slėgis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „slėgis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „slėgis“.
Skrydžio metu vaikas verkia? Gydytoja patarė, kas padės ir kaip pasiruošti iš anksto
Nors vasara daug kam atostogų ir didesnio poilsio metas, sveikatos bėdos gali visur tykoti už kampo. Ne tik maudantis ežere ar baseine gali užklupti nemalonus ausies uždegimas. Problemų su šiuo organu gali atsirasti ir jei pasirenkama atostogauti užsiimant kasdienybėje neįprastu vandens sportu, nardoma ar kopiama į kalnus. Nemalonių pojūčių gali sukelti ir paprasčiausias skrydis lėktuvu.
Portalas tv3.lt primena rašęs, kad itin dažnas vasaros ir atostogų palydovas yra ausų uždegimas.
Lietuvoje šiandien – neįprastai žemas slėgis: gydytojai pataria, ką daryti
Tokio žemo slėgio gruodį Lietuvoje nebuvo ištisus dešimtmečius. Gruodžio 22 d. Lietuva per plauką vos nepagerino žemiausio šalyje užfiksuoto atmosferos slėgio rekordo. Gydytojai perspėja gyventojus, kad dabar Lietuvoje išėję pasivaikščioti jie gali pasijusti lyg kopiantys į kalnus. Mat nukritus slėgiui gali pasikeisti kraujo spaudimas, kvėpavimas, žmonės gali jaustis silpnai, netgi skaudėti sąnarius.
„Mus pasiekė gana gilus ciklonas, slėgis šį rytą siekė apie vietomis apie 963 hektopaskalius.
Skelbia apie Lietuvoje krentantį atmosferos slėgį: pasirūpinkite sveikata
Specialistai įspėja – į Lietuvą atplūs gilus Atlanto ciklonas, bus fiksuojamas labai žemas slėgis, kuris gali paveikti savijautą, be to, žemo slėgio ciklonas atneš darganotus orus, kritulius ir stiprų vėją.
Socialiniuose tinkluose „Orai ir klimatas Lietuvoje“ pasidalino, kad link Lietuvos artėja galingas ciklonas.
Skubiai perspėja gyventojus – Lietuvoje fiksuojamas labai aukštas slėgis: štai, ką tai reiškia
Lietuvoje susiformavo reiškinys, dėl kurio daliai žmonių gali suprastėti savijauta – itin aukštas atmosferos slėgis. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė interneto svetainė „Orai ir klimatas Lietuvoje“.
„Dauguma sveikų žmonių atmosferos slėgio pokyčių nejaučia, tačiau turintys kažkokių sveikatos problemų šiandien gali jausti galvos skausmą ar svaigimą, būti mažiau produktyvūs. Priežastis – labai aukštas atmosferos slėgis.
Pirmadienį popiet buvo 1033-1037 hPa, o šiandien 14 val.
Kiauriai nepermirksime: palis negausiai, į Lietuvą ims plūsti šiluma
Šiandien kai kur trumpai ir negausiai palis. Ryte temepratūra laikysis apie 7 – 9 laipsnius, pajūryje – apie 10 – 12, o dieną kils iki 13 – 15 laipsnių šilumos.
Didžiojoje Europos dalyje orus rytoj lems labai didelė aukšto slėgio sritis, žemas slėgis bus šiaurėje. Apsiniaukę orai bus žemyno rytuose ir šiaurėje, pietuose ir vakaruose bus saulėta, kitur debesuotumas bus menkas. Šilti orai nuo Ispanijos neskubėdami smelkiasi į šiaurę Prancūzijos ir Vokietijos link.
Lietuvoje – padidėjęs slėgis ir oro užterštumas, tai gali atsiliepti ir kai kurių sveikatai
Jau bene antra savaitė orus Europoje lemia aukšto slėgio sritis. Kai kuriems gyventojams dėl aukšto slėgio gali skaudėti galvą ar varginti galvos svaigimai, tačiau daugelis sveikų žmonių jaučiasi gerai.
Nepaprastai aukštas, daugiau nei 1040 milibarų siekiantis atmosferos slėgis laikėsi savaitgalį ir tai slopino debesų susidarymą, todėl buvo giedra ir saulėta, o vietomis padidėjo dulkių kiekis ore.
Lėktuvų languose pastebėjote skyles? Štai, kam jos reikalingos
Skrydžio metu, kai valandų valandas nėra ką veikti, o pro langą, atrodo, galima stebėti visą pasaulį, kartais susimąstoma apie pačius didžiausius gyvenimo klausimus: Ar visatoje mes vieni? Kaip ji atsirado? Ar mūsų egzistencija turi prasmę? Pala, ar lėktuvo languose yra mažų skilučių?
Dėka smalsuolio Robbie‘o Gonzalezo iš „io9“, į paskutinįjį klausimą buvo atsakyta.
