šventinės dienos
Šventinės dienos
Tai ypatingos dienos kalendoriuje, skirtos paminėti svarbius įvykius, tradicijas ar reikšmingas datas. Jos dažnai pasižymi ypatinga atmosfera, šeimos susibūrimais, dovanomis ir įvairiomis pramogomis. Šventės gali būti religinės (pvz., Kalėdos, Velykos), valstybinės (pvz., Nepriklausomybės diena) arba kultūrinės (pvz., Joninės, Užgavėnės). Šių dienų metu žmonės dažniausiai ilsisi, dalyvauja renginiuose, puošia namus ar vykdo tradicinius ritualus, taip puoselėdami bendruomeniškumą ir stiprindami savo kultūrinę tapatybę.
Nedarbo dienos 2025 m.: visi ilgieji savaitgaliai ir šventinės dienos – pasitikrinkite.
Nedarbo dienos 2025 m.: visi ilgieji savaitgaliai ir šventinės dienos – pasitikrinkite
Artėjant 2025 metams verta iš anksto svarstyti apie būsimas nedarbo dienas – kada išnaudojant mažiausiai atostogų bus galima ilgiausiai pailsėti?
Vis tik 2025 m. ilgųjų savaitgalių bus nedaug – vos trys, tačiau pasiėmus po laisvadienį 3 kartus bus galima turėti neilgas, 4 dienų atostogas.
O per Kalėdas vos su dviem papildomomis atostogų dienomis bus galima pailsėti net 9 dienas.
Lietuvių atostogos: poilsio dienų turime jau per daug ar atsiliekame nuo Europos?
Šiuo metu darbuotojai Lietuvoje kasmet gali atostogauti 20 darbo dienų per metus. Tai yra mažiau nei mėnesis, Europos Sąjungos (ES) nustatytas atostogų minimumas.
Nors Seime yra siūlymų nuo kitų metų suteikti 2 dienomis ilgesnes atostogas, yra manančių, kad to nereikia – atostogų lietuviams esą užtenka, mat turi daug šventinių dienų bei mamadienių.
Vis tik kiti vardija poilsio trūkumo keliamas problemas.
2024 m. šventinių dienų kalendorius: kada ir kiek ilsėsimės – visos nedarbo dienos
2024 metams įsibėgėjus, gyventojai jau planuoja savo atostogas. O tą darant labai svarbu atkreipti dėmesį ir į šventines dienas, su kuriomis galima paatostogauti daugiau nei savaitę, pasiėmus vos porą laisvadienių.
2023 m. buvo trys ilgieji savaitgaliai, šiemet jų – net šeši. O pasiėmus po vieną laisvadienį iš viso būtų aštuoni.
Du laisvadieniai – 9 dienos atostogų
Du ilgieji savaitgaliai – Naujieji metai pirmadienį ir Lietuvos Valstybės atkūrimo diena penktadienį – jau praėjo.
Seimas papildė atmintinų dienų sąrašą: įsiminkite šią datą
Seimas priėmė Atmintinų dienų įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta papildyti ir patikslinti atmintinų dienų sąrašą, teigiama Seimo pranešime spaudai.
Tarp svarbių pokyčių – į atmintinių dienų sąrašą įrašyta gegužės 15-oji – Respublikos diena.
Dar galite spėti ir jūs: uždirbkite dvigubai arba imkite 3 dienas atostogų ir poilsiaukite visą savaitę
Pirmą lapkričio savaitę lietuviai turės net dvi laisvas šventines dienas, t. y. lapkričio 1-ąją arba Visų šventųjų dieną ir lapkričio 2-ąją – Vėlines. Tad pasiėmę 3 atostogų dienas laisvą turės visą savaitę.
Kelionių organizatoriai jau skaičiuoja rekordinius kelionių užsakymus. Jų teigimu, šis laikotarpis, renkantis atostogas, yra vienas populiariausių.
Pašnekovai įvardijo, kad Lietuvos gyventojai dažniausiai renkasi šiltuosius kraštus, keliauja tiek lėktuvais, tiek autobusais. 98 proc.
Penktadienį darbus turite baigti valanda anksčiau: laukia trumpiausia naktis
Penktadienį Lietuvoje bus ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. O kad vakarą pradėtumėte greičiau, darbus turite pabaigti viena valanda trumpiau.
