svarstymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „svarstymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „svarstymas“.
Vyriausybėje – dronų sistemai „U-Space“ būtini pakeitimai
Vyriausybė trečiadienį pritarė oro erdvės organizavimo taisyklių ir civilinės aviacijos saugumo programos pakeitimams, pagal kuriuos Lietuvoje bus sukurtos papildomos dronų skraidymo geografinės zonos, kurių viena – vadinamoji „U-Space“ – yra labai pažangi ir pirmoji tokia Europoje.
Seimas svarstys, ar riboti suminę darbo laiko apskaitą
Seimas po pateikimo ketvirtadienį priėmė svarstyti Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūloma riboti suminio darbo laiko apskaitą.
Už demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ frakcijos inicijuojamus pakeitimus balsavo 53 Seimo nariai, prieš buvo tik konservatorius Andrius Vyšniauskas, o susilaikė 41. Toliau pataisos Seime bus svarstomos birželio 20 dieną.
Seimas sunkiai, bet žengė dar vieną žingsnį link narkotikų dekriminalizavimo
Seimas po svarstymo pritarė dėl siekio dekriminalizuoti nedidelio kiekio kanapių turėjimą.
Iš 125 užsiregistravusių „už“ balsavo 63 Seimo nariai, 60 „prieš“, 2 susilaikė.
Narkotikų dekriminalizavimo nuo pat ketvirtadienio ryto kėlė karštas diskusijas Seime. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Aurelijus Veryga dar prieš dienos darbotvarkės tvirtinimą klausimą pasiūlė išbraukti. Tačiau prašymui parlamentas nepritarė.
Parlamentarai vėl ketina svarstyti nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimą
Į Seimo posėdžių salę ketvirtadienį turėtų grįžti Laisvės frakcijos iniciatyva dekriminalizuoti nedidelio kiekio kanapių turėjimą.
Dėl šio projekto įtraukimo į plenarinių posėdžių darbotvarkę trečiadienį sutarė valdančiosios koalicijos frakcijų atstovai.
Ketvirtadienį numatytas projekto svarstymas.
Seimui teikiami pokyčiai švietime: dešimtokams nuo 2025 metų reikėtų įveikti slenkstį
Seimui ketvirtadienį planuojama pateikti Švietimo įstatymo pataisas, kurios keistų dabartinę pasiekimų patikrinimų mokyklose tvarką: jie taptų privalomi ketvirtokams ir aštuntokams, o dešimtokams nuo 2025 metų būtų įvestas slenkstis.
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad privalomi patikrinimai žemesnėse klasėse leistų anksčiau nustatyti spragas ir laiku suteikti pagalbą mokiniui, nuimtų didžiulį krūvį nuo brandos egzaminų.
Seimas linkęs pritarti neįgaliųjų įdarbinimo reformai
Seimas trečiadienį po svarstymo pritarė pataisoms, numatančioms paramą įdarbinant neįgaliuosius atviroje darbo rinkoje.
Už Užimtumo įstatymo pakeitimus balsavo 77, prieš – 2, o susilaikė 22 parlamentarai.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad pataisos leis kuo daugiau negalią turinčių žmonių dirbti atviroje darbo rinkoje, pasirinkti jiems tinkamą darbo vietą, o visi darbdaviai galėtų tinkamai pritaikyti darbo vietą ir aplinką žmonėms su negalia.
Seimas antrą kartą apsvarstė 2022 metų valstybės biudžetą
Seime įpusėtas antrasis 2022 metų valstybės biudžeto projekto svarstymas. Tai buvo paskutinis jo svarstymas, Seimas jį turėtų priimti gruodžio 14-ąją.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė jį pavadino galimybių biudžetu. Pasak jos, esminės kryptys yra saugumas, žmonių pajamų didinimas, skurdo mažinimas – šios kryptys Vyriausybei patikslinus biudžetą yra dar labiau sustiprinamos.
