uždegimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „uždegimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „uždegimas“.
Pamatę, kokie lietuviai grįžta po gydymo Turkijoje, kraupsta net medikai: dantis atsineša rankose
Lietuviai vis dažniau atranda Turkiją bei kitas šalis ne tik kaip vietą poilsinėms kelionėms, bet ir pigesnėms medicinos paslaugoms. Viena iš populiariausių gydymo sričių, kurią lietuviai renkasi Turkijoje – dantų gydymas.
Skaičiuojama, kad turistų iš Lietuvos 2021 m. Turkijoje buvo 114 tūkstančių, o 2022 m. – jau 270 tūkst. Svarbią vietą šioje statistikoje užima ir keliaujantys medicinos tikslais.
„Baltijos implantologijos centro“ vyr.
Radinys lietuvės ausyje pribloškė ir medikus: ten tūnojo kelis mėnesius
Ausų sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra kvėpavimo takų būkle, o iš pirmo žvilgsnio nekaltas peršalimas ar sloga gali virsti rimtesnėmis ausų ligomis.
„Mūsų nosis, gerklė ir ausys yra tarpusavyje susijusi organizmo sistema, todėl infekcijos lengvai plinta iš vienos srities į kitą“, – perspėja Kaišiadorių rajono savivaldybės sveikatos centro otorinolaringologė Viktorija Ašmonė.
Klastinga liga smogia Lietuvos moterims: pajutus simptomus skubėkite pas gydytoją
Moterų makšties uždegiminės ligos yra dažna problema, su kuria susiduria ne tik suaugusios moterys, bet ir paauglės ar net visai mažos mergaitės. Viena iš dažniausiai pasitaikančių ligų – vaginitas, kuris atsiranda dėl makšties mikrofloros disbalanso ir pradėjus vyrauti kitiems mikroorganizmams ar grybams.
Ši liga gali sukelti nemalonius simptomus, tokius kaip pilkšvos išskyros, aštrus kvapas, niežėjimas ir deginimas.
Kasos uždegimą paskatina vos 1 veiksmas: profesorius Kalibatas įspėja visus
Lietuvą jau užplūdo karščiai, kurie daliai žmonių yra itin pavojingi: perkaisti galima ne tik būnant saulėje, bet ir namuose. Naudinga įsidėmėti ženklus, kuriuos siunčia organizmas, kai karštis alina per stipriai, ir žinoti, kada metas kreiptis į medikus.
Daugiau apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Lietuvos šeimos gydytojų asociacijos prezidentas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Julius Kalibatas.
Neskubėkite griebtis vaistų: šios žolelės – sveikatos gysla organizmui
Augalai yra neatsiejama mūsų kasdienės mitybos dalis ir turi nepaprastą įtaką mūsų sveikatai. Nuo seno žmonės tikėjo, kad įvairūs augalai, žolelės gali turėti neįkainojamą naudą organizmui. Jie ne tik suteikia reikalingų maistinių medžiagų, bet ir gali turėti gydomųjų ar prevencinių savybių, padedančių išlaikyti gerą sveikatą ir sumažinti ligų riziką.
Ant odos turite tokių dėmių? Štai, ką jos išduoda
Pigmentinės dėmės yra viena iš dažniausių odos problemų, su kuria gali susidurti visų amžiaus grupių žmonės. Nepriklausomai nuo odos tipo ar gyvenimo būdo, daugelis žmonių patiria pigmentacijos sutrikimus, kurie gali būti panašūs į saulės dėmes, senėjimo sukeliamas dėmes ar kitas diskrečias spalvų nevienodumo apraiškas.
Hepatito C simptomai: tūkstančiai net nežino, kad serga
Apie 70 000 Jungtinės Karalystės gyventojų nežino, kad serga hepatitu C. Nors tai nėra mirtina liga, tačiau negydant ji gali sukelti vėžį, sunkius kepenų pažeidimus ir mirtį.
Virusas plinta per sąlytį su krauju, taip pat naudojantis bendrais dantų šepetėliais ir skustuvais.
Inkstų liga smogia iš pasalų: negydant baigiasi mirtimi
Dažnas nesusimąsto, kad bakterijų sukelta šlapimo takų infekcija smogia iš pasalų ir gali baigtis net sepsiu.
