trešnės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „trešnės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „trešnės“.
Padarykite tai vyšnioms ir trešnėms: vėliau sulauksite gausesnio derliaus
Tinkamiausias metas genėti vyšnias ir trešnes yra arba iškart po žydėjimo, arba liepos–rugpjūčio mėnesiais, kai nuimamas derlius.
Šiuo laiku tai padarius medelių žaizdos gyja geriau, jie išskiria mažiau sakų, negu nugenėti pavasarį.
Nuolat retinama
Jaunos vyšnios ir trešnės auginamos taip pat, kaip ir obelys. Pasodinus patrumpinamos, o vėliau išpjaunamos tik labai tankiai ir stačiai augančios šakos.
Marius Alytaus rajone augina 15 hektarų trešnių ir neslepia: „Žiaurus verslas“
Nors orai ir šią vasarą permainingi bei nenuspėjami, vaismedžių augintojai derliumi nesiskundžia: lietuviškų trešnių sezonas į pabaigą, o jų augintojai sako, kad lietuviai šias uogas labai mėgsta, nors jos ir brangesnės nei atvežtinės. Alytaus rajone yra vienas didžiausių trešnių sodas Lietuvoje – 15 hektarų. Uogų tiek, kad lūžta šakos. Tačiau verslininkai nebeišmano, ką su varnėnais daryti, kurie nulesa tonas trešnių.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Masiškai plinta vilniečio prašymas: ragina neišmesti vyšnių ir trešnių kauliukų
Vasara mus džiugina įvairiomis uogomis bei vaisiais, o vienos mėgstamiausių lietuvių uogų yra vyšnios bei trešnės. Suvalgę šias uogas jų kauliukus mes tiesiog išmetame, tačiau mažeikietis Robertas Gorskis, šiuo metu gyvenantis Vilniuje, ragina neišmesti kauliukų, o juos atsiųsti paštomatu, nes vyras rado būdą, kaip kilniam tikslui panaudoti uogų kauliukus.
Pamačius, ką moteris pardavinėja prie namų, vilnietė pakraupo: „Jūs juokaujat?“
„Džiaugiuosi atšilusiais orais ir pagaliau prasidėjusiu fantastišku oru! O su juo smagu mėgautis ir vasaros gėrybėmis, pavyzdžiui, uogomis. Vis tik pamačiusi, kiek šiemet kainuoja mano mėgstamiausios šeimos uogos, vos neapalpau“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Rita.
Prie mano namų yra nedidelis turgelis – kasdien ten prekiaujama šviežiomis uogomis, daržovėmis.
Aną dieną, eidama namo, pamačiau, kad moteris prekiauja trešnėmis.
Pasakė, kiek uogų galima suvalgyti per dieną: įsidėmėkite
Braškės, šilauogės, mėlynės ir trešnės džiugina mus kone visą vasarą. Ypač šiuo laikotarpiu neretai norisi šokolado gabalėlį iškeisti į šviežias uogas.
Tai patvirtina ir lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ statistika – žmonės išties aktyviai dairosi šviežių uogų. Tokį sveikuolišką elgesį sveikina „Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė.
Ateina pilnatis: Budraitytė išdavė, ką verta padaryti
Neretai prasidedantis pilnaties laikotarpis nerimą sukelia tiems, kurie yra linkę į situacijas reaguoti jautriau, nervingiau. Tačiau atsiradusias liūdnas, įkyrias ar emocingas mintis gali pakeisti dėmesį nukreipianti veikla. Garsi Lietuvos astrologė ir būrėja pasidalino keliomis veiklomis ir receptais, kuriuos rekomenduoja atlikti per šią pilnatį. Taip galėsite pasirūpinti ne tik savo emocine gerove, tačiau ir maisto atsargomis žiemai.
Pasakė, kiek trešnių galima suvalgyti per dieną: įsidėmėkite
Trešnės – uogos, be kurių tiesiog neįsivaizduojama vasara. Prisirpusios ir kvapnios trešnės puikiai tiks tiek prie pusryčių košių, tiek saldžių kepinių ar traškių salotų. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, šviežios trešnės pasižymi ir nauda sveikatai. Jose gausu antioksidantų, vitamino C ir kitų maistinių medžiagų.
Vasaros sezonu būtina skanauti šviežias uogas, tad trešnės galėtų būti vienas iš kasdienių pasirinkimų.
Prie vyšnių ir trešnių sode pririškite 1 daiktą: rezultatas nustebins
Vyšnia yra seniausias mano tėvų sodo medis. Pasak mano tėvo, jam tiek pat metų, kaip ir man. Turėčiau pabrėžti, kad medis niekada nėra sirgęs jokiomis ligomis. Skruzdės ir amarai jai nekenkia, o vaisių derėjimo sezono metu metai iš metų vyšnioms kenkia tik varnėnai ir žvirbliai. Yra tik vienas būdas atbaidyti paukščius nuo vyšnių.
