u20

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „u20“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „u20“.

Nė 50 taškų nepelniusios lietuvės pirmąjį etapą baigė pralaimėjimu Suomijai

Lietuvos dvidešimtmečių merginų rinktinė (0/3) nesėkme pabaigė Lietuvoje vykstančio Europos čempionato grupės etapą. Martyno Airošiaus treniruojama komanda 48:79 (16:22, 10:21, 12:18, 10:18) nusileido Suomijai (1/2) ir A grupėje liko ketvirtoje vietoje. Šįkart mūsiškės mačo pradžioje dar laikėsi kovoje, o pabėgti varžovėms leido antrajame kėlinyje. Po pertraukos suomės dar labiau tolo ir pasiekė užtikrintą pergalę.
2023-08-01

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė įveikė slovėnus ir užtikrintai žengė į ketvirtfinalį

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė trečiadeinį Europos čempionato aštuntfinalyje susitiko su Slovėnijos komanda. Vytauto Pliaugos auklėtiniai be didesnių problemų rezultatu 70:51 įveikė priešininkus ir žengė į ketvirtfinalį.  Senojo žemyno pirmenybių ketvirtfinalyje lietuviai kausis su Belgijos ir Estijos poros laimėtojais. Tiesioginė rungtynių transliacija – ketvirtadienį nuo 16.00 val. FIBA „YouTube“ kanale.
105
2023-07-12

Trys iš trijų: Lietuvos U20 rinktinė Europos čempionate dramatiškai nugalėjo Lenkiją

U20 Lietuvos rinktinė Europos čempionato C grupės kovas baigė pergale. Vytauto Pliaugos auklėtiniai trečiose rungtynėse 73:68 (20:14, 14:21, 26:15, 13:18) įveikė bendraamžius iš Lenkijos ir atkrintamąsias varžybas pasitinka nė karto nepralaimėję.  Likus pusantros minutės kaimynai lenkai buvo priartėje iki 3 taškų, tačiau tiksliau mačo pabaigą sužaidę lietuviai šventė pergalę.  20 taškų mūsiškiams pelnė Liutauras Lelevičius, kuris taip pat surinko 24 naudingumo balus.
99
2023-07-10

Europos dvidešimtmečių merginų čempionatai vyks Vilniuje ir Klaipėdoje

Lietuvai gavus teisę du metus iš eilės organizuoti Europos U20 merginų krepšinio čempionatus, šiandien pristatyti miestai, kuriuose bus vykdomos varžybos. 2023 m. turnyras vyks Klaipėdoje ir Vilniuje. Finalinis šio čempionato etapas numatomas Klaipėdoje. 2024 m. Europos dvidešimtmečių merginų čempionatas bus organizuojamas taip pat Klaipėdoje ir Vilniuje, o kovos dėl medalių vyks bei čempionės paaiškės Vilniuje.
2023-02-10

Čempionės gins titulą Lietuvoje: Vilniuje vyks U20 Europos pirmenybės

Pirmadienį Paryžiuje posėdžiavusi FIBA Europos padalinio valdyba tarp kitų klausimų sprendė ir Europos jaunimo čempionatų organizatorių kandidatūras. Lietuvos krepšinio federacija (LKF) jau anksčiau buvo pateikusi paraišką organizuoti 2024-ųjų metų Europos U20 merginų čempionatą. FIBA „Europe“ valdyba šį prašymą patenkino ir paskelbė, jog 2024 metais dvidešimtmečių merginų Europos krepšinio čempionatas vyks Vilniuje. Tiksli turnyro data paaiškės kitų metų pavasarį.
2022-11-22

Lietuviai dvidešimtmečiai latvius pervažiavo gėdingu skirtumu

Pasiruošimą Europos čempionatui tęsianti Lietuvos vaikinų jaunimo (U20) rinktinė dar kartą išmėgino jėgas su Latvijos ekipa. Kaune vykusias rungtynes Donaldo Kairio auklėtiniai šį kartą laimėjo rezultatu 116:54 (28:9, 25:14, 34:10, 29:21). Penktadienį vykusiose rungtynėse lietuviai laimėjo rezultatu 87:47 (21:16, 18:11, 23:13, 25:7). Lietuva U20: L. Uleckas 19 tšk., M. Valinskas 13 tšk., T. Vaičiūnas 12 tšk., V. Kozys 11 tšk. Latvija U20: F. Lacis 12 tšk., P. Miglinieks 8 tšk.
2019-06-22

