studentas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „studentas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „studentas“.
Studentas į paskaitas Kanadoje skraido lėktuvu: pigiau nei nuomotis butą
Britų Kolumbijos universiteto (UBC) studentas, kanadietis Timas Chenas pateko į laikraščių antraštes po to, kai pasidalijo informacija, kad jo kelionė lėktuvu į universitetą iš vienos provincijos į kitą yra gerokai pigesnė nei būsto nuoma pačiame Vankuveryje (Kanadoje).
Kalgario (Kanada) gyventojas, studentas T. Chenas, socialiniame tinkle „Reddit“ pasidalijo savo patirtimi.
VDU viešai žeminęs studentas pašalintas pagrįstai, nusprendė teismas
Vytauto Didžiojo universitetą (VDU) niekinantį miuziklą sukūręs ir platformoje „Youtube“ platinęs studentas buvo pagrįstai pašalintas iš studentų sąrašų, paskelbė Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai.
Bylos duomenimis, jaunuolis sukūrė ir „Youtube“ platformoje platino miuziklą, kuriuo žeminta kitų asmenų garbė ir orumas, grasinta fiziniu susidorojimu, taip pat niekintas universitetas, fakultetas ir jo bendruomenė.
Ukrainoje žuvusio studento iš Zambijos palaikai sugrąžinti į tėvynę
Studento iš Zambijos, kuris Rusijos kalėjime buvo užverbuotas kovoti Ukrainoje ir ten žuvo, palaikai sekmadienį buvo sugrąžinti į tėvynę.
Naujienų agentūros AFP žurnalistai matė, kaip karstą Lusakos oro uoste pasitiko gedintys giminaičiai.
Ant karsto juodu žymekliu buvo užrašytas kodas ir užrašas kirilica.
Jūratė Cvilikienė. Kiek šįmet kainuos būti studentu?
Savarankiško gyvenimo pradžia – smagus ir tuo pačiu jaudinantis metas. Kad jo neapkartintų prasti savarankiški finansiniai sprendimai, svarbu įvertinti ir studentiško gyvenimo kainą, ir su tvaria finansine elgsena susijusius niuansus. Daugelis klausimų aktualūs visiems studentams ir jų tėvams, tačiau vykstantiems studijuoti į kitus miestus finansinius savarankiško gyvenimo aspektus reikia pasverti itin atidžiai, rašoma „Swedbank“ pranešime žiniasklaidai.
Nuo rugsėjo 1 d. gali pradėti kauptis PSD skola: paaiškino, ką daryti, kad taip nenutiktų
Baigusiems vidurines ar aukštąsias mokyklas nuo rugsėjo 1 d. gali pradėti kauptis privalomojo sveikatos draudimo (PSD) skola. Specialistai nurodo, ką verta apie tai žinoti ir ką daryti, kad taip nenutiktų.
Svarbu pažymėti, kad Lietuvoje besimokantiems ar studijuojantiems jaunuoliams, kurie neužsiima savarankiška veikla ir nėra pasirinkę ištęstinių studijų programos PSD įmoka rūpintis nereikia.
Egipte sukėlė pasipiktinimą naujas merginos nužudymas universiteto miestelyje
Egipte trečiadienį sulaikytas studentas, įtariamas nužudęs studentę, kaip manoma, atmetusią jo dėmesio ženklus, pranešė prokurorai.
Tai jau antra tokia žmogžudystė universiteto miestelyje per pastaruosius du mėnesius.
Įtariamasis iš Zagazigo, esančio už 60 km į šiaurę nuo Kairo, kaltinamas, kad nužudė savo auką, vardu Salma, „kelis kartus dūręs jai peiliu“, sakoma prokuratūros pareiškime.
Už žmogžudystę Egipte baudžiama mirties bausme.
98-erių Giuseppe – vyriausias Italijos studentas: ruošiasi rašyti knygą
Istorija apie vyriausią Italijos studentą – 98-erių Džiuzepę, kuris yra puikiausias pavyzdys, kad net ir toks garbingas amžius siekti žinių tikrai netrukdo. Vyras Palermo universitete ką tik tapo diplomuotu istorijos ir filosofijos magistru.
98-erių Giuseppe Paterno – vyriausias Italijos studentas. Laurų vainiku ir diplomu jį Palermo universiteto rektorius apdovanoja už dvejus metus trukusias istorijos ir filosofijos magistrantūros studijas, kurias Giuseppe baigė aukščiausiais balais.
