sodinimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sodinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sodinimas“.
Prieš žiemą padarykite tai rožėms: atsidėkos įspūdingai
Ruduo yra puikus metas sodinti rožes, tačiau norint, kad jos pavasarį džiugintų vešliais ir sveikais žiedais, būtina atsižvelgti į kelis svarbius dalykus. Daugelis sodininkų siekia, kad jų rožynas būtų pilnas žavesio, o šaltasis sezonas nepakenktų įdėtoms pastangoms.
Taigi, kaip sodinti rožes rudenį, kad jos sėkmingai peržiemotų? Štai keli naudingi patarimai.
Pasirinkite tinkamą sodinimo laiką
Ruduo yra idealus metas sodinti rožes, tačiau labai svarbu nepavėluoti.
Atskleidė, kada sodinti česnakus: nepraleiskite progos
Sodinti česnakus žiemai – svarbi užduotis tiems, kurie nori pavasarį ir vasarą džiaugtis sveiku ir gausiu derliumi. Tinkamai pasirinktas laikas sodinimui padeda česnakams įsitvirtinti dirvoje ir pasiruošti šaltajam metų laikui.
Remiantis tyrimų rezultatais, prieš prasidedant žiemai česnako skiltelė turėtų turėti 12-18 šaknų, kurių ilgis 5-10 cm.
Atskleidė sodinimo dienas
Šiam šaknų sistemos išsivystymui reikia maždaug 35-45 dienų.
Ragina dabar sodinti šiuos augalus sode: rezultatas nustebins
Rugsėjis – tinkamiausias laikas tvarkyti senus gėlynus ir formuoti naujus. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip prižiūrėti augalus, ir patarsime, kaip pasiruošti žiemai.
Šis laijas yra pats tinkamiausias susitvarkyti senuosius gėlynus bei formuoti naujuosius.
Sodinimas ir tręšimas
Rugsėjo pradžioje sodinkite narcizus, hiacintus ir krokus, o paskutinį mėnesio dešimtadienį – tulpes. Vėliau pasodinti nespėja įsišaknyti, sunkiau žiemoja.
Ragina dabar sodinti šiuos augalus: atsidėkos grožiu ir derliumi
Ruduo Lietuvoje – puikus metas ne tik grožėtis spalvingais lapais, bet ir imtis sodo darbų. Jei svarstote apie naujų vaismedžių ar vaiskrūmių sodinimą, tai gali būti idealus laikas pradėti.
Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti tinkamai ir užtikrinti, kad jūsų sodas klestėtų daugelį metų.
Kodėl verta sodinti rudenį?
Vaismedžių ir vaiskrūmių sodinimas rudenį turi daugybę privalumų.
Ragina šioje vietoje sodinti braškes: užaugs daug skanesnės
Ruduo – tai puikus metas sodinti braškių daigus, siekiant gausaus derliaus kitais metais. Tinkamai pasirinktos veislės ir paruošta dirva gali užtikrinti skanias braškes, kurios anksti pavasarį pradės augti ir džiugins uogomis.
Naujienų portalui tv3.lt ūkininkas, „Rito Kvietkaus braškių ūkio“ savininkas Ritas Kvietkus atskleidžia, kokie braškių daigai yra geriausi sodinti rudenį ir kaip paruošti dirvą rudenį.
Pasėkite tai po bulvių darže: rezultatas nustebins
Surinkus bulves darže, lysvės lieka tuščios. Kai kurie daržininkai iš rudens ant jų atveža mėšlo ir jas suaria, kad paruoštų juodžemį pavasariniam sodinimui.
Tačiau yra ir kitas būdas: sklypą galima apsėti sideratais. Kas tai yra ir ką jos duoda, ką ir kada sėti sideratais.
Ką sėti nuėmus bulvių derlių
Pirmiausia supraskime, kas yra sideratai.
