sojuz
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sojuz“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sojuz“.
Iš TKS į Žemę grįžo „Sojuz“ kapsulė su dviem rusais ir viena amerikiete
Kazachstane pirmadienį nusileido kapsulė „Sojuz“ su dviem rusais ir viena amerikiete.
Rusų kosmonautai taip užbaigė rekordinę viešnagę Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS).
Kapsulė nusileido Kazachstano stepėje praėjus maždaug 3,5 valandos po išvykimo iš kosminės stoties, o nusileidimas, panašu, buvo sklandus. Paskutiniame nusileidimo etape ji su parašiutu leidosi maždaug 7,2 m/s greičiu.
Rusų erdvėlaivis „Sojuz“ prisijungė prie TKS
Rusų erdvėlaivis „Sojuz MS-25“ pirmadienį sėkmingai prisijungė prie Tarptautinės kosminės stoties (TKS), praėjus keturioms dienoms po to, kai jo startas buvo atidėtas dėl techninės problemos, pranešė Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“.
Šeštadienį startavusiu erdvėlaiviu į TKS atskrido pirmoji baltarusių kosmonautė Marina Vasilevskaja, patyręs rusų kosmonautas Olegas Novickis ir JAV astronautė Tracy Dyson.
„Sojuz MS-25“ prisijungė prie TKS“, – sakoma „Roskosmos“ pranešime.
„Bild“: Rusijos valdininkai planavo „mega bombos“ sprogimą Kyjive
Vokietijos leidinio „Bild“ žurnalistai susipažino su buvusio „Roskosmos“ direktoriaus Dmitrijaus Rogozino ir dabartinio raketų-kosmoso centro „Progres“ direktoriaus Dmitrijaus Baranovo pokalbių įrašais. Jie nuo šių metų pradžios kuria planą, kaip smogti Ukrainos dideliam miestui su raketa-nešėja „Sojuz“, naudojama skrydžiams į kosmosą.
„Sojuz“ kapsulė, kurioje įvyko aušinimo skysčio nuotėkis, be įgulos sugrįžo į Žemę
Rusijos erdvėlaivio „Sojuz“ kapsulė antradienį be įgulos saugiai sugrįžo į Žemę, praėjus keliems mėnesiams po to, kai orbitoje įvyko aušinimo skysčio nuotėkis.
Praėjusių metų gruodį iš kapsulės „Sojuz MS-22“, kuri tuo metu buvo prijungta prie Tarptautinės kosminės stoties (TKS), nutekėjo aušinimo skystis. Rusijos kosmoso pareigūnai dėl šio nuotėkio kaltino nedidelį meteoroidą, pažeidusį išorinį kapsulės radiatorių.
Rusija: pažeistas erdvėlaivis „Sojuz“ į Žemę turi grįžti be įgulos
Rusijos kosmoso korporacija „Roskosmos“ trečiadienį pranešė, kad paleis naują erdvėlaivį, kuriuo dalis Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos narių grįš į Žemę po to, kai jų kapsulė buvo sugadinta ir įvyko aušinimo skysčio nuotėkis.
Agentūra teigė, kad apgadintas jos erdvėlaivis „Sojuz“ į Žemę iš TKS turi grįžti be įgulos, ir patvirtino, kad erdvėlaivį apgadino mažas meteoroidas.
Neregėtas incidentas Tarptautinėje kosminėje stotyje: teko atšaukti išėjimą į kosmosą
Neregėtas incidentas Tarptautinėje kosminėje stotyje. Dėl gedimo rusiškoje kapsulėje „Sojuz“ dviem kosmonautams teko atšaukti planuotą išėjimą į atvirą kosmosą. Kas kapsulėje nutiko?