Protestuoti Vengrijoje sugalvojęs lietuvis patyrė didžiulį spaudimą: pareigūnų elgesys pribloškia
Studentas iš Lietuvos 3 mėnesius vienas protestavo priešais Rusijos ambasadą Vengrijoje. Jis neslepia, kad tapo tikru galvos skausmu Rusijos diplomatams. Vietinė policija ne kartą bandė išvaryti protestuotoją, o praeiviai palydėdavo spjūviais, kai kurie imdavo grasinti. Vis dėlto tautietis džiaugėsi, kad vieno asmens protestas parodė didelę galią, ir pasidalino, ką jam teko patirti savo kailiu.
Jaunuoliai rudenį paklausūs kaip niekad: darbdaviai jų ieško šimtais, siūlo ir 1000 eurų algą
Ne paslaptis, kad rudenį šalies miestus užplūsta studentai. Ir nors mokydamiesi dirba ne visi, darbo ieškančių studentų dalis sudaro reikšmingą darbo ieškančių gyventojų dalį. Į juos rudeniop nusitaiko ir darbdaviai, mat, kaip teigia darbo paieškos platformų atstovai, rudenį pačios įmonės siūlo kur kas daugiau studentams atvirų darbo vietų nei paprastai.
Specialistai sako, kad rugsėjis ir rudens pradžia apskritai yra vienas iš aktyviausių darbo paieškos sezonų.
Dar studentas, bet jau prašo mažiausiai 1 tūkst. eurų į rankas: norai prasilenkia su realybe?
Vilniuje darbo ieškantis studentas tikisi uždirbti 1000 eurų į rankas. Toks jo skelbimas sukėlė tikrą diskusijų audrą. Anot ekonomisto, dažnai jaunų žmonių norai prasilenkia su galimybėmis. Tačiau įdarbinimo specialistai tikino, kad tokia alga reali. Tiesa, ją užsidirbti gali tik tam tikrų profesijų specialistai.
REKLAMA
REKLAMA
Studento Priegliaus kalba žaibiškai plinta internete: išliejo apmaudą dėl lietuvių kalbos
Prieglius Žuklys neseniai atsiėmė Vilniaus universiteto filologijos studijų diplomą ir savo kalba sulaukė ne tik šventės dalyvių aplodismentų, bet ir dėmesio socialiniuose tinkluose. Vaikinas negailėjo aštrių pasisakymų ne tik apie pasenusias ir nuo dabarties nutolusias filologijos studijas, bet ir apie tai, kad Lietuvoje bandoma visus įtikinti, kad niekas nemoka kalbėti lietuviškai.
Teroristinį aktą Vilniuje bandęs įvykdyti studentas – jau teisme
Vilniaus apygardos teismas pirmadienį skelbs savo sprendimą dėl kardomosios priemonės – suėmimo – pratęsimo teroro aktą Vilniaus pasikėsinusiam įvykdyti studentui Gediminui Beržinskui.
Penktadienį vykusiame posėdyje valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Šarūnas Astrauskas prašė pratęsti suėmimą kaltinamajam dar trims mėnesiams.
Greitosios automobilio vairuotojas papasakojo apie žmonių elgesį: tenka krūva emocijų
Praėjusių metų „Misija Sibiras ‘19“ dalyvis, Greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilio vairuotojas ir medicinos studentas iš Akademijos kilęs Augustas Kišonas (21) jaunas, bet labai atsakingas ir sąmoningas Lietuvos pilietis. Jam rūpi šalies praeitis, dabartis ir ateitis. Jis myli savo darbą ir džiaugiasi, galėdamas padėti kitiems.
Lietuvis studentas sukūrė revoliucingą prietaisą – saugos žmogaus sveikatą kiekviename žingsnyje
Panevėžietis, universiteto doktorantas sukūrė kvapams itin jautrų vos matomą daukartinį jutiklį, kuris sugeba tiksliai ir greitai nustatyti bet kokią taršą ore. Unikalus jutiklis – vos degtuko galvutės dydžio, tačiau jis sparčiau nei jūsų nosis gali kasdien užuosti, tarkim, į aplinką išsiskyrusias sveikatai pavojingas dujas. Jauno mokslininko tikslas – išradimą pritaikyti kasdien naudoti jūsų telefone ar net drone.
