socialinės paslaugos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „socialinės paslaugos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „socialinės paslaugos“.
Vyriausybė pritarė SADM siūlymui plėsti socialinių paslaugų prieinamumą
Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems įstatymo projektams, kuriais siekiama plėsti socialinių paslaugų prieinamumą.
Socialinių paslaugų įstatymo pokyčiams dar turės pritarti ir Seimas.
Socialinių paslaugų srities darbuotojams – dar daugiau galimybių tobulėti
Socialinių paslaugų srities darbuotojų specifinių kompetencijų trūkumas lemia netolygią teikiamų socialinių paslaugų kokybę, socialinių paslaugų trūkumą, darbuotojų „perdegimą“. Būtent nuo socialinį darbą dirbančiųjų ir socialines paslaugas teikiančiųjų atsidavimo, motyvacijos ir profesinės kompetencijos priklauso kokybiškesnė pagalba kiekvienam, kuriam jos prireikia, rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pranešime spaudai.
Svarbu slaugantiems šeimos narį: ką reikia žinoti?
Slaugyti šeimos narį nėra lengva. Siekiant pagelbėti tiek slaugomam asmeniui, tiek ir slaugančiajam teikiamos įvairios socialinės paslaugos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) informuoja, kokios socialinės garantijos ir paslaugos priklauso prižiūrint ir slaugant artimą asmenį, kuris negali savimi pasirūpinti, rašoma pranešime spaudai.
„Slaugantieji negalią turintį artimą žmogų nėra palikti likimo valiai.
Socialinės paslaugos senjorams ir jų šeimoms: viskas, ką reikia žinoti
Asmenims ar šeimoms, kuriems sudėtinga savarankiškai pasirūpinti savimi ir dalyvauti visuomenės gyvenime, yra teikiamos socialinės paslaugos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kokios socialinės paslaugos priklauso senyvo amžiaus žmonėms ir kur kreiptis, norint jas gauti.
„Kasmet auga integruotų globos, priežiūros ir slaugos paslaugų poreikis vyresnio amžiaus gyventojams.
Sprendžia skurdo Lietuvoje galvosūkį: adekvačios išmokos, o vienišiems tėvams – prieinamesnis socialinis būstas
Pirmadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pristatė naują įrankį, skirtą stebėti socialinės paramos teikimo rezultatus. Ministerijos vadovė Monika Navickienė pabrėžė, kad naujos stebėsenos priemonės tikslas – pastebėti gerąsias savivaldybių taikomas praktikas ir jomis dalintis.
Naujas stebėsenos metodas apima 3 sritis: skurdo mažinimą, prevenciją ir pagalbos teikimą.
Navickienė užsibrėžė išryškinti tikruosius bedarbių skaičius: atsijos šešėliautojus ir išmokų ieškotojus
Užimtumo tarnyboje turėtų likti registruoti tik tie žmonės, kurie išties ieško darbo, dalyvauja perkvalifikavime ar profesiniame mokyme, o šešėliniuose darbuose dirbantys asmenys, išmokų ieškotojai ar besiregistruojantys tik dėl nemokamo sveikatos draudimo turėtų būti atsijoti užtikrinant universalų draudimą.
Tokios nuomonės laikosi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, šiuo metu dėliojanti Užimtumo tarnybos reformos gaires.
Ilgalaikė bedarbė pati susirado darbą ir turi patarimų Užimtumo tarnybai: dirbti turėtumėte visai kitaip
Metus ir keturis mėnesius darbo neturėjusi Kristina buvo jau vadinama ilgalaike bedarbe. Nedarbo laikotarpiu moteris buvo registruota Užimtumo tarnyboje, bet pasakoja nesulaukusi jokios normalios pagalbos, jokių mokymų, išskyrus pavėluotus darbo pasiūlymus, kuriuos ji jau anksčiau būdavo spėjusi susižvejoti internete ir nusiųsti savo gyvenimo aprašymą.
Gyventojai skundžiasi išaugusiomis kainomis: savivaldybė teisinasi, kad žmonės gauna daugiau pinigų
Kaune gyvenantiems pensininkams pabrango ne tik socialinis būstas, bet ir socialinės paslaugos. Silpnos sveikatos, vienišus pensininkus lanko socialiniai darbuotojai, jie sutvarko žmonių namus, nuperka maisto ir atlieka kitus buities darbus. Tačiau pabrangus šiai paslaugai, dalis pensininkų žada jos atsisakyti. Tuo metu savivaldybės atstovai teigė, kad paslaugos brango, nes šiemet augo ir pensijos.
