pamiršti šiai ligai gydyti ilgai naudotą briliantinę žalumą.
2023-05-30

Šios 5 vaistažolės turi atsidurti jūsų darže: tai – lobis sveikatai

Artėjanti vasara sodininkyste užsiimantiems gyventojams tampa tikru darbymečiu. Daržų savininkai šiuo metu rūpinasi ne tik daržovių sodinimu, bet ir kokiomis vaistažolių arbatomis stiprins savo organizmą vasarai pasibaigus. Apie tai, kokias vaistažoles naudingiausia auginti savo darže, kaip jas vėliau vartoti ir su kuriomis vaistažolėmis reiktų elgtis itin atsargiai, pasakoja vaistininkė Irena Garuckienė.
2023-05-29

Vaistininkė patarė, ką būtina turėti vykstant atostogų: pasitikrinkite, ar turite tai savo lagamine

Šiltasis sezonas – atostogų metas. Kasdien ne tik į egzotiškus kraštus, bet ir į ypatingas Lietuvos vietas vyksta poilsiautojai. Vis dėlto, kad kelionės praeitų sklandžiai ir ne tektų susidurti su sveikatos problemomis vaistininkė Jurgita Jankauskienė primena, ką reikėtų turėti lagamine. Ne paslaptis, kad prieš kelionę svarbu pasidomėti šalimi, į kurią ruošiamasi keliauti.
2023-05-29

Sukandžiojo uodai? Šie būdai padės greičiau atsisveikinti su įkandimais

Vasarą primenančios pastarosios dienos padovanojo ne tik gerus orus, bet ir po ilgos pertraukos sugrįžusių uodų nelauktus įkandimus. Todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė dalijasi patarimais, kaip išvengti varginančio kasymosi bei greitai numalšinti atsiradusį uodų įkandimų niežulį. Šalti ledukai ir kompresai „Šalti kompresai ir ledukai – tai vienos greičiausių priemonių, padedančių numalšinti uodų įkandimų sukeltą niežulį.
2023-05-26

Susirgę šiukštu savavališkai nevartokite šių vaistų: taip sau tik pakenksite

Antibiotikų sukūrimas padarė tikrą perversmą visuomenės sveikatos srityje ir tapo dideliu žingsniu infekcinių ligų gydyme. Visgi, gydytojai dažnai susiduria su pacientais, kurie savavališkai nusprendžia gydytis šios rūšies vaistais. Prienų „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Rita Keturakienė pažymi, kad antibiotikai gelbėja milijonus gyvybių, tačiau itin svarbu žinoti, kad juos vartoti galima tik su gydytojo paskyrimu ir griežtai laikytis nurodymų.
2023-05-22

Gydytoja patarė, kaip elgtis įkandus vabzdžiui: štai kada tai pavojingiausia

Sušilus orams, visi skuba laisvą laiką praleisti gamtoje, tačiau poilsį dažnai apkartina vabzdžiai, kurių įkandimai gali sukelti sveikatos sutrikimų. Nors Lietuvoje gyvybei pavojingų vabzdžių nėra, tačiau kai kurių iš jų įgėlimai gali ne tik sukelti nemalonius pojūčius, bet ir iššaukti alerginę reakciją.
2023-04-27

Ruošiatės atostogauti? Šios priemonės turi atsidurti jūsų kelionių vaistinėlėje

Nors vasara jau čia pat, tačiau neretam nepavyksta išvengti peršalimo. Vaistininkė Ieva Sauserytė sako, kad dažnai užklumpančios virusinės ligos gali būti signalas, kad organizmas prašo poilsio ir jau laikas planuoti atostogas. Vaistininkė pataria, kodėl nereikia atidėlioti poilsio, kaip išvengti priešatostoginio streso ir tinkamai pasiruošti laisvų dienų laikotarpiui. Vis dar galima išgirsti besididžiuojančių sukauptu rekordiniu atostogų dienų skaičiumi.
2023-04-26

Nuo lengvo bėrimo iki gyvybei pavojingos būklės: patarė, kas padės tvarkytis su šienlige

