šuliniai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šuliniai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šuliniai“.
Siunčia žinią šulinių ir gręžinių savininkams: šiuos tyrimus gali atlikti nemokamai
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) kasmet organizuoja šulinių, kurių vandenį maistui naudoja nėščiosios ir kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, vandens tyrimus, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Praėjusių metų tyrimų rezultatai rodo, kad penktadalio šulinių ir gręžinių vandenyje nustatyta nitritų ir nitratų koncentracija viršijo normas, todėl toks vanduo nėra saugus vartoti. Primename, kad nuo praėjusių metų lapkričio 1 d. nėščiosios ir kūdikius iki 6 mėn.
Trijų vakarų Lietuvos rajonų gyventojams rekomenduojama nevartoti užlietų šulinių vandens
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) įspėjo Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės rajonų gyventojus maistui nevartoti užlietų šulinių vandens.
Klaipėdos, Kretingos, Šilutės rajonuose ištvinus upėms ir vandens lygiui jose artėjant prie stichinio lygio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai.
Reaguodamas į šią situaciją, NVSC penktadienį paragino gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais.
Įspėja, šiukštu negerkite šio vandens: trečdalis šulinių užteršti
Maždaug trečdalio šulinių vanduo nėra saugus vartoti, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centros 2022 m. tyrimas. Specialistai atsiųstame pranešime primena, kuo pavojingos šios cheminės medžiagos, kaip jos vandenyje atsiranda ir ką daryti nustačius vandens taršą.
Pagal iš gydytojų gautus pranešimus apie nėščiąsias ir kūdikius, kurių maistui naudojamas šachtinių šulinių vanduo, 2022 m. Lietuvoje ištirti 582 šachtiniai šuliniai, siekiant nustatyti taršą nitritais ir nitratais.
Policininkai ieškojo pavogtų šulinių dangčių, bet rado kai ką daugiau
Į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų akiratį pateko vyras, kuris galimai padarė ne tik turtinę žalą, pasisavindamas šulinių dangčius, bet ir sukėlė pavojų žmonių gyvybei, palikdamas juos atvirus
Praėjus mažiau nei parai, pareigūnai sulaikė asmenį įtariamą vagyste, o jo automobilyje rado ne tik įrankius, galimai naudotus nusikalstamai veikai atlikti, bet ir galimai narkotines-psichotropines medžiagas.
Antradienį, lapkričio 8 d., apie 23.20 val.
Teismas neleido „Grindai“ įteisinti dalies nuotekų tinklų bei šulinių
Vilniaus savivaldybės valdoma įmonė „Grinda“ neturi teisės perimti apie 70 kilometrų jos prižiūrimų sostinės lietaus kanalizacijos tinklų bei šulinių, nusprendė teismas.
Vilniaus apygardos teismas (VAT) lapkričio 23 dieną atmetė įmonės skundą ir paliko galioti jai nepalankų Vilniaus miesto apylinkės teismo birželį priimtą sprendimą.
Kėdainiečiai negali naudotis šuliniais: jaučiamas aitrus kvapas, vanduo pasidengęs plėvele
Kėdainių miesto Žibuoklių gatvės gyventojai negali naudotis šachtiniais šuliniais, kurių vandenį iki šiol žmonės naudojo tiek buitinėms reikmėms, tiek maisto gaminimui. Šeštadienį žmonės pastebėjo, kad jų šulinių vanduo turi keistą kuro kvapą. Kol situaciją aiškinasi atsakingi specialistai – gyventojams geriamąjį vandenį parūpino savivaldybė.
Šeštadienio rytą, kelios minutės po 8 val.
Šių metų statistika nedžiugina: šuliniuose, rezervuaruose jau žuvo dvigubai daugiau žmonių nei pernai
Ugniagesiai gelbėtojai iš šulinių, priešgaisrinių vandens rezervuarų, duobių, lauko tualetų ir požeminių konteinerių šiemet gelbėjo 46 įkritusius žmones, 15 iš jų žuvo. Tai dvigubai daugiau nei pernai, kai tokios nelaimės nusinešė septynias gyvybes.
Kaip trečiadienį pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, šią savaitę ugniagesiai vyko į du tokius iškvietimus: pirmadienį vidurdienį Kaišiadorių rajone, Žasliuose, priešgaisriniame vandens rezervuare buvo rastas vyro kūnas.
Žvejų protestas prieš verslinę žvejybą: Kuršių marios tampa šuliniu, kuriame nebėra žuvies
Didžiulę protesto akciją Danės upės žiotyse Klaipėdoje surengė žvejai mėgėjai. Jie reikalauja Kuršių mariose visiškai uždrausti verslinę žvejybą. Mėgėjai piktinasi, kad tinklais žvejojantys asmenys ne tik nepaiso reikalavimų, žeriasi pinigus, bet ir daro didžiulę žalą gamtai – dėl jų veiklos nyksta žuvys. Verslininkai atkerta, kad mėgėjai iš vietos gyventojų nori atimti duonos kąsnį.
