tokijo olimpinės žaidynės (tokyo 2020 olimpiada)
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tokijo olimpinės žaidynės (tokyo 2020 olimpiada)“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tokijo olimpinės žaidynės (tokyo 2020 olimpiada)“.
LTOK apdovanoti Tokijo olimpinių žaidynių prizininkai
Pirmadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) apdovanoti Tokijo olimpinėse žaidynėse prizines vietas užėmę sportininkai, jų treneriai ir medikai.
„Kaip sportininkė ir penkių olimpinių žaidynių dalyvė žinau, kiek jėgų reikalauja pasiruošimas svarbiausioms karjeros varžyboms. Kiek jaudulio, nerimo ir spaudimo kiekvienas iš šių sportininkų patyrė.
Šokiruojanti pasaulio rekordininkės netektis – Kenijos olimpietė mirtinai subadyta
Viena iš Kenijos lengvosios atletikos vilčių 25-erių Agnes Tirop savo namuose rasta negyva, - praneša „The Guardian“. Šaltinių teigimu, sportininkė buvo nužudyta – pilvo srityje rasta daug durtinių žaizdų.
„Kenija prarado lengvosios atletikos brangakmenį. Ji buvo viena sparčiausiai tobulėjusių šalies bėgikių, nuolat pritraukdavusi žiūrovų dėmesį. Šiuo metu aiškinamės daugiau tragedijos detalių“, – teigė Kenijos lengvosios atletikos federacijos atstovai.
LTOK Etikos komisija svarstė Ričardo Berankio sprendimą nedalyvauti olimpinėse žaidynėse
Trečiadienį vyko nuotolinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Etikos komisijos posėdis, kuriame buvo svarstytas tenisininko Ričardo Berankio sprendimas nedalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Gaudamas olimpinę stipendiją R. Berankis sutartimi su LTOK įsipareigojo ruoštis ir dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse. Turėdamas realią galimybę vykti į Tokiją ir jos atsisakydamas sportininkas šią sutartį pažeidė, todėl buvo svarstomas LTOK Etikos komisijos.
Olimpinį medalį Lietuvai nuskynęs Saulius Ritter baigia profesionalo karjerą
33-erių irkluotojas Saulius Ritter traukiasi iš profesionalaus sporto. Daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų, olimpinių žaidynių dalyvis apie tai pranešė savo „Facebook“ paskyroje.
„Atėjo man laikas. Nors viskas turi pabaigą, bet noriu, kad ši pabaiga nebūtų liūdna. Per tuos 21 metus irklavime patyriau begalę nuostabių akimirkų, kurias visą likusį gyvenimą nešiosiuos su savimi.
Džiaugiuosi širdimi, kad Tevai mane supažindino su irklavimu.
Covid-19 užsikrėtusi olimpinė čempionė atsidūrė ligoninėje
Tituluota 27-erių Australijos plaukikė Madison Wilson užsikrėtė Covid-19 ir atsidūrė ligoninėje, nors tikina besilaikiusi visų saugumo reikalavimų ir gavusi du skiepus.
„Neseniai užsikrėčiau Covid-19. Vakar buvau perkelta į ligoninę, kur mane prižiūri gydytojai. Nors esu gavusi du skiepus ir ISL lygoje laikiausi visų saugumo reikalavimų, virusas vis tiek mane „pačiupo“.
Keletas pastarųjų mėnesių buvo tiesiog beprotiški. Išsekau tiek fiziškai, tiek psichologiškai.
Olimpinė legenda Usainas Boltas svarstė apie sugrįžimą Tokijuje
Aštuoniskart olimpinis čempionas Usainas Boltas sako, kad sugrįžti į sporta jau per vėlu.
35-erių metų jamaikietis blizgančią lengvosios atletikos karjerą baigė 2017 m. Jis sako, kad jį viliojo galimas grįžimas į Tokijo žaidynes, tačiau jo treneris įtikino jį kitaip.
„Jau per vėlu. Jei ketinau grįžti, tai būtų buvę šiose olimpinėse žaidynėse, – sakė jis „BBC Sport“ žurnalistui Ade Adedoyinui.