Mano tėvas darydavo viską, kad atbaidytų įkyrius paukščius.
Pamačiusi trešnių kainą vilnietė vos nenualpo: „Už tiek galiu šeimą pamaitinti“
„Taip laukiau atšilusių orų ir pagaliau savaitgalį išskubėjau į turgų nusipirkti šviežių uogų. Bet kai pamačiau, kokios pirmųjų uogų kainos šviežių uogų kioskelyje prie prekybos centro, vos nenualpau! Suprantu, kad viskas brangsta, bet kad trešnės kainuotų 35 eurai už kilogramą, tai jau čia viršūnė“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Rasa.
Pirkėjai šokiruoti: už dėžutę trešnių pardavėjai prašo beveik 50 eurų
Šiuo metu pabrango kone visi maisto produktai. Daugiausiai pirkėjams išaugo šviežių daržovės, vaisiai ar uogos. Tačiau kai kurių uogų kainos pirkėjus šokiravo. Vilnietė pasakojo, kad už nedidelę dėžutę trešnių jos paprašė 47 eurų. Moteris aiškino, kad už tokią sumą apsiperka savaitei, o čia, už vieną produktą tokia kaina.
Vilnietė Milda su portalu tv3.lt pasidalijo turgaus nuotraukomis.
„Apsipirkusi prekybos centre pamačiau uogomis prekiaujančią moterį.
REKLAMA
REKLAMA
Receptas. Agurkų ir trešnių salotos
INGREDIENTAI: 1 vienetas agurkų ((nedidelis, trumpavaisis) ) 1 sauja trešnių 1 vienetas apelsinų ( (sultys) ) 1 arbatinis šaukštelis aliejaus Paruošimo laikas: Apie 10 min. Porcijų skaičius: 2 PARUOŠIMO BŪDAS: Agurkus supjaustyti šiaudeliais. Trešnes supjaustyti irgi šaiudeliais. Apelsino suktis, aliejų sumaišyti ir išplakti. Apipilti salotas.
Receptas. Trešnių ir burokėlių tango
INGREDIENTAI: 15 vienetų trešnių 1 skiltelė česnakų 1 vienetas burokėlių ( (virtas, kumščio dydžio) ) 1 vienetas apelsinų ((sultys)) Paruošimo laikas: Apie 20 min. Porcijų skaičius: 2 PARUOŠIMO BŪDAS: Burokėlį išvirti. Geriausia iškepti (nesūdytą) orkaitėje. Tada sutarkuoti. Iš trešnių išimti kauliukus, jas supjaustyti šiaudeliais. Sumaišyti su burokėliais. Paragauti. Jeigu norisi skonio, kuriame labiau vyrautų trešnės, jų pridėti daugiau.
Receptas. Trešnių musas
INGREDIENTAI: 25 vienetai trešnių ( ( tamsios –10 vnt. ir šviesios –15 vnt)) šiek tiek mėtų Paruošimo laikas: Apie 10 min. Porcijų skaičius: 2 PARUOŠIMO BŪDAS: Iš trešnių išimti kauliukus ir jas sutrinti smulkintuvu. Papuošti mėtos šakele. Skanaus.
Receptas. Salotos su vištiena ir trešnėmis
INGREDIENTAI: 200 gramų vištiena ( filė) 1 sauja trešnių 1 žiupsnelis graikinių riešutų 1 saujelė gražgarsčių 1 vienetas kriaušių 1 saujelė špinatų 1 vienetas citrinų 1 vienetas apelsinų 1 arbatinis šaukštelis aliejaus Paruošimo laikas: Apie 30 min. Porcijų skaičius: 4 PARUOŠIMO BŪDAS: Vištienos filė išvirti ir apkepti, kad parustų.
Receptas. Trešnės su kopūstais ir obuoliais
INGREDIENTAI: 10 vienetų trešnių 1 sauja kopūstų 1 vienetas obuolių 1 vienetas apelsinų 1 arbatinis šaukštelis aliejaus 1 žiupsnelis druskos Paruošimo laikas: Apie 20 min. Porcijų skaičius: 2 PARUOŠIMO BŪDAS: Trešnes supjaustyti. Kopūstą supjaustyti šiaudeliais. Obuolį – taip pat šiaudeliais. Viską sudėti į indą, įberti druskos ir apšlakstyti apelsino sultimis ir aliejaus padažu. Skanaus.
Receptas. Trešnės su kauliukais
INGREDIENTAI: 1 kilogramas trešnių 500 gramų cukraus 200 mililitrų vandens Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val. Porcijų skaičius: 2 PARUOŠIMO BŪDAS: Trešnes nuplauti ir, neišėmus kauliukų, sudėti į dubenį su cukrumi. Palikti porai valandų. Tada sudedame į puodą, užpilame vandeniu ir verdame apie 15 minučių. Tada sudėti trešnes į stiklainius ir sandariai uždaryti. Laikyti šaltai.