Iš prie Tarptautinės kosminės stoties prisijungusios rusiškos kapsulės „Sojuz“ liejasi aušinimo skystis. Prietaisai skysčio ir kietųjų dalelių srautą bei slėgio kritimą „Sojuz“ kapsulėje užfiksavo kaip tik tuo metu, kai du rusų kosmonautai ruošėsi išeiti į atvirą kosmosą.
„SpaceX“ paskelbė partnerystę keturių turistų nuskraidinimui į tolimąją orbitą
JAV bendrovė „SpaceX“ pirmadienį paskelbė naują partnerystę, tikintis nuskraidinti keturis turistus toliau į kosmosą nei yra buvęs koks nors privatus pilietis, bet neatskleidė nei šio skrydžio galimos datos, nei kainos.
Po avarinio „Sojuz“ nusileidimo Rusija aukštą apdovanojimą skyrė NASA astronautui
Rusija skyrė vieną aukščiausių valstybės apdovanojimų – Narsumo ordiną – amerikiečių astronautui Nickui Hague'ui (Nikui Heigui), pernai išgyvenusiam per avarinį erdvėlaivio „Sojuz“ nusileidimą, antradienį informavo Kremlius.
Putino „Hitlerjungendas“. Kaip veikia smegenų plovimo mašina Rusijoje
Rusijoje militarizmas pasiekė naują lygį, anksčiau matytą tik totalitarinėse valstybėse. Vaikų įtraukimas į karinę veiklą apima ne tik tradicinius kadetų korpusus, tačiau ir vidurines mokyklas, darželius ar bažnyčias. Šimtams tūkstančių įvairaus amžiaus vaikų yra diegiamos propagandinės Putino valdžios ir „aplink – vien priešai“ ideologijos.
Incidentas Rusijoje – į kylančią raketą „Sojuz“ trenkė žaibas
Rusijos nešančioji raketa „Sojuz“ patyrė žaibo smūgį startuodama iš šalies šiaurėje esančio karinio Plesecko kosmodromo, bet šis incidentas skrydžio nesutrikdė, pranešė pareigūnai. Televizijos „Zvezda“ tinklalapyje paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip raketa, nešanti palydovinės navigacijos sistemos „Glonass“ palydovą, 9 val. 23 min. vietos (ir Lietuvos) laiku pradėjo kilti nuo starto aikštelės, ir maždaug po 10 sekundžių į ją trenkia žaibas.
REKLAMA
REKLAMA
Istorinis NASA skrydis: paleista ypatinga astronautų kapsulė
Istorinis NASA skrydis. Į tarptautinę kosminę stotį paleista eksperimentinė „SpaceX“ astronautų kapsulė. Tiesa, joje dabar skrieja ne žmonės, o manekenas. Tačiau jei skrydis bus sėkmingas, iki metų pabaigos tokiu erdvėlaiviu į kosmosą bus išsiųsti du astronautai.
Rusija paleido raketą „Sojuz“: šį kartą – sėkmingai
Rusija ketvirtadienį sėkmingai paleido raketą „Sojuz“ po spalio 11-ąją ištikusios nesėkmės, kai panašios raketos skrydis į Tarptautinę kosminę stotį (TSK) su pilotuojamu erdvėlaiviu buvo nutrauktas dėl techninio gedimo. „Ketvirtadienį 3 val. 15 min. (Maskvos ir Lietuvos laiku) sėkmingai paleista raketa „Sojuz 2.1B“, nešusi Rusijos kariuomenės palydovą“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime. Palydovas reikiamą orbitą pasiekė numatytu laiku, pridūrė ministerija.
Po avarinio „Sojuz“ nusileidimo astronautas pasirengęs skristi į kosmosą
Amerikiečių astronautas Nickas Hague'as, buvęs avariniu būdu nusileidusiame erdvėlaivyje „Sojuz MS-10“, antradienį pareiškė, kad yra pasirengęs vėl skristi į kosmosą. „Jaučiuosi labai gerai.