Dešimt nepamirštamų Tokijo olimpinių žaidynių epizodų – apie tai kalbėjo visas pasaulis
Tokijo olimpinių žaidynių karštinė milijonams sporto sirgalių visame pasaulyje paliko neišdildomų prisiminimų, o prakaitą stadionuose ir sporto aikštynuose lieję sportininkai tapo tikrais didvyriais ir pavyzdžiu ne tik savo gimtosiose šalyse.
Portalas tv3.lt kviečia pasižvalgyti į dešimt įsimintiniausių šios olimpiados epizodų, kuriuos aptarinėjo visas pasaulis.
Jurgita Šiugždinienė: rengdami naują sportininkų sistemą girdėsime pačių atletų poziciją
Šiandien švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė susitiko su sportininkais aptarti aukšto meistriškumo atletų rengimo sistemos pokyčių, išklausyti sportininkų pastabų ir pasiūlymų. Susitikimo metu sutarta kartu su LTOK sportininkų komisija spalio pradžioje surengti sporto forumą, kuriame visa sporto bendruomenė ieškos kelių greičiau pakilti iš dabartinio nuosmukio.
Tokijo vasaros olimpinės žaidynės skaičių pavidalu: kas lietuviams buvo įdomiausia?
Praėjus svarbiausiam metų sporto įvykiui – Tokijo vasaros olimpinėms žaidynėms – TV3 žiniasklaidos grupė turi kuo pasidžiaugti. Oficialus žaidynių transliuotojas Lietuvoje per kiek daugiau nei dvi savaites liepą-rugpjūtį ne tik ištransliavo 250 valandų sporto, bet ir pagerino žiūrimumo ir lankomumo rekordus, rodo žiniasklaidos monitoringo agentūros „Gemius Audience“ duomenys.
Iš viso Lietuvoje olimpines žaidynes per televiziją stebėjo apie 1,5 mln. žmonių.
Organizatoriai: dėl COVID-19 protrūkio Tokijo paralimpinės žaidynės vyks be žiūrovų
Žiūrovai negalės tiesiogiai stebėti Tokijo paralimpinių žaidynių rungčių, išliekant susirūpinimui dėl koronaviruso protrūkio, pirmadienį pranešė organizatoriai.
„Kad šiose prefektūrose būtų galima organizuoti rungtis, bus imtasi griežtesnių priemonių, įskaitant žiūrovų nedalyvavimą“, – sakoma organizatorių pranešime, paskelbtame kartu su vietos ir nacionaline vyriausybe bei Tarptautiniu paralimpiniu komitetu.
REKLAMA
REKLAMA
Lenkų kilniaširdė: pardavė olimpinį medalį, kad padėtų sergančiam berniukui
Lenkijai šios olimpinės žaidynės buvo ne tik sėkmingos, bet pažymėtos ir kilniu olimpietės poelgiu. 25-erių ieties metikė Maria Andrejczyk savo medalį skyrė kilniam tikslui.
M. Andrejczyk ieties metimo sektoriuje iškovojo sidabro medalį. Kiek netikėta, nes tarp suaugusiųjų ji gerų rezultatų dar niekada nefiksavo.
Lengvaatletė sidabrą pardavė aukcione už 325 tūkst. eurų. Šią sumą ji skyrė sergančiam berniukui Milošui, kurio operacijai Niujorke stigo pinigų.
Olimpinį čempioną britų dopingo skandalas privertė nusišypsoti: „Tegul jie pasižiūri į savo daržą, o tada puola kitus“
Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse sidabrą iškovojusi Didžiosios Britanijos sprinterių komanda rizikuoja likti be medalių.
Pranešta, kad vienas iš 4x100 estafetės finalo dalyvių – Chijindu Ujah – vartojo dopingą. Jo organizme rasta ostarino ir S-23 medžiagų, kurios profesionaliems sportininkams draudžiamos. Ch.Ujah po šių naujienų buvo laikinai suspenduotas.
Ši naujiena privertė nusišypsoti dukart olimpinį čempioną Marcellį Jacobsą.
Jamaikietis Tokijo žaidynėse galėjo likti be aukso: sprinterį išgelbėjo savanorė
Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse didžiausią karjeros pergalę pasiekė 31-erių jamaikietis Hansle‘as Parchmentas, iškovojęs auksą 110 m barjeriniame bėgime.