Indas apie Lietuvą: gyvenimas čia buvo labai blogas
Uostamiestyje teisme pasirodė Klaipėdos universiteto studijų kokybę apskundęs indas. Magistrantas sako nenorįs nei pinigų atgauti, nei Lietuvoje likti, o tik siekia atskleisti, kas iš tiesų dedasi Klaipėdos universitete. Apie savo studijų metus uostamiestyje indas rašo knygą. Klaipėdos universiteto magistrantas, 32-ejų Indijos pilietis savo teisių ginti ateina į teismą. Jis universitetą dėl neva nekokybiškų studijų apskundė po to, kai gavo verslo vadybos magistrą.
JAV krepšinį žaidžiantis lietuvis: „Sunkiausia buvo būti toli nuo namų“
Aidas Kavaliauskas – 185 centrimetrų ūgio nedidukas krepšininkas, savo kelią pradėjęs Kaune, kur lankė Arvydo Sabonio krepšinio centrą, sportavo pas tris trenerius, o šiuo metu siekia mokslo ir sporto aukštumų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Prieš išvykdamas į JAV, 22-ių metų Kavaliauskas, rungtyniavo NKL pirmenybėse ir gynė Kauno KTU garbę.
Pasiruošimas rudeniui: kiek pinigų prireiks studentui didmiestyje?
Į miestą atvykusius studentus užklumpa išlaidų lavina. Pinigus tenka atsidėti būstui, maistui, transportui ir pramogoms. Tai neretai gali tapti sunkia užduotimi. Finansų analitikė pasakoja, kokių sumų dažniausiai prireikia studentams.
Dėmesio studentams – „reabilituotos“ žinomos studijų programos
Studijų kokybės vertinimo centrui (SKVC) atnaujinus studijų programų akreditavimo sąrašą, „reabilituotos“ žurnalistikos bakalauro studijos Vilniaus universitete (VU), šokio magistro studijos Klaipėdos universitete(KU) bei teologijos bakalauro studijos privačiame Lietuvos krikščioniškajame koledže (LCC – Lithuania Christian College). Atnaujintame sąraše nurodoma, kad po teigiamo išorinio naujos studijų programos įvertinimo studentai galės būti priimami į Vilniaus Gedimino technikos universiteto k...
Ekspertai suskaičiavo, kam Lietuvos studentai švaisto pinigus
Naujausi bankininkų tyrimai atskleidė, kad dauguma universitetuose ir kolegijose besimokančių jaunuolių turi finansinių bėdų, kurias dažniausiai sprendžia jų tėvai. Kol studentai aiškina, kad jiems problemas padėtų išspręsti didesnės stipendijos, bankininkai aiškina, kad reikia jaunuolius mokyti elementaraus finansinio raštingumo, pavyzdžiui, taupyti.
Studentei kelionė atsiėjo dvigubai brangiau tik dėl darbuotojų klaidos
Dažniausiai su problemomis, kuomet studentai neturi dar pagaminto studento pažymėjimo ir turi naudotis pažymomis iš universitetų, susiduriama rudenį. Tačiau pamesti pažymėjimą galima bet kada, o tuomet ir vėl teks prašyti pažymos. Tačiau su ja nuolaidą transportui suteiks ne visi. Būtent tokia vilnietės Editos istorija pasiekė naujienų portalą tv3.lt. Belaukdama, kol jai bus pagamintas naujas LSP, ji iš Vilniaus nusprendė viešuoju transportu vykti į Klaipėdą.
Pribloškiantys kadrai iš studentų bendrabučių: baisu net užeiti, o kažkam tenka ten gyventi
Kas jau kas, bet Lietuvos studentai sugeba tiek šokiruoti, tiek priversti juoktis iki negalėjimo. Savaime suprantama, lietuviai nėra kažkuo išskirtiniai lyginant su viso pasaulio studentais. Jei anksčiau buvo daugiau viešinamos nuotraukos iš Lietuvos studentų bendrabučių, tai šįkart norime parodyti gyvenimo sąlygas ir kitose pasaulio šalyse.
Geriausių studentų lauks finansinis paskatinimas?
