sveika
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sveika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sveika“.
Šį aliejų vadina aukso gysla peršalus: ragina išbandyti
Peršalimas – tai viena dažniausių ligų, su kuria susiduriama šaltuoju metų laiku. Nors dažniausiai peršalus daugelis skuba pasitelkti vaistus, vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad kartais pagelbėti gali natūralios priemonės. Ji įvardija, kokių natūralių pagalbos priemonių galima griebtis pajutus peršalimo simptomus.
„Natūralios priemonės gali būti veiksmingos gydant lengvus peršalimo simptomus, ypač ankstyvose ligos stadijose.
Donatas Montvydas pajūryje surinko šimtus gerbėjų: „Ar gali būti nuostabesnis vaizdas?“
Donato Montvydo koncertas Juodkrantėje sukvietė šimtus gerbėjų ir savo dainomis rudeniškai šiltiems orams suteikė papildomo jaukumo.
„Kuršių nerija – mano terapija. Ypatinga vieta. Ar gali būti nuostabesnis vaizdas, kurį matau? Marios, oras, aura ir jūsų tiek daug, su gera nuotaika, – sakė atlikėjas, kreipdamasis į gausiai susirinkusią publiką. – Neringoje nusiraminu, pabėgu nuo norų, planų, tikslų. Manau, kad kiekvienas dvasiniame lygmenyje atranda būtent čia kažką svarbaus.
Karštomis naktimis miegate nuogi? Nustokite tai daryti
Yra daugybė žmonių, kurie renkasi miegoti nuogi. Tačiau specialistai įspėja – nors tai gali atrodyti kaip puikus pasirinkimas, tai nėra naudinga sveikatai. Štai, kodėl neturėtumėte miegoti nuogi.
Miegoti nuogiems nėra neįprasta, tačiau ne visada tai yra geriausias pasirinkimas. Nepaisant to teikiamos naudos, miegojimas nuogiems turi keletą trūkumų, ypač jei naktį prakaituojate arba turite jautrią odą, rašo cnet.com.
Kai lauke karšta, miegoti nuogiems gali atrodyti kaip puikus būdas atvėsti.
Įspėja nesimaudyti šioje Lietuvos vietoje: gali baigtis liūdnai
Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras (HI SSC) informuoja, kad birželio 1 d. Lietuvoje prasidėjo maudymosi sezonas, kuris tęsis iki rugsėjo 15 d. Ne anksčiau kaip 10 dienų iki maudymosi sezono pradžios turi būti atliekami ir reguliariai kas dvi savaites kartojami maudyklų vandens kokybės tyrimai (birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais, iki rugsėjo 15 d.).
Savivaldybių institucijos gali koreguoti tiek maudymosi sezono pradžią, tiek pabaigą, atsižvelgdamos į besimaudančiųjų skaičių.
Krepšininkas Artūras Valeika išgirdo sėklidžių vėžio diagnozę: siunčia žinią visiems
37 m. krepšininkas Artūras Valeika save vadina laimės kūdikiu. Jam sėklidžių vėžys diagnozuotas ligos pradžioje. Kaip ir įprasta profesionaliems sportininkams, p. Artūrui buvo atliktas privalomas specifinis šlapimo tyrimas – siekiant patikrinti, ar krepšininkas nevartoja draudžiamų medžiagų. Tyrimo rezultatai medikams sukėlė įtarimų, o po vizitų pas gydytojus krepšininkui buvo nustatyta onkologinė liga.
Rasai sustingusi plaštaka išdavė klastingą ligą: štai, kas padėjo
Kiekvienais metais Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje gama peiliu atliekama virš 1 tūkst. operacijų. Viena iš pacienčių, kuriai pritaikytas gydymas šia inovatyvia technologija, yra 80-metė Rasa.
Prieš 15 metų jai ligą išdavė sustingusi plaštaka. Moteris pasakoja, kad visada mėgo rašyti ir didžiavosi gražia rašysena, tačiau pastebėjo, kad tai pasikeitė. „Ranką tapo sunku valdyti. Vėliau atsirado drebulys, – pirmuosius simptomus prisimena pacientė.