Po pergalingo finišo H.Parchmentas atskleidė, kad visai nedaug trūko ir jis būtų praradęs šansą iškovoti auksą. Jamaikietį sunkiausiu momentu išgelbėjo viena iš olimpiados savanorių.
Pasirodo, pusfinalių dieną H.Parchmentas paklydo Tokijuje ir nuvažiavo ne į olimpinį stadioną, o į vandens sporto šakų centrą.
Dėl teigiamo dopingo testo rusų olimpiečiui šviečiasi griežčiausia bausmė
Tokijo olimpiada baigėsi vos praėjusią savaitę, o ją jau drebina dopingo skandalai. Ketvirtadienį pranešta, kad įkliuvo sidabrinės Didžiosios Britanijos sprinterių rinktinės narys Chijindu Ujah, o dabar paskelbta ir apie teigiamą ruso Igorio Polianskio testą.
Liepos 21 d. paimtame ruso mėginyje rasta eritropoetino. Tiesa, jei jis ir vartojo dopingą, tai jam aukštų rezultatų nepadėjo pasiekti.
Keistas mero poelgis – sukandžiojo olimpietės medalį, teks gaminti naują
20-metė japonė Miu Goto šių metų Tokijo vasaros olimpiadoje kartu su Japonijos rinktine iškovojo auksą softbolo turnyre. M.Goto pasveikinti nusprendė Nagojos meras Takashi Kawamura. 72-ejų vyriškis paėmė iš žaidėjos auksą, įsikišo jį tarp dantų ir nusprendė „paragauti“ apdovanojimo.
Pranešama, kad T.Kawamura dėl tokio elgesio sulaukė net 7000 skundų. Žmonėms nepatiko, kad meras savo elgesiu parodė nepagarbą žaidėjai, be to, nesilaikė Covid-19 protokolų, kišdamas medalį sau į burną.
Marijos Lasickienės ir ukrainietės nuotrauka privertė aiškintis: „Esu ištikima Ukrainai“
Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse bronzą iškovojusi ukrainietė Jaroslava Mahučich po šuolių į aukštį finalo draugiškai pozavo kartu su Rusijos olimpinio komiteto atstove Marija Lasickiene ir sulaukė kritikos gimtinėje.
Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja Ganna Maliar priminė J.Mahučich, kad ji yra oro pajėgų jaunesnioji leitenantė, o Ukrainos karas su Rusija dar nesibaigė, todėl sportininkei derėtų atidžiau elgtis tokiose situacijoje.
Dovilės Kilty vyras gali likti be olimpinio sidabro – komandos draugas vartojo dopingą
Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse sidabrą iškovojusi Didžiosios Britanijos sprinterių komanda rizikuoja likti be medalių.
Pranešta, kad vienas iš 4x100 estafetės finalo dalyvių – Chijindu Ujah – vartojo dopingą. Jo organizme rasta ostarino ir S-23 medžiagų, kurios profesionaliems sportininkams draudžiamos. Ch.Ujah po šių naujienų buvo laikinai suspenduotas.
Sprinteris dabar gali pareikalauti ištirti jo „B“ mėginį. Jei ir jame bus rasta dopingo, tuomet Ch.
Įdomioji Tokijo žaidynių statistika: nuo fenomenalaus JAV plaukiko iki unikalaus Kazachstano pasirodymo
Tokijo olimpiada oficialiai baigėsi jau sekmadienį, tačiau sporto bendruomenė dar vis gyvenena žaidynių nuotaikomis. Per kelias savaites žiūrovai galėjo išvysti įspūdingų pasirodymų, pergalių ar tiesiog puikios kovos. Japonijoje buvo išdalinta rekordiškai daug – net 336 medalių komplektai.
Iš viso medalius iškovojo sportininkai iš 86 valstybių. Lietuvos kraityje vienintelis penkiakovininkės Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės sidabras.
Olimpinį auksą nuskynusi 14-metė kinė atsisako plūstančių dovanų dėl mamos sveikatos
Tokijo olimpinėse žaidynėse žibėjo vos 14-os metų Kinijos šuolininkė į vandenį Quan Hongchan.
Moterų šuolių nuo 10 m platformos rungtyje kinė surinko net 466,20 balo. Ji didžiule persvara aplenkė tautietę Chen Yuxi (425,40) ir australę Melissą Wu (371,40).
