telekomunikacijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „telekomunikacijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „telekomunikacijos“.
Įspėja šių SIM kortelių turėtojus: prisiskambinti nepavyks, jei to nepadarysite
Lietuvoje po truputį nebelieka pasenusių ryšio technologijų – atsisveikinama su nebeaktualiu 3G ryšiu. Kaip šiam pokyčiui turėtų pasiruošti gyventojai?
Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2“ Inovacijų eksperto, dauguma žmonių šio pokyčio nepajaus visai, tačiau kai kuriems verta pasitikrinti, ar nereikėtų atsinaujinti SIM kortelės. To nepadarius laiku, prisiskambinti gali ir nebepavykti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Bitė“ dėl jos ženklo naudojimo apskundė „Telia“ teismui
Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ esą neteisėtą jos prekės ženklų naudojimą „Telia Lietuvos“ reklamoje apskundė pastarąją teismui. „Bitė“ tikina, kad „Telia“ reklama su „Bitės“ ženklais ir pavadinimu, taip pat galimai klaidinančiai pristatomas „Bitės“ 5G tinklas yra nesąžininga konkurencija.
„Telia Lietuva“ atsisako elektroninių pinigų įstaigos licencijos
Telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ nusprendė atsisakyti ir grąžinti 2016 metais Lietuvos banko bendrovei išduotą elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licenciją.
Tokį sprendimą antradienį priėmė įmonės akcininkai, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Telia Lietuva“.
„Pasikeitus mokėjimų rinką reglamentuojantiems įstatymams, „Telia Lietuva“ teikiamoms ar ateityje planuojamoms teikti su mokėjimu susijusioms paslaugoms Lietuvos banko licencija nereikalinga“, – teigiama pranešime.
„Telia Lietuvos“ pajamos šiemet augo 7,6 proc. iki 353,3 mln. eurų
Telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ per devynis šių metų mėnesius gavo 353,3 mln. eurų pajamų – 7,6 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.
Įmonės grynasis pelnas padidėjo 20,7 proc. iki 50,3 mln. eurų, pranešė „Telia Lietuva“.
Bendrovės EBITDA padidėjo 14 proc. iki 126,9 mln. eurų, o EBITDA, neįskaičiavus vienkartinių sąnaudų ir pelno, padidėjo 15,7 proc. iki 129,1 mln. eurų.
Vien trečiąjį ketvirtį pajamos, palyginti su tuo pačiu metu pernai, augo 8,4 proc. iki 122,8 mln. eurų.
RRT: Lietuva telekomunikacijų vystyme atsilieka nuo Šiaurės šalių
Pagal daugumą statistinių elektroninių ryšių rodiklių Lietuva, kaip ir kitos Baltijos šalys, praėjusiais metais atsiliko nuo kaimyninių Skandinavijos šalių, rodo „Nordic-Baltic Telecom Market“ surinkti statistiniai duomenys.
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) teigimu, Baltijos šalyse pajamos iš mažmeninės elektroninių ryšių rinkos yra palyginti mažos. Pavyzdžiui, Lietuvoje 270 eurų per metus skaičiuojant vienam gyventojui, Latvijoje ir Estijoje atitinkamai 250,8 ir 248,8 euro.
Atsižvelgta į gyventojų skundus: „Skambinėja kažkokie rusai, o tu net negali priduot numerio policijai“
Vyriausybė pritarė parlamentaro Mindaugo Skritulsko siūlymui privalomai registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles, kurias dažnai naudoja nusikaltėliai, slėpdami savo tapatybes. Tai panaikintų tokių kortelių anonimiškumą ir sukčiai esą negalėtų taip nevaržomai apgaudinėti žmonių jiems skambindami, o kiti nusikaltėliai netektų patogios priemonės bendrauti vykdant nusikaltimus.
Kai kurios telekomunikacijų bendrovės naujovei prieštarauja.
