tibetas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tibetas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tibetas“.
Per žemės drebėjimą Tibete, naujais duomenimis, žuvo beveik 100 žmonių
Per 6,8 balo stiprumo žemės drebėjimą Tibete, naujais duomenimis, žuvo mažiausiai 95 žmonės. Tai pranešė valstybinė Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“. Anksčiau skelbta, kad yra ir sužeistųjų – 62 asmenys. Pasak kinų valstybinės stoties CCTV, netoli epicentro sugriuvo daug pastatų.
Žemės drebėjimas įvyko Dingrio rajone, kuris yra Everesto kalno šiaurinėje pusėje ir maždaug už 400 km į vakaris nuo Tibeto sostinės Lasos.
Tibeto autonominiame regione žemės drebėjimo aukų skaičius išaugo iki 53
Atokiame Tibeto autonominiame regione antradienį įvykusio žemės drebėjimo aukų skaičius išaugo iki mažiausiai 53, pranešė valstybinė žiniasklaida.
„Nuo antradienio vidurdienio patvirtinta, kad žuvo 53 žmonės, o dar 62 buvo sužeisti po to, kai antradienį 9 val. 5 min. vietos (3 val. 5 min.
Vilniuje prie Kinijos ambasados rengiamas Tibeto rėmėjų piketas
Penktadienio vidurdienį prie Kinijos ambasados Vilniuje Tibeto rėmimo grupės nariai surengs pilietinę akciją-piketą.
Pasak akcijos iniciatorių, renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į komunistinėje šalyje tebekalinamų politinių kalinių situaciją bei žmogaus teisių pažeidimus.
Kaip pabrėžia jie, gegužės 17-oji protesto akcijai taip pat pasirinkta neatsitiktinai.
To dar nematėme: didžiausias pasaulio žemynas skyla pusiau
Geofizikų komanda pristatė naują tyrimą, kuriame teigiama, kad viena didžiausių pasaulio šalių skyla į dvi dalis.
Naujienų portalas „Unilad“ teigė, kad pirmą kartą ši hipotezė buvo pristatyta Amerikos geofizikų sąjungos konferencijoje, kuri vyko 2023 m. gruodį.
Himalajai – tai kalnų grandinė, apimanti penkias šalis – Indiją, Pakistaną, Nepalą, Kiniją ir Butaną.
JT ekspertai: tibetiečiai verčiami dalyvauti programose, kurios kelia grėsmę jų identitetui
Jungtinių Tautų ekspertai ketvirtadienį apkaltino Kiniją verčiant šimtus tūkstančių tibetiečių dalyvauti programose, kurios kelia grėsmę jų kultūriniam identitetui ir gali baigtis priverstiniu darbu.
Šeši JT specialieji pranešėjai išreiškė susirūpinimą dėl pranešimų, kad vadinamosios profesinio mokymo ir darbo jėgos perkėlimo programos naudojamos kaip pretekstas pakenkti tibetiečių religiniam, lingvistiniam ir kultūriniam identitetui bei stebėti ir indoktrinuoti tibetiečius.
Dalai Lama berniukui liepė „čiulpti jo liežuvį“: išplitęs vaizdo įrašas sukėlė pasipiktinimą
Socialiniame tinkle išplito vaizdo įrašas, kuriame Tibeto dvasinis lyderis prašė berniuko „čiulpti jo liežuvį“, skelbia BBC.
Socialiniuose tinkluose paviešintame vaizdo įraše matyti, kaip dvasinis lyderis pabučiuoja šalia stovinį vaiką į lūpas. O tai sulaukė internautų kritikos, kurie tikino, kad taip elgtis nederama.
Dalai Lamos atstovas prašo Seimo priimti rezoliuciją dėl Tibeto
Dalai Lamos atstovas Šiaurės Europai, Lenkijai ir Baltijos šalims Sonamas Tseringas Frasi prašo Seimo priimti rezoliuciją dėl Tibeto, paremiant JAV įstatymų leidėjų svarstomą iniciatyvą.