Atsisakykite alkoholio mėnesiui: štai, kaip pasikeis jūsų sveikata
Kasmet sausio mėnesį milijonai žmonių visame pasaulyje nusprendžia atsisakyti alkoholinių gėrimų ir mėnesį nevartoti alkoholio. Tai – puiki idėja, tačiau kaip mėnuo be alkoholio paveikia organizmą?
Retas alkoholio vartojimas gali atrodyti nekenksmingas, dažniausiai taip ir yra, tačiau net ir nedidelis alkoholio kiekis gali būti žalingas jūsų organizmui. Jei vartojate alkoholį reguliariai arba suvartojate jo itin daug, neigiamas alkoholio poveikis dar ryškesnis, rašo mirror.co.uk.
Šių 3 produktų nevalgykite per šventes: jausitės daug geriau
Kalėdos yra nuostabiausias metų laikas, kai daugelis iš mūsų per daug mėgaujamės pyragais ir keptomis bulvėmis. Tačiau per šventes tikrai to nenorite, ypač jei ketinate pasipuošti šiai didžiajai dienai.
Sunkaus švenčių maisto, alkoholio ir streso derinys bei ilgesnis laikas sėdint gali sukelti pilvo pūtimą.
Naktį užmigsite daug greičiau: štai, ką reikia padaryti
Jei nerimas neleidžia jums užmigti, šie ekspertų patarimai užtikrins ramų miegą ir visai nesvarbu, kokios mintys kirbės jūsų galvoje.
Žiūrite į laikrodį, jau 4 valandos ryto, žinote, kad jau po kelių valandų turite ruoštis į darbą ar vaikus į mokyklą, bet negalite sustabdyti savo minčių pasiutpolkės galvoje...
Pažįstamas jausmas? Esate ne vienas.
Ką reiškia skaičius ant kremo nuo saulės? Teisingai atsako retas
Nors jau paskutinis vasaros mėnuo ir, atrodytų, visi išmoko tinkamai saugotis nuo saulės, tačiau taip nėra. Vaistininkė Laima Liaugotienė teigia, kad dažnai tenka konsultuoti pacientus, turinčius klaidingą informaciją. Viena iš jų – daugelis nežino, ką iš tikrųjų reiškia skaičius, nurodytas ant kremo nuo saulės.
„SPF – tai apsaugos nuo saulės faktorius. Šalia šių raidžių esantis skaičius rodo ne stiprumą, o laiką, kurį galime būti saugūs saulės atokaitoje.
REKLAMA
REKLAMA
Išsiaiškino, kiek kalorijų sudegina seksas: rezultatas nustebino
Iš visų būdų, kaip žmogus gali suprakaituoti, pasilinksminimai lovoje yra vienas iš smagiausių. Bet ar seksas sudegina daug kalorijų?
Ne tiek daug, kiek manote: bet galite sudeginti daugiau kalorijų, jeigu tai darysite tam tikru būdu, rašo time.com.
Vieno tyrimo duomenimis, seksas sudegino daugiau kaip 100 kalorijų, bent jau vyrams. Monrealio universiteto komanda palygino bėgimo ir sekso kalorijų sudeginimą ir nustatė, kad – nieko nuostabaus – bėgimas gerokai pranoksta seksą.
1 rytinis simptomas dažniausia išduoda, kad susirgote COVID-19: ar žinote, koks jis?
Manoma, kad šiuo metu Jungtinėje Karalystėje beveik penki milijonai britų turi Covid-19 simptomų, rodo naujausi „ZOE“ programėlės sveikatos tyrimo duomenys. Šis infekcijų šuolis, kurį skatina Omicron BA.4 ir BA.5 atmainos, suteikia duomenų apie besikeičiantį simptomų profilį.
1 ženklas akyse gali išduoti, kad jums gresia insultas: pastebėkite laiku
Išgyventi ištikus insultui įmanoma, todėl labai svarbu greitai reaguoti, kai staiga regėjimas tampa neryškus arba rankos pradeda tirpti. Tačiau tinkamai sprendžiant būklės rizikos veiksnius, yra didelė tikimybė visiškai išvengti komplikacijų.