Naudojatės nemokamu internetu? Specialistai įspėja – galite netekti svarbių duomenų
Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o namuose, bet kurioje Lietuvos vietoje ar net užsienyje jau seniai tapo įprasta praktika, nuotolinis darbas, kartu su visais privalumais, turi ir nemažai rizikų. Ypač – jei tinkamai nepasirūpinama saugia darbo aplinka, rašoma pranešime spaudai.
Ryšių reguliavimo tarnyba nebereguliuos transliacijų rinkų
Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nusprendė dereguliuoti transliacijų rinkas ir panaikinti Lietuvos radijo ir televizijos centrui (Telecentrui) ir „Telia Lietuva“ taikomus įpareigojimus.
RRT sprendimas įsigalios birželio 1 dieną. Pasibaigus sutarčių galiojimo laikui, transliacijų rinkų dalyviai veiks laisvos rinkos sąlygomis ir patys galės susitarti dėl paslaugų teikimo sąlygų, pranešė RRT.
„Bitė Lietuva“ baigia susijungimą su „Mezon“
Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ šią savaitę baigia 2020 metais įsigytos antrinės bendrovės „Mezon“ prijungimą.
„Bitė Lietuva“ pranešė, kad jos dalimi „Mezon“ tampa šeštadienį – tuomet nebeliks ir šio prekės ženklo. Užbaigus susijungimą „Bitė“ perims bendrovės klientus, darbuotojus, infrastruktūrą, turtą bei visus įsipareigojimus.
Teigiama, kad sujungus bendroves bus sukurtas vienas didžiausių Baltijos šalyse ryšių tinklų.
EK leido keturioms didžiausioms žemyno telekomunikacijų įmonėms sukurti bendrą platformą
Europos Komisija (EK) penktadienį pritarė planui, kad keturios didžiausios žemyno telekomunikacijų įmonės – „Vodafone“, „Orange“, „Deutsche Telekom“ ir „Telefonica“ – sukurtų bendrą platformą, remiančią prekių ženklų ir leidėjų skaitmeninės rinkodaros ir reklamos veiklą, kurioje šiuo metu dominuoja „Google“ ir Facebook savininkė „Meta“.
Platforma bus skirta dalytis anoniminiais vartotojų duomenimis su kitomis įmonėmis naudojimui rinkodarai ir reklamos personalizavimui.
REKLAMA
REKLAMA
Vidury Lietuvos kaimo – telekomunikacijų antena: ją išvydę gyventojai puolė į paniką
Pajūryje esančio Antkopčio gyventojai vieną dieną, grįžę namo po darbo, savo kaimo viduryje išvydo dirbančius ekskavatorius. Pradėję domėtis kas vyksta, sužinojo, kad ten, visai šalia gyvenamųjų namų, išdygs telekomunikacijų antena.
Žmonės piktinasi, kad niekas jų apie tai neinformavo ir dabar bijo dėl savo ir vaikų sveikatos. Specialistai atšauna, kad statyti ryšio antenas šalia namų leidžia Lietuvos įstatymai.
„Bitė Lietuva“ pradeda susijungimą su „Mezon“
Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ šią savaitę pradeda pertvarką prijungiant antrinę bendrovę „Mezon“. Ją planuojama užbaigti 2023 metais.
„Bitė“ perims antrinės bendrovės klientus, darbuotojus, infrastruktūrą bei visus įsipareigojimus, pranešė „Bitė Lietuva“.
„Kurį laiką vertinome abiejų bendrovių ryšių tinklus, jų persidengimą, reikalingas investicijas bei paslaugų specifiką.
Latvijos „Tet“ apyvarta per tris metų ketvirčius augo trečdaliu
Latvijos telekomunikacijų rinkos lyderė „Tet“ (anksčiau vadinosi „Lattelecom“) pranešė per tris šių metų ketvirčius pasiekusi 231 mln. eurų apyvartą – 32 proc. solidesnę nei prieš metus.