Tuo įsitikinęs šeimos gydytojas Irmantas Aleksa, kuris sako, kad šią, skausmingu šlapinimusi, prasidedančią infekciją, būtina gydyti laiku ir suvartoti visus paskirtus antibiotikus.
Pasak tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dalyvavusio mediko I.Aleksos, šlapimo takų infekcija yra bakterinė infekcija, kuri privalomai turi būti gydoma antibiotikais.
Perspėja skubančius poilsiauti: maudydamiesi atviruose telkiniuose saugokitės šių susirgimų
Lietuvoje vasara trumpa, tad žmonės stengiasi išnaudoti kiekvieną šiltą ir saulėtą dieną. Vieni ilsisi prie Baltijos, kiti – pirmenybę teikia ežerams ar upėms. Karštomis dienomis šaltas vanduo maloniai vėsina ir atgaivina, net suteikia energijos. Vis dėlto, neretai po vandens pramogų tenka skubėti į vaistinę ir peršalimas čia tik viena iš galimų problemų.
Įvardijo pirmuosius Parkinsono ligos simptomus: daugelis to nežino
Parkinsono liga – viena žinomiausių neurodegeneracinių ligų. Teigiama, kad pagal dažnumą ji yra antroje vietoje po Alzheimerio ligos. Kiekvienais metais Lietuvoje yra registruojama 1,5 tūkst. naujų atvejų. Gydytoja įvardijo pirmuosius Parkinsono ligos simptomus, kad galėtumėte juos pastebėti laiku.
REKLAMA
REKLAMA
Šie požymiai išduoda, kad organizme prasidėjo uždegimas: gydytojas įvardijo, koks maistas padės jo išvengti
Tinstanti, paraudusi ir skausminga oda – pirmieji lokalaus uždegimo požymiai. Uždegimo priežasčių yra įvairių, jį sukelti gali išorinės priežastys, tokios kaip įdrėskimas, arba vidinės priežastys, pavyzdžiui, organų disfunkcija ir kitos. Vis dėlto net ir tokio pobūdžio uždegimą galima gydyti natūraliais būdais, vienas jų – tinkama mityba.
Viena skausmingiausių ligų – vidurinės ausies uždegimas: kaip sau padėti?
Vidurinės ausies uždegimas – gana dažna diagnozė gydytojų praktikoje. Vienas iš pūlingo ausies uždegimo išskirtinumų – itin stiprus skausmas, kuris pacientą gali net pravirkdyti. Duomenys rodo, kad būtent otitas yra viena dažniausių ausies skausmo priežasčių. Tad jei stipriai suskaudo ausį, o skausmas tik intensyvėja, tai labai tikėtina, kad vidurinėje ausies dalyje jau vystosi uždegiminiai procesai, kuriuos būtina nedelsiant stabdyti.
Staigus nugaros skausmas gali išduoti skaudžią ligą: pasitikrinkite laiku
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, staigus nugaros skausmas yra viena iš penkių pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės kreipiasi į šeimos gydytojus. Iš tiesų, nervų šaknelių uždegimo, dar vadinamo radikulitu, sukeliamą nugaros apačios ar kaklo skausmą žino daugelis.
Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro gydytoja neurologė Dalia Stašaitytė sako, kad sergančiųjų juo netrūksta, o staigus skausmas užklumpa vis jaunesnio amžiaus pacientus.
Paprasta grožio procedūra virto košmaru: 21-erių mergina įspėja kitus
Juk naujas auskaras visuomet gera idėja, tiesa? Visgi vienos moters noras pasipuošti dar vienu auskaru baigėsi stipriu užkrėtimu – ji atsidūrė ligoninėje.
Viena „TikTok“ vartotoja atskleidė, kad ji įsivėrė auskarą, o vėliau šešias savaites praleido Prancūzijos ligoninėje, dėl sunkaus užkrėtimo, rašoma thesun.co.uk.
21-erių laukinės gamtos fotografė Caitlyn Earwaker savo TikTok paskyroje „caitlynearwaker“ atskleidė, kaip jai buvo pradurta ausis ir prasidėjo infekcija.
Plaučių vėžį gali išduoti keli aiškūs ženklai: pastebėkite juos laiku
Susirgus plaučių vėžiu, kol jis dar nespėjo išsivystyti ar išplisti, yra vilties jį išgydyti. Kasmet plaučių vėžys yra diagnozuojamas apie 38 000 žmonių.
