supirkimo kainos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „supirkimo kainos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „supirkimo kainos“.
Paaiškino, kodėl duona nepinga, nors grūdų kainos žemumose: „Visų žmonių rankos į save lenktos“
Lenkijos ūkininkams blokuojant autostradas, Lietuvos ūkininkai taip pat skundžiasi, kad nebeapsimoka auginti javų. Grūdų supirkimo kainos krito į rekordines žemumas. Tačiau pirkėjai priekaištauja, kad atpigę grūdai neatsispindi duonos kainose.
Ekonomistai aiškina, kad grūdai sudaro nedidelę dalį galutinėje duonos kainoje, tad apie drastišką duonos pigimą ragina net nesvajoti.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Taryba: ministerijos pieno supirkimo kainų reguliavimas gali riboti konkurenciją
Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) siūlomas pieno supirkimo kainų reguliavimas bei kainodaros viešinimas gali riboti konkurenciją ir prieštarauti teisės aktams, teigia Konkurencijos taryba.
Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projekte numatoma, jog sutartyje tarp gamintojų ir supirkėjų turės būti nurodyta pieno supirkimo kaina, apskaičiuojama pagal žemės ūkio ministro nustatomus ir skelbiamus rodiklius.
Ūkininkai įspėja, kad kiaulių augintojus reikia remti šiandien, nes rytoj jau gali būti per vėlu
Ūkininkai skaičiuoja, kad kiekvienais metais Lietuvoje mažėja kiaulių ūkių. Anot jų, smulkiųjų kiaulių augintojų jau nebeliko, netrukus gali nelikti ir stambiųjų. Ūkininkų teigimu, kiaulieną tenka parduoti už mažesnę kainą, nei siekia jos savikaina. Anot jų, patirdami nuostolius ūkininkai negalės ilgai išsilaikyti rinkoje.
Apie kiaulininkystės sektoriaus padėtį Lietuvoje lapkričio 3 d. Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje diskutavo kiaulių augintojai ir Žemės ūkio ministerijos atstovai.
Mažėja kiaulienos supirkimo kainos
Kiaulių skerdimo apimtys šių metų trečiąjį ketvirtį augo, tačiau kiaulienos kainos mažėjo. Trečiąjį šių metų ketvirtį skerdyklose buvo paskersta 199,8 tūkst. kiaulių – 7 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“. Kiaulių supirkimo pagal skerdenas kaina Lietuvoje šiemet siekė 141,41 euro už 100 kilogramų ir buvo 17,5 proc. mažesnė nei pernai tuo pačiu metu, pagal gyvąjį svorį – 104,64 euro, arba 15,5 proc. mažesnė.
Lietuviškuose pieno produktuose daugėja atvežtinių žaliavų
Kaip ir daugumoje Europos Sąjungos šalių, Lietuvos pienininkystės sektoriuje padėtis išlieka panaši – žaliavinio pieno gamyba ūkiuose traukiasi. Auganti pieno gaminių paklausa eksporto rinkose skatina Lietuvos pieno perdirbimo įmones didinti pramoninę gamybą, o lietuviškos žaliavos trūkumą tenka keisti importu. Per penkis šių metų mėnesius Lietuvos pieno įmonės žalio pieno perdirbo 1,3 proc. daugiau.
Tadas Povilauskas: ar galima skelbti pieno sektoriaus sunkmečio pabaigą?
Žaliavinio pieno ir pieno produktų kainų dugnas pasiektas – blogiausi laikai lieka už nugaros. Taip ūkininkus ramina ne tik Lietuvos, bet ir didžiausių pasaulio pieno perdirbimo įmonių atstovai. Pieno produktų kaina gegužę Europos Sąjungoje (ES) buvo žemiausia per pastaruosius septynerius metus. Dabar ji jau kyla. Vidutinė sviesto kaina Vokietijoje per tris vasaros mėnesius padidėjo labai smarkiai ir rugpjūtį buvo net didesnė negu tuo pat metu pernai ar užpernai.
Pieno supirkimo kainos Latvijoje per metus krito beveik penktadaliu
Vidutinė pieno supirkimo kaina Latvijoje praėjusį mėnesį buvo 18,6 proc. mažesnė nei pernai gegužę - 182,4 euro už toną, pranešė Latvijos centrinė pieninių sąjunga. Per mėnesį (gegužę, palyginti su balandžiu) pieno supirkimo kainos Latvijoje nukrito vidutiniškai 1,3 procento. Pranešime pieno supirkimo apimtys nenurodytos. Ši organizacija vienija 13 pieno perdirbimo įmonių bei keturis jų partnerius, realizuojančių apie keturis penktadalius šalyje perdirbamų pieno produktų.