Armonaitė: Lietuva svarstys atsakomąsias ekonomines sankcijas Minskui
Lietuva svarstys galimybę įvesti papildomas sankcijas Baltarusijai reaguojant į pastarosios paskelbtą draudimą nuo kitų metų iš Vakarų šalių įvežti įvairias prekes, daugiausiai žemės ūkio produktus.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė sako, jog tokios sankcijos – pasminga poveikio priemonė.
„Svarstysime. Baltarusija naudoja žmones kaip ginklus – tai ekonominės sankcijos spausti režimą yra prasminga poveikio priemonė“, – trečiadienį žurnalistams sakė A. Armonaitė.
Vyriausybė pradeda svarstyti 2022 metų biudžeto projektą
Ministrų kabinetas pirmadienį renkasi į neformalų pasitarimą, kuriame aptars 2022 metų biudžetą. Jis bus teikiamas Vyriausybės posėdžiui trečiadienį.
Po pasitarimo planuojama spaudos konferencija, kurioje dalyvaus finansų, socialinės apsaugos ir darbo bei sveikatos apsaugos ministrai.
Nausėda: svarstoma kartu kelti neapmokestinamąjį pajamų dydį ir mažinti pajamų mokestį
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad tęsia konsultacijas su valdančiosios koalicijos lyderiais dėl darbo mokesčių mažinimo.
Šalies vadovas pasiūlė gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą mažinti nuo 20 iki 15 proc., tačiau Vyriausybės atstovai teigia, kad jie linkę didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD).
Ketvirtadienį paskelbtame interviu naujienų portalui 15min.lt šalies vadovas teigė, kad abu pakeitimai gali būti taikomi kartu, o Prezidentūra yra pasirengusi tikslinti savo pasiūlymą.
REKLAMA
REKLAMA
Konservatoriai reikalauja stabdyti biudžeto svarstymą
Konservatoriai reikalauja nukelti biudžeto svarstymą dėl slepiamos informacijos ir ministrų vengimo atsakyti į klausimus. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis bei Biudžeto ir finansų komiteto nariai Andrius Kubilius su Mykolu Majausku šiandien kreipėsi į Viktorą Pranckietį ir premjerą Saulių Skvernelį, ragindami juos išreikalauti iš ministrų šiuo metu parlamentarams nepateikiamos informacijos dėl biudžeto projekto ir...
Lietuva svarsto didinti paramą vystymuisi
Lietuva svarsto didinti paramą vystymuisi, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM). 2017 metų Lietuvos oficialios paramos vystymuisi rezultatai antradienį aptarti Nacionalinėje vystomojo bendradarbiavimo komisijoje. Preliminariais duomenimis, Lietuvos oficiali parama vystymuisi 2017 metais siekė 52,5 mln. eurų, arba 0,13 proc. nuo bendrųjų nacionalinių pajamų. Lietuva, kaip ir kitos po 2004 metų į Europos Sąjungą įstojusios šalys, yra įsipareigojusi iki 2030 metų pasiekti 0,33 proc.
Policiją ir visuomenę padegimais terorizavę vyrai piktinasi bausme
Automobilius deginę ir taip policijai keršyti bei bauginti visuomenę bandę marijampoliečiai nemano, kad gali būti laikomi teroristais. Teroro akto byloje nuteisti vyrai nesutinka su nuosprendžiu ir Apeliacinio teismo prašo jį pakeisti. Apeliacinis teismas ketvirtadienį pradėjo nagrinėti bylą dėl sausį paskelbto Kauno apygardos teismo nuosprendžio.
Kitas valstiečių taikinys – maisto papildai
Seimas spręs, ar pritarti „valstiečių“ siūlymui griežtinti maisto papildų reklamą per radiją ar televiziją. Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti tai numatančią grupės parlamentarų parengtą Farmacijos įstatymo pataisą. Už balsavo 60 Seimo narių, o susilaikė 10 parlamentarų. Pataisa siūloma uždrausti tame pačiame per radiją ar televiziją transliuojamame reklamos intarpe ar jų grupėje, kartu reklamuoti vaistinius preparatus ir maisto papildus.