Dauguma žmonių, kuriems nustatyta ši diagnozė, yra rūkantys ir vyresni nei 60 metų. Nerūkantiems žmonėms pasyvus rūkymas namuose ar darbo vietoje gali padidinti plaučių vėžio riziką iki 30%. Kiti rizikos veiksniai yra radiacija ir asbestas, rašo express.co.uk.
Skrandžio uždegimą išduoda keli ženklai: nekreipiant dėmesio gali baigtis liūdnai
Kažko ne taip suvalgiau – taip žmonės dažniausiai apibūdina ūmų gastritą. Jo simptomus – skrandžio skausmą, pykinimą ir vėmimą, pilnumo jausmą skrandyje, blogą virškinimą – yra tekę patirti ne vienam. Kaip gydyti skrandžio uždegimą ir kokie efektyviausi vaistai nuo skrandžio uždegimo – tarp dažniausiai girdimų klausimų vaistinėje.
Be ūminio dar gali būti ir lėtinis gastritas, abiejų simptomai yra tokie patys, tik lėtinio gastrito atveju mažiau išreikšti.
Įsidėmėkite visam laikui: štai, kaip atskirti anginą nuo peršalimo
Gerklėje esančios tonzilės yra tarsi riteriai, šarvais saugantys kvėpavimo takus nuo infekcijų. Tonziles užpuolus bakterijoms ar virusams užplūsta būsena, vadinama angina. Specialistai sako, kad savo tonzilėmis reikėtų rūpintis dar prieš atsirandant problemoms – nuolat stiprinti savo imunitetą.
Bakterijoms bei virusams užpuolus tonziles, gali kilti audinio uždegimas, kuris paprastai vadinamas angina.
Gydytoja įspėja kavos mėgėjus: vienas įprotis gali baigtis skaudžiai
Pavalgę jaučiatės apsunkę, ima pykinti ar jaučiate skausmus? Tai gali būti signalas, kad jūsų skrandyje prasidėjo uždegimas. Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit naujienų portalui tv3.lt paaiškino, kas sukelia gastritą ir kaip jo išvengti.
Gastritas – ūminis arba lėtinis skrandžio gleivinės uždegimas. Susirgus gastritu jūsų skrandžio gleivinė parausta, paburksta, o sunkesniais ligos atvejais gali ir išopėti.
Rasta nauja autouždegiminė liga – jau aišku ir kas ją sukelia
Paprastai po naujos ligos atradimo iki išsiaiškinimo, kas ją sukelia, praeina dešimtmečiai ar net šimtmečiai. Tačiau vieno autouždegiminio sutrikimo priežastis buvo paaiškinta tame pačiame darbe, kuriame jis ir aprašomas. Kartu yra pateikiamas ir galimo gydymo pasiūlymas.
Dėl genetinės mutacijos kai kurie žmonės kenčia nuo dažnai pasikartojančio karščiavimo ir stipraus skausmo. Staiga susirgus, patinsta limfmazgiai, pasireiškia kitokie neįprasti simptomai.
Nenumokite ranka į inkstų skausmą: pasakė, kada arbatos nebepadės
Inkstų skausmas gali kilti dėl įvairiausių priežasčių, o pojūčiai vieni nemaloniausių – skausmas gali būti tiek maudžiantis, tiek priepuolinis. Vaistininkė pataria, kaip stiprinti inkstus, jog negalavimai niekada nepasibelstų, o jau atsiradus nemaloniems pojūčiams ji aiškina, kada pagelbės tik vaistai nuo inkstų skausmo ar vaistai nuo inkstų uždegimo, o kuomet ir arbata nuo inkstų uždegimo bus pakankama priemonė.
Nepraeikite pro pušis: jų spygliuose – neišmatuojama nauda
Senovinėje dainoje šešuras siunčia marčią parnešti žiemužės šėko (žalumynų), vasaros sniego. Kas gi tas žiemužės šėkas? Tai spygliuočių medžių – eglių, pušų, kadagių, tujų – šakelės, spygliai. Gamta taip sutvarkė, kad būtent antroje žiemos pusėje, kai spusteli šaltukas, spygliuose susikaupia daugiausia vertingų medžiagų. Vasario pabaigoje gausus snygis aplaužė eglių ir pušų šakas, tad miškuose, parkuose žiemužės šėko – nors vežimu vežk. Belieka jo prisirinkti ir naudoti sveikatai, grožiui.