Remiantis naujais atradimais, akių pokyčiai gali rodyti prastą kraujagyslių sveikatą, rašo express.co.uk.
Pilvo riebalų atsikratykite be vargo: venkite 3 produktų
Visceraliniai riebalai žmogui kelia didelę riziką susirgti širdies ligomis, Alzheimerio liga, 2 tipo cukriniu diabetu, insultu ir aukštu cholesterolio kiekiu. Labai svarbu skaityti maisto produktų etiketes, nes daugelyje produktų yra šokiruojantis transriebalų kiekis, kuris tiesiogiai veikia šios rūšies riebalus.
Visceraliniai kūno riebalai arba pilvo riebalai, kaupiasi giliai pilvo viduje aplink organus, įskaitant kepenis ir žarnas. Tai sudaro apie dešimtadalį visų organizme sukauptų riebalų.
Kartą ir visiems laikams: ar sveika pusryčiams valgyti kiaušinius?
Sveikatai svarbu dieną pradėti sočiais pusryčiais, bet jei laikotės dietos, tuomet gali būti sunku rasti skanaus, bet sveiko pusryčių maisto. Gydytojas Michaelis Mosley rekomenduoja pusryčiams valgyti kiaušinius – štai kodėl.
Pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis, jiems galima rinktis pačius įvairiausius patiekalus. Tačiau jei metate svorį, tuomet pasirinkimų lieka nelabai daug, rašoma mirror.co.uk.
12 ženklų, kurie įspėja, kad jums prasidėjo menopauzė
Zoe Hardman neseniai pasidalino savo patirtimi apie tai, kaip menopauzė jai prasidėjo vos 37 metų amžiaus. Tik tada ir jos sesuo, kuri tuo metu bandė pastoti, išsiaiškino, kad vos 34 metų menopauzė yra prasidėjusi ir jai, o pasikalbėjusios su savo mama jos sužinojo, kad ankstyvos menopauzės sulaukė ir ji.
Atvirai apie tai papasakojusi Zoe sulaukė daugelio žinučių iš kitų moterų su panašiais išgyvenimais, kurios papasakojo apie gėdą, kurią turėjo išgyventi.
Mirtiną virusą Lietuvoje nešioja ir platina 2 iš 100 gyventojų: to net neįtaria
Gegužės 19-tąją dieną Lietuvoje ir visame pasaulyje yra minima hepatito C diena. Tai klastinga kepenų liga, sukelta hepatito C viruso, kuri ilgainiui gali išsivystyti į kepenų cirozę ar net pirminį kepenų vėžį.
Manoma, kad Lietuvoje šiuo metu lėtinis hepatitas C diagnozuotas 20-30 proc. visų užsikrėtusiųjų, o mirtiną virusą šalyje nešioja, platina ir to neįtaria 2 iš 100 gyventojų.
Šias sėklas lietuviai šluoja parduotuvėse: sako, kad jos labai naudingos
Sparčiai įsibėgėjantis pavasaris gali paskatinti ne vieną žmogų atsigręžti į savo sveikatą. Tokiais atvejais stengiamasi ne tik sportuoti, bet ir ruošti tokius patiekalus, kuriuose būtų gausu naudingų maistinių medžiagų bei vitaminų. Vis dėlto, mitybos specialistai pabrėžia, jog nesvarbu, žiema ar pavasaris bebūtų, vienas svarbiausių žingsnių geros savijautos link – visavertiški pusryčiai.
Šį sviestą kiti vadina skystu auksu: atskleidė, kokią naudą jis turi
Iš Indijos į Lietuvos virtuves atkeliavęs ghi sviestas gali patraukti ne vieno namų virėjo dėmesį, kurį dažniausiai atkreipia įdomūs faktai apie šio produkto gamybą, jo skonį bei įvairiapusę naudą žmogaus organizmui.