Viena žiauriausių avarijų istorijoje: kaip įvyko „Byford Dolphin“ katastrofa
Norint vykdyti naftos ir dujų operacijas jūroje, reikia įrengti ir prižiūrėti dideliame, maždaug 50 metrų gylyje esančią įrangą. Tam, kad nardytojai pasiektų tokį gylį, jie turi nusileisti ir pakilti ypač atsargiai. Taip pat reikia skirti laiko slėgio sumažinimui, kad išvengtų siaubingos dekompresinės ligos.
Dekompresijos liga, dar vadinama kesonine, yra vienas didžiausių nardymo iššūkių. Narams leidžiantis gilyn, slėgis didėja dėl vandenyno svorio, spaudžiančio jų kūnus.
Moteris nufilmavo, kaip atbaido vagis: internautai negaili pagyrų
Kalifornijoje gyvenanti Katie Camarena sumanė paprastą, bet veiksmingą būdą, kaip atbaidyti vagis nuo savo namų durų. Ne tik patį triuką, bet jau pavykusį įrodymą ji pasidalijo savo socialiniame tinkle ir sulaukė pagyrų už sumanumą.
Didžiausia problema, apie kurią prabilo moteris, kaimynystėje nuolatos dingsta daiktai ir ypač įrankiai iš automobilių. Todėl Katie nusprendė imtis veiksmų ir šiek tiek pasilinksminti. Moteris įtaisė judesiu įsijungiantį slėgio purkštuvą.
Klaiki panika lėktuvo salone: iškrito deguonies kaukės, keleiviai atsisveikino vieni su kitais
Vieno oro bendrovės „AirAsia“ reiso keleiviai pirmadienį pasakojo apie orlaivyje kilusią, paniką, kai salone staigiai sumažėjo oro slėgis, iškrito deguonies kaukės, lėktuvas pradėjo sparčiai žemėti.
REKLAMA
REKLAMA
Medikai pranešė, kas šiomis dienomis daugelį lietuvių pavertė nedarbingais
Ar jūs šiomis dienomis jaučiatės tarytum kas jus traukte traukia prie žemės? O gal jūsų kolegos ar artimieji skundžiasi tiesiog miegantys darbe? Tai ėmėsi aiškinti medikai ir meteorologai. „Centre slėgis yra žemas, ir oro srautai, kaip tik kyla į viršų, o vidutinis slėgis yra tūkstantis trylika hektopaskalių. Tai kiekvieną iš mūsų vieno kvadratinio centimetro plote spaudžia vieno kilogramo svoris“, - pasakoja meteorologas Vytautas Sakalauskas.
Naglis Šulija: bus pakankamai šilta ir giedra
Stiprėjanti aukšto slėgio sritis praskyrė debesis dideliame plote nuo Britanijos iki Baltijos apylinkių. Čia bus saulėta, tačiau vėsoka, mat oras į šią sritį pateko iš šiaurės. Lietuvoje dėl šiaurės vėjo karšta irgi nebus. Aukšto slėgio sūkurys liks savo vietoje dar ilgokai, tad didesnės šilumos sulauksime tik savaitgalį.
JAV sukurtas itin jautrus belaidis slėgio jutiklis
Stenfordo universiteto (JAV) inžinieriai sukūrė ypač jautrų bevielį slėgio jutiklį, kurį jau sėkmingai išmėgino laboratorijoje matuodami pelių vidinį smegenų spaudimą po traumų. Jutiklio technologija yra labai paprasta, o gamyba – pigi, todėl gali turėti labai didelį panaudojimo potencialą – pavyzdžiui, gamintant į odą panašią medžiagą, kuri jaustų net labai mažus slėgimo pokyčius, todėl tiktų protezų, jautrių prisilietimams, gamybai.
Dvigubi deimantiniai spaustuvai sukūrė didesnį slėgį nei Žemės branduolyje
Mokslininkai pagamino deimantinius spaustuvus, kuriais laboratorijoje galima sukurti slėgį, mažiausiai 1,5 karto didesnį už Žemės branduolio viduje veikiantį slėgį. Tokiame slėgyje galima sukurti unikalių junginių, o medžiagos keičia savo chemines ir fizikines savybes.
Speciali spaustuvų kamera generuoja dvigubai didesnį slėgį nei kada nors yra demonstruota laboratorijose. Tokioje aplinkoje gali būti sukurtos naujos medžiagos, o mineralai elgiasi labai neįprastai.
Gimdymas ir orai: ar uraganai gali paskatinti gimdymą?
Iki šiol nėra tiksliai aišku, kas lemia gimdymo pradžios laiką, tačiau kalbama, kad tam įtakos turi oras. Ar iš tiesų nukritus slėgiui vaikučiai į šį pasaulį skuba labiau? Mokslininkų nuomonės išsiskiria, skelbia nbcnews.com.