Siūloma 20-čiai geriausių studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose pasirenkančių abiturientų skirti vardines signatarų stipendijas. Švietimo ir mokslo ministerija siūlo, kad aukščiausiais konkursiniais balais įstojusiems asmenims nuo pirmo kurso iki studijų pabaigos kas mėnesį būtų mokamos penkių bazinių socialinių išmokų dydžio stipendijos (šiuo metu tai būtų 190 eurų). Stipendiją studentas prarastų, jei netenkintų gero mokymosi kriterijų.
Nusirašinėjimas praranda populiarumą?
Nusirašinėjimas yra šiek tiek mažiau paplitęs nei prieš dvejus metus, rodo Lietuvos studentų sąjungos (LSS) vykdyta apklausa. Praėjusių metų gegužės ir birželio mėnesiais elektroniniu būdu apklausus 1071 studentą, paaiškėjo, kad paruoštukų naudojimą paplitusiu ar greičiau paplitusiu laiko 39 proc. respondentų. 2015 metais taip manė 44 proc., 2013 metais – 54 proc. apklaustų studentai.
Atnaujino seną bendrabučio kambarį. Landynę pavertė svajonių kambariu
Daugelis jaunų žmonių savo savarankišką gyvenimą pradeda nuo bendrabučio. Dažniausiai su vienu ar dviem kambariokais gyvenantys studentai – nėra patys tvarkingiausi ir nesistengia tokiais būti. Tiesa, tokie yra toli gražu ne visi studentai. Štai yra tokių, kurie net ir itin mažoje kambario erdvėje stengiasi sukurti tikrą interjero stebuklą. Tomis – vienas tokių studentų. Atsikraustęs į nykų kambarį vaikinas nusprendė jį pakeisti.
Rektoriai nesutaria, kokie studentai gali patekti į universitetus
Dalis universitetų nori priimti studentus su prastesniais pažymiais, o kai kur auditorijas tikimasi užpildyti vykdant priėmimą ne į konkrečias programas, bet į programų grupę. Penktadienį Vilniuje posėdžiavusi Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK) nepriėjo vieningos nuomonės, kokį slenkstinį balą 2018 metų vasarą taikys stojantiems į valstybės nefinansuojamas vietas.
Pokyčiai – stulbinantys: vaikinas per 17 mėnesių tapo mergina
Ohajo studentas Selgalas socialiniame tinkle paviešino nuotraukas, kuriose užfiksuota jo transformacija iš vyro į moterį. Toks drąsus jo poelgis sulaukė palaikymo ir sveikinimų. Vaikinas atskleidė, kad naudodamas hormonus jis vos per 17-ka mėnesių sugebėjo pasiekti savo tikslą. Lyties keitimuose naudojami vaistai padeda suformuoti moteriškas formas, sumažina vyrišką lytinį organą, pakeičia raumenų masę, padidina krūtinę. Šiuos vaistus reikia vartoti visą gyvenimą.
Studentas pats įsirengė kambarį, tačiau palaukite, kol pamatysite jo vidų
Kiekvienas žmogus svajoja savo aplinką susikurti taip, kad joje jauku ir miela būtų gyventi ne vieną dieną, o visą laiką. Todėl dažniausiai jaukiausi namai būna tie, kuriuos vienaip ar kitaip projektuoti tu pats. Šio namo statytojas – Phil Reimers. Jaunas vaikinukas, kuris norėjo susikurti tikrą rojaus kampelį. Ir jam pavyko. Kaip teigia pats vaikinas, namelis įkvėptas Ramiojo vandenyno stiliaus. Visas namelis pastatytas iš medienos.
Studento košmaras: ekskursijos dalyviai jį paliko urve ir užrakino išėjimo vartus
60 valandų urve pietų Indianoje įstrigęs devyniolikmetis sako, kad jis džiaugiasi likęs gyvas. Indianos universiteto pirmakursis Lukas Cavaras (Lukas Kavaras) dalyvavo ekskursijoje į Sulivano urvą esantį apie 16 km nuo Blumingtono miesto, kai sekmadienio popietę atsiskyrė nuo kitų dvylikos universiteto speleologijos klubo narių. Kai L.Cavaras pagaliau pasiekė urvo angą pamatė, kad klubo nariai, nežinodami, kad jis vis dar viduje, užrakino vartus.