Pavasaris – metų laikas, kuris vieniems asocijuojasi su geru oru, o kitiems jis primena apie „sugrįžtančias“ alergijas ir negalavimus. Jų spektras itin platus – nuo lengvo bėrimo iki gyvybei pavojingo anafilaksinio šoko. „Camelia“ vaistininkė Giedrė Stankevičienė teigia, kad šiuo metų laiku žmonės pagalbos dažniausiai ieško dėl alergijos žiedadulkėms (šienligės), vabzdžių įkandimams, saulei, vandeniui ir maistui. Ji aiškina to priežastis, išskiria rizikos grupes ir pataria, kaip sau padėti.
2023-04-12

Galvojate apie organizmo „detoksą“? Šie 10 vaistininkės patarimų – kaip tik jums

Artėjant pavasariui vis daugiau žmonių gali susimąstyti apie grįžimą prie sveikesnės mitybos ar netgi griebtis kūno detokso. Kalbama, kad patys imdamiesi detoksikacijos priemonių, mes galime iš organizmo pašalinti nuodingųjų medžiagų toksinų perteklių, tačiau vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidžia: mūsų organizmas pats puikiai geba pašalinti toksinus, tik jam kartais gali prireikti pagalbos. Ji įvardija 10 patarimų, kaip mes galime padėti organizmui.
2023-03-16

Siautės magnetinė audra: pataria, ką daryti, jei užklupo šie simptomai

Sklindant žiniai, kad Lietuvoje kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros, įvardijama, kad šiuo laikotarpiu gyventojus gali kamuoti tokie simptomai kaip padidėjęs kraujospūdis, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, bendras silpnumas bei netgi lėtinių ligų paūmėjimas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad šiuos simptomus tikrai gali pajusti ne kiekvienas, o visgi su jais susidūrus svarbiausia pasirūpinti individualių simptomų malšinimu, rašoma pranešime spaudai.
218 2023-03-10
REKLAMA
Profesorius Alvydas Unikauskas (nuotr. pranešimo spaudai)  Profesorius Alvydas Unikauskas (nuotr. pranešimo spaudai)

Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius A. Unikauskas papasakojo, kaip natūraliai sumažinti kraujo spaudimą

Maždaug kas trečias 25-65 metų pacientas kenčia nuo padidėjusio kraujo spaudimo (arterinės hipertenzijos). Nors dažniausiai skubama griebtis tablečių, vis dėlto, profesorius Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ primena – pabandyti sumažinti kraujo spaudimą galima ir natūraliomis priemonėmis bei preparatais.
2023-03-06

Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta magnio: vartojant svarbu laikytis 4 taisyklių

Nuovargis, mieguistumas, irzlumas, raumenų spazmai ar silpnumas, pykinimas, apetito trūkumas, galūnių dilgčiojimas ir koncentracijos stoka – pirmieji negalavimai, kurie gali išduoti, kad jums trūksta magnio. Vaistininkė Jurgita Jankauskienė sako, kad šis mineralas ypatingai svarbus, nes užtikrina daugelio organizmo funkcijų stabilumą, o ilgalaikė ar ženkli jo stoka sukelia rimtas pasekmes.
2023-03-01

Kamuoja nuovargis ir energijos trūkumas? Štai, kas padės

Kartu su pavasariu atkeliauja ne tik ilgai laukta šiluma, ilgėjantys vakarai ir žaliuojantys medžiai, bet neretai – ir puokštė sveikatos problemų. Vaistininkai pastebi, kad vis daugiau gyventojų skundžiasi įvairiais pereinamojo sezono negalavimais: nuo padidėjusio nuovargio iki virškinimo sutrikimų. Tačiau „Eurovaistinė internete“ farmacininkė Dovilė Tervydė teigia, kad pasiruošus tinkamai, dalies jų galima išvengti.
2023-02-27