Q.Hongchan pasirodymas buvo toks geras, kad ne kartą ji gavo idealius įvertinimus. 2 iš 5 sportininkės šuolių visi 7 teisėjai įvertino dešimtukais. Dar vieną šuolį 6 teisėjai įvertino dešimtukais ir tik 1 arbitras skyrė 9,5 balo.
Baltarusijos gimnastikos atstovai teisinasi – rusę kritikavo „programišius“?
Toliau netyla kalbos apie Tokijo vasaros olimpinių žaidynių meninės gimnastikos daugiakovės varžybas, kuriose Izraelio sportininkė Linoy Ashram, net ir pametusi kaspiną, išlaikė pergalingą pranašumą prieš pastaraisiais metais beveik nenugalėtą rusę Diną Averiną. Bronzą šiose varžybose iškovojo baltarusė Alina Harnasko.
Praėjus dienai nuo žaidynių uždarymo, užgeso zelandų olimpietės gyvybė
Naujosios Zelandijos dviratininkė, olimpietė Olivia Padmore mirė būdama vos 24-erių, praneša „Dailymail“.
Vos kelios valandos nuo mirties sportininkė buvo paskelbusi savo „Instagram“ paskyroje nuotrauką, kurioje rašė apie kylantį spaudimą besivaržant sporte.
2016-ųjų Rio žaidynėse savo šalį atstovavusi dviratininkė pasidalino ir asmenuke, o po kelių valandų jos tėvai patvirtino, kad dukros gyvybė užgeso. Mirties priežastis dar nežinoma.
Sankcijų sulaukusi Rusija užfiksavo geriausią pasiekimą nuo 2004-ųjų
Rusijos sportininkai, nepaisant sankcijų, Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovojo daugiausiai medalių nuo 2004-ųjų Atėnų. Šalies olimpinio komiteto prezidentas Stanislavas Pozdniakovas pareiškė esąs „patenkintas“ penktąja vieta bendroje medalių lentelėje.
Rusija Tokijuje vadinosi Rusijos olimpinio komiteto komanda. Dėl dopingo skandalų jiems nebuvo leista naudoti šalies vėliavos bei himno.
Jie savo sudėtyje turėjo ir vos dešimt lengvaatlečių.
Iš Tokijo jėga vežta Kryscina Cimanouskaja parduoda Minske laimėtą medalį
Tokijo olimpiados metu socialiniuose tinkluose pasigirdo pagalbos šauksmas – Baltarusijos lengvaatletė Kryscina Cimanouskaja ne savo noru buvo verčiama palikti Tokiją.
K. Cimanouskaja socialiniuose tinkluose sukritikavo Baltarusijos olimpinio komiteto trenerius dėl už jos nugaros priimtus sprendimą jai bėgti 4x400 m estafetėje, kuriai ji nesiruošė.
Dėl kritikos Baltarusijos olimpinio komiteto atstovai liepė K. Cimanouskajai sakyti, kad ji patyrė traumą, todėl grįžta namo.
Laura Asadauskaitė apie olimpinį medalį: „Žinojau, kad jau degam ir norisi, ir reikia“
Tokijo žaidynės oficialiai jau yra baigtos. Lietuvos olimpinė rinktinė Japonijoje iškovojo vieną medalį – sidabru pasidabino penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.
Sportininkė pirmadienio popietę sugrįžo į Lietuvą. Šypsenos neslėpusi sportininko tikini, kad, nepaisant visko, didelio nuovargio nejaučia, o medalį žūtbūt reikėjo iškovoti.
„Aišku, kad džiaugsmas. Tai yra didžiulė pergalė, mūsų vienintelis medalis. Žinojau, kad jau degam ir norisi, ir reikia.
Japonijos premjeras padėkojo gyventojams už saugią olimpiadą per pandemiją
Japonijos ministras pirmininkas pirmadienį padėkojo šalies žmonėms už pagalbą surengiant saugias olimpines žaidynes nepaisant koronaviruso pandemijos sunkumų.
Pabrėžęs, kad olimpiada buvo metams atidėta ir vyko laikantis griežtų apribojimų, Yoshihide Suga sakė: „Tikiu, kad įvykdėme savo įsipareigojimus kaip šalis organizatorė.“
Premjeras padėkojo japonams už supratimą ir bendradarbiavimą.