Po studijų užsienyje – sunkios psichikos problemos
Lietuvos psichiatrai sako pastebėję, kad su didesne užsienyje mokytis norinčių jaunuolių banga daugėja ir atvejų, kai į tėvynę jie grįžta su depresija ar net psichoze ir net priklausomybėmis narkotikams. Studijoms užsienyje išvyksta tūkstančiai. Bet ar visi supranta, kas jų laukia? Čia dirbantys specialistai susitinka su išvykstančiaisiais ir jų šeimomis. Joms padeda apsispręsti bei pasirinkti. Specialistės mato, jauni žmonės į užsienį dažnai vyksta su rožiniais akiniais.
Po jonaviečio komentaro apie darbą prekybos centre „Maxima“ – dar vieno studento patirtis
Prieš daugiau nei savaitę publikavome jonaviečio studento komentarą apie tai, kad visą vasarą prekybos centre „Maxima“ kasininku dirbęs vaikinas sulaukdavo aplinkinių žmonių neigiamų reakcijų ir patyčių. Komentaras sulaukė milžiniško kiekio reakcijų feisbuke, o vienas vaikinas, prisistatęs Karoliu, ryžosi papasakoti savo istoriją. Vaikinas pasakoja, kad studijuodamas dirbo pačius įvairiausius darbus: nuo sunkių darbų „Senukuose“ iki tualetų valytojo darbo.
Jonavietis studentas kreipiasi į lietuvius: taip, dirbau prekybos centre „Maxima“. Ar dėl to man turi būti gėda?
Jonavietis studentas Žilvinas Galimovas vasarą praleido ne ilsėdamasis, tačiau dirbdamas – jaunas vaikinas įsidarbino prekybos centre „Maxima“ Plento gatvėje. Sulig nepastebimai prabėgusia vasara taip pat nepastebimai baigėsi ir mano darbas kasininku-pardavėju (konsultantu (asistentu) savitarnoje) prekybos centre "Maxima". Šiek tiek - apie darbą, pirkėjus, sukauptą patirtį, atlyginimą ir puikų bendradarbių kolektyvą.
Abiturientams – antra galimybė
Penktadienį turėtų paaiškėti universitetuose ir kolegijose likusios laisvos vietos ir prasidės antrasis priėmimo etapas. Antrojo pagrindinio priėmimo etapo metu Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje stojantieji galės atnaujinti savo prašymą keisdami nurodytų pageidavimų eiliškumą, tačiau negalės įtraukti naujų pageidavimų ar keisti finansavimo pobūdžio.
Studento patirtis užsienyje: nuo vergovės iki oraus sezoninio darbo
Studentas Aurelijus Zinis, ieškodamas sezoninio darbo užsienyje, savo kailiu patyrė kas yra XXI amžiaus vergovė. Jis tik iš trečio karto surado orų darbą. „Prasidėjus sezoniniams darbams pasipila skambučiai iš be darbo, pinigų, gyvenamosios vietos likusių, pagalbos ieškančių jaunuolių, nukentėjusių nuo fiktyvių įdarbinimo agentūrų,“ – grėsmingą tendenciją įžvelgia darbuotojų paieškos specialistas Ričardas Tenenė.
MOSTA vadovas: per dešimtmetį universitetai neteks pusės studentų
Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) direktorius Ramojus Reimeris prognozuoja, kad dėl neefektyvaus studijų tinklo, prastėjančios studijų kokybės ir mažėjančio finansavimo aukštosios mokyklos 2020-aisiais neteks daugiau nei pusės prieš dešimtmetį turėtų studentų. „Atkreipiame dėmesį, kad mokslo ir studijų tinklo efektyvumas išlieka labai žemas, studentų skaičius nukrito, palyginti su 2010 metais, beveik 40 procentų.
Pavojus kelionėse – net dažnai lankomose šalyse rekomenduojama pasisaugoti
Pasaulį sudrebino žinia apie po Šiaurės Korėją keliavusį amerikietį studentą, kuris pateko į šalies kalėjimą ir iš ten buvo išgabentas komos būsenos. Jaunuolio gyvybės išgelbėti nepavyko. Per drąsiai pasirinkta kelionės kryptis vaikinui kainavo gyvybę. Ši istorija priminė, kaip svarbu pasirūpinti savo saugumu keliaujant. O gal net aplenkti kai kurias šalis. Statistikos departamento duomenimis, pernai lietuviai gana dažnai rinkosi šalis, kurias galima laikyti ne visiškai saugiomis.