Apsaugokite savo plaučius laiku: štai, ką žinoti verta
Pasauliui kovojant su koronaviruso infekcija, nepaliaujamai daugėja ir plaučių uždegimo – sunkios, klastingos kvėpavimo takų infekcijos, galinčios sukelti net mirtį – atvejų. Šeimos gydytoja paaiškina, kodėl pneumonija yra tokia pavojinga liga ir pataria, kaip ją suvaldyti.
Rytą pradėkite šaukšteliu alyvuogių aliejaus: štai, kokią naudą pajusite
Daugelis iš mūsų naudoja alyvuogių aliejų kaip kepimo ir patiekalų pagardinimo priemonę, tačiau iš tikrųjų tik išgėrus šiek tiek aliejaus, galėsite pajusti jo tikrąją naudą. Jis žinomas dėl savo teigiamo poveikio širdžiai, tačiau stebuklai, kuriuos jis gali padaryti jūsų kūnui, tuo neapsiriboja.
Padeda odai
Alyvuogių aliejus yra būtinas daugelio kosmetikos gaminių ingredientas, kuris taip pat gali būti naudingas jūsų odai. Tai sumažina odos paraudimą ir patinimą.
Vasarą lietuvius užklumpa ši liga: prasideda paprastu pūslės skausmu
Sveikatos specialistai pastebi, kad šią vasarą kur kas daugiau gyventojų skundžiasi dėl šlapimo pūslės uždegimo. Vaistininkai perspėja, kad negydomas jis gali sukelti rimtų sveikatos problemų.
Šlapimo pūslė yra organas, turintis tamprią sienelę, į kurią iš inkstų patenka šlapimas. Farmacininkas Laurynas Rukas pasakoja, kad jau ir per karantiną, o labiausiai po jo, šiais metais gerokai daugiau klientų prašo priemonių šlapimo pūslės uždegimui gydyti.
Koronavirusu susirgusi Laura ragina saugotis: „Iš skausmo norėjosi net klykti“
Koronaviruso pandemija vis dar yra sukausčiusi visą pasaulį. Ir nors lietuvaičiai jau stengiasi pamiršti pirmąją jo bangą, vis daugiau specialistų garsiai kalba, kad antroji jo banga jau visai netoli. 43-ejų sulaukusi lietuvaitė Laura – viena iš daugelio, kurie ištraukė „nelaimingą kortą“ ir akis į akį susidūrė su grėsminguoju koronavirusu. Šiandien moteris įspėja kitus ir sako, kad liekamuosius šio viruso reiškinius ji jaučia iki šiol.
Naujienų portalui tv3.lt lietuvaitė Laura (aut. pas.
Itin nemaloni liga nusitaikė į Lietuvos moteris: pasakė, kas padeda kovoti
Sveikatos specialistai pastebi, kad šią vasarą kur kas daugiau gyventojų skundžiasi dėl šlapimo pūslės uždegimo. Vaistininkai perspėja, kad negydomas jis gali sukelti rimtų sveikatos problemų ir primena, kad peršalti gali tiek moterys, tiek vyrai.
Šlapimo pūslė yra organas turintis tamprią sienelę, į kurią iš inkstų patenka šlapimas.
Mamą palaidojusi Marija: ją ištiko insultas, bet medikai gydė nuo inkstų uždegimo
Kaunietei Marijai pastarasis pusmetis buvo sunkus ne tik dėl visą pasaulį apėmusios koronaviruso pandemijos. Gegužės mėnesį moteris neteko brangiausio savo žmogaus – mamos. O dėl jos mirties Marija kaltina Kauno respublikinės ligoninės medikus, kurie, anot jos, insulto ištiktą moterį gydė nuo inkstų uždegimo. Tuo metu ligoninės atstovai sako, kad jie padarė viską siekdami išgelbėti moters gyvybę.
Viduriavimas, pilvo skausmai, pykinimas: ši liga nusitaikė į jaunimą
Gegužės 19-oji – Pasaulinė uždegiminių žarnyno ligų diena – yra puiki proga nebesidrovint ir atvirai pasikalbėti apie sutrikusiu tuštinimusi pasireiškiančią klastingą negandą. Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos vadovas profesorius Juozas Kupčinskas pasakoja, kad sergančiųjų šiomis ligomis mūsų šalyje nuolat daugėja. Laimei, medicinos mokslo pažanga neatsilieka.