Savo ruožtu lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai tikina, kad lydytą sviestą galima naudoti kaip pagalbininką kepant ne tik paprastoje keptuvėje, bet ir itin aukštoje temperatūroje, kas tampa vis aktualiau artėjant griliaus sezonui.
Šiuos kraujospūdžio skaičius įsidėmėkite visam laikui: štai, kada reikia skubėti pas gydytojus
Gegužės 17 dieną minėdami Pasaulinę arterinės hipertenzijos dieną, medikai stengiasi atkreipti gyventojų dėmesį į šią ligą. Registruodami širdies ir kraujagyslių ligų aukščiausius mirtingumo rodiklius, kurie itin susiję su nekontroliuojamu aukštu kraujospūdžiu, pacientai kviečiami rūpintis savo sveikata – žinoti savo kraujospūdį ir jį tinkamai kontroliuoti.
Įsidėmėkite šiuos 6 patarimus: gali laiku užkirsti kelią klastingam vėžiui
Nacionalinio vėžio instituto gydytojas onkologas chemoterapeutas dr. Vincas Urbonas įspėja, kad šiltuoju metų laiku reikia atsargiai įvertinti, kiek laiko praleisite saulėje.
Besaikės saulės vonios, šviesi oda ir daugybė apgamų ant kūno didina riziką susirgti melanoma. Tai pavojinga liga, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkai primena kaip galima jos išvengti.
Nacionalinio vėžio instituto duomenis, kasmet Lietuvoje nustatoma apie 200 naujų melanomos atvejų.
Pasakė, kada reikia matuotis savo kraujospūdį: įsidėmėkite visam laikui
Vaistininkai pastebi, kad pandemijos metu dažnas gyventojas pamiršta pasirūpinti savo širdies ir inkstų sveikata, todėl paūmėjo šių organų ligos, padidėjo kraujospūdis. Gegužę farmacininkai skatina skirti daugiau dėmesio širdžiai.
Santaros klinikų profesorius, Nefrologijos centro vadovas dr.
Pamirškite varginantį galvos skausmą: atskleidė geriausius patarimus
Kaip numalšinti galvos skausmą – tai klausimas, kurį vaistininkai kasdien išgirsta bent kelis kartus. Jų teigimu, galvos skausmas yra antras pagal dažnumą žmones kankinantis susirgimas po peršalimo ligų. Vaistininkė pataria, ką daryti, kai skauda galvą, kad prasta savijauta neaptemdytų dienos.
„Ši problema dažniau kamuoja moteris nei vyrus, taip pat kartais ir vaikus.
Kontroliuokite cholesterolio kiekį: išdavė natūralius patarimus
Suvaldyti savo cholesterolį yra vienas svarbiausių dalykų, jei norite, kad širdis būtų sveika. Tačiau jei jūsų tyrimų rezultatai dar nėra labai prasti, gali būtų verta pirma išbandyti gyvenimo būdo pokyčius, o ne iškart griebtis vaistų – statinų, masiškai išrašomų pacientams.
Ekspertai sako, kad dauguma žmonių iš tiesų gali nemažai patys sau padėti, imdamiesi nesudėtingų ir smulkių gyvenimo būdo ir mitybos pokyčių.
Atskleidė idealų kraujospūdį: įsidėmėkite šiuos skaičius
Atidžiai stebėti savo kraujospūdį yra labai svarbu. Štai ką jums reikia žinoti, jei domitės, ar jūsų kraujotaka veikia be sutrikimų.
Koks yra vidutinis kraujospūdis? Jis priklauso nuo jūsų amžiaus.
Pasikeitė nagų forma ar spalva? Štai, ką tai atskleidžia
Nagai – ne tik estetiškai svarbi rankų dalis, bet ir veidrodis, atspindintis bendrą organizmo sveikatą. Specialistų teigimu, pakitusi nagų spalva, tekstūra ar forma gali būti ne tik kosmetinė problema, bet ir ženklas, kad organizme vyksta nepageidaujami procesai.
„Rankos ir nagai yra puikiai matoma žmogaus kūno dalis, tad visi nori gražių ir sveikų nagų.