Paleidimo metu „Sojuz“ avarija: astronautai leidžiasi avariniu būdu
Rusijos erdvėlaivis „Sojuz“ su dviejų astronautų įgula ketvirtadienį avariniu būdu nusileido Kazachstane po raketos nešėjos gedimo praėjus dviem minutėms po starto, bet kapsulėje buvę žmonės nenukentėjo, pranešė paieškų ir gelbėjimo grupės atstovas. „Nusileidimas įvyko“, – šaltinis sakė naujienų agentūrai „Interfax“. Po incidento raketai kylant iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo „Sojuz“ kapsulė nusileido netoli Žezkazgano miesto. „Kapsulė ant žemės, už 20–25 km nuo Žezkazgano.
Avarija kosminėje stotyje: tikina, kad pavojaus nėra
Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgula ketvirtadienį vykdo remonto darbus dėl nedidelio oro nuotėkio, kurį tikriausiai sukėlė susidūrimas su mažu meteoritu, pranešė Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovas Dmitrijus Rogozinas. Jis pridūrė, kad incidentas nekelia jokio pavojaus. „Praėjusią naktį ir rytą buvo nenormali situacija: nukritęs slėgis, deguonies nuotėkis“, – sakė D. Rogozinas, kurį citavo Rusijos naujienų agentūros.
Trumpas nori JAV dominavimo kosmose
Prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį gyrėsi JAV komercinio kosmoso sektoriaus finansiniais pajėgumais ir verslumu bei žadėjo, kad Amerika dominuos tyrinėjant Mėnulį bei Marsą, taip pat bet kokiose kitose ateities kosmoso lenktynėse. „Amerika visuomet bus pirmoji kosmose, – D. Trumpas pareiškė sakydamas kalbą Baltuosiuose rūmuose. – Nenorime, kad mus lenktų Kinija, Rusija ir kitos šalys. Visada turime pirmauti mes.
Rusija skelbia apie savo veiklą kosmose
Rusijos erdvėlaivis „Sojuz“ su dar vienos ekspedicijos dalyviais trečiadienį įskriejo į orbitą ir artėja Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) link, pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas. „Įvyko kosminio laivo atsiskyrimas“, – per garsiakalbius sakė Baikonuro kosmodromo diktorius. Nešančioji raketa „Sojuz-FG“ kartu su pilotuojamu erdvėlaiviu „Sojuz MS-09“ buvo paleista iš 1-os kosmodromo aikštelės, iš kur 1961 metais pirmą kartą į kosmosą išskrido Jurijus Gagarinas.
Į Žemę grįžo du NASA astronautai ir vienas Rusijos kosmonautas
Du NASA astronautai ir vienas Rusijos kosmonautas trečiadienį sėkmingai grįžo į Žemę po ilgiau kaip penkis mėnesius trukusios misijos Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS). Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ kosmonautas Aleksandras Misurkinas ir amerikiečiai Markas Vande Hei (Markas Vande Hėjus) bei Joe Acaba (Džo Akaba) 2 val. 31 min. Grinvičo (4 val. 31 min. Lietuvos) laiku nusileido stepėje į pietryčius nuo Džezkazgano miesto vidurio Kazachstane.
Rusija „be trikdžių“ iškėlė 11 palydovų
Rusija ketvirtadienį sėkmingai iškėlė 11 palydovų iš savo naujojo Rytų (Vostočnyj) kosmodromo, pranešė šalies kosmoso agentūra „Roskosmos“. Tai buvo jau trečias raketos paleidimas iš Tolimuosiuose Rytuose įsikūrusio kosmodromo. Vis dėlto ankstesni paleidimai iš tos aikštelės pasibaigė nesėkme. Ankstų ketvirtadienį raketa „Sojuz“ iškėlė du savo Žemės stebėjimo palydovus ir dar devynis JAV ir Vokietijos palydovus.
Tarptautinėje Kosminėje Stotyje – panika: kosmonautas gali nebegrįžti į Žemę?
