sutrikęs virškinimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sutrikęs virškinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sutrikęs virškinimas“.
Pagreitinkite virškinimą: padės 2 gėrimai
Po gausių kalėdinių pietų dažnas prigula ant sofos pilnu skrandžiu. Tačiau po gausaus valgymo gali lydėti pilvo pūtimas ar sutrikęs virškinimas. Laimei, du karšti gėrimai gali padėti vos per kelias minutes.
Nors yra valgių, kurie yra neatsiejama šventinio stalo dalis, kai kurie produktai apsunkina skrandžio veiklą. Žinoma, kad kryžmažiedės daržovės ir gazuoti gėrimai sukelia pilvo pūtimą, rašo express.co.uk.
Internetinės vaistinės „Dr.
Su virškinimo problemomis nuo vaikystės kovojusi Donata Virbilaitė: „Pakeisti savo gyvenimą įmanoma“
Nuo žarnyno veiklos priklauso net 80 procentų žmogaus atsparumo ligoms. Žarnyne gyvenančios naudingosios bakterijos padeda efektyviai virškinti maistą, gaminti vitaminus, tačiau jei gerųjų bakterijų trūksta, prasideda įvairiausios ligos.
Sveikos gyvensenos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ buvo diskutuojama apie žarnyno sveikatą ir kas padeda palaikyti tinkamas žarnyno funkcijas.
Atšilus orams jaučiate sutrikusio žarnyno simptomus? Štai kokios galimos to priežastys
Šiltuoju sezonu valgome vis daugiau uogų ir vaisių, taip praturtindami savo mitybos racioną daugeliu vitaminų, tačiau, deja, ir cukrumi. Per didelis suvartojamas cukraus kiekis, turintiems dirgliosios žarnos sindromą (toliau DŽS), taip pat tiems, kas skundžiasi kitokiais virškinimo sutrikimais, gali sukelti nemalonių simptomų paūmėjimą. Beje, nuo šviežių sezoninių gėrybių galima užsikrėsti įvairiomis žarnynui pavojingoms infekcijomis, jeigu jų gerai nenuplausime po tekančiu vandeniu.
Šis klausimynas padės sužinoti, ar jums – dirgliosios žarnos sindromas. Pasitikrinkite!
Dirgliosios žarnos sindromas (toliau – DŽS) yra lėtinis virškinimo sutrikimas, sukeliantis pilvo skausmą, viduriavimą ir/ar vidurių užkietėjimą. Tai – vienas iš dažniausiai pasitaikančių funkcinių virškinamojo trakto sutrikimų: manoma, kad šia liga serga bent 30 proc. populiacijos (moterys serga dvigubai dažniau, nei vyrai). Pirmieji simptomai dažniausiai atsiranda 20-30 metų amžiaus žmonėms, tačiau DŽS gali sirgti bet kurios amžiaus grupės asmenys.
Šie ženklai išduoda sutrikusią žarnyno veiklą: numojus ranka gali baigtis liūdnai
Sunku mėgautis diena, kai kūne jaučiame diskomfortą. Viena iš geros savijautos sudedamųjų dalių – puiki žarnyno veikla, o tai užtikrinti gali sveika mikrobiota. Kas tai yra ir ką daryti, kad žarnynas veiktų puikiai, naujienų portalui tv3.lt pasakojo Vilniaus universiteto docentė, VUL Santaros klinikų gydytoja gastroenterologė Goda Sadauskaitė.
Pilvo pūtimas, skausmas, sustojęs virškinimas – tai, atrodo, įprasti, tačiau labai nemalonūs negalavimai.
Norite sūriai, saldžiai, rūgščiai? Vaistininkas atskleidė, kokių medžiagų gali trūkti
Tam tikro maisto produkto užsimanymas nebūtinai reiškia tai, kad norima konkrečiai to produkto. Tai gali būti ir signalas, kad organizmui trūksta tam tikrų vitaminų ar mikroelementų.
