tvarumo istorijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tvarumo istorijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tvarumo istorijos“.
Paskubėkite dalyvauti! Artėja viktorinos „Mažiau – tvariau! Arčiau – sveikiau!“ pabaiga
Kviečiame visus pedagogus, kurie ugdo darželinukus ar pradinukus, paskubėti registruotis ir dalyvauti nemokamoje viktorinoje „Mažiau – tvariau! Arčiau – sveikiau!
Nuotoliniu būdu viktorina vyks tik iki gegužės 7 d. Viktorinoje vaikai ir moksleiviai sužinos apie tvarumą, maisto tausojimą, ekologinius bei nacionalinės kokybės maisto produktus, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą.
Registracija ir visa informacija skelbiama svetainėje http://maistataupyk.lt. Dalyvaukite ir laimėkite vertingus prizus.
Mados tendencijų ekspertė Marija Palaikytė: kodėl greitoji mada visus daro vienodais, o tvaresni sprendimai padeda išsiskirti
Aplinkiniams vis dažniau kalbant apie tvaresnius gyvenimo sprendimus, daugelis stengiasi į savo kasdienius įpročius pažvelgti kitomis akimis. Mados tendencijų analitikė Marija Palaikytė – viena jų. „Gyvenime nebūtina dairytis į kraštutinumus ir stengtis siekti absoliutaus tvarumo. Mažos iniciatyvos ir veiksmai galiausiai sukuria didelius pokyčius“, – įsitikinusi Marija, su kuria apie tvarumą jau šį šeštadienį kalbėsis TV3 laidos „Tvarumo istorijos“ vedėjas Vaidas Baumila.
Idėja sukurti neeilinį projektą Palangoje gimė JAV: šiandien žmonės į atostogų kompleksą plūsta iš visos Lietuvos
Klimato kaitos kontekste, Lietuvoje kuriasi įmonės ir gimsta nauji projektai, orientuoti į aplinkos saugojimą ir tvarius sprendimus. Tačiau kaip žinoti, kad jie tikrai bus sėkmingi? Šio šeštadienio TV3 laida „Tvarumo istorijos“ atskleis tokių verslų paslaptis.
Vienas iš tokių projektų – dalijimosi ekonomika paremtas poilsio ir darbo kompleksas Lietuvos pajūryje.
Specialistai ragina atsigręžti į atsinaujinančius energijos išteklius, bet ar kiekvienas gali sau tai leisti?
Šiandien mūsų namai gali papasakoti ne tik apie mūsų skonį, vertybes ir pomėgius, bet ir atskleisti požiūrį į globalias – klimato kaitos – problemas. Suklusti reikėtų kiekvienam, nes šiandien namų ūkiams tenka daugiau nei ketvirtis visos Europos Sąjungoje suvartojamos energijos. Negana to, beveik 80 proc. energijos vis dar yra pagaminama iš iškastinio kuro – dujų, naftos, anglies. Tačiau kiekvienas galime gyventi atsakingiau.
Lietuvių sukurtus megztinius šiandien dėvi net Holivudo žvaigždės: atskleidė savo sėkmės paslaptį
Pradėjusios savo verslą – gaminti mezginius – trys moterys idėjų sėmėsi iš jaukių vaikystės prisiminimų. Tačiau tuo metu jos nė neįtarė, kad jau visai netrukus tai, kas iš naujo pakerėjo jas, sužavės ir ne vieną Holivudo žvaigždę! O tai, kaip vienas sėkmingas žingsnis šioje istorijoje sekė kitą, jau šį šeštadienį sužinos ir visi TV3 laidos „Tvarumo istorijos“ žiūrovai.
Ekspertai – apie tai, ko šiandien reikia sėkmingam verslui: „Tik tai atvers duris į naujasrinkas ir pritrauks klientus“
Šiandien visas pasaulis suvokia – pokyčiai, susiję su klimato kaita, yra neišvengiami. Vis dėlto tvarūs technologiniai sprendimai iš įmonių pareikalauja nemažų investicijų, o tvariai pagamintos prekės ir paslaugos dažniausiai taip pat kainuoja brangiau.
Ekspertai atskleidė, kokį būstą rinktis: toks namas turės žymiai didesnę pridėtinę vertę
Kadaise išmanieji namai, kurie patys reguliuotų šildymą, apšvietimą, surinktų lietaus vandenį ir atliktų dar daugybę kitų tvarių veiksmų, egzistavo tik fantastiniuose filmuose. O dabar jie projektuojami jau ir realybėje. Be to, dar visai neseniai mūsų Vyriausybė pritarė ilgalaikei strategijai, pagal kurią iki 2050-ųjų visi pastatai turės tapti visiškai nepriklausomi nuo iškastinio kuro.
Kodėl vieniems finansų srityje šypsosi sėkmė, o kitiems nuolat trūksta pinigų?
Tikriausiai visi nors kartą yra patyrę, ką reiškia gyventi nuo atlyginimo iki atlyginimo. Nemaloni situacija neretai skatina sau pasižadėti, jog nuo kito mėnesio savo biudžetą imsite planuoti atsakingiau. Ir vis dėlto kai kuriems tai taip ir lieka tik pažadais.
Lietuviai per metus išmeta apie 70 kg maisto: atskleidė, kaip išmokti taupyti ne tik produktus, bet ir pinigus
Kasmet visame pasaulyje vartotojai praranda arba išmeta beveik trečdalį viso užauginto ir pagaminto maisto – nenuostabu, kad vis dažniau girdime raginimus maistą vartoti ir auginti kuo tvariau. Tačiau neretai tvariai užaugintas, transportuotas ir parduodamas maistas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kur kas brangesnis. Ar tai tiesa? Į šį klausimą šio šeštadienio TV3 laidoje „Tvarumo istorijos“ mėgins atsakyti Vaidas Baumila.
Ekspertai: elektromobilius pirkti apsimoka net ir kylant elektros energijos kainoms
Transporto sektorius – vienas didžiausių aplinkos teršėjų pasaulyje, tad nenuostabu, jog šios srities atstovai kuria įvairias alternatyvas, kurios mūsų aplinkai darytų mažesnę žalą. Ir nors tokios alternatyvos už įprastus automobilius kainuoja daugiau, ekspertai skaičiuoja, jog dėl mažų eksploatacijos kaštų, elektromobiliai gana greitai atsiperka.
Tiesa, pastaruoju metu kylant elektros kainoms, kyla ir elektromobilių išlaikymo kaštai.
REKLAMA
REKLAMA
Daugiavaikė šeima – apie tai, kaip išvengti finansinių iššūkių: „Jei užtenka duonos vienam vaikui, tikrai užteks ir trims“
Specialistai skaičiuoja, jog norėdami užauginti vaiką iki pilnametystės, tėvai tam išleidžia maždaug 100 tūkst. eurų. O ką daryti, jei auginate net ne vieną, o kelis vaikus? Jau šį šeštadienį TV3 laida „Tvarumo istorijos“ su Vaidu Baumila priešakyje pakvies susipažinti su keturias atžalas auginančia Rūtos ir Mindaugo Žiupsnių šeima, kuri pasidalins ne vienu patarimu, kaip išvengti didžiulių finansinių iššūkių ir vaikams dovanoti gražią vaikystę.