transneft
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „transneft“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „transneft“.
Teismas paleido naftos užteršimu įtariamą rusą į laisvę
Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį panaikino naftos užteršimu Rusijoje įtariamo verslininko Romano Ružečko suėmimą. Į laisvę paleidžiamas verslininkas turės laikinai atiduoti teisėsaugai savo asmens dokumentus, jis bus intensyviai prižiūrimas, pranešė teismo atstovė spaudai.
Teismas išnagrinėjo naftos užteršimu Rusijoje įtariamo Ružečko skundą dėl suėmimo
Vilniaus apygardos teismas trečiadienį išnagrinėjo naftos užteršimu Rusijoje įtariamo verslininko Romano Ružečko skundą dėl suėmimo. Sprendimas bus paskelbtas rugpjūčio 22 dieną, pranešė ruso advokatas Rolandas Tilindis. Vilniaus apylinkės teismo sprendimu Rusijos pilietis nuo liepos 18 dienos laikomas suimtas Kauno tardymo izoliatoriuje. R. Ružečko skundu siekia, kad jam būtų paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.
Dokumentai: baltarusiai iš GIPL konkurso pašalinti dėl ryšių su Rusija
Lietuvos Vyriausybė Baltarusijos įmonę iš Lietuvos–Lenkijos dujotiekio (GIPL) rangovo konkurso pašalino dėl jos verslo ryšių su Rusijos bendrovėmis ir kontaktų su riziką keliančiais asmenimis, rodo BNS turimi dokumentai. Kauno bendrovės KRS ir Baltarusijos „Beltruboprovodstroj“ konsorciumas magistralinio dujotiekio į Lenkiją statybos konkurse pasiūlė mažiausią kainą – 74,9 mln. eurų be PVM, tačiau buvo pašalintas dėl grėsmių nacionaliniam saugumui.
Vilniuje sulaikytas ieškomas rusas – jo ieškojo Interpolas dėl naftos krizės
Policijos pareigūnai Vilniuje sulaikė Rusijos verslininką Romaną Ružečko, įtariamą prisidėjus prie užterštos naftos krizės Vidurio ir Rytų Europoje, kai buvo sustojęs jos tiekimas per naftotiekį „Družba“. „Galiu patvirtinti patį faktą, kad vykdant Interpolo paiešką asmuo buvo sulaikytas. Prokuratūra nuo detalesnių komentarų susilaiko“, – penktadienį BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.
Rusija atnaujino naftos eksportą vamzdynu į Lenkiją ir Vokietiją
Rusija sekmadienį atnaujino kokybės standartus atitinkančios naftos tiekimą „Družba“ vamzdynu per Baltarusiją į Lenkiją ir Vokietiją, pranešė Rusijos naftotiekių operatorė „Transneft“. Tuo tarpu Baltarusijos koncernas „Belneftechim“ skelbia apie tik apie dalinį rusiškos naftos tranzito Lenkijos kryptimi atnaujinimą.
Slaptoje branduolinėje laboratorijoje sugalvojo superkompiuteriu „kasti“ bitkoinus
Du slapto branduolinio centro Nižnegorske inžinieriai, tikėtina, sugalvojo, kaip visiškai padengti Rusijos įsiskolinimus ir paversti šalį turtingiausia pasaulyje. Tačiau vietoje to, kad su šia idėja jie pasidalintų su vadovybe, iš pradžių nusprendė užsidirbti pinigų sau. Ir įkliuvo, skelbiama „Newsru“. Rusijos eksperimentinės fizikos mokslo tyrimų institute du darbuotojai nusprendė pasinaudoti galingiausiu šalyje superkompiuteriu, kad šių pagalba „kastų“ bitkoinus.