Bendrovės investicijos į infrastruktūros ir paslaugų plėtrą per devynis šių metų mėnesius siekė 25,2 mln. eurų.
„Dabartinis laikotarpis – sudėtingas ir kartu kupinas galimybių.
„Telia“ pajamos šiemet išaugo 6,7 proc. – iki 328,2 mln. eurų
Telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ pardavimai per devynis šių metų mėnesius išaugo 6,7 proc. – iki 328,2 mln. eurų, penktadienį pranešė bendrovė.
Trijų ketvirčių pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) padidėjo 5,3 proc. ir pasiekė 111,6 mln. eurų, o grynasis pelnas per metus pakilo 0,5 proc. ir sudarė 41,7 mln. eurų.
Laisvieji pinigų srautai per devynis mėnesius šiemet sumažėjo 36,2 proc. – iki 40,1 mln. eurų.
Pasakė, ar jūsų „iPhone“ telefone veiks spartusis 5G ryšys
Prieš pat oficialią išankstinę naujųjų „iPhone 14“ serijos telefonų prekybos pradžią Lietuvoje, didžiausia pasaulio technologijų bendrovė „Apple“ atskleidė, kurie jos gaminami telefonai veiks su „Telia“ 5G ryšiu. Su naujausia operacine sistema iOS16 5G veiks automatiškai, rašoma pranešime spaudai.
Šis ruduo Lietuvoje atneš išties didelių technologinių naujovių.
„Bitė Lietuva“ generaliniu direktoriumi paskirtas Gintas Butėnas
Naujuoju telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ generaliniu direktoriumi paskirtas Gintas Butėnas – jis keičia Praną Kuisį, birželio pradžioje paskirtą vadovauti telekomunikacijų ir žiniasklaidos grupei „Bitė Group“.
G. Butėnas „Bitėje“ dirba dar nuo 2001 metų, o pastaruosius šešerius metus buvo „Bitė Group“ technologijų direktorius, pranešė bendrovė.
„Šiandien „Bitė“ nebėra vien mobiliojo ryšio operatorius, o integruota skaitmeninių paslaugų bendrovė.
Iš Rusijos tylomis traukiasi ir „Huawei“
Kinijos telekomunikacijų bendrovė „Huawei“ pradėjo savo oficialių parduotuvių-atstovybių Rusijoje uždarymą. Šiuo metu iš 19 parduotuvių veiklą nutraukė jau keturios. Likusios gali užsidaryti jau artimiausiais mėnesiais, skelbiama „RIA Novosti“.
Rusijos naujienų agentūros šaltinių duomenimis, pagrindinė priežastis yra ištuštėję sandėliai, o taip pat ir kritęs susidomėjimas išmaniaisiais telefonais.
Suomijos telekomunikacijų milžinė „Nokia“ traukiasi iš Rusijos
Suomijos telekomunikacijų milžinė „Nokia“ antradienį paskelbė karo Ukrainoje fone pasitraukianti iš jį sukėlusios Rusijos, pažymėdama, jog toks sprendimas įtakos bendrovės finansiniams rodikliams neturės.
„Nuo pat pirmųjų invazijos į Ukrainą dienų mums buvo aišku, kad toliau veikti Rusijoje negalėsime. Pastarosiomis savaitėmis sustabdėme tiekimą, nutraukėme naujų sandorių sudarymą ir iškeliame savo ribotos apimties mokslinių tyrimų bei vystymo veiklą iš Rusijos.
Lietuvoje per maždaug pusmetį neliks taksofonų – kadaise populiarių ryšio priemonių
99 tokius aparatus visoje Lietuvoje aptarnaujanti telekomunikacijų bendrovė „Telia“ pranešė, kad planuoja taksofonus išmontuoti iki kitų metų vidurio.