Atskleidė pistacijų naudą organizmui: valgykite į sveikatą
Pistacijos – vieni labiausiai visame pasaulyje pamėgtų riešutų. Jas skanu valgyti vienas, kaip užkandį, bet taip pat jos savo ypatingu egzotišku skoniu praturtina įvairiausius patiekalus. Pistacijos pasižymi skaidulų, mineralų ir gerųjų riebalų gausa.
Thierry Lauvray, prekybos tinklo „Iki“ konditerijos ekspertas sako, kad pistacijos – mėgstamas ne tik pikantiškų patiekalų, bet ir desertų ingredientas.
Gripas, koronavirusas ar erkinis encefalitas? Pasakė, kaip atskirti
Įprastai gripo sezonas Lietuvoje baigiasi gegužės mėnesį, tačiau tai nereiškia, kad šiltuoju metu galite neužsikrėsti. COVID-19 virusui šiluma įtakos turi dar mažiau, tad budriems reikėtų būti visuomet.
„Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas atkreipia dėmesį, kad šių ligų simptomai gali signalizuoti ir apie kitą sunkią užkrečiamą ligą – erkinį encefalitą.
Lauke būti budriems
Erkės atgyja iš žiemos miego, kai aplinkos temperatūra pakyla iki 4–5 C šilumos.
Netikėtas mediko patarimas: ragina poras miegoti atskirai
Chirurgas dr. Karanas Rajanas davė naujų miego patarimų – jis sako, kad poroms geriau yra miegoti atskirai, jei norima išvengti nemigos ir kokybiškai pailsėti.
Didžiosios Britanijos Nacionalinėje sveikatos tarnyboje dirbantis gydytojas poroms rekomenduoja „miego skyrybas“ – jei nenorite lėtinio neišsimiegojimo, geriau visada miegoti atskirai. Sveikatos patarimais „TikTok“ ir „YouTube“ dalintis mėgstantis chirurgas paaiškino, kad miego atžvilgiu dauguma žmonių yra nesuderinami.
Pagirias pamirškite visam laikui – šias gudrybes verta užsirašyti
Neverta tyliai kentėti – yra daugybė būdų pataisyti savijautą per pagirias ir greitai pasijusti geriau.
Štai įvairūs pagirių gydymo metodai, nuo tradicinių naminių priemonių iki mokslininkų patvirtintų strategijų. Idėjos, kaip gydytis pagirias, pravers kitą kartą, kai ryte pabudus ims krėsti drebulys.
Gerkite daug vandens
Šis patarimas pats akivaizdžiausias, bet ir pats veiksmingiausias.
Žaibiškai populiarėja dieta, kuri padėjo Adelei atsikratyti kilogramų: štai, kokia ji
Per pastaruosius kelerius metus Adele demonstravo savo laipsnišką svorio metimo kelionę tiesiog pasidalindama nuotraukomis savo „Instagram“ profilyje, tačiau „Grammy“ laimėjusios dainininkės gerbėjai jos nematė transliacijoje daugiau nei keletą metų.
Viskas pasikeitė, kai spalio 24 d. britų įrašų atlikėja pasirodė NBC „Saturday Night Live“, kur tiesiog negalėjo būti ignoruojama naujoji Adele figūra, net pati dainų kūrėja pasinaudojo proga aptarti savo svorio metimą su žiūrovais.
Nepraleiskite progos: kviečia nemokamai pasitikrinti, ar nesergate odos vėžiu
Kasmet Lietuvoje nustatoma pusketvirto šimto melanomos – agresyviausio odos vėžio – atvejų. Onkologai visame pasaulyje nerimauja, kad nemaža dalis melanomos atvejų per COVID–19 pandemiją liko nediagnozuota, tad ir Lietuvos skaičiai gali ūgtelti.