Įpareigojimas savivaldybėms: siūloma viešinti daugiau duomenų
Seimas svarstys, ar įpareigoti savivaldybes savo interneto svetainėse pateikti kuo daugiau informacijos apie teikiamas socialines paslaugas.
Tai numato Socialinių paslaugų įstatymo pataisos.
Siūloma paviešinti ne tik visas veikiančias socialinių paslaugų įstaigas, bet ir jų paslaugas, kainas ir vietų skaičių, jų vadovai privalėtų tobulinti savo profesinę kompetenciją, kasmet būtų įvertinama jų profesinė veikla.
Duris atveria vaikų ir neįgaliųjų dienos centrai: ką svarbu žinoti jų lankytojams
Nuo pirmadienio duris gali atverti vaikų ir neįgaliųjų dienos bei užimtumo centrai ir kitos nestacionarias socialines paslaugas teikiančios įstaigos. Kadangi šalyje vis dar paskelbtas karantinas ir koronaviruso pavojus yra realus, tiek personalas, tiek lankytojai, norėdami likti saugūs, turi imtis visų atsargumo priemonių, rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime žiniasklaidai.
REKLAMA
REKLAMA
Sunkią negalią turintys Trakų rajono gyventojai nebesėdi uždaryti tarp keturių sienų
Trakų globos ir socialinių paslaugų centro Lentvario dienos socialinės globos tarnyba nuo šių metų gegužės pradėjo teikti dienos socialinės globos paslaugas. Iki tol sunkią negalią turintys suaugę žmonės turėjo tik vieną galimybę – leisti dienas namuose.
Sunkią negalią turintis trakiškės Daivos (vardas pakeistas, – red. past.) sūnus iki 21 metų lankė grupę prie pradinės mokyklos Trakuose. Vėliau šeima ieškojo įstaigos, kur vaikinas galėtų lankytis toliau.
Europiniai kokybės standartai – jau ir Lietuvos socialinių paslaugų įstaigose
Lietuvoje socialinių paslaugų sektorius yra viena mažiausiai išvystytų sričių, o daugelyje kitų Europos Sąjungos (ES) šalių socialinėms paslaugoms skiriama gerokai daugiau dėmesio. Daugelyje jų nuolat formuojama nuostata, kad socialinių paslaugų srityje veiktų nevyriausybinės organizacijos, kad būtų bendradarbiaujama įvairiuose sektoriuose. Nuo 2000 metų ES socialinių paslaugų sektoriuje sukurta 4,2 mln. naujų darbo vietų, ši sritis pagal augimo tempą užima penktąją vietą.
Žmonių su negalia gyvenimą palengvina socialinės paslaugos
Planuodami savo ateitį, ją žmonės visuomet tapo šviesiomis spalvomis – širdžiai mielos studijos, sėkminga karjera, graži ir laiminga šeima... Deja, gyvenimas į šį paveikslą kartais įneša tamsenių spalvų – staiga ištikusios nelaimės ar užpuolusios sunkios ligos pakeičia viską iš esmės. Kai taip nutinka, kartais prireikia ne tik artimųjų, bet ir nuolatinės specialistų paramos. Tuomet pagalbos ranką ištiesia jų gyvenamosios vietos savivaldos įstaigos.
Socialinės paslaugos namuose: ar žinote, kas tai?
Šį mėnesį kalbame apie socialinę pagalbą. Viena populiariausių ir dažniausia teikiamų Lietuvos gyventojams: socialinės paslaugos namuose. Ar žinote, kokios jos ir į kur konkrečiai dėl tokių paslaugų kreiptis? Į mūsų klausimus atsako Anykščių miesto ir rajono gyventojai!...
Įsibėgėja socialinių paslaugų kokybės gerinimo iniciatyvos Lietuvoje
Šiemet Lietuvoje jau 19 įstaigų įteiktas EQUASS kokybės sertifikatas. Šis ženklas įkūnija pagrindines vertybes – orientaciją į paslaugų gavėją, teisių įgyvendinimą, lyderystę, partnerystę, kuriomis būtina vadovautis kasdienėje veikloje siekiant geresnės senolių, vaikų, neįgaliųjų, socialinę riziką patiriančių šeimų ir visų kitų socialinių paslaugų gavėjų gyvenimo kokybės.
Kokios pagalbos gali sulaukti šeimos savo savivaldybėje: 14 paslaugų turės būti teikiamos visur
Nė viena šeima, nesvarbu, ar joje auga vienas, ar krykštauja visas būrys vaikų, nėra apsaugota nuo įvairių sunkumų. Tačiau šiandien savo vaikus auginančios ar likimo nuskriaustus vaikus globojančios šeimos iš savivaldybės gali tikėtis gerokai daugiau ir įvairesnių socialinių paslaugų, nei prieš kelerius metus, o jau netrukus jų dar padaugės.