Atskleidė geriausią laiką sodinti braškes: kiti to nežino
Būna atvejų, kai pavasarį tiesiog nėra laiko pasodinti braškių: darbas, didelis užimtumas, ligos. Arba būna sunku rasti tinkamų daigų. Todėl kyla klausimas, kaip sodinti braškes rugpjūtį? Tiesą sakant, tai vienintelis laikas, kai dar galite tai padaryti. Tačiau sodininkai sako, kad braškes galima sodinti iki rugsėjo 15 dienos!
Mes jus raginame jau pradėti sodinti braškes, ypač jei esate pradedantysis sodininkas.
Padarykite tai savo begonijoms: sukraus nematytą skaičių žiedų
Ką renkatės: kambarinių begonijų egzempliorius su įspūdingo dekoratyvumo lapais ar kelis mėnesius žydinčias lauko begonijas? Kaip jau galite numanyti, begonija patiks kiekvieno skoniui ir tiks įvairiems poreikiams patenkinti, nes tarp įvairių gėlių rūšių, jų veislių pasiūla yra viena iš gausiausių.
Šios gėlės nesudėtingai prižiūrimos, lengvai dauginamos ir auginamos įvairiose namų bei lauko vietose.
Padarykite tai alyvoms sode: kitąmet sukraus dvigubai žiedų
Alyvos (Syringa) – lapuočių krūmai, kurie žydi rausvais, baltais arba violetiniais žiedais. Vienas iš neabejotinų ženklų, kad pavasaris jau atėjo, yra prasidėjęs nuostabus ir kvapnus alyvų žydėjimas. Šių augalų žiedų kekės yra su keturlapiais žiedeliais ir žydi balandžio arba gegužės mėnesį. Alyvos gali užaugti 2-4 m aukščio, priklausomai nuo rūšies.
Alyvos yra plačiai paplitęs augalas visoje Lietuvoje, kurias galima pamatyti tiek miškuose, tiek miestų parkuose ar gatvėse.
Ragina šį augalą pasodinti savo sode: užburs įspūdingu reginiu
Alūnė – tarsi išsipildžiusi sodininko svajonė: itin dekoratyvūs ir spalvingi jos lapai padeda sukurti nuostabias mozaikas ant žalio žemės kilimo. O į dangų kylančios žiedų „šluotelės“ leidžia sukurti tūkstančius derinių su kitais augalais.
Tai gėlės „be kaprizų”, lengvai prižiūrimos, todėl bet kurią gėlyno dalį gali paversti į kvapą gniaužiančią spalvų oazę.
REKLAMA
REKLAMA
Prie šilauogių pasodinkite šiuos augalus: derliaus nespėsite skaičiuoti
Prasidėjus pavasariniam darbymečiui, dažnai atsiranda noras pokyčiams sode. Vieni sodininkai keičia augalus vietomis, kiti – mugėse ieško, ką gi naujo būtų galima pasisodinti ir auginti. Tačiau svarbu ne tik, ką auginti, bet ir kokie augalai geriausiai auga vieni šalia kitų ar net kenkia vieni kitiems. Šiame straipsnyje gvildename klausimą, ką sodinti šalia šilauogių, kad šios derėtų ir duotų gausų derlių.
Tinkamai pasirinkus kaimyninius augalus, jūsų šilauogės, tikėtina, duos gausesnį derlių.
Lietuviai parduotuvėse šluoja šias prekes: pasakė, kodėl
Šių metų tikslas – kvapnus ir sultingas pomidorų derlius? Nieko nelaukite – būtent kovas laikomas geriausiu metu pradėti pomidorų daiginimo darbus ir taip sutaupyti.
Patiems pasisėjus sėklų, atšilus orams nereikės pirkti pomidorų daigų. Kad pomidorų sėja jau pačiame įkarštyje, rodo ir pardavimų skaičiai, pastebi Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tradiciškai būtent pomidorų sėklos tampa vienomis paklausiausių prasidėjus pavasarinei sėjai.