Lietuvos dvidešimtmečiai – Europos čempionato ketvirtfinalyje

Lietuvos jaunimo (iki 20-ties metų) rinktinė nelengvai, tačiau prasibrovė į Europos čempionato ketvirtfinalį. Mūsiškiai pirmajame atkrintamųjų varžybų išbandyme 76:61 palaužė bendraamžius iš Slovėnijos. Ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinės varžovais bus Graikijos arba Juodkalnijos krepšininkai, kurie aštuntfinalio mūšį pradės vėliau vakare.
2017-07-19

Lietuvos dvidešimtmečiai ledo ritulininkai į pasaulio čempionatą Estijoje išvyksta medalių

Elektrėnuose 2015 metų pasaulio ledo ritulio dvidešimtmečių II diviziono A grupės kovoms besiruošianti Lietuvos U-20 rinktinė ketvirtadienį sulaukė paskutinio papildymo, praneša hockey.lt Iš Sankt Peterburgo sugrįžo vyriausiasis treneris Aigaras Ciprusas ir keturi LRK „Žalgirio“ žaidėjai – Danielius Nomanovas, Ilja Četvertakas, Edvinas Boroška ir Ugnius Čižas. „Komanda iki šiol dirbo fiziškai, dabar atidirbinėjome taktines užduotis.
2014-12-05

20-mečių rinktinė Europos čempionato ketvirtfinalyje žais su turkais

Graikijoje vykstančių Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio pirmenybių ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė penktadienį žais su bendraamžiais iš Turkijos. Tai paaiškėjo po paskutiniųjų antrojo etapo F grupės susitikimų, kuriuose Kroatijos jaunieji krepšininkai 75:56 (22:12, 11:9, 25:16, 17:19) nugalėjo Lenkijos ekipą, o Prancūzijos komanda 68:64 (19:20, 15:15, 7:17, 27:12) įveikė Turkijos penketuką.
2014-07-16

Lietuvos dvidešimtmečiai krepšininkai nusileido ispanams

Lietuvos dvidešimtmečių (U20) vaikinų rinktinė patyrė pirmąją nesėkmę Kretoje (Graikija) vykstančiame Europos čempionate. Paskutiniame ketvirtyje dviženklį deficitą panaikinę Tomo Masiulio auklėtiniai 62:65 (18:21, 10:18, 15:14, 19:9) paskutinėmis sekundėmis turėjo pripažinti Ispanijos krepšininkų pranašumą, praneša LKF. Antrojo etapo rungtynės prasidėjo atkakliai ir permainingai.
2014-07-15

Paaiškėjo pergalingai žygiuojančių 20-mečių varžovai antrame Europos čempionato etape

Pergalingai Graikijoje vykstančiose Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio pirmenybėse penkių komandų A grupės varžybas baigusi Lietuvos vaikinų rinktinė aštuntfinalyje sužais trejas rungtynes. Su dviem įskaitinėmis pergalėmis į šešių komandų E grupę patekusių lietuvių varžovais bus Ispanijos (liepos 14 d.), Slovėnijos (liepos 15 d.) ir Serbijos (liepos 16 d.) bendraamžiai.
2014-07-13

Europos pirmenybėse Lietuvos 20-mečių rinktinė grupės varžybas baigė pergalingai

Pergalingai Graikijoje vykstančiame Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionate penkių komandų A grupės varžybas baigė į antrąjį pirmenybių etapą iškopusi Lietuvos rinktinė. Tomo Masiulio auklėtiniai šeštadienio vakarą 81:73 (18:20, 14:15, 21:20, 28:18) privertusi pasiduoti antrojoje vietoje likusius Didžiosios Britanijos bendraamžius. Lietuvos komanda į antrąjį etapą žengė su dviem įskaitiniai taškais ir toliau E grupėje kovos su Ispanija, Slovėnija ir Serbija.
2014-07-13