V. Pranckietis siūlo pertvarkas Seime
Parlamento vadovas Viktoras Pranckietis siūlo svarstyti keisti Seimo sesijų laiką, nustatytą Konstitucijoje. Pasak V. Pranckiečio, tiek pavasario, tiek rudens sesijos galėtų prasidėti anksčiau ir būti siejamos ne su konkrečia data, o su kuriuo nors mėnesio antradieniu, tradicine posėdžio diena. Šiuo metu Konstitucijoje įrašyta, kad pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną, o rudens sesija analogiškai – rugsėjo 10 ir gruodžio 23 dienomis.
Karaliaus Mindaugo mokymo centre – naujas tyrimas
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį posėdyje vertins Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro (KMPMC) vadovų elgesį. VTEK vertins, ar KMPMC direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Valiulienė nepažeidė draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai, reikalavimų deklaruoti interesus, vengti konflikto. Tyrimas pradėtas po portalo „15min.
Vyriausybė: kitų metų biudžeto išlaidos didės dar 1,5 mln. eurų
Vyriausybė, pirmadienį dar kartą apsvarsčiusi kitų metų biudžeto projektą, jo išlaidas padidino dar 1,447 mln. eurų – daugiausiai lėšų skirta Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų algų didinimui, kalėjimų prižiūrėtojų gydymui ir bibliotekoms – knygoms įsigyti. „Biudžetas atspindi mūsų prioritetus – turtinės atskirties mažinimas, dėmesys socialinei apsaugai, krašto apsaugos finansavimo didinimas.
Seime – pirmasis 2018 metų biudžeto svarstymas
Seimas imasi pirmojo 2018 metų šalies biudžeto svarstymo – valstybės biudžetas numatomas deficitinis, o socialinio draudimo ir savivaldos biudžetai planuojami pertekliniai. Valdantieji sako, kad Vyriausybės parengtas projektas po šio svarstymo Seime gali būti koreguojamas labai minimaliai.
Europa baus Lenkiją?
Europos Sąjunga per aukšto rango pareigūnų derybas trečiadienį svarstys, ar Lenkijos vyriausybei turi būti paskelbtos sankcijos dėl jos bandymo perimti šalies teismų kontrolę. ES praėjusią savaitę perspėjo Varšuvos dešiniojo sparno vyriausybę, kad priėmus naujus, prieštaringai vertinamus įstatymus, varžančius teismų nepriklausomybę, garantuojamą Bendrijos sutarčių, jai bus taikomos precedento neturinčios sankcijos.
Medžiotojai gali džiaugtis nepakitusiomis taisyklėmis
Seimui per pavasario sesiją nespėjus apsvarstyti iniciatyvos dėl medžioklės taisyklių griežtinimo, parlamentarai prie pataisų turėtų sugrįžti rudenį, trečiadienį rašo „Lietuvos žinios“. Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko „valstiečio“ Kęstučio Mažeikos iniciatyva numato, kad ne mažesnį kaip 1 tūkst. hektarų medžioklės plotą galėtų suformuoti keli savininkai. Dabar tai gali padaryti tik vienas savininkas.
Trišalė taryba baigė naujojo Darbo kodekso svarstymą: atskleidė naujas detales
Trečiadienį vykusiame paskutiniame Trišalės tarybos posėdyje dėl ginčytinų naujojo Darbo kodekso nuostatų socialiniai partneriai pasirašė susitarimą dėl sutartų klausimų.
Nepaisant opozicijos nenoro vėl derinamas biudžetas
Susirinkęs į nenumatytą posėdį, Seimas penktadienį imsis antrojo 2017 metų biudžeto projekto svarstymo. Nors opozicija teigia negalinti diskutuoti dėl dokumento, kol nežino pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui likimo, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad biudžeto projektas bus svarstomas. „Biudžetas bus svarstomas“, - ketvirtadienio pavakarę Seime žurnalistams tvirtino jis.
Ar nuo sausio 1 įsigalios nepilnas socialinis modelis?