Laikas pasirūpinti kremu nuo saulės: pasakė, kaip išsirinkti geriausią
Kasdien vis labiau kaitrėjanti saulė primena, kad pats laikas pasirūpinti apsauga nuo žalingo UV spindulių poveikio. Kosmetikos priemonės nuo saulės skirstomos pagal apsaugos intensyvumą, naudojamus filtrus, tekstūrą, odos tipą ar odos negalavimus.
Kaip iš tokios gausos išsirinkti tinkamiausią priemonę ir kaip tinkamai apsaugoti odą, pasakoja „Camelia“ konsultantė Asta Balkytė.
Kasdien mūsų oda veikiama daugybės aplinkos faktorių, taip pat – ir kenksmingų saulės spindulių.
Įsidėmėkite: atsakė, ar reikia prieš COVID-19 skiepą išgerti paracetamolio
Su koronavirusu gyvename jau antrus metus. Nors dalis klausimų jau atsakyta, vis dar iškyla naujų.
Vis sparčiau įsibėgant vakcinacijai, „Eurovaistinės“ vaistininkės Jovita Juodsnukytė ir Jelena Deksnienė atsako į dažniausiai vaistinėje girdimus klientų klausimus, rašoma pranešime spaudai.
Ką būdama vaistininke galite patarti žmonėms abejojantiems, ar skiepytis?
J. Deksnienė: Skiepytis ar nesiskiepyti yra kiekvieno asmeniškas pasirinkimas, kiekvienas atsakingas pats už save.
Šie ženklai išduoda artėjantį infarktą: įsidėmėkite visam laikui
Milijonai moterų pasaulyje gyvena su širdies ir kraujagyslių ligomis. Ekspertai sako, kad jos turėtų pasitikėti savo instinktais, kai kalba pasisuka apie miokardo infarkto ženklus.
Tyrėjai išsiaiškino, kad moterims, apsilankančios pas gydytojus dėl potencialių infarkto simptomų, tokių kaip krūtinės skausmai, ši diagnozė nustatoma ne taip skubiai. Naujas tyrimas atskleidė, kad moterys negauna tokio pat gydymo ir priežiūros kaip vyrai.
Naktimis nepavyksta užmigti? Atskleidė, kas padės
Darbams persikėlus į namus, išnyko riba tarp darbo ir poilsio. Vaistininkė Monika Žalytė pastebi, kad į vaistinę ateina emociškai pervargę, įsitempę, sudirgę pacientai, kurie ieško pagalbos, tačiau neatsižvelgia į šių padarinių priežastis.
Vaistininkė, pabendraudama su pacientais, išgirsta, kad dirbantys namuose neretai pamiršta nustatytas darbo valandas, neskiria pakankamai laiko poilsiui, atsistatymui, fiziniam krūviui ar kitoms malonioms veikloms, kurios yra būtinos siekiant neperdegti.
Šios spalvos daržoves valgykite daug dažniau: organizmo pokyčius pastebėsite akimirksniu
Mitybos ekspertai nuolat pabrėžia ne tik daržovių svarbą organizmui, bet ir atkreipia dėmesį į jų spalvą. Kaip ir įvairių rūšių daržovės, taip ir skirtingų spalvų produktai skiriasi mineralų ir vitaminų kiekiu bei naudingosiomis savybėmis.
Atskleidė netikėtą šaltienos naudą: sužinoję galbūt nustebsite ir jūs
Sąnarių skausmas – tiek jauniems ir aktyviems, tiek pagyvenusiems ir sėslų gyvenimo būdą pasirinkusiems žmonėms pažįstamas negalavimas. Kodėl skauda sąnarius, kada šis skausmas perspėja apie rimtas ligas ir kaip galima sau padėti, pataria vaistininkas Faustas Bertulis ir „Diva namai“ kineziterapeutė Jūratė Kliukaitė.
Pasak vaistininko F. Bertulio, sąnarių skausmas – itin dažna problema: į vaistinę, ieškodami atsakymo, kaip numalšinti sąnarių maudimą, pacientai užsuka kiekvieną dieną.