Lietuvos U20 vaikinų rinktinė Europos čempionate tapo grupės lyderiais

Kretoje (Graikija) vykstančiame Europos čempionate trečiąją pergalę iš eilės iškovojo Lietuvos dvidešimtmečių (U20) vaikinų rinktinė. Tomo Masiulio auklėtiniai 76:62 (24:16, 16:17, 16:13, 20:16) nugalėjo Vengrijos rinktinę ir įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Rungtynės prasidėjo atkakliai ir permainingai.
2014-07-11

Lietuvos U20 rinktinė Graikijoje pergalingai pradėjo Europos čempionatą

Lietuvos dvidešimtmečių vaikinų krepšinio rinktinė Graikijoje pergalingai pradėjo Europos jaunimo čempionatą. Antradienį pirmosiose penkių ekipų A grupės rungtynėse jaunieji Lietuvos krepšininkai 73:65 (22:23, 16:11, 21:18, 14:13) įveikė pirmenybių šeimininkus bendraamžius iš Graikijos. 15 taškų prie pergalės prisidėjo Justas Tamulis, 12 - Augustinas Jankaitis, 11 - Jokūbas Gintvainis, 10 - Marius Grigonis, 9 - Tomas Dimša. Šeimininkų gretose išsiskyrė Eleftherios Bochoridis (20 tšk.
2014-07-08

Lietuvos 20-mečių rinktinė iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės

Lietuvos dvidešimtmečių (U20) merginų rinktinė iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės Europos čempionato B diviziono turnyre Sofijoje (Bulgarija). Ričardo Maceinos auklėtinės po itin atkaklios kovos 74:71 (26:16, 13:12, 18:24, 17:19) įveikė Bulgarijos bendraamžes ir tapo vienomis turnyro lyderių. Lietuvos komanda sėkmingai pradėjo dvikovą (4:0), o sužaidus 5 minutes pirmavo 13:5. Didesnių problemų su varžovėmis Lietuvos krepšininkės neturėjo iki pat ketvirčio pabaigos.
2014-07-07

Dvidešimtmetės vėl laimėjo Europos čempionate

Lietuvos 20-mečių merginų (U20) rinktinė po sunkios ir permainingos kovos 60:58 (13:15, 15:8 12:18 20:17) palaužė Didžiosios Britanijos bendraamžes ir pratęsė pergalingą žygį Europos čempionato B diviziono turnyre Sofijoje (Bulgarija). Dvikova su Didžiosios Britanijos komanda lietuvėms klostėsi sunkiai nuo pat jos pradžios.
2014-07-05

Dvidešimtmečiai repeticijas baigė sutriuškindami ukrainiečius

Lietuvos dvidešimtmečių (U20) vaikinų rinktinė ketvirtadienį Druskininkuose sužaidė paskutiniąsias kontrolines rungtynes prieš kitą savaitę prasidėsiantį Europos čempionatą. Lietuviai sutriuškino bendraamžius iš Ukrainos 89:55 (22:15, 24:11, 23:21, 20:8). Nuo pat rungtynių pradžios Tomo Masiulio treniruojama Lietuvos jaunimo rinktinė rodė, kas yra aikštės šeimininkai.
2014-07-03

Lietuvos dvidešimtmečių merginų krepšinio rinktinės startas Europos čempionate – pergalingas

Lietuvos 20-mečių merginų (U20) rinktinė pergalingai startavo Europos čempionato B diviziono turnyre Sofijoje (Bulgarijoje). Ričardo Maceinos auklėtinės 56:48 (19:12, 13:16, 11:8, 13:12) nugalėjo bendraamžes iš Bosnijos ir Hercegovinos, praneša LKF. Rezultatyviausia nugalėtojų gretose buvo puolėja Ieva Kazlauskaitė, pelniusi 16 taškų ir atkovojusi 9 kamuolius. Galingai po krepšiu žaidusios puolėjos Justinos Matuzonytės sąskaitoje dvigubas dublis – 11 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.
2014-07-03