„Lietuvos geležinkeliai“ stoja į konkurencinę kovą su Rusija
Rusijos geležinkeliams planuojant pervilioti Baltarusijos naftos krovinius iš Baltijos šalių ir nukreipti juos į Suomijos įlanką, valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ tikisi, kad išlaikys krovinių vežimo apimtis. „Dėl konkurencijos ir Rusijos geležinkelių ketinimų ketvirtadaliu sumažintų savo kainas, laikas parodys. Mūsų pozicija dirbti su kiekvienais klientais nepriklausomai nuo politikos ir panašių veiksnių. Manome, kad rasime išeiti bei būdus būti lyderiais savo regione.
Vladimiras Putinas. Ištakos: iš Leningrado patvorių į pasaulį bauginančios gaujos lyderius
Vladimiro Putino režimas stojo į galutinę krizės stadiją. Ir, jeigu nenutiks kokių nors stebuklų, neįsitenkančių į racionalių įvykių ribas, tokių kaip naftos kainų šuolis, netikėtas sankcijų atšaukimas, migrantų „Europos užkariavimas“ ar JAV karas su Kinija, Rusijoje įsitvirtinusio politinio režimo krachas yra neišvengiamas. Šios „ekonominės apokalipsės“ prognozės išsipildymas gali tęstis nuo kelių mėnesių (2016-ųjų pavasario) iki 1,5-2 metų.
Jekaterina Tichonova-Putina – šokėja, valdanti milijardinius projektus Rusijoje
„Bloomberg“ šaltiniai patvirtino praėjusią savaitę rbc.ru redakcijos paviešintą „viešai žinomą tiesą“, kad Jekaterina Tichonova ne tik yra Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino duktė, bet ir vadovauja Maskvos valstybinio universiteto Nacionalinio intelektinio rezervo centrui, yra šio universiteto garbės tarybos narė. Be to, ji dar ir šokėja – dalyvavo tarptautiniuose akrobatinio rokenrolo konkursuose.
L. Linkevičius: suprantu sankcijų Rusijai atidėliojimą
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad Europos Sąjungos (ES) pirmadienį paskelbtos naujos sankcijos Maskvai turėtų būti pradėtos įgyvendinti artimiausiu metu. Jis taip pat teigė suprantantis sprendimą, kad sankcijos dar gali neįsigalioti keletą dienų. „Stengiamasi visais būdais išsaugoti trapias paliaubas, nes tuomet galima sustabdyti kraujo praliejimą, bet, žinoma, tai neišsprendžia visų problemų.
REKLAMA
REKLAMA
Kaip Rusija netapo energetine didžiąja valstybe
Julija Latynina, "Novaja gazeta" Šiandien, kai Kremlius įgyvendino Chodorkovskio idėjas, tiesa, karikatūriniu pavidalu, pats laikas pagalvoti apie tai, kokioje istorinėje kryžkelėje mes stovėjome prieš 11 metų ir kokiu šansu nepasinaudojome. *** Prezidentas Putinas pasirašė kontraktą su Kinija dėl dujų tiekimo. Derybos vyko 10 metų. Tačiau pačių dujų kol kas nėra, ir dujotiekio nėra.
Naftotiekį užkimšę prezervatyvai baltarusiams yra nesąmonė
Pranešimai apie tai, esą Rytų Europoje naftotiekio „Družba“ mazgai išėjo iš rikiuotės todėl, kad į Rusijos naftą pateko guminių daiktų: čiulptukų ir prezervatyvų, yra „absoliuti nesąmonė“. Tai pareiškė kompanija „Gomeltransneft Družba“, naftotiekio pietinės atšakos Baltarusijoje operatorė.
Naftotiekį „Družba“ užkimšo čiulptukai ir prezervatyvai
Rytų Europoje naftotiekio „Družba“ mazgai išėjo iš rikiuotės todėl, kad į Rusijos naftą pateko guminių daiktų: čiulptukų ir prezervatyvų. Tai pirmadienio numeryje rašo laikraštis „Vedomosti“, remdamasis informuotais šaltiniais.