Netikėtas mokslininkų atradimas: nosies dydis išduoda ir vyrų pasididžiavimo ilgį
Japonų atliktos studijos analizė parodė, kad didesnes nosis turinčių vyrų varpos dydis yra vidutiniškai 13,5 cm, o mažesnes nosis turinčių – vidutiniškai 10,4 cm.
Naujas tyrimas parodė, kad didesnes nosis turintys vyrai taip pat turi ir didesnes varpas. Todėl visi tie, kurie iki šiol jaudinosi dėl per didelės savo nosies, dabar gali šauti šampaną. Mokslininkai išsiaiškino, kad didesnės nosies savininkų taip pat ir varpos yra didesnės – vidutiniškai 13,5 cm.
Darbas iš namų gali skaudžiai atsiliepti: nenumokite ranka į nugaros skausmus
Ilgą laiką sėdint vienoje vietoje gali atsirasti nugaros problemų. Dirbant sėdimą darbą yra svarbu nepamiršti prižiūrėti savo laikysenos. Apie ilgo sėdėjimo sukeliamas nugaros problemas ir kaip jų išvengti naujienų portalui tv3.lt pasakoja Kauno klinikų Sporto medicinos klinikos gydytojas dr. Gediminas Tankevičius.
Ilgai sėdint vienoje vietoje gali atsirasti tam tikrų nugaros problemų. Kauno klinikų Sporto medicinos klinikos gydytojas dr.
Šie ženklai išduoda itin klastinga vėžį: įsidėmėkite visam laikui
Burnos ir burninės ryklės dalies vėžys yra vienas dažniausių galvos ir kaklo srities onkologinių susirgimų. Europoje burnos vėžys sudaro 1–5 proc. visų vėžio atvejų.
Kitose šalyse, pavyzdžiui, Indijoje – per 40 proc., Azijos šalyse, kur tabako rūkymas, uostymas, kramtymas, ypač betelių (kramtomųjų mišinių, turinčių narkotinių savybių), yra neatsiejama šių šalių kultūros dalis, susirgimų skaičius dar didesnis.
Atskleidė, kaip išsirinkti geriausius sūrelius: jūsų organizmas padėkos
Daugelį neretai ištinka saldumynų noras ir kyla klausimas, kokius saldumynus galima rinktis sveikiau prekybos centruose? Kokius desertus pasigaminti greitai ir sveikiau?
www.sveikataipalankus.lt įkūrėja, maisto technologė Raminta Bogušienė pataria, kaip išsirinkti desertą prekybos centruose, o ko apskritai nesirinkti ir gaminti namie.
Šiukštu negerkite tokio vandens: rizikuojate net insultu
Dalis žmonių į geriamą vandenį lašina vandenilio peroksidą, neva jis padidina deguonies lygį organizme, kiti geria Epsom druską, tikėdamiesi išvalyti kepenis ar žarnyną, treti į stiklinę įsiberia keletą druskos grūdelių, kad patenkintų mineralų poreikį. Vaistininkai perspėja, kad vartojant priemones ne pagal paskirtį, smarkiai rizikuojama savo sveikata.
„Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Giedrės Tautkevičienės teigimu, dažniausiai tenka susidurti su sodos vartojimu rūgštingumui mažinti.
Pažiūrėkite į savo nagus: gali atskleisti, kad sirgote koronavirusu
Profesorius Timas Spectoras, epidemiologas iš Londono „King‘s College“, atsakingas už „Zoe“ koronaviruso simptomų tyrimo programėlę, sako, kad permatoma linija ant nagų gali reikšti, kad jūsų organizmas kovoja su liga.
Ekspertas sako, kad permatoma linija per nagą gali reikšti, kad sirgote koronavirusu. Tokios linijos dar vadinamos Beau linijomis, pirmojo apie tai XIX amžiaus viduryje rašiusio prancūzų mokslininko garbei.
Mėgstate populiarius „mažo kaloringumo“ gėrimus? Turime jums liūdnų žinių
Įprasti ir dietiniai gaivinamieji gėrimai yra vienodai pavojingi gyvybei – juose gausu cukraus.