Gyvenimas kosmose yra visiškai kitoks nei ant Žemės. Nėra viršaus ir apačios, grindų ar lubų. Neįmanoma atsisėsti, atsistoti ar atsigulti. Neveikiami įprastos gravitacijos keičiasi žmonių kūnai - šių procesų stebėjimas yra viena iš Tarptautinės Kosminės Stoties misijų. Visgi, niekas japonų astronautas Norishige Kanai pastebėjo tokius pokyčius, kurie jį nejuokais išgąsdino - pamanė, kad nebegalės sugrįžti į Žemę. Norishige Kanai paskelbė, kad kosmose paaugo maždaug 9 centimetrus.
Rusijos raketa nešėja nepasiekė numatytos orbitos
Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“ antradienį pranešė, kad jos paleistos raketos viršutinė pakopa, turėjusi iškelti meteorologijos palydovą ir keletą kitų aparatų, nepasiekė numatytos orbitos ir veikiausiai nukrito Atlanto vandenyne. Šis incidentas tapo nauju smūgiu virtinei nesėkmių pastaruoju metu sukrėstai šalies kosmoso programai. Raketa „Sojuz“, nešusi palydovą „Meteor M“, pakilo antradienį 14 val. 41 min. vietos (7 val. 41 min.
Į TKS išskrido raketa su trimis astronautais
Raketa „Sojuz“ su veterane amerikiete astronaute, kosmoso naujoku prancūzu ir rusų kosmonautu penktadienį išskrido į Tarptautinę kosminę stotį (TKS). NASA astronautė Peggy Whitson, rusas Olegas Novickis ir prancūzas Thomas Pesquet iš Rusijos kosmodromo Kazachstane pakilo kaip planuota – penktadienį 2 val. 20 min. vietos (ketvirtadienį 22 val. 20 min. Lietuvos) laiku. Erdvėlaivis sėkmingai įskriejo į orbitą aštuoniomis minutėmis vėliau, o su TKS jis susijungs po dviejų dienų.
Rusijos šantažas Prancūzijai dėl „Jukos“: nebetieks raketų
Rusijos kosmoso agentūra („Roskosmos“) perspėjo nutrauksianti raketų nešėjų „Sojuz“ tiekimą Prancūzijos „Arianespace“, jei nebus grąžinti 300 mln. eurų, kurie Prancūzijoje areštuoti teismo, tiriančio „Jukos“ bylą, nurodymu, rašo „Le Echos“. „Mes negauname pinigų, kuriuos „Arianespace“ privalo sumokėti už mūsų darbą. Nėra pinigų – nėra prekės. Mes veltui nedirbsime. Todėl nieko ir netieksime“, – „Roskosmos“ atstovą cituoja Prancūzijos laikraštis.
Erdvėlaivis „Sojuz“ sėkmingai pakilo, skraidindamas tris naujus TKS įgulos narius
Trys astronautai Rusijos erdvėlaiviu „Sojuz“ trečiadienį paryčiais sėkmingai pradėjo skrydį į Tarptautinę kosminę stotį, kurią turėtų pasiekti po dviejų dienų. Raketa startavo numatytu laiku iš Baikonūro kosmodromo Kazachstano stepėse 4 val. 37 min. Grinvičo (7 val. Lietuvos) laiku, skraidindamas Rusijos kosmonautą Sergejų Volkovą, Kazachstano Aidyną Aimbetovą ir Danijos astronautą Andreą Mogenseną. „Įgula jaučiasi gerai; laive viskas tvarkoje“, – pranešė skrydžių valdymo centras Baikonūre.