Dėl pinigų stygiaus kenčia pažeidžiamiausi: atsakomybės neprisiima
Savivaldybės neskiria tiek pinigų, kiek būtina siekiant užtikrinti būtiną pagalbą socialines paslaugas gaunantiems žmonėms. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2017 metų duomenimis, miestai ir rajonai socialinėms paslaugoms teikti vidutiniškai skyrė 3 proc.
Rukloje darbuotoja paplūdo kraujais: klientas puolė su pjūklu
Jonavos rajone, Ruklos miestelyje, pirmadienį sužalota socialinių paslaugų centro darbuotoja. Policijos departamento duomenimis, 1968 metais gimusi moteris dėl pjautinės žaizdos rankoje pristatyta į Jonavos ligoninę ir po apžiūros gydoma ambulatoriškai. Ją sužalojo 1986 metais gimęs vyras, kuris, atėjęs į Jonavos rajono socialinių paslaugų centrą, metė į ją rankinį metalinį pjūklą. Įvykio aplinkybės tiriamos.
Šeši Seimo automobiliai rado naujus šeimininkus
20-ies transporto priemonių planuojanti atsisakyti Seimo kanceliarija kol kas naujus šeimininkus rado šešiems lengviesiems automobiliams ir dviem autobusams. Aštuonios transporto priemonės tarpininkaujant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai perduotos valstybės įstaigoms, teikiančioms socialines paslaugas, penktadienį pranešė už Seimo kanceliarijos veiklą atsakingas parlamento vicepirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius.
Plungės socialinių paslaugų centre kilo gaisras
Ketvirtadienį pranešta apie gaisrą Plungėje esančiame socialinių paslaugų centre. Bendrasis pagalbos centras 13.57 val. gavo pranešimą, kad Mendelsono gatvėje esančiame centre kilo gaisras. Į įvykio vietą išvyko ugniagesiai, informacija perduota policijai ir medikams. Kaip BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, gaisras kilo centro virtuvėje. Iš pastato evakuota dešimt žmonių, jie nenukentėjo. 14.05 val.
Ministrė A. Pabedinskienė: licencija įrodo socialinės globos įstaigos teikiamų paslaugų kokybę
Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, lankydamasi Kalvarijos rajono savivaldybėje, aplankė Kalvarijos socialinės globos namus, globos ir užimtumo centrą bei susitiko su Kalvarijos rajono savivaldybės vadovybe. „Socialinės paslaugos turi būti ne tik aukštos kokybės, bet ir atitikti gyventojo poreikius, užtikrinti, kad asmuo jaustųsi oriai ir patogiai.
Komisija svarstė, kaip neįgaliesiems patogiausiu būdu aprūpinti juos techninės pagalbos priemonėmis
Viešojo valdymo tobulinimo komisija, pirmininkaujama Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo Remigijaus Motuzo, šiandien svarstė, kaip neįgaliesiems patogiausiu būdu aprūpinti juos techninės pagalbos priemonėmis. „Svarbiausia, kad asmenims, kuriems reikalinga tokia pagalba, būtų aišku, kur dėl jos kreiptis, ir būtų patogu tai daryti. Paslaugos prieinamumas – prioritetinis klausimas“, – sakė komisijos pirmininkas R. Motuzas.
Vos gimę – į valstybės glėbį
Metai tik prasidėjo, o vaikų globos namų gyventojų gretas jau papildė keletas mažylių. Tėvų nemeilė vaikams, visiškas nenoras jais rūpintis vis labiau stebina ir graudina. Panevėžio socialinių paslaugų centro Vaikų globos skyrius, laikinai globai priimantis dėl nepriežiūros iš tėvų paimtus vaikus, jau kuris laikas yra perpildytas. Keturiolikos vietų skyriuje tenka glaustis dvidešimčiai vaikų. Metai vos prasidėjo, o laikinos valstybės globos jau prireikė keletui pačių mažiausių panevėžiečių.
2011 m. socialines paslaugas namuose gavo daugiau žmonių
2011 m. pagalbos į namus ir socialinės globos asmens namuose paslaugos buvo suteiktos 15 tūkst. žmonių, arba šeštadaliu (17 proc.) daugiau nei 2010 m., praneša Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis Socialinių paslaugų tyrimo duomenimis. Kaip ir ankstesniais metais, dauguma (81 proc.) socialinių paslaugų namuose gavėjų buvo senyvo (pensinio) amžiaus asmenys, maždaug penktadalis (18 proc.