Šilauogės sukraus neregėtą derlių: rašykitės šiuos patarimus
Daugelis lietuvių šiuo metu yra pamėgę gardžias uogas – šilauoges. Tačiau ne vienas padaro kelias esmines klaidas, kuomet bando jas užsiauginti savo ūkyje. Apie jas papasakojo ir patarimais laidoje „Svajonių ūkis“ pasidalijo dr. Algirdas Amšiejus ir dr. Elena Survilienė.
Sodininkystės ekspertai atskleidė, kiek drėgmės reikia šilauogėms, kodėl jų lapeliai ruduoja ir išdavė auksinius patarimus, kaip auginti šilauoges, kad sulauktumėte puikaus derliaus.
Ekspertė išvardijo geriausias agurkų veisles: rašykitės iš karto
Artėjant pavasariui ir šiltiems orams, sodininkai jau pradeda galvoti apie tai, kokias daržoves vertėtų šį sezoną pasisodinti savo šiltnamiuose ir daržuose. Tam, kad vasarą džiugintų geras derlius, jau iš anksto reikia žinoti, kokias daržovių veisles reikia įsigyti. Parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė šį kartą patarė, kokios yra derlingiausios agurkų veislės bei kaip jomis rūpintis.
Šie augalai žiemą pagyvins jūsų balkoną ar terasą: jie žaliuoja ištisus metus
Žiema – laikino vazoninių ir sodo augalų žūties metas, tačiau tai nereiškia, kad turime jų visiškai atsisakyti. Kai kurios augalų rūšys gali atlaikyti žemą temperatūrą ir suteikti balkonui spalvų pilkomis ir niūriomis dienomis.
Visžaliai lapuočių krūmai labai patinka sodininkystės gerbėjams. Tai tikrai nestebina, nes jie auga ištisus metus. Šie augalai nebijo šalčių, todėl juos net žiemą galima auginti lauke.
Padarykite tai braškėms prieš žiemą: kitąmet sukraus didelį derlių
Jei šiemet braškių derlius buvo gausus, tikėtina, kad to paties tikitės ir kitais metais. Sužinokite, kaip paruošti braškes žiemojimui, kad jų derlius būtų tikrai didelis.
Jei tinkamai patręšite braškes prieš žiemą, kitais metais tikrai sulauksite didelio braškių derliaus. Be to, tai padės joms lengviau ištverti žiemą.
Kai oro temperatūra nukrenta, braškėms reikia kalio, kuris padeda braškėms žiemoti ir sustiprina ląstelių membranų sieneles.
Įspėja sodininkus: padarykite tai dabar
Šiltą rudenį iki spalio vidurio dar žydi ir akį džiugina jurginai, kardeliai, galtonijos, rudeniniai astrai, saulainės, ratiliai, vėlyviai, ankstyvosios chrizantemos, rožės, raganės, stambažiedės ląstūnės. Dar žalia veja, paryškinanti kitų augalų spalvas, formą. Todėl teks pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus.
Nušienaukite veją, nes po lietaus ji gan sparčiai auga. Vidurdienį, nukritus rasai, rinkite vienmečių gėlių sėklas.
Atskleidė, kada geriausia sodinti česnakus: nepavėluokite
Česnakas (lot. Allium sativum) – daugiametis žolinis augalas, priklausantis svogūnų (lot. Allioideae) pošeimiui. Populiariausias česnakų skirstymas yra pagal sodinimo laiką – žieminiai ir vasariniai česnakai. Žieminiai česnakai yra derlingesni nei vasariniai, jų skiltelės ir galvos didesnės, sunoksta anksčiau – nuo 2 savaičių iki mėnesio, tačiau įprastomis sąlygomis laikosi trumpiau, iki sausio–vasario mėnesių.
Ragina pasodinti šiuos augalus savo sode: apdovanos įspūdingais žiedais
Žalieji sodo kampeliai vis dažniau puošiami dekoratyviniais augalais ir krūmais, kurių pasirinkimo įvairovė šiuo metu itin didelė. Tiesa, svarbu nepasimesti augalų gausoje ir jų formą, spalvą, žydėjimo laiką vertėtų derinti prie kitų greta augančių augalų.