Nežmoniškas Šiaurės Korėjos elgesys: nukankintas jaunas vyras mirė
Šiaurės Korėjoje beveik pusantrų metų kalintas amerikiečių studentas Otto Warmbier (Otas Vormbjė), kurį praėjusią savaitę grąžintas į tėvynę komos būsenos, pirmadienį mirė, o prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) dėl to pasmerkė „brutalų režimą“ Pchenjane. 22 metų vaikinas, kuriam buvo nustatytas smarkus smegenų pažeidimas, praėjusios savaitės antradienį buvo su medikų priežiūra evakuotas į Jungtines Valstijas.
Tendencija: vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba
Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. Tuo yra įsitikinusi Kauno technologijos universiteto (KTU) verslo krypties studijų programų vadovė docentė Rita Jucevičienė. „Globalus pasaulis, laisvas žmonių judėjimas, socialiniai tinklai, poreikis bendrauti partneriams suprantama kalba, patinka tai kam ar nepatinka, yra objektyvi realybė“, – teigia R. Jucevičienė.
Naujausios aplinkybės dingusio studento istorijoje: turėjo problemų su studijomis
Iš Vilniaus į Marijampolę vykti žadėjęs 23-jų Pijus Bičkus šiuo metu ieškomas kaip dingęs be žinios. Jaunuolis taip ir nepasiekė netoli Marijampolės esančio gimtojo Šunskų miestelio, kur šiuo metu gyvena jo tėvai. Ar jis planavo grįžti namo? Taip pat lieka atviras klausimas. Ypač paaiškėjus naujausioms aplinkybėms apie Pijaus studijų situaciją. „Kiek pasakojo Pijaus bendrabučio kambario draugas, sūnus ketvirtadienį (birželio 8 d., 13 val.) sakė vykstąs Marijampolės link.
Priklausymas prestižinei bendruomenei išplečia KTU studentų perspektyvos ribas
Reaguodamas į rinkos pokyčius bei siekdamas stiprinti studentų kompetencijas KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas (EVF) rinkodaros krypties studijų programos studentams suteikia puikią galimybę tapti pasaulyje prestižiniu laikomu ir marketingo profesionalus vienijančio tinklo CIM (The Chartered Institute Marketing) nariais. Išplėstas partnerių ratas „Universitetui ir jo bendruomenei narystės organizacijoje yra siejamos su galimybėmis.
Lietuvos studentai veržiasi į NASA
Galimybe stažuotis Jungtinėse Valstijose įsikūrusioje Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijoje (NASA) šiemet susidomėjo rekordinis skaičius Lietuvos studentų, pirmadienį pranešė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Šiemet agentūra sulaukė 38 paraiškų dėl 2017 metų konkurso vykti į NASA vasaros ir rudens stažuotes. Anksčiau ji kasmet sulaukdavo apie 20 tokių paraiškų.
Sutarta, kaip vyks studentų rotacija
Lietuvos universitetų rektorių konfederacijos (LURK) nariai susitarė, kaip vyks studentų rotacija, Seime apsisprendus dėl gerai besimokančio studento apibrėžimo.
Eglė Šepetytė. Kam reikia studentų už grotų arba orumo paieškos universitetuose
Tūkstančiai Lietuvos abiturientų kasmet svajoja gyventi už grotų. Skamba absurdiškai? Taip, bet tūkstančiai nori studijuoti sostinėje, o bent keli didžiausi universitetai bendrabučių renovaciją pradėjo prie pagrindinių durų įstatydami grotas. Taigi jau gal 6 metus studentai įeidami ir išeidami iš bendrabučio turi prasibrauti po besisukančias grotas. Pypt - šaižiai sucypia magnetinis raktas. Girgžt – sunkios grotos stumiamos įleidžia į seną šaltą šešiolikaaukštį.
Afganistano sostinėje atakuojamas Amerikos universitetas
Sprogimai ir šūvių papliūpos trečiadienį aidėjo Kabule įsikūrusiame Amerikos Afganistano universitete, kai į kompleksą įsiveržė nežinomi užpuolikai, o per šią ataką buvo sužeisti mažiausiai 15 žmonių, pranešė pareigūnai. Kol kas jokia grupuotė neprisiėmė atsakomybės už šią ataką, bet ji surengta Talibanui vasarą suintensyvinus kovos veiksmus prieš Vakarų valstybių palaikomą Kabulo vyriausybę. „Esu įstrigęs savo auditorijoje su kitais studentais.
