startup
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „startup“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „startup“.
Pradedantiems verslininkams – naudingi Mindaugo Rakausko patarimai
Lietuvoje gimęs „Vinted“ – puikus pavyzdys, kad gera idėja gali tapti ne tik įdomiu pomėgiu, bet ir virsti į didelį verslą, užtikrinantį nemažas pajamas jos autoriams ir daugeliui kitų. Tačiau joks verslas neįsisuks, jeigu apie jį žinos tik artimiausi draugai ar giminės.
Lietuviški startuoliai įgauna vis didesnį svorį pasaulyje
Baltijos šalys, kaip vienas iš startuolių centrų, įgauna vis didesnį svorį tarptautinėje arenoje. Trečius metus iš eilės organizuojamoje startuolių mugėje „LOGIN Startup Fair“ dalyvavę užsienio investuotojai tris Baltijos valstybes technologijų progreso spartos atžvilgiu prilygino Niujorkui, o renginyje vykusiame idėjų pristatymo konkurso finale pirmą kartą istorijoje susirungė startuoliai iš visų trijų kaimyninių šalių.
Žlugusio startuolio pamokos
Prieš šešerius metus įmonės „Better place“ įkūrėjas Shai Agassis svajojo apie būdą, kuriuo būtų galima sumažinti elektromobilių kainą ir padaryti šiuos lengviau prieinamus vartotojams. Pastarasis kūrė planus, kaip sukurti keičiamų baterijų elektromobiliams tinklą, kurio sklaida miestuose prilygtų įprastų degalinių tankiui. Ir nors įmonė pritraukė net 836 mln. JAV dolerių (2,1 mlrd. litų) rizikos kapitalo, šių metų gegužę įmonė paskelbė apie bankrotą, rašo entrepreneur.
Profesionalai iš užsienio dalinsis žiniomis su Lietuvos verslo naujokais
Ketvirtadienį į Vilnių grįžta nemokamų renginių ciklas „Startup Nitro Academy“ – prie apskrito stalo vykstančios diskusijos su verslininkais, investuotojais ir kitų sričių profesionalais.
Lietuvių startuolis „TransferGo“ plečiasi į Lenkiją
Tarptautinių piniginių perlaidų kompanija „TransferGo“ plečiasi į Lenkijos rinką. Kovo 18 dieną internete startuos sistema, leidžianti atlikti pavedimus iš Didžiosios Britanijos į Lenkiją. „Į Lenkijos rinką planavome plėstis nuo pat pradžių, nes tarp Jungtinės Karalystės ir Lenkijos yra vienas didžiausių pinigų pervedimo tunelių. Lenkijos emigrantų elgsena yra panaši į lietuvių emigrantų, todėl galėsime taikyti nemažai Lietuvos rinkoje išmoktų principų.
„TransferGo“ įkūrėjas: „startup'ai“ yra greičiausias būdas grąžinti žmones į Lietuvą
„Geriausi pastrųjų metų išradimai nepriklauso didelėms kompanijoms, juos padarė mažieji išradėjai. Informacijos valdymas šiais laikais – neįtikėtinas. Lietuvoje labai potencialios biotechnologijos, nanotechnologijos. Esmė, kad jos yra visiems prieinamos ir sudaro lietuviams galimybę lygiomis galimybėmis konkuruoti su pasauliu“, - įsitikinęs Antanas Danys, „Swedbank“ valdybos pirmininkas.
B. Vėsaitė įsitikinusi: Lietuvai reikia mažų berniukų ir mergyčių
Tradicinė pramonė, pagrįsta senkančių išteklių naudojimu, yra išsisėmusi, ateitis – žalioji energetika, energiją tausojančios technologijos. Tokią poziciją ūkio ministrė Birutė Vėsaitė išsakė Lietuvos ekonomikos konferencijoje. Jos teigimu, perspektyviai pramonei ir technologijoms palankios sąlygos bus užtikrintos ir Viešųjų pirkimų įstatyme. Pasak ministrės, žalioji energetika – tai sritis, kurioje pradedamieji verslai mato savo ateitį.
Originalūs sprendimai, kurie uždirba pinigus
Kiekvieno verslo misija – spręsti vienokias ar kitokias žmonių problemas. Vieni verslininkai pasirūpina maisto tiekimu, kiti gamina elektros energiją, kuria automobilius bei stato būstus, tačiau nebūtina tapti verslo Napoleonu tam, kad susikurtum sau prasmingą ir sotų gyvenimą. Mažų kasdienių problemų sprendimai gali būti tokie pat kūrybiški ir pelningi, kaip ir drabužių parduotuvių tinklo valdymas.
Kaip išsirinkti verslo idėją?
Per paskutinius 8 metus panagrinėjau per 150 savo verslo idėjų. Iš jų kažkur 10 buvo atėjusios iki prototipo stadijos ir tik trys iki realių pajamų. Taigi, esu daug verslo idėjų nutraukęs įvairiuose etapuose, o tuo pačiu sudeginęs daug pinigų ir tikrai daugiau, nei tuo metu turėjau :)
Su kiekvienu “fail” atėjo tam tikra patirtis ir žinojimas. Susikūriau savotišką, nors kiek ir konservatyvią verslo idėjų vertinimo metodiką.
