ugdyti
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ugdyti“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ugdyti“.
Tvarkykite kiemą kartu su savo vaiku
Namų kiemo tvarkymą galima pavadinti vienu iš laisvalaikio praleidimo būdų, kuris vieniems žmonėms suteikia daug džiaugsmo, o kitiems tampa pačia didžiausia kančia. Kartais mes jaučiame tik pareigą tvarkytis ir rūpintis savo namų aplinka.
Daugelis suaugusių, kuriems sodininkystė arba aplinkos priežiūra tapo hobiu teigia, kad potraukį rūpintis augalais pajuto jau vaikystėje.
Kaip prisiversti dirbti?
Laukia sunkus darbas, kurį vis atidėliojate, nes negalite prisiversti pradėti? Pamėginkite suspausti kumščius: pasirodo, protas ir kūnas yra susiję kur kas labiau nei manyta, tad kontroliuojant kūną galima kontroliuoti ir emocijas.
Bandymų metu kumščius suspaudę žmonės iškęsdavo didesnį skausmą, o atėję į parduotuvę nusipirkdavo sveikesnio ir mažiau kaloringo maisto – nuolat sugniaužiamas kumštis padėdavo išsaugoti valią ir atsispirti gardaus šlamštmaisčio pagundai.
Kada vaikas pasirengęs į tualetą eiti pats
Sauskelnės – patikimi ir ištikimi kūdikių draugai nuo pat gimimo, puoduko era išaušta tada, kai mažylis išmoksta pats tvirtai sėdėti, naudotis tualetu paprastai vaikas išmokomas kai sulaukia 2-3-ejų metų. Tačiau kada jis į šį mažą kambarėlį galės eiti vienas, be pagalbininkų – labai individualu.
Ką galima pasiekti valios pastangomis? (IV)
Praeitoje dalyje padarėme išvadą, jog reikia būti praktišku svajotoju. Taip pat, aprašėme susitelkimo svarbą ir pateikėme gerų pavyzdžių. Galiausiai, aprašėme “pakankamai gerai“ prakeiksmą, kuris užmigdo ant laurų net didžiausius lyderius. Šioje, deja, jau paskutinėje dalyje priminsime, jog niekuomet neverta persistengti – daryti kažką vien dėl paties darymo. Priminsime, jog reikia dirbti jums skirtą darbą, kuriam turite nesuvaidintą pašaukimą.
Ką vaikas turėtų išmokti prieš darželį?
Išruošti savo lepūnėlį į darželį – nelengvas uždavinys. Kiekvienos mamos galvoje kirba ta pati mintis: ar įmanoma iš anksto palengvinti savo aukselio adaptaciją naujoje aplinkoje?
Nors absoliučių garantijų, kad vaikas sklandžiai įsilies į darželinukų gretas, niekas duoti negali, iš anksto pasiruošti būsimoms permainoms tikrai įmanoma – taip, kad jos būtų kiek įmanoma švelnesnės.
Pirmyn į dėlionių pasaulį
Dėlionės – puikus žaidimas, lavinantis vaiko smulkiąją motoriką, mąstymą, vaizduotę, pastabumą, ugdantis kalbinius įgūdžius. Šių galvosūkių tikslas – iš atskirų detalių surinkti paveikslėlio visumą. O kad mažylis žaisdamas turėtų galimybę ir kuo sparčiau mokytis – ištieskite jam ranką ir leiskitės drauge į užburiantį ir viliojantį dėlionių pasaulį.
Įterpiami paveikslėliai
Tai – tarsi palengvintas dėlionių variantas patiems mažiausiesiems.
Sportas ir vaiko charakteris
Pasiekti sportinių aukštumų ar tiesiog užėjus į sporto salę jaustis „savo rogėse“ galima tik tada, kai išsirenkate jums tinkamiausią sporto šaką. Ir jei suaugusieji dar daugiau ar mažiau žino, ko nori, tai su vaikais – kur kas kebliau: kurlink juos orientuoti, kokį sportą parinkti?
Pirmosios treniruotės gali pasirodyti įdomios visiems, vėliau kiekvienam vaikui pasitaiko tingulio debesėlių.
6 būdai tobulinti intuiciją
Mūsų intuicija – trumpiausias kelias į produktyvumą, supratimą, žinias, inovacijas ir sprendimų priėmimus. Kaip išmokti ją naudoti?
Ar jums teko kada žvelgti į problemą ir suvokti jos pagrindinę priežastį bei sprendimo būdą akimirksniu, nieko neanalizavus? O galbūt jus išmokė nepasitikėti šiuo vidiniu balsu? Todėl vis tikrinate savo intuiciją, nepaisant to, kad daugumoje atvejų ji neklysta, ar ne?
Jei pasitikite savimi, iš tikrųjų turite galimybę spręsti problemas akimirksniu.