Jei barometrinio slėgio kritimas gali paskatinti gimdymą arba „nubėgti vandenis“, tuomet JAV pietryčiuose, kur siaučia tropinė audra „Izaokas“, turėtume pastebėti pagausėjusį gimstamumą.
„Taip, tarp mokslininkų yra tokia nuomonė.
Tinkamas padangų slėgis – svarbiausias veiksnys
Padangų gamintojai pabrėžia, kad svarbiausias veiksnys, užtikrinantis geriausias padangų savybes ir saugumą kelyje – tikslai, kurių siekiant ir buvo įvesti nauji ES padangų žymėjimo reikalavimai – galimi tik tokiu atveju, jeigu vartotojai tinkamai prižiūrės ir eksploatuos padangas, ypač jeigu padangos bus eksploatuojamos jose esant tinkamam oro slėgiui. Sumažėjęs oro slėgis padangose smarkiai pablogina visas padangos savybes ir smarkiai padidina nelaimingo atsitikimo riziką.
Rusai tikisi Antarktidoje aptikti nežemišką gyvybę
Į poledinį Vostoko ežerą Antarktidoje prasigręžę Rusijos mokslininkai tikisi jame aptikti „nežemiškos gyvybės Žemėje“ atstovus.
Polediniame Vostoko ežere Antarktidoje, kurį vasario 6 dieną 3 768 metrų gylyje pranešė pasiekę Rusijos Arkties ir Antarktidos tyrimų instituto Sankt Peterburge mokslininkai, gali gyventi tik visiškai šiuolaikiniam mokslui nežinomi organizmai, pareiškė Sankt Peterburgo (Rusija) Branduolinės fizikos instituto astrobiologijos grupės vadovas Sergejus Bulatas.
Kiaušinis po vandeniu
Kas atsitiktų, jei 31 metrų gylyje po vandeniu perskeltumėte žalią vištos kiaušinį? Tikrindami didelio slėgio poveikį kiaušinio formai nardytojai iš Australijos atliko bandymą, kurį netikėtai nutraukė trečioji pusė.
Superkieta anglis – kietesnė medžiaga už deimantą
Anglis yra ketvirta pagal paplitimą medžiaga Visatoje. Ji aptinkama įvairiausių formų, pavyzdžiui, kaip deimantai ar grafitas. Mokslininkai atrado naują anglies formą, kuri gali atlaikyti ypač didelį spaudimą, kokį galėjo atlaikyti tik deimantas.
Medžiaga, pavadinta veidrodine anglimi, pirmą kartą buvo susintetinta šeštajame dešimtmetyje. Ji apjungė stiklo, keramikos bei grafito savybes. Komanda sukūrė naują anglies rūšį, suspaudę veidrodinę anglį 400000 atmosferų slėgiu.
Pažeisti Fukušima-1 reaktoriai pratrūko: radiacijos lygis prilyginamas Černobyliui
Atominės jėgainės Fukušima-1 pirmojo ir antrojo reaktoriaus išoriniame apsaugos sluoksnyje dėl slėgio padidėjimo ir įšilimo atsirado plyšių, kurių skersmuo nuo 7 iki 10 cm.
Pro šiuos plyšius išmetamos radioaktyvios dujos ir radioaktyvus vanduo, praneša TEPCO. Tokie paskaičiavimai remiasi slėgio svyravimais reaktorių viduje.
Parodoje ALT specialistai vertins padangų būklę
Kaip teigia specialistai, netinkamas oro slėgis padangose – grėsmė saugumui, papildomos išlaidos ir beprasmė gamtos tarša
Vienas iš trijų vairuotojų Europos Sąjungos šalyse nuolatos važinėja su žemesniu nei reikia slėgiu padangose ( mažiausias užfiksuotas trūkumas 0,5 baro mažiau negu nurodyta gamintojų techniniuose reikalavimuose) ir/arba su nusidėvėjusiomis padangomis (padangos protektoriaus gylis mažesnis nei 1.6 mm).
Vienas iš aštuonių vairuotojų rizikuoja savo ir savo keleivių gyv...
Sumažėjus slėgiui, virš Australijos skridusiame lėktuve kilo panika
Virš Australijos skridusiame lėktuve sumažėjus slėgiui tarp keleivių kilo panika. Dėl sumažėjusio slėgio pilotai buvo priversti labai staigiai mažinti skrydžio aukštį, antradienį pranešė australų oro bendrovė „Qantas“.
Lėktuvas iš 11 tūkst. metrų aukščio smigo žemyn iki 3 tūkst. metrų. Virš keleivių galvų pakibo deguonies kaukės, informuoja agentūra AFP.
„Boeing 737-400“ skrido iš Adelaidės į Melburną, kai pusiaukelėje greičiausiai dėl oro kondicionieriaus gedimo sumažėjo slėgis.