ulan batoras
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ulan batoras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ulan batoras“.
Pirmą užsikrėtimo koronavirusu atvejį užregistravusi Mongolija uždarė miestus
Mongolija antradienį šešioms dienoms uždraudė bet kam atvykti į savo didžiuosius miestus ar išvykti iš jų, šalyje užregistravus pirmąjį užsikrėtimo atvejį, kuris yra susijęs su prancūzų energetikos bendrovės darbuotoju, atskridusiu iš Maskvos.
Bandydama neįsileisti mirtinai pavojingo viruso, 3 mln. gyventojų turinti Mongolija jau anksčiau uždarė savo sieną su kaimynine Kinija ir uždraudė skrydžius iš Pietų Korėjos.
Mongolijoje miestą planuojama vėsinti ledo luitu
Geoinžinieriai siekia „išlaikyti“ žiemos šaltį milžiniškame ledo luite, kuris turėtų šaldyti ir drėkinti Ulan Batoro miestą vasaros laikotarpiu.Mongolija šį mėnesį ruošiasi atlikti vieną didžiausių eksperimentų su ledu tam, kad galėtų kovoti su neigiamais globalinio atšilimo padariniais, rašo guardian.co.uk.
Ulan Batoro vyriausybės remiami geoinžinieriai siekia „išlaikyti“ žiemos šaltį milžiniškame ledo luite, kuris vasaros metu lėtai tirpdamas padėtų vėsinti ir drėkinti miestą.
Mongolijoje miestą planuojama vėsinti ledo luitu
Geoinžinieriai siekia „išlaikyti“ žiemos šaltį milžiniškame ledo luite, kuris turėtų šaldyti ir drėkinti Ulan Batoro miestą vasaros laikotarpiu.
Mongolija šį mėnesį ruošiasi atlikti vieną didžiausių eksperimentų su ledu tam, kad galėtų kovoti su neigiamais globalinio atšilimo padariniais, rašo guardian.co.uk.
Ulan Batoro vyriausybės remiami geoinžinieriai siekia „išlaikyti“ žiemos šaltį milžiniškame ledo luite, kuris vasaros metu lėtai tirpdamas padėtų vėsinti ir drėkinti miestą.
Ulan Batoras – geriausias maršrutas iš geriausių 2011 pagal National Geographic
Po daugybės straipsnių apie geriausius 2011 metų maršrutus, National Geographic skelbia išrinkusi patį geriausią. Tai Ulan Batoras, Mongolijos sostinė ir didžiausias šalies miestas, kultūros, ekonomikos ir pramonės centras, kuriame gyvena apie vieną milijoną gyventojų. Mongoliškai Ulan Batoras reiškia „raudonasis karžygys“.
Ulan Batoras yra išsidėstęs ant slėnio, kurį kerta upė Tulas, šalies šiaurėje.
Š.Adomavičius dalyvaus politinėse konsultacijose
Lietuvos užsienio reikalų viceministras Šarūnas Adomavičius birželio 14-15 dieną dalyvaus politinėse konsultacijose Mongolijos užsienio reikalų ir prekybos ministerijose ir Ulan Batore atidarys Lietuvos garbės konsulatą.
Vilnius - tarp šalčiausių sostinių
Didžiosios Britanijos dienraštis „The Independent“ sudarė šalčiausių Europos sostinių sąrašą. Nežinia, ar tikrai britai taip nepripratę prie tikro šalčio, bet jame atsidūrė ir Vilnius bei kitų mūsų kaimynių sostinės.
Vienaip ar kitaip, planuojant savaitgalio „pabėgimus“, galima ieškoti ne šilumos, bet žiemiškų pramogų.
1. Astana (Kazachstanas) – 52 C
Naujoji Kazachstano sostinė ( iš Almatos šį „titulą“ perėmusi tik 1997-aisiais) yra žinoma dėl šaltų žiemų bei futuristinės architektūros.
Klajokliškos dvasios miestas
Visais laikais miestai Mongolijoje buvo kuriami „iš viršaus“ religiniams, kariniams, politiniams ar industriniams tikslams. Mongolijoje, kurios teritorija 24 kartus didesnė nei Lietuvos, yra tik 30 miestelio statusą turinčių komunų ir mažiau nei 10 miestų. Mongolai net ir miestuose išlaiko klajokliško gyvenimo dvasią ir įpročius.
Mongolija: ekstremalių kelionių ištroškusiems
Neišgrįsti keliai, bekraštės tuštumos, kur ne kur išsibarsčiusios klajoklių jurtos bloškia atklydėlį į laukinę žemės ir dangaus dermę. Mongolija – vienas iš nedaugelio kraštų pasaulyje, kur klajokliškas gyvenimo būdas tebėra tradicija. Tai šalis tikriesiems nuotykių ieškotojams ir komforto nesivaikantiems keliautojams.
Kadaise tai buvo didžiausia pasaulyje imperija, besidriekusi nuo Ramiojo vandenyno iki Kaspijos jūros.
Kazimieras Lankas: Sporto savaitė - sudaužytos lietuvių širdys ir olimpiada Gruzijoje
Turbūt niekas neprieštaraus, kad sportas - vienas iš šalies įvaizdžio formuotojų pasaulyje. Tad kol mūsų Ekscelencija svarsto, ar įsigyti Rusijos vizą, o Alanas Chošnau toliau rezga planus, kaip tapti Eurovizijos nugalėtoju, sporto pasaulyje vyksta įvykiai, piešiantys Lietuvos portretą pasaulyje, su kuriais jus supažindins nuolankus sporto tarnas Kazimieras Lankas.
Aišku, reikėtų pradėti nuo krepšinio, kuris, švelniai tariant, praėjusią savaitę nedžiugino.
Aurelija Juodytė: Trys dienos “ant seklumos”
Baigėsi kasmetinis stojimo į aukštąsias šalies mokyklas maratonas ir stojamųjų egzaminų komisijų nariai, pamiršę keletą dienų “nešiotas” akademinio veido išraiškas, gali lengviau atsikvėpti ir prie alaus bokalų kolegiškai apsikeisti šių metų “perliukais”. O jų, pasak Vilniaus universiteto (VU) Žurnalistikos specialybės stojamojo egzamino kūrybinio konkurso komisijos senbuvių, kiekvienais metais vis daugiau.
REKLAMA
REKLAMA
Vita Mozūraitė: Mongolija - impresijos ir nieko daugiau (1)
Mongolija man buvo pasaulio kraštas, iš kurio mūsų link plūstelėjo mongolai totoriai su Čingischanu priešakyje, bet paskui ar tik ne lietuvių dėka sustojo ir su visa savo Aukso Orda grįžo atgal? (Auksą, manau, galėjo ir palikti).
Tame pasaulio krašte, t.y. jo sostinėje Ulan Batore “Aeroflot” lėktuve mus pasitiko pirmieji čiabuviai - dvi nenusakomos lyties būtybės, kietai įsuktos į keliasluoksnius apsauginius baltus kokonus, slepiančios veidus po kaukėmis ir juokingais narų akiniais.