„Telia“ reguliuojamų paslaugų vadovė Vida Gobienė teigė, kad jie buvo įrengiami laikais, kai mobilusis ryšys atrodė tolima ateitis.
„Telia“ ir „Tele2“ neplanuoja didinti paslaugų kainų
Telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ ir „Tele2“, skirtingai nei „Bitė Lietuva“, kol kas neplanuoja didinti paslaugų kainų. Tuo metu „Bitė Lietuva“ jas didins jau nuo sausio.
„Jokio masinio paslaugų kainų indeksavimo ar movimo ant vieno infliacinio kurpalio šiomis aplinkybėmis nesiruošiame daryti“, – BNS teigė „Telia“ atstovas spaudai Audrius Stasiulaitis.
„Telia Lietuvos“ pajamos padidėjo iki 307,5 mln. eurų
Telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ per devynis šių metų mėnesius gavo 307,5 mln. eurų pajamų – 6,2 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai pardavimai siekė 289,5 mln. eurų.
Įmonės grynasis pelnas per metus padidėjo 6,3 proc. iki 41,5 mln. eurų (39 mln. eurų), per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė bendrovė.
Pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) augo 5,5 proc. iki 106,5 mln. eurų (100,9 mln.
Kirtis „Telia“ bendrovei: nori įpareigoti, kad teiktų pigesnes paslaugas
Seime skinasi kelią ketinimai įpareigoti didžiausią šviesolaidinio ryšio rinką Lietuvoje užimančią bendrovę „Telia“ teikti pigesnes didmenines paslaugas. „Telia“ tvirtina, kad taip norima pasinaudoti jos investicijomis ir dangstyti kitų ryšio tiekėjų veiklos neefektyvumą.
Parlamentinis Ekonomikos komitetas trečiadienį nutarė siūlyti Seimui Elektroninių ryšių įstatymu įpareigoti įmones, turinčias suteikti didmeninę prieigą prie savo infrastruktūros ir valdančias daugiau negu 40 proc.
„Telia“ atsisako „Huawei“ įrangos: naujas ryšio stotis diegs su kita bendrove
Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ visoje Lietuvoje pradėjo diegti naujos kartos „Ericsson“ bazines mobiliojo ryšio stotis, kurios pakeis iki šiol naudotą Kinijos kompanijos „Huawei“ įrangą.
Per artimiausius trejus metus „Telia“ įdiegs apie 2 tūkst. bazinių stočių, pranešė įmonė. Bendrovė teigia, kad taip jos tinklas taps saugesnis ir visiškai paruoštas komerciniam 5G ryšiui.
„Skaitmeninei visuomenei jau artimoje ateityje reikės dar daugiau duomenų ir greičio.
„Bitė“ už „Mezon“ verslą sumokėjo 30 mln. eurų
Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ už valstybės valdomam Lietuvos radijo ir televizijos centrui (Telecentrui) priklausiusį „Mezon“ verslą sumokėjo beveik 30 mln. eurų.
Tai „Bitė Group“ nurodė investuotojams pristatytoje ketvirtojo praėjusių metų ketvirčio ataskaitoje. Joje teigiama, kad „Mezon“ verslo įsigijimo sandoris baigėsi sausio 1 dieną. Pernai gruodį „Bitė“ Telecentrui sumokėjo pirmąją pinigų dalį – 15 mln. eurų.
Dar 15 mln.
Sušvelnėjus karantinui, telekomunikacijų bendrovės atveria salonus
Nuo pirmadienio sušvelnėjus karantino sąlygoms, telekomunikacijų bendrovės klientams atvėrė daugiau salonų.
Telekomunikacijų įmonė „Bitė“ informavo nuo pirmadienio atidariusi 10 salonų Vilniuje, Panevėžyje, Alytuje, Druskininkuose, Tauragėje, Šilutėje, Palangoje, Šilalėje, Prienuose, Trakuose.