Arboristai metai iš metų pataria, kad renkantis sodinukus svarbu atsižvelgti į jų kilmę. Medžių ir krūmų sodinukus geriausia rinktis išaugintus Lietuvoje, o ne iš šiltesnio klimato šalių, tokių kaip Nyderlandai, Vokietija.
Jokiu būdu viržių nelaikykite šioje vietoje: nuvys iš karto
Viržių pasirodymas balkonuose, soduose ir miškuose yra ženklas, kad ruduo jau visai čia pat.
Nors orai dar ir išties vasariški, lietuviai vis dažniau šiuos spalvingus ir jaukius augalus iš parduotuvių nešasi namo, pastebi Vaida Budrienė, „Iki“ komunikacijos vadovė. Pasak jos, tai geras pasirinkimas, mat viržiai yra pigi ir nepretenzinga puošmena. O jeigu laikysite juos tinkamoje vietoje ir patręšite virtuvėje jau turimu produktu, jie džiugins ir gerokai ilgiau.
Ragina svogūnus sodinti jau dabar: paaiškino, kodėl
Jei norite sulaukti ankstyvo svogūnų derliaus, rekomenduojame išbandyti rudenines svogūnų veisles ir pasisodinti sodinukų jau dabar.
Svogūnai laiškus pradės leisti jau tirpstant sniegui. Rudeniniai svogūnų sodinukai gali būti auginami bet kokio tipo dirvožemyje ir yra tinkami trumpam laikui sandėliuoti. Priklausomai nuo orų sodinukai sodinami rugsėjį-spalį, o derlius imamas – birželį – liepą.
Pasakė geriausią svogūnų trąšą: derlius padvigubės
Svogūnai ne tik įvairius patiekalus praturtina puikiu skoniu ir kvapu, bet pasižymi ir stebinančia nauda organizmui. Ne be reikalo juos rasite kone kiekviename darže šalyje – o kad daržovės augtų sveikos ir derlingos, verta prisiminti kelias taisykles.
Pavyzdžiui, nuo seno manoma, kad gegužės 8–oji yra būtent ta diena, kai reikia imtis šių populiarių daržovių sodinimo. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad lietuviai tam ruošiasi iš anksto.
Protėviai darže pirmiausia sėdavo morkas: štai, kodėl taip darydavo
Balandžio 25 dieną nuo senų senovės lietuviai pradėdavo dirbti daržus. Pirmiausia tradiciškai būdavo sėjamos morkos. Morkų lysvių gale būdavo įbedamas kuolas, kad morkos augtų tiesios ir didelės.
Atėjus krikščionybei, ši diena sutapatinta su Šv. Morkaus varduvėmis. Šv. Morkus – vienas iš Naujojo Testamento Evangelijų rašytojų. Pasakojama, kad jis buvęs apaštalo Petro palydovas ir vertėjas. Jis krikštijęs pagonis, buvo persekiojamas ir už tai nužudytas.
Padarykite tai savo hortenzijoms: sukraus neregėtą skaičių žiedų
Hortenzijas daugelis pamilo dėl jų švelniai rožinių, melsvų ir baltų žiedų, kurie pražysta vasaros viduryje arba pabaigoje. Yra daugybė skirtingų rūšių – nuo didžialapių iki šluotelinių. Ekspertė pasidalino patarimais, kaip auginti ir prižiūrėti šiuos nuostabaus grožio augalus.
Populiariausia rūšis, pasak Karališkosios sodininkystės draugijos (RHS), yra laipiojančios hortenzijos, kurios yra itin atsparios ir nelepios, rašo express.co.uk.