Danės upės žiotys ir pakrantė šalia jos vidurdienį aidėjo nuo žvejų mėgėjų pasipiktinimo šūksnių.
Perspėja gyventojus: pavojinga ruošti maistą naudojant netikrintų šulinių vandenį
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Apsinuodijimų informacijos skyriaus duomenimis, vasarą padaugėja atvejų, kai žmonės apsinuodija sodo ir daržo trąšomis, nitratais. Gydytojo toksikologo pagalbos taip pat prireikia asmenims, nukentėjusiems nuo vabzdžių įgėlimo.
Bendrieji pirmosios pagalbos principai apsinuodijus gana paprasti. Jei kenksmingų medžiagų žmogus netyčia suvalgė ar išgėrė, tačiau sąmonės neprarado, reikėtų jam sugirdyti vandens.
Dzūkijoje šuliniai senka akyse: žmonės taupo tūkstančius eurų gręžiniams
Nors pastarosiomis dienomis palijo, tačiau išdžiuvusioje Dzūkijoje padėtis vis dar tragiška. Lietus tik sušlapino žemę. Dzūkai su siaubu stebi akyse senkančius šulinius. Esą jei jau pavasarį vietomis vandens visai nebėra, dzūkai bijo ir įsivaizduoti, kas bus, kai ateis vasaros karščiai. Vandentiekininkai siūlo nelaukti ir darytis gręžinius. Žmonės sako neturintys tiek pinigų.
„Krenta, krenta.
REKLAMA
REKLAMA
Šulinių vandens kokybė Lietuvoje negerėja
Kasmet kovo 22 dieną pasaulyje minima vandens diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į didžiulę vandens svarbą kiekvienam iš mūsų ir skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį. Vilniaus visuomenės sveikatos centras minėdamas šią dieną atkreipia Lietuvos gyventojų dėmesį į šachtinių šulinių, kuriuos vis dar naudoja nemažai gyventojų, vandens kokybę ir tinkamą jų priežiūrą.
Kaune į šulinį įkritęs mažametis privertė susimąstyti
Prieš mėnesį Kaune, R. Kalantos g., netoli Nemuno upės rastas į neprižiūrimą atvirą šulinį įkritęs mažametis. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Panemunės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Petrašiūnų policijos nuovados pareigūnai gavę duomenų apie tai, kad prižiūrimoje teritorijoje yra ir daugiau neprižiūrimų, apleistų šulinių, į kuriuos įkritę gali susižaloti žmonės, ypač mažamečiai.
Laikas pasitikrinti šulinių vandens kokybę
Lina ABROMAVIČIENĖ
Prasidėjus pavasario polaidžiams bei potvyniams Šiaulių visuomenės sveikatos centro specialistai ragina atkreipti dėmesį į šachtinių šulinių vandens kokybę. Ypač atidžios turėtų būti šeimos, auginančios mažamečius vaikus, ir besilaukiančios moterys. Pasak Šiaulių visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėjos Jūratės Karalevičienės, iš šiuo metu 141 ištirto šulinio pusės vanduo netinkamas naudojimui, todėl gyventojai raginami susirūpinti.
Šulinys dėl nitratų, nitritų ir bakterijų tampa grėsme sveikatai
Ketvirtadalis Lietuvos gyventojų geria vandenį iš šulinių ar negilių gręžinių, tai yra vartoja gruntinį vandenį. Šiuos duomenis pateikia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, ir jais nėra ko džiaugtis, mat gruntinis vanduo nėra saugus vartoti.
Tinkamas maistui vanduo tik... kas ketvirtame šulinyje
Pamario krašte – žmonių sveikatai ir gyvybei gresiantis faktas. Visose Šilutės rajono seniūnijose maisto ir veterinarijos specialistams patikrinus 54 šachtinius šulinius paaiškėjo, kad tik 14-oje iš jų rastas geras vanduo, o tai sudaro vos 26 proc.
Pagal seniūnų rekomendacijas šulinių vandens mėginiai buvo paimti ir tyrimai laboratorijoje nemokamai atlikti socialiai remtinų, asocialių arba tų šeimų, kuriose auga maži vaikai, sodybose.
Trečdalyje alytiškių šulinių – nitratai
Nemaža dalis šulinių vandenį geriančių alytiškių kartu su juo gauna ir kenksmingų medžiagų dozę. Tai paaiškėjo patikrinus daugiau kaip 100 alytiškių šulinių vandens mėginius.
Jų tyrimus atliko bendrovės „Dzūkijos vandenys" laboratorijos specialistai. Jie dvi dienas nemokamai tikrino vandens kokybę tuose miesto rajonuose, kurių gyventojai nėra prisijungę prie centralizuotų vandens tiekimo tinklų.