utilizavimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „utilizavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „utilizavimas“.
Lietuvos vaistinėse pamatėte tokias dėžes? Štai, kam jos skirtos
Tyrimų duomenimis, nebereikalingų arba pasibaigusio galiojimo vaistų turi net du trečdaliai namų ūkių. Tačiau dar ne visi žino, kaip juos tinkamai surūšiuoti ir utilizuoti. Padėti gyventojams pasirengusios vaistinės, kuriose galima be jokių eilių atiduoti nebenaudojamus vaistus.
Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje buvo surinkta 31,28 tonos farmacinių atliekų. Tai gerokai daugiau nei 2022 m., kai surinkta beveik 28 tonos pasenusių ar nebereikalingų vaistų.
Sinkevičius: su koronavirusu susijusių atliekų utilizavimui pasirengta, surinkimui – ne
Pavojingų atliekų deginimo įmonėje „Toksika“ apsilankęs ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius teigia, kad bendrovė pasirengusi didesnių su koronavirusu susijusių atliekų kiekių utilizavimui, tačiau valstybėje nėra sistemos, kaip tokias atliekas surinkti iš gyventojų.
Ministras teigė, kad nerimą keliant augantys užsikrėtusiųjų skaičiai, jis norėjo įvertinti, ar įmonė galėtų susitvarkyti, jeigu atliekų padidėtų „kartotiniais dydžiais“, ar užtektų personalo ir kitų resursų.
Padangų spąstai: jums gali liepti susimokėti ne tik už keitimą
Naktį vietomis jau spaudžiant šaltukui, vairuotojai skuba keisti vasarines padangas žieminėmis, tačiau kur dėti senas nusidėvėjusias padangas? Pasirodo, atsikratyti jų yra tik keletas legalių būdų. Išmetus jas bet kur, gresia nemenka bauda. Padangų krūvos prie garažų, pamiškėse, pakelėse vis dar bado akis. Vairuotojams suskubus keisti vasarines padangas žieminėmis, kai kuriems tebekyla ranka senas, nudėvėtas padangas nusviesti, kur papuola.
Kasmet daugėja elektronikos atliekų
Kasmet į Lietuvą įvežama vis daugiau elektronikos, kurios nesutvarkytos atliekos teršia aplinką ir kelia pavojų gyventojams. 2013 metais į Lietuvos vidaus rinką pateko 26,123 tonos buitinės elektronikos, 2014 metais šis skaičius jau siekė 29,679 tonos, tai yra 13 proc. daugiau nei prieš metus. Kuo daugiau elektronikos ir buitinės technikos patenka į Lietuvą, tuo daugiau jos atliekų užgriozdina sandėliukus, patenka į buitinių atliekų sąvartynus arba tiesiog nukeliauja į pamiškes ar palaukes.
Skatins susimąstyti apie senos technikos grėsmę žmogaus privatumui
Sparčiai tobulėjančios bei žmonių kasdienybę palengvinančios technologijos neatsiejamos nuo aplinkosaugos ir atsakingo požiūrio į išmetamus nebereikalingus elektroninius prietaisus. Todėl šiais metais į didžiausią interneto ir technologijų bendruomenės susibūrimą Baltijos šalyse „LOGIN 2015“ atvykę dalyviai kviečiami iš namų ar darbovietės atnešti nebenaudojamą IT įrangą.
Vokietija sunaikins milijonus dozių vakcinos nuo kiaulių gripo
Vokietijoje kitą savaitę bus utilizuota 16 mln. dozių vakcinos nuo kiaulių gripo. Ji bus sunaikinta atliekomis kūrenamoje termofikacinėje elektrinėje Magdeburge.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 2010 metais oficialiai paskelbė, kad kiaulių gripo pandemija pasaulyje baigėsi. Jau praėjusiais mėnesiais Vokietijoje sunaikinta šimtai tūkstančių dozių vakcinos. Jų galiojimo laikas baigėsi rugsėjį ir spalį.
Seni vaistai rūpės tik ligoniams
2012 metų valstybės biudžete nebenumatoma farmacininkams skirti lėšų už senų vaistų surinkimą iš gyventojų, rašo „Respublika“ .