Seimas žada svarstyti pataisas, kurios siūlo iki 2017 metų liepos atidėti dalies socialinio modelio, numatančio darbo rinkos ir socialinio draudimo pokyčius, įstatymų įsigaliojimą - tai leistų kitąmet sutaupyti apie 80 mln. eurų.
Socialinio modelio laukia pokyčiai
Seimas planuoja svarstyti pataisas, kurios siūlo iki 2017 metų liepos atidėti dalies socialinio modelio, numatančio darbo rinkos ir socialinio draudimo pokyčius, įstatymų įsigaliojimą - tai leistų kitąmet sutaupyti apie 80 mln. eurų.
Seime – biudžeto projekto metamorfozes
Seimas dabartinės Vyriausybės parengtą 2017 metų biudžeto projektą po pirmojo svarstymo grąžino tobulinti Vyriausybei. Antras jo svarstymas turi įvykti iki gruodžio 18-osios, tada Seimas paskirs biudžeto priėmimo datą - dėl to paprastai balsuojama viename iš artimiausių posėdžių. Naujojo premjero Sauliaus Skvernelio Vyriausybė, tikėtina, kiek pakoreguos projektą - daugiausia pataisų turėtų būti susiję su socialinio modelio įgyvendinimu, jeigu jis būtų atidėtas.
Vilius Šapoka svarsto pasiūlymą tapti finansų ministru
Premjeru paskirtas Saulius Skvernelis antradienį patvirtino, kad buvęs Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vilius Šapoka yra kandidatas į finansų ministrus. V.Šapoka sako svarstantis galimybę tapti ministru „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicinėje Vyriausybėje. „Yra kandidatų“, – žurnalistų klausiamas, ar, be V.Šapokos, dar yra kandidatų vadovauti Finansų ministerijai, atsakė S.Skvernelis.
Seimas atidėjo naujojo Darbo kodekso pataisų svarstymą: kas čia dega kam?
Planuotas nuo sausio turinčio įsigalioti naujojo Darbo kodekso pataisų svarstymas Seime trečiadienį neįvyko - pertraukos parašė liberalai ir tam Seimas pritarė. Už pataisų nesvarstymą balsavo 31 parlamentarų, prieš - 12, o susilaikė 25 Seimo nariai. Tačiau už pataisų nesvarstymo balsavusiųjų užteko, kad diskusijos dėl jų vyktų kitą posėdį. „Ne laikas (svarstyti - BNS). Kas čia dega kam?“ - BNS sakė liberalė Dalia Kuodytė.
Ar Lietuva pasirinks tapti saugesne?
Vyriausybė trečiadienį pritarė atnaujintai Nacionalinio saugumo strategijai ir pateikia ją svarstyti Seimui. „Projekte atnaujintos nacionalinio saugumo prielaidos ir interesai, aktualizuotas rizikos veiksnių, pavojų ir grėsmių nacionaliniam saugumui sąrašas, atnaujinti ir patikslinti nacionalinio saugumo politikos įgyvendinimo prioritetai ir uždaviniai, įtvirtinami sprendimai, priimti reaguojant į pasikeitusią valstybės saugumo situaciją, pokyčiai viešojo, energetinio, ekonominio, ...
Ant Vyriausybės stalo – 2017-ųjų biudžeto projektas
Ministrų kabinetas trečiadienį pradeda svarstyti kitų metų biudžeto projektą. Vyriausybė pasitarime pradės svarstyti Finansų ministerijos parengtą 2017 metų valstybės biudžeto projektą. Anot ministerijos, kitų metų biudžete pagrindinis dėmesys skiriamas socialinei atskirčiai mažinti ir krašto apsaugai stiprinti. Numatoma, kad valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų konsoliduotos pajamos (kartu su ES investicijomis ir kitomis tarptautinės paramos lėšomis) 2017 metais sudarys 9,997 mlrd.