Rusijos erdvėlaivis po sėkmingo starto atskraidino į TKS tris naujus įgulos narius
Rusijos erdvėlaivis, skraidinantis tris astronautus iš Rusijos, Japonijos ir JAV, ketvirtadienį susijungė su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), praėjus mažiau negu šešioms valandoms po sėkmingo raketos starto, parodė NASA televizija. Erdvėlaivį „Sojuz TMA-17M“, kuriame buvo rusas kosmonautas Olegas Kononenka, JAV astronautas Kjellas Lindgrenas ir japonas Kimiya Yui, nešanti raketa riaumodama pakilo į padangę iš Rusijos Baikonūro kosmodromo Kazachstano stepėse trečiadienį 21 val. 2 min.
Trys TKS įgulos nariai grįžo į Žemę
Du Rusijos kosmonautai ir amerikietis astronautas grįžo į Žemę kosminėje kapsulėje „Sojuz“ po šešių mėnesių darbo Tarptautinėje kosminėje stotyje. Jelena Serova, Aleksandras Samokutiajevas ir Barry Wilmore'as (Baris Vilmoras) anksti ketvirtadienio rytą nusileido snieguotoje Kazachstano stepėje. „42-osios ekspedicijos įgula grįžo į Žemę“, – NASA televizijos komentatorius Robas Naviasas (Robas Naviasas) sakė per to įvykio tiesioginę transliaciją JAV kosminės agentūros kanalu.
Dainius Pavalkis ir Saulius Skvernelis: kratos mokyklose buvo reikalingos
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis bei vidaus reikalų ministras, buvęs policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis policijos kratas Vilniaus mokyklose mano buvus reikalingas. „Veiksmai tose mokyklose - tai čia yra tyrėjų darbas, tik visada jautru, kada kokie nors veiksmai atliekami mokyklose. Aš tikiuosi, kad nebuvo peržengtos tos etikos ir mokinių gąsdinimo ribos barjeras.
Šaulių stovyklos turi pakeisti Rusijos karines stovyklas
Lietuva gali pasiūlyti alternatyvų Rusijoje rengiamoms karinėms stovykloms, į kurias, kaip paaiškėjo, iki šiol vykdavo Lietuvos rusakalbiai moksleiviai, trečiadienį sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su Krašto apsaugos ministerija ir Leituvos šaulių sąjunga.
Į kosminę stotį atvyko pirmoji Italijos astronautė
Rusijos erdvėlaivis „Sojuz“, tarp kurio įgulos narių buvo pirmoji į kosmosą pakilusi Italijos astronautė, saugiai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi, pranešė JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA). Kosminis aparatas „Sojuz TMA-15M“, skraidinantis Samanthą Cristoforetti (Samantą Kristoforeti) kartu su Rusijos kosmonautu Antonu Škaplerovu ir amerikiečiu astronautu Terry Virtsu (Teriu Virtsu), atvyko į orbitinę laboratoriją pirmadienį 2 val. 49 min. Grinvičo (4 val.
Trys TKS įgulos nariai grįžo į Žemę
Trys Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos nariai, praleidę orbitoje 165 dienas, pirmadienį Rusijos erdvėlaivio „Sojuz“ kapsule grįžo į Žemę, pranešė JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA). TKS vadas Rusijos kosmonautas Maksimas Surajevas, amerikietis astronautas Reidas Wisemanas (Reidas Vaismanas) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) kosmonautas vokietis Alexander'as Gerstas (Aleksandras Gerstas) nusileido pirmadienį 3 val. 58 min. Grinvičo (5 val. 38 min.
VSD: apie rusų moksleivių įtraukimą į sukarintas stovyklas perspėjame nuolat
Valstybės vadovai bei Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) yra nuolat informuojami apie moksleivių dalyvavimą ideologizuotuose renginiuose, sako Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovas.
Į TKS išskrido Rusijos kosminis laivas su pirmąja kosmonaute per 17 metų
Rusijos kosminis laivas "Sojuz", kurio įgulą sudaro vienas JAV astronautas ir du rusų kosmonautai, įskaitant pirmąją per pastaruosius 17 metų kosmonautę, sėkmingai startavo penktadienį, pranešė Rusijos skrydžių valdymo centras. Kosminis laivas "Sojuz TMA14M" pakilo 0 val. 25 min. Maskvos (ketvirtadienį 23 val. 25 min.