Rezervinė rinktinė įveikė dvidešimtmečius

Sekmadienį Europos čempionatui besirengiančią Lietuvos dvidešimtmečių (U20) jaunuolių rinktinę egzaminavo šalies rezervinė rinktinė. Jaunuoliai pirmąsyk per pasirengimo ciklą patyrė pralaimėjimą 71:86 (20-15, 19-29, 15-21, 17-21). Pirmąjį kėlinį Tomo Masiulio vadovaujami dvidešimtmečiai žaidė agresyviau ir laimėjo. Tačiau vyresni krepšininkai po trenerio Dainiaus Adomaičio antrajame kėlinyje paimtos minutės pertraukėlės greitai išlygino ir nebeleido varžovams laimėti nė vieno kėlinio.
2014-06-29

Lietuvos vaikinų U20 rinktinė dar kartą sutriuškino čekus

Europos dvidešimtmečių (U20) vaikinų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė per antrąjį iš trijų kontrolinių mačų prieš bendraamžius iš Čekijos sutriuškino varžovus 100:61 (31-13, 21-12, 24-13, 24-23). „Panašiu skirtumu galėjome laimėti ir vakar, tačiau pirmaudami 20 taškų atsipalaidavome. O šiandien žaidėme labiau susikaupę, daugiau energijos skyrėme gynybai. Taip kėlinys po kėlinio ir susikrovėme tokį pranašumą“, - po rungtynių sakė Lietuvos U20 vaikinų vyr.
2014-06-21

Lietuvos U20 vaikinų rinktinė pergale pradėjo kontrolinių rungtynių seriją su čekais

Europos dvidešimtmečių (U20) vaikinų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė penktadienį Kaune pergale 80:72 (24:16, 17:16, 23:16, 16:24) pradėjo trejų kontrolinių rungtynių seriją prieš bendraamžius iš Čekijos. Pirmosiose serijos su čekais rungtynes Lietuvos U20 vaikinų vyr. treneris Tomas Masiulis leido žaisti visiems krepšininkams ir visi aikštelėje pasirodę žaidėjai sugebėjo pasižymėti. Dviem krepšininkams pavyko pelnyti 10 ir daugiau taškų.
2014-06-20

U20 merginos po pratęsimo įveikė ukrainietes

Lietuvos dvidešimtmečių merginų (U20) rinktinė, besirengianti Europos čempionato B diviziono kovoms, pirmadienį Druskininkuose po pratęsimo 66:58 (12:11, 14:20, 12:9, 16:14, 12:4) įveikė bendraamžes iš Ukrainos. Tarp Ričardo Maceinos auklėtinių rezultatyviausiai rungtyniavo Austėja Širšinaitytė (18 taškų) ir Ieva Kazlauskaitė (15 taškų, 27 naudingumo balai). Lietuvės dukart geriau atakavo krepšį nei varžovės – tikslą pasiekė 18 iš 45 dvitaškių.
2014-06-16

U-20 merginos kontrolinį ciklą pradėjo pralaimėjimu

Lietuvos jaunimo iki 20 metų (U20) merginų rinktinė Druskininkuose kontrolinių rungtynių ciklą trečiadienį pradėjo pralaimėdama kaimyninės Baltarusijos komandai 55:65 (19:14, 13:10, 11:21, 12:20). Lietuvos rinktinė geriau pradėjo rungtynes ir laimėjo pirmuosius du kėlinius, tačiau Baltarusijos rinktinė perėmė iniciatyvą antrojoje mačo dalyje ir galiausiai šventė pergalę.
2014-06-11

Lietuvos jaunimo rinktinei – pasaulio ledo ritulio čempionato antrojo diviziono sidabras

Vengrijoje vykstančiame pasaulio jaunimo dvidešimtmečių (U-20) ledo ritulio antrojo diviziono čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo sidabrą. Šeštadienį lemiamoje šešių ekipų A grupės turnyro dvikovoje jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai po pratęsimo 5:4 (1:1, 2:0, 1:3, 1:0) įveikė trečioje vietoje likusius Olandijos bendraamžius. Pirmojo kėlinio viduryje Edgaras Protčenka (10:14) išvedė lietuvius į priekį, tačiau po kelių minučių Jordy's Knorenas (16:24) išlygino rezultatą.
2013-12-21