JT Saugumo Taryba bandys spręsti Sirijos problemas
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba rinksis sekmadienį svarstyti padėties antrajame pagal dydį Sirijos mieste Alepe, kuriame vis labiau eskaluojamas smurtas, pranešė diplomatai. Posėdį numatyta pradėti 11 val. Niujorko (18 val. Lietuvos) laiku), pareikalavus Didžiajai Britanijai, Prancūzijai ir JAV. Per intensyvų Alepo bombardavimą šeštadienį griuvo namai, žuvo mažiausiai 45 civiliai. Prieš dvi dienas Sirijos armija paskelbė puolimu sieksianti atsiimti rytinę šio miesto dalį iš sukilėlių.
Persigalvojo: Vyriausybė Jono Miliaus atleidimo nesvarstė
Ministrų kabinetas trečiadienį nesvarstys klausimo dėl teisėsaugos akiratin patekusio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimo. „Į trečiadienio posėdžio darbotvarkę klausimas netraukiamas“, - žurnalistams Vyriausybėje sakė ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus atstovas spaudai Mindaugas Janulionis. „Nesvarstė, nes reikia laiko ministrams susipažinti su nutarimu. Kaip ten buvo su Vijūnėlės dvaru? Buvo skubiai priimtas nutarimas nesusipažinus.
Dvigubos pilietybės klausimas vėl kursto aistras
Seimo teisininkai teikia neigiamą išvadą dviejų socialdemokračių projektui, kuris smarkiai išplėstų dvigubos pilietybės galimybes. Nuostata, jog Lietuvos piliečiai, pilietybę įgiję gimdami, konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais gali būti kartu ir kitos valstybės piliečiais, prieštarauja Konstitucijai, savo išvadoje pažymi teisininkai.
Ar Seimas palengvins tėvų gyvenimą?
Seimas balsuos, ar keisti vaiko priežiūros iki dvejų metų išmokos iš „Sodros“ skaičiavimo tvarką, nustatyti naujas išmokas vienu kartu gimus dviems ir daugiau vaikų, o taip pat ilgiau padidintas vaiko priežiūros išmokas mokėti studijuojantiems ir reikiamo darbo stažo neturinčioms motinoms. Išmokų vaikams įstatymo pataisos yra antra socialinio modelio dalis, numatanti „Sodros“ pertvarką nuo 2017 metų. Parlamentarams siūloma grąžinti iki krizės mokėtas motinystės pašalpą.
Algirdas Butkevičius: aš už tai, kad būtų galima turėti dvi pilietybes
Valdančiosios Socialdemokratų partijos lyderis premjeras Algirdas Butkevičius pritaria, kad referendumui dėl dvigubos pilietybės įteisinimo būtų padaryta išimtis ir nuleista kartelė dėl būtino surinkti balsų skaičiaus. „Aš už tai, kad būtų galima turėti dvi pilietybes. Teisininkai turėtų pasakyti, koks yra racionaliausias ir teisingiausias kelias, kad nebūtų vėl siūlomi tam tikri įstatymai, kurie prieštarautų Konstitucijai.
Valdantieji vėl tarsis dėl PVM mažinimo ir socialinio modelio
Valdančiųjų politinė taryba ketvirtadienį svarstys pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mažinimo galimybes ir tarsis, kokiems būtiniausiems maisto produktams lengvatinis tarifas galėtų būti taikomas. „Turi priimti jau politinį sprendimą, galutinį. Premjeras jau viešai pasisakęs yra už PVM mažinimą mėsai ir dėl viso PVM tarifo - kad kiekvienais metais mažinti po procentą viskam. Dabar padiskutuos“, - BNS sakė premjero patarėja Auksė Kontrimienė.
Tęsis kovos dėl Darbo kodekso
Seimas antradienį tęs balandžio viduryje pradėtas diskusijas dėl naujojo Darbo kodekso projekto. Parlamentarai ketina svarstyti, kaip darbdavys privalėtų darbuotojui pateikti informaciją apie išmokėtą darbo užmokestį, išskaičiavimus iš jo, apie dirbto laiko trukmę. Seimo nariai spręs, ar atskirai nurodyti viršvalandinių darbų trukmę.