Receptas. Želė su trešnemis ir persikais
INGREDIENTAI: 2 pakeliai želės 100 gramų trešnių 1 skardinė persikų (konservuoti) Paruošimo laikas: Apie 1 val. Porcijų skaičius: 5 PARUOŠIMO BŪDAS: Persikus supjaustome griežinėliais. Žėlę pagaminame kaip nurodyta pakuotėje tik pilame 3/4 nurodyto vandens kiekį. Formą sutepame aliejumi, kad lengviau būtu išimti žėlę. Sudedam persikus, supilame puse skystos želės ir dedame į šaldytuvą kol sustings. Vėliau sudedam trešnes ir supilame likusią žėlę.
Receptas. Banano, pieno ir trešnių kokteiliukas
INGREDIENTAI: 1 vienetas bananų 250 pieno 10 vienetų trešnių šiek tiek mėtų Paruošimo laikas: Apie 5 min. Porcijų skaičius: 2 PARUOŠIMO BŪDAS: Bananas sulaužomas į kelias dalis. Sudedamas į virtuvinį kombainą, supilamas pienas, sudedamos tresnės. Išplakama ir papuošiama mėtos šakele.Gerti per storą šiaudelį. Skanaus.
Receptas. Pyragas su varške ir rabarbarais
INGREDIENTAI: 200 gramų sviesto 1 žiupsnelis druskos 4 valgomieji šaukštai vandens 4 valgomieji šaukštai cukraus 300 gramų varškės 2 stiklinės miltai 300 gramų rabarbarų 6 gramai trešnių (dėl spalvos) Paruošimo laikas: Apie 45 min. Porcijų skaičius: 8 PARUOŠIMO BŪDAS: Iš miltų, sviesto, druskos, vandens užminkome tešlą, padedame šaltai. Varškę, cukrų, smulkintus rabarbarus, trešnes išsukame.
Receptas. Braškių, banano ir trešnių kokteilis
INGREDIENTAI: 250 gramų braškių 100 gramų trešnių 1 vienetas bananų 1 arbatinis šaukštelis medaus 1 žiupsnelis aguonų šiek tiek mėtų Paruošimo laikas: Apie 10 min. Porcijų skaičius: 3 PARUOŠIMO BŪDAS: Iš trešnių išimti kauliukus. Sudėti su braškėmis, sulaužytų į gabaliukus bananu ir medumi į vieną indą ir blenderiu sutrinti. Pabarstyti aguonos grūdeliais ir papuošti mėta. Skanaus.
Receptas. Trešnės su persikais
INGREDIENTAI: 2 vienetai persikų 10 vienetų trešnių 1 vienetas apelsinų šiek tiek mėtų Paruošimo laikas: Apie 10 min. Porcijų skaičius: 3 PARUOŠIMO BŪDAS: Persikus supjaustyti gabaliukais. Vienas trešnes supjaustyti per pusę, kitas - į keturias dalis. Sudėti į indą, išmaišyti. Apšlakstyti apelsino sultimis. Papuošti mėtos šakele. Skanaus.
Receptas. Trešnių uogienė su graikiniais riešutais
INGREDIENTAI: 1 vienetas citrinų 1 kilogramas cukraus 300 gramų graikinių riešutų 1 kilogramas trešnių 1.5 stiklinės vandens šiek tiek vanilino PARUOŠIMO BŪDAS: Iš trešnių iškrapštyti kauliukus, neperduriant jų kiaurai. Graikinius riešutus supjaustyti trešnės kauliuko dydžio gabaliukais. Įdėti po gabaliuką riešuto į kiekvieną trešnę. Cukrų ir vandenį užvirinti, nukelti nuo ugnies, užpilti paruoštas trešnes, kad būtų apsemtos ir 3 valandas palaikyti.
Receptas. Trešnių su rukola užkandis
INGREDIENTAI: 1 saujelė trešnių 1 saujelė gražgarsčių 125 gramai sūris (Brie "Prezident" (su graikiniais riešutais)) 1 žiupsnelis graikinių riešutų 1 žiupsnelis anakardžio riešutų 1 žiupsnelis razinų 1 valgomasis šaukštas apelsinų ((šviežiai spaustos sultys) ) 1 valgomasis šaukštas aliejaus 1 valgomasis šaukštas medaus 1 valgomasis šaukštas citrinų ((šviežiai spaustos sultys) ) Paruošimo laikas: Apie 10 min.