Beveik visos 17 dienų trukusios olimpiados varžybos vyko be žiūrovų.
Mindaugo Rainio įspūdžiai Tokijuje: nejauki akistata su transformeriu ir neatsiejama tradicija
Karščiausius olimpinių žaidynių įvykius iš Tokijo visas dvi savaites padėjęs sekti TV3 laidų vedėjas Mindaugas Rainys paskutiniame video vloge lankėsi Slovėnijos ir Austalijos krepšinio dvikovoje dėl bronzos ir žvalgėsi suvenyrų prekybos centre.
Prie vieno iš prekybos centrų jis pamatė įspūdingo dydžio transformerį. Nors nėra transformerių mėgėjas, Mindaugas prisipažino, jog stovėti prie tokio dydžio roboto nėra pats maloniausias jausmas.
„Nėra jauku.
Medalių neiškovojusi Slovėnijos rinktinė su Luka Dončičiumi priešaky namuose sutikti lyg čempionai
Pirmą sykį olimpiniame krepšinio turnyre per šalies istoriją žaidusi Slovėnijos rinktinė sugrįžo namo. Nors medalio komandai nepavyko iškovoti, bet gimtojoje šalyje juos tautiečiai sutiko įspūdingai.
Luka Dončičius kartu su savo rinktinės draugais Tokijo žaidynių krepšinio turnyre nužygiavo iki pusfinalio, tačiau jame nusileido Prancūzijos krepšininkams.
Kovoje dėl bronzos slovėnai nusileido ir Australijai.
Lietuvių pasirodymą Tokijuje įvertinusi ministrė Jurgita Šiugždinienė apie sporto situaciją: esame duobėje
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė dėkoja olimpiadoje dalyvavusiems Lietuvos sportininkams, tačiau bendrą sporto situaciją apibūdina – esame duobėje.
„Neabejoju, kad sportininkai olimpiadoje padarė viską, kas buvo jų jėgoms. Atletams dalyvavimas olimpinėse žaidynėse yra karjeros viršūnė, kurią labai sunku pasiekti. Nuoširdžiai dėkoju jiems.
Graikijos olimpiniai vandensvydininkai pusę savo prizo paaukos nukentėjusiems nuo gaisrų
Graikijos olimpinė vandensvydžio komanda sekmadienį paskelbė, kad pusę piniginio prizo, kurį ji gaus iš futbolo klubo „Olympiakos“ savininko Vangelio Marinakio (Vangelis Marinakis), paaukos nukentėjusiems nuo šalyje siaučiančių gamtinių gaisrų.
„Norime kuo nuoširdžiausiai padėkoti ponui Marinakiui už šį dosnų žingsnį.
Dėl nuotraukos su olimpine čempione iš Rusijos ukrainietės gali laukti nemalonumai
Šeštadienį Tokijo olimpiados moterų šuoliuose į aukštį rusė Marija Lasickienė įrodė, kad net ir tokį sunkų sezoną gali užbaigti didžausia karjeros pergale.
M.Lasickienė iki olimpinio finalo šiemet daugiausiai buvo šokusi lygiai 2 m. Rusė ilgus metus dominuodavo svarbiausiose varžybose, tačiau jos rezultatai šiemet suprastėjo, „Deimantinės lygos“ etape M.Lasickienė buvo tik 4-a ir jos nenugalimumo mitas, atrodė, bliūkšta.
Olimpiniame finale rusė vėl turėjo problemų.
Olimpinės žaidynės pandemijos metu: Tokijas turėjo gerą pavyzdį
„Tarptautinis farsas“ – taip vienas kritikas apibūdino 1920 m. žaidynes Antverpene.
Tokijo olimpinės žaidynės, kurios buvo metams atidėtos dėl pandemijos, prasidėjo ir vyko tuo metu, kai pasaulinė koronaviruso krizė dar toli gražu nesibaigė. Šalyje, kurioje daugelis baiminasi, kad virusą, su kuriuo jiems didžiąją laiko dalį pavyko susitvarkyti, atsiveš užsieniečiai.
Tačiau tai nebuvo pirmosios olimpinės žaidynės, kurias persekiojo mirtinas virusas.