Seime - tęsiamas naujojo Darbo kodekso projekto svarstymas, profsąjungos organizuoja piketą
Seimas ketvirtadienį tęs praėjusią savaitę pradėtą naujojo Darbo kodekso projekto svarstymą. Tuo metu Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) rengia dar vieną piketą, protestuodama prieš skubotą šio projekto svarstymą Seime. LPSK piketą šalia Seimo rūmų rengia 10 valandą.
Artūro Zuoko liberalai vėl nepatenkinti partijos pavadinimu?
Neparlamentinė buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) šeštadienį svarstys, ar keisti organizacijos pavadinimą. „Taryba apsispręs dėl partijos pavadinimo keitimo, tai yra dėl seno partijos pavadinimo – Lietuvos liberalų sąjunga – susigrąžinimo“, – BNS sakė A.Zuokas.
Atvertas kelias Seime svarstyti naują Darbo kodekso projektą
Seime užregistruotas naujojo Darbo kodekso projektas, kuris turėtų įsigalioti 2017 metais. Tai reiškia, kad atvertas kelias projektą svarstyti Seime. Komiteto vadovė socialdemokratė Kristina Miškinienė BNS teigė, kad dabar laukiama, kada projektas bus įtrauktas į plenarinių posėdžių darbotvarkę. „Jis jau gali būti įrašytas į plenarinių posėdžių darbotvarkę ir prasidės jo svarstymas. Aš įsivaizduoju, kad po Velykų tai galėtų atsitikti“, - teigė parlamentarė.
Kristinos Brazauskienės taip siekiamos rentos gali nebelikti išvis
Nerimstant aistroms dėl Kristinos Brazauskienės rentos, socialinės apsaugos ir darbo ministerija ją siūlo išvis naikinti. Rentą keistų kur kas mažesnė valstybinė pensija. K. Brazauskienė jos negautų, nes už prezidento ištekėjo jam jau baigus kadenciją. Kai kurie parlamentarai Seime dėl to žada mūšį – valstybinių pensijų ir taip daug, sąrašo nėra ko plėsti. Be to, nesutariama, ar sutuoktiniai išvis verti papildomų biudžeto pinigų. Per ketvirtį amžiaus Lietuva turėjo keturis prezidentus.
Loreta Graužinienė: iki Kalėdų naujojo Darbo kodekso neapsvarsčius, priėmimo sausį nebus
Daug ginčų sukėlusio naujojo Darbo kodekso priėmimui būtų šaukiama Seimo neeilinė sesija, tačiau sausį Seimas dirbtų tik tokiu atveju, jeigu projektą apsvarstys ir išvadą pateiks Socialinių reikalų ir darbo komitetas, žada Seimo pirmininkė.
Dalia Grybauskaitė: svarstydamas kitų metų biudžetą, valdžia turi elgtis atsakingai
Prezidentė pareiškė, kad svarstant ir priimant kitų metų biudžetą, Seimas ir Vyriausybė turėtų elgtis atsakingai. Taip Dalia Grybauskaitė komentavo Europos Komisijos (EK) ir Valstybės kontrolės šią savaitę paskelbtas išvadas, jog kitų metų struktūrinis biudžeto deficitas gali būti per didelis. „Be jokios abejonės, tos pastabos, kurios yra padarytos tiek Valstybės kontrolės, tiek Europos Komisijos, yra signalas, kad didinti išlaidų jau nebegalime.
Pabėgėliai bus apgyvendinti „Šarūno“ viešbutyje?
Vilniaus valdžioje svarstoma galimybė pabėgėlius apgyvendinti veiklą stabdančiame „Šarūno“ viešbutyje. Sostinės vicemeras Linas Kvedaravičius BNS ketvirtadienį patvirtino, kad savivaldybės vadovybė aptarė tokią jo pristatytą idėją. „Kiek žinau, „Šarūno“ viešbutis yra prie uždarymo ribos, tad galbūt apsimokėtų prieš uždarant jį kažkam padėti socialiai“, - BNS sakė vicemeras. L.Kvedaravičius anksčiau yra buvęs viešbutį valdančios įmonės direktoriumi.