„Norėtume paprašyti Lietuvos parlamento, jei įmanoma, priimti rezoliuciją paremiant JAV svarstomą iniciatyvą, kuri jau yra Senate, pripažįstančią, kad Tibeto klausimas yra neišspręstas tarptautinis konfliktas“, – per spaudos konferenciją Seime pirmadienį sakė Vilniuje viešintis S. T. Frasi.
Seime lankysis trys Tibeto parlamento tremtyje atstovai
Seime pirmadienį lankysis trys Tibeto parlamento tremtyje atstovai, jie dalyvaus diskusijoje apie Tibetą ir žmogaus teises.
Su Youdonu Aukatsangu, Tenpa Yarpheliu ir Wangdu Dorjee taip pat atvyksta Dalai Lamos atstovas Šiaurės Europai, Lenkijai ir Baltijos šalims Sonamas Tseringas Frasi.
Prieš oficialią diskusija bus surengta spaudos konferencija. Joje dalyvaus Tibeto atstovai, Seimo parlamentinių ryšių su Tibetu grupės pirmininkas Andrius Navickas, „Tibeto namų“ vadovas Vytis Vidūnas.
Seime vyks diskusija dėl Tibeto ateities
Seime pirmadienį rengiama apskritojo stalo diskusija dėl Tibeto ateities.
„Ji skirta ne tik teisininkams, politikams, bet ir visiems, kuriems svarbu, kokiame pasaulyje gyvename ir kaip dera spręsti tarptautines problemas“, – nurodoma parlamentinės ryšių su Tibetu grupės pranešime.
Pusė Kinijos kenčia nuo sausros per iki šiol smarkiausią karščių bangą
Pusę Kinijos teritorijos apėmė didžiulė sausra, kurią paaštrino rekordinių karščių banga, pasiekusi net paprastai vėsų Tibeto kalnyną, rodo ketvirtadienį paskelbti oficialūs duomenys, šalyje toliau kylant oro temperatūrai.
Antroji pagal dydį pasaulio ekonomika kenčia nuo karščio bangų, staigių potvynių ir sausrų – reiškinių, kurie, pasak mokslininkų, tampa vis dažnesni ir intensyvesni dėl klimato kaitos.
REKLAMA
REKLAMA
Rusija išpildė Kinijos košmarą: teritorijos gali pretenduoti į nepriklausomybę ir būti pripažintos supervalstybės
Pekinas mėgaujasi pasipriešinimu NATO, bet Ukrainos suvereniteto nepaisymas ir Putino parama separatistams Kinijoje atsilieps neigiamai. Per diplomatines šaradas, siekdamos pateisinti Rusijos invaziją, Sirija ir Nikaragva įvykdė prezidento Vladimiro Putino reikalavimą ir palaikė dviejų atsiskyrusių Rytų Ukrainos regionų pripažinimą.
Kinija to nepadarė. Tiesą sakant, Putino karas prieš Ukrainą pastato Pekiną į labai keblią padėtį, rašo politico.eu.
Pikete prie Kinijos ambasados – raginimai atkreipti dėmesį į Tibetą, Sindziangą, Honkongą
Pirmadienį prie Kinijos ambasados susirinkę keliolika žmonių ragino Lietuvos ir Europos Sąjungos politikus atkreipti dėmesį į žmogaus teisių pažeidimus Tibete, Sindziange ir Honkonge.
„Šiandien ir susirinkome tam, kad ragintume Kiniją, ragintume Lietuvos politikus, Europos Sąjungą reaguoti į situaciją Tibete, Sindziange, Honkonge“, – sakė vienas piketo organizatorių Robertas Mažeika.