Dalis „Bitės“ salonų veikė ir griežčiausio karantino metu, kadangi jie teikė sertifikuoto mobiliojo parašo paslaugą, taip pat buvo galima, pavyzdžiui, atsiimti iš anksto užsakytas prekes.
Gaujausi mitai apei 5G mitai: kenkia bitėms, sveikatai, pabrangs internetas
Visame pasaulyje plinta įvairiausi mitai apie 5G: neva dėl jo mobilieji duomenys taps brangesni, spinduliuotė žalinga sveikatai, aplinkai ir net bitėms. Tyrimai rodo, kad tiek Europoje, tiek Lietuvoje apstu tuo tikinčių žmonių. Anot specialistų, tai lemia žinių stoka – žmonės linkę nepasitikėti ar net bijoti to, ko gerai nesupranta.
Trimis mitais tiki kas penktas
Visais laikais buvo žmonių, kurie bijojo ar net priešinosi naujovėms.
Telefoniniai virusai: paaiškino, kaip patikrinti, ar programėlė yra saugi
Jeigu manote, kad kenkėjišką programėlę galima atsisiųsti tik į „Android“ operacinę sistemą turinčius telefonus, klystate. Tiek šie, tiek „iOS“ įrenginiai nėra visiškai apsaugoti nuo virusų.
Technologijų ekspertai sako, kad vienas esminių dalykų, kuris lemia tai, ar jūs susidursite su kenkėjiškomis programėlėmis, yra jūsų elgesio internete įpročiai.
Lietuvoje neliks taksofonų
Lietuvoje šiuo metu vis dar veikia daugiau nei du šimtai taksofonų, tačiau vėliausiai kitąmet jų neliks, praneša bendrovė „Telia“.
Taksofonus aptarnauti ir išlaikyti įstatymų įpareigota telekomunikacijų bendrovė skaičiuoja, kad dauguma šių aparatų per visus metus panaudojami vos kelis ar keliolika kartų.
„Huawei“ užkliuvo ir Norvegijai: žvalgyba nerimsta
Norvegijos žvalgybos tarnyba PST pirmadienį paskelbė įspėjimą dėl Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“, kurios ryšiai su Pekinu yra sukėlę nerimą dėl saugumo. „Reikia išlikti budriais ir dėl pačios bendrovės „Huawei“, ir dėl jos, kaip komercinės veiklos vykdytojos, glaudžių ryšių su Kinijos režimu“, – pareiškė Norvegijos vidaus žvalgybos tarnybos vadovė Benedicte Bjornland, pristačiusi 2019 metų nacionalinių grėsmių vertinimo ataskaitą.
Perspėja dėl siaučiančių telefoninių sukčių
Savaitgalį feisbuke pasipylė pranešimai apie siaučiančius telefoninius sukčius. Lietuviai masiškai susidūrė su perskambinti prašančiais ar tiesiog įkyriai skambinančiais užsienio šalių piliečiais. Svarbiausia tokiais atvejais yra neperskambinti neaiškiais ir nežinomais numeriais be svarbios priežasties. Sekmadienio vakare apie problemas vartotojams keliančius apgavikus prabilo ir „Tele 2“ atstovas Andrius Baranauskas.
P. Masiulis: „Tele2“ pajuto „Telia Lietuvos“ konkurenciją
Mobiliojo ryšio bendrovės „Tele2“ vadovas sako, kad pirmąjį šių metų ketvirtį įmonė pajuto aršią konkurenciją su kita telekomunikacijų bendrove „Telia Lietuva“. „Pirmojo ketvirčio rezultatai yra tikrai geri, mūsų strategija veikia. Šitas ketvirtis pažymėtas nemaža konkurencine kova, yra agresyvus „Telia Lietuvos“ elgesys, siūlant „Telia One“ (namų interneto, mobiliojo ryšio ir televizijos paslaugų rinkinys – BNS) su nuolaidomis, yra viena iš pagrindinių temų.