Lietuvos dvidešimtmečių ledo ritulio rinktinė antrąkart pralaimėjo latviams

Pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio čempionato kovoms besiruošianti Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė trečiadienį Elektrėnuose 2:6 (1:1, 1:5, 0:0) antrą kartą nusileido Rygos "Dinamo-Juniors" (Latvija) komandai. Lietuvos rinktinė pirmavo po Mauro Baltrukonio įvarčio (05:23), tačiau latviai dar pirmajame kėlinyje rezultatą išlygino. Antrajame kėlinyje jaunieji Rygos klubo žaidėjai įmušė keturis įvarčius, į ką lietuviai atsakė Danieliaus Bogdziulio (29:47) tiksliu smūgiu.
2013-12-11

20-mečiai krepšininkai Europos pirmenybių mače dėl 7 vietos sutriuškino juodkalniečius

Estijos sostinėje besibaigiančiame Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionate septintąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė Lietuvos rinktinė, sekmadienį 84:51 (17:11, 22:9, 22:14, 23:17) sutriuškinusi aštuntojoje pozicijoje likusius Juodkalnijos bendraamžius. 20 taškų prie pergalės prisidėjo Paulius Semaška (7 rezultatyvūs perdavimai), 18 - Mindaugas Kačinas (8 atk. kam.
2013-07-21

20-mečiai pralaimėjo trilerį prieš Italijos rinktinę ir Europos čempionate kovos dėl 5-8 vietų

Estijos sostinėje vykstančių Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio pirmenybių ketvirtfinalyje penktadienį Lietuvos rinktinė po pratęsimo 72:75 (23:18, 10:9, 11:19, 23:21, 5:8) pralaimėjo į pusfinalį iškopusiems Italijos bendraamžiams bei čempionate kovos dėl 5-8 vietų.   14 taškų į nugalėtojų krepšį įmetė Osvaldas Olisevičius, po 10 - Mindaugas Kačinas (9 sugriebti kamuoliai) ir Laimonas Chatkevičius (9 atkovoti kamuoliai), 8 - Vaidas Kariniauskas, 7 - Tauras Jogėla.
2013-07-19

Vos 4 taškus per kėlinį sukrapštę 20-mečiai krito prieš turkus

Lietuvos jaunimo rinktinė (iki 20 metų) per kėlinį sukrapštę vos 4 taškus ir sužaidusi nerezultatyviausias turnyro rungtynes patyrė antrąją nesėkmę prieš bendraamžius iš Turkijos - 48:52 (10:14, 12:13, 4:8, 22:17). Lietuva: Vaidas Kariniauskas 9, Ignas Vaitkus 8, Tauras Jogėla 7, Mantas Mockevičius 6, Laimonas Chatkevičius 4 (12 atk. kam., 3 blok. met.) Mindaugas Kačinas 4. Turkija: Samet Geyik 21 (7 atk. kam.), Erbil Eroglu 10 (8 rez. perd.
2013-07-16

Paaiškėjo Lietuvos dvidešimtmečių krepšininkų varžovai Europos pirmenybių antrame etape

Estijoje vykstančiame dvidešimties komandų Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionate baigėsi pirmojo etapo varžybos, po kurių paaiškėjo dvylika rinktinių, pratęsiančių kovas dėl medalių antrajame etape.
2013-07-14

20-mečių krepšinio rinktinė įveikė Lenkijos bendraamžes

Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinė per kontrolines rungtynes iškovojo dar vieną pergalę. Šiandien mūsiškės Druskininkuose 65:59 (18:19, 21:17, 8:14, 18:9) palaužė Lenkijos bendraamžių rinktinę. Lietuvos komandai Ieva Prėskienytė pelnė 22 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. 18 taškų pridėjo Greta Tamašauskaitė, 15 — Ieva Kazlauskaitė, po 4 — Simona Dobrovolskytė ir Laura Želnytė, 2 — Gerda Kručkauskaitė. Rytoj komandos Druskininkuose susitiks dar kartą.
2013-06-25