Ši nemaloni liga nusitaikė į moteris: kas trečia serga bent kartą
Kas bent kartą gyvenime yra susidūręs su šlapimo pūslės uždegimu, kasmet su nerimu laukia apgaulingai šiltėjančių orų. Ši klastinga liga bunda kartu su pavasariu ir neretai užklumpa vos susigundžius pasėdėti ant dar šaltų terasos grindų, stebint lauke sprogstančius žiedus.
Apie tai, kas yra cistitas ir kaip išvengti šios vienos nemaloniausių ligų, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja urologė Jonė Verikaitė.
Dieną pradėkite šaltu dušu: pokyčius pastebėsite netrukus
Daugeliui šaltas dušas atrodo patraukli idėja tik karštomis vasaros dienomis, tačiau yra žmonių be jo negali įsivaizduoti nei vienos dienos. Galbūt jūs niekada negalvojote pakeisti savo įpročių ir, maudydamiesi, vietoj karšto vandens naudoti šaltą, tačiau tai gali teigiamai paveikti jūsų gyvenimą.
Šaltas dušas, kuris netrunka per ilgai gali duoti daugybę privalumų jūsų organizmui. Šis metodas naudojamas sportininkų, kad greičiau atsigautų po intensyvių treniruočių ar didelio fizinio krūvio.
Ši liga smogia iš pasalų: daugelis painioja su bronchitu
Plaučių uždegimas – viena pavojingiausių ir klastingiausių ligų. Jos atveju svarbiausia neuždelsti ir laiku kreiptis į gydytojus. Kodėl plaučių uždegimą sunku atpažinti, o laiku nesikreipus pas gydytoją ne juokais rizikuojama?
Sunku atskirti nuo bronchito
Plaučių uždegimas yra infekcijos sukeltas plaučių audinio uždegimas, kurio metu plaučių alveolėse kaupiasi skystis, blogai pasisavinamas deguonis.
Medikai perspėja apie pavojingą žarnyno uždegimą: išduoda viduriavimas ir karščiavimas
Kas trečią protrūkį Europoje sukelia salmonelės, informuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remiantis naujausia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Europos maisto saugos institucijos ataskaita.
ULAC duomenimis, iki gruodžio 1 d. Lietuvoje užregistruota 717 susirgimų salmonelioze atvejų ir tai 7 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai.
Šalies gyventojų sergamumas šia zoonoze per paskutinius dešimt metų sumažėjo dvigubai, nuo 61 atv. 100 tūkst.
Kolegos gedi Cololo: žmonės nesulaiko emocijų
Tragiška lemtis – anapilin vos 45-erių iškeliavo vienas žinomiausių Lietuvos televizijos veidų – šimtus komiškų personažų sukūręs ir įkūnijęs Vitalijus Cololo. Atostogaujantį Ispanijoje jį užklupo ūmi liga, operacijos metu sustojo vyro širdis. Tokia staigia netektimi dar sunkiai gali patikėti jo kolegos ir bičiuliai.
Atsivėrė neužpildoma tuštuma – Lietuva neteko dar vieno talentingo, net kiečiausias širdis prajuokinti gebėjusio artisto.
Premjerui Skverneliui – naujos sveikatos problemos
Premjerui Sauliui Skverneliui diagnozuotas plaučių uždegimas.
Tokią naujieną praneša portalas lrytas.lt, kurio šaltinių teigimu, jis darbe gali nepasirodyti ir kitą savaitę. S. Skvernelio patarėjas Tomas Beržinskas atsisakė komentuoti šią informaciją.
O naujienų portalo tv3.lt šaltinių teigimu, nepatvirtintais duomenimis, premjeras šiuo metu guli ligoninėje. Jam jau kelinta diena yra aukšta temperatūra, kurios tikslios priežastys nėra žinomos.
Ši infekcija nužudo po vaiką kas 39 sekundes: išduoda septyni simptomai
Plaučių uždegimas yra viena iš didžiausio mirtingumo ligų visame pasaulyje. Pasak UNICEF ataskaitos, ši infekcija nužudo po vieną vaiką kas 39 sekundes. Didžiojoje Britanijoje dėl šios ligos kas valandą į ligoninę išvežami šeši vaikai, rašoma dailystar.co.uk.
Nors plaučių uždegimas nėra reta liga, ji dažnai apibūdinama kaip „užmiršta epidemija“.
Taip yra todėl, kad tik nedaugelis žino, kokiais įspėjamaisiais simptomais pasižymi plaučių uždegimas.