Architektas: Petro Cvirkos paminklo iškėlimas – svarstytinas
Petro Cvirkos paminklas Vilniaus senamiestyje skleidžia ideologiją, todėl reikėtų apsvarstyti šio paminklo iškėlimą iš skvero, „Žinių radijui“ trečiadienį sakė architektas, Vilniaus Dailės akademijos profesorius Algimantas Mačiulis. „Dėl paminklų turi teisę spręsti politikai – čia ne tiek miesto estetinis klausimas. Manyčiau, kad svarstytinas klausimas yra iškelti P. Cvirkos paminklą iš to skvero. Tai nėra dekoratyvinė skulptūra arba neutralios ideologijos, čia yra sąsajų.
Parengtas MMA didinimo projektas
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimo iki 325 eurų projektą. Viešai pateiktame Vyriausybės nutarimo projekte nurodyta, kad nuo liepos 1 dienos MMA bus 325 eurai, o minimalus valandinis atlyginimas 1,97 euro. Balandžio viduryje Trišalė taryba nusprendė MMA didinti 25 eurais iki 325 eurų.
Seime bus svarstomos Miškų įstatymo pataisos
LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Seimas antradienį turėtų priimti Miškų įstatymo pataisas, kurios suteiktų pirmumo teisę Lietuvos gamintojams įsigyti medienos iš valstybinių miškų. Taip būtų suteikta daugiau galimybių medienos sektoriaus įmonėms kurti naujas darbo vietas. Oponentai sako, kad tokios pataisos pažeistų Europos Sąjungos teisę, iškreiptų laisvą Bendrijos rinką.
Automobilių mokestis stringa
Valdantieji, svarstantys automobilių mokesčio įvedimą, daro savaitės pertrauką - tikimasi, kad per tą laiką dėl mokesčio apsispręs valdančiųjų partijų vadovybės. „Nebuvo rastas sutarimas dėl automobilių mokesčio ir buvo sutarta, kad grįžtama yra į partijų vadovybes ir tos diskusijos bus tęsiamos po pasitarimo su partijų vadovybe“, - penktadienį po valdančiųjų Politinės tarybos posėdžio pranešė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.
Svarstys dėl 73 mln. litų „Vilniaus energijos" investicijų
Vilniaus taryba trečiadienį dar kartą svarstys, ar Prancūzijos koncerno "Dalkia" valdomai šilumos tiekimo bendrovei "Vilniaus energijai" leisti investuoti į taršos mažinimo priemones, siekiant, kad sostinės šilumos ūkis nuo 2016 metų atitiktų sugriežtintus Europos Sąjungos (ES) taršos reikalavimus. Anksčiau tokiam siūlymui sostinės taryba keliskart nepritarė.
Seime – pirmas 2014 metų biudžeto svarstymas
Parlamentarai pradeda pirmąjį deficitinio 2014 metų biudžeto projekto svarstymą. Seimas ketvirtadienį išklausys komitetų siūlymus dėl papildomo finansavimo ir grąžins projektą taisyti Vyriausybei. 2014-ųjų biudžetas yra pirmasis dabartinės valdančiosios daugumos, kurią sudaro socialdemokratai, "darbiečiai", "tvarkiečiai" ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija, parengtas valstybės pajamų ir išlaidų planas.
Premjeras: svarstomas ne vienas lietuviškų produktų įvežimo į Rusiją klausimo sprendimas
Lietuva ir Europos Sąjungos (ES) institucijos svarsto ne vieną galimą sprendimo būdą, kad klausimas dėl Rusijos priemonių taikymo Lietuvai ir lietuviškų produktų įvežimo būtų išspręstas. Vyksta pokalbiai ir diskusijos ne tik Lietuvos ir Rusijos dvišaliu, bet ir ES bei Rusijos institucijų ir aukščiausių pareigūnų lygiu, tikimasi, jog tai duos teigiamų rezultatų.