Šiukštu nenaudokite šių vaistų slogai gydyti: gresia nemalonios pasekmės

Sloga – oro lašeliniu būdu plintanti ūmi virusinė infekcija, su kuria bent kartą gyvenime yra tekę susidurti daugeliui. Nepaisant to, daugelis ją gydo klaidingai – pasitelkia liaudies mediciną ar perteklinį vaistų vartojimą. Vaistininkė Asta Krušnienė teigia, kad visa tai gali sukelti rimtas pasekmes ir sveikatai, ir gyvenimo kokybei.
2023-02-23

Ilgą laiką temperatūra laikosi apie 37 laipsnius? Įspėjo, kokias sveikatos bėdas tai gali slėpti

Kartais termometras ilgą laiką, kelias dienas, savaites ar net mėnesius, rodo ne daug pakilusią temperatūrą – 37–37,5 °C . Vaistininkės teigimu, tai gali būti tiek įvairiausių ligų simptomas, tiek ir ženklas, kad reikėtų pakeisti namie naudojamą termometrą.
2023-02-15

Vis dar negalite atsigauti po gripo? Įsiminkite, kokios priemonės padės

Praūžus sergamumo gripu pikui, nemažai žmonių susiduria su jo pasekmėmis – liekamaisiais reiškiniais. Vaistininkė Viktorija Rimkuvienė pasakoja, dėl kokių nusiskundimų dažniausiai pagalbos ieško pacientai, įvardija pagrindinę jų klaidą ir įspėja apie pasekmes.  „Dažniausiai į vaistinę atskubėję pacientai, persirgę gripu, skundžiasi jėgų stoka, apatija, mieguistumu, užsitęsusiu kosuliu, galvos svaigimu ir gerklės skausmu ar perštėjimu“, – sako „Camelia“ vaistininkė V. Rimkuvienė.
2023-02-13

Lietuviai vyrai vaistinėse šluoja „mėlynas tabletes“: vaistininkė įspėja

Visais laikais žmonės domėjosi, kaip galima pagerinti lytinį gyvenimą – jau Antikos laikais kalbėta apie medžiagas, kurių pagalba galima sužadinti lytinį potraukį ar išspręsti kitas su tuo susijusias problemas. Su Afrodite, meilės ir grožio deive, siejami afrodiziakai tyrinėjami iki šių dienų, tačiau apie seksualines problemas žmonės vis dar gėdijasi kalbėti su gydytoju ar vaistininku.
2023-02-13

Kaip gydytis, jei susirgote gripu, peršalimu ar COVID-19? Štai ką turite žinoti

COVID-19, gripas ir peršalimas – dažniausios virusinės ligos, kuriomis žiemą serga žmonės. Ir nors, atrodytų, visi jau turėtų būti išmokę jas gydyti tinkamai, daugelis vis dar daro klaidų, kurios sveikatai atsiliepia neigiamai. „Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė sako, kad jų sukeltų pasekmių spektras itin platus ir pataria, kaip namų sąlygomis gydytis tinkamai.
2023-02-10

7 patarimai, kaip sustiprinti akis: štai kada pasirodyti gydytojui būtina

Akys – sudėtingas funkcijas atliekantis žmogaus jutimo organas, suteikiantis daugiausiai informacijos: įvairių šaltinių duomenimis, regėjimas lemia 80–90 proc. visų mūsų žinių apie supančią aplinką. Šio mums ypatingai svarbaus organo sveikata įprastai suprastėja žiemą –vaistininkė Jurgita Jankauskienė įvardija to priežastis ir pataria, kaip pasirūpinti savo akimis.
2023-01-27

Jau netrukus gali smogti antra virusų banga: atskleidė, kokia priemonė padeda palengvinti simptomus

Peršalimo ligos šaltuoju metų laiku kamuoja dažną lietuvį. Daugelis ieško būdų palengvinti varginančius simptomus, o tam pastaruoju metu vėl vis dažniau pasitelkiamos inhaliacijos. Šeimos gydytojai ir vaistininkai šį metodą vertina pakankamai palankiai, tačiau perspėja vengti kritinių klaidų, kurios gali nulemti net kraujotakos sutrikimus.
2023-01-24
Į viršų