Leidinio duomenimis, operatoriai pastebėjo, kad skaitikliai pradėjo rodyti kur kas didesnį naftos kiekį nei jos galėjo būti perpumpuota. Patikrinus sistemą, joje buvo aptikta prezervatyvų ir čiulptukų.
Baltarusija – ekonominis ir politinis Rusijos Federacijos vasalas?
„Politikos Europoje lieka vis mažiau, nes gyvename tokiame režime, kokį primeta ekonomika.“ Prof. Leonidas Donskis Šis prof. L. Donskio teiginys puikiai tinka Rusijos ir Baltarusijos valstybių pastarųjų metų bendradarbiavimui apibūdinti. Ir visiškai nesvarbu, kokiais klausimais ar kokioje srityje šios kaimyninės šalys bendradarbiautų, bet kuriuo atveju galiausiai viską nulemia ekonominiai motyvai.
Rusija iš privatizacijos planuoja uždirbti 30 mlrd. dolerių
Rusija paskelbė apie savo planus parduoti dalį savo turimų akcijų 11 valstybinių kompanijų. Taip Rusijos vyriausybė tikisi uždirbti apie 30 mln. dolerių. Tiesa, skelbiama, kad nė vienoje iš kompanijų Rusijos valdžia neplanuoja atsisakyti kontrolinio akcijų paketo.
Ši dalinės privatizacijos programa, kuri bus pradėta įgyvendinti kitais metais, yra pati didžiausia nuo pat praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio.
„Transneft“ naftotiekio tiesimas į Kiniją bus baigtas iki 2010 m.
TheMoscowTimes duomenimis, Rusijos naftos vamzdynas į Kiniją turėtų būti užbaigtas iki 2009 metų pabaigos. Iš vartotojų bus imamas eksporto tarifas nuo 30 iki 35 dolerių už naftos žaliavų tiekimą 2700 kilometrų maršrutu.
Vamzdyno tiesimas buvo atidėtas keletą kartų. „Transneft“ prezidento Nikolai Tokarev teigimu, pasirengimas naftotiekio eksploatacijai jau vyksta ir darbą gali pradėti keletu dienų anksčiau nei planuota.
Rusų bendrovės siūlosi įsigyti „Mažeikių naftą“
Pranešama, jog rusų bendrovės „Lukoil“ ir „Transneft“ kreipėsi į Lenkijos naftos koncerną „PKN Orlen“ siūlydamos nupirkti „Mažeikių naftą“.
Po tokio sandorio žaliava „Mažeikių naftai“ būtų pradėta tiekti „Družbos“ naftotiekiu. Iki šiol jį Rusija įvardijo esant avarinės būklės ir vadino neremontuotinu.
„Aš manau, kad „PKN Orlen“ kompanija į Lietuvą atvyko ilgam ir turi ilgalaikių strateginių tikslų.
Naftos kaina pasiekė 2004-ųjų metų lygį
„Brent“ naftos kaina Londono biržoje krenta toliau – per savaitę ji sumažėjo apie 9 JAV dolerius. Šiandien jos barelis kainuoja apie 39,97 dolerių. Paskutinį kartą nafta tiek kainavo 2004 m. gruodį.
Pasak „Lietuva Statoil“ Rinkodaros departamento direktorės Daivos Jokšienės, dėl ilgalaikio naftos pigimo milžiniškus nuostolius patiria svarbiausios naftos rinkos veikėjos – OPEC, JAV, Rusija ir Kinija.
Naftos žaliavos kaina nustojo kritusi
Praėjusią savaitę „Brent“ naftos kaina Londono biržoje buvo nestabili, tačiau kito nedaug. Barelis „Brent“ naftos per savaitę atpigo puse JAV dolerio ir šiandien kainuoja 60,51 JAV dolerių.
Pasak „Lietuva Statoil“ Rinkodaros departamento direktorės Daivos Jokšienės, naftos žaliavos kainų svyravimus praėjusią savaitę lėmė keletas politinių sprendimų ir oficialių pareiškimų.
