trumai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „trumai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „trumai“.
Rasa Martens – apie paslaptingąjį klubą: kalba visi, o patenka tik pagal asmeninį kvietimą
„Keliavome visur kitur, tik ne čia. Šis regionas mums tarsi visai neegzistavo, nebuvo įrašytas jokiame „žemėlapyje“. Tačiau užteko į jį vieną kartą užklysti ir atradome naują pasaulį, kuris, pajutome, yra mūsų. Tad, nebuvo nė mažiausios abejonės, kur pakviesime artimiausius žmones kartu paminėti mums su vyru Johannu svarbios šventės“, – apie šįmet Pjemonte, šiaurės Italijoje surengtą sidabrinį santuokos jubiliejų pasakoja verslininkė Rasa Martens.
Receptas. Makaronai su juodaisiais trumais
INGREDIENTAI: 500 gramų makaronų (penne, spagheti arba rigatoni) 100 gramų kiaulės šoninės (šaltai rūkyta) 50 gramų sviesto 50 gramų parmezano sūrio (gali būti bet koks kitas kietasis sūris) 60 gramų grybų (šviežūs juodieji trumai, gali būti konservuoti) 3 vienetai kiaušinių 1 skiltelė česnakų 1 galva svogūnų (nedideli) 1 stiklinė pieno 1 žiupsnelis muskato 1 žiupsnelis druskos 1 žiupsnelis pipirai Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Ateityje šokoladas kainuos tiek pat, kiek ikrai
XXI amžiaus viduryje šokoladas gali tapti tokiu pat retu ir brangiai kainuojančiu produktu kaip juodieji ikrai ir trumai.
Tokią išvadą leidžia daryti šią savaitę išplatintas pranešimas, parengtas Billo ir Melindos Gatesų labdaros fondo užsakymu.
Ekspertai prognozuoja, kad dėl klimato pokyčių iki 2050 metų Ganoje ir Dramblio Kaulo Krante, kurie pagamina pusę kakavos pasaulyje, nebeliks žemių, tinkamų kakavmedžiams auginti.
Ateityje šokoladas kainuos tiek pat, kiek ikrai
XXI amžiaus viduryje šokoladas gali tapti tokiu pat retu ir brangiai kainuojančiu produktu kaip juodieji ikrai ir trumai.
Tokią išvadą leidžia daryti šią savaitę išplatintas pranešimas, parengtas Billo ir Melindos Gates'ų labdaros fondo užsakymu.
Ekspertai prognozuoja, kad dėl klimato pokyčių iki 2050 metų Ganoje ir Dramblio Kaulo Krante, kurie pagamina pusę kakavos pasaulyje, nebeliks žemių, tinkamų kakavmedžiams auginti.
Grybapjūtės belaukiant
Kitaip nei dauguma Vakarų Europos gyventojų mes drąsiai traukiame į miškus, renkame ir valgome įvairiausius grybus. Dar daugiau, pasakojo mikologas Jonas Kasparavičius, neretai avantiūristai lietuviai vien iš smalsumo linkę paragauti ir nežinomų, kartais nuodingų grybų.
Lietuvoje auga 1 200 kepurėtųjų grybų rūšių, iš kurių daugiau ar mažiau valgomų yra keli šimtai. Žinoma, dalis jų menkaverčiai, kiti puikiai žinomi grybautojams, treti – nematyti ir bauginami. „Ir pats paragauju žalių grybų.
Išėjęs į pensiją augina valgomuosius trumus
„Išėjus į pensiją gyvenimas prasideda“, – teigia buvęs finansininkas, kuris išėjęs į pensiją įgyvendino svajonę – auginti valgomuosius trumus.
Iš Londono Sičio – į Prancūzijos pietvakarius. Apie tai nuolat svajojo Dickas Pyle'as, kai buvo finansininkas.
Sulaukęs užtarnauto poilsio Prancūzijoje jis surado namą ir žemės, bet ne tam, kad ramiai leistų laiką, o kad augintų trumus.
„Ši idėja kilo, kai duktė pavaišino vynu iš Sasekso vynuogyno. Puiku, pagalvojau, bet idėja sena.
Juodojo grybo mįslė
Retai pasitaikančių trumų, valgomųjų grybų, kasmet surenkama vis mažiau. Atskleidus jų dauginimosi paslaptį, galima būtų išgelbėti šį nepaprastai brangų delikatesą.
Prancūzijos valdovai buvo įsitikinę, kad trumai susiję su seksu. Karalius Henrikas IV vaišino jais savo meilužes, manydamas, jog tai puikus afrodiziakas. Liudvikas XV maitino jais savo žmoną, kuri pagimdė jam dešimt vaikų, o kai Napoleonas Bonapartas susilaukė sūnaus, net neabejojo, kad tai įvyko dėl to, jog jis valgė daug trumų.