Tibetiečių dvasiniam lyderiui Dalai Lamai sukako 82-eji
Tūkstančiai tremtyje Indijoje gyvenančių tibetiečių ketvirtadienį modami baltomis skarelėmis, smilkydami smilkalus ir kalbėdami maldas pasveikino Tibeto budizmo dvasinį lyderį Dalai Lamą su 82-uoju gimtadieniu. Pats Dalai Lama šia proga suraikė tortą ir stebėjo jaunų savo pasekėjų tautinių šokių ir dainų koncertą Leho mieste, esančiame Indijos administruojamoje Kašmyro dalyje, kur gyvena daug tibetiečių.
Tremtyje gyvenantys tibetiečiai renka naują lyderį
Dešimtys tūkstančių tremtyje gyvenančių tibetiečių sekmadienį renka naują lyderį, kuriam bus patikėta tęsti jų kovą už Kinijos administruojamo Tibeto didesnę autonomiją, kai dvasinis lyderis Dalai Lama traukiasi iš politinio fronto. Per šiuos rinkimus balsuos visame pasaulyje gyvenantys tibetiečiai, o vaizdingame Indijos kalnų mieste Dharamšaloje, kuriame gyvena Dalai Lama, žmonės pradėjo rikiuotis į eiles prie balsaviečių 9 val. vietos (5 val. 30 min.
Vilniuje bus minimi tibetiečių Naujieji metai
Sekmadienį Vilniuje, Tibeto skvere Užupyje bus minimi tibetiečių Naujieji metai - Losaras. Pagal tibetiečių kalendorių, šią dieną prasidės 2143-ieji, ugninės Beždžionės, metai. Tibeto skvere bus rašomi naujametiniai linkėjimai Jo Šventenybei Dalai Lamai XIV ir tibetiečiams, o nufilmuoti linkėjimai bus persiųsti Dalai Lamai. Šventė prasidės nuo 16 valandos.
Dalai Lama: nustokit melstis už Paryžių – žmonės sukūrė šią problemą, žmonės privalo ją ir išspręsti
Dalai Lama pasiūlė neįprastą patarimą, kaip elgtis po teroristų išpuolių Paryžiuje praėjusį penktadienį. „Nesimelskite už Paryžių – siekite taikos“, – pareiškė jis „Deutsche Welle“. „Mes negalime išspręsti šių problemų vien tik maldomis, – pareiškė dvasinis lyderis. Aš esu budistas ir aš tikiu malda. Bet tai žmonės sukūrė šią problemą, ir dabar mes prašome Dievo ją išspręsti. Tai nėra logiška. Dievas pasakytų, kad spręskit tai patys, nes tai jūs ją (problemą) sukūrėte.
Tibeto sostinėje iškilmingai paminėta propagandinė Kinijos komunistų šventė
Tibeto sostinėje Lasoje – propagandinė Kinijos komunistų šventė. Jie mini 50-ąsias Tibeto autonominio regiono metines. Tuo metu Dalai Lama, tibetiečiai ir kovotojai už žmogaus teises skelbia pasauliui, kad tai – iki šių dienų vykdoma kinų okupacija. Tibeto sostinėje Lasoje – pompastiška ceremonija tūkstantinei miniai. Čia, kylant į viršų Kinijos vėliavai, aukščiausi komunistų partijos atstovai sveikina Tibeto gyventojus neva ypatinga proga.
Kinijoje susidegino tibetietė vienuolė
Viena tibetietė vienuolė tikriausiai mirė padegusi save, protestuodama prieš Kinijos valdymą Tibeto regione ir reikšdama palaikymą tibetiečių budistų dvasiniam lyderiui Dalai Lamai, pranešė žmogaus teisių organizacijos ir žiniasklaida.
Nustatyta, kada Tibete apsigyveno pirmieji sėslūs žmonės
Tibeto plokščiakalnyje žmonės pradėjo sėsliai gyventi tikriausiai prieš 3,6 tūkst. metų ir tapo pirmaisiais žmonėmis, visam laikui įsikūrusiais aukštikalnėse, sakoma ketvirtadienį paskelbtoje studijoje.