Receptas. Gaivusis jogurtinis tortukas
INGREDIENTAI: 800 gramų jogurto (JO (aviečių ir melionų skonio)) 1 stiklinė pieno (kamb. temp. (nepilna stiklinė)) 1 pakelis želatinos (SODŽIAUS) 1 pakelis sausainių (SELGA) 3 valgomieji šaukštai medaus (skystas) šiek tiek trešnių (be kauliukų) 1 pakelis sviesto (mažas pakelis) 1 pakelis grietinėlės (sausa) 1 skardinė ananasų (konservuoti (kubeliai)) 0.5 vieneto citrinų (nutarkuota žievelė) 3 valgomieji šaukštai cukraus Paruošimo laikas: ...
Receptas. Trešnės marškinėliuose
INGREDIENTAI: 20 vienetų trešnių 7 vienetai datulių 10 vienetų graikinių riešutų 1 saujelė aguonų 1 arbatinis šaukštelis medaus Paruošimo laikas: Apie 20 min. Porcijų skaičius: 20 PARUOŠIMO BŪDAS: Datules ir graikinius riešutus sutrinti su belenderiu iki košelės konsistencijos. Įdėti medaus ir gerai išmaišyti arba dar patrinti blenderiu. Paragauti, ar pagal skonį dera datulių ir graikinių riešutų košelė. Galima papildomai pridėti daugiau riešutų arba dalutlių.
Populiarėjanti verslo rūšis kelia daug klausimų: jos paklausa vis didėja
Susidomėjimas lietuviškomis trešnėmis tikrai nėra mažas. Šių uogų mėgėjai labiau vertina vietinę produkciją, nes jų skonis skiriasi nuo įvežtinių. Dėl augančios paklausos vis dažniau kalbama ir apie verslinį trešnių sodą.
Lietuvoje jau yra ūkininkų, pasisodinusių nedidelį trešnių sodą šalia kitų uogų ir stebinčių, kas bus toliau, o jei rezultatai tenkins, ketina plėstis ir sodinti didelį verslinį sodą.
Tačiau tokiam sodui reikia ir tinkamos priežiūros.
Kenkėjai naikina mūsų sodus: patarė, kaip su jais kovoti
Biologinių ir cheminių preparatų pirkimas ypač padidėjo po šios šiltos žiemos. TV3 laida „Svajonių sodai“ domėjosi, kokie kenkėjai naikina mūsų sodus ir kaip nuo to apsisaugoti.
Pasak VDU Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakulteto dėstytojo Algirdo Amšiejaus, šiemet obuoliams labiausiai pakenkė obuolinis vaisėdis ir obuolinė kandis, tačiau žmonės darė klaidą ir dažnai nuo šių kenkėjų augalus purškė per anksti.
„Vaisėdžiams naktys ir dienos turi būti labai šiltos, tada jos masiškai dauginasi.
Lietuviai šluoja pirmąsias braškes – perskaičiavus kainas į litus būtų silpna
Vasariški orai pažadino lietuvių norą įsigyti šviežių produktų iš ūkininkų. Štai saulėtą popietę Kalvarijų turguje prie braškes, šilauoges, trešnes ir daržoves siūlančių pardavėjų nutįsta eilės pirkėjų. Visgi, už lietuviškas braškes gali tekti sumokėti ir 7 eurus (24 litai), o šilauoges – 9 eurus (31 litas). Nukrauti prekystaliai braškių ir šilauogių indeliais, kaip sako pardavėja Alina, liudija, kad ši vasariška produkcija šiuo metu yra viena populiariausių tarp pirkėjų.
Iš trešnių pagamino fantastiško skonio desertą: tapo vasaros favoritu
Penktadienį ar savaitgalį norite nustebinti savo šeimą ir artimuosius? Išbandykite šį vasarišką desertą, kuris tikrai nepaliks abejingų. Trešnių desertui reikės: 2 × 180 gr. varškės (9%), 300 ml. jogurto be priedų, 4 v.š. cukraus (kiekvienam pagal skonį), 20 gr. želatinos + 10 v.š. vandens (brinkinimui), trešnių (be kauliukų). Gaminimas: Želatiną brinkinau vandenyje 15 min. Išbrinkintą želatiną pakaitinau kol granulytės visiškai ištirpo. Atvėsinau.
Pirmosios trešnės – pašėlusiai brangios
Rūta Grigolytė Pirmųjų trešnių kaina prilygsta dviejų asmenų pietums kavinėje, tačiau mėnesio gale jau gali imti mažėti. Didžiuosiuose prekybos centruose kilogramas trešnių dabar kainuoja dvigubai brangiau nei įprasta – 35, 26 ar 24 litus. Ūkininkas Gediminas Cijūnaitis sako, kad kainos greičiausiai mažės sunokus derliui Lietuvoje ir netolimose šalyse. Lietuvoje trešnės sunoksta birželio pabaigoje – liepos pradžioje. „Manau, kad tik pirmųjų trešnių kaina tokia, o vėliau jos turėtų pigti.