Atėjo metas persodinti kambarines gėles: išdavė auksinius patarimus
Pavasaris yra tinkamiausias metas pasirūpinti savo augalais ir juos persodinti. Tačiau neskubėkite raitotis rankovių – augalų žinovai pataria gerai pasiruošti ir dalijasi keliomis gudrybėmis, kurios padės džiaugtis sveikomis ir gražiomis kambarinėmis gėlėmis.
Beje, pavasarinių augalų rasti jau galima ir parduotuvių lentynose. Anot Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, jų kainos prasideda vos nuo euro.
Atskleidė geriausią laiką sodinti avietes: nepraleiskite progos
Profesionalai siūlo avietes sodinti rudenį, nes esant +4 °C temperatūrai šie augalai dar vegetuoja ir spėja prigyti. Vazonėliuose augintus sodinukus galima sodinti visą šiltąjį sezoną.
Avietes geriausia sodinti saulėtose, nuo vėjų apsaugotose vietose – prie tvorų ar sienų. Ypač gerai avietės auga dirvoje, kurioje anksčiau derėjo agurkai, morkos, burokėliai.
Vilniuje rengiama rudeninė sodinimo talka
Šeštadienį Vilniaus miesto savivaldybė organizuoja rudeninę sodinimo talką.
Ji vyks netoli savivaldybės – Šeimyniškių gatvėje bei dalyje Žirmūnų gatvės.
Planuojama pasodinti per 4100 krūmų: lanksvų, kalninių serbentų, ligustrų, sedulų, sausmedžių, sidabrakrūmių, karpytalapių stefanandrų, forsitijų ir kt. Taip pat vijokliais bus apželdinta Vilniaus lopšelio-darželio „Pipiras“ tvora, pranešė sostinės Rinkodaros ir komunikacijos skyrius.
Atskleidė, kada nuimti bulvių derlių: išduos 2 ženklai
Bulvė yra pagrindinė daržovė, be kurios neįsivaizduojame savo kasdienybės ištisus metus. Laimei, ją yra be galo lengva užsiauginti ir savo namų darže. Sužinokite, ką reikia žinoti pradedant kasti ankstyvąsias bulves ir sėti naujas sėklas.
Džiugi žinia ta, kad bulves galima sodinti ištisus metus, o pirmąsias ankstyvąsias bulves galima pradėti kasti net ir kovo mėnesį.
Padarykite tai savo petunijoms: sukraus džiuginantį skaičių žiedų
Subtilios ir grakščios petunijos puošia bet kurį sodą ar kiemą. Šios gėlės gražiai atrodo gėlyno pakraščiuose ar sodo viduryje. Garbanotosios petunijos, pasodintus į vazonus, taip pat gali papuošti ir sienas ar balkonus. Nors ši gėlė yra gana reikli dirvožemiui, tačiau nepretenzinga priežiūrai, o ir žydi iki pat žiemos šalnų.
Dažniausiai petunijos sėklos yra sodinamos ne anksčiau vasario mėnesio pabaigos, kuomet jau dienos būna pakankamai pradėjusios ilgėti.
Jokiu būdu nesodinkite česnakų šioje vietoje: nesakykite, kad neįspėjo
Ar galima česnakus sodinti gegužę ar geriau balandį, taip pat kaip užauginti gausų derlių? Sodininkai česnakus sodina du kartus per metus, todėl kultūra vadinama „vasarine“ ir „žiemine“.
Vasariniai česnakai yra švelnesnio skonio, geriau išsilaiko, jie mažiau pažeidžiami kenkėjų, rečiau serga vegetacijos metu, rašo unian.net.
Kaip pasiruošti česnakų sodinimui
Pavasarį pasodinti česnakus pavyksta net nepatyrusiam sodininkui. Norint gauti gerą derlių, reikia atsižvelgti į tam tikras subtilybes.
Pasakė, kuriuo paros metu negalima laistyti pomidorų: įsidėmėkite
Atėjo pomidorų auginimo laikas – nuo liepos iki rugsėjo sodininkai skins ryškiaspalvių daržovių derlių. Tačiau visų pirma reikia pomidorus teisingai užauginti – antraip gero derliaus tikėtis neverta. Tai reiškia, kad ir laistyti juos reikia tinkamai.