Darbo kodeksas numato, kad švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda. Ši taisyklė netaikoma tik pagal sutrumpintą darbo laiko normą dirbantiems darbuotojams, informuoja Valstybinė darbo inspekcija (VDI).
Šeštadienį, birželio 24 d., Lietuvoje yra Joninės – oficiali šventinė diena.
Pasiimkite 1 laisvą dieną ir turėsite ilgąjį savaitgalį: štai kurios tai dienos
Kiekvieną kartą planuojant atostogas bandoma susižiūrėti, kada ir koks ilgasis šventinis savaitgalis išpuola. Turime jums gerą žinią – šiemet ilgųjų savaitgalių bus net keli, o atostogas prailginti galite ir dar kelis kartus, prie šventinės dienos pasiėmus laisvą dieną.
Tarsi vienas kumštis: šventiniu laikotarpiu „Iki“ administracija jungiasi prie kolegų parduotuvėse
Prasidėjus paskutinei savaitei iki Kalėdų – parduotuvėse jaučiamas kur kas didesnis šurmulys. Todėl ir darbuotojų krūvis, siekiant pirkėjams užtikrinti greitesnio, patogesnio apsipirkimo patirtį, šiuo metu smarkiai išauga. Norint palengvinti jų darbą – šventiniu laikotarpiu kolegos iš „Iki“ administracijos skuba į pagalbą dirbantiems „Iki“ parduotuvėse.
Paskubėkite, kol neaplenkė kolegos: pasiėmę 1 arba 3 laisvadienius ilsėsitės 5 arba 9 dienas
Šiemet per Vėlines gyventojai suskubę pasiimti 1 ar 3 dienas atostogų galės džiaugtis 5 arba 9 dienų atostogomis. Buhalterių atstovė tikina, kad darbuotojai nuolat prasiilgina atostogas prie švenčių dienų prisidėdami dar atostogų dienas.
Lapkričio 1 d. – Visų šventųjų diena – jau seniai yra nedarbo diena, tačiau 2020 nedarbo diena buvo paskelbta ir lapkričio 2 d., Vėlinės.
Šiemet lapkričio 1 d. antradienis, o lapkričio 2 d. trečiadienis.
Viešasis transportas kovo 11 d. Vilniuje: nemokamai važiuoti negalėsite, ragina atkreipti dėmesį į tvarkaraščius
Kovo 11-ąją viešasis transportas Vilniuje kursuos pagal sekmadienio ir šventinės dienos tvarkaraščius. Miestiečiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 31-ąsias metines kviečiami minėti šventiškai, tačiau saugiai ir atsakingai. Keleivių srautus intensyviausiose stotelėse stebės ir reguliuos viešojo transporto keleivių kontrolė, primins apie kaukių dėvėjimą ir kitas tebegaliojančias saugumo taisykles.
REKLAMA
REKLAMA
Šventinės dienos Lietuvoje: vieni nori daugiau, kiti – mažiau, bet geresnių
Lietuva kiek viršija Europos šventinių dienų vidurkį, šiemet laisvadienių sąrašą papildė lapkričio 2 d., o kitąmet į darbą gali nereikėti eiti ir dar vieną dieną. Kol vieni džiaugiasi ir tikina, kad laisvadienių galėtų būti daug daugiau, kiti įsitikinę – svarbu ne šventinių dienų kiekybė, o jų kokybė.
Lietuvoje yra 15 valstybinių švenčių, kurios yra nedarbo dienos.
Kol mes dirbam, jie švenčia: kokias nedarbo dienas turi kaimynai?
Nors Lietuva turi daugiau šventinių dienų, per kurias nereikia eiti į darbą, nei daugelis Europos valstybių, užuominų, kaip būtų galima papildyti laisvadienių sąrašą, yra. Belieka žvilgtelėti į kaimynines valstybes, kurių šventinės nedarbo dienos turi tradicinių ar istorinių ryšių ir su mūsų šalimi.
Lietuvoje yra 15 valstybinių švenčių, kurios yra nedarbo dienos.
Kada palankiausia šiemet planuoti atostogas – net 8 progos ilgiems savaitgaliams
Laukiantiems šventinių dienų ir ilgesnių trijų ar net keturių dienų savaitgalių šie metai itin palankūs – turėsime net penkias tokias progas. O norintys dar ilgesnių – penkių – dienų savaitgalių tam turės tris progas.