Tibete susidegino vienuolis
Kovo 16-ąją, protestuodamas prieš okupaciją ir griežtą Kinijos politiką Tibete, Ngaba regione susidegino tibetietis vienuolis. Tai trečias susideginimo atvejis 2014 metais, pranešama Tibeto laisvės rėmimo grupės pranešime spaudai. Khenchokas Paldenas, taip pat žinomas kaip Lobsangas Paldenas, jaunas vienuolis iš Kirti vienuolyno, susidegino Kankinių gatvėje, Ngabos mieste. Kinų policija netrukus atvyko į protesto vietą ir užgesinusi ugnį jį išsivežė. Ar vienuolis tebėra gyvas, nėra žinoma.
10 daugiausia aukų žmonijos istorijoje pareikalavusių riaušių (II)
Paprastai riaušės nereikalauja tiek aukų, kiek atviri maištai ar karas. Tačiau istorijoje turime nemažai pavyzdžių, kai riaušėse žuvo dešimtys ar net šimtai tūkstančių žmonių. Listverse.com pateikia 10 kruviniausių riaušių žmonijos istorijoje. Tęsinys 5. Salvadoro valstiečių sukilimas (Salvadoras, 1932). Žuvusiųjų skaičius: 30 000 Antroje XIX a. pusėje kava tapo svarbiausia Salvadoro eksportuojama preke, tad jos augintojai pradėjo sparčiai didinti žemių plotus, kurti plantacijas.
Kinijoje rastas mįslingai žuvęs Tibeto disidentas
Iškilus budistų vienuolis, pabėgęs iš Tibeto 1959 metais ir kartu su kitais įkūręs pirmąjį tibetiečių vienuolyną Vakarų šalyse, žuvo Kinijoje kartu su dviem kitais žmonėmis, pranešė policija. Tačiau to vienuolio brolis pareiškė, kad jis buvo "nužudytas". Akongas Tulku Rinpoche (Akongas Tulku Rinpočė) buvo vienas aktyvistų, įkūrusių Samjė Lingo vienuolyną pietų Škotijos kalvose, kuris yra pirmasis ir didžiausias tibetų budistų centras Europoje.
Įkalinti dėl muzikos: kaip pasaulyje kovojama su valdžiai nepatogia muzika
Rugsėjį Tunise dviems reperiams skirtas kalėjimas už dainas, kurias teismas palaikė neatitinkančiomis moralės normų. Teisėjams nepatiko policininkų palyginimas su šunimis. Dėl to vienas iš atlikėjų kalėjime praleis pusantrų metų, antras – pabėgo. Tačiau šis atvejis toli gražu nėra unikalus – panašios istorijos su muzikantais nutinka ir kitose valstybėse, rašoma lenta.ru.
D. Kuodytė: Lietuvos užsienio politikos gairės Tibeto klausimu – Kinijos diktatas
Nemira Pumprickaitė, LRT televizijos laida „Savaitė“, LRT.lt Ekonominį argumentą nesusitikti su Tibeto lyderiu blefu vadinanti D. Kuodytė įsitikinusi, kad didelio ekonominio nuostolio mums nepadarytų. „Ir Kinija savo šlamžtą turi kažkur išvežti“, – įsitikinusi politikė. Šią savaitę Vilniuje 3 dienas viešėjo Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama XIV. Tai buvo trečias Nobelio Taikos premijos laureato apsilankymas Lietuvoje.
Dalai Lama: geriausias būdas pasirūpinti savimi – pasirūpinti kitu
Penktadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje paskaitą skaitęs Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama akcentavo žmonių vienybės idėją. Pasak jo, šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame dauguma žmonių yra orientuoti tik į save ir savo grupę, geriausias būdas pasirūpinti savimi yra pasirūpinti kitu. Būtent tai leistų užkirsti kelią žmoniją kamuojančioms negalėms. „Kiekvieną kartą, kai aš kalbu, laikausi nuostatos, kad mes esami tokie patys, savo protu, emocijomis, fiziniu kūnu.