Tačiau dėl tokio sprendimo valstybė nepanaikino įpareigojimo vaistinėms neberinkti farmacinių atliekų. Nuo kitų metų įsigalios naujos Farmacijos įstatymo pataisos. Dar prieš patvirtinant valstybės biudžetą žadėta, kad iš jo bus skirta lėšų pasenusių vaistų utilizavimui.
Sveikatos apsaugos ministerija prognozavo, kad farmacinėms atliekoms naikinti reikėtų 350 tūkst.
Padangų keitimo metas – ką daryti su senosiomis?
Iki lapkričio 10-osios visi Lietuvos vairuotojai privalo vasarines automobilių padangas pakeisti žieminėmis. Komunalinių paslaugų ir ekologijos verslo bendrovė „Ecoservice“ primena, kad nebetinkamas naudoti padangas sostinėje galima nemokamai palikti specialioje aikštelėje.
Sostinėje tokią aikštelę administruojanti „Ecoservice“ kiekvienais metais sako sulaukianti vis daugiau sąmoningų piliečių.
Milijonų tonų šiukšlių po žemės drebėjimo – viena svarbiausių Japonijos problemų
Milijonų tonų šiukšlių – daugiausia pastatų nuolaužų – utilizavimo problema tapo rimta kliūtimi Japonijos atsigavimui po žemės drebėjimo, pareiškė už šalies atsigavimą atsakingas ministras Goshis Hosono per prefektūrų vadovų pasitarimą.
„Nukentėjusiems rajonams šiukšlių utilizavimas – pirmas žingsnis atsigavimo link ir kartu didžiulė kliūtis“, – sakė G. Hosono.
Pradėtos naikinti klasikiniu maru užsikrėtusios kiaulės
Jonavos rajone, Juškonių kaime, Pauliukų žemės ūkio bendrovei priklausančioje kiaulių fermoje, kurioje šį savaitgalį nustatytas klasikinis kiaulių maras, pradėta naikinti ten laikytas 12 tūkst. 516 kiaulių. Visos kiaulės, pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, išvežamos į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ utilizavimui.
REKLAMA
REKLAMA
Rusija pasiruošusi pagelbėti Japonijai ir atsiųsti branduolinę saugyklą „Pakalnutė“
Rusija pasiruošusi padėti Japonijai utilizuoti radioaktyvų vandenį, kurį specialistai iš Fukušimos-1 branduolinės jėgainės pradėjo nuleidinėti į vandenyną. Šiam procesui gali būti panaudotas specialus Rusijos laivas, skirtas pavojingų medžiagų apdorojimui.
Kritę gyvuliai patenka į turgus
„Konkurentų nėra, todėl gyvūnų utilizavimo įmonė naudojasi monopolistine padėtimi“,– aiškino A.Baravykas. Martyno Vidzbelio nuotr.
Valstybė žemdirbiams skiria subsidijas už nugaišusių gyvūnų utilizavimą, tačiau jos nukeliauja ne tiesiogiai augintojams, o UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“– vienintelei Lietuvoje gyvūninės kilmės atliekų utilizavimo įmonei.
Medicininių atliekų tvarkymas namuose
Gerai sveikatai ir gyvenimo kokybei reikia harmoningos ir švarios aplinkos. Po beveik bet kokios žmogaus veiklos lieka atliekų. Daugelis jų pačios nėra pavojingos sveikatai, bet tinkamas jų tvarkymas sumažina arba padeda išvengti ir galimo pavojaus.
Medicininės atliekos – tai pavojingos ir nepavojingos žmonių sveikatos priežiūros ir su ja susijusių mokslinių tyrimų atliekos (pagal dabar galiojančią Lietuvos higienos normą HN 66:2008 „Medicininių atliekų tvarkymo saugos reikalavimai“, (Žin.
Šiukšlių biznis Lietuvoje ir Skuodo rajone
Kritikos akmenys ne tik Aplinkos ministerijos daržan, bet ir šiukšlių konteineriuose, nes juk „neapsimoka, į sąvartynus važinėti tuščiai.“
Kad turėtų darbo
Skuodo rajone gyvenanti 65 – erių Genutė pasakojo, kad iš menkutės pensijos jai tenka pakloti 130 litų už kas dvi savaites išvežamą 120 litrų talpos šiukšlių konteinerį. „Metam plastmasę, senus rūbus ir kitką. Yra ir taip, kad tik susidarytų pilnas konteineris, žmonės metą ravėjus, žolės, lapus, šieną.