Ligoninėse populiarėja nemokama paslauga: sužinokite, ar jums priklauso
Lapkričio 12-ąją pasaulyje minima Plaučių uždegimo diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad nuo kai kurių infekcijų, sukeliančių plaučių uždegimą, gali apsaugoti skiepai.
Dažniausi plaučių uždegimo sukėlėjai yra bakterijos – pneumokokai (Streptoccocus pneumoniae) ir Haemophilus influenzae B tipo (Hib) bakterijos.
Ši liga smogia be pasigailėjimo: komplikuojasi net į meningitą
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai primena, kad nuo 2015 m. gruodžio 1 d. Lietuvoje pradėtas vykdyti vaikų ir suaugusių asmenų, priklausančių rizikos grupėms, skiepijimas valstybės lėšomis nuo pneumokokinės infekcijos.
Šiais metais Lietuvoje per aštuonis mėnesius buvo paskiepyti 5 534 suaugusieji ir tik 405 vaikai, iš jų 1 583 suaugusieji ir 122 vaikai Vilniaus apskrityje.
Šis požymis išduoda net vėžį: kada atkreipti dėmesį
Nuo pilvo pūtimo kenčia nuo 10% iki 30% gyventojų. Virškinimo sutrikimai, menstruacijos, vidurių užkietėjimas ar alergija maistui yra dažniausiai pasitaikančios priežastys, kurios ilgai netrunka. Tačiau jei pilvo pūtimą jaučiate nuolat, tai gali būti kažko grėsmingesnio ženklas, rašoma brightside.me.
Jei pilvo pūtimas jus kankina nuolat, patariame kreiptis į gydytoją ir nepradėti jokio gydymo savarankiškai.
Kelio sąnario skausmas: priežastys ir kaip nuo to apsisaugoti
Veriantis, nepakenčiamas, dažnai tampantis lėtiniu – taip dažniausiai apibūdinamas kelio sąnario skausmas tų, kurie bent kartą gyvenime jį yra patyrę.
Deja, tačiau kelio skausmas yra bene vienas iš dažniausiai pasitaikančių skausmų, o to priežastys neretai būna labai įvairios: per dideli fizinio darbo krūviai, įvairūs uždegiminiai procesai, pvz., kelio sąnario uždegimas, įvairios traumos ar net įsisenėjusios ligos, tokios, kaip pvz.
Šį prieskonį vadina aukso vertės: ne tik lieknina, bet ir gydo
Kuo pavojingas antsvoris, kas jį lemia ir kaip su juo susitvarkyti? Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto docentė, Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikų gastroenterologė Goda Denapienė sako, kad nutukimas dažnai yra netinkamo gyvenimo būdo liga, sukelianti begalybę sutrikimų ir bloginanti žmonių gyvenimo kokybę. Anot doc. G. Denapienės, turint antsvorio ar nutukus kiekvienas organas ar sistema yra pernelyg apkraunami, o tai veda link organų pažeidimo.
Ši liga smogia žaibiškai ir be simptomų: lemtingos 24 valandos
Šią savaitę visoje Europoje minima imunizacijos savaitė, skirta atkreipti dėmesį į užkrečiamųjų ligų profilaktiką.
Meningokoko infekcija yra viena tų ligų, nuo kurios galima apsaugoti savo vaikus vakcinų pagalba, tačiau Lietuvoje vis dar girdime apie tragiškai pasibaigusius atvejus.
Lietuvos gyventojų sergamumas užkrečiamomis ligomis kasmet sudaro nuo 10 proc. iki 20 proc. visų užregistruotų susirgimų šalyje.
Mokamos Verygos palatos mįslė: už ką ir kodėl ministrui reikėjo susimokėti
Žinia apie Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos ligą bei gydymą Kauno klinikose užminė ne vieną mįslę. Kone visiems tapo smalsu, ar ministrui buvo skiriami tokie patys vaistai, kaip kitiems pacientams, taip pat įdomu, kokį maistą valgė politikas bei kiek sumokėjo už privačią palatą, kurioje leido dienas.
Veryga lieka ligoninėje: parodė, kuo maitina
Dar vakar pasklido žinia, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dėl plaučių uždegimo yra gydomas Kauno klinikose. Šiandien paaiškėjo, kaip jis jaučiasi. Daugiau nei prieš savaitę susirgęs Sveikatos apsaugos ministras gydėsi namie, tačiau virusas nesitraukė ir komplikacijos pasiekė plaučius.