20-mečių krepšinio rinktinė antrą kartą ukrainiečių neįveikė

Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinė Druskininkuose sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes su Ukrainos bendraamžėmis. Šį kartą pergalė atiteko viešnioms - 62:67 (20:17, 22:20, 9:13, 11:17). Mūsų ekipai Ieva Prėskienytė pelnė 19 taškų ir atkovojo 13 kamuolių, 11 taškų pridėjo Ieva Kazlauskaitė, po 7 - Vita Žilinskaitė ir Simona Dobrovolskytė, 6 - Akvilė Baronėnaitė, 5 - Agnė Černeckytė, 3 - Gerda Kručkauskaitė, po 2 - Milda Šukytė ir Laura Želnytė.
2013-06-23

20-metės palaužė bendraamžes iš Ukrainos

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinė per kontrolines rungtynes Druskininkuose nugalėjo Ukrainos bendraamžių ekipą 63:55 (15:13, 22:9, 10:20, 16:13). Mūsų ekipą į priekį vedė Ieva Prėskienytė. Vidurio puolėja pelnė 21 tašką ir atkovojo 13 kamuolių. 13 taškų pridėjo Ieva Kazlauskaitė, 12 - Agnė Černeckytė, po 4 - Milda Šukytė ir Laura Želnytė, po 3 - Greta Tamašauskaitė ir Gerda Kručkauskaitė, 2 - Simona Dobrovolskytė, 1 - Vita Žilinskaitė.
2013-06-22

Studentų krepšinio rinktinė tik mačo pabaigoje palaužė 20-mečius

Šiandien Kaune įvyko kontrolinės rungtynės tarp Lietuvos studentų ir jaunimo (iki 20 metų) rinktinių. Mačą po atkaklios kovos 65:62 (20:12, 16:19, 14:12, 15:19) laimėjo Dainiaus Adomaičio treniruojami studentai.
2013-06-21

20-mečių merginų krepšinio rinktinė Europos čempionate „praslydo“ į antrąjį etapą

Lietuvos krepšininkės pateko į Vengrijoje vykstančio Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato antrąjį etapą. Tai paaiškėjo po to, kai Ispanijos rinktinė paskutinėse A grupės rungtynėse šeštadienį 57:43 įveikė Latvijos komandą. Ispanės, laimėjusios visas trejas rungtynes, tapo A grupės nugalėtojomis. Baltarusės, lietuvės ir latvės iškovojo po pergalę. Jų rikiuotę lėmė tarpusavio rungtynėse pelnytų ir praleistų taškų santykis. Latvės liko paskutinės ir nepateko į kitą etapą.
2012-08-18

Merginų jaunimo rinktinė Europos čempionate startavo pergale

Europos jaunimo (iki 20 metų) merginų krepšinio pirmenybių A grupės pirmajame susitikime 71:66 (21:18, 15:16, 16:19, 19:13) palaužė Latvijos bendraamžes. Lietuvėms Kristė Druskytė pelnė 18 taškų ir sugriebė 11 kamuolių, Monika Grigalauskytė - 14 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, Santa Okockytė - 12 taškų, Kornelija Valiuškytė - 9 taškai, Ieva Prėskienytė - 7 taškai ir 8 kamuoliai, Laura Svarytė - 7 taškai ir 7 kamuoliai, Dovilė Saurazaitė - 3 taškai, Monika Petrauskaitė - 1 taškas.
2012-08-16

E. Ulanovas: stiprus tik tas, kuris po nesėkmių atsistoja

Į simbolinį Europos čempionato penketą išrinktas Lietuvos jaunimo rinktinės lyderis – Edgaras Ulanovas teigė, kad šis aukso medalis – brangiausias: „Sunkiai iškovotas medalis, nes Jonas negalėjo padėti mums. Visi šnekėjo: „Jūs to negalite, ano negalite. Esate „pasikėlę“. Visko girdėjome ir tas mus motyvavo. Mes įrodėme, kad daug galime. Viską lėmė komandos vienybė. Stipriausias tas, kuris po nesėkmių atsistoja.
2012-07-24