Dalai Lama Seime: aš esu tiesiog tibetietis
Trečiadienio rytą susitikti su atvykusiu į Lietuvos Respublikos Seimą Tibeto dvasiniu lyderiu Dalai Lama XIV susirinko gausus parlamentarų būrys, tarp jų – profesorius Vytautas Landsbergis, Irena Degutienė, Laima Andrikienė. Prieš pat pasirodant svečiui parodyta filmuota medžiaga iš pirmųjų Dalai Lamos vizitų Lietuvoje 1991 ir 2001 metais. Pradėdamas kalbą Tibeto dvasinis lyderis pirmiausia pabrėžė, kad Lietuva ir lietuviai yra seni jo draugai.
D.Grybauskaitė privačiai susitiko su Tibeto dvasiniu vadovu Dalai Lama
Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį privačiai susitiko su Lietuvoje viešinčiu Tibeto dvasiniu vadovu Dalai Lama. „Tikiuosi, kad jums patiks susitikimai su žmonėmis, nes žmonės jus myli. Man garbė su jumis susitikti“, – svečiui sakė D.Grybauskaitė.
Į Lietuvą atvyko Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama
Į Vilnių keturių dienų vizito atvyko Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama XIV. Vizito metu įvyks keturi svarbiausi renginiai: spaudos konferencija VDA, apsilankymas Lietuvos Respublikos Seime, susitikimas su religinių bendruomenių, politikos, meno, kultūros, vizito rėmėjų atstovais Vilniaus Rotušėje ir dvasinio lyderio paskaita „Kelias į Taiką ir Laimę Globalioje visuomenėje“. Tibeto lyderis susitiks su Lietuvos politikos atstovais, tačiau aukščiausi šalies pareigūnai nusprendė susitikimu...
Kreipimasis dėl Tibeto bus įteiktas Prezidentei
Rugsėjo 11–14 d. vyksiantis Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizitas Lietuvoje – puiki proga atkreipti dėmesį į sudėtingus Tibeto ir Kinijos Liaudies Respublikos santykius. Nuo rugpjūčio 24 d iki rugsėjo 6 d. Tibeto rėmimo grupė judriausiose Vilniaus vietose ragino praeivius pasirašyti kreipimąsi dėl ES politinės bendruomenės bei kitų tarptautinių organizacijų sutelktos paramos Tibeto problemos sprendimui ir žmogaus teisių bei laisvių užtikrinimui Tibete.
Į Lietuvą atvyksta Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama
Į Vilnių trečiadienį atvyksta Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama. Tai trečiasis Nobelio taikos premijos laureato vizitas Lietuvoje. Keturių dienų vizito Dalai Lama XIV atvyksta bendru Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Tibetu grupės, Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos budistų bendruomenių kvietimu, pranešė organizatoriai. Ketvirtadienį Dalai Lama lankysis Lietuvos Seime. Oficialūs susitikimai su aukščiausios valdžios pareigūnais nenumatomi.
Tibete įvyko 6,1 balo stiprumo žemės drebėjimas
6,1 balo stiprumo žemės drebėjimas įvyko ankstų pirmadienio, rugpjūčio 12 dienos, rytą (5:23 Pekino laiku, sekmadienį 23:23 Lietuvos laiku) Tibeto autonominiame rajone, pranešė Kinijos seismologinių tinklų centras. Kaip informuoja agentūra „Xinhua“, požeminiai smūgiai buvo užfiksuoti Čamdo rajone - taške, kurio koordinatės 30 laipsnių šiaurės platumos ir 98 laipsniai rytų ilgumos. Hipocentras (žemės drebėjimo židinio centrinis taškas Žemės plutoje – balsas.lt) buvo 10 kilometrų gylyje.