Paaiškėjo, koks likimas laukia likviduojamos Žemaitijos kolegijos studentų
Likviduojamos Žemaitijos kolegijos studentai nuo rugsėjo 1-osios tęs studijas Klaipėdos ir Šiaulių valstybinėse kolegijose, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM). Vyriausybė ketvirtadienį priėmė sprendimą likviduoti Žemaitijos kolegiją, nes jos veikla pakartotinai įvertinta neigiamai. Žemaitijos kolegijos Rietavo fakultete vykdytas studijų programas toliau vykdys Klaipėdos valstybinė kolegija, o vykdytas Telšių ir Mažeikių fakultetuose – Šiaulių valstybinė kolegija.
Aukštosios mokyklos jau skaičiuoja pirmakursius
Vilniaus universitete studijų kuratoriai pasitinka būsimus pirmakursius, kurie jau rugsėjį pravers aukštosios mokyklos duris. Savaitgalį sulaukę kvietimų studijuoti, jaunuoliai suskubo pasirašyti sutarčių. Kvietimų studijuoti aukštosiose mokyklose šiemet sulaukė 25 tūkstančiai iš beveik 30 tūkstančių pateikusių prašymus. Tiek stojančiųjų, tiek pakviestųjų studijuoti mažėja. Štai Romerio universitete norinčių studijuoti sumažėjo kone trečdaliu.
Lietuvis studentas renkasi darbą, o ne gilinimąsi į mokslus
Lietuvoje studijuodami dirba daugiau nei pusė studentų, o dirbantys studentai mokosi prasčiau, teigia Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) ekspertas Tadas Juknevičius. „Sodros“ duomenimis, studijų metu dirba 53 proc. kolegijų, 58 proc. universitetinių bakalauro studijų ir 75 proc. magistro studijų studentų.
Būsimus studentus ir toliau vilioja socialiniai mokslai
Šiais metais prašymus priimti studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose užpildė 29 767 stojantieji, dažniausiai pirmu pageidavimu jie rinkosi socialinių mokslų srities studijas. Universitetuose populiariausia išlieka medicinos studijų programa: Lietuvos sveikatos mokslų universitete ją studijuoti norėtų 679 stojantieji, Vilniaus universitete (VU) – 504 stojantieji. Toliau pagal populiarumą – programų sistemos.
Vilniaus pareigūnai sukelti ant kojų: ieško dingusio LEU studento
Vilniaus pareigūnai ieško dingusio be žinios Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Sporto ir sveikatos fakulteto (SSF) III kurso studento Tado Norkaus (gimusio 1994 m.). Birželio 28 d. 22 metų jaunuolis išėjo iš LEU bendrabučio Studentų g., Vilniuje, ir iki šiol negrįžo. T. Norkaus požymiai: apie 165 cm ūgio, atletiško kūno sudėjimo, tiesių juodų plaukų.
Algirdas Butkevičius: prieš Darbo kodeksą protestuojantys jaunuoliai net nežino, apie ką jis
Prieš naująjį Darbo kodeksą protestą surengę jaunuoliai net nežino, apie ką jis, sako premjeras Algirdas Butkevičius, bet nesankcionuoto mitingo vaikyti nežada. „Lietuvos studentų sąjunga jiems nepritaria ir studentų sąjungos jie vertinami neigimai. Aš manau, tai tam tikra grupelė studentų, kurie, kiek žinau, piketavo ir Kaune, prie savivaldybės pastato.
Bedarbį studentą išlaiko turtingas gerbėjas: tėvai nieko neįtaria
Nors neturi darbo, šis jaunuolis džiaugiasi išties prabangiu gyvenimo būdu. Vyrukas dievina garsių dizainerių drabužius, o ilsisi tik egzotiškiausiuose pasaulio kampeliuose. Už visa tai sumoka, žinoma, ne pats studentas, o jo turtuolis gerbėjas (angl. sugar daddy). Kingstono universitete studijuojantis Edwardas Olivieris (24 m.) neturi jokių piniginių problemų. Išskyrus tai, jog iš banko studijoms yra pasiskolinęs nemenką sumą pinigų. Tačiau ir tai tėra menka bėda.