todėl jav
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „todėl jav“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „todėl jav“.
2017-ieji – JAV ir Rusijos kaktomušos metai
2017-ieji neabejotinai taps dviejų didžiųjų valstybių lenktynių dėl įtakos metais. Rusija bandys išsaugoti ne pačius geriausius laikus išgyvenančią ekonomiką, bei toliau provokuos ES skaldymąsi, ir bandys išnaudoti Donaldo Trumpo atėjimo į valdžią JAV sukeltą chaosą. JAV tuo pat metu neabejotinai turės ištverti ir įgyvendinti naujojo prezidento žadamus ambicingus pokyčius.
A.Tumkevič. D.Trumpo dilema: kibernetinis ar asmeninis saugumas?
Nenoromis, tačiau išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas jau pripažįsta žvalgybos tarnybų išvadas, kad Rusija kišosi į JAV prezidento rinkimų procesą. Tai asmeniškai sunkus sprendimas D. Trumpui, tačiau būtinas, jei būsimasis prezidentas nori savo šalį paversti „vėl didžia“. Pripažinti šalies pažeidžiamumą – pirmas žingsnis į saugumo užtikrinimą ir didesnę galią.
Kas bus, jei D. Trumpas Kiniją tikrai pavadins valiutų manipuliatore?
Išrinktasis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas ne kartą žadėjo pirmąją savo darbo Baltuosiuose rūmuose dieną Kiniją pavadinti valiutų manipuliatore. Tačiau yra viena problema: ji tokia nebėra. Kinija – antroji pagal dydį pasaulio ekonomika po Jungtinių Valstijų – jau kelerius metus dirbtinai nebemažina savo nacionalinės valiutos kurso siekdama suteikti pranašumą savo eksportuotojams.
JAV pateikė „neturintį precedento“ siūlymą Kremliui
JAV paprašė Maskvos priversti Sirijos prezidento Basharo Assado režimą nutraukti savo aviacijos skrydžius, praneša „The Wall Street Journal“ remiantis šaltiniais Pentagone. Jų teigimu, šis prašymas – viena iš pasiūlymo sudedamųjų, kuris gali nulemti platesnio abiejų šalių bendradarbiavimo Sirijoje pradžią. Siūlymo šalininkai teigia, kad tuomet, galimai, pavyktų nutraukti taip vadinamąjį „kiliminį“ opozicijos kontroliuojamų pozicijų bombardavimą.
JAV nekilnojamojo turto rinkos atsigavimas – vis tik yra kažkoks triukas
Dėl pasiekimų, kuriuos demonstruoja Amerikos nekilnojamojo turto statistika, aš turiu pora klausimų, kurie man vis tik neleidžia patikėti sveiko rinkos atsigavimo pradžia. JAV bankai gali ir nori teikti gyventojams kreditus pagal hipotekos sutartis, bet ar žmonės nori imti kreditus tokiu pačiu mastu. JAV nekilnojamojo turto rinka perpildyta, tai yra, bumo periodu pristatyta daug namų ir gamybos pajėgumai statybos sektoriuje yra milžiniški.
JAV Kongreso delegacija tikisi greito žydų turto grąžinimo
Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso delegacija, dalyvaujanti Vilniuje vykstančioje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos (ESBO PA) sesijoje, tikisi, kad Lietuvoje greitai bus išspręstas žydų turto grąžinimo klausimas.
"Lietuva žino, koks yra sąrašas to turto, kurį reikia grąžinti.
Kas iš tikrųjų sukėlė finansų krizę?
Kanados lietuvis, vadybos ir ekonomikos mokslų daktaras Valdas Samonis analizuoja pasaulinės finansinės–ekonominės krizės priežastis ir bando pažvelgti kas artimiausioje ateityje laukia pasaulio ir Lietuvos. Kas ir kaip atsitiko?
Prieš ateinant į valdžią prezidentui George‘ui Bushui, JAV ekonomika vystėsi tampriai, buvo gana stabili, šalies biudžetas – teigiamas. Šiandien JAV – gilioje finasinėje-ekonominėje krizėje, kokios nebuvo nuo pat 1933 m. Didžiosios depresijos.
Gruzijos narystės NATO klausimas po Aljanso vadovų susitikimo Briuselyje
Kaip ir buvo galima tikėtis, gruodžio 2–3 d. vykusiame NATO valstybių užsienio reikalų ministrų susitikime reikšmingų sprendimų, galinčių pagreitinti Gruzijos integraciją į NATO, nepriimta. Viena vertus, šiai valstybei pasiūlytas alternatyvus kelias – vietoj iki šiol valstybėms kandidatėms plačiai taikyto Narystės veiksmų plano (NVP) Gruzijai nuspręsta taikyti Nacionalinę programą.
Kazino kapitalizmo nebeliks?