Trys astronautai kapsule „Sojuz“ saugiai sugrįžo į Žemę
Kosminė kapsulė „ Sojuz“ su trimis astronautais, tarp jų rusu ir amerikiečiu, saugiai sugrįžo į Žemę - tai buvo pirmasis toks nusileidimas po to, kai dėl Ukrainos krizės smarkiai pašlijo Rusijos ir Vakarų santykiai. Į Žemę sugrįžo japonas Koichi Wakata (Koičis Vakata), tapęs pirmuoju Japonijos astronautu, vadovavusiu Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulai, taip pat amerikietis astronautas Rickas Mastracchio (Rikas Mastrakijas) bei rusų kosmonautas Michailas Tiurinas.
NASA sustabdė bendradarbiavimą su Rusija
NASA dėl Ukrainos krizės nutraukė visus ryšius su Rusija, išskyrus bendradarbiavimą Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS), trečiadienį pranešė pati JAV kosmoso agentūra. „Atsižvelgdama į Rusijos tęsiamą Ukrainos suverenumo ir teritorinio vientisumo pažeidimą, NASA sustabdo daugumą savo esamų susitarimų su Rusijos Federacija“, – sakoma NASA pareiškime. „Tačiau NASA ir „Roskosmos“ toliau dirbs drauge, kad išlaikytų saugų ir nenutrūkstamą Tarptautinės kosmoso stoties darbą“, – nurodoma jame.
Žemės orbitoje atsidarys kosminis viešbutis
Rusijos bendrovė „Orbital Technologies“ pranešė Žemės orbitoje statysianti pirmąjį komercinį viešbutį, skirtą kosminiams turistams, skelbia „Wonderfulengineering.com“. Jis pirmuosius klientus priims nuo 2016 metų. Turtingiems nebereikės ilgai sukti galvą, kur rasti atostogoms itin egzotišką, jaudinamą, atokią ir labai privačią vietą: po kelerių metų „Orbital Technologies“ jau galės tokią pasiūlyti.
Erdvėlaivis „Sojuz“ po neįprastai trumpo skrydžio prisijungė prie TKS
Iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane pakilęs erdvėlaivis „Sojuz“ po šešių valandų skrydžio sėkmingai prisijungė prie Tarptautinės kosminės stoties (TKS), skelbia BBC. Tai pirmoji įgula, pasiekusi TKS trumpesniu keliu, kurį sudarė tik keturios orbitos. Įprastai skrydis rusų erdvėlaiviu trunka dvi dienas.
Į kosminę stotį pakilo du rusų kosmonautai ir amerikietis
Į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) antradienį pakilo du rusų kosmonautai Olegas Novickis ir Jevgenijus Tarelkinas bei amerikietis Kevinas Fordas (Kevin Ford). „Sojuz“ laivas startavo Baikonūro kosmodrome Kazachstane, praneša agentūra AFP.
Kosminis laivas su TKS turėtų susijungti ketvirtadienį 14.35 val. Vidurio Europos vasaros laiku. Minėtiems rusų kosmonautams tai yra pirmasis skrydis į orbitą, o K. Fordas jau dirbo stotyje 2009-aisiais.
Britų atlikėja S. Brightman skris į kosmosą
52 metų britų atlikėja Sarah Brightman ketina tapti pirmąja garsenybe, kuri kaip kosmoso turistė skris į Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Ji jau gavo rusų kosmonautikos agentūros „Roskosmos“ pritarimą ir ketina leistis į kelionę po 2013 metas planuojamo koncertinio turo, trečiadienį spaudos konferencijoje Maskvoje pareiškė S. Brightman. Apie išlaidas ji nieko nepasakė.