Bet kaip dažnai reikia laistyti pomidorus?
Ekspertai teigia, kad pomidorams labai padeda jų laistymas tam tikru dienos metu.
Kapuose sodinkite šias gėles Motinos dienai: ekspertės patarimai pravers
Artėjanti Motinos dienai, į kapines suplūsta daugelis Lietuvos gyventojų, kurie prieš šventinę dieną tradiciškai atvyksta aptvarkyti artimųjų kapų. Dauguma jų šluoja, renka, valo ir sodina įvairiausius sodinukus, taip bandydami sukurti harmoningą ir deramą kapo dizaino vaizdą. Apie tai, ką reikėtų žinoti, prieš sodinant į kapus gėles bei kokias klaidas dažniausiai daro žmonės, tv3.lt naujienų portalui papasakojo apželdinimo žinovė ir kursų „Geltonas karutis“ autorė Lina Liubertaitė.
Išdavė, kaip geriausia sodinti svogūnus: derlius pradžiugins
Tinkamas svogūnų paruošimas sodinimui ne tik padės apsisaugoti nuo svogūninių musių bei kitų kenkėjų, bet ir sulaukti stiprių, sultingų svogūnų derliaus.
Daržininkai dažnai nemirko svogūnų, tikindami save ir kitus, jog tai tuščias laiko švaistymas – juk jie ir taip puikiai auga. Tačiau ilgametė patyrusių sodininkų praktika byloja visai ką kita. Noriu pasidalinti savo išbandytais svogūnų paruošimo būdais.
Patarė, kaip Lietuvoje užsiauginti sultingus arbūzus: itin svarbi daržo vieta ir sodinimo metas
Egzotinių vaisių auginimas populiarėja jau ir Lietuvoje. Vienas tokių – arbūzas, kuris puikiai auga ne tik šiltnamyje, bet ir lauke. Parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė sako, kad arbūzus geriausia sėti balandžio pradžioje.
Auginant arbūzus taip pat svarbu parinkti saulėtą ir atvirą vietą, užauginti kokybiškus daigus ir pasodinti juos pasibaigus šalnoms.
Išvardijo kovo mėnesio darbus sode: nepamirškite nė vieno
Pavasaris atėjo ir saulė vis drąsiau lenda iš už debesų. Matant, kaip bunda gamta, norisi kuo greičiau kibti į darbus ir savo soduose ar daržuose. Kokius darbus geriausia daryti dabar, naujienų portalui tv3.lt pasakojo sodo dizainerė ir sodininkystės ekspertė docentė dr. Ingė Auželienė.
Pavasarinė sėja vasarį pirmiausiai prasideda su paprikomis, o kovo mėnesio antroji pusė yra tinkamiausias laikas galvoti ir apie pomidorus.
Išdavė geriausias pomidorų veisles: užsirašykite iš karto
Pomidorai – mėgstami visų daržininkų. Pernai metais jie gausiai užderėjo ir šiltnamiuose, ir lauke. Puikų derlių atseikėjo tiek seniai augintos, tiek naujos veislės.
Daugiau nei tris dešimtmečius pomidorus auginanti Anykščių rajono ūkininkė Jolanta Jurkėnienė teigė, jog praeiti metai buvo palankūs daržovėms. Pomidorai gerai augo ir derėjo ne tik šiltnamyje, bet ir lauke. Ji pastebi, kad lauke auginami pomidorai yra skanesni.
Atskleidė, kokiuose vazonuose geriausia auginti orchidėjas: sukraus daug žiedų
Orchidėjos yra vienas populiariausių kambarinių augalų, o vadinamosios kandžių orchidėjos yra bene labiausiai paplitusi orchidėjų rūšis. Sodininkystės ekspertai papasakojo, kodėl orchidėjas geriausia auginti skaidriuose vazonuose ir paaiškino, kaip jas tinkamai persodinti.