Finansų krizė nežada nurimti. Kai kur ji dar aštrės, beveik visur jos padariniai iki galo irgi apsireikš vėliau. Daugybė žmonių turės nuostolių. Vieniems žlugs viltys įsigyti naujas jachtas ar vilą Monake, kitiems nuostoliai bus mažesni – prapuls tik skolon pirktas namukas, teks kraustytis kur nors į menkesnį būstą.
„FinHill“: ar bus Lietuvoje „aukų“ įsismarkavus finansų krizei?
Nėra tos dienos, kada neperskaitytume naujienų apie bankų jungimąsi arba greitą akcijų paketų pardavimą į kitas finansiškai stipresnes rankas.
Praėjusi savaitė buvo turtinga naujienomis. Praeitą pirmadienį JAV investicinis bankas „Lehman Brothers" paskelbė apie savo bankrotą, tuo būdu sukeldamas netikrumo ir nuostolių bangą finansų sektoriuje. Kitą diena po to buvo paskelbta apie Rusijos investicinio banko mokėjimų sustabdymą, kas faktiškai yra to banko bankrotas.
REKLAMA
REKLAMA
Ar iš tiesų Rusija galinga?
Šaltojo karo gūsis dvelktelėjo dar pernai, kai Rusija pakėlė į orą savo naikintuvus. Rusų tankams įvažiavus į Gruziją, apie šaltojo karo sugrįžimą prabilo visas pasaulis.
Pernai pirmą kartą nuo sovietinių laikų rusų naikintuvai vėl pasirodė Vakarų zonoje, per plauką priartėjo prie Didžiosios Britanijos, praskrido pro Amerikos lėktuvnešį „Nimitz“ ir net pro vieną negyvenamą Japonijos salą.
Kęstutis Petrauskis: Kuo skiriasi amerikiečių ir lietuvių pasakos
Gyveno kartą broliai dvyniai Rokas ir Brokas. Vasarą atostogaujant senelis jiems pasiūlė sumokėti dolerį už kiekvieną nuveiktą darbą. Brokas uždirbtą dolerį dėjo į taupyklę, Rokas pirkosi naujų žaislų. Vasaros pabaigoje Roko kišenėse švilpavo vėjai, Brokas buvo susitaupęs 500 dolerių.
Tokia istorija yra pasakojama vaikams Amerikoje. Žinoma, svajonių šalyje viskas turi turėti holivudišką pabaigą – broliai dvyniai pasimokė viens iš kito ir suaugę tapo milijonieriais.
Ar naujos JT sankcijos sustabdys Iraną?
Jungtinės Tautos (JT) parengė rezoliuciją, kurioje numatytos naujos sankcijos Teheranui. Tačiau Iranas anksčiau ne kartą pareiškė, kad ketina ir toliau plėtoti branduolinę energetiką, kurią Vakarai įvardija kaip branduolinio ginklo kūrimą. Sudėtinga vienareikšmiškai atsakyti, kas lemia tokį Teherano užsispyrimą, kuris akivaizdus ir dabar. Galbūt tokia Irano pozicija tendencinga, nes ši šalis iki šiol turėjo kai kurių pasaulio valstybių tarptautinį palaikymą.
Gydysimės restorane ar namuose?
Kaip mūsų valdžia įsivaizduoja Lietuvos piliečių bendruomenės tolesnį formavimąsi, neseniai buvo galima pamatyti iš vieno pareiškimo. Naujasis finansų ministras (tiesa, dar būdamas sveikatos apsaugos viceministru) „paaiškino“, kad ir sveikatos apsaugos srityje Lietuvos žmonės turėtų labiau kliautis savimi, o ne laukti kokių nors „vienodų“ sveikatos priežiūros paslaugų.
Stephenas D. Mullas: “Lietuva padarė didžiulę pažangą ir turėtų tuo didžiuotis”
Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius Lietuvoje Stephanas D. Mullas atsako į “Omni laiko” skaitytojų klausimus. Kokia nuomonė apie Lietuvos dabartinę padėtį, kur link kryps JAV užsienio politika. Domėtasi ir ambasadoriaus pomėgiais.
JAV pripažino teisingu viešbučio "Palestine" apšaudymą Bagdade
2003 metų balandį per viešbučio "Palestine" Bagdade apšaudymą, per kurį žuvo du žurnalistai, Amerikos kariuomenė veikė teisingai, vadovaudamasi savigynos sumetimais, pareiškė antradienį JAV centrinė karinė vadovybė.
JAV tankui apšaudant 17 aukštų viešbutį "Palestine" balandžio 8 dieną žuvo "Reuters" televizijos operatorius Tarasas Prociukas ir kolega iš Ispanijos "Telecinco" Jose Couso (Chosė Kausas), kurie šiame viešbutyje gyveno ir dirbo tarp kitų užsienio spaudos atstovų.