Tokijuje – legendinio JAV rokerio dukros sidabras
Tokijo olimpiadoje įtemptai klostėsi komandinės konkūrų varžybose, kuriose dėl aukso atkakliausiai kovojo Švedijos ir JAV rinktinės.
Finale tiek švedai, tiek amerikiečiai surinko po 8 baudos balus ir pasidalijo pirmą vietą, todėl prireikė papildomų šuolių. Visi abiejų komandų nariai antrą kartą šokinėjo be klaidų, tad viską nulėmė greitis. Švedai trasą įveikė per 122.90 sek. ir iškovojo auksą, nes amerikiečiai buvo nežymiai lėtesni – 124.20 sek.
Kanados dviratininkas bedė pirštu į teisėjus: „Jie pavogė iš manęs olimpiadą“
Tokijo vasaros olimpinių žaidynių vyrų keirino rungtyje netrūko kontroversijos – daug apkalbų sukėlė antrasis atrankinis važiavimas.
Beveik visą važiavimą pirmavęs kanadietis Hugo Barrette‘as pirmasis kirto finišo liniją ir jau džiaugėsi patekimu į kitą etapą, tačiau teisėjai pranešė, kad važiavimo rezultatai anuliuojami. To priežastis – avarija tarp kazacho Sergejaus Ponomariovo ir Muhammado Shaho Firdauso Sahromo iš Malaizijos.
Rusės įniršis po nesėkmingo pasirodymo: „Šita olimpiada sunaikino sporto ateitį“
Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse sensacingai baigėsi moterų meninės gimnastikos daugiakovės finalas.
Prieš startą beveik niekas neabejojo, kad tauriausios prabos medalius išsidalins seserys dvynės iš Rusijos – Dina ir Arina Averinos. 22-ejų metų sportininkės 4 pastaruosius metus tiesiog dominavo meninės gimnastikos pasaulyje ir atrodė, kad neturi savęs vertų konkurenčių.
Visgi, finale sensaciją sukūrė Izraelio sportininkė Linoy Ashram.
Pamatykite: Tokijuje iškilmingai užgesinta olimpinė ugnis
Tokijuje pastarąsias dvi savaitės griaudėjo olimpinės žaidynės. Uždarymo ceremonijoje iškilmingai užbaigta sporto šventė.
Po tarptautinio olimpinio komiteto vadovo Thomaso Bacho žodžių stadione iškelta Prancūzijos vėliava. 2024 m. olimpinės žaidynės vyks būtent šioje šalyje, Paryžiuje. Vėliau iškilmingai užgesinta olimpinė Tokijo ugnis.
Per Tokijo žaidynes atletai iš viso iškovojo 339 medalių komplektus.
Uždanga nusileido! Tokijo olimpinės žaidynės – oficialiai baigtos
Įspūdingas sporto renginys, sutraukęs milijonus žiūrovų aplink pasaulį prieš televizijos ekranų, baigėsi. Tokijo olimpinėse žaidynėse nuaidėjo uždarymo ceremonija.
Renginys iškart prasidėjo nuo šalių parado, kuris buvo spartesnis nei per atidarymą. Į Tokijo olimpinio stadiono vidurį žengė ir Lietuvos olimpiečiai su vėliavnešiu Justinu Kinderiu priešakyje. Jis vyrų penkiakovėje užėmė 18 vietą.
Begėdiškas maratonininko elgesys: bėgdamas specialiai nutrenkė „atsigaivinimo stotelę“
Tokijo olimpinėse žaidynėse vyko vyrų maratonas. Alinančiame karštyje vykusios varžybos neišvengė incidentų.
Maratoną laimėjo Kenijos atstovas Eliudas Kipchoge, tačiau ne jam teko didžiausias dėmesys socialinėse platformose internete.
Kaitra Sapporo mieste pasiekė 30 laipsnių ribą, o prancūzas Morhad Amdouni sugalvojo pakenkti savo kolegoms.
Maratone kas tam tikrą kilometrų skaičių yra „atsigaivinimo stotelės“. Jose sportininkai griebia puoduką vandens ir bėga toliau.