„Gintarinės vaistinės“ vaistininko Tado Labanausko teigimu, visi esame pripratę jausti alkį ar troškulį. Jei nebūtų šių jausmų, tai greičiausiai mirtume vien dėl to, kad pamirštumėme laiku pavalgyti.
Vargina sutrikęs virškinimas? Ši priemonė jums gali padėti
Kuomet virškinimo sistema dirba sklandžiai – visas kūnas taip pat gerai funkcionuoja, nes žarnynas daro įtaką viskam: nuo smegenų veiklos iki imuninės sistemos.
Sutrikus virškinimui, žarnyno veiklai imame jausti itin nemalonius pojūčius: kaupiasi dujos, pučia vidurius, užkietėja viduriai arba pradedama viduriuoti, o kartais net pasireiškia suprastėjęs gebėjimas susikoncentruoti, nuovargis, odos problemos.
5 patarimai, kaip užtikrinti sklandžią žarnyno veiklą
Kas iš mūsų nenorėtų gero virškinimo? Žarnyno veiklos sutrikimai yra itin nemalonūs ir darantys neigiamą įtaką visam organizmui – tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai.
Sutrikusio žarnyno siunčiami signalai, kaip dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo skausmas gerokai apkartina kasdienį gyvenimą, o kur dar galintis pasireikšti nuolatinis nuovargis, odos problemomis, prasta nuotaika ar kiti varginantys požymiai.
Trumpalaikiai virškinimo sutrikimai – kaip sau padėti?
Įvairūs virškinimo sutrikimai – bene įprasčiausias suaugusiųjų skundas, verčiantis ieškoti pagalbos. Dažniausiai kamuoja viduriavimas arba, priešingai, vidurių užkietėjimas, sunkumas skrandyje, pykinimas ir šleikštulys, raugėjimas, nevirškinimo jausmas, pilvo pūtimas ir gausus dujų šalinimas, skausmas epigastriumo, skrandžio ar pilvo srityse, diegiantis žarnyno skausmas bei kiti nemalonūs pojūčiai, susiję su virškinimo sistema.
Spuogai išduoda sveikatos sutrikimus: štai kokios problemos slypi už jų
Spuogai dažniausiai asocijuojasi su paauglyste, tačiau su jais dažnai susiduria ir kur kas vyresni asmenys. Spuogeliai visada atsiranda netikėtai, tačiau jų atsiradimo priežastį gali išduoti veido vieta, kurioje jie atsirado. Kosmetologė Jolanta Vizgirdienė naujienų portalui tv3.lt pasakė, kaip užkirsti kelią spuogams.
Pasak specialistės, paprastus spuogus skatina hormonų veiklos suaktyvėjimas ir endokrininės ligos, tačiau tai turi įvertinti gydytojas.
REKLAMA
REKLAMA
Virškinimo sutrikimai patenka į dažniausių negalavimų TOP 3
Bene kiekvienam yra tekę patirti mažesnių ar didesnių virškinimo negalavimų. Kartais jie praeina savaime ir beveik nepastebimai, kartais užsitęsia ir pradeda varginti, o kartais prireikia ir skubios medikų apžiūros.
Pasaulyje yra daugybė žmonių, kurie lėtinius virškinimo sutrikimus priima kaip savo gyvenimo dalį. Jiems normalu, kad nevirškinimo jausmas, sunkumas skrandyje, pilvo raižymas, pūtimas ir skausmas bei vidurių užkietėjimas arba viduriavimas pasireiškia kone po kiekvieno valgio.
Švelnus sutrikusio virškinimo gydymas
Nors virškinimo sutrikimai, atrodytų, nepaiso sezono, specialistų teigimu, būtent pavasarį ir rudenį itin padaugėja dispepsijos, arba sutrikusio virškinimo, atvejų. Negalavimo priežasčių gali būti daug, bet dažniausiai jį išprovokuoja netinkama mityba, nesubalansuotas darbo ir poilsio grafikas, žalingi įpročiai bei nuolatos patiriamas stiprus stresas.