Pusvelčiui supirktas pienas parduotuvėse nepinga
Vismantas Žuklevičius Nuo sausio mažėjanti pieno supirkimo kaina varo į neviltį pieno gamintojus. Jie jau pavargo nuo perdirbėjų diktato ir savivalės. Premjeras ramina, kad pieno supirkimo kaina jau artimiausiais mėnesiais turi pradėti didėti, tačiau jokių garantijų, kad taip ir atsitiks. O Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) atstovai teigia, kad pieno kainos svyravimas yra normalus dalykas.
Pieno rinkoje – amerikietiški kalneliai
Vida Tavorienė Palankiomis pieno supirkimo kainomis pasidžiaugę ūkininkai vėl patyrė smūgį – pieno perdirbėjai jas sumažino iki 20 proc., o kai kam – dar daugiau. Kaip ir 2012 m., perdirbėjai už žaliavą mažiau moka kooperatyvams, kurie tiekia didelius pieno kiekius, o pavieniams ūkininkams jie prielankesni. Lietuvos pieno žaliavos kainos šokinėja lyg amerikietiškais kalneliais – tai staiga pakyla, tai sminga žemyn. Tačiau nei perdirbėjai, nei prekybininkai vartotojų taip vėžinti nenori.
Ūkininkę apmovė nekviestas veršių supirkėjas
Edita Karklelienė Vakar į „Šiaulių kraštą“ kreipėsi žarėniškė ūkininkė. Moteris papasakojo nukentėjusi nuo pirmadienį į jos namus netikėtai prisistačiusio veršelių supirkėjo. 400 litų nuostolį patyrusi augintoja perspėja kitus augintojus, kad šie nepatektų į panašias pinkles. Įtikino parduoti Ūkininkės pasakojimu, pirmadienį rytą, po septynių, į jos namus Žarėnų kaimo vienkiemyje atvažiavo krovininis automobilis.
REKLAMA
REKLAMA
Sumažėjo žemės ūkio produktų supirkimo kainos
2013 m. liepos mėn., palyginti su tuo pačiu 2012 m. laikotarpiu, žemės ūkio produktų supirkimo kainos sumažėjo 0,2 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Įtakos tam turėjo 13,8 procento sumažėjusios augalininkystės produktų supirkimo kainos bei 12,6 procento padidėjusios gyvulių ir gyvulininkystės produktų supirkimo kainos.
Žemės ūkio produktų supirkimo kainos padidėjo 7,7 procento
2013 m. birželio mėn., palyginti su tuo pačiu 2012 m. laikotarpiu, žemės ūkio produktų supirkimo kainos padidėjo 7,7 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Įtakos tam turėjo padidėjusios gyvulių ir gyvulininkystės bei augalininkystės produktų supirkimo kainos – atitinkamai 12 ir 3,1 procento.
Dešimtadaliu išaugo žemės ūkio produktų supirkimo kainos
2013 m. sausio mėn., palyginti su tuo pačiu 2012 m. laikotarpiu, žemės ūkio produktų supirkimo kainos padidėjo 11,4 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Įtakos tam turėjo padidėjusios augalininkystės bei gyvulių ir gyvulininkystės produktų supirkimo kainos – atitinkamai 25 ir 5,9 procento.
Rugpjūtį pakilo pieno supirkimo kaina
Rugpjūtį vidutinė natūralaus (3,97 proc. riebumo ir 3,19 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 766,5 Lt/t, informuoja Žemės ūkio ministerija.
Per mėnesį, palyginti su liepa, vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina padidėjo 1 proc. - nuo 758,6 Lt/t iki 766,5 Lt/t. Bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina rugpjūtį, palyginti su šių metų liepa, padidėjo 0,9 proc.
Lyginant vidutinę 2012 m. rugpjūčio natūralaus pieno supirkimo kainą su praėjusių metų rugpjūčiu, ji sumažėjo 15,4 proc.
Maisto kainų šuolius lemia spekuliantai
Europos Parlamentas padarė išvadą, kad didžiausią įtaką žemės ūkio ir maisto produktų kainų šuoliams turi ne rinkos veiksniai, o spekuliantų veikla biržose.
Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjęs Žemutinės Saksonijos (Vokietija) žemės ūkio ministras Gertas Lindemannas „AgroBalt 2012“ parodoje neatsitiktinai kalbėjo apie spekuliacinio kapitalo įtaką ES žemės ūkiui, nes to nepastebėti jau neįmanoma.