JAV krepšininkė Diana Taurasi po penktojo olimpinio aukso taško nededa – svarsto apie Paryžių
Sekmadienį Tokijo vasaros olimpinių žaidynių moterų krepšinio finale JAV rinktinė pateisino favoritės statusą ir 90:75 (23:14, 27:25, 25:17, 15:19) nugalėjo japones. Finale visiškai dominavo Brittney Griner, pelniusi net 30 taškų (14/18 dvitaškių), 19 tšk. pridėjo A‘ja Wilson, o Breanna Stewart surinko 14 taškų, atkovojo 14 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir blokavo 3 metimus.
Dramatiška olimpinių žaidynių atomazga: JAV paskutinę dieną medalių įskaitoje aplenkė Kiniją
Sekmadienį finišavo Tokijo vasaros olimpinės žaidynės, kuriose buvo išdalinti 339 medalių komplektai 33-iose sporto šakose.
Beveik visą olimpiadą medalių įskaitoje pirmavo Kinija, tačiau JAV kantriai ją vijosi. Prieš paskutinę žaidynių dieną amerikiečius nuo kinų skyrė 2 aukso medaliai.
Anksti ryte JAV sulaukė gerų žinių iš dviračių treko – ten omniumą (daugiakovė) laimėjo Jennifer Valente.
Olimpinio vyrų krepšinio geriausiųjų penketukas: stipriausių rinktinių žvaigždės
Paaiškėjo Tokijo olimpinių žaidynių geriausių krepšininkų penketukas, kuriame yra keturių stipriausių rinktinių lyderiai ir Ispanijos žvaigždė.
Į šį penketuką pateko Ricky Rubio, Patty Millsas, Luka Dončičius, Kevinas Durantas ir Rudy Gobertas.
R. Rubio geriausią mačą Tokijuje sužaidė prieš Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kuomet įmetė net 38 taškus. Bendrai olimpinėse žaidynėse ispanas rinko po 25,5 taško ir atliko po 6 rezultatyvius perdavimus.
Prancūzija švenčia: moterų rinktinė sekė vyrų pavyzdžiu ir iškovojo aukso medalius
Paskutinę Tokijo olimpiados dieną paaiškėjo dar kelių medalių komplektų savininkai. Moterų rankinio finale 30:25 (15:13, 15:12) Prancūzijos rankininkės įveikė Rusijos olimpinio komiteto rinktinę (ROK) ir pasidabino aukso medaliais. Be to, aukso medalius Tokijuje iškovojo ir Prancūzijos vyrų rinktinė.
Pirmoje mačo dalyje prancūzės itin agresyviai ir sėkmingai puolė. Jos išnaudojo ROK gynybos klaidas ir taip sugėbėjo pasižymėti.
Olimpiniame maratone – pasaulio rekordininko triumfas
Sekmadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse lengvosios atletikos varžybas tradiciškai užbaigė vyrų maratono (42,195 km) bėgimas.
Favorito statusą pateisino 36-erių Kenijos stajeris Eliudas Kipchoge. Vienas geriausių visų laikų ilgų nuotolių bėgikų distanciją įveikė per 2 val. 8 min. 38 sek. Jis užtikrintai aplenkė Nyderlandų atstovą Abdi Nageeye (2:09:58) ir Belgijai atstovaujantį Bashirą Abdi (2:10:00).
„Manau, kad antru olimpinio čempiono titulu dar labiau įprasminau karjerą. Esu labai laimingas.
Su Tokijo vasaros olimpinėmis žaidynėmis atsisveikinkime kartu: uždarymo ceremonijos transliacija – ir dieną, ir vakare
Svarbiausias metų sporto įvykis – Tokijo vasaros olimpinės žaidynės – artėja prie pabaigos. Daugiau nei dvi savaites trukusios žaidynės padovanojo nepamirštamą reginį, o per visą šį laiką TV3 žiniasklaidos grupė žiūrovus pakvietė net 250 valandų sporto. Šiandien, sekmadienį, 14 val. Lietuvos laiku, sporto aistruoliai kviečiami pamatyti jau paskutinį Tokijo vasaros olimpinių žaidynių akcentą – iškilmingą uždarymo ceremoniją.
Olimpiniame moterų krepšinyje – JAV triumfas
Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) moterų krepšinio rinktinė toliau tęsė ir rodė puikų pasirodymą olimpinėse žaidynėse. Finale JAV 90:75 (23:14, 27:25, 25:17, 15:19) įveikė aikštelės šeimininkes japones. Ši pergalė reiškė, kad JAV krepšininkės olimpinėse žaidynėse aukso medalius iškovojo septiną kartą iš eilės.