Telekomunikacijų bendrovė ir po vyro mirties siunčia sąskaitas už internetą
Rusijos telekomunikacijų gigantas mirusio vyro giminėms paaiškino, kad „mirtis nėra priežastis stabdyti sutartį“. Jekaterinburgo Viešosios palatos narė Jekaterina Petrova pasiskundė telekomunikacijų bendrove MTS, kuri ir toliau siunčia sąskaitas jos tėvams, nors tėvas, kurio vardu buvo sudaryta sutartis, dar praėjusiais metais numirė. „Kažkuriuo momentu tėvams buvo įrengtas MTS namų internetas, internetas toks šiaip sau, ir todėl praėjusį pavasarį tėtis nusprendė pasirinkti kitą tiekėją.
P. Vertelka: dėl tarptinklinio ryšio mokesčio panaikinimo paslaugos Lietuvos vartotojams neturėtų brangti
Nuo birželio vidurio visoje Europos Sąjungoje (ES) neliekant papildomų mokesčių už mobiliojo ryšio paslaugas keliaujant užsienyje, operatoriai ieško galimybių, kaip kompensuoti savo praradimus, tačiau paslaugos Lietuvos vartotojams neturėtų brangti, sako asociacijos „Infobalt“ vykdomasis direktorius Paulius Vertelka. „Šiai dienai kainų vartotojams kelti niekas nedrįsta.
„Tele2“: ES pasiuntė nemalonią žinią Lietuvos vartotojams
Viena didžiausių šalyje telekomunikacijų bendrovių „Tele2“ teigia, kad nustatydama nepakankamai mažas didmenines tarptinklinio ryšio paslaugų kainas Europos Sąjunga pasiuntė nemalonią žinią Lietuvos vartotojams, kuriems, tikėtina, mobiliojo ryšio paslaugos brangs. „Tai yra nemalonus siurprizas iš Europos Komisijos pusės. Didmeninės kainos mažėja nepakankamai ir iš esmės kyla labai reali grėsmė, kad operatoriai turės kompensuoti Europos Sąjungoje kalbančių vartotojų paslaugas.
„Teo LT“ keičia pavadinimą
Švedijos telekomunikacijų koncerno „Telia Company“ valdoma integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų bendrovė „Teo LT“, prisijungusi jos valdomas mobiliojo ryšio operatorę „Omnitel“ ir bendrovę „Baltic Data Center“ (BDC), vadinsis „Telia Lietuva“. „Teo LT“ akcininkai ketvirtadienį nusprendė pertvarkyti bendroves bei pakeisti pavadinimą, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Teo LT“. „Teo LT“ vadovas Kęstutis Šliužas spalį teigė, kad įmonės pertvarka bus baigta kitąmet, be to, yra ti...
Kas Lietuvoje uždirba kaip Seimo pirmininkas ir lenkia Seimo narius?
IT specialistai neužleidžia geidžiamiausių darbuotojų pozicijų Lietuvoje pastaruosius keletą metų. Tad ir kai kurie informacinių technologijų sektoriaus darbuotojai savo uždarbiu gali susirungti su Seimo pirmininku, o eiliniai Seimo nariai jiems visai ne konkurentai. Pavyzdžiui, informacinių sistemų konsultantas gali uždirbti iki 3300 eurų per mėnesį (neatskaičius mokesčių) ir daugiau, kai tuo tarpu Seimo pirmininko mėnesinė alga – 3366 eurų, o Seimo nario – 2531 euras.
„Bitė“ plečia savo veiklą televizijos ir interneto rinkoje
Vienos didžiausių Lietuvos telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ savininkai gali įsigyti antrą pagal dydį šalies televizijos ir interneto tiekėją „Cgates“ valdančią Estijos telekomunikacijų bendrovę „Starman“. Leidimą trečiadienį suteikusi Konkurencijos taryba pranešė, kad dėl koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.