Kinijos policija šaudė į tibetiečius, mininčius Dalai Lamos gimtadienį, praneša organizacijos
Kinijos policija pradėjo šaudyti į tibetiečius, mininčius Dalai Lamos 78-ąjį gimtadienį, ir pataikė į galvą mažiausiai vienam vienuoliui, be to, sunkiai sužeidė kelis kitus žmones, antradienį pranešė dvi užsienio organizacijos. Saugumo pajėgos sutrukdė tibetiečiams, Sičuano provincijos Daofu apygardoje bandžiusiems atlikti apeigas savo lyderio tremtyje garbei, pranešė JAV įsikūrusi „International Campaign for Tibet“ (ICT) ir Indijoje įkurta phayul.com.
Pasaulio nevyriausybininkai ragina Lietuvą Tibeto klausimą įtraukti į pirmininkavimo ES Tarybai darbotvarkę
Lietuvai pradėjus šešis mėnesius truksiantį pirmininkavimą ES Tarybai, didžiausia pasaulyje Tibeto klausimu dirbanti nevyriausybinė organizacija „Tarptautinė kampanija už Tibetą“ (International Campaign for Tibet, ICT) paragino šalį ir toliau stipriai remti Tibetą bei užtikrinti, kad Tibeto klausimas būtų taptų vienu pagrindinių jos pirmininkavimo darbotvarkėje.
Ištremtojo Tibeto premjeras: mums trūksta deguonies, kaip kadaise lietuviams
Evelina Kazakevičiūtė, LRT.lt Ištremtojo Tibeto ministras pirmininkas Lobsang Sangay tiki, kad Tibetas taps autonomiškas dar Jo Šventenybei Dalai Lamai gyvam esant, o savo tikslą tibetiečiai pasieks nesiimdami smurto. „Kartą kalbėjau su moterimi iš Baltijos šalių. Klausiau jos, ar tikrai tikėjote, kad būsite laisvi. Ji atsakė – protu ne, bet širdimi – taip. Mes Tibete tuo tikime ir protais, ir širdimis. Mūsų diena išauš. Kodėl? Nes ji išaušo Lietuvai“, – sako L. Sangay.
Rudenį į Lietuvą atvyks Dalai Lama, vasaros pradžioje tikimasi Tibeto politinio lyderio L.Sangay vizito
Dalai Lama Lietuvoje viešės rugsėjo 12-13 dienomis, birželį gali atvykti ir Tibeto politinis lyderis L.Sangay Vilnius, balandžio 7 d. (BNS). Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama Lietuvoje lankysis šių metų rugsėjo 12-13 dienomis, BNS patvirtino Londone dirbantis jo atstovas Thubtenas Samdupas. Jis taip pat teigia, jog birželį Lietuvoje gali apsilankyti Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas Lobsangas Sangay.
Unikalus meno kūrinys iš Tibeto – statula iš meteorito
Budistų statula, kurią Tibete rado nacių ekspedicija ir kuri buvo pavadinta „Geležinis žmogus“, pasirodo, yra pagaminta iš meteorito. Beveik 10 kg sveriančią statulą 1938 m. rado zoologas Ernstas Schaferis. O dabar Štutgarto universitete atlikti tyrimai parodė, kad statula pagaminta iš geležinio meteorito, vadinamo ataksitu, kurio sudėtyje yra dideli kiekiai geležies ir nikelio.
Kinijos valdžia iš tibetiečių atėmė „antikiniškas“ programas rodžiusius televizorius
Kinijos valdžia tibetiečių teritorijoje esančiuose 300 vienuolynų konfiskavo televizorius bei išmontavo palydovinę įrangą, transliavusią "antikiniškas" programas, skelbia "Reuters". Protestuodami prieš Kinijos valdžią pasidegė 94 tibetiečiai, iš kurių 81 - vien šiais metais.