Naujo tyrimo duomenimis, taip vadinami „mažo kaloringumo“ gaivieji gėrimai nėra sveikesni už įprastinius. Vartodami dirbtiniais saldikliais pagardintus gėrimus, rizikuojame „mirti jauni“ nuo širdies ligų, rašo dailystar.co.uk.
Kinijos Zhengzhou universiteto ekspertai 20 metų stebėjo 1.2 milijono suaugusiųjų, siekdami surinkti duomenis apie gaiviųjų gėrimų vartojimą.
Kartą ir visiems laikams: ar sveika gerti kefyrą?
Kefyras augančiam organizmui yra puikus maistingųjų medžiagų šaltinis. Vis dėlto, ne visi vaikai noriai jį ragauja. Gydytoja dietologė Lina Barauskienė atkreipia dėmesį, kad vaikai, kurie kefyrą vartoja nuo mažų dienų ir mato, kad jį geria kiti šeimos nariai, šį produktą paprastai mėgsta. Barauskienės teigimu, ieškant naujų galimybių praturtinti kasdienę mitybą, verta išbandyti neįprastus kefyro paruošimo ir pateikimo būdus.
Pasakė, kiek kiaušinių galima suvalgyti per savaitę: skaičius nustebins
Sidnėjaus universitetas atliko apklausą, o jos rezultatus paskelbė „Amerikiečių klinikinės mitybos žurnalas“ – jokių bėdų nekils, jei per 7 dienas suvalgysite net ir dvylika kiaušinių.
Dr Nick Fuller iš Bodeno Nutukimų, mitybos, mankštinimosi bei valgymo sutrikimų instituto atskleidė, kad per savaitę suvalgant 12 kiaušinių, tikrai nepadaugės širdies problemų.
Ar sveika valgyti kiaušinius?
Dr Fuller sakė: „Mūsų atliktas tyrimas rodo, kad nereikia vengti kiaušinių, jei maitinatės sveikai.
Medikai skubiai kreipiasi į Lietuvos žmones: prašo pagalbos
Vilniaus universiteto Santaros klinikos skelbia apie išsekusias A(II) kraujo grupės atsargas bei kviečia atvykti donorus.
„Santaros klinikose kritiškai išseko A(II) kraujo grupės atsargos! Skubiai kviečiame A(II) kraujo grupės donorus registruotis kraujo donorystei!“, – skelbia klinikos.
Donorų kraujas naudojamas sergantiesiems onkologinėmis ligomis, pacientams po transplantacijų, gimdyvėms, vaikams, nukentėjusiems po nelaimingų atsitikimų bei COVID-19 infekcijos paveiktiems pacientams.
Lietuviai vaistinėse masiškai šluoja šias prekes: paaiškino, kodėl tai vyksta
Net ir laisvėjant karantinui bei greitėjant vakcinacijai nuo COVID-19, žmonių nerimo lygis nemažėja – neužtikrintumas dėl ateities išlieka, žmonės baiminasi naujų koronaviruso atmainų, sunkiai tvarkosi su chroniškai patiriamu stresu. Tai rodo ir padidėjusi nervų sistemai skirtų vaistų bei maisto papildų paklausa. Vaistininkė Inga Norkienė sako, kad nuolat girdi klientų skundus dėl jaučiamos įtampos, nerimo, pervargimo, o su miego sutrikimais į vaistinę ateina bene kas antras klientas.
Apsisaugokite nuo kraujo krešulių: gydytoja atskleidė patikimiausius būdus
Yra daug žmonių, svajojančių sulieknėti, keisti gyvenimo būdą, bet mažai kas sugeba išsaugoti sveikas kraugysles ir širdį, nes nežino, kaip tai padaryti.Nors sveikame kūne yra sveikos kraujagyslės, tačiau dažnai kraujagyslių amžius neatitinka žmogaus paso. Netgi jauni žmonės nėra apsaugoti nuo kraujo krešulių, kurie užkemša kraujagysles.
Prasidėjus pandemijai, apie trombus kalbama vis garsiau. Tromboembolinėmis komplikacijomis vadinamos būklės kelia nerimą ir medikams.