JAV rinktinę į priekį vedė moterų NBA (WNBA) žvaigždės Brittney Griner, A‘ja Wilson ir Diana Taurasi.
Tokijuje teisėjų sprendimas ruses paliko be aukso – negailima karčių žodžių
Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse sensacingai baigėsi moterų meninės gimnastikos daugiakovės finalą.
Prieš startą beveik niekas neabejojo, kad tauriausios prabos medalius išsidalins seserys dvynės iš Rusijos – Dina ir Arina Averinos. 22-ejų metų sportininkės 4 pastaruosius metus tiesiog dominavo meninės gimnastikos pasaulyje ir atrodė, kad neturi savęs vertų konkurenčių.
Visgi, finale sensaciją sukūrė Izraelio sportininkė Linoy Ashram.
Olimpiniame karatė finale po neleistino grubaus veiksmo sportininkas buvo diskvalifikuotas
Šeštadienį Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse dramatiškai susiklostė vyrų karatė svorio kategorijos per 75 kg kumitė rungties finalas.
Saudo Arabijos atletas Taregas Hamedi dominavo didžiąją kovos dalį ir jau buvo atitrūkęs 4:1 prieš iranietį Sajadą Ganjzadehą. Arabas artėjo prie pirmojo aukso per šalies istoriją ir netrukus spyriu į smilkinį „išjungė“ varžovą.
T.Hamedi jau šventė pergalė ir manė sukūręs istoriją, o jo varžovas nekilo ant kojų.
Tokijuje istorinę pergalę šventė norvegas, amerikiečiai paliko nemalonų įrašą
Šeštadienį Tokijo olimpiadoje tęsėsi lengvosios atletikos varžybos. Stadione toliau buvo dalinami medalių komplektai.
Vyrų 1500 m bėgime istorinę pergalę šventė 20-metis norvegas Jakobas Ingebrigtsenas. Jis finalą laimėjo su nauju olimpiniu rekordu – 3 min. 28.32 sek. Už norvego liko dabartinis pasaulio čempionas Timothy Cheruiyotas iš Kenijos (3:29.01) ir britas Joshas Kerras (3:29.05).
Tai buvo paskutinė individuali lengvosios atletikos rungtis stadione.
Lietuvos vėliavą olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje neš penkiakovininkas Justinas Kinderis
Tokijo olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje vyksiančiame šalių parade Lietuvos vėliavą neš penkiakovininkas Justinas Kinderis.
„Didelė garbė. Man šios olimpinės žaidynės jau trečiosios ir niekada nėra tekę dalyvauti tokioje ceremonijoje, bet šis įvykis atpirks viską“, – sakė sportininkas.
J. Kinderis – pasaulio ir Europos čempionas, kuriam Tokijo žaidynės jau trečiosios.
Paskutinės transliacijos Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse: ką ir kada žiūrėti?
Daugiau nei dvi savaites trukusios Tokijo vasaros olimpinės žaidynės artėja prie pabaigos – jau rytoj, sekmadienį, įvyks paskutinės finalinės kovos bei iškilminga, daugybę žmonių prie ekranų pritraukianti žaidynių uždarymo ceremonija.
Taip pat naktį startuos ir paskutinė Lietuvos olimpinės rinktinės sportininkė Olivija Baleišytė.
Olimpiečius palaikyti ir transliacijas sekti žiūrovai trečiadienį kviečiami per TV3, TV6 ir naujienų portale tv3.lt.
Olimpiniais futbolo čempionais dar sykį tapo brazilai
Olimpiniame futbolo turnyre Tokijuje šeštadienį paaiškėjo čempionai. Jais tapo nugalėtojų titulą apgynę brazilai, kurie finale po pratęsimo 2:1 įveikė Ispaniją.
Mačas vyko gana atkakliai. Abi komandos turėjo gerų šansų pasižymėti, tačiau kartais pritrūkdavo tikslumo.
38 min. idealią progą turėjo brazilai, bet Richarlisonas neįmušė 11 m. baudinio.
Nepaisant to, pirmieji į priekį vis vien išsiveržė brazilai. Jų gretose besibaigiat pirmajam kėliniui gražiu smūgiu pasižymėjo puolėjas Cunha.