Kai perkate orchidėjas, jos dažniausiai būna skaidraus plastiko vazonėlyje. Daugelis žmonių jas perkelia į dekoratyvinį vazoną – dažnu atveju tada orchidėjos pradeda rodyti vytimo požymius.
Ragina šiuos augalus pasisodinti sode: dabar tam geriausias laikas
Auksinis spalis – ne tik laikas, kai galime gėrėtis rudens nuspalvintu sodu, bet ir jei tik turime ūpo, galime jį pagausinti. Šis mėnuo ne tik geras laikas sodinti avietes, bet ir serbentus, obelis.
Sakoma, kad spalis – geras laikas sodinti avietes. Pasiruošti sodinimui nesudėtinga, jei žinosime, kokią dirvą mėgsta avietės.
Pasakė, kaip geriausia paruošti daržą žiemai: išbandykite
Jei jau pradėjote dirvą ruošti žiemai, reikėtų susimąstyti ir apie tai, kaip galima užtikrinti gerą derlių pavasarį: praleiskite šiek tiek laiko maitindami dirvą. Tai pagerins ne tik augalų išvaizdą, bet dėl puikios žemės augalai geriau augs, bus sveikesni ir nereikės tiek daug darbo įdėti pavasarį. Pateikiame kelis patarimus, kaip išlaikyti sveiką dirvožemį.
Pabandykite padaryti dirvos rūgštingumo testą – jei reikia, kad dirva būtų rūgštesnė, prilašinkite citrinos sulčių ar sieros.
Suskubkite sodinti narcizus: pasakė, kaip tai daryti geriausia
Narcizai yra populiarios pasvasarį žydinčios gėlės. Monty Don paaiškina, kaip geriausia ir lengviausia sodinti jų svogūnėlius ir ką daryti, sukišus juos į dirvą.
Monty Don yra sodininkas ir BBC laidos „Sodininkų pasaulis“ vedėjas. Jis dažnai dalijasi patarimais, ką kiekvieną savaitę geriausia atlikti sode. Viename iš savo naujausių vaizdo įrašų, skelbiamų „Gardeners’s World“ paskyroje „Twitter“ tinkle, Monty žiūrovams parodė, kaip geriausia sodinti narcizų svogūnėlius.
Neskubėkite sodinti tulpių: pasakė, kada tam geriausias laikas
Sodininkystės ekspertas paaiškino, kodėl nereikia dabar sodinti tulpių svogūnėlių. Sodo profesionalas sakė, kad nors dabar yra pats „piko sezonas“, tačiau dabar sodinti tulpes gali būti didelė klaida.
Dabar pats tinkamiausias metų laikas pradėti sodinti svogūnėlius ir ruošti sodą žiemai. Jei dabar pasodinsite svogūnėlius, kitais metais mėgausitės grožiu.
Pasakė, kada geriausias laikas sodinti tulpes: nepraleiskite progos
Tulpės nuostabios gėlės, kurios tapo tikrojo pavasario simboliu. Jų spalvingi žiedai tampa tikru akių džiaugsmu po pilkos žiemos. Tačiau, jeigu ruošiate savo darželius kitiems metams, ar žinote, kada tinkamiausias laikas sodinti tulpes?
Tulpės yra ne tik vienos populiariausių gėlių Anglijoje, tačiau ir visame pasaulyje, mat jos savo žiedais gali džiuginti nuo pat kovo iki gegužės.
Kapuose sodinkite šias gėles: idealiai tiks rudenį
Sparčiai artėjant rudeniui prekybininkai jau pradeda prekiauti ir kapų gėlėmis. Apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ įkūrėja Lina Liubertaitė sako, kad geriausia ant kapų sodinti daugiametes gėles, kurios skoningai dera prie aplinkos.
„Geltono karučio“ apželdinimo kursų įkūrėja sako, kad daugiametės gėlės – puikiausias sprendimas puošti kapus, kadangi jas prižiūrėti lengviau.