Lietuva tikisi oficialių Rusijos atsakymų į klausimus dėl „Družbos“ remonto
Lietuvos diplomatas tikisi, kad Rusijos ambasadoriui užsiminus apie galimybę atnaujinti naftotiekio „Družba“ darbą, Maskva pradės oficialų dialogą dėl šio naftotiekio remonto.
„Tikimės, kad po Rusijos ambasadoriaus pasisakymo pagaliau sulauksime oficialių Rusijos institucijų atsakymų į nekartą pateiktus Lietuvos ir Europos partnerių pasiūlymus padėti Rusijai suremontuoti „Družbą“, – BNS antradienį sakė neįvardytu norėjęs likti Užsienio reikalų ministerijos atstovas.
Čekija pristigo rusiškos naftos
Trys dienos po sutarties dėl JAV priešraketinio skydo radaro dislokavimo Čekijos valdžia pranešė, kad sulėtėjo naftos tiekimas iš Rusijos.
Vyriausybės atstovai neatskleidė, kokiu mastu sumažėjo naftos srautas, ir jo nesiejo su Vašingtono ir Prahos trečiadienį pasirašyta sutartimi, pranešė JAV dienraštis „The New York Times“. Tačiau Praha deda pastangas, kad išgautų „Družbos“ vamzdyną valdančios „Transneft“ paaiškinimą.
Lietuva ir Lenkija gali sutrukdyti ES bei Rusijos partnerystės sutarčiai
Lietuvos bei Lenkijos politikai siekia užkirsti kelią Europos sąjungai šiuo metu pirmininkaujančios Slovėnijos bandymams kaip galima greičiau sutarti su Maskva dėl naujos ES bei Rusijos partnerystės sutarties pasirašymo. Skelbiama, kad nauja partnerystės sutartis gali būti pasirašyta jau kovo 10 dieną, kai vyks ES užsienio reikalų ministrų susitikimas, skelbia „European Voice“. „Niekas neskuba su šiomis derybomis“ – „European Voice“ žurnalui teigė Lietuvos ambasadorius prie ES Rytis Martikonis.
„PKN Orlen“ gaus naftą tiesiai į Plocką
„PKN Orlen“ trečiadienį pasirašyta ilgalaikė naftos tiekimo sutartis su kompanija „KD Petrotrade FZE“ dėl naftos tiekimo „Družba“ nereiškia, kad bus atidaryta šio naftotiekio atšaka į Mažeikius.Nafta pagal naują sutartį bus tiekiama „PKN Orlenui“ naftotiekiu „Družba“ tiesiai į Plocką. Naftos tiekimas į Plocką naftotiekiu veikia visą laiką, praneša "Lrt.
Rusija paragino Lietuvą pamiršti apie „Družbą“
Rusijos pramonės ir energetikos ministras Viktoras Christenka pareiškė, kad „nėra tikslinga“ atstatyti naftos tiekimą į Lietuvą naftotiekiu „Družba“. Jis naujienų agentūrai „Praim –TASS“ priminė, kad bendrovė „Transneft“ „buvo priversta“ nutraukti naftos tiekimą dėl naftotiekio avarijos.
Į Lietuvą vedantį naftotiekį liepta sutvarkyti per 2 savaites
Rusijos federalinė ekologinės, technologinės ir atominės kontrolės tarnyba įpareigojo "Transneft" per dvi savaites sutvarkyti dvi "Družbos" naftotiekio atšakas, kad jos atitiktų reikalavimus, remdamasis "RIA Novosti" praneša portalas "Vz.lt". Sutvarkyta turi būti ir į Lietuvą vedanti atšaka. Tarnyba taip pat reikalauja, kad Rusijos naftotiekių valdytoja "Transneft" padidintų "Družbos" saugumą, kol bus remontuojamas vamzdynas, ir nustatytų, kiek laiko užtruks remontas.
