ūkininkystė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ūkininkystė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ūkininkystė“.
Paukščių gripo protrūkis Lietuvoje: yra kone 4 kartus daugiau užsikrėtimų, nei pernai
Nuo paukščių gripo ir toliau masiškai krentant paukščiams, specialistai sako, kad taip smarkiai išplitusio paukščių gripo Lietuvoje nebuvo jau seniai – dar tik įpusėjus šiems metams paukščių gripo protrūkių užfiksuota beveik keturis kartus daugiau nei per visus praėjusius metus.
Panevėžio rajone gyvenanti Teresė maitina auginamus paukščius. Jų čia – dešimtys.
„Vištų yra – didelių, mažų. Yra fazanai – sidabriniai, auksiniai. Susilaukėm poviuko vieno balto, gražaus. Povų pora, tai prieauglis.
Ūkininkai piktinasi dėl paukščių daromos žalos: ar norime juos šerti, ar mes auginame maistą žmonėms?
Pavasarį į ūkininkų laukus tupia šimtai sparnuočių, kurie sutrypia laukus ir nuniokoja derlių. Kartais nulesa ištisus hektarus. O vasaromis nuo paukščių kenčia uogininkai. Deja, laukinių paukščių padarytų nuostolių valstybė iki šiol nekompensuoja. Visi bandymai sukurti laukinių paukščių žalos atlyginimo mechanizmą patiria fiasko.
Keli šimtai žąsų nutūpusios skabo ūgtelėjusių javų želmenis, o kitoje vietoje – didžiulis gulbių pulkas mėgaujasi žaliuojančiais rapsais.
Prastos naujienos iš ūkininkų, dalis – ant bankroto ribos
Išbrangus degalams ir trąšoms ūkininkai perspėja, kad šiemet gali užauginti mažesnį derlių. Negana to, esą juos žlugdys ir europinio žaliojo kurso reikalavimai. Dėl karo Ukrainoje pasauliui gresia maisto trūkumas, tad Lietuvos žemdirbiai reikalauja pirmiausia žiūrėti, kad apsirūpintumėme maistu, o žaliąjį ūkininkavimą atidėti geresniems laikams.
Taip esą dar nėra buvę: šiemet obuolių derlius trečdaliu mažesnis nei pernai
Šalies sodininkai suskaičiavo – šiemet į saugyklas atkeliavo trečdaliu mažesnis nei pernai obuolių derlius. Tad lietuviškus obuolius valgysime ne iki vėlyvo pavasario, kaip anksčiau, o džiaugsimės, jei užteks iki žiemos pabaigos ar ankstyvo pavasario. Pasak obuolių augintojų, šiemet dalis obuolių tiesiog iškrito nė neužaugę. Su obuoliais žuvo ir daug medžių. Taip esą dar nėra buvę, todėl sodininkai jau prašo valstybės paramos.
Darbuotojai spėriai rūšiuoja obuolius.
Didesnė kontrolė: ūkininkai privalės atkurti užartas pievas
Dalis šalies ūkininkų, per pastaruosius dvejus metus suarusių daugiametes ganyklas ir pievas, privalės jas atkurti. Kitaip jiems bus taikomos finansinės sankcijos, rašoma pranešime spaudai.
Lietuva, Europos Sąjungai įsipareigojusi išsaugoti pievas, šio įsipareigojimo nesilaikė – daugiamečių ganyklų ir pievų plotai šalyje, palyginti su 2012 metais, sumažėjo daugiau nei 5 proc.
Padidėjo pieno supirkimo kainos
Natūralaus pieno supirkimo kainos ir toliau auga – rugsėjį vidutinė supirkimo kaina siekė 338,8 euro už toną ir buvo beveik 10 proc. didesnė nei rugpjūčio mėnesį.
Per metus – rugsėjį, palyginti su pernai rugsėju, kaina buvo 20,3 proc. didesnė, skelbia Žemės ūkio ministerija.
Vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina per mėnesį augo 2,4 proc. iki 263,2 euro.
Sausio-rugsėjo mėnesiais supirkta 1012,94 tūkst. tonų pieno -1,8 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu.
35-erių kauniečiui staiga smogė insultas: skaudi žinia apvertė visos šeimos gyvenimą
Dabar Edmundo ir Aistės Leonaičių kieme – ūkis, kurio gėrybėmis kviečia pasivaišinti visus. Nors iš pradžių ieškojo tik sodybos, kurioje galėtų gyventi, vienas gyvenimo įvykis paskubino paieškas, o gausus derlius pametėjo idėją pradėti ūkininkauti.
Abu užaugę Kauno rajone, Edmundas ir Aistė vis kartas nuo karto žvalgėsi sodybos užmiestyje, nes, kaip abu šypsodamiesi sako, visada žinojo, kad gyvens užmiestyje.