tad lietuva
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tad lietuva“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tad lietuva“.
Kokia buvo Lietuva prieš tūkstantį metų?
Šiemet Lietuva mini savo vardo paminėjimo tūkstantmetį. Mūsų šalies vardas tada, gūdžioje amžių migloje, pateko į rankraštį, sukurptą Vokietijos Kvedlinburgo mieste. Ten aprašytas nelinksmas įvykis – lietuvius krikštyti bandžiusio katalikų vienuolio Brunono žūtis Lietuvos pasienyje 1009 metais.
ES struktūrinių fondų įsisavinimas ir galimybės gauti paramą
Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramą Lietuva gauna nuo 2004m. 2007 – 2013 finansiniu laikotarpiu yra numatytos trys prioritetinės kryptys, pagal kurias gaunama parama: tai Konvergencijos, Regioninio konkurencingumo ir Europos teritorinio bendradarbiavimo programos.
ES struktūrine parama gali naudotis tiek smulkios ir vidutinės, tiek stambios įmonės.
Politologas: visa intriga yra ta, ar pavyks perkopti 50 proc. ribą
Rinkėjų aktyvumas Prezidento rinkimuose yra beveik procentu didesnis nei pernai vykusiuose Seimo rinkimuose. Jeigu ir toliau išliks tokia tendencija, tikėtina, kad galutinis piliečių aktyvumas bus 50 proc., tačiau įdomiausia yra tai, ar pavyks peržengti šią ribą ir išsiaiškinti naująją šalies vadovą jau pirmame rinkimų ture, teigia politologas, Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) docentas Tomas Janeliūnas.
Ministras nori didesnių įsipareigojimų
Kitąmet Lietuvos karių skaičius tarptautinėse misijose ryškiai nesikeis, tačiau po šešerių metų jį planuojama padidinti kone trigubai. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ramina – papildomos išlaidos neviršys numatytų finansų, rašo „Respublika“.
Prioritetas – Afganistanas
Vakar vykusiame bendrame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK), Užsienio reikalų komiteto (URK) ir NATO reikalų komisijos posėdyje Krašto apsaugos ministerija (KAM) pateikė pasiūlymus dėl Lietuvos karių ...
Pilietininkų perspektyvos – niūrios
Pilietinės demokratijos partija neseniai išnyko iš parlamentinių partijų sąrašo. Kalbama, kad „pilietininkus“ priglaudę socialdemokratai rinkimų sąrašuose nelinkę šiems užleisti nė vienos vietos pirmuosiuose dešimtukuose, teigia „Lietuvos žinios“.
Nėra itin blogai
„Yra gana daug partijų, kurios neturi nei frakcijos, nei apskritai atstovų Seime, tačiau jos gyvuoja ir dalyvauja politiniame gyvenime, - teigė Viktoras Muntianas, klausiamas, kokią įsivaizduoja šios partijos ateitį po daugybės nes...
Lietuva vengia diskutuoti dėl Europos Konstitucijos
Kaimyninei Lenkijai atkakliai protestuojant prieš nesąžiningą, jos nuomone, Sutartyje dėl Konstitucijos Europai (tekstas) numatytą balsavimo ir sprendimų priėmimo mechanizmą, Lietuva nei deklaruoja pastarajai paramą, nei ją smerkia.
G-8 spindesys ir skurdas
Didžiojo aštuoneto valstybių vadovų susitikimas yra reikšmingas politinis įvykis jau vien dėl to, kad jame pateikiama pagrindinių spręstinų pasaulinių problemų dienotvarkė. Pasaulio lyderiams pravartu apsvarstyti ne tik problemas, bet ir dėl jų pačių veiksmų kylančias grėsmes. Šiuo metu į politinę dienotvarkę įtraukiamos ir ekologinės problemos, kurių svarbiausia šiuo metu tapo klimato šilimo problema.
Valdas Samonis:Klystkeliais į Europos patvorį?
Ar taip baigsime antrą laisvės XX-tį? LR Seimas delsia pradėti rimtą diskusiją dėl LR Vyriausybės ataskaitos, kuri neseniai pasirodė LR Vyriausybės tinklapyje. Gaila, padėtis visgi kritiška. Lietuvai prieš beveik du dešimtmečius atgavus laisvę ir sukūrus rinkos ekonomikos pagrindus bei palyginus gan tampriai įsijungus į pasaulio ekonomiką (matuojant: eksportas+importas/BVP), vargu ar berasime kraštui opesnę ir kritiškenės svarbos temą negu tolimesnė vystymosi (plėtros) strategija.
M. Starkevičiūtė: Europos Sąjungos biudžetas ir kitos Lietuvos problemos
Profesorius Vytautas Landsbergis neseniai liūdnai išsitarė, kad Europos Parlamente ir kitose Europos Sąjungos institucijose nesijaučia atstovavimo Lietuvai, nes ir pačios Lietuvos nebėra. Profesorius gal kiek perlenkia lazdą, bet akivaizdu, kad kelių entuziastų pastangomis Lietuvos poziciją ES sunku įtvirtinti.
Kai kurie mūsų šalies valdymo aspektai ir prioritetų atranka verčia gūžčioti pečiais.
Leonidas Donskis: Informacinis karas ir naujasis kultūrinis kolonializmas
„Šiandien mes gyvename naujo tipo karo sąlygomis. Vyksta informacinis karas, kurio nepastebėti arba ignoruoti darosi nebeįmanoma.
Jis prasidėjo iškart po to, kai Rusija susiorientavo naujojoje politinėje tikrovėje ir susivokė, kad Baltijos šalys, nepaisant jos grėsmingo tono, gąsdinimų ir diplomatinio bei ekonominio spaudimo, neišvengiamai taps NATO ir Europos Sąjungos narėmis.
REKLAMA
REKLAMA
Jūratė Laučiūtė: Dėmesio: Rusija, visuomet Rusija…
Naivu būtų manyti, kad tapusi NATO nare Lietuva išsprendė visas savo su saugumu susijusias problemas. Nes kaip tigras netaps vegetaru dėl to, jog kai kurios antilopės pasislėpė zoologijos sode, taip ir imperija neatsisakys savo agresyvių užmačių vien todėl, kad kai kurioms kaimyninėms šalims pavyko pasprukti iš jų “amžinųjų interesų” zonos į kitą - saugumo zoną. Ilgais šimtmečiais formuotus įpročius pakeisti taip pat sunku, kaip ir prigimtį, tuo labiau jei tų įpročių nesigėdima.
Lietuva Vakaruose - įtakinga valstybė ar “apsitapšnojusi” nevykėlė?
Pirmadienį Lietuva tapo visateise Šiaurės Aljanso nare. Daugiau nei dešimtmetį trukęs Lietuvos diplomatijos ir Lietuvos valstybės kryžiaus žygis į Vakarus vainikuotas pergale.
Leonidas Donskis: Ar Budapeštas taps Vidurio Europos sostine?
Yra pasaulyje gražių miestų ir yra Budapeštas. Didingas, elegantiškas ir kerinčio grožio metropolis, už kurį gražesnį didelį miestą nelengva įsivaizduoti. Budapeštas stulbina savo moderniosios architektūros formomis ir jų įvairove. Kituose metropoliuose grožis arba ypatinga miesto gyvenimo nuotaika telkiasi keliuose turistų mintinai žinomuose taškuose, o Budapešte rafinuotos ir daugiamatės estetikos zona yra milžiniška.
Tokį miestą galima studijuoti metų metus.