Protestas prieš priespaudą: Kinijoje susidegino dar vienas tibetietis
Protestuodamas prieš Kinijos vyriausybės priespaudą, Činghai provincijoje vakarinėje Kinijos dalyje susidegino dar vienas tibetietis, informuoja AP. Naujienų agentūra "Xinhua" praneša, kad 27-erių metų ūkininkas susidegino penktadienį naktį. Vos prieš dieną vykdydamas protestą Tongrene susidegino kitas tibetietis. Antradienį "Xinhua" pranešė, kad per du skirtingus incidentus susidegino du Tibeto ūkininkai.
Kinijoje susidegino dar du tibetiečiai
Pirmadienį Kinijos šiaurės vakaruose esančioje Cinchajaus provincijoje susidegino du tibetiečiai. Tai pranešė naujienų agentūra „Xinhua“, remdamasi vietos valdžios atstovais.
Incidentai įvyko Tibeto autonominėje apygardoje. Jų aplinkybės tiriamos.
Praėjusią savaitę, kaip pranešė užsienio žiniasklaida, Sėčvano provincijos Abos autonominėje apygardoje save padegė trys 15-16 metų tibetiečiai vienuoliai. Vienas iš jų žuvo, du kiti nudegė ir buvo nugabenti į ligoninę.
Estijos premjeras griežtai atsisakė susitikti su Tibeto vyriausybės tremtyje vadovu
Estijos premjeras Andrusas Ansipas griežtai atsisakė susitikti su Tibeto vyriausybės tremtyje vadovu Lobsangu Senge. Tai ketvirtadienį pranešė „err.ee“. Lapkričio 25-27 dienomis L. Sengė lankysis Estijoje su vizitu. Jo metu bus surengti keli susitikimai, bet A. Ansipas su L. Senge nesusitiks. „Ne, jokiomis aplinkybėmis, – pareiškė ketvirtadienį per spaudos konferenciją Estijos ministras pirmininkas.
Alpinistė E. Uksaitė-Nichols: baimė visuomet suteikia reikalingo budrumo
Edita Uksaitė Nichols dar negrįžo į kasdienybę ir vis sapnuoja kalnus: kai trūksta oro, o ji neša daugiau nei 20 kilogramų svorio mantą ir žingsnis po žingsnio kopia aukštyn. Ji nelabai seniai grįžo iš Nepalo, kur spalio 1 dieną užkopė į Manaslų - jau į antrąjį kalną „aštuontūkstantininką“. Pirmoji lietuvė užkopusi į 8000 ir daugiau metrų aukščio kalną davė interviu Ekstremalas.lt.
Kinija siūlo atlygį už informaciją apie planuojamus tibetiečių susideginimus
Policija Kinijos Gansu provincijoje siūlo atlygį už informaciją apie tibetiečių planuojamą susideginimą, skelbia BBC.
Anot Gansu provincijoje esančios Ganano tibetiečių autonominės prefektūros valdžios, pastarieji susideginimai paveikė socialinį stabilumą.
Pareigūnų teigimu, tie, kurie papasakos policijai apie planuojamą susideginimą, bus apdovanoti 50 tūkst. juanių (7 tūkst. 700 JAV dolerių) premija. Už informaciją apie tuos, kurie organizuoja susideginimus, taip pat bus atlyginta.
Protestuodamas prieš Kinijos valdymą, susidegino dar vienas tibetietis
Protestuodamas prieš Kinijos vyriausybės priespaudą, šalies šiaurės vakaruose susidegino dar vienas tibetietis. Jis mirė nuo sunkių sužalojimų, praneša agentūra AFP.
Pasak Londone įsikūrusios organizacijos „Laisvas Tibetas“, 27 metų Lhamas Kiebas (Lhao Kyeb) padegė save Bhoros kaime Gansiu regione ir tada pasileido bėgti į čia esantį vienuolyną. Liudininkų teigimu, jis skandavo reikalavimą leisti Dalailamai grįžti į Tibetą.
Kinija nuo 1951 metų yra okupavusi Tibetą.