„Auksinio jaunimo“ – Lietuvos 20-mečių – pergalingos sugrįžtuvės į Lietuvą

Europos jaunimo vaikinų čempionatą Slovėnijoje laimėję Lietuvos krepšininkai pirmadienį prieš vidurnaktį sugrįžo tėvynę. Iš Vilniaus oro uosto čempionai per sostinės centrą atviru autobusu vyko iki „Holiday Inn“ viešbučio. Kazio Maksvyčio auklėtinius pasitiko būrys žurnalistų, taip pat – artimieji bei sirgaliai. Nugalėtojus sveikino Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis, kurio sūnus Tautvydas irgi tapo čempionu.
2012-07-24

Lietuvos 20-mečiai – stipriausi Europoje

1992 metais gimusių krepšininkų karta tęsia dominavimą. Kazio Maksvyčio treniruojama Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė Europos čempionato finale 50:49 (24:11, 12:13, 7:12, 7:13) palaužė Prancūziją ir triumfavo turnyre. Šiai kartai tai buvo jau penktasis aukso medalis iš tiek pat galimų per visus tarptautinius turnyrus.
2012-07-22

Dvidešimtmečiai nušlavė graikus ir tvirtai žengė į Europos pirmenybių pusfinalį

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė, sutriuškindama Graikijos nacionalinę komandą rezultatu 79:43 (15:10, 23:13, 29:8, 12:12)  pateko į Europos čempionato Slovėnijoje pusfinalį. Kitame etape lietuviai susitiks su Serbijos ir Latvijos mačo nugalėtoja. Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavo 18 taškų surinkęs Edgaras Ulanovas (6 atk. kam.), Žygimantas Skučas pridėjo 14, Vytenis Čižauskas 11 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Egidijus Mockevičius - 10 (10 atk. kam.
2012-07-20

Jaunimo rinktinė nugalėjo Turkiją ir pateko į kitą etapą

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė išsaugojo šansus įšokti į Europos čempionato Slovėnijoje ketvirtfinalio traukinį, sutriuškindami Turkijos nacionalinę komandą rezultatu 76:45 (22:14, 24:9, 14:5, 16:17). Norint tautiečiams patekti į kitą etapą, reiktų tikėtis šeimininkų ekipos pergalės mače su Ispanija. Vėlai vakare pasibaigusiose varžybose Slovėnija įteikė šią dovaną.
2012-07-18

Jaunimo rinktinė nusileido latviams ir susikomplikavo padėtį

Antrosios Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato antrojo etapo F grupės rungtynės Lietuvos rinktinė 75:78 nusileido Latvijos krepšininkams. Nuo pat dvikovos pradžios užvirė atkakli kova taškas į tašką ir nė vienai komandai atitrūkti nepavyko.
2012-07-17

D. Redikas ir V. Čižauskas atvedė jaunimą į pergalę Europos čempionato starte

„Auksinė“ Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio rinktinė pergale startavo ketvirtadienį Slovėnijoje prasidėjusiame Europos čempionate. Pirmosiose D grupės rungtynėse Kazio Maksvyčio auklėtiniai 80:71 (17:21, 24:18, 20:11, 19:21) įveikė Švedijos krepšininkus. 24 taškus nugalėtojams surinko Dovydas Redikas (dvitaškiai 8/13, 7 per. kam.), 23 - Vytenis Čižauskas (10 atk. kam., 8 išprov. praž.), po 6 - Paulius Vaitiekūnas ir Žygimantas Skučas.
2012-07-12

Dvidešimtmečių rinktinė turnyrą Ispanijoje baigė pergale prieš šeimininkus

Keturių komandų draugiškame turnyre Mursijoje Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė 69:63 nugalėjo Ispanijos krepšininkus. Lietuviams Dovydas Redikas pelnė 23 taškus, Arnas Butkevičius ir Rolandas Jakštas - po 11, Edgaras Ulanovas įmetė 7 taškus. Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Pepe Pozas, kurio sąskaitoje 12 taškų. Kazio Maksvyčio auklėtiniai turnyre taip pat įveikė ukrainiečius, bet nusileido slovėnams, tapusiems nugalėtojais. Lietuviai užėmė antrąją vietą.
2012-07-02