Prieš 11 metų amerikiečių verslininkas Dennis Tito sumokėjo 20 mln. dolerių (16 mln. eurų) ir tapo pirmuoju kosmoso turistu.
TKS astronautai sėkmingai nusileido Kazachstane
Rusijos erdvėlaivis su trimis Tarptautinės kosminės stoties (TKS) astronautais pirmadienį sėkmingai nusileido Kazachstano stepėse.
Rusijos kosmonautai Genadijus Padalka ir Sergejus Revinas bei JAV astronautas Džozefas Akaba (Joseph Acaba) su "Sojuz" kapsule ant žemės nusileido 5.52 val. Lietuvos laiku. Įgula kosminėje stotyje praleido 125 dienas.
Šiuo metu TKS esanti kita trijų žmonių įgula ten nuvyko gegužę. Spalį prie jų prisijungs dar trys astronautai.
Kosminis laivas „Sojuz“ prisijungė prie TKS
Rusijos kosminis laivas „Sojuz“ antradienį prisijungė prie Tarptautinės kosminės stoties (TKS), informuoja „RIA Novosti“.
„Prisijungimas vyko automatiniu būdu numatytu laiku pagal nurodymus iš Žemės“, – teigė misijų kontrolės atstovas.
Erdvėlaivio įgulos nariai – Rusijos veteranas Jurijus Malenčenka, JAV nacionalinės aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) kosmonautė Sunitia Williams ir Japonijos astronautas Aikihiko Hoshide stotyje prisijungs prie trijų ten jau esančių kosmonautų.
Rusijos „Sojuz“ – pakeliui į Tarptautinę kosmoso stotį
Rusijos kosminis laivas „Sojuz“ su trimis įgulos nariais pakilo į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS), praneša BBC.
Kosminis laivas „Sojuz“ su Rusijos, Japonijos ir JAV astronautais iš Kazachstano Baikonuro kosmodromo pakilo sekmadienį.
Su TKS raketa turėtų susijungti ankstų rytą antradienį.
Pranešama, kad pakilimas buvo sėkmingas.
Kazachstanas stabdo rusų palydovų paleidimą
Rusams teks atšaukti tris planuotus palydovų paleidimus iš Baikonūro kosmodromo, mat tam pasipriešino Kazachstanas. Toks žingsnis žengtas kilus nesutarimams dėl zonos, kurioje krenta raketų nuolaužos. Pirmosios „Sojuz“ raketų, turėjusių iš viso iškelti septynis palydovus, pakopos turėjo nukristi srityje virš šiaurės Kazachstano, kuri tik retkarčiais naudojama kaip nuolaužų numetimo zona, praneša naujienų agentūra AFP.
Paskelbta nauja privataus kosminio laivo skrydžio skrydžio į TKS data
Pirmasis privatus automatinis kosminis laivas „Dragon“, turintis susijungti su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), bus paleistas į kosmosą gegužės 19 dieną, pranešė jo gamintoja JAV bendrovė „SpaceX“.
Į Žemę „Dragon“ turėtų sugrįžti gegužės 22 dieną, sakoma bendrovės pranešime. Tai jau nebe pirmas kartas, kai atidedamas „Dragon“skrydis į TKS.
Į Žemę grįžo trys TKS kosmonautai
Po beveik šešių kosmose praleistų mėnesių į Žemę grįžo du rusų kosmonautai ir vienas JAV astronautas. „Sojuz“ kapsulė penktadienį 13:45 val. Vidurio Europos vasaros laiku nusileido Kazachstano stepėje.
Iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) į Žemę grįžo rusai Antonas Škaplerovas ir Anatolijus Ivanišinas bei amerikietis Danas Burbankas. Tai buvo paskutinis tokio tipo „Sojuz“ kapsulės nusileidimas. Ateityje kapsulę pakeis techniškai pažangesnė jos versija.