8 priežastys, kodėl žlunga geri „startup‘ai“
Dauguma „startup‘ų“ žlunga, nes vien tik turėti gerą idėja neužtenka norint būti sėkmingu. Prisidėjęs prie daugiau nei 2 tūkst. „startup‘ų“ kūrimo ir rinkodaros, buvęs „StartEngine“ mentoriumi, „startup‘ų“ akceleratoriumi ir įkūręs keletą kompanijų pats, Ilya Pozinas dalijasi patirtimi, kodėl „startup‘ams“ sekasi ar ne. Jis pateikia aštuonias priežastis, kodėl taip gali nutikti, net jei turite gerą idėja.
1. Nepasiduokite.
REKLAMA
REKLAMA
Gyvybės mokslai atveria verslui naujas galimybes
Daugiau kaip 1000 susitikimų įvyko tarp verslo ir mokslo atstovų praėjusią savaitę tarptautinio gyvybės mokslų forumo „Life Sciences Baltics 2012“ metu. Bendradarbiavimo galimybių su lietuviais ieškojo verslininkai ir mokslininkai iš JAV, Izraelio, Austrijos, Švedijos, Šveicarijos, Rusijos, Vokietijos, JK, Kazachstano, kitų šalių.
B. Gateso patarimai „startup'ų“ įkūrėjams
Daugiau negu prieš 30 metų Billas Gatesas, žinomas kaip programuotojas, verslininkas, „Microsoft“ korporacijos, vienos iš labiausiai pasaulyje pirmaujančių programinės įrangos kūrimo kompanijų, valdybos pirmininkas, vyriausiasis programų kūrimo inžinierius, filantropas, pradėjo suktis programinės įrangos pramonės versle. Jis iki šiol sėkmingai laiko kompanijos vairą savo rankose.
Į Lietuvą atvyksta užsienio startuolių desantas
Verslu besidomintys žmonės ir pradantys jauni verslininkai visą liepos mėnesį turės galimybę nemokamai užmegzti naudingus kontaktus ir gauti patarimus įvairiais klausimais Vilniuje vykstančiame susitikimų su patyrusiais verslininkais cikle „Startup Nitro Academy“.
Kiekvieno susitikimo metu pradedančių verslų – vadinamųjų „startup’ų“ – nariai ir visi kiti, besidomintys verslumo tendencijomis, turės progą bendrauti su būriu patyrusių verslininkų.
Atskleista Silicio slėniui nepatogi realybė
Silicio slėnis pagaliau susilaukė dėmesio, kuriuo jau seniai lepinasi piktos namų šeimininkės ir jaudinantys virtuvės šefai. Slėnyje kuriamas realybės šou. Tačiau technologijų pasaulis dar nėra iki galo pasiruošęs žvilgsniui iš arti, rašo „The New York Times“.
Kai pasirodė pirmosios detalės apie šou paprastu pavadinimu „Silicio slėnis“, daugelis įsižeidė ir teigė, kad šou supaprastins sunkų ir svarbų slėnyje atliekamą darbą.
Kaip pradedantis verslininkas slapta dirbo svetimame biure
Visi puikiai supranta, kad jaunas verslininkas priverstas dirbti už du, nes kūdikystės stadijos gležnai bendrovei trūksta darbuotojų ir pinigų, tačiau tokie žmonės pasižymi begaliniu entuziazmu.
Turbūt esate girdėję posakį apie darboholikus, kurie gyvena biure, tačiau ar pažįstate nors vieną, kuris darbo vietoje praleistų 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę? Maža to, biuro patalpos pasirodo besančios svetimos.
Technologijų ekspertas: susikurkite darbo vietą patys
Mokslininkai gali patys save kontroliuoti ir prižiūrėti, o nuo neigiamų visuomenės nuomonių geriausiai apsaugotų išsilavinusi visuomenė, išskirtiniame interviu „Ekonomika.lt“ teigė technologijų komercializacijos klausimais universitetus konsultuojantis amerikietis Robertas Bolla. Kokia šiuo metu padėtis biotechnologijų rinkoje? Kokios naujausios tendencijos? Dabartinė padėtis labai įdomi, sparčiai judama į priekį. Kuriami nauji vaistai, ypač baltyminės kilmės.
V. Slavinas: Vilnius gali tapti „startup’ų“ centru
Vienas iš „Startup Monthly“ įkūrėjų, „Lockeed Martin Space Systems Company“ tyrėjas Vadimas Slavinas mano, kad Lietuva gali tapti šios Europos dalies „startup’ų“ bendruomenių centru.
Kaip žmogus, kaip jūs, dirbantis su kosminėmis technologijomis, atsidūrė „startup’ų“ pasaulyje?