Darykite tai kasdien po 10 minučių: pavyks išvengti mirtinos ligos
Naujas tyrimas parodė, kad vos 10 greito ėjimo minučių per dieną gali sumažinti širdies ligų riziką vyresniems nei 60-ties metų žmonėms, rašoma dailymail.co.uk. Tyrėjai teigia, kad vos truputį daugiau vidutinio ar intensyvaus fizinio aktyvumo per dieną dėka sumažėja kraujyje esančių biologinių žymenų, nurodančių uždegimą, kraujo krešulius ir cholesterolį, t.y., visus tuos dalykus, kurie didina širdies kraujagyslių ligų pavojų.
Jūsų veidas atrodo taip? Gresia rimtas uždegimas
Rausvi skruostai ne visada simbolizuoja sveikatą – kartais jie gali signalizuoti apie progresuojantį odos uždegimą, kurio metu išsiplėtusios kraujagyslės raudoniu nudažo centrinę veido dalį: skruostų, smakro bei kaktos zonas. Su šia odos problema susiduria 10 proc. Lietuvos gyventojų, iš kurių net 70 proc. 30-50 amžiaus moterų.
Ši gėdinga liga nusitaikė į jaunas moteris: pasakė, kaip išvengti
Makšties kandidozė – skambus ligos pavadinimas su kuriuo teko susidurti bent 75 proc. jaunų moterų. Šis, pienligės vardu žinomas uždegimas, pasikartojo bent pusei jų. Ką daryti, norint tokios ligos išvengti ir kokį gydymo būdą pasirinkti, jog ji nepasikartotų? Pasak specialistės, patartina vadovautis keliais praktiniais patarimais.
Ši liga kankina kas penktą: kaip tinkamai atpažinti simptomus?
Pastaruoju metu vis dažniau bėgate į tualetą? Nesuprantate, iš kur sklinda tas nemalonus kvapas? Gali būti, jog viso to priežastys – šlapimo takų infekcija. Nepanikuokite, kadangi tai bene dažniausiai moterims diagnozuojama infekcija, kurią išgydyti nėra sudėtinga. Šia liga, kaip teigiama, serga kas 5-a moteris. Jei šlapimo takų infekcija gydėtės vieną kartą, didelė tikimybė, jog ji pasikartos.
Atpažinkite simptomus: nekaltas ausies uždegimas išsivystė į košmarą
Kai Leahos Alstin (33) abu vaikai išmoko vaikščioti, ji neišdrįsdavo savo vaikų viena nusivesti į parką. Moteris bijojo, jog Milla (5) ir Chadas (7) išlips iš vežimėlių ir tiesiog kažkur nubėgs, o ji negalės jų sugauti. Visa tai dėl Leahos retos paveldimos nervų sistemą progresyviai pažeidžiančios ligos, dar žinomos kaip Friedricho ataksija. Vienas iš šių ligos simptomų, kuriuos moteris, dar būdama 17-kos, pastebėjo lipdama laiptais, prasta koordinacija.
11 įdomybių apie 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ugnį
Ketvirtadienį 12 val. Graikijoje, Senovės Olimpijoje suliepsnos Rio de Žaneiro žaidynių ugnis. Nuo saulės spindulių vaidilutės uždegs olimpinį deglą, simbolizuojantį taiką, vienybę ir draugystę. Septynias dienas olimpinė ugnis keliaus po Graikiją ir balandžio 27 d. Atėnuose bus perduoda Rio de Žaneirui. Braziliją deglas pasieks gegužės 3 d. ir kelionę baigs Rio de Žaneire rugpjūčio 5 d., kuomet olimpinė ugnis suliepsnos žaidynių atidarymo ceremonijoje, „Maracana“ stadione.
Pelargonija – vaistas ausims
Jadvyga Balvočiūtė Vidinės ausies uždegimą, jei jis neužleistas ir nepūlingas, galima išgydyti į ausį įkišus kambarinės gėlės – pelargonijos – lapelį, tik ne per giliai. Tai reikia daryti kelias dienas. Šis augalas skleidžia eterinius aliejus, turinčius uždegimą slopinamųjų savybių. Be to, reikėtų gerti vingiorykštės arbatos, kuri taip pat labai veiksmingai gydo uždegimus.