TKS jau 12 metų yra nuolat gyvenama.
Į kosmosą kils nauja Europos raketa
Šiandien iš Europos kosmoso agentūros (ESA) kosmodromo Prancūzijos Gvianoje į kosmosą turėtų pakilti naujoji ESA raketa „Vega“.
Pranešama, kad pirmasis „Vega“ VV01 pavadintos raketos skrydis prasidės tarp 10.00 ir 12.00 val. GMT laiku. Raketa pakils iš Kuru kosmodromo Prancūzijos Gvianoje, esančios Pietų Amerikoje, tarp Karibų jūros, Brazilijos ir Surinamo.
Keturių pakopų raketa „Vega“ yra maždaug 30 metrų aukščio, 3 metrų pločio, sveria 137 tonas.
Rusija atidės planuotus žmonių skrydžius į TKS
Rusija dėl techninių „Sojuz“ kosminio laivo problemų ketina atidėti kitus du planuotus astronautų skrydžius į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).
Šaltinis rusų naujienų agentūrai „Interfax“ teigė, kad „Sojuz TMA-04M“ laivas prieš planuotą kovo 30 dienos skrydį nepraėjo slėgio kameros bandymų, taigi skrydį teks atidėti iki balandžio vidurio ar pirmosios gegužės pusės.
„Ši grįžimo į atmosferą kapsulė negali būti naudojama pilotuojamiems skrydžiams“, – teigė šaltinis.
„Roskosmos“ : Marso zondas sekmadienį nukris į vandenyną
Rusų Marso zondas „Phobos-Grunt“ šios savaitės pabaigoje nukris į Indijos vandenyną į vakarus nuo Džakartos.
Tokias prognozes trečiadienį pateikė Rusijos kosmoso agentūra, nurodžiusi galimą įstrigusio savo Marso zondo trajektoriją, praneša naujienų agentūra AFP.
„Prognozuojamas langas, kai „Phobos-Grunt“ nuolaužos nukris į Žemę, yra tarp sausio 14 ir 16 dienos, o centrinis taškas – sausio 15-oji, 13.18 val. Maskvos laiku (11.18 val.
Naujausias „Sojuz“ skrydis buvo sėkmingas
Praėjus penkioms dienoms po nepavykusio pakilimo Rusijos „Sojuz“ raketa į orbitą sėkmingai iškėlė šešis JAV palydovinio ryšio bendrovės palydovus, skelbia BBC.
„Sojuz“ raketa trečiadienį pakilo iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane. Po valandos ir 40 minučių visi šeši JAV palydovinių telefonų bendrovės „Globalstar“ palydovai buvo atskirti nuo raketos ir atsidūrė Žemės orbitoje.
Iš karto po pakilimo praeitą penktadienį kita „Sojuz“ raketa sprogo. Pranešama, kad jos dalys nukrito Sibire.
Pirmasis privatus kosminis laivas į TKS atvyks vasarį
NASA pranešė, kad privačios JAV bendrovės „SpaceX“ kosminis laivas „Dragon“ vasario mėnesį pirmą kartą susijungs su Tarptautine kosmine stotimi (TKS).
Tai bus antrasis „Dragon“ kosminio laivo skrydis.
„Sojuz“ kapsulė sėkmingai nusileido Kazachstane
Rusijos kosminio laivo „Sojuz“ kapsulė su trimis Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos nariais antradienį sėkmingai nusileido Kazachstane.
Apie tai praneša BBC.
JAV astronautas Mike Fossumas, japonas Satoshi Furukawa ir rusas Sergejus Volkovas TKS praleido 165 dienas. Trečiadienį į stotį jų pakeisti atvyko du rusai Anatolijus Ivanišinas ir Antonas Škaplerovas bei amerikietis Danas Burbankas. Reklama
„Sojuz“ kapsulė sėkmingai nusileido Kazachstano stepėse 8.27 val.