Penkios šalys, kurios priima tai, ko nenori kiti
Žurnalas „Foreign Policy“ pateikia šalių, kurios sutinka priimti kitur nepageidaujamų produktų/atliekų/asmenų, sąrašą.
Rusija
Rusijos ministras pirmininkas turi ambicingų planų Rusijos branduolinės energetikos sektoriui ir jie apima daug daugiau sričių nei tik jo siekis tapti pasauliniu tiekėju šalims, kurios negali pačios sodrinti urano. 2001 m. tuometinis prezidentas V. Putinas pasirašė įstatymų paketą, kuris atvėrė duris radioaktyvių atliekų perdirbimui ir saugojimui.
Rusija neišgali sunaikinti cheminio ginklo atsargų
Pranešama, kad dėl finansinių problemų Rusija net iki trijų metų gali atidėti milžiniško cheminių ginklų arsenalo naikinimą.
Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė neišgalinti laikytis numatytų terminų, pagal kuriuos 2012 metų balandį turi būti baigtas cheminio ginklo atsargų naikinimas.
Iki šiol likviduota tik apie pusė Rusijos cheminio ginklo atsargų, t.y. apie 19 tūkst. 500 tonų pražūtingų medžiagų.
Pažymėtina, kad Rusija turi didžiausias pasaulyje tokio tipo ginklų atsargas.
„Niekieno“ lempos Kaunui patuštins kišenes
Jei nepavyks nustatyti, kam priklauso mieste išmestos liuminescencinės lempos, Kauno miesto savivaldybei jų utilizavimas gali kainuoti 17 tūkst. litų.
Apie 12 tūkstančių senų liuminescencinių lempų kažkas išvertė ir paliko pievoje Kaune ties Taikos prospekto 171-uoju pastatu. Todėl dabar žmogaus sveikatai ir gamtai pavojingo taršos židinio likvidavimui lėšų privalo surasti Kauno miesto savivaldybė.
Rusai atsikrato senų mašinų
Beveik 70% visų Rusijoje utilizuojamų automobilių surado „AvtoVAZ“ produkcija, praneša www.autobild.lt.
Apie 11% utilizuojamų mašinų sudaro „Moskvičiai“, 5% - „GAZ’ai“, 3% - „IŽ“ markės automobiliai ir 2% - „Zaporožiečiai“.
Tarp utilizuojamų automobilių užsienietiškų nedaug (apie 6%). Dažniausiai tai Opel, Ford, Volkswagen, Toyota ir Audi modeliai.
Beveik pusė visų mašinų, kuriomis savininkai atsikrato, buvo pagamintos10-jame praėjusio amžiaus dešimtmetyje.
Milijoną kainavusią vakciną gali tekti išmesti
Įsisiautėjus pandeminiam gripui, valdžia skubiai nupirko 27 tūkst. vakcinos dozių. Iš jų iki šiol panaudoti – vos 5 tūkstančiai, - informuoja „LNK“ vakaro žinios.
Buvę medicinos apsaugos vadovai ginasi, kad pirkti vakciną ligai įsisiūbavus buvo būtina.
„Mes pirkome minimalų kiekį, nenusižengdami gydytojų rekomendacijoms. Nemanau, kad padarėme klaidą. Padarėme gerai“, - žurnalistams sakė buvęs sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas.
Ruošiamasi utilizuoti stambiagabarites padangas
Ruošiamasi pradėti utilizuoti stambiagabarites padangas. Skaičiuojama, kad per 20 metų jų sukaupta keletas tūkstančių tonų.
Kol kas už tokių padangų deginimą teks mokėti, tačiau ateityje atliekas planuojama priimti nemokamai, praneša LTV naujienų tarnyba.
Žemės ūkio bendrovė „Ginkūnų agrofirma“ per keliolika savo veiklos metų sukaupė daugiau kaip 20 tonų senų padangų. Kasmet kombainams, traktoriams, kitai žemės ūkio technikai sunaudojama tona padangų.