Maisto kainų prognozė: kas pigs ir kas brangs?
Kas nedirba – tas nevalgo, byloja liaudies patarlė. Tačiau realybė kitokia – valgyti prašo ir nedirbančiojo skrandis, todėl maisto kainos – aktualios visiems. Kokių pokyčių pirkėjai sulauks šį rudenį?
Džiugios žinios vegetarams
Lietuvos daržovių augintojų asociacijos (LDAA) valdybos pirmininkas Vidmantas Kvedaras patikino, kad šiemet visų daržovių kainos neabejotinai bus mažesnės nei praeitąmet.
„Praėjusiais metais dideles kainas iššaukė karščiai.
Šiemet tikimasi panašaus javų derliaus kaip pernai
Lietuvoje prasidėjus javapjūtei, Žemės ūkio ministerija prognozuoja, kad šiemet grūdų turėtų būti prikulta panašiai, kaip ir pernai – beveik 3 milijonai tonų.
Ukmergės rajono žemdirbiai skaičiuoja grūdų prikulsiantys mažiau nei pernai, o jų supirkimo kainos taip pat kiek mažesnės nei pernykštį sezoną, praneša LTV „Panorama“.
Bene gražiausias žemdirbiui paveikslas – nugeltęs kviečių laukas.
Ar cepelinai taps prabanga?
Statistikos departamento duomenimis, palyginti su 2009 metais žemės ūkio produktų supirkimo kainos padidėjo 19,8 procento. Labiausiai – net keturis kartus pabrango vaisiai, tris kartus – grikiai, daugiau nei dvigubai – avižos, kviečiai ir rugiai. Žemės ūkio bendrovės „Piktupėnų javas“ pirmininkas Algirdas Steponavičius prognozuoja, kad bulvių kainos iki pavasario dar kils ir gali pasiekti net 2 litus už kilogramą.
Žemdirbiai vėl liko išmaudyti grūduose
Atrodo, kad grūdų augintojams nebūna gerų metų. Jeigu grūdų derlius pasitaiko geras, supirkimo kainos jiems atrodo per žemos. Šiemet, kai derlius buvo prastesnis, o kainos buvo aukštos, daug ūkininkų vis viena graužia nagus, nes nespėjo laiku užaugintos produkcijos parduoti. Mat lapkričio viduryje grūdai vėl atpigo.
Tačiau niekas neabejoja, kad yra išlošusiųjų iš šokinėjančių grūdų kainų. Pirmiausia omenyje turimi įvairaus lygio perpardavinėtojai.
Lietuviai puolė atsikratyti metalo laužo
Prie metalo laužo supirktuvių vėl driekiasi eilės. Atsigaunanti pasaulio pramonė prabudino metalo supirkimo rinką Lietuvoje ir gerokai padidino kainas.
Metalo laužo sukaupę gyventojai skubinasi kuo greičiau jo atsikratyti. Supirkimo kainos šiuo metu yra kone keturis kartus didesnės nei praėjusių metų pradžioje, o paklausa vis tebekyla,rašo "Lietuvos rytas".
Metalo suupirkimo bendrovės „Metransa“ bendraturtis Raimundas Kapleris sakė, kad metalo laužo paklausa šoktelėjo dar žiemą.
Žemės ūkio produktų supirkimo kainos didėjo 9,5 proc.
Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. balandžio mėn., palyginti su tuo pačiu 2009 m. laikotarpiu, žemės ūkio produktų kainos padidėjo 9,5 procento, nes gyvulių ir gyvulininkystės produktų kainos padidėjo 11,2 procento, o augalininkystės produktų – 6 procentais.
Iš gyvulių ir gyvulininkystės produktų daugiausia padidėjo natūralaus pieno supirkimo kainos – 40,8 procento, kiaušinių – 3,1 procento. Kiaulės atpigo 15,4 procento.
Pieno perdirbėjai giriasi supirkimo kainomis
Superkamo pieno dalis iš ūkininkų, tiekiančių daugiau kaip 40 tonų per mėnesį, sudaro apie 32 proc. viso didžiųjų perdirbėjų supirkto žaliavinio pieno kiekio.
Superkamo pieno dalis iš ūkininkų, tiekiančių daugiau kaip 40 tonų per mėnesį, sudaro apie 32 proc. viso didžiųjų perdirbėjų supirkto žaliavinio pieno kiekio.
Stambūs Lietuvos pieno perdirbėjai skelbia, jog gruodį už superkamą pieną mokėjo daugiau nei Vakarų Europos perdirbėjai.