Ko bijo „Bitė“, „Tele2” ir „Omnitel“?
Mobiliojo ryšio operatorius jau kuris laikas neramina šiuo metu vienas karščiausių rinkos klausimų – AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentras) planai įsilieti į telekomunikacijų rinką su LTE technologija, kurią naudoja ir mobiliojo ryšio tiekėjai.
Skatytojo naujiena: galvojau, kad antena sugedo, bet paaiškėjo, kad HD kanalus tiesiog išjungė
Svarstydami, kurį retransliuotoją pasirinkti, tikrai pasižiūrime, kokias programas jis siūlo. Tačiau kai staiga nustojama transliuoti pamėgta programa, visi klausiame to paties: kodėl nesilaikoma sutarties? Redakcijos žurnalistai aiškinasi, ar paprasta nepatenkintam klientui nutraukti paslaugų teikimo sutartį ir dėl kokių priežasčių gali dingti pamėgta programa? Dingo pamėgti kanalai „Iš pradžių galvojau, kad kažkas nutiko antenai, bet pradėjęs domėtis sužinojau, kad paslaugų teikėjas Vilniaus...
Ką 2015 m. „Deloitte“ prognozuoja technologijų sektoriui?
Šiemet, palyginus su praėjusiais metais, daugiau nei 1 000 proc. padaugės pirkimų parduotuvėse, naudojant išmaniuosius telefonus. Nors „mobilioji piniginė“ dar nepakeis tradicinės, 2015 m. bus perversmo metai, kai vis daugiau vartotojų parduotuvėse atsiskaitys naudodami savo išmaniuosius telefonus. Tokios prognozės pateikiamos 14-oje „Deloitte Touche Tohmatsu Limited“ „Pasaulinių technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų sektoriaus (TMT) prognozių“ publikacijoje.
Tobulėjančios technologijos suartins žiniasklaidos ir telekomunikacijų sektorius
Sparčiai tobulėjančios technologijos jau artimoje ateityje nulems didelius žiniasklaidos ir telekomunikacijų sektorių pokyčius ir šių sričių verslų susiliejimą, atskleidė KPMG tyrimas. Daugiau nei pusė (56 proc.) tyrimo respondentų nurodė, kad jų atstovaujamas verslas per artimiausius trejus metus patirs daugiau įmonės veiklą koreguojančių pokyčių negu iki šiol. Dar 40 proc. teigė, kad plėtra ir pokyčiai bus ne lėtesni nei per pastarąjį dešimtmetį. Daugiau nei 70 proc.
Smulkieji kreditai ir telekomunikacijos – daugiausia užklausų dėl mokumo pateikiantys sektoriai
Lietuvoje jau susiformavo verslo įprotis patikrinti asmens kreditingumą prieš suteikiant paslaugas. Pernai aktyviausiai užklausas mokumui vertinti teikė telekomunikacijų ir smulkiųjų kreditų bendrovės, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ duomenų analizė. Šalyje veikiančios smulkiųjų kreditų bendrovės pernai pateikė per 800 tūkstančių užklausų dėl mokumo, jas lenkė tik telekomunikacijų sektorius, pateikęs 900 tūkst. mokumo užklausų. Trečioje vietoje rikiuojasi vartojimo lizingo bendrovės (590 tūkst.
Skaitytojos naujiena: skaitmeninė televizija reklamuojasi už mūsų pinigus?
Neseniai naujienų portalas balsas.lt rašė, kad vienai mūsų skaitytojai parūpo, kiek kainuoja „pokalbis“ telefonu, kol įmonės, kuriai skambinate autoatsakiklis informuoja, kad „šiuo metu visos operatorės užimtos“? Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) tuomet informavo, kad pagal Elektroninių ryšių paslaugų teikėjų taisykles už laukimą, kol bus pradėta teikti informacija ar kitos paslaugos, mokėti neturėtume. Tačiau susimokame pasirodo ne tik už laukimą.