Sausis
Kadangi Naujuosius metus šiemet švenčiame trečiadienį, norintys ilgesnių švenčių jau turėjo suskubti darbovietėse prašyti laisvo ketvirtadienio ir penktadienio – sausio 2 ir 3 dienų – ir taip kartu su savaitgaliu sukurti sau penkių dienų atostogas.
Šventinė „dovana“ darbuotojams: už 3 dienas atostogų – 11 laisvadienių
Gražiausių metų švenčių sezonas darbuotojams atneš vieną geriausių dovanų – glėbį laisvadienių, kuriuos apsukriausieji galės ištempti net iki 11 nedarbo dienų. Įdomu tai, kad tokį ilgą poilsį palaiko ne tik darbuotojai, bet ir darbdaviai.
Trys laisvadieniai: nelaimių padės išvengti saugus elgesys
Artėja savaitgalis ir Vasario 16-oji. Šalies gyventojai skubės į šventinius renginius, vyks į svečius ar laiką leis namuose. Kad artėjančių švenčių neaptemdytų skaudžios nelaimės, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja ir prašo gyventojų ypač atsargiai elgtis su ugnimi: nepalikti be priežiūros besikūrenančių, perkaitintų krosnių, degančių žvakių, įjungtų elektrinių šildymo prietaisų, nelaikyti prie jų greitai užsidegančių daiktų, nerūkyti lovoje, nepalikti be priežiūros mažame...
Šventinis savaitgalis Lietuvos ekonomikai kainuos šimtus milijonų litų
Paulius Grinkevičius Kol ilsėsimės per didžiąsias metų šventes – Kūčias, Kalėdas ir Naujuosius metus – mūsų šalies ekonomika, skirtingais ekonomistų skaičiavimais, generuos nuo 400 mln. iki daugiau nei milijardo litų mažesnį bendrąjį vidaus produktą (BVP), palyginus su BVP, kurį sukurtume šias dienas dirbdami.
Kurioje šalyje žmonės dirba daugiausiai valandų?
Siaučiant krizei dauguma žmonių liko be darbo, o daugelis tų, kurie vis dar dirba, buvo paprašyti už tą patį atlygį dirbti daugiau valandų, rašo BBC. Tad kurios šalys dirba ilgiausiai?
Pagal vidutinį metinį pradirbtų valandų skaičių Pietų Korėja yra sąrašo viršuje su 2 193 valandomis. Laipteliu žemiau jos atsidūrė Čilė, kurios gyventojai vidutiniškai vargo 2 068 valandas.
D. Britanijos darbininkai dirba 1 647 valandas, o vokiečiai su 1 408 valandomis atsidūrė sąrašo apačioje.
Siūloma griežtinti atsakomybę už vėliavos neiškėlimą švenčių dienomis
Seime įregistruotos įstatymo pataisos, stipriai griežtinančios atsakomybę už valstybinės vėliavos neiškėlimą valstybės švenčių dienomis.
„Prievolė gerbti savo valstybę ir jos simbolius, mano manymu, yra labai svarbi, ir aš nematyčiau čia kažko blogo.
Šventinių dienų TOP 10
Kiekvieną iš šventinių dienų populiariausios buvo LNK programos. Ketvirtadienį, kovo 11-ąją, žiūrimiausia šalyje buvo speciali LNK šventinė programa „Kai švenčia Žuvys“, kurią žiūrėjo 907 tūkst. žiūrovų.
Net 1.4 milijono žiūrovų penktadienį sulaukė šešių valandų LNK labdaros telemaratonas „Gerumo diena“, per kurį žiūrovai paaukojo daugiau nei 2 milijonus litų vėžiu sergantiems žmonėms.
Šeštadienį žiūrimiausia programa buvo „Žvaigždžių duetai“, prie ekranų prikaustę 1.3 milijono žiūrovų.
Šventinėmis dienomis - sustiprintos policijos pajėgos
Lietuvos policija šventinėmis dienomis stiprina patruliavimą. Vasario 13-16 dienomis šalyje dirbs daugiau pareigūnų nei įprastai.
Pasak Policijos departamento, visoje šalyje bus organizuojamos tikslinės policinės priemonės, siekiant užkardyti alkoholinių gėrimų vartojimą ir girtų asmenų pasirodymą viešosiose vietose. Ypatingas dėmesys bus kreipiamas į masinių susibūrimų, pasilinksminimo vietas (diskotekas, koncertų vietas ir pan.