Technologijos visada buvo mano aistra, o vaikystėje visada norėjau kurti palydovus. Aš esu Sovietų Sąjungos kosmoso amžiaus vaikas, todėl tai visada buvo mano svajonė.
Kodėl internete mokami milijonai už nepelningas bendroves?
Kiekvieno „startupʼo“ svajonė yra vieną dieną būti nupirktam didelės technologijų bendrovės. Tačiau kas pastarąsias skatina mokėti milžiniškas sumas už įmones, kurios net negauna nuosavų pajamų?
Praėjusią savaitę socialinis tinklalapis „Facebook“ paskelbė, kad už 1 mlrd. JAV dolerių (2,63 mlrd. litų) įsigys nuotraukų dalijimosi programėlę „Instagram“. Sandorio suma iš tiesų įspūdinga turint omenyje, kad „Instagram“ sukurta vos prieš 15 mėnesių ir bent jau kol kas neduoda jokio pelno.
„Startup Monthly Vilnius“ tris verslo komandas išsiunčia į Silicio slėnį
Balandžio 13 – 15 dienomis menų fabrike „Loftas“ pirmą kartą Lietuvoje vykusi pasaulinio ciklo konferencija „Startup Monthly Vilnius“ tris inovatyvių verslų komandas išsiunčia toliau vystyti savo verslų į Silicio slėnį (JAV).
Pirmosios vietos laimėtoja išrinkta „MapsWithMe“ verslo idėja. Jos esmė – speciali žemėlapių programėlė, kuriai naudotis visiškai nereikalinga interneto jungtis.
Lietuva – pasaulinė kryžkelė?
Lietuviai yra jungtis tarp Rytų ir Vakarų ir „startup'ų“ ekosistemoje veikia, kaip pasaulinė kryžkelė. Be to, maža šalies rinka priverčia lietuvius ieškoti inovacijų, o ne aklai kopijuoti užsienyje sėkmingas idėjas. Tokios mintys buvo išsakytos diskusijoje Vilniuje vykstančiame „Startup Monthly Vilnius“.
„Atvykome iš Rusijos, ten yra rinka, todėl daugelis kopijuoja jau veikiančias ir sėkmingas verslo idėjas.
„Startup'ų“ grandas J. Bradfordas: lietuviai, esate kelionės pradžioje
„Startup“ – pradedančiųjų verslų – bendruomenės grandas Jonathanas Bradfordas mažą Lietuvos rinką vadina pranašumu ir tikina, kad šalis eina tinkamu keliu.
Daugiau nei dešimtmetį „startup“ bendruomenėse besisukiojantis, žymiausių akceleratorių Europoje įkūrėjas J. Bradfordas atvykęs į renginio „Startup Monthly Vilnius“ pristatymą sako, kad jo tikslas – padaryti žmones nebeįdarbinamus. Be to, jis giria Lietuvos progresą, o pagrindine naujųjų verslininkų klaida laiko nesidalijimą idėjomis.
Lietuvių „Etronika“ su „Kinect“ žengia į internetinę bankininkystę
Lietuvių bendrovė „Etronika“ sukūrė apsaugos sistemą, veikiančią „Microsoft Kinect“ platformos pagrindu, kuri yra skirta internetinės bankininkystės paslaugų saugumui užtikrinti, rašo „ArcticStartup“.
Panašu, kad „Etronikos“ komandai pavyko sukurti paprastą, tačiau efektyvų įrankį. „Kinect“ įrenginio pagalba kompiuterinė sistema atpažįsta vartotojo veidą ir balsą bei leidžia internetinės bankininkystės paslaugomis naudotis tik konkrečiam asmeniui.
Septynios klaidos, kurių nevalia daryti „startup‘ui“
Patikėję, kad jūsų projektas gali šauti į priekį, rizikos kapitalo valdytojai užmerks akis prieš daug ką. Tačiau yra dalykai, kurie kaip tik gali išvesti finansuotojus iš kantrybės. Žurnalas „Forbes“ apklausė rizikos kapitalo fondų valdytojus ir atrinko septynias paprastas klaidas, kurių tikintis palankaus požiūrio ir finansavimo, geriau nedaryti.
Vėlavimas
Labai didelė tikimybė, kad kompanijos įkūrėjas, pavėlavęs į pirmąjį susitikimą, toliau „žaidime“ nebedalyvaus.
Technologijų ekspertas: susikurkite darbo vietą patys
Mokslininkai gali patys save kontroliuoti ir prižiūrėti, o nuo neigiamų visuomenės nuomonių geriausiai apsaugotų išsilavinusi visuomenė, išskirtiniame interviu „Ekonomika.lt“ teigė technologijų komercializacijos klausimais universitetus konsultuojantis amerikietis Robertas Bolla. Kokia šiuo metu padėtis biotechnologijų rinkoje? Kokios naujausios tendencijos? Dabartinė padėtis labai įdomi, sparčiai judama į priekį. Kuriami nauji vaistai, ypač baltyminės kilmės.