Skaitytojo naujiena: vadybininkė pareikalavimo telefonu padiktuoti asmens kodą
Įprasta manyti, kad asmens kodas – ta informacija, kuria į kairę ir dešinę tikrai nereikėtų dalintis. Tačiau kada jį reikia pateikti, o kada – ne? Toks klausimas kilo vilnietei Irenai J. Telefonu pareikalavo asmens kodo „Gerokai nustebau, kai skaitmeninės televizijos, kurios paslaugomis naudojuosi, vadybininkė telefonu paprašė padiktuoti asmens kodą. Juk visur primenama, kad jį reikia saugoti. Ką aš žinau, kokia toje įmonėje darbuotojų kaita, o vadybininko nepažįstu.
Skaitytojos naujiena: kiek kainuoja pokalbis, kai „visos operatorės užimtos“?
Kaip pelnosi padidinto tarifo skambučių turėtojai?
TEO keis organizacijos struktūrą, vadovų komandą paliks G.Vegys ir E.Kasperavičius
Telekomunikacijų bendrovės TEO valdyba ketvirtadienį pritarė už kelių mėnesių įsigaliosiantiems įmonės struktūros pokyčiams, leisiantiems daugiau dėmesio skirti klientų poreikių pažinimui ir jiems tinkamesnių bei paprastesnių sprendimų sukūrimui. Valdyba taip pat pritarė bendrovės Finansų bei Pardavimo ir klientų aptarnavimo tarnybų vadovų pasitraukimui.
ES sieks tapti 5G ryšio tinklų plėtros lydere
Europos šalys siekia tapti pasaulinėmis penktosios kartos (5G) mobiliojo ryšio tinklų plėtros lyderėmis: toks tikslas buvo paskelbtas Miunchene (Vokietija) vykstančioje konferencijoje „5G@Europe“. Planuojama, kad 5G ryšio tinklai komercines paslaugas pradės teikti 2020 metais. Praėjusių metų pabaigoje Europos Komisija suformavo asociaciją „ 5G Public-Private Partnership Association“ (5GPPP), kuri sieks paspartinti naujos kartos mobiliojo ryšio standartų kūrimo ir diegimo procesą.
Krizei pasibaigus nepirkti konkurentų – pralaimėjimas
Auganti ekonomika bei nemokamų pinigų rinka skatins įmones organišką augimą keisti planuota plėtros strategija, mano investicinio banko „Orion Securities“ generalinis direktorius Alius Jakubėlis. Pastarasis taip pat pridūrė, kad šio vadovaujamas investicinis bankas vis daugiau dėmesio skiria Varšuvos akcijų biržai, kuri likvidumo atžvilgiu yra stipriausia visoje Centrinėje ir Rytų Europoje.
Studentų idėjos pretenduoja tapti naujomis TEO paslaugomis
Elektroninė prekyba per televiziją, namų vaizdo stebėjimo paslauga, galimybė TEO klientams ir užsienyje patogiai naudotis belaidžiu interneto ryšiu – tai studentų pasiūlytos telekomunikacijų rinkos naujovės.
„Omnitel“ tiesia kelius į mobiliam internetui priklausančią ateitį
Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ atnaujino savo mobiliojo ryšio tinklą Rytų Aukštaitijoje. Užbaigus tinklo modernizacijos ir plėtros darbus, Širvintų, Molėtų, Švenčionių ir Ignalinos rajonuose bei Visagino mieste net iki keturių kartų padidėjo 3G ryšio aprėptis, pagerėjo balso paslaugų kokybė, mobiliojo interneto kokybė ir greitis. Rytų Lietuvoje gyvenantys, poilsiaujantys ar po ją keliaujantys „Omnitel“ klientai 3G ryšiu gali patogiai naudotis kur kas didesnėje teritorijoje.