20-mečiai po atkaklios kovos nusileido slovėnams

Europos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė Mursijoje (Ispanija) per pirmąsias kontrolinio turnyro rungtynes nusileido Slovėnijos komandai 89:93 (22:21, 23:20, 23:28, 21:24) praneša Lietuvos krepšinio federacija.
2012-06-30

Dvidešimtmečiai nugalėjo čekus

Europos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė Druskininkuose sužaidė trečiąsias kontrolines rungtynes. Šiandien mūsiškiai 77:73 (15:16, 20:16, 12:21, 30:20) palaužė Čekijos bendraamžius.
2012-06-24

Jaunimo rinktinė nusileido serbams

Trečiąją nesėkmę ketvirtose Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų pirmenybių kovos dėl 13-16 vietų rungtynėse patyrė Lietuvos rinktinė, kuri 67:75 (22:16, 17:19, 11:17, 17:23) nusileido Serbijos bendraamžiams. Nugalėtojams Nemanja Nedovičius pelnė 18 taškų, Branislavas Djekičius - 14, Nemanja Jaramazas pridėjo 11 taškų. Lietuviams Dovydas Redikas įmetė 22 taškus (7 kld.), Paulius Dambrauskas ir Giedrius Staniulis surinko po 11 taškų.
2011-07-22

Jaunimo rinktinė nutraukė pralaimėjimų seriją, serbai iškovojo palankią pergalę

Pirmąją pergalę Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionato kovoje dėl 13-16 vietų pasiekė Lietuvos rinktinė. Mariaus Linarto treniruojami lietuviai 91:68 (24:25, 16:19, 24:15, 27:9) nugalėjo Austrijos krepšininkus.
2011-07-20

Dvidešimtmečių problemos tęsiasi: serbai pažemino lietuvius

Europos jaunimo (iki 20 m.) čempionatas lietuviams klostosi pagal blogiausią scenarijų. Neperžengę grupės etapo, pirmosiose rungtynėse dėl 13-16 vietų Mariaus Linarto auklėtiniai nepasipriešino Serbijos bendraamžiams, treniruojamiems Vilniaus „Lietuvos ryto“ stratego Aleksandro Džikičiaus - 64:95 (20:24, 10:23, 16:27, 18:21). Rezultatyviausiai pralaimėjusiųjų gretose žaidė 15 taškų surinkę Dovydas Redikas ir Paulius Dambrauskas. Gilvydas Biruta (7 atk. kam.
2011-07-18

„Lietuvos ryto" trenerio vadovaujami serbai – taip pat ant prarajos ribos

Europos jaunimo (iki 20 m.) čempionate nepasisekė ne tik Mariaus Linarto Lietuvos dvidešimtmečių rinktinei. Kovas jau grupės turnyre taip pat baigė ir naujojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ stratego Aleksandro Džikičiaus Serbijos auklėtiniai. Turnyrą dažnai įvairių amžiaus grupių aukštumose atsiduriantys serbai pradėjo pergale prieš rusus, tačiau po to turėjo pripažinti juodkalniečių ir slovėnų pranašumą. Su 1 pergale ir 2 pralaimėjimais A.Džikičiaus kariauna grupėje liko paskutinė - ketvirta.
2011-07-17

Dvidešimtmetės Europos čempionate liko vienuoliktos

Pergalingai Europos jaunimo (iki 20 m.) merginų čempionatą baigė Lietuvos rinktinė. Ramunės Kumpienės auklėtinės 76:67 (21:17, 17:20, 17:15, 21:15) įveikė Latvijos ekipą. Mūsiškės Senojo žemyno pirmenybėse užėmė 11-ąją vietą. Laura Švarytė (9 atk. kam.) nugalėtojoms pelnė 16, Inesa Visgaudaitė - 15, Santa Okočkytė (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Gintarė Mažionytė (6 atk. kam., 5 per. kam., 5 kl.) - po 14, Monika Grigalauskytė (12 atk. kam.) - 13 taškų.