Kinų policija surengė reidą tibetiečių vienuolyne
Savaitgalį šimtai apsiginklavusių saugumo pajėgų pareigūnų įsiveržė į Tibeto vienuolyną, esantį Qinghai provincijoje, šiaurės vakaruose, ir suėmė keturis jau anksčiau ketinamus sulaikyti vienuolius bei vieną, fotografavusį šį reidą, praneša Tibeto šaltiniai. Vietos tibetiečių įsitikinimu, bent trys iš šių šeštadienio reido metu suimtų vienuolių buvo paimti dėl to, jog užsienio žiniasklaidai suteikė detalios informacijos apie birželio mėnesį vykusius protestus, skelbia rfa.org.
Kirviai ir trąšos Tibeto šaknims
„Išvažiavau iš namų. Šalta, vaiski naktis, išvažinėtas rogių kelias. Darniai risnoja sotūs vietiniai arkliukai. Leidžiamės į ledu sukaustytos upės slėnį, kylame į kalną ir privažiuojame nedidelę stotį.
Užsienio žurnalistai teigia, kad Kinijoje yra bauginami
Užsienio spaudos asociacijos Kinijoje teigia, kad „labai nerimauja“ dėl smurto prieš užsienio žurnalistus, skelbia BBC. Žurnalistų asociacijos Pekine, Šanchajuje ir Honkonge teigia, kad savo darbą atliekantiems žurnalistams grasinama, prie jų priekabiaujama ir jie yra netgi mušami. Bendru pareiškimu asociacijos prašė Kinijos geriau apsaugoti žurnalistus. „Esame ypač susirūpinę, kad nemažai šių incidentų susiję su oficialių saugumo pajėgų nariais...“, – teigiama pranešime.
Vakarų Kiniją sukrėtė smarkus žemės drebėjimas
Vakarų Kiniją sekmadienį sukrėtė smarkus žemės drebėjimas. JAV geologijos tarnybos duomenimis, požeminių smūgių stiprumas siekė 6,3 balo, praneša agentūra AFP.
Žemės drebėjimo epicentras buvo nuošaliame pasienio regione tarp Sindziango ir Tibeto, už 250 km nuo Hotano miesto.
Kol kas nėra duomenų apie galimas aukas ar nuostolius.
Žiauriausi mirties ritualai: nuo susideginimo iki gyvo kūno išdžiovinimo
Vienose kultūrose mirtis ir laidotuvės sutinkama su liūdesiu ir gedulu, bet yra ir labai neįprastų tradicijų, susijusių su šiais žmogaus gyvenime neišvengiamais momentais. Tinklalapis mixstuff.ru pateikia penkias žiauriausias tradicijas, susijusias su laidojimo ritualais.
Kaip sveikai gyventi 150 metų?
Ar žinote, kad labiausiai išsivysčiusiose šalyse per pastaruosius 25-erius metus užfiksuotas didžiausias sergamumas vėžinėmis, širdies ir kraujagyslių lėtinėmis ligomis, padvigubėjo naujagimių su įgimtomis negaliomis skaičius.
Ar žinote, kad Šaolino vienuolyne pasmerktuosius mirčiai maitindavo tik mėsa. Po 20–40 dienų jie mirdavo.
Kinija: du tibetiečiai mėgino susideginti, vienas jų mirė
Trečiadienį du tibetiečiai mėgino susideginti Kinijos šiaurės vakaruose esančioje Cingchajaus provincijoje. Kaip pranešė ketvirtadienį naujienų agentūra „Xinhua“, vienas iš jų mirė, o antrasis yra sunkios būklės ir neatgauna sąmonės. Incidentas įvyko Kardo gyvenvietėje Juišu Tibeto autonominėje apygardoje. Vietos valdžia nenurodo nei tibetiečių vardų, nei jų amžiaus. Tėra žinoma, kad miręs vyras buvo piemuo, o antrasis – prekeivis iš Ngava Tibeto autonominės apygardos Sėčvano provincijoje.