Išdavė geriausius pomidorų auginimo patarimus: gausus derlius garantuotas
Pomidorai – vienos mėgstamiausių lietuvių daržovių, šiltnamiuose derantys pas daugelį daržininkystės mėgėjų. Orai krečia išdaigas, todėl teko pomidorų daigus palaikyti namuose, o taip norisi kuo greičiau juos pasodinti šiltnamy ir laukti derliaus.
Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto vyr. mokslo darbuotoja dr.
Nepraleiskite progos pasodinti lietuvių pamiltos gėlės: pasakė visus geriausius patarimus
Jurginai yra tikra gėlynų pažiba, lietuvių pamilta itin seniai ir iki šių dienų jais galima pasigrožėti vasarą ir rudenį prie daugybės sodybų. Jų įvairiaspalviai žiedai puošia aplinką nuo liepos iki vėlyvo rudens, kartais net iki lapkričio mėnesio. Svarbu nepamiršti, kad lauke jie nežiemoja, todėl reikėtų pagalvoti, ar bus kur per žiemą išlaikyti šakniagumbius. Tai ir yra didžiausia problema auginant jurginus.
Nepamirškite pasodinti lietuvių pamiltos gėlės: apdovanos įspūdingais žiedais
Kardeliai – tikra sodo ar kiemo pažiba, užburianti savo dekoratyvumu ir spalvomis. Dažnai norima žiedų sulaukti rugsėjo 1-ąją, kad vaikai, grįždami į mokyklas, galėtų jas dovanoti savo mokytojoms.
Vilniaus universiteto Botanikos sodo Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijų grupės vadovė dr. Gitana Štukėnienė portalui tv3.lt pasakojo apie šių gėlių sodinimo subtilybes ir patarė, kaip prižiūrėti, kad žiedai džiugintų ilgiau.
Nepraleiskite pavasarinio braškių sodinimo: atskleidė geriausias veisles
Nei viena vasara nepraeina be kone populiariausios uogos – braškės, o šias uogas su pienu greičiausiai daugelis valgome nuo pat vaikystės. Dar maloniau, kai uogas valgome šviežiai nuskintas, tiesiai iš daržo.
Norintiems užsiauginti braškių, dabar tinkamas metas jas sodinti, o kad būtų lengviau, portalui tv3.lt Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio ir maisto mokslų instituto doc. dr.
Samanų naikinimas pievoje: įsidėmėkite šiuos patarimus
„Ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną. Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro.
Samanų naikinimas pievoje
Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti.
Pasirūpinkite vaismedžiais: šie darbai būtini, norint sulaukti gėrybių
Daugelis sodininkų kasmet svajoja apie gausų vaisių derlių. Ir žinoma, tai priklauso nuo jų priežiūros bei tinkamo pasodinimo. Vis dėlto, neretai pasitaiko klaidų, todėl „Žalia stotelė“ supažindina, kuriuo laiku, kada ir kaip tinkamai pasirūpinti vaismedžiais.
Kada sodinti?
Vazonuose (konteineriuose) užaugintus medelius galima sodinti visą šiltąjį sezoną, o iškastus iš dirvos – rudenį, kai sustoja vegetacija arba ankstyvą pavasarį, kai lapai dar nepradėję skleistis.
7 gėlės, kurias sodiname balandį: nepraleiskite progos
Balandis – darbingiausias sodininkų metas. Pats laikas pagalvoti ne vien apie derlių, bet ir apie aplinkos grožį. Todėl gėlynuose atsargiai nurenkame senus medžių ir krūmų lapus, kitas augalų liekanas, supurename žemę, naikiname piktžoles.
Orui atšilus, palaipsniui nudengiame rožes, geriau – apsiniaukusią dieną. Nukaskime žemių ar durpių kaupus, dalį durpių palikime mulčiui. Jei trūksta drėgmės, nudengtus krūmelius palaistykime.