Benamiams šaltis dar nė motais
Žiema pagaliau ima panašėti į žiemą, tačiau keliais laipsniais žemiau nulio nukritusi oro temperatūra Panevėžio benamių negąsdina.
Šią savaitę termometro stulpeliui nukritus iki 5–6 laipsnių šalčio, neturintieji kur gyventi dar neskuba trauktis iš apleistų pastatų ir kitų nešildomų nakvynės vietų į šiltesnes patalpas. Naktį iš antradienio į trečiadienį vadinamuosiuose Nakvynės namuose laikino prieglobsčio paprašė tik aštuoni asmenys.
Molėtuose – nauji vaikų globos namai
Molėtuose atidaryti pirmieji Lietuvoje po nepriklausomybės atkūrimo už valstybės ir norvegų fondo lėšas pastatyti nauji vaikų globos namai.Juose jau kitą savaitę aidės jauni balsai. Čia persikels visi senųjų vaikų namų globotiniai.
Naujuose globos namuose įsikurs 5 šeimynos ir kiekvienoje iš jų bus po 12 auklėtinių.
„Senuose namuose buvo bend
Reklama
ra valgykla, bendra skalbykla, tai buvo internatinė mokykla, kur vaikai gyveno po 5–6, jiems tikrai trūko privatumo.
Šiaulių rajone atsiras daugiau socialinių paslaugų
Šiaulių rajone renovavus seną mokyklos pastatą jame įsikurs šeimos krizių centras, dienos socialinės globos padalinys ir net 15 m. laukti senelių namai.
Iki šiol senjorams tekdavo vykti gyventi į kitus rajonus, praneša LTV „Panorama“.
Naujosios įstaigos įsikurs Bridų pradinėje mokykloje, kuri buvo uždaryta prie keletą metų.
Darbai joje prasidės spalį – bus perplanuotos ir neįgaliesiems pritaikytos patalpos, pakeisti langai, durys, įrengti inžineriniai tinklai, atsiras keltuvai ir nuovažos.
Labdara už durų
Šiauliuose prie labdaros valgyklos durų kasdien sustoja beveik šimtas žmonių. Vidurdienį jie įleidžiami pietauti į valgyklą, tačiau Labdaros ir paramos fondo „Harė Krišna“ dalijamo maisto turi laukti kieme už durų, nesvarbu, koks oras. „Yra čia nerašyta taisyklė: neleisti jiems būti laukiamajame. Tas nurodymas iš aukščiau“, – aiškino viena paramos įstaigos darbuotoja.
Senoliai ištroškę dėmesio
Neturintiems artimųjų senyvo amžiaus žmonėms vienintelė paguoda – lankomosios priežiūros darbuotojas. Rymantys prie langų ir laukiantys, kada užsuks socialines paslaugas teikiantis specialistas, senoliai neprašo tvarkyti buities, o sodinasi juos prie stalo ir išlieja širdį.
Didžiajai daliai senelių svarbiausia yra bendrauti. Globos namuose gyvenantieji turi galimybę ne tik pasišnekėti su bendraamžiais, bet ir pasiklausyti moksleivių koncertų, o vieniši senoliai lieka nuošalyje.
Žadamos žmogui artimesnės, mažesnės ir patogesnės globos įstaigos
Vasarį pradėta įgyvendinti stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtros programa pagerins globos įstaigų gyventojų kasdienybę. Po šios pertvarkos socialinės globos įstaigos turėtų tapti artimesnės žmogui, nebūtų tokios didelės ir nepatogios, interviu naujienų agentūrai ELTA sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.
Socialinių paslaugų įstaigose galės dirbti sielovados darbuotojas
Socialinių paslaugų įstaigose pagal darbo sutartį galės dirbti sielovados darbuotojas, kuris teiks religinius patarnavimus ir sielovados pagalbą. Šį darbą galės dirbti asmuo, turintis tradicinės religinės bendruomenės ar bendrijos leidimą arba siuntimą.
Teisės dirbti sielovados darbą jis netektų, bendruomenei ar bendrijai atšaukus leidimą ar siuntimą.
Paramos vargšams ar politikos centras?
Skurstantys ir ligų prispausti žmonės tegali pasvajoti, kad jų namus pasiektų labdaros organizacijų furgonais iš užsienio atgabenami baldai. Jie ir kiti daiktai atitenka kai kurioms įstaigoms ir politikų globojamoms kaimų bendruomenėms.
Kalbėti paskatino našlaičių istorija
Per visą Lietuvą nuskambėjo Vabalninko seniūnijos Ramongalių kaimo našlaičių istorija.