Rusai jau nebeslepia pradėję Lietuvos naftos blokadą
Vakar Rusijos naftotiekių monopolininkė „Transneft“ paskelbė, jog Baltarusijoje ties Briansku pernai sugedusio vamzdyno „Družba“ atšakos į Lietuvą gali išvis neberemontuoti, rašo "Lietuvos rytas“. „Teoriškai tiekimas gali būti atnaujintas po kovo mėnesio, galbūt balandį. Tačiau taip pat įmanoma, kad standartizacijos tarnyba „Rostechnadzor“ pareikš, kad turime remontuoti dar metus ar dvejus. Įvertinsime būtinų darbų ekonominį pagrįstumą.
Baltarusija žinias apie atnaujintą „naftos karą“ vadina provokacija
Minskas neigia, kad prezidentas Aleksandras Lukašenka atšaukė susitarimą su Rusija dėl naftos tranzito, praneša Lietuvos radijas. Baltarusijos vadovo spaudos tarnyba vadina provokacija per vieną Rusijos televizijos kanalą sekmadienį paskelbtą informaciją, esą susitarimas nutraukiamas. Pasak Baltarusijos prezidento atstovų, A. Lukašenka šiame pasisakyme tik pareiškė apie ketinimus įvesti kai kuriuos papildomus mokesčius Rusijai už Baltarusijoje nusidriekusio dujotiekio vamzdžių nuomą.
Rusija žlugdo G. Kirkilo viltis naudotis naftotiekiu pavasarį
Rusijos naftotiekių monopolininkė „Transneft“ neketina skubėti atnaujinti pernai liepos mėnesį sustabdyto naftos tiekimo Lietuvai naftotiekiu, rašo „Lietuvos rytas“. Lietuvos premjeras Gediminas Kirkilas pirmadienį pareiškė tikįs, kad Rusija jau kovo mėnesį atnaujins tiekimą Mažeikių naftos perdirbimo gamyklai ir Baltijos jūros Būtingės terminalui 250 tūkstančių barelių per dieną pajėgumo naftotiekiu.
Naftotiekiu „Družba“ rusiška nafta nebeteka
„Mažeikių naftą“ įsigijęs Lenkijos naftos koncernas „PKN Orlen“ patvirtino, kad rusiškos naftos tiekimas naftotiekiu „Družba“ yra nutrauktas. Tačiau koncerno išplatintame pranešime teigiama, kad naftos tiekimo sutrikimai neturės įtakos nei naftos perdirbimo gamyklų darbui, nei mažmeninėms degalų kainos, praneša Lietuvos radijas.„PKN Orlen“ teigia, kad bendrovės naftos perdirbimo gamykla Plocke dirba visu pajėgumu ir yra pasirengusi užtikrinti nenutrūkstamą darbą.
„Draugystė“ išseko: Lenkijos ir Vokietijos nebepasiekia rusiška nafta
Pirmadienį nutrūko rusiškos naftos tiekimas Lenkijai ir Vokietijai, pranešė Vokietijos portalas „zeit.de“. Tai įvyko kitą dieną po to, kai Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė sieksianti, kad tarp Europos Sąjungos ir Rusijos būtų pasirašytas naujas susitarimas dėl energetikos tiekimo garantijų.Naftos tiekimas „Draugystės“ vamzdynais sutriko pirmadienio naktį.
Baltarusija bando įkirsti Rusijai jos pačios ginklu
Baltarusija vienašališkai nusprendė apmokestinti Rusijos naftos tranzitą į Vakarų Europos šalis. Analitikų teigimu, įvestas mokestis neturėtų pakeisti pasaulinių naftos kainų, tačiau trumpuoju laikotarpiu gali sutrikdyti kai kurių Europos naftos perdirbimo gamyklų veiklą.Toną naftos ketinama apmokestinti 45 JAV doleriais, pranešė BBC.
Darius Varanavičius: ES energetikos politika ir Rusija: priklausomybė ar partnerystė?
Šį mėnesį Europos Komisija (EK) paskelbė taip vadinamą Europos Sąjungos (ES) energetinės politikos Žaliąją knygą (A European Strategy for Sustainable, Competetive and Secure Energy ), kurioje deklaruojami ES energetinės erdvės integravimo ir vidinių saugiklių siekiai. Tačiau žvelgiant į realius ES ir nuo demokratijos tolstančios Rusijos bendradarbiavimo mastus, situacija neatrodo itin palankiai.
Jurga Tvaskienė: Rusijos neviltis virto spaudimu Lietuvai
Lietuvos premjeras Gediminas Kirkilas pareiškė įžvelgiantis politinį atspalvį situacijoje, kurioje atsidūrė Lietuvos įmonė „Mažeikių nafta“, Rusijai dar liepos mėnesį nutraukus naftos žaliavos tiekimą. Rusija tvirtina, kad taip įvykę dėl techninių priežasčių – naftotiekio „Družba-1“ avarijos.
„Nesinori tikėti, kad tai politiniai dalykai, nors vis daugiau tokių ženklų yra.
ES energetikos politika ir Rusija: priklausomybė ar partnerystė?
Po Vidurio ir Rytų Europos šalių įstojimo į Europos Sąjungą (ES) išryškėjo didesnė ES priklausomybė nuo Rusijos energetikos.
Ateityje Rusija gali užimti dominuojančią poziciją tarp energetikos išteklių tiekėjų į ES šalis. Apie 50 proc. visų į ES importuojamų dujų ir apie 30 proc. naftos yra išgaunama Rusijoje. Tačiau ir pati Rusija yra priklausoma nuo įplaukų į federalinį biudžetą: apie 37 proc. federalinio biudžeto pajamų sudaro įplaukos iš naftos ir dujų eksporto.
Areštas gali priversti Chodorkovskį atsisakyti "Jukos", mano analitikai
Turtingiausio Rusijos žmogaus, Michailo Chodorkovskio areštas gali priversti jį ir jo sąjungininkus atsisakyti turimų naftos bendrovės "Jukos" akcijų, kalba bankininkai ir analitikai.
"Greičiausiai tai savotiška žaidimo pabaiga. Bent taip tai atrodo", - sakė Maskvoje dirbantis užsienietis bankininkas, prašęs neskelbti jo pavardės.
Kovo mėnesį Rusija padidino naftos eksportą 260 tūkstančių barelių per dieną
Vasarį smukęs Rusijos naftos eksportas per valstybinę naftotiekių monopoliją "Transneft" kovo mėnesį padidėjo 8 procentais, o gavybos apimtys pasiekė naują posovietinių laikų rekordą.
8,1 milijono barelių per dieną sudariusios jau penktus metus iš eilės augančios Rusijos naftos gavybos apimtys kovą paaugo iki 8,17 milijono barelių per dieną.
Eksportas, palyginti su vasario mėnesiu, padidėjo 260 tūkstančių barelių per dieną, ir sudarė 3,36 milijono barelių per dieną.
Naftos gavyba Rusijoje 2002-aisiais pasiekė rekordines apimtis
Naftos ir dujų kondensato gavyba Rusijoje pernai pasiekė rekordines per pastarąjį dešimtmetį apimtis - 379,63 mln. tonų.
Rusijos energetikos ministerijos negalutiniais duomenimis, "juodojo aukso" pernai šalyje išgauta 9 proc. daugiau nei užpernai.
Koncernas "LUKoil" 2002-aisiais išpumpavo 75,49 mln. tonų, "Jukos" - 69,88 mln., "Surgutneftegaz" - 49,2 mln. tonų, TNK - 37,5 mln. tonų, "Sibneft" - 26